Keresés

Részletes keresés

maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8507
Jtoti találtam valamit. Szerinted ez tényleg Sisié?

maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8506
Köszönöm szépen így is nagyon szép. Nem passzol stílusban, de azért beteszem.
Itt Sisi Barbie-k vannak.


Sisi Barbie-k
Előzmény: PanniF1 (8504)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8505
Titánia, nagyon jók a rajzaid, amiket feltettél az iwiw-re. :-))
Előzmény: s_titánia (8488)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8504

Ilyet találtam.. :-)

 

Előzmény: maya40 (8484)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8503

Sziasztok!

 

Én sajnos szokás szerint dolgozom május 23.-án. :-(

Szombat, piacnap. :-(

Előzmény: szmel (8483)
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8502
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8501
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8500
Kis kreatív ötlet. Ezen az oldalon papírmakettek vannak, köztük Neuschwanstein is. aki szeret - és ráér - ilyeneket alkotni, annak nagyon ajánlom.
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8499
Sziasztok!Szmel nekem jó a 23-a.Édesmama aztmondod h nem olyan lenyűgöző a kiállítás??:S A 4-6os villamos Király utcai megállójánál is van egy Erzsébet kávézó:)Képzeljétek lehet megyek nyári munkára a kastélyba:) Tárlatvezetésre:)Sziasztok!
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8498
Ó képzeld el ugyanezt öt napon át Pozsonyban. Már odafelé menet mást se hallottam, csak hogy megisszuk az összes cseh sört. (Akkor még Csehszlovákia volt)
Néhány kötelező programot elviseltek, aztán zsupsz fejest a kocsmába...
Mikor évek múlva megvettem a Photo Habsburgot, evett a méreg, hogy mi mindent láthattam volna.
Előzmény: s_titánia (8495)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8497

Hahó Szmel!

 

Hű, ez a dátum engem meglepett, azt hittem a koronázási hétvégén lesz a fórumtali. Mondjuk ez még nem baj, mert minél több, annál jobb, de sajnos nem biztos, hogy én ráérek 23-án. Úgyhogy én egyelőre nem mondanám biztosra, majd addig még kiderül.

 

 

Előzmény: szmel (8483)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8496

Ez akkor is nagyszerű, hogy ott is van a kórházban szobor, ez egy közös vonás a Korányival, ami régen Erzsébet királyné szanatórium volt.

 

Előzmény: maya40 (8494)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8495

Én egyszer voltam Balassagyarmaton, még gimiben, osztálykirándulás során. Sajnos akkor olyan rossz volt a szervezés, hogy semmi érdekeset nem láttunk, az osztály nagy részét pedig nem is érdekelte semmi a kocsmákon és hasonlókon kívül. Mi a barátnőmmel nem mertünk elindulni felfedezőútra egy ismeretlen városban, és majdnem végig a szállón maradtunk. A mai fejemmel már mernék kalandozni, 17 évesen még nem mertem. Úgyhogy nem túl jó emlékekkel jöttünk el onnan, pedig így, ahogy leírtad nagyon szép és hangulatos város, sajnálom, hogy ebből nekünk semmit nem mutattak meg.

 

Előzmény: bernadett17 (8491)
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8494
Ez a kórház hivatalos oldala. Sajnos csak egy ilyen pici kép van Erzsébet mellszobráról.




http://www.erzsebetkorhaz.hu/
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8493
Igaz ez az átnevezés tényleg zavaró, nálunk a Mária Valéria utca a renszerváltás előtt Ságvári utca volt. Az Andrássy pedig Lenin természetesen. Egyedül a kórház neve volt, ha jól tudom végig Ezsébet, csak nem reklámozták kinek a nevét viselik.
Én a váltás után is még egy ideig úgy tudtam, hogy Szent Erzsébetét.
Előzmény: bernadett17 (8491)
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8492
Jóég, mindenütt ez van? Nálunk a frissen felavatott Szent István szobor kezéből törték ki a keresztet. Pedig vagy 4 méter magasan van. Micsoda barbár világ ez ahol egy pár ezresért elpusztítatnak egy emlékművet. Töbet úgy se kapnak érte.
De legalább a tiétek meglett, és ez jó. Mi nem voltunk ilyen szerencsések.
hallottam félfüllel háttér-tévézés közen, hogy valahol már műanyagból készült másolatot tettek ki egy többször ellopott szobor helyére.

De ez egy tényleg szép dombormű.
Előzmény: Gombóc Artur78 (8489)
bernadett17 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8491
Balassagyarmaton ahol lakom Ferenc József járt bálozni 1914-ben a Megyeházán,ami most iskolaként működik.Aztán van még egy nagyon szép ligetünk amit Erzsébet parknak hívtak és a királyné tiszteletére ültették a fákat,de most már sajnos Palóc liget lett a neve.A kórházunk pedig annyiban kötődik,hogy Mária Valéria kórház volt,de már az Kenessey Albert. :( Sajnos mindent átneveztek. A parkunkról található kis rész az Erzsébet királyné emlékezete képeslapokon című könyvbe.

Nemcsak ezekért szeretem Gyarmatot,hanem azért is ,mert gyönyörű városka.Érdekessége,hogy felújítva,de sok helyen meghagyták a 19.század -20.századból maradt házakat.Ajánlom mindenkinek egyszer érdemes ellátogatni ide. :)

Az első 2 kép a ligetről készült.
A 3. a Megyeháza
Az utolsó pedig a régi kórház képe

maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8490
Köszönöm, ez jól esett. Akkor épp ideje volt lelepleznem magam.
Szeretek itt élni, függetlenül attól, hogy a politika az utóbbi időben elborította a várost és nem éppen dicsfénnyel.
Sajnos épp az Erzsébetről elnevezett kórházunk szerepel mostanában eleget a hírekben, és nem a jó hírekben.
Sok jó dolog van Vásárhelyen, tudtad, hogy már az őskorban is volt itt település?
Van egy sor agyagedény-lelet, köztük egy elég híres- legalábbis szakmai körökben-
a Kökénydombi Vénusz néven számontartott agyagkorsó. És pesze nálunk van az Őszi tárlat, ami régóta létezik. Szóval, ha erre jársz, ne kerüld el a városomat.

Akinek küldtem lemezt már ismerik ezeket a képeket, de beteszem, hogy a többiek is lássák.






Ez a városháza díszterme. Sajnos ennél jobb képeim nincsennek róla, mert nem lehet csak úgy bemenni.
Előzmény: Édesmama (8487)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8489
Na, ha mindenki "dicsekszik" a lakhelyével, akkor kicsit én is:)

Mezőhegyesen 2x is járt Ferenc József, ugyanis állami ménesbirtok volt itt. 1852-ben és 1872-ben volt nálunk. A 2. látogatását egy bronz dombormű örökítette meg:

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://konyvtar.univet.hu/portre/arckepcd/szkmezoh.jpg&imgrefurl=http://konyvtar.univet.hu/portre/arckepcd/neuseb.htm&usg=__mG45jfG_2LcqtwiwtkjF4bXqppA=&h=510&w=918&sz=68&hl=hu&start=37&sig2=vkckQb955JDnSA6PpIoW3Q&um=1&tbnid=0QQiuvnAZBFvbM:&tbnh=82&tbnw=147&prev=/images%3Fq%3Dmez%25C5%2591hegyes%26ndsp%3D20%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26sa%3DN%26start%3D20%26um%3D1&ei=56bxSf6gHNaNsAbtl6G_DA

Egyszer ellopták és szétfűrészelték, azért van a közepén az a forrasztás:(((
Édesmama Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8487

De jó, nem is tudtam, hogy Vásárhelyi vagy!

Régóta gondolkozom, hogy hol lakhatsz, mert csak azt mondtad eddig, hogy vidéken, meg hogy 4 óra pesttől, de most végre kiderült a nagy titok :):)

Előzmény: maya40 (8486)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8488

Sziasztok!

 

Én azt hiszem maximálisan liberálisan állok hozzá ehhez a város-vidék dologhoz, valahogy úgy vagyok vele, mint a kutya-macska tartással. Soha nem voltam csak kutyás vagy macskás, az a jó, ha mindkettő van, kiegészítik egymást. Nagyon jók külön-külön is, de együtt az igazi. Sokan ezt nem hiszik el, hiszen az emberek 99,9%-a vagy az egyik, vagy a másik állatot részíti előnyben, és alig hiszik el, hogy van olyan, aki nem tud rangsorolni köztük.

 

Én valahogy így vagyok a város-vidék témában is, ezért is tartom nagyon szerencsésnek, hogy Budakeszin élek. Pont kényelmes távolságban van a fővárostól ahhoz, hogy ne okozzon gondot bármikor bemenni, hiszen 20-30 perc alatt a Moszkva téren vagyok. Szeretek bemenni a városba, vannak kedvenc helyeim, és sok olyan üzlet, szolgáltatás, stb. van ott, ami itthon nincs. De ez fordítva is így van, itthon van sok kis üzlet, ahol olyan kincsekre lehet bukkanni, amit Bp-en még sehol nem láttam. Így a kettő kiegészíti egymást.

 

És amikor felmegyek a Vadasparkba az erdőbe, és körülvesz a jó levegő, a csend, a madárcsicsergés, a fenyőfák illata, az nekem ezerszer többet ér bármilyen 5csillagos földkörüli nyaralásnál és tengerparti pálmafáknál.

 

Szóval ahogy Édesmama is fogalmazott, nem cserélném el semmiért :)) Nem tudnék máshol élni, de ettől függetlenül szükségem van a maga szépségeivel a nagyvárosra is.

 

És ez szerintem tök jó, hogy mind szeretünk ott élni, ahol élünk! :)

 

Akkor már a képeket tőlem sem ússzátok meg, egy kicsit én is hazabeszélek velük :) Ezek egészen újak, az elmúlt hét során fotóztam őket:

 

maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8486
Felvágnék.

Itt a főoldal linkje is bár a korabeli hírek csak érinőlegesen említik az uralkodóházat. Hiába Vásárhely mindig is ilyen "kuruc" város volt.


Hódmezővásárhelyi Elektronikus Könyvtár
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8485
Kicsit én is felvánék a saját szülővárosommal, ha nem baj:
Találtam valamit, ami ugyan nincs kapcsolatban Erzsébettel, se a családjával, de korabeli "dokumentum".
A hódmezővásárhelyi Suhogó című "Élclap" 1884 es számai.
Mivel úgy tapasztaltam, hogy előszeretettel olvassátok az ilyen régi írásos emlékeket, ezért beszúrom a linket, legyen egy kis XIX. szd.-i derűtök.

Ízelítőnek egy kevés a Sületlenségek és vadgombák rovatból.

" A 'Vásárhelyi közlöny' f. - gondolom folyó - évi május 25-iki számában olvassuk:
'Vidéki levelezés
Bécs május 22-én'

Természetes, hogy Vásárhely birodalmi fő-és székvárosnak, Bécs csak vidéke."

Egy biztos: Drága atyámfiai az Úrban, anno 1884-ben nem voltak híjján az önbizalomnak.


Suhogó- egy XIX. szd.-i vidéki vicclap
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8484
Meg tudlak érteni. Budapestre én csak ritkán jutok el és többnyire csak átutazom rajta idő hiányában. ez a hátrány a vidéki létnek, annyira be kell osztani az időt a buszozás miatt. Tavaly Gödöllőre menet is őrült tempóban rohantunk át egyik buszállomásról a másikra.
Véletlenül nincs képetek a Gellért szoborról? Egyszer késő este értünk be a fővárosba Pozsonyból hazajövet, és láttam kivilágítva. Hihetetlen látvány volt. nekem meg épp kifogyott a gépemből a film, mert hogy ilyen régen volt, még a digitális gépek előtt.
Előzmény: Édesmama (8480)
szmel Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8483
Ok, akkor várom, hogy ki jönne a május 23-i talira.

Ádám
Édesmama
Szmel
Előzmény: Édesmama (8481)
alminar Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8482
Hát nekem az vizsgaidőszak és pénzem se nagyon van a kiállításra....
Nem hiszem, hogy tudok menni.
Előzmény: Csabi_Adam (8472)
Édesmama Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8481

Szia Szmel!:)

 

Maximálisan támogatom a május 23-i talit:) de a Diana kiállítást nem:( Én már láttam, és sajnos annyira nem volt átütő, hogy mégegyszer kiadjak rá 3900 Ft-ot!

Persze ettől még Ti elmehettek megnézni, én majd előtte, vagy utána csatlakozom :)

 

Amúgy ha már Budapest, és villogok itt büszke pesti (ill 3 éve budai) identitásommal, akár ennek a talinak a keretében ellátogathatnánk Budapest Sisi-hez köthető helyeire! :)

Átsétálhatunk az Erzsébet hídon, megnézzük a Sisi szobrot a Budai hídfőnél, felmehetünk a várba, van ott egy Sisi étterem (vagy kávézó, nem vagyok egészen biztos) Meg van még 2 szobor Sisiről a városban, de sajnos elég messze egymástól, így nehéz lenne kivitelezni, hogy egy nap mindkettőt megnézzük.

 

Mit szóltok? :)

Előzmény: szmel (8474)
Édesmama Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8480

Hááát.. nem rossz, de én meg ezt látom minden reggel munkába menet:

 

És nem cserélném el semmiért :):) A világ legszebb városában lakom!! :):)
Előzmény: Csabi_Adam (8471)
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8479
Jtoti itt vannak a könyv részletes adatai. ebben az antikváriumban most nincs, de hátha találsz másutt belőle. Ha esetleg úgy döntessz. Vagy előjegyeztetheted itt is, de az soká lesz.


Elbűvölő Sissi - A szeleburdi hercegnő
Előzmény: Jtoti (8468)
maya40 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8478
Akkor jó, hátha lesz egyszer az antikban. Érdekes, mennyi meseszerű történet van Sisiről, talán ez vigasz lehetne neki, ha tudná.
Előzmény: szmel (8475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!