Keresés

Részletes keresés

emts Creative Commons License 2010.03.25 0 0 47

Sziasztok,

 

Szerintetek melyik lenne jobb valasztas csaladi haz vedelmere, a DSC vagy a Bosch altal szallitott rendszer? arban kb hasonlo vegosszeg jott ossze az ajanlatok alapjan.

emts

cityba Creative Commons License 2010.01.11 0 0 46
Persze lehet vezetni úgy is csak csőbe fusson a padláson- Van optikai füst érzékelő, kb 10 től indulnak ami megbízható is.
Előzmény: vippi (44)
epoxi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45
ha magadnak szereled igen, a füstérzékelők között van kínálat rendesen. árban jók a bentel gyártmányok a riarex-től.
Előzmény: vippi (44)
vippi Creative Commons License 2010.01.03 0 0 44
Sziasztok!

Abban szeretném a véleményeteket kérni, hogy vezetékes riasztónál lehet-e felfúrni lyukat a padlásra és ott elvezetni a vezetéket a mozgásérzékelőknél vagy a füstérékelőnél? Mert úgy nem kellene újrafesteni vagy a vezetékeket nézegetni. Illetve tudtok-e olcsó füstérzékelőt ami riasztórendszerbe köthető és nem kell hozzá külön tűzvédelmi rendszer. Előre is köszi.
takaya007 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 43
Ssegítséget szeretnék kérni a képen látható riasztó bekötéséhez. Ha valaki tudja a szineket értelmezni vagy tud olyan linket ahol bármi érdemleges infót találok akkor hálás lennék. Előre köszönöm. Ha jól sejtem akkor a piros +12 a fekete meg 0. A többire még tippem sincs.
takaya007 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 42
Szegítséget szeretnék kérni a képen látható riasztó bekötésében. Ha valaki tud olyan linket ahol bármi érdemleges infót találok akkor hálás lennék. Előre köszönöm. Ha jól sejtem akkor a piros +12 a fekete meg 0. A többire még tippem sincs.
cselo_g Creative Commons License 2009.10.28 0 0 41

Sziasztok,

 

Családi házba szerelendő riasztot keresek, de olyat amit jól lehet számítógépről vezérleni, monitorozni. Preferált a számítógépes hálózaton való összekötés, de ha csak soros porton megy az is jó. Fontos lenne, hogy a számítógépen futó program is nagyobb tudású, paraméterezhető legyen. (pl. email értesítés, zónák számítógépen keresztüli be/kikapcsolása, ...)

 

Ha jól tudom a riasztókhoz külön kell ilyen modult venni, amivel számítógépre csatlakoztatható...

 

Van valakinek tapasztalata ilyen rendszerrel?

cityba Creative Commons License 2009.08.25 0 0 40
Ahoz a felbontást kell nézd, 15-20 méterhez elég jó felbontás kell. Nem lehet közelebb helyezni?
Előzmény: Nina13 (39)
Nina13 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 39
Sziasztok!Kültéri kamerákat szeretnék szerelni a házamra,tudtok nekem ebbe segíteni?Ha igen akkor milyen paramétereket kell néznem ahhoz,hogy kb:25-30 méterről is jó képet csináljon?Gondolok itt arra,hogy felismerhető arcokat lássak a felvételen.A válaszokat előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 38
a kezelő maga, LCD kijelzéssel
itt ütöd be a kódot, itt látod az eseményeket, stb

a drágaság meg relatív dolog

ha nálam befeszítik az ajtót és tegyük fel semmit nem visznek el a kár akkor is legalább 50-100 Eft

ha meg elviszik a pénztárcádat, akkor az iratok pótlása olyan 200 Eft körül van.
ha meg netán a nyakad is elvágja a tag, akkor az megfizethetetlen

Előzmény: NeomatiK (37)
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.18 0 0 37
Köszi. Jó drága :) Végülis ha üzemel 20 évig, akkor évi 3600 Ft-ba van, havi 300 Ft-ba. Plusz a kiegészítők amiket még hozzáírtál. Mi az az lcd kezelő?
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 36
megnézem neked: beírom a böngészőbe, hogy www.tell.gsm
ott ráklikkelek az árjegyzékre és leolvasom: GSM ultimate nettó lista ára 72.000

:)

szóval: nettó 72.000 a mudul
kellenek még érzékelők (mozgás-, füst-, nyitás-, üvegtörés-) lcd kezelő, GSM antenna, RF antenna

üvölts ha kell segítség, de legelőször töltsd le a fenti honlapról a GSM ultimate kezelőszoftverét no meg a használati útmutatót és buzerálgasd a szoftvert, hogy mit tud az apparát
Előzmény: NeomatiK (35)
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.17 0 0 35
Mennyi az ára?
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 34
ja ez is tud vezetékeset is és rádiófrekvenciásat is (ez utóbbinak figyeli a zavarását is)
(nem kapok jutalékot tőlük, sajnos)
de korrektek voltak, ami azért ritka manapság
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 33
tell.hu

GSM modul (ultimate vagy mi a neve)

nekem nagyon bejött, egyedül felprogramoztam

távirányítós, reléje is van, tehát tudsz vele kapcsolni lámpát, szaunát, garázskaput bármit, távirányítóval és mobilról is távolról

Előzmény: zsazsi30 (30)
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.06 0 0 32
Kékeres méterest. :DDD
Előzmény: bpmcwap1 (31)
bpmcwap1 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 31
sziasztok, engem is érdekelne egy ilyen dolog... de én mindenképpen vezetékes zárt rendszerben gondolkodom, a rádiósok még nagyon könnyen támadhatók akár egy mobillal is... persze hozzáértő kezében... mindenek előtt a kérdés az lenne hogy milyen hány eres mekorra vezetéket húzzak pl a nyílászárókhoz, a mozgásérzékelőkhöz....
zsazsi30 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 30
Sziasztok! Hú, de jó, hogy rátaláltam a topikra....
Riasztórendszert szeretnénk (4napra elutaztunk, mire hazaértünk, a bejárati ajtón feszegetésnyomok voltak!Vidék, é-k Magyaro., kertváros) Családi ház, és persze hogy most lettünk kész a felújitással! :-( Ezért vez. nélküli rendszerben gondolkodunk... bár most kicsit elbizonytalanitottatok.
Jablotron Profi rádiós rendszerét néztem ki. Hát tényleg elég húzós az ára, 140k lesz sima telefonos kommunikátorral (2 lakásos családi ház), ráadásul csak minimális számú mozg. érzékelő, nyitásérzékelő. Tetőtérbe egyenlőre nem is lesz semmi, most jó, hogy ezt meg tudjuk venni.
Zavarás: Én úgy olvastam, hogy ez figyeli, hogy zavarják-e, és akkor ? Beriaszt v frekit vált? Gondolom én. Egy dologban vagyok még bizonytalan, mintha úgy lett volna irva a leirásban, hogy otthonmaradós riasztást csak úgy tudja, hogy 1. partició aktiv, 2. inaktiv (pl. földszint 1., tetőtér 2.) Nekünk meg ez nem jó, olyan kéne, hogy héjvédelem aktiv, mozg. érzékelő meg nem. (éjszakára), ezt még meg kell érdeklődnöm.
Ha ismeritek ezt a terméket, ne fogjátok vissza magatokat! :-) Vagy ha mást tudtok javasolni, azt is szivesen veszem...
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 29
nem. A tolvaj bejön a lakásba, maga után jól beb*ssza az ajtót, majd emiatt megremegnek a falak, a falak remegése kimozdít egy lengőingát, ami nekikoccan az érzékelőnek...

De megoldható bimetállal is (óvatos rablók esetén) ha nyitva hagyja az ajtót maga mögött, bejön a hideg, a bimetall a hideg miatt elhajlik és hozzáér az érintkezőhöz.


Há' érted...
Előzmény: NeomatiK (28)
NeomatiK Creative Commons License 2008.11.13 0 0 28
És a rövidrezárást a tengelyirányban mozgó rúd okozza? :D
Előzmény: zordonC3 (27)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 27
attól függ. Ha 2x megnyomod a zöld gombot, bizony felhívja a legutolsó számot. Ráadásul ha 5mp-ig nyomva tartod, akkor is (Siemens, Windows Mobile 6.0 pl)...

Persze a 100e ft-os telefonomat nem fogom ilyen célra felajánlani, de tényleg mehet a dolog.

A baromság ebben az egészben nem ez, hanem az hogy minek villanymotor, ráforrasztani két hajszáldrótot a gyorshívó gomb érzékelő lemezeire, és rövidre zárni... Minek ezt bonyolítani...

Előzmény: NeomatiK (23)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.13 0 0 26
Halli

Egy dsc pc 510 nek mennyi lehet az ára, ha elakarnám adni?
NeomatiK Creative Commons License 2008.11.12 0 0 25
Az már egy másik találmány lesz, újabb díjakért! Azt a gombot különben is hosszan kell nyomni :) És mi van ha sms-t küldtek arra telefonra, vagy volt nem fogadott hívása? Akkor nem biztos, hogy működik így. Talán előtte készenléti állapotba kéne hozni, azaz "letörölni" a kijelzőt.
Előzmény: cityba (24)
cityba Creative Commons License 2008.11.12 0 0 24
De ha pl beprogramozod gyorshívásra, és a zöld gomb helyet a 2 -es gombra nyom akkor máris felhív. Te..o-s olcsó megoldás :-D
Előzmény: NeomatiK (23)
NeomatiK Creative Commons License 2008.11.12 0 0 23

Azt hiszem, hogy a Magyar Feltalálók Egyesületében volt egy találmány, díjakkal is jutalmazták. Az elkövető valamelyik raliversenyző volt. Az volt a lényege, hogy betette a mobiltelefont egy tartóba, amiben egy rúd a zöld gombra irányult és ha riasztás volt, akkor egy motor előretolta a rudat és megnyomta a zöld gombot, azaz felhívta a beírt telefonszámot.

Na ha belegondoltok, ha megnyomjátok a zöld gombot, akkor még nem fog senkit se felhívni, ugyanis egy idő után eltűnik a beírt telefonszám. Vicces vagy inkább szánalmas! :)

Előzmény: janijani (5)
B Jano Creative Commons License 2008.11.11 0 0 22
Felfűzni nem a zónákat szerettem volna, hanem az érzékelőket a 12; 10; 8; 6; 4 eres kábelre.
Mondjuk az lenne az ideális ha minden érzékelő külön zóna lenne legalább a beüzemeléskor, mert egy bővítéskor minden üres zóna kevés. :-)
Előzmény: cityba (21)
cityba Creative Commons License 2008.11.11 0 0 21
Aza baj a felfűzéssel hogy nem tudsz zónákra bontani (Eol-al 2-öt)a hálózatot és esetleg nem tudod hol van esetleg nyitva ablak, vagy hol van mozgás. A 738-ast lehet párhuzamos huzalozásra programozni. Tehát ha végigviszel egy 12 vagy 20 eres gerincet szinte mindent meg tudsz vele oldani, kevés vezetékkel.
cityba Creative Commons License 2008.11.11 0 0 20
Én DSC Lc mozg-érzékelővel dolgozok általában lehet 15-25 kg ot jumperelni rajta.
Előzmény: zordonC3 (9)
B Jano Creative Commons License 2008.11.11 0 0 19
Sokszor úgy van előcsövezve egy riasztó hogy a villany kötésdobozból vagy szerelvénydobozból csak egy rövid csővel állnak ki az érzékelőkhöz.
A kábelekben lévő árnyékolást összekötve a központban le kell földelni. Ekkor ha valami oknál fogva szigeteléshiba keletkezik a villannyal, nagy eséllyel leold a biztosíték. Ha már villannyal együtt megy akkor más gyengeárammal nem tenném össze.
A kábelezésnél egy nyomvonalon több érzékelő van, akkor ha lehetséges akkor felfűzni egy sorba (kerülni az elágazást) így maximum két kábelt kell betuszkolni egy eszközbe. A kötéseket az érzékelőkben célszerű elhelyezni, mert ekkor szabotázs védett.
Ha a kábelek és a központ védett térben vannak, a zóna lezáró ellenálásai az érzékelőkben vannak, a minden eszköz szabotázs védett akkor már elég nehezen támadható a rendszer, de nem jelenti azt hogy a rá bízott objektum védelme megfelelő.
cityba Creative Commons License 2008.11.11 0 0 18
van gsm modul is 40 körül van az ára.
Előzmény: moonshadow (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!