Keresés

Részletes keresés

maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8492
Jóég, mindenütt ez van? Nálunk a frissen felavatott Szent István szobor kezéből törték ki a keresztet. Pedig vagy 4 méter magasan van. Micsoda barbár világ ez ahol egy pár ezresért elpusztítatnak egy emlékművet. Töbet úgy se kapnak érte.
De legalább a tiétek meglett, és ez jó. Mi nem voltunk ilyen szerencsések.
hallottam félfüllel háttér-tévézés közen, hogy valahol már műanyagból készült másolatot tettek ki egy többször ellopott szobor helyére.

De ez egy tényleg szép dombormű.
Előzmény: Gombóc Artur78 (8489)
bernadett17 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8491
Balassagyarmaton ahol lakom Ferenc József járt bálozni 1914-ben a Megyeházán,ami most iskolaként működik.Aztán van még egy nagyon szép ligetünk amit Erzsébet parknak hívtak és a királyné tiszteletére ültették a fákat,de most már sajnos Palóc liget lett a neve.A kórházunk pedig annyiban kötődik,hogy Mária Valéria kórház volt,de már az Kenessey Albert. :( Sajnos mindent átneveztek. A parkunkról található kis rész az Erzsébet királyné emlékezete képeslapokon című könyvbe.

Nemcsak ezekért szeretem Gyarmatot,hanem azért is ,mert gyönyörű városka.Érdekessége,hogy felújítva,de sok helyen meghagyták a 19.század -20.századból maradt házakat.Ajánlom mindenkinek egyszer érdemes ellátogatni ide. :)

Az első 2 kép a ligetről készült.
A 3. a Megyeháza
Az utolsó pedig a régi kórház képe

maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8490
Köszönöm, ez jól esett. Akkor épp ideje volt lelepleznem magam.
Szeretek itt élni, függetlenül attól, hogy a politika az utóbbi időben elborította a várost és nem éppen dicsfénnyel.
Sajnos épp az Erzsébetről elnevezett kórházunk szerepel mostanában eleget a hírekben, és nem a jó hírekben.
Sok jó dolog van Vásárhelyen, tudtad, hogy már az őskorban is volt itt település?
Van egy sor agyagedény-lelet, köztük egy elég híres- legalábbis szakmai körökben-
a Kökénydombi Vénusz néven számontartott agyagkorsó. És pesze nálunk van az Őszi tárlat, ami régóta létezik. Szóval, ha erre jársz, ne kerüld el a városomat.

Akinek küldtem lemezt már ismerik ezeket a képeket, de beteszem, hogy a többiek is lássák.






Ez a városháza díszterme. Sajnos ennél jobb képeim nincsennek róla, mert nem lehet csak úgy bemenni.
Előzmény: Édesmama (8487)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8489
Na, ha mindenki "dicsekszik" a lakhelyével, akkor kicsit én is:)

Mezőhegyesen 2x is járt Ferenc József, ugyanis állami ménesbirtok volt itt. 1852-ben és 1872-ben volt nálunk. A 2. látogatását egy bronz dombormű örökítette meg:

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://konyvtar.univet.hu/portre/arckepcd/szkmezoh.jpg&imgrefurl=http://konyvtar.univet.hu/portre/arckepcd/neuseb.htm&usg=__mG45jfG_2LcqtwiwtkjF4bXqppA=&h=510&w=918&sz=68&hl=hu&start=37&sig2=vkckQb955JDnSA6PpIoW3Q&um=1&tbnid=0QQiuvnAZBFvbM:&tbnh=82&tbnw=147&prev=/images%3Fq%3Dmez%25C5%2591hegyes%26ndsp%3D20%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26sa%3DN%26start%3D20%26um%3D1&ei=56bxSf6gHNaNsAbtl6G_DA

Egyszer ellopták és szétfűrészelték, azért van a közepén az a forrasztás:(((
Édesmama Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8487

De jó, nem is tudtam, hogy Vásárhelyi vagy!

Régóta gondolkozom, hogy hol lakhatsz, mert csak azt mondtad eddig, hogy vidéken, meg hogy 4 óra pesttől, de most végre kiderült a nagy titok :):)

Előzmény: maya40 (8486)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8488

Sziasztok!

 

Én azt hiszem maximálisan liberálisan állok hozzá ehhez a város-vidék dologhoz, valahogy úgy vagyok vele, mint a kutya-macska tartással. Soha nem voltam csak kutyás vagy macskás, az a jó, ha mindkettő van, kiegészítik egymást. Nagyon jók külön-külön is, de együtt az igazi. Sokan ezt nem hiszik el, hiszen az emberek 99,9%-a vagy az egyik, vagy a másik állatot részíti előnyben, és alig hiszik el, hogy van olyan, aki nem tud rangsorolni köztük.

 

Én valahogy így vagyok a város-vidék témában is, ezért is tartom nagyon szerencsésnek, hogy Budakeszin élek. Pont kényelmes távolságban van a fővárostól ahhoz, hogy ne okozzon gondot bármikor bemenni, hiszen 20-30 perc alatt a Moszkva téren vagyok. Szeretek bemenni a városba, vannak kedvenc helyeim, és sok olyan üzlet, szolgáltatás, stb. van ott, ami itthon nincs. De ez fordítva is így van, itthon van sok kis üzlet, ahol olyan kincsekre lehet bukkanni, amit Bp-en még sehol nem láttam. Így a kettő kiegészíti egymást.

 

És amikor felmegyek a Vadasparkba az erdőbe, és körülvesz a jó levegő, a csend, a madárcsicsergés, a fenyőfák illata, az nekem ezerszer többet ér bármilyen 5csillagos földkörüli nyaralásnál és tengerparti pálmafáknál.

 

Szóval ahogy Édesmama is fogalmazott, nem cserélném el semmiért :)) Nem tudnék máshol élni, de ettől függetlenül szükségem van a maga szépségeivel a nagyvárosra is.

 

És ez szerintem tök jó, hogy mind szeretünk ott élni, ahol élünk! :)

 

Akkor már a képeket tőlem sem ússzátok meg, egy kicsit én is hazabeszélek velük :) Ezek egészen újak, az elmúlt hét során fotóztam őket:

 

maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8486
Felvágnék.

Itt a főoldal linkje is bár a korabeli hírek csak érinőlegesen említik az uralkodóházat. Hiába Vásárhely mindig is ilyen "kuruc" város volt.


Hódmezővásárhelyi Elektronikus Könyvtár
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8485
Kicsit én is felvánék a saját szülővárosommal, ha nem baj:
Találtam valamit, ami ugyan nincs kapcsolatban Erzsébettel, se a családjával, de korabeli "dokumentum".
A hódmezővásárhelyi Suhogó című "Élclap" 1884 es számai.
Mivel úgy tapasztaltam, hogy előszeretettel olvassátok az ilyen régi írásos emlékeket, ezért beszúrom a linket, legyen egy kis XIX. szd.-i derűtök.

Ízelítőnek egy kevés a Sületlenségek és vadgombák rovatból.

" A 'Vásárhelyi közlöny' f. - gondolom folyó - évi május 25-iki számában olvassuk:
'Vidéki levelezés
Bécs május 22-én'

Természetes, hogy Vásárhely birodalmi fő-és székvárosnak, Bécs csak vidéke."

Egy biztos: Drága atyámfiai az Úrban, anno 1884-ben nem voltak híjján az önbizalomnak.


Suhogó- egy XIX. szd.-i vidéki vicclap
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8484
Meg tudlak érteni. Budapestre én csak ritkán jutok el és többnyire csak átutazom rajta idő hiányában. ez a hátrány a vidéki létnek, annyira be kell osztani az időt a buszozás miatt. Tavaly Gödöllőre menet is őrült tempóban rohantunk át egyik buszállomásról a másikra.
Véletlenül nincs képetek a Gellért szoborról? Egyszer késő este értünk be a fővárosba Pozsonyból hazajövet, és láttam kivilágítva. Hihetetlen látvány volt. nekem meg épp kifogyott a gépemből a film, mert hogy ilyen régen volt, még a digitális gépek előtt.
Előzmény: Édesmama (8480)
szmel Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8483
Ok, akkor várom, hogy ki jönne a május 23-i talira.

Ádám
Édesmama
Szmel
Előzmény: Édesmama (8481)
alminar Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8482
Hát nekem az vizsgaidőszak és pénzem se nagyon van a kiállításra....
Nem hiszem, hogy tudok menni.
Előzmény: Csabi_Adam (8472)
Édesmama Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8481

Szia Szmel!:)

 

Maximálisan támogatom a május 23-i talit:) de a Diana kiállítást nem:( Én már láttam, és sajnos annyira nem volt átütő, hogy mégegyszer kiadjak rá 3900 Ft-ot!

Persze ettől még Ti elmehettek megnézni, én majd előtte, vagy utána csatlakozom :)

 

Amúgy ha már Budapest, és villogok itt büszke pesti (ill 3 éve budai) identitásommal, akár ennek a talinak a keretében ellátogathatnánk Budapest Sisi-hez köthető helyeire! :)

Átsétálhatunk az Erzsébet hídon, megnézzük a Sisi szobrot a Budai hídfőnél, felmehetünk a várba, van ott egy Sisi étterem (vagy kávézó, nem vagyok egészen biztos) Meg van még 2 szobor Sisiről a városban, de sajnos elég messze egymástól, így nehéz lenne kivitelezni, hogy egy nap mindkettőt megnézzük.

 

Mit szóltok? :)

Előzmény: szmel (8474)
Édesmama Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8480

Hááát.. nem rossz, de én meg ezt látom minden reggel munkába menet:

 

És nem cserélném el semmiért :):) A világ legszebb városában lakom!! :):)
Előzmény: Csabi_Adam (8471)
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8479
Jtoti itt vannak a könyv részletes adatai. ebben az antikváriumban most nincs, de hátha találsz másutt belőle. Ha esetleg úgy döntessz. Vagy előjegyeztetheted itt is, de az soká lesz.


Elbűvölő Sissi - A szeleburdi hercegnő
Előzmény: Jtoti (8468)
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8478
Akkor jó, hátha lesz egyszer az antikban. Érdekes, mennyi meseszerű történet van Sisiről, talán ez vigasz lehetne neki, ha tudná.
Előzmény: szmel (8475)
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8477
Hű Ádám de szép az akác. nekem is lett volna, de a süket kutyám elrágta, mikor elindult és úgy 30 centis volt. Aztán ki is pusztult.
Tényleg az idén nagyon korán virágzott minden, már hullik a gyümölcsfák virága.

Előzmény: Csabi_Adam (8472)
szmel Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8476
Szia Maya:)

igen, ismerem:)
Előzmény: maya40 (8428)
szmel Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8475
Szia Maya:)

nekem megvan ez a könyv, mesekönyvféle. Kis aranyos történet.
Előzmény: maya40 (8467)
szmel Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8474

Szia Ádám!

Ez egy szuper ötlet:))))éppen akartam is kérdezni, hogy egy május 23-i tali kiket érdekel? lehetne egy program a Diana kiállítás is.

szmelanyu
Előzmény: Csabi_Adam (8472)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8473
itt találtok infókat a kiállításról: http://www.nlcafe.hu/diana/    Mostmár tényleg megyek:) Sziasztok!
Előzmény: Csabi_Adam (8472)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8472
Valakit nem érdekelne a Diana kiállítás??:D Meglett hosszabítva:május 31-ig tart:)Mondjuk lehetne fórum találkozó egyben nem?Mit szóltok hozzá?Véleményt kérek...A képen a házunk dísze látható:)Lilaakác...Az a baj hogy korábban nyílt mintahogy szokott meg kevesebb virág is van rajta:S...Mert fölötte az erkényen pedig vörösrózsa van...Együtt csodaszépek:)Remélem a késő nyári virágzás szebb lesz:)Ha valakinek esetleg kell akácmag küldök neki:)Sziasztok!Szép estét:)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8471
Sziasztok!Tegnap voltam egy "kis" sétán Kartal határában:)Felteszek egy pár képet:)Háttérben az a fehér torony a Kiskartali vadász kastély:)Repce ameddig a szem ellát:)Kartali erdő:)Kelő kurkoricák:)Búza+víztorony+traktor :)nád:)mocsár...Bocsi az OFF-ért...Remélem azért kicsit fájdítom a szívüket azoknak akik nagyvárosban élnek.Nem pedig egy ilyen szép helyen fekvő faluban:)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8470
vajon mitől lett fekete a háttere? :-/
Előzmény: PanniF1 (8469)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8469

Ha már szmel... :-))

 

Jó éjt!

 

 

 

 

Előzmény: Jtoti (8468)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8468
Sajna én nem tudom, a legkisebb unokám szülinapja közeledik így én is most akartam szmelt megkérni, hogy ajánljon Sisi-s könyvet a legkisebbeknek.
Őszakértő a témában is, ugyanis még Anna megszületése előtt gondolt a jövőre, hogy idejében beszerezze a témában fiatalabb korosztálynak megjelenő könyveket és DVD-ket.
Előzmény: maya40 (8467)
maya40 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8467



Ismeri valaki ezt a könyvet? Előjegyeztettem, de nem tudom milyen.
Jtoti Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8466
Sziasztok!

Nem tudom eldönteni melyike szavazzak.
Fantasztikus érzékkel találod meg ezeket a csemegéket, én azt hiszem továbbra is a feltett fotóidra voksolok, bár azt hiszem titániát nehéz lesz felülmúlni, de az újdonságokban lehet, hogy verhetetlen vagy?
Kérjük ezután is böngéssz, az utóbbi kettő is bőven belefér, végtére is a hangulaton is kell néha emelni valamivel.
Előzmény: maya40 (8457)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8465
:-))
Előzmény: maya40 (8461)
maya40 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8464
Ő tényleg jó volt, bár nem olyan volt mint a könyv szerint. Ott kifejezetten csúnya nőnek írja le Alexandra Ripley. A könyvben ráadásul többet szerepel és haláli jó szövege van.
Előzmény: PanniF1 (8462)
maya40 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 8463
Őszintén? Dunsztom sincs, hóiszonyban szenvedek, utálom a síelést. Öcsém szerint szabadfutamot jelent a szó.
Előzmény: PanniF1 (8460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!