Keresés

Részletes keresés

:Snoopy: Creative Commons License 2010.03.25 0 0 98
Sziasztok.

Lakásomon szeretnék ajtót cseréltetni (jelenleg egy 40 éves gagyi könnyen fúrhatós ajtó van fenn. Nézegettem ezt az oldalt:
http://www.dtp.hu/

Itt ajánlottak 240 ezerért egy igen masszív, acélvázas, acélrácsos szerkezetű, 1-es biztonsági ajtót, asszem 8 vagy 10 ponton zár, de ez nekem picit drága

Nincs valakinek valami ötlete hol lehetne hasonló MABISZ 1-es, több ponton záródót, biztonsági ajtót kapni Bp területén? Valakinek valami jó ötlet? köszi előre is
mj620di Creative Commons License 2010.03.08 0 0 97
Nem találom!
Előzmény: kleingy (94)
eek Creative Commons License 2010.03.08 0 0 96
 írtam mail-t
Előzmény: Georgethebig (95)
Georgethebig Creative Commons License 2010.03.07 0 0 95
szia, igen, él a cím.
Előzmény: eek (93)
kleingy Creative Commons License 2010.03.07 0 0 94
Keress rá a neten, ezek tipikus kínai ajtóknak néznek ki (felszereltségből derül ki elsőre), az áruk is ezt bizonyítja. YouTube-on végig lehet nézni, ahogy egy 6 éves kislány konzervnyitóval kivágja belőlük a zárat. Messziről lehet tudni, hogy pikk-pakk be lehet jutni.
Előzmény: mj620di (91)
eek Creative Commons License 2010.03.07 0 0 93
profilodon
Előzmény: eek (92)
eek Creative Commons License 2010.03.07 0 0 92
szia,

a profilod kiírt mail-cimed él? Kérdeznék egy-két dolgot.
Előzmény: Georgethebig (87)
mj620di Creative Commons License 2010.03.07 0 0 91
Sziasztok!
Lépcsőházban lévő lakás bejárati ajtót szeretnék cserélni és nézegettem a vaterán majd két félét találtam ami szóba jöhetne!Az egyik praktikeres ez az olcsóbb picit ,viszont itt nem írja a hang és hő szigetelést!
Ez az:
http://www.vatera.hu/acel_biztonsagi_bejarati_ajto_acel_tok_100x210cm_163916318.html

A másiknál írja hogy hő és hang szigetelt ,belsejében üveg gyapottal!
Nem tudom hogy a hő ill. hang szigetelés szám adatai milyennek minősülnek!Jónak?
Ez lenne az!
http://www.vatera.hu/biztonsagi_acel_bejarati_ajto_uveggyapot_szigetele_164783779.html


Szóval kérhetnék egy kis segítséget ez ügyben!
Előre is köszönöm!
Elar Creative Commons License 2010.03.06 0 0 90

Én találtam egy megfelelőnek tünő ajtót.

Eddig 2 nagyáruházban láttam Hörmann cég egy Eco ajtaját...

Korrekt

eek Creative Commons License 2010.03.06 0 0 89
Van vkinek tapasztalata a Tűz 92 Kft-vel? Én biztonsági ajtót szeretnék tőlük beszereltetni.

http://www.betoresvedelem.com/ az oldaluk cime.

köszi előre is.
kleingy Creative Commons License 2010.03.06 0 0 88
Nekem nagyon tetszik a panelbe hétfőn beépített ajtó. :)
Azóta alig jön be hang (régebben azt lehetett hallani, ha a másodikon jött valaki, mi pedig a negyediken lakunk), szag zéró! Tegnap vki palacsintát sütött és iszonyat pala illat volt a lépcsőházban, a lakásban pedig semmi!
Eddig elégedett vagyok. :)
Georgethebig Creative Commons License 2010.03.04 0 0 87

Szerintem csak hőhídmentes ajtót vegyél családi házba!!

Főleg, ha szigeteled a falakat is, figyelsz az ablakokra is, akkor figyelj az ajtóra is.

A párásodás problémát okoz, ha "csupasz" fém ajtó van, belül a pára egy idő után le fog folyni a földre és mikor csak az ajtó felé jársz télen és látod a párát, bánni fogod...

Ezen a télen most nem éreztem nagyon zavaró párásodási problémát, de a ház még nincs leszigetelve és a pára eltávolítására odafigyeltem egész télen. Az ajtó szigetelt, ennek ellenére enyhén vizes volt belül a lecsapódás miatt a nagy hidegben. Szóval még mindig nem tudom, hogy jó döntés volt-e... csak remélem :-)

Előzmény: Elar (86)
Elar Creative Commons License 2010.02.28 0 0 86
Akkor családi házba az alap Nivó ajtót nem ajánlod "sima" kivitelben? Mármint, h nem hőhídmentes" változatot kérnék....
Előzmény: Georgethebig (83)
Elar Creative Commons License 2010.02.28 0 0 85
A Budaganz-os ajtókról mit gondoltok?
Georgethebig Creative Commons License 2010.02.28 0 0 84

én azt hallottam már sok helyről, hogy megmelegítik a műanyag kilincsénél a zárszerkezetét és pár perc alatt át tudnak jutni az ajtón.

a teljes felgyújtás tényleg elég vadul hangzik...

Előzmény: Jani Bácsi (81)
Georgethebig Creative Commons License 2010.02.28 0 0 83

Új infó, hogy az egyszer már bekrepált zár újra tönkrement, a Maurer belvárosi szaküzletébe vittem végül el. Ők is elvitték volna, de akkor ki kellett volna adnom egy kulcsot a kezemből kb. 2 napra....

Mivel kezdettől fogva "kulcsérzékeny" voltam, inkább bevittem én. Az volt kicsit furcsa, hogy mindenki azt mondta, hogy ilyet még nem látott. Mármint, hogy ez a Maurer zár elromlik. Lányeg: 5 perc alatt megcsinálták pár héttel ezelőtt, azóta működik.

A festés még mindig nem oldódott meg, mert túl hideg van festéshez, de most már jön a jó idő, lassan kijavítják.

Alapvetően normális emberekkel dolgoznak (kivéve a festő), mindvégig normálisan beséltek velem, gyorsan be is rakják az ajtót, pörögnek a srácok... csak vissza ne kelljen menni... na az lassan jön össze... Pedig 15-20 percnél nem lakok messzem az irodájuktól....

A tél során annyira nem volt rossz a helyzet, mint ahogy "előre jelezték", előfordult, de nem volt különösebb zavaró, igaz a pára mentesítésére azért figyelmet fordítok. Persze a lecsapódó pára ellen keveset lehet tenni... Az ajtó kétségtelen nagyon hideg -10 -15fok esetén, szerintem a benne található hőszigetelést lehetne akár duplázni is.

A tapasztalt problémáktól függetlenül még nem érzem azt, hogy rossz döntés volt, bár ma már lehet, hogy mégis fa ajtót rendelnék. A biztonságérzetem viszont ezekkel az ajtókkal rendben van, más ajtó esetén valszeg nem lenne így...

 

Előzmény: kleingy (75)
Elar Creative Commons License 2010.02.26 0 0 82

Erről még nem hallottam...

Mondjuk lesz egy nagy teraszajtó, szóval ha valaki be akar majd jönni, úgyis ott fog....

Előzmény: Jani Bácsi (81)
Jani Bácsi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 81
Azért ez a felgyujtas nem tunik tul realisnak, tekintve, hogy egy csaladi haznak epp a bejarata a legmasszivabb, ergo nem ott mennek be, masreszt egy felgyujtas nem keves idobe, fustbe, plusz latvanyba tart, nagyon felhivna a figyelmet....
kleingy Creative Commons License 2010.02.26 0 0 80
Érden az a divat a családi házas környéken, hogy a műanyag ajtót egyszerűen felgyújtják, leolvasztják a keretről és úgy jutnak be. Tök mindegy, hány száz ponton zár.

Mi panelba Nívót vettünk, hétfőn rakják be, majd írok véleményt.
Előzmény: Elar (79)
Elar Creative Commons License 2010.02.26 0 0 79

Sziasztok

Minél többet olvasok a témáról, annál jobban belezavarodok.

Az már kiderült, h a fém masszívabb, de nem hőszigetelő.

A müa már szigetel, de nem tudom, h elég biztonságos e?

Családi házra kellene

kleingy Creative Commons License 2010.02.19 0 0 78

Tegnap (02.18. ) megrendeltük a Nívó biztonsági bejárati ajtónkat. A házgyári tokunkat sajnos nem lehet kiszedni (panel), így ahhoz lesz hegesztve az új tok. Elvileg 2 hét múlva telefonálnak és 3 hét múlva hozzák és beszerelik. A felmérő srác jófej és kedves volt.

Kíváncsian várom, mindketten otthon leszünk párommal, amikor beszerelik.

kleingy Creative Commons License 2010.01.27 0 0 77

Én  Georgethebig fórumozónak írtam a választ. Neked is a Nívóval volt bajod?

Előzmény: Törölt nick (76)
kleingy Creative Commons License 2010.01.26 0 0 75

Eddig te vagy az egyetlen, akinél rosszat hallottam a Nívó ajtóról. Pedig az olvasott vélemények alapján ők voltak az utolsó mentsváraim, minden más biztonsági ajtót árusító cégről egy rakat rosszat olvastam már. :(

Hát így nehéz lesz ajtót venni jövő hónapban. :(

Előzmény: Georgethebig (67)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 73
Nekem úgy 7 hónapja van meg az ajtajuk, egyelőre no problemo :)
Előzmény: florg (72)
florg Creative Commons License 2010.01.13 0 0 72
Ok, akkor legalább vamn egy cég, amelyikkel tervezhetek. Persze a pénz egyelőre a legkevesebb, úgyhogy nyárig semmi nem lesz.
Előzmény: Törölt nick (71)
roloi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 70
Sziasztok!
Most gondolkodunk a családdal,beltéri ajtók cseréjén,a régiek elég tropák.
Tudtok ajánlani valami boltot,vagy helyet ahol normális áron kapunk normális minőséget??
Köszönjük:-))
Gyurco78 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 69
Szerintem, ha nem a hőhídmentesítettet vetted, akkor nem fog elmúlni a párásodás... De csak akkor fog jelentkezni, ha bennt egy kicsit magas a páratartalom. Mondjuk attól még a meleg fog menni kifelé...De ez mondjuk nem az ajtó hibája, az acél az ilyen...

florg Creative Commons License 2009.11.22 0 0 68
Köstz, Elbizonytalanodtam, úgyhogy körülnézek még kicsit, mielőtt döntök. (Pedig már majdnem.)
Előzmény: Georgethebig (67)
Georgethebig Creative Commons License 2009.11.21 0 0 67

nekünk is nivo lett végül az ajtó.

Beszerelésig teljesen normálisak voltak, majd a beszereléskor a gyári fényezést megmarta a hab vagy valamilyen anyag, amivel a habot letörölték. Azonnal jeleztem a javítási igényemet.

Jött Picasso a a cégtől, ráhuzott egy hasonló színt, majd mondta, hogy össze fog érni. Szeretem az ilyen dumákat, ezt mondta a Tondach is a különböző színű cserepekre. Az fáj, hogy ennyire hülyének nézik az embert.... Persze, összeérik a gépi fujás és a kézi ráfestés... ... ... na ki a hülye???

Közben a használat 1-2 hónap alatt azt eredményezte, hogy nyeklő hangot ad az egyik zsanér, bekrepált a belülről kézzel zárható zárszerkezet.... Ez utóbbi annyira beállt, hogy mozdítani sem lehet, pár bezárás-kinyitás után...

Reklamációmra az első alkalommal volt egy hét mire megmozdultak, a második alkalommal több, mint 2 hét is eltelt, mikor írtam egy hivatalos levelet, amolyan fogyasztói jogvédelmi helyzetet megalapozó levelet, s 1 órán belül sikerült felhívnia Picassonak, hogy akkor jönnének összepolírozni a friss festést...

Ja, ami még érdekes, hogy a feleségemnek bőszen magyrázták, hogy ne lepődjünk meg télen azon, hogy az ajtó belső fele és a tok is párás lesz, de 2-3év alatt ez meg fog szűnni. Az ajtók szigeteltek, hamarosan kiderül. A 10év garancia mindenesetre magabiztosságra vall, kiderül, hogy az idő próbáját mennyire állja ki.

Sajnos már tesztelem a rendszert....

A kínairól sok rosszat hallottam, most már bánom kicsit, hogy nem fa ajtót választottam, bár kétségtelen, hogy megnyugtató az acél ajtó erőssége és nem is vetemedik. De vajon mi más baja lehet még? Ez a hőhidassági veszély nem nyugtat meg.

Előzmény: florg (45)
ant76 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 66
A felső kép a jelenlegi, külső oldalon tönkretett kilincs, az alsó a kiváltónak kinézett darab. (elég összevissza lett a hozzászólás elrendezése, bocs)
Előzmény: ant76 (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!