Keresés

Részletes keresés

KIKO-LOR Creative Commons License 2020.07.23 -1 0 3792

❗❗Szobafestés-mázolás tapétázás❗❗👨‍🎨

❌MEGUNTA az igérgető, megbízhatatlan mekk-mestereket❓😡😤

Helyette válassza a mi garantáltan megbízható csapatunkat❗🙂

📞 06/20 479 3342 📲

https://www.facebook.com/KiKo-Lor-113049767129453/

Pgabor79 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 3791

Köszönöm! A felület tükör-sima lett. Abban nincs hiba... Lehet hogy akkor tényleg a technikában van a hiba.... Bár nem tudom mi...

Előzmény: M4NTR4 (3790)
M4NTR4 Creative Commons License 2020.07.02 0 1 3790

Szia,

 

Én sosem használtam mélyalapozót hanem az első réteg festéket jobban felhígítom. Ez tökéletes a por megkötésére, de ettől függetlenül a mélyalapozós technológia sem rossz itt nem ezzel van a probléma. Mondjuk a keverd bele a festékbe részét sosem értettem, de mégis már sok embertől hallatom. A Mélyalapozó lényege hogy a felület kevésbé legyen nedvszívó illetve lekösse a felületen található szennyeződéseket ( pl csiszolásból fennmaradó port) Szobafestőként sem tudom kép alapján megmondani igazán hogy mi a fő probléma ahhoz végig kell simítanom a felületet a tenyeremmel mennyire sikerült simára csiszolni.

 

 

A hosszú szőrű henger inkább rücskös/kapart vakolat festésére alkalmas. Előnye hogy kevesebbszer kell megmártani. A sima felület érdekébe én inkább rövid szőrű hengert vásárolnék.

A festék állaga legyen joghurt szerű ennél hígabbra nem szabad keverni. ( a gyártó szereti eltúlozni a hígítási arányokat hogy minél nagyobb számot írhasson rá a vödörre mekkora négyzetméterre alkalmas)

 

Üdv,

Laci

Előzmény: Pgabor79 (3789)
Pgabor79 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 3789

Itt pedig egy tükör simára glettelt új gipszkarton felület volt az alap. Héra falfix diszperziós mélyalapozóval lett festés előtt átvonva. Ez is borzasztóan néz ki súrló fényben.... :

 

Előzmény: Pgabor79 (3788)
Pgabor79 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 3788

Segítséget kérnék!

Mi van elcseszve festéskor, ha "rücskösre" szárad a festés? súrló fényben látszik igazán! Kék fedeles Hérával festettük a mennyeztet, de borzasztó lett! Illetve régebben más falfestékkel is jártam már így, suró fényben foltosnak tűnik. Mintha nem terülne a festék rendesen. Talán jobban kéne higítani? Festő azt mondta keverjünk bele alapozót. Úgy sem lett jobb sajnos. Hósszú szőrű hengerrel festünk, ezt ajánlotta a festékboltos. színes falfestéket pedig rövid szőrűvel... ELKESERÍTŐ!

 

 

isai Creative Commons License 2020.06.15 0 0 3787

Üdv! Elkelne egy kis segítség. Pár éve vettem egy régi "csehszlovák" faházat, ami milesi vörös mahagóni színű lazúrral van lekenve. A zsalugáterei elég rossz állapotban vannak, ezért eddig azokhoz nem nyúltam. Sikerült vásárolni jobb állapotú zsalugátereket, de azok valamilyen festékkel vannak kenve, nem lazurral. Gondoltam, hogy átkenem valamivel, mielőtt felrakom. A festékboltban az AKROPENTA lábazat-, betoncserép- és palafestéket ajánlották, mint ami időjárásálló, tartós és a festett felületek átfestésére alkalmas. A bajom csak az vele, hogy a festett fát sehol nem említi az alkalmazási területeknél. Valakinek van esetleg tapasztalata a termékkel kapcsolatban, vagy valami vélemény? 

tibormandli Creative Commons License 2020.06.11 0 0 3786

Széria Trans mestervakolata egy az egyben jó kihúzni a villanyszerelési hornyokat.

Előzmény: nyaxi00 (3766)
SolnesN Creative Commons License 2020.05.29 -1 0 3785

Az újból többet kell használni !

Előzmény: vadasz70 (3784)
vadasz70 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3784

Sziasztok! Tudja valaki hogy mivel lehet olyan hatást elérni mint a régi kromofág mert az új, meg a hasonló társai nem sok mindenre jó..

bertuka Creative Commons License 2020.05.09 0 0 3782

nagyon köszönöm

Előzmény: halaloszto (3781)
halaloszto Creative Commons License 2020.05.09 0 1 3781

Köszi. Megnéztem, és a képedet is kicsit jobban.

 

Rossz hírem van, minden ellened dolgozik:

 - maradt festék a kerítésen, azt a foltosságot nehéz eltakarni

 - mivel maradt rajta, nem egyelnetesen szívja amit ráhordasz

 - a dió nem nagyon világos szín, de világosabb mint ami eddig volt. Semmilyen festékkel nem egyszerű sötétre világosat festeni, egy vékonylazúrral meg esélytelen

 - ezeket a cuccokat ecsetre tervezik, azzal tudod jól beledörgölni a fába. Fújás nagyon vékony, viszont ha megköt, a következő már pláne nem szívódik be.

 

Együttérzek veled, mert tudom hogy kerítést csiszolni milyen meló. 

 

Kicsit muszáj megcsiszold, inkább csak áttöröld a következő réteg előtt. Az általad elfogadható legsötétebb színt válaszd, és ecsettel. Nem váltanék vastaglazúrra, ha fel tudod adni a látszik a fa dolgot, akkor akár valami kültéri festék (pl a trilaknak is van kerítésfestéke, ami nem lazúr).

 

Vajk

Előzmény: bertuka (3780)
bertuka Creative Commons License 2020.05.09 0 0 3780

próbáltam titkosan irni, de akkor : Trilak dió lazur 3 az 1-ben

Előzmény: halaloszto (3779)
halaloszto Creative Commons License 2020.05.09 0 0 3779

bocs hogy harapófogózok, de mi a lazúr neve, amit használsz? és annak melyik árnyalata?

 

egy világos árnyalat nem fog takarni semmit, arra szánták, hogy látsszon rajta keresztül a fa erezete.

 

Előzmény: bertuka (3777)
bertuka Creative Commons License 2020.05.09 0 0 3778

a jobb fölső sarokban az a nagyon sötét rész az árnyék

Előzmény: bertuka (3777)
bertuka Creative Commons License 2020.05.09 0 0 3777

a sötétebb nagyobb rész 3 az 1-ben Tr-lakkal már lazurozás után, a kisebb világos részmég csak csiszolva volt ...

Előzmény: bertuka (3775)
halaloszto Creative Commons License 2020.05.09 0 0 3776

a kép lazúrozás előtt vagy után készült?

 

milyen lazúrt használtál? a gyártmány többet számíthat, mint hogy vékony vagy vastag.

 

Vajk

Előzmény: bertuka (3775)
bertuka Creative Commons License 2020.05.09 0 0 3775

a kép lemaradt

bertuka Creative Commons License 2020.05.09 0 0 3774

Üdv! A keritésemet lecsiszoltam - amennyire tudtam, a festék mind lejött, csak ami nagyon beivódott az nem - 3 az 1-ben vékonylazurral lefujtam, de semmit nem takar, most vastaglazurral vagy festékkel próbálkozzam? előre is köszi a válaszokat. (nő vagyok, nehéz volt a csiszolás nekem)

Zsolesz2005 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 3773

Köszi!

Ez igy tenyleg macerás lenne.

Előzmény: Hooti (3770)
vadasz70 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 3772

Sziasztok! Egyszer lefestett felületet csiszolás után muszáj alapozni újra. Fémfelületről van szó.

occseb Creative Commons License 2020.05.03 0 0 3771

Sziasztok!

 

Fűnyíró alját rozsdátlanítás után milyen alapozó és festékkel érdemes lefesteni?

Hooti Creative Commons License 2020.05.03 0 0 3770

Szia

 

Jobban jársz homokszóróval.

Ilyen erős maróserekhez külön helység, engedély, vizsga stb kell, kb 2040-re meg is leszel vele kb.

Nem beszélve, majd nem gyengén veszélyes hulladék lesz belőle, azt leadni, igazolni, ehhh.

Előzmény: Zsolesz2005 (3768)
halaloszto Creative Commons License 2020.05.03 0 0 3769

egy lépcsőben esélytelen. először behúzod a hornyokat. az homorúra fog száradni. utánna mehetsz második körrel, az már vékony lesz és egyenesre szárad. ha sok horony van, vehetsz hozzá külön anyagot, de ugyanazzal is csinálhatod.

 

 

Vajk

Előzmény: nyaxi00 (3767)
Zsolesz2005 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 3768

Üdv!

 

Alufelni felújitással szeretnek foglalkozni, nehezseget okoz a kezelendo felniken levo festekreteg eltavolitasa. A regi tipusu kromofag hasznalataval sikereket ertem el, de ezt mar kivontak a forgalombol. A jelenleg kaphato uj tpusu kromofag nagyon gyengusz. 

 

Tud-e valaki valamilyen használhato anyagot  vagy technikát a regi festekek eltávolítására , ami bizonyitottan hatasos?

 

Illetve elkezdtem a regi kromofag alkotoelemei szerint osszeallitani az anyagokat: diklor metánt vettem,de metanolt nem sikerult 

sehol sem hozzá kapni. Esetleg helyettesithetem valami más anyaggal vagy esetleg tud valaki minimális beszerzesi mennyiseget tesztelesre (tudom hogy engedelykoteles)

 

Koszonettel:

nyaxi00 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 3767

Elvesztem a kutatásban...

FinoBello, FinoGrande, illetve a FinoFill is kb mindre ugyanazt írja... csak az utolsónál azt, hogy 1-30 mmig jó, nekem kb a legmélyebb egyenetlenség a villanyhornyok körül 10-15 mm, azon kívül a fal egész egyenes. Melyik lehet jó erre egy lépcsőben?

nyaxi00 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 3766

Sziasztok!

 

Melyiket glettet ajánljátok inkább? A Klíma glett tényleg érezhető, vagy csak parasztvakítás?

https://www.festekarena.hu/baumit_klima_glett_belso_terbe_1919

https://www.festekarena.hu/baumit_finobello_0_10mm_gipszes_glettanyag_1915?keyword=finobell

 

Rigips Plus 0-10mm-t ajánlották boltban, de utána olvastam itt többen írták, hogy túl gyorsan köt az összes Rigips. Egyébként a Finobello és a Finogrande közt van bármi különbség? Mert leírás alapján nem nagyon találtam.

csoppika Creative Commons License 2020.04.30 0 0 3765

A régi ép festéket csak megcsiszoljam, aztán mehet rá a fedő festék, vagy alapozzam is?

Előzmény: Zöldár (3764)
Zöldár Creative Commons License 2020.04.30 0 0 3764

  Úgy mint általában a fémfelületeket.

 Tehát mechanikus tisztítás, alapozás  és fedő  mázolás.

Előzmény: csoppika (3763)
csoppika Creative Commons License 2020.04.30 0 0 3763

Sziasztok!

 

Nem találtam jobb topikot. Lenne egy kérdésem. Mai forma redőnytok, fém, gondolom szinterezett. Egy része jó rozsdás. Hogyan kéne ezt lefesteni, és mivel? Ami mondjuk egy ideig rajta is marad.

Köszi😀

Itegral Creative Commons License 2020.04.17 0 1 3762

"mintha fényes lenne a felület kicsit..." Én amiket használtam eddig azoknak a 90%-a mind enyhén fényes volt . Nagyon nem tudod elrontani, SZERINTEM mert én pár hónapja használtam egy fél vödörrel de az kevés lett volna és felhígítottam (pedig az kész cucc volt) de még így is jó lett! De azért kérdez olyat aki már használta ezt az anyagot (én ezt nem ismerem). 

Előzmény: Törölt nick (3761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!