Keresés

Részletes keresés

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.02.14 0 0 234

  Nos a bővítésről, mert írtam,  hogy többféle van.

 Igen.

Van egyszer alapesetben a csatlakozási bővítés.

 Egy háztartásban lehet  16 Amperes biztosíték, 25  Amperes és 32  Amperes vagy annál több.  

 Minden Amp tartozik egy teljesítmény  mondjuk durván a 3,5  kW és a 7,5 kW között. Aztán  minden  háztartás  több áramkört használhat ezekhez a csatlakozási teljesítményekhez.

 nálam pl.  a 25  Amp-hez van  4 áramkör a megfelelő biztosítékkal.

 Ha egy  nagy teljesítményű fogyasztót szeretnénk üzemeltetni, akkor először megnézzük a csatlakozási  biztosítékot , hogy az megfele e. Legtöbbször igen, ha 25 vagy 32 Amp van. DE magához a fogyasztóhoz menő vezetéket is meg kell vizsgálni és ha kevés bővíteni kell. Így a mosógép, mosogató, szárító, hősug. , tárolós bojlerek és egyéb 1 kW -nál nagyobb teljesítményű készülékeknél ez biztos hogy felmerül, tehát az odamenő vezetéket kell nagyobb terhelhetőségűvé tenni... bővíteni.

 

 

 

 Csakhogy az átfolyósak  és a fűtések nem nagy teljesítményűek, hanem nagyon nagyok, legalább is a normál háztartások  igényeihez képest, pl az átfolyósok  7 -8 kW nál kezdődnek és   10 kW körül is lehetnek, tehát legtöbbször a csatlakozási teljesítményt is bővíteni kell.

 Az meg költséges, sőt vannak társasházak ahol nem megy..., nem engedik, mert már így is túlterhelt a társasház... másnak is kell az energia.

 na itt csalódnak azok akik átfolyóssal kacérkodnak, vagy azok aki a meglévő létező gázfűtésüket akarják lecserélni jólhangzó norvég meg egyéb csodákra.

 Van nekik a gázóránál vagy  40 kW-nyi  teljesítmény a villanyon meg talán 5 kW, mégis a villany fűtéssel vagy az átfolyóssal kacérkodnak.

 

 

 De hát a szerelem ilyen. Vak !

Előzmény: a tömeg az tömeg (232)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 233

Ha sokáig áll benne a víz, az nem egészséges (baktériumok elszaporodnak)

Ha bevállalható, hogy leereszted amikor nem kell és feltöltöd, amikor kell ( kb 3 óra a felfűtési idő) akkor komfortban a tárolós a jobb.

Előzmény: májk76 (231)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.02.14 0 0 232

Többféle bővítés van !!

 Legyen a tárolós.

Ott a bővítés minimális   !

májk76 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 231

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Kis lakásba mit javasoltok,bojlert vagy komolyabb átfolyós melegítőt? Ahol 1 max 2 ember szükségletét kellene ellátni de aktívan havi szinten 4-6napon. Gáz az kilőve,mert szerintem annak teljes bekerülési költsége húzós. Amúgy gáz bent van. Hagyományos hajúnál nem gond e ha 3-4hétig áll benne a víz? Mert az áramról lekapcsolom arra az időre. Vagy játszhatom e vele,hogy kiengedem a vizet 3-4hetente?  Egy ariston készülék amit nézegettem,ami ellát fürdésre,mosogatásra eélegendő vízzel az 80-100körűl van. A hajdú majdnem fele ennyi. Villamos bővítés mindkettőnek kell. 

Téli nap Creative Commons License 2018.02.10 0 0 230

Sajnos nem tudom. Így , ezzel a  víz melegítővel vettem a lakást  7 éve.

Előzmény: gyulahorvath (229)
gyulahorvath Creative Commons License 2018.02.10 0 0 229

Kedves "Téli nap", milyen márkájút használsz? Ugyanis hallottam én ezekről rosszat is, és az érdekelne, hogy melyik az ami ennyire bevált.

nixon70 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 228

Megkérdezed a szomszédokat, vagy a vízműveket.

Előzmény: ppke.jak.bp (226)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.01.13 0 0 227

 A magyar háztartások 95 % -ba nem való !

Előzmény: kovimre (222)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.01.13 0 0 226

fogalmam sincs sajnos

mindent kicseréltek fürdőben

honnan lehet ezt megtudni

Előzmény: nixon70 (225)
nixon70 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 225

Hálózati nyomás mekkora?

Előzmény: ppke.jak.bp (224)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.01.12 0 0 224

sziasztok

 

Ariston Velis Evo 100-at fogunk venni

Bojlernyomáscsökkentő 1/2" ITAP nevezetű terméket vegyünk hozzá?

 

ezt kinéztem már hozzá:

Fischer WDS 12 X derékszög akasztó (Ariston Velis tartó)

 

kell vajon még valami hozzá?

 

KÖSZÖNÖM

 

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 223

Erről valakinek valami?

Ven értelme? vagy valami más?

 

http://vizlagyito.sbi.hu/

 

kovimre Creative Commons License 2018.01.11 0 0 222

Sziasztok!

 

Használ valaki ilyen átfolyós vízmelegítőt zuhanyra? Mennyire használható, mennyire valós az a 3,3 L, amit ír az adatlap?  

http://bolthely.hu/futesplaza/id/00212_KOSPEL-EPA-Opus-P-6-8-kW-atfolyos-vizmelegito-Radeco

Téli nap Creative Commons License 2018.01.07 0 0 221

Nagyon jók !

 Nekem is van egy a konyhai mosogató csapjánál.

 3 kW  és  3,5 liter  55 fokos vizet tud melegíteni percenként.

 De mivel a kezem nem állja ezt a hőmérsékletet,  csak a 45 fokot az meg jó a mosogatáshoz akkor  kb. 4 liter /percet tud.

 Legalább nem pocsékólom a vizet.

 6,5 éve használom, de az elődöm akitől vettem a lakást legalább 3 éve már használta.

 Kis fogyasztásra jó, de pl. egy fürdésre már nem biztos , hogy megfelelne.

 A hálózat a szűk keresztmetszet !!

 Családnak ahol az asszony  porszívózik, a nagylány mosogat a másik pedig vasal , közben megy a mosógép is,   nem biztos , hogy jó.

Előzmény: somolya (220)
somolya Creative Commons License 2018.01.07 0 0 220

Ezek folynak már a csapból is, még sem találtam róla véleményt a topicban.

 

 

 

 

Pedig jó lenne valamit tudni róluk, legalább a tartósságukról.

 

 

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 219

Sziasztok van valakinek tapasztalata hőszivattyús villanybojlerrel kapcsolatban?

Látom, hogy a HAJDÚnak és az ARISTONnak van. Ezek jók és hatékonyak? Úgytudom lehet velük hűteni is nyáron egy helyiséget. Mennyire hangos? Hideg vagy meleg helyiségben célszerűbb elhelyezni?.

Zöldár Creative Commons License 2017.12.26 0 0 218

Villanybojler  lehetőleg  80 literes vagy a fölött !

 Van  32 Ampered  ! Ok.,   az csak   úgy 7,5 kW,  egy átfolyósnak pedig kell   legalább 20 kW.

 ráadásul  egy háztartásban  sok minden egyébre is kell a villamos energia  és a villamos teljesítmény .

 

 természetesen nekem is van  átfolyós víz melegítőm  és van tárolós is..., de nem ugyanabban a lakásban.

 

 Az átfolyós örököltem  egy mosogató előtt van    3 kW  -ot tud  nagyjából  3 lit/perc  60 fokos. a kézmelegvízből pedig olyan 4 lit/ perc.

 Kitűnő mosogatáshoz, de fürdéshez édeskevés lenne.

Előzmény: ppke.jak.bp (216)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2017.12.25 0 0 217

32 amperes a villamos hálózat

Előzmény: ppke.jak.bp (216)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2017.12.25 0 0 216

eddig soha nem volt bojlerünk (panelban laktunk)

ha időbeli korlát nélkül,  bármikor meleg vízhez akarok jutni, akkor átfolyásos melegítőt érdemes választani?

tehát ha du. 2-kor akarok fürdeni pl.?

köszönöm

Thot Zoltan Creative Commons License 2017.12.25 0 0 215

Bocsánat,csak most láttam,hogy választ kaptam! :(

Valamiért nem kapok értesítést ,ha válasz érkezik..

A csaptelep hideg,meleg betétjét csavarjam ki,és azon kell bővíteni?

Előzmény: Ofenbau (209)
Thot Zoltan Creative Commons License 2017.12.25 0 0 214

Sziasztok!

Egy nem túl régi 10f Hajdú átfolyós vízmelegítőnk van,és alig jön belőle a víz..hideg is,meleg is..a csaptelep szűrője tiszta..van valami trükje ,vagy valami légtelenítő rajta?

Cirmoskarmos Creative Commons License 2017.09.09 0 0 213

Sziasztok! Előre is elnézést kérek a tudatlanságomért, de hát mégis csak nő vagyok... Új villanybojlert szeretnék venni, a mostani nagy is, öreg is, 80 literesre szeretnék váltani. A kérdésem az lenne, hogy a boljerek közt csak D energiaosztályúak vannak, vagy vannak ettől jobb besorolásúak is? Eddig csak neten nézelődtem, és ott csak D-sekkel találkoztam

ahraya Creative Commons License 2017.09.03 0 0 212

Hahó

 

Tudja valaki hogy a Hajdú villanybojlerből a meleg víz miért büdös?

Mit lehet csinálni?

nixon70 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 211

Hali!

5 vagy 10 l - es Hajdu átfolyós tökéletes erre a célra.

Előzmény: London26 (210)
London26 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 210

Hello

Milyen fajta és mekkora villanybojlert ajánlotok konyhába mosogatáshoz? Csak a napi mosatlanok elmosogatásához kellene.

Köszönettel

Ofenbau Creative Commons License 2017.07.16 0 0 209

Meg kell nézni az előtte lévő csap/szelep állását. Lehet hogy az van  kicsit fojtva. Ha az rendben,  akkor előfordulhat még az is ,hogy maga  a készülék keverő szelepje nincs rendben.

  Pl. kicsi az átfolyási átmérő.

 Ez egy nagyon kis átmérőjű luk amire rázár a szeleptányér..  1,5 - 2 mm átmérővel.

 nekem volt hasonló problémám egy szintén hajdúval. A lukat felfúrni nem lehet, kemény a szelep ülés,  de felcsiszolni igen. Én egy tűreszelővel bővítettem, az átfolyó kereszt metszetet. Talán  fél mm-rel és azóta kitűnően folyik a víz.

Kb. 10 liter / perc.

Előzmény: Thot Zoltan (208)
Thot Zoltan Creative Commons License 2017.07.03 0 0 208

Üdv Mágusok! :)

Hajdú 15 literes villanybojlerből nagyon gyengén folyik a víz,mind két csapon...nincs lestrapálva,valószínűleg nem vízköves...melegít rendesen,és a hideg víz is gyengén folyik..kell valahol légteleníteni,vagy csinálni vele velemit,miután üres volt a rendszer? Le kellett a házban a vizet ereszteni..felső szinten van,de a többi csap rendesen működik!

Zoltán

TheMatador Creative Commons License 2016.08.15 0 0 207

Sziasztok!

Villanybojlert szeretnék venni. Jelenleg egy 80l-es Hajdút használunk ketten a feleségemmel, de erről megy a mosogatás is,ami kb 10m-re van a bojlertől, így kevés + most gyarapodik a család. Szóval kellene egy 120l-es.

 

Melyik típust ajánlanátok?

 

Én ezeket néztem:

http://www.digitalking.hu/index.php?route=product/product&product_id=2493

 

http://tusor.unas.hu/Gorenje-TGR-120L-elektromos-bojler

 

http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/keszulekek/vizmelegitok/elektromos_vizmelegitok_tarolos/hajdu_aq_120_k_elektromos_forroviztarolo

 

http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/keszulekek/vizmelegitok/elektromos_vizmelegitok_tarolos/bosch_tronic_es120_4_elektromos_vizmelegito

Korundos Creative Commons License 2016.05.24 0 0 206

 Tele általánossággal, közhellyel ez a leírás !

Előzmény: ZsanyaT (205)
ZsanyaT Creative Commons License 2016.05.23 0 0 205

Sziasztok! A vízmelegítő kiválasztása nem a legnehezebb feladat, csak végig kell gondolnunk néhány dolgot a használatával kapcsolatban. Egyébként ezt a cikket tudom javasolni, ha valaki szeretne képbe kerül a vízmelegítő típusokkal kapcsolatban.  http://www.szerelvenybolt.hu/mi-alapjan-valasszuk-ki-a-vizmelegitot

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!