Keresés

Részletes keresés

cassano71 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8167

Mi anno itt szálltunk meg mikor legutoljára Velencében voltam:

 

https://www.booking.com/hotel/it/albergo-rigel.hu.html

 

A Lidón van, nagyon közel a hajóállomáshoz, kb. 300 m. Előnye hogy az egyik legolcsóbb szálloda ( szerintem ) Velencében meg hogy benne van az árban a reggeli ami svédasztalos és nem csak egy briós + kávé. Velencében ez egész komoly pluszköltség tud lenni akár, mármint naponta két ember reggelije, főleg ha jól is akarnak lakni :D

Persze ezt, hogy az olcsó hotelek közé tartozik relatíve értem, tehát velencei szinten, mert még így is simán 100€/éj vagy több is egy kétágyas szoba reggelivel.

Előzmény: Joule26 (8163)
Manipura Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8166

Az, hogy milyen fekvésů a szállás, sokmindent befolyásol. Ha csak pár napra mentek ésnem a csúcsszezonban,azAccademi híd és a Piazza San Marco környékén keressetek számotokra megfizethető és egyéb szempontoknak is megfelelő szállást. Az idő pénz, az utazás pedig sok időt elvesz, és szinte csak a tömegben (9- este 7) látjátok Velencèt. Egy pihenô kizart

Előzmény: Joule26 (8163)
onlyread Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8165

https://www.airbnb.hu/rooms/5765029?guests=1&adults=1

 

Ez Velencében van. Nagyon bevált. Mi voltunk az első vendégek, lehet, hogy azóta drága lett...

Előzmény: Joule26 (8163)
Lizolee Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8164

Szia,

 

Én személy szerint Mestre várost ajánlom, ahonnan gyorsan be lehet jutni Velencébe.

 

Nekünk bejött a Hotel San Carlo.

 

http://www.sancarlovenice.com/en/index.html

 

Üdv!

Előzmény: Joule26 (8163)
Joule26 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8163

Szervusztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy Velencében, esetleg annak közelében hol érdemes megszállni?

Első alkalommal látogatunk oda párommal és főleg városnézés a terv.

 

Akár konkrét szállásadót is írhattok, ha valakinek van jól bevált.

 

 

Üdv.

Szabolcs

cassano71 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 8162

A helyiekre teljesen más tarifák vonatkoznak, igen. Ezt meg is lehet érteni. Tényleg elég megosztó Velence, én szerettem egyébként, nem voltam ott sokszor csak 4x és nem is nevezném magam Velence-rajongónak egyáltalán, de azért megfogott.

Talán az első látogatásom volt a legmeghatározóbb, mikor busszal mentem ami hajnalban tett ki Velencében és aztán egy cappuccino+briós kombó után azzal kezdtem, hogy csak néztem az ébredező Velencét, a helyieket ahogy sietnek munkába, a boltosokat, rakodókat, meg bejártam a Ghettót kora reggel.

De nagyon jó volt az is mikor legutóbb voltam ott feleségemmel, ez mondjuk már valami 5 éve volt. A Lidón szálltunk meg akkor ami utólag nagyon bejött, mind a szállás ár/érték aránya mind egyéb szempontokból mint pl. gasztronómia. 

Előzmény: papanick (8161)
papanick Creative Commons License 2019.02.28 0 0 8161

Mindenképpen megéri, Velencét látni kell, ha lehet sokszor. Persze sok ember ugyanekkora szenvedéllyel gyűlöli. Én mindenképpen bérletpárti vagyok. A legjobb városnéző járatok, pihenni is lehet rajta, és az átkelésben is segíthet. Persze sok helyre el sem tudsz jutni a vaporettok nélkül.

A helyi lakosok jegye azt hiszem EUR 1, de biztosan van bérletük is. 

Előzmény: cassano71 (8155)
Tomi1530 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 8160

Köszi az infót  :) 

FLaci Creative Commons License 2019.02.27 0 0 8159

Ja, a 17-es menetrendjében van szó Punta Sabbioni-ról. Ha jól értem csak hétfőn és pénteken jár (vagy hétfő - péntek között?) napi 2 járat, talán...

Előzmény: FLaci (8158)
FLaci Creative Commons License 2019.02.27 0 0 8158

Itt vannak a menetrendek, a 17-es járat a Tronchetto-Lido komp. Punta Sabbioni-Lido komp mintha nem lenne... Talán csak főidényben?

http://actv.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0

 

Árak itt, a "FERRY BOATS" részben, azon belül is a "FERRYBOAT TICKETS LINES 17 AND 11" táblázat kell neked.

http://actv.avmspa.it/en/content/prices

Előzmény: Tomi1530 (8157)
Tomi1530 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 8157

Sziasztok, két hét múlva indulunk autóval lido di Venezia-ba. Komppal mennénk át, de nem tudom hogy indul-e Punta Sabbioniból márciusban és ha igen, milyen gyakran. 

Esetleg próbáljam meg a Tronchetto-Lido kompot, talán az gyakrabban jár. Tud nekem ebben segíteni valaki ? És esetleg hogy melyik út mennyibe kerülne. Köszi. :) 

Piercarlo Creative Commons License 2019.02.26 0 0 8156

Megszűnt, már tavaly sem volt. Csak 2017-ben járt. Mi azzal mentünk, nagyon meg voltunk elégedve.

Előzmény: i perseguitati_ (8138)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 8155

Igen tudom, 7.50€. Hát megkérik az árát hogy láthasd ezt a különleges várost, de biztos tetszeni fog nekik. Soha nem voltak még Velencében.

Előzmény: papanick (8154)
papanick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 8154

Sajnos csak ezek vannak. Persze ha megnézed a vonaljegy árát ez szinte ingyen van. 

Előzmény: cassano71 (8152)
zsizsikke Creative Commons License 2019.02.24 0 0 8153

Ezek vannak. Rolling Venice esetében kérnek okmányt, és kitöltenek egy papírt, és azzal érvényes.

Előzmény: cassano71 (8152)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 8152

Régen voltam eléggé Velencében, most viszont nem én megyek hanem unokatesóm családostól áprilisban aki ráadásul nem is magyar és próbálok neki segíteni. Szóval erősítsétek meg légyszi, három egész napos közlekedést nem nagyon lehet máshogy megúszni olcsóbban mint 72h card 40€-ért igaz?

Három felnőtt és két gyerek egyébként, a gyerekek 7 és 9 évesek, nekik a Rolling Venice cardot találtam mint olcsóbb opciót.

Ha valakinek van esetleg egyéb ötlete ne tartsa magában, én nem nagyon látok semmiféle családi jegyet meg hasonló opciót és emlékeim szerint soha nem is volt Velence túl kegyes a turistákkal ilyen szempontból ( sem ) :-)). Szállásuk Mestrében lesz a vasútállomáshoz közel.  

Manipura Creative Commons License 2019.02.18 0 0 8151

Olvasgattam a velencei híroldalakat. Megnyitották a karnevált, rögtön első nap elkapott a rendőrsèg egy zsebtolvajt akció közben. Aki Velencébe készül karnevál idején, tájèkozódjon, mert főként hétvégén több alkalommal lesznek lezárások a vizi forgalomban. (Ùgy láttam pld. a 4,1 4,2 5,1 5,2 vaporettók vonalait érinthetik.) Újdonsàg, hogy bizonyos rövidebb szakaszokon (parkolóktól) ingyenes utazási lehetőséget biztosítanak. Pontos aktuális információért tájèkozódni érdemes. 

erikanyu Creative Commons License 2019.02.13 0 0 8150

Szerintem az már most nem volt, Atinak sem rémlik. :(

 

Előzmény: Manipura (8145)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.13 0 0 8149

Megjött, köszönöm szépen. 

Előzmény: Manipura (8148)
Manipura Creative Commons License 2019.02.13 0 1 8148

Tegnap este küldtem 2 képet a művész Maestróról és a történelmi tradíciót őrző kézműves műhelyről. 

Előzmény: erikanyu (8144)
vélemény Creative Commons License 2019.02.13 0 1 8147

Velencében igaz. De a Váci utcában vagy a Kartnerstrassen már nem igaz. Nem látnak mást csak gagyi boltokat és a többi turistát.

Előzmény: tefi (8146)
tefi Creative Commons License 2019.02.12 0 1 8146

Mert a nyilak arra mutatják az utat! :)

Félnek,ha letérnek róla soha nem találnak vissza....

Előzmény: vélemény (8143)
Manipura Creative Commons License 2019.02.12 0 1 8145

Olvastam a beszámolód. Gondolom a San Giorgio Maggiore szigeten jártatok a végén.

A Frariban a születés-csodát megjelenîtő különleges show-t az oldalkápolna felőli külön bejáratnál nem néztétek meg?  Olvastam utólag, hogy Velence illetve Veneto régióban állított összes presepe közül is kiemelkedő a Frari bazilikáé.

Találtam egy videót róla. Sajnos nem jók a fényviszonyok, a képeim sokkal élénkebbek, de  azokat  most nem tudom publikálni.  

A sok mechanikus mozgó  részletet szemlélteti, de az összképi látványt nem adja vissza.

 Én egy esős szombat délután láttam, álltam a kápolnában egyedül szemben a napszakonként változó fényű és aktivitású betlehemi életképnél, és potyogtak a könnyeim.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Tv_f6gpbnz4

Előzmény: erikanyu (8144)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8144

Manipura most olvasom, hogy egy asztalosműhelyben járhattál, és készítettél képeket. A férjem asztalos, mindenhol keresi az asztalos műhelyeket. Esetleg privátban kaphatnánk pár képet? Nem látok email elérhetőséget hozzád, de az enyém publikus, megköszönném. :)

Előzmény: Manipura (8135)
vélemény Creative Commons License 2019.02.12 0 1 8143

Sosem értettem, hogy miért a jó a hangya utakon vonulni. Sem Velencében,  sem a Váci utcában.

Előzmény: erikanyu (8142)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8142

A hangyautakon sokan voltak, de még ott is lehetett libasorban közlekedni. Ha letértünk róla, már teljesen kellemes volt. A templomokban kevesen voltak. A Szent Márk Bazilika elött semmi sor nem volt, amin meg is lepődtem. Vaporettókon mindig kényelmesen elfértünk, tudtam fotózni, nézelődni.

Előzmény: vélemény (8141)
vélemény Creative Commons License 2019.02.12 0 1 8141

Nagy volt a tömeg?

Egyszer nekem is váratlan volt, hogy nem a Canale Granden megy  a vaporetto.

Előzmény: erikanyu (8140)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8140

Gyorsan írtam, bocsánat  a helyesírási hibákért.

erikanyu Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8139

Sziasztok! Megjöttem a hétvégi kiruccanásunkról. Mivel nem sikerült Olaszországot megcsalni Athénnal, betegség miatt, így erre az útra nagyon készültem. Az idő isteni volt. Pénteken verőfényes napsütésben érkeztünk Treviso repterére. A ryanair jól jött, a táskánkat sem vették el. Pénteken elfoglaltuk a szállásunkat, ami pár lépésre volt a Szent Márk tértől. Tavaly tavasszal is itt szálltunk meg, jó volt, nem változtattam. Most igen apró szobát kaptunk, de az esti alvásra éppen tökéletes volt. Szállás elfoglalása után nyakunkba vettük a várost. Erre a délutánra csak a Frarit terveztem, az még nyitva lesz. Bár már zárás előtt voltak, azért bemehettünk, és elég is volt a negyed óra a nézelődésre. Frari után sétálás csak úgy hídról-hídra, majd éhesek lettünk, akkor irány a Dal Moro. Finom friss tésztát kaptunk. Még egy kis rácsodálkozás az esti fényekre, séta a parton, és irány a szállás. Reggel időben keltünk, a finom reggeli után irány a Scuola San Rocco. Kicsit korábban értünk oda nyitás előtt, ezért még kószálunk az utcákban. Tömeg még nincs, de később lett. A templom minden képét tüzetesen megnézzük, használva a tükröket is. férjem a fafaragások tetszenek most is a legjobban, én a képekben mélyülök el. jólesik a nyugalom, míg meg nem érkezik az első nagy japán turista csapat. Akkor inkább már kimegyünk. Megnézem a kicsi San Roccot is, a sok sok Tintoretto képpel. Tervünk következő pontja a kivilágított Szent Márk Bazilika. Szép kényelmes sétával oda is érünk. Hátizsák leadva, bár sok nincs. Nézzük a részleteket, keresünk új apróságokat. mindig találni. A fizetős részekre nem megyünk, az nyáron megvolt a gyerkőccel. Miután megtelünk a látvánnyal elindulunk ebédelni, újra a Moro felé vesszük az utunkat. Ebéd után Zannipolo. Amíg én a templomot járom férjem felfedezi a kórház kertjeit, és megtalálja nekem a mosdót amit itt írtatok. A kórház kertje tele van macsekokkal, valamint megnézek egy  aranyos kis kertet szökőkúttal teknősökkel. Férjem kérésére, akkor jöhet a nagy vaporettózás a 4.2 járattal. Tavaly ez nagyon tetszett neki, akkor véletlenül szálltunk fel rá, most direktben. Természetesen még érkezéskor megvettük a kétnapos vaporetto bérletet, úgyhogy hajózás ezerrel. Egy kis pihenőre felmegyünk a szobába, jól esik az ejtőzés. Egy óra múlva már újra úton vagyunk irány a Gesu. Leírásom alapján este hatig van nyitva, de sajnos ötkor bezárt. No semmi gond. Mára egy beülős vacsit terveztünk. Megtaláljuk a Rialto közelében lévő éttermet, ahol tavasszal ettünk finom pizzát. Bevacsizunk jó kis házi bor társaságában. Még kevesen vannak, szinte több a pincér mint a vendég, de sorban szállingóznak ők is, gondolom még korán van. Vacsi után felfrissülve akkor még egy nagy séta legyen. Felmegyünk vaporettóval a busz végállomásig, és onnan séta visszafelé. Utolsó napra már csak a San Maggiori maradt. Vaporettóval megyünk a szigetre. Sajnos kicsit elszámoltam magam az anyagiakkal, és a vaporetto bérletet nem kártyával vettem első nap, ezért a készpénzünk elfogyott, kártyával meg nem fizethetünk, úgyhogy kimarad a torony. Nem kesergünk, mert úgyis borús az idő nem is láttunk volna sokat. Ezért inkább téblábolunk kicsit tovább a templomban. Van mit nézni bőven. A 2 vaporettoval indulunk vissza a busz végállomásra. Kicsit aggódunk enm arra megy a vaporetto mint gondoltam, a külső részeken keresztül közelítjük meg  a célállomást. De jó mert erre még nem jártunk, csinálom a jó kis képeket. Aztán végre kirajzolódik a buszvégállomás is, jó helyen vagyunk. Jó volt ez a kis kiruccanás, nem terveztem túl magam, pont elég volt. Velence kedves volt hozzánk hisz ragyogó napsütéses időt kaptunk. A gumicsizma a hátizsákban maradt. 

i perseguitati_ Creative Commons License 2019.02.11 0 0 8138

Üdvözlet!

Az Easyjet Budapest-Velence járatával mi lett? Megszűnt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!