Keresés

Részletes keresés

Kozmikus Fény Creative Commons License 2016.10.21 -1 0 48

Másrészt, ami belinkeltél, az még egy 1992-es film.

 

Ez viszont már a semmiből kialakult rákos betesége előtt egy héttel, 1997 áprilisában készült:

 

Előzmény: Törölt nick (46)
Kozmikus Fény Creative Commons License 2016.10.21 -1 0 47

"Ifjú" alatt magam a filmben szereplő urat értem, aki 1997-ben hirtelen halálos beteg lett - vajon miért?

 

A kérdés költői.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.21 -1 0 46

Bódaynak működött az apja találmánya csak aztán szétszedte, hogy épít egy nagyobbat, de az már nem működött, kárhogy próbálkozott. Én jól ismertem.

 

Előzmény: Kozmikus Fény (45)
Kozmikus Fény Creative Commons License 2016.10.21 -1 0 45

Igaza van!

 

Spanyol Zoltán egyik legnagyobb feltaláló - de nem akar olyan sorsra jutni, mint ifj. Bóday Árpád, a másik legnagyobb.

kalandor123 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 44

Szerinte 500 millió Ft kell egy kisérleti labor létrehozásához, de a magyar állam ezt nem fedezi. A szabadalmat nem adja el, nekem úgy tűnik a gróf úr önmaga ellensége. Fülem hallatára utasitott el egy telefonon felajánlott támogatást.

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.21 0 0 43

Spanyol tulajdonképpeni elképzelése az volt, hogy a hengerbe fecskendezett vízgőznek csak egy kis részét kellene hidrogénre és oxigénre bontani és berobbantani, a fennmaradó vízgőz pedig a hengerben létrejövő nagy nyomás és hőmérséklet miatt tovább bomlik és szintén berobban. Csak ez nem működik.

Előzmény: kalandor123 (42)
kalandor123 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 42

Spanyol Zoltán mondta nekem személyesen. Szerinte nagy cégek felajánlották a szabadalom megvásárlását de Ő nem adja, fenn kivánja tartani a magyar állam javára.  Az állam viszot nem kivánja megvásárolni, ez a magyarázata az egész bedöglésének. A szabadalmi dijat fel lehetne ajánlani a magyar államnak, de ez sem megoldás a feltalálónak. Ha  nem képes a prototipus legyártására, nincs miről beszélni.

Előzmény: pk1 (41)
pk1 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 41

Nem a hőállóság elégtelensége a probléma. Honnan vetted ezt?

Előzmény: kalandor123 (40)
kalandor123 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 40

Nem vitatkozni kell ezen, hanem bizonyitani. Miért nem készült prototipus? Ja persze azért mert ahhoz hőálló ötvözetre lenne szükség. Ha ez akadály, a találmány nem megvalósitható. Ha nincs prototipus, nincs értelme erről beszélni.

pk1 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 39

De ha még lennének, akkor is bizonytalan lenne az alábbi oldal szerint:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_gr%C3%B3fi_csal%C3%A1dok_list%C3%A1ja#S.2C_Sz

 

Továbbá:

Spanyol (martonosi)

a „martonosi” előnév Spanyol Kálmán (1848-1911) gyászjelentésén szerepel.

Először ezzel az előnévvel  a fenti gyászjelentésen találkozunk, itt még nem szerepel a „grófi” titulus.

A „grófi” címmel először Spanyol József 1981-es gyászjelentésén találkozunk, aki Sp. Zoltán apja.

Említett Spanyol Kálmán és Spanyol József közötti rokoni kapcsolat ismeretlen számunkra, továbbá ismeretlen a „martonosi” előnév és az állítólagos grófi rang.

Ilyen előnevű és főként grófi ranggal rendelkező Spanyol család ismeretlen a magyar genealógiai irodalomban, ezt az előnevet és a grófi rangot a magyar királyi belügyminiszter 1867 és 1944 között nem igazolta.

A külföldi uralkodók által adományozott címek között sem szerepel ilyen előnév és rang.

Mindezek után vélelmezhetjük, hogy Spanyol Zoltán (illetve már az édesatyja, Spanyol József) martonosi előneve és grófi címe hamis, hamisan szerepelteti ezt Sp. Zoltán a Who is Who Magyarországon című kiadvány 1294. oldalán. Mindezek ellenkezőjét Spanyol Zoltánnak kellene igazolnia.

Mindez egyéni véleményem, az üggyel a magam részéről nem kívánok tovább foglalkozni.

  

Budapest, 2006. január 5-én                                                                             Gudenus János József

családtörténész                   

https://mailman.kfki.hu/sympa/arc/fizinfo/2006-01/msg00016.html

Előzmény: dave6847 (38)
dave6847 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 38

kezdjük az elején......nincsenek grófok :)))

enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 31

Kétségtelen, hogy ezek a japán kisautók mennek...mozognak!

Azt már azért tényleg nem hihetjük, hogy ennyien, ők azok a japán mérdökök is pusztán csak humbugolnak!

Valami alapja mégiscsak kell legyen az egésznek!

 

Előzmény: Törölt nick (30)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 28

Amit fölvetettél, az tetszik!

Ha bio-származékokat használunk, akkor "egyensúlyban maradó körforgást produkálunk. Amennyi széndioxidot megkötött a kérdéses növény (és alakított át) annyit "veszünk vissza" belőle. és nem termelünk ujabb és ujabb széndioxidot.

De ez már más, bár szintén izgalamas téma.

Spanyol gróftól pedig e szerint "búcsut vehetünk". Ha majd mégis produkál valami újat, szenzációsat....akkor örülhetünk!

Előzmény: fehso2 (27)
fehso2 Creative Commons License 2011.04.22 0 1 27

Nincs itt realitása semminek, amit ő állít. Ehhez fizikusnak sem kell lenni, elég a középiskolai fizika ismerete. Kár reménykedni benne mert ez (sem ) fogja megváltani a világot!

Ha már az olajtól szabadulni akarunk, akkor nagyobb realitása van a szemétből előállított üzemanyagnak (erre is van magyar találmány, de az működik is) , vagy saját, háztartási előállítású metánnal való fűtésnek.

Előzmény: enkies (25)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 -1 0 26

Alapverően --gondolom-- az a gerjesztett molekula, amelyiknek fölös elektronja van, s miközben ezt leadja, energia szabadúl fel.

Őszintén megvallva, nem tudom, hogyan is van/lenne ez ama bizonyos "tengervizes " esetben. Lehet, hogy pusztán nehézvíz molekuláról volt szó?

Előzmény: fehso2 (24)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 25

Jaj, neeeem! Félreértesz!

Dehogy állok én ki Spanyol találmánya mellett! Nem is tudom, hogy mi az ő ötletének lényege. Csak arról van szó, hogy izgat a kérdés, mert ha valóban REALITÁS, amit állít, akkor világszenzáció! És arra gondoltam, hogy itt ezen a topikon mozog több hozzáértő fizikus, atomfizikus, stb. aki/ tudnak felvilágosítást adni a dolg lényegéről.

Előzmény: fehso2 (23)
fehso2 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 24

Mi az a gerjesztett molekula? Elekrtromos töltése van, vagy micsoda?

Előzmény: enkies (16)
fehso2 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 23

Németek, Japánok?

 

Te HISZEL valamiben, ami mellett kiállsz. Ezzel nincs baj, de bizonyítás nélkül nem tudományról, hanem vallásról beszélünk.

Előzmény: enkies (21)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 22

Bocs, de hirtelenjében nem tudom kapcsolni:    mi nincs?

Előzmény: Vajk (19)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 21

No, azért ne ítélj ilyen könnyen!

Az olajlobbi, az olaj-milliárdosok köre nincs nációhoz kötve!

Említed Amerikát: nos, pont ott székel a legtöbb világ-vezető olajcég!!

És ha ők olajat forgalmaznak, nekik édesmindegy, hogy a megvásárolt benzin-litetrek után honnan, melyik országból, régióból, milyen magán-fogyasztó zsebéből....csak NEKIK dőljön a lé a jutalékból!

Előzmény: fehso2 (17)
Vajk Creative Commons License 2011.04.22 0 0 20

ha már tenger, akkor inkábbaz ár-apály erőmű, ami már működik is. És nem károsít, nem fogyaszt energiát, csak átalakítja a tengervíz mozgását.

Előzmény: enkies (16)
Vajk Creative Commons License 2011.04.22 0 0 19

nincs

Előzmény: enkies (-)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 18

Sarkany (2) sz. bejegyzésében idézett cikkben.

fehso2 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 17

Ugyan már! Milyen olajlobbi?

A vezető autógyártó és használó országoknak nincs olajuk (Németo. Japán), plusz Kínának se, de az Usa-nak is egyre kevesebb. Gondolod, hogy az arabok és az oroszok meggyőzik a németeket, meg a többit hogy továbbra is legyenek kiszolgáltatva nekik, főleg ilyen olajárak mellett?... Ostobaság!

Előzmény: enkies (13)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 16

Igen, ez a SPANYOL név nekem is "új"!

---

Tiszta sor! Az örökmozgót ő sem találhatja fel. Ha nem tud többletet kivenni, akkor humbug.

De! Régebben hallottam: a természetes tengervízben van annyi gerjesztett molekula (remélem jól emlékszem), hogy ha ezt képesek lennénk valami módon koncentrálni, akkor atom-erőművet működtethetnénk vele.

Kizárt, hogy a környezetünkben található édesvíz is tartalmazhat ilyet? Kizárt, hogy ezeket a molekulákat valami módon nem lehetne "iniciálni", hogy beinduljon egy önfenntartó és energiát termelő folyamat? Mi van, ha ő rájött ennek a kivitelezhető módszerére?

Hiszen egy  már itt megjelent melléklet szerint is van aki lát benne fantáziát, lehetőséget.

Előzmény: bm613 (15)
bm613 Creative Commons License 2011.04.22 0 1 15

Egyszerű fizika: amennyi energiába a bontás kerül, annyit lehet visszakapni az égetés során. Többet semmiképpen. És ez is csak elvileg volna így, hiszen semmi sem tökéletes, tehát mindenképpen van energiaveszteség is. Magyarul: a "gróf" hazudik. Pont.

 

Mellesleg tud valaki Spanyol nevű magyar grófi családról, ahonnan az úriember származhat? :-)

Előzmény: enkies (-)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 14

Azt mondja, Ő MAGYAR! Azt szeretné, hogy ez a találmány a maygaroké lenne, neki már van elég pénze, de ebbőúl gazdaggá tenné az egész országot!

Előzmény: enkies (13)
enkies Creative Commons License 2011.04.22 0 0 13

Fiatal koromban egy osztrák vegyész kitalált egy olyan "gumikeveréket", ami tapadási és egyéb tulajdonságaiban mind, mind jobb volt a ma használatos gumiknál, viszont kopásállósága a többszöröse volt.    ...megvette találmányát a DUNLOP és fiók mélyére süllyesztette.

Ennek analógiájára: elképzelhetetlen, hogy az OLAJLOBBI tesz keresztbe?...ugyanis, ha igaza van, a zösszes multimilliárdos olajmégnás orra előtt "leszaladna a rolló"!

Előzmény: fehso2 (11)
3x Creative Commons License 2011.04.22 0 0 12

Igen a konteo szerint akkor már nem élne, viszont nem is tudnánk az ötletéről. De én sem a konteónak sem egy gyüttment gerófnak nem hiszek, az a biztos.

Előzmény: fehso2 (11)
fehso2 Creative Commons License 2011.04.22 0 1 11

Ha valóban használható ötlete lenne, már rég lecsapott volna rá az autóipar. Egyébként miért a kormány adjon neki pénzt?

Előzmény: enkies (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!