Keresés

Részletes keresés

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8567

Ja és Philadelphia, Egy becsületbeli ügy...

:-))

Előzmény: PanniF1 (8566)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8566

Hűha! :-)

Hát ha én most elkezdek filmekről írni... :-))

Nem mostani filmek, azt hozzá kell tennem. :-))

 

Off!!

A romantikusok: Sisi-trilógia és a hozzá kapcsolódók evindens, Elfújta a szél-Scarlett-ek Szerelmünk lapjai, Szív hídjai, Farkasokkal táncoló, Az arcnélküli ember, Szerelem a végzeten, Anna és a király, Utolsó mohikán, Mamma mia, Hét év Tibetben, Ghost, Rettenthetetlen, Aramgeddon, Holt költők társasága, Miicsoda nő, A királynő, A vasálarcos, Kundun, Az operaház fantomja, Hegylakó, Dirty Dancing, Édesek és mostohák, Álmomban már láttalak,

A zenések: Muzsika hangja (KÖszi, Zsé!), La Mancha lovagja, Hegedűs a háztetőn, Grease,

A háborúsok: Pearl Harbor, Memphis Belle, Piszkos tizenkettő, Kelly hősei, Halál ötven órája, Végső visszaszámlálás, FlyBoys, Hanover Street

A lehetetlenek???: Star Wars 6 rész, Harry Potter 6 rész, Gyűrűk ura 3 rész, Indiana Jones 3 rész, Csillagkapu (mindjárt kezdődik valamelyik adón), Vissza a jövőbe 3 rész,

Az akciók: Die Hard, Lánglovagok, Az elnök különgépe, Az ördög maga, Delta Force, Halálos fegyver, A függetlenség napja, Halálsoron,

 

Nem mindenhol stimmel a kategóriabeosztás. :-)

 

És akkor még nem szóltam a mesékről.... :-)))

És a videós katalógus előttem van ugyan, de a dvd-k csak fejből jöttek. :-)))))

 

ON!!!

 

Bocsi a többiektől, de most úgyis nagy a csend. :-)))

Előzmény: maya40 (8565)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8565
Például?
Adj néhány tippet kérlek, az utóbbi időben alig néztem valamit, inkább olvasok, számítógéppel tervezek ezt-azt. valahogy minden újdonság olyan "akciódúsnak" tűnt és azt nem igen szeretem.
Előzmény: PanniF1 (8564)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8564

nekem nagyon tetszik, bármikor ott tudok ragadni előtte. :-)

 

mondjuk van még egy-két ilyen film. :-)

Előzmény: maya40 (8563)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8563
Tényleg meg kéne már néznem ezt a filmet. Mikor új volt épp herótom volt Jodie Fostertől, de azóta már rendbe jöttem, szóval szabad a pálya.
Előzmény: PanniF1 (8559)
confetti Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8561
Köszi Panni!
Előzmény: PanniF1 (8558)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8562


"E napon minden érted van!
A nap csiklandozó sugara
a lágy szellõ
s a madarak csodás dala.

Ma neked nõ a virág,
mely ontja csodás illatát
s neked érik a gyümölcs,
ami beszívja a hajnal harmatát.

Ha jõ az este
s megjelennek a csillagok,
hidd el, ma neked ragyognak
és az égre azt írják
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!"




Előzmény: confetti (8550)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8560
Köszönöm az elismerést, akkor te előbb jársz mint én, mert én még nem voltam a díszteremben. Oda csak a képviselők mehetnek be és ünnepi alkalmakkor a meghívottak. Szépségünket egyébként Hmvhely holland tesóvárosának köszönhetjük. Haarlemmermertől kaptunk a rengeteg szép virágot, különösen tulipánokat. Ilyenkor tavasszal vagy 20 féle látható a városban.

Gratula a díjadhoz, igazán nagy dolog az ilyen. És irigyellek a gyönyörű ruháért, mindig szerettem volna egy ilyenben illegetni magam.
Úgy hat éves koromban egy néptáncos barátnőnk, egy "nagylány" nagylelkűen beöltöztetett a fellépő ruhái egyikébe, csak ami rajta bokorugró volt, nekem földig ért. Olyan büszkén villogtam, mint egy királynő.
Előzmény: zsófiaéva (8548)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8559

attól a bizonyos sziámi királytól?

Anna és a király... :-)

 

 

"Mongkut (IV. Ráma)

más néven PHRACSOMKLAO, posztumusz nevén IV. RÁMA (szül. 1804. okt. 18. Bangkok, Sziám [ma Thaiföld] - megh. 1868. okt. 15. Bangkok), s

 

Hogy egyenrangúnak ismerjék el a világ többi uralkodójával, Mongkut levelezést folytatott sok államfővel, felajánlotta például James Buchanan elnöknek, hogy elefántokat küld az Egyesült Államokba, az ország fejlődését elősegítendő. Ügyes külpolitikájával, Franciaországot és Nagy-Britanniát egymás ellen kijátszva, sikerült megőriznie Sziám függetlenségét. Toleranciája és nyitottsága sokkal hasznosabbnak bizonyult az imperializmus ellenében, mint némely szomszédos ország uralkodójának idegengyőlölete és elszigetelődési politikája. Uralkodása idején nem tudta véghez vinni az alapvető belső reformokat országában, de igyekezett liberális nevelést adni fiainak, s így a következő nemzedék megkezdhette Sziám modernizálását.

 

Előzmény: Gombóc Artur78 (8554)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8558
mert ünnepeltem a szülinapom...

 

:-)

Happy Bday!

 

Előzmény: confetti (8550)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8557

 utána adják át a pécsi-díjat, amit minden évben az a 8.-os kap, aki... (ahogy a bnömmel emegbeszéltük, a suli idiótája...) és megkaptam:P

 

Jól értem...? :-)))

 

És gratulálok!

Előzmény: zsófiaéva (8548)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8556

 min nemsokára Ős-Budavárában lesünk

 

1959-ben elhagyta a császárt

 

 

azért kínos hogy itt is vannak hibák. :-((

Előzmény: maya40 (8547)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8555

Sziasztok!

 

Azért valahogy meg tudom oldani, köszi. :-)))

Csak ne olyan egyszerű, hogy kattint, kép mentése másként... :-/

 

 

Más:

Mégiscsak benézek arra az Alminar ajánlotta oldalra, ha azt mondjátok...

Majd eligazodok valahogy. Ma még nincs olyan késő. :-))))

Előzmény: maya40 (8544)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8554
Voltunk ma az állatkertben. Az elefántokhoz kiírták, hogy az állatkert 1. elefántját Ferenc Józseftől kapta, ő meg a sziámi királytól. Az elefánt állitólag pénzt kéregetett az emberektől, amiből répát vett a gondozójától:)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8553
Gratulálok! :)
És jól néztél ki díszmagyarban!
Előzmény: zsófiaéva (8548)
snim Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8552
Jtoti Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8551
Sziasztok!, el kell kezdenem az olvasás majd, bár nagy munkálatban vagyok, egy kicsi kert, majd téli ruha el, nyári elő, valami borzasztó mosás és vasalás következik, egy kis pihenést engedélyeztem magamnak, elolvaslak benneteket.
Nekem is kedves ez a kép annyira szecessziós amennyire kell és Benczúr képei egyszerűen a legszebbek legalább is számomra , Ferenc József Mária Valáriának írta a képről, hogy a legjobb és leghívebb arcmás amit Erzsébetről készítettek. Andrássyról készült is fantasztikus és Rudolfról Bad Ischl-i vadász-szobában ami a trónörököst teljes életnagyságban ábrázolja tetszik a legjobban.
Remélem egyszer mindenkinek lesz alkalma megnézni eredetiben.
Előzmény: maya40 (8545)
confetti Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8550

Úgy látszik, hogy a nagy "babanézegetésben" (mellesleg gyögyörű babákat raktatok fel) el lett felejtve, hogy tegnap volt Sisiék 155. házassági évfordulója! Csak én is elfelejtettem írni, mert ünnepeltem a szülinapom...

 

Tényleg nagyon szép helyen laktok, én semmit sem tudok mondani itt Budapest széléről, Csepelről, talán csak annyit, hogy itt is kicsit jobban lehet érezni a természet közelségét főleg, hogy egész nap csipognak a madarak... De már sokszor gondolkoztam azon, hogy milyen lehet vidéken élni...

confetti Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8549

Szia!

Először is gratula a díjhoz!

 

Feltételezem, arra a szállodára gondolsz, ahol Sisi is volt. Van egy jó hírem, az még most is szállodaként üzemel:

 

A szálloda honlapja angolul

 

Ha a menüben a "hotel"-ra kattintasz aztán a "history..."-ra akor kiad Sisiről is sőt, ha utána a (szöveg és) kép alatti csíkon levő "Sissi at the Beau-Rivage"-ra nyomsz, akkor kiad egy szöveget, amit a szálloda vmi régebbi vezetője írt, hogy mi történt azon a bizonyos napon (és előtte levőn), amikor Sisit megölték. (wáu ennyit kitudtam szedni a gyatra angoltudásommal...:) )

Egyébként gyönyörű a szálloda, ennek megfelelően az árak a csillagos égben vannak: 500 és 5000 Euró közt van egy szobaár (típustól függően).

 

Ugye, majd kapunk képeket Genfről? Legalábbis én nagyon szeretném látni...

 

Előzmény: zsófiaéva (8548)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8548

Sziasztok!

Nem semmi... egy napig nem vagyok netközelben, és 5 oldalt kell visszaolvasnom.... persze ez abszolút pozitív. :)

 

Hu, Maya, Hódmezővásárhely tiszta jó hely:) A vároosházán vannak a képek ugye? Minekt oda beengedtek, anyum mutatta is, mert ott volt a Johannita gyűlés:)

 

A Diana-s kiállítás tök jó lenne, én szívesen mennék:)

 

Kicsit Off:)

Képzelétek, a sulink minden évben tart Pécsi Gálát, ahol minden osztály előad valamit. És minden évben a palotás nyit, amit a 8.-osok táncolnak... és utána adják át a pécsi-díjat, amit minden évben az a 8.-os kap, aki... (ahogy a bnömmel emegbeszéltük, a suli idiótája...) és megkaptam:P

A palotásról beteszek egy képet, a párommal vagyunk rajta,... csak egy fejjel vagyok magasabb nála:P de nagyon büszke vagyok rá:)

Palotásruhában:):)

 

Ja, meg amit még megszerettem volna kérdezni.. tavaly vettük a kiegyezést.. egy árva szó sem volt Sissiről, de a könyvet 5# átnéztem és még ott se.. a koronázásról ne is beszéljünk.. miért nem említik meg ilyenkor??? Persze,persze, Deák... nagyon tisztelem őt meg minden (az ő nevét viseli a gimim:P) de azért Sisinek is köze volt hozzá.. mmint a kiegyezéshez.. szóval nem értem... amikor a 'Walesi bárdok'-at vettük (ami nagy kedvencem:)) akkor annyi volta könyvben, ohgy FJ-t ezzel 'megátkozták' és tényleg, mert azt egyetlen fia öngyilkos lett, a feleségét megölték(és akkor be volt szúrva az Erzsébet hídnál lévő szobor képe..) a trónörököst és feleségét( Ferenc Ferdinándot) lelőtte egy merénylő... :S na igen, ha ennyit olvasnék valakiről, tuti hogy utána elkezdenék foglalkozni az életével:S

 

Unokanővérem (akivel majd az Elisabethre megyünk:)) megy Genfbe:) a szállodát meglehet nézni?

köszi

üdv, további szép naopt

zsé

maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8547
Bocsi ez így nem műkszik. Szóval Kiállítási archívum - görget - Erzsébet királyné a budai palotában.
Előzmény: maya40 (8546)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8546
Ezt is meg lehet nézni,bár a képeket én már mind ismertem.

Erzsébet királyné a budai palotában


Katt a képre és megnyílik az ismertető.
Előzmény: maya40 (8545)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8545
Alminar ez a vármúzeum oldal tök jó. Érdemes átböngészni, pl. az áttörés kora a19.szd. végi művészettel foglalkozik és a Boldog békeidők cím alatt van a híres aranybrokát hátteres, feketeruhás Sisi kép is. Igaz csak így.

Előzmény: alminar (8539)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8544
Ha továbbra se tudod lementeni őket, szólj és leszedem neked a többit is, de ma menőkém van, csak holnap érek rá.
Előzmény: PanniF1 (8537)
alminar Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8543
Igen, kicsit tényleg az, de mivel régi kiállítás, ezért csak így lehet megtalálni.

Van egy jó hírem, az olasz ismerősömnek megvan a Sisi-s újság, mikor lesz ideje, beszkenneli, és akkor majd felteszem nektek.
Előzmény: PanniF1 (8541)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8542

 Tudom, nem egészen az a korszak, de ezek a ruhák oly gyönyörűek. :))

Bocs az off-ért, nem én kezdtem. :-))))

 

Jó éjt!

 

 

 

    
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8541

hű, ez nekem így nagyon bonyolult, este tíz felé. :-)

 

még keresek Nektek két ruhát és elköszönök, jó éjt!!!

 

Előzmény: alminar (8539)
alminar Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8540
A kiállítás rendezői közt van egy ismerős név is:
Catherine Join-Diéterle

Sophie Grossiord

F. Dózsa Katalin
Előzmény: alminar (8539)
alminar Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8539
2003ban a Budai Várban láttam egy nagyon jó divatkiállítást:

http://www.btm.hu/varmuzeum/fooldal/varmuzeum.htm

Itt menjetek rá arra, hogy kiállítás archívum, aztán ha az bejött görgessétek lejjebb...
Elég sokat kell görgetni, mert 2003-as volt a kiállítás:
Párizs és Budapest a divat tükrében 1750-2003

Ha ezt a címet meglátjátok, mellette van egy kép, a képre katt, és akkor bejön a kiállításról egy kis összefoglaló pár képpel, ha ott is lejjebb mentek, van egy olyan, hogy További képek a kiállításról... és akkor lehet nézegetni, én anno a katalógust is megvettem, nagyon megérte.
Remélem, tetszeni fog.
alminar Creative Commons License 2009.04.24 0 0 8538
Igen.. ezek a ruhák, jaj... :)
Előzmény: maya40 (8535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!