Keresés

Részletes keresés

mezenguz Creative Commons License 2005.04.02 0 0 1007
Szia!

Végignéztem a képeket, szép nagy területet kellett bejárnotok..lehet, hogy könyvtárba megyek, hogy le tudjam fordítani az orosz feliratokat..amúgy a terület számomra úgy néz ki, mint egy nagy L-raktár, kis(3 betonfedezék van egymás mellett?) extrával(nem tűnik A-raktárnak, inkább vegyi fegyverekre gondolnék..)

..ezek után,ha valamikor beleférne Tab,arra is el kellene nézni, hisz a hármasból már csak az hiányzik..:))
Előzmény: M62 265 (1006)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1006
Már elérhető úgy 50 új!
Előzmény: mezenguz (1005)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1005
Szia!

..akkor majd holnap megnézem, éjszakai fuvar van kinézőben, 9-kor indulok..remélem(tudom), jó képekről maradok le..
Előzmény: M62 265 (1004)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1004
Lassacskán mennek fel a képek, kb. egy óra mulva már elérhető lesz mind!
mezenguz Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1003
Helló mindenkinek!

M62 265!

Nagyon várom már a többi fotót, csak nem rossz még mindig a neted?
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1002
Helló!

..Tabról:egy része az önkormányzaté, a másik rész magántulajdonban van..
Előzmény: mezenguz (1001)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1001
..meg kellene nézni Tabot is, no meg Kunmadarast, hogy tisztába legyünk ezzel a dologgal..
Előzmény: mezenguz (1000)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1000
Szia!

Szerintem ez a bázis helye, mert pont az út mellett fekszik,amelyről beszélsz, a fomi-n is ezt a helyet szúrtam ki...a betonépítmények frissebbnek tűnnek, mint a kőépítmények..gondolom nem velük egy kupacban vannak..a laktanya.com oda(Császár)amúgy L-raktárt, tiszti ltp-t jelöl.
Előzmény: M62 265 (999)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 999

Hú, ez nekem túl gyege, hadd' ne mondjam meg, hogy ez-e a bázis. Egyébként a település szélétől pár száz méterre K-re van a bejárat. Közvetlen a Környe felőli út mellett (attól D-re) van egy buszmegálló, itt a bejárat is. A főúttól dél felé haladva először egy kisebb lakótelep van (ld. fotó), majd ettől délebbre maga a bázis. Tehát a terület É-D irányba "nyújtott" elhelyezkedésű. Fura volt egyébként, hogy az útról lászik a terület bejárata, egyértelmű, hogy mi volt ott, ha elmész előtte. (Magas kerítés+szögesdrót+portaépület)

A kicsi sárga épület pedig a bázison kívül áll, valszeg szivattyú, vagy víztisztító lehetett (mellette kutak voltak).

 

Nekem ez a bázis túl gyengének tűnik ahhoz, hogy itt hoszabb távon atom-robbanófejeket tároljanak. Nem volt pl. egyetlen őrtorony sem. Csak nagyon keskeny erdősáv vette körül (valahol pl. mező). Nem lehet, hogy csak átmenetileg használták? Vagy csak tartalék lett volna? Kb. olyan, mintha egy II. vh.-s lőszerraktár közepére egy nagy betonfedezéket telepítettek volna. Furcsa.

 

Egyébként nem javaslom a helyet, hogy sokan menjünk oda. Nagyrészt hasznosították, és pont a "lényeges" betonfedezéket is használják valamire. Másrészt pl. Tótvázsony sokszorta érdekesebb.

 

Ha valaki tud oroszul, lefordítaná nekem a képtáramban lévő fotókon olvasható orosz feliratokaat? Kíváncsi lennék, hova mi van írva...

 

Ha minden jól megy, holnap rakok még fel vagy 100 császári fotót, csak tegnap bedöglött a netem.

 

 

Előzmény: mezenguz (998)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 998
M62 265!

Végül is ez a terület lett az objektum(Császártól keletre)?
Előzmény: mezenguz (997)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 997
Helló mindenkinek!

M62 265!

Jók a képek!Jó nagy terület lehet(ett),egy egész napos program a bejárása a fotók alapján..a számozások alapján úgy látom, több épület is volt hagyományos támadó lőszerek tárolására is, maga a vasbeton fedezék hasonlít a repülőtereken rendszeresített GRANIT típusúakhoz..csak el kellene menni személyesen is megnézni ezt a Császárt!
Ja, ez a két fedezék(tároló) szerepelt anno a Reform című újságban is a 90?-ben...
iM Creative Commons License 2005.03.31 0 0 996
Így már mindjárt értem :-)))
Előzmény: Volt tüzér (995)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 995
Az egy betontömb, ami körül van rakva sérült klinkertéglával. Egyébként is selejt volt az egész, képzeld el, mi lenne, ha leszednék. Volt egy ügyes kőműves sorkatonánk. Még emlékszem, mit szenvedett vele. De úgy néz ki, tartós lett.
Előzmény: iM (994)
iM Creative Commons License 2005.03.30 0 0 994
Megnéztem újra a képeket, mert tegnap csak átfutottam. Eszméletlen, ahogy feltúrták. Viszont a 18. képen még van tégla, azt még nem lopták el. És a többi bázisról sem.

im
Előzmény: Volt tüzér (993)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 993

Ki kell hogy javítsalak. A helyzet nem attól jobb, hogy sorompó van. ONNAN MÁR NINCS MIT ELVINNI. A betonfedezékek egyben ki lettek öntve, azok nem elemekből készültek, tehát elvinni meglehetősen nehéz.

Az összes út kb 1 x 2 méteres lyukacsos elemekből volt kirakva. Gondolom, a lukak arra szolgáltak volna, hogy ki tudjon rajtuk a fű. De a murvából nen nő a fű.

Ezek közül a betonelemek közül egyet találtam meg mindössze (a 7-es és a =/A elé nem mentem fel, mert azo már hét évvel ezelőtt sem álltak) az is csak azért maradt ott, mert törött volt.

Viszont a falu feletti üdülőtelepen (Kakas-hegyi hétvégi házak) láttam egy utat - igaz, csak egy villanásra - ami ilyenekkel volt lerakva.

Mezenguz kolléga képeit megtalálod a tar.hu-n. Ott van egy olyan kép, ami a harcálláspont előtti placcot ábrázolja. Onnan még a murvát is felszedték és elhordták. Hatalmas gödör van a "jó reggelt placc" helyén.

Előzmény: iM (992)
iM Creative Commons License 2005.03.30 0 0 992
Valamelyik régebbi hozzászólásomban említettem, hogy volt szerencsém régebben úgy fenn lenni a Pilisen, hogy egyszer csak megjelent egy kisteherautó, megálltak az egyik akkor még álló épületnél, bontottak, vitték. A Pilist szó szerint szétrabolták, azóta jobb kicsit a helyzet, mióta sorompó van.

Az Urak asztalára a mindig meglévő sorompó miatt nem tudtak kocsival felmenni, az út az erdészház mellett vezet, akik figyeltek erre, így az "csak" szét van verve. A Lom-hegy szintén szét van verve.

Felsőpakony, amelynek gazdája van, szinte érintetlen.

Soha az életben nem fogom megérteni azt a vandalizmust, amit ezeken a bázisokon is lát az ember. Mi a jó abban, hogy szétveri? Annyi értelmes dolgot lehetett volna ezeken a helyeken csinálni: turista szálló, gyermek tábor, stb. ehelyett az enyészeté lett. Nagyon gazdag ez az ország, hogy egy csomó dolgot hagy elveszni (itt nem csak az elhagyott katonai bázisokra gondolok).

Volt Tüzér!

Ezek szerint a Pilisen a bázison belül az utak burkolva voltak? Mikor először fenn voltam, az épűletek még álltak, de útburkolatra nem emlékszem, csak murvára.

im
Előzmény: Volt tüzér (991)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 991

Tudod, ha a főváros közelsége ennyit jelent, akkor inkább a sarkkörön túlra kellett volna telepíteni ezeket a helyeket. A másik két pilisi területet nem ismerem ebből a szempontból, de a Pilisen nem a firkálás a baj. Az szó szerint le van rabolva. A valamikori rakéta és gépkocsi tároló épületek (egyformák voltak) nincsenek meg, esetleg néhány beton elem összetörve még van. A készenléti épületnek (téglából volt) nyoma sincs. A teljes fenti úthálózat leköltözött a hegyről, a Kakas-hegyi üdülőknél láttam is egy utat azzal kirakva. Tehát mindent elloptak, ami mozdítható volt, de olyanokat is, ami nem. Amit nem lehetett. az meg szét van dúlva. Ott volt az a szerencsétlen betontorony (csillagászati sokszögpont) is, ami nyitva van, és nem lehet rá felmenni, mert nemhogy a lépcső, hanem a szintek padozata is hiányzik. Nagyon keményen a szeme közé tudnék nézni azoknak, akik ezt tették, vagy ezért felelősek. Bár más volt akkor a világ, mi is másért voltunk ott, de úgy vigyáztunk mindenre, mint a szemünkre. Most meg...

Érdekes, a tinnyei terület közelében nem építkeztek olyan intenzíven, mert az sokkal jobban egyben van.

Előzmény: M62 265 (990)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 990

Lavasberényről még a 111. hozzászólásba raktam be egy tájfutótérképet, bár sok mindenre nem használható.

 

Császár jó része hasznosítva van: gabonatároló/őrlő (?), sok épületet fűthetővé tettek (ld. képek), és persze őrzik az egészet. (Ja, láttunk vagy 70-80 fehér döglött nyuszit egy gödörbe tolva, az mi lehetett????)

Tótvázsony ugyanígy; bár nem hasznosították még, de folyamatosan őrzik. Azért a bitz. szolgálat sok kósza grafitist, vandált eltántorít attól, hogy ilyen helyeken kószáljon.

A pilisi bázisok nagyon ismerter: a főváros közelsége miatt nagyon sokan járnak a Pilisbe kirándulni, kerékpározni, tehát sokszor nagyobb "forgalom" van ott.

Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 989
Emlékeim szerint nincs kizárva, hogy beljebb volt, mert kocsikáztunk vagy 5 kilométert. A képen nem ismertem fel a klasszikus tüzelőállást. Viszont mintha az a tüzelőállás valahogy egybefüggően lett volna telepítve a többi objektummal. Ahogy az emlékeimben visszakotorászom, az alapján nem ismerem fel a helyszínt. 25 éve volt.
Előzmény: mezenguz (985)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 988
Érdekes. Nézegetem a képeket Hajagról és a többit is, és csak csodálkozom, hogy nincsenek annyira szétrabolva. Az ünnep alatt jártunk a PIlisen, de az rosszabbul nézett ki, mint Drezda szőnyegbombázás után. Pedig azt csak az orosz kivonulása után 6 évvel hagyták ott.
Előzmény: M62 265 (987)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 987

Sziasztok!

 

Folyamatosan rakom fel az oldalamra hétvégi császári kiránduláson készült fotókat:

 

http://kep.tar.hu/bayzs

 

PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 986
Köszi! Helyére kerültek a dolgok a fejemben Tinnyével kapcsolatban!
Előzmény: Volt tüzér (977)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.30 0 0 985
Helló!

Volt tüzér!

...bár hazafele elfelejtettem kérdezni,de Lovasberényben a telephelyen belül volt a Volhov osztály?Ha igen, be tudnád rajzolni,teszek fel légifotót:
Előzmény: Volt tüzér (984)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 984

Nem tudom, egyre gondolunk-e. A 811-es főút mellett Székesfehérvártól Lovasberény felé van egy objektum, ami valaha egy orosz légvédelmi rakéta ezred technikai osztálya és rakéta tárolója volt. Biztos nagy raktár volt, mert a biztonság kedvéért még egy közepes légvédelmi rakétaosztályt (SZ-75M1 Volhov) is telepítettek melléje. Ez az osztály volt az összes közül legmesszebb a főúttól. Amikor még itt voltak, volt egy félreérthetetlen jele a rakétás létnek. A kapu mellett az őrtorony egy közepes rakéta konténerére volt építve. Valamikor 1980. körül voltam bent alkatrészt zabrálni, de sajnos nem tudtak adni, mert nekünk már egy számmal fiatalabb technikánk volt itt.

Na ennek az objektumnak a tiszti lakásai és még néhány egyéb létesítménye látszik az úttól jobbra is. Ott most van valami élet, de nem néztem meg közelebbről, mi az.

Előzmény: M.T. (983)
M.T. Creative Commons License 2005.03.29 0 0 983

Hopp-hopp!

Szerintem keverem a dolgokat. Én a Pátka-Lovasberény közötti objektumra gondolta. Itta vasúti leágazás miatt a közúton két sorompó van.

Előzmény: M.T. (982)
M.T. Creative Commons License 2005.03.29 0 0 982

Helló, én is éppen ma jöttem arrafelé haza. Ezt az objerktumot a vasútbarátok azért tartják számon, mert miatta tartották üzemben a Bicske-Szfv. vonal Lovasberényig tartó szakaszát. Mi is volt ez? Használják most valamire?

 

Előzmény: Volt tüzér (979)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 981

Bocs Papa! a második kérdésedről megfeledkeztem:

P-15 fedezék.

Előzmény: PAPA1970 (972)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 980
Még valami. A 104. ezred tartalék vezetési pontja Mezőfalván volt, az osztálycsoport vezetési pontja melletti egyetlen helyiség. Onnan csak hagyományos módon lehetett vezetni, volt egy bazi nagy kihelyezett indikátor, meg egy jókora tervtábla. De sem nagyságában, sem funkciója összetételében meg sem közelítette az eredeti vezetési pontot.
Előzmény: mezenguz (975)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 979

Papának már válaszoltam, de ha alaposabban belegondolok, akkor ez lehetett az ügyeletes rakéták védelme is.

Előzmény: mezenguz (976)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 978
A Vértesacsai csak tartalék vezetési pont volt, ennélfogva lényegesen kisebb, mint az Érdi. Annál is inkább, mert az Érdi egy Rt. zászlóalj harcálláspontja is volt, a Vértesacsai nem. Érden volt Vektor, Vértesacsán nem. Tartaléknak lényegesen kisebb méretben is megfelelt.
Előzmény: mezenguz (975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!