Keresés

Részletes keresés

gdzsozy Creative Commons License 2010.05.07 0 0 103
Asztalos mester vagyok. találkoztam (készítettem) már sok ajtóval elhiheted...
hidd el: nincs olyan amin nem mennek át. csak lassitani lehet a betörőt. feltartani nem.

Én a többpontos zárat nem is szoktam javasolni. egy 5 pontos zárat 10db 35-ös csavar fog.
ha egy normál biztonsági zárat berakol az uj ajtóba minőségi zárbetéttel + a hagyományos kéttollú kulcsos zárral az biztonságosabb mint a 5 pontos.

pláne ha retesz zár is van.

Előzmény: :Snoopy: (98)
kleingy Creative Commons License 2010.05.04 0 0 102
kuzo3 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 101
Ó, nem nem! már múltkor is akartam írni... az ominózus termék Hungaro-W gyártmányú volt...
Előzmény: florg (64)
eek Creative Commons License 2010.03.28 0 0 100
nem az a lényeg hány pontos az ajtód, mert ha egy ócska zár működteti a pontokat, akkor akár hány pont lehet az ajtódon, ha a betörők feltörik a zárat simán bejutnak.
Előzmény: :Snoopy: (98)
kleingy Creative Commons License 2010.03.25 0 0 99

Én velük csináltattam (http://www.biztonsagiajto.hu/), itt a MABISZ-os lapjuk (http://www.pluto.hu/nytsz/4533-10-2-20090917.pdf). 145 ezer forint volt.

Előzmény: :Snoopy: (98)
:Snoopy: Creative Commons License 2010.03.25 0 0 98
Sziasztok.

Lakásomon szeretnék ajtót cseréltetni (jelenleg egy 40 éves gagyi könnyen fúrhatós ajtó van fenn. Nézegettem ezt az oldalt:
http://www.dtp.hu/

Itt ajánlottak 240 ezerért egy igen masszív, acélvázas, acélrácsos szerkezetű, 1-es biztonsági ajtót, asszem 8 vagy 10 ponton zár, de ez nekem picit drága

Nincs valakinek valami ötlete hol lehetne hasonló MABISZ 1-es, több ponton záródót, biztonsági ajtót kapni Bp területén? Valakinek valami jó ötlet? köszi előre is
mj620di Creative Commons License 2010.03.08 0 0 97
Nem találom!
Előzmény: kleingy (94)
eek Creative Commons License 2010.03.08 0 0 96
 írtam mail-t
Előzmény: Georgethebig (95)
Georgethebig Creative Commons License 2010.03.07 0 0 95
szia, igen, él a cím.
Előzmény: eek (93)
kleingy Creative Commons License 2010.03.07 0 0 94
Keress rá a neten, ezek tipikus kínai ajtóknak néznek ki (felszereltségből derül ki elsőre), az áruk is ezt bizonyítja. YouTube-on végig lehet nézni, ahogy egy 6 éves kislány konzervnyitóval kivágja belőlük a zárat. Messziről lehet tudni, hogy pikk-pakk be lehet jutni.
Előzmény: mj620di (91)
eek Creative Commons License 2010.03.07 0 0 93
profilodon
Előzmény: eek (92)
eek Creative Commons License 2010.03.07 0 0 92
szia,

a profilod kiírt mail-cimed él? Kérdeznék egy-két dolgot.
Előzmény: Georgethebig (87)
mj620di Creative Commons License 2010.03.07 0 0 91
Sziasztok!
Lépcsőházban lévő lakás bejárati ajtót szeretnék cserélni és nézegettem a vaterán majd két félét találtam ami szóba jöhetne!Az egyik praktikeres ez az olcsóbb picit ,viszont itt nem írja a hang és hő szigetelést!
Ez az:
http://www.vatera.hu/acel_biztonsagi_bejarati_ajto_acel_tok_100x210cm_163916318.html

A másiknál írja hogy hő és hang szigetelt ,belsejében üveg gyapottal!
Nem tudom hogy a hő ill. hang szigetelés szám adatai milyennek minősülnek!Jónak?
Ez lenne az!
http://www.vatera.hu/biztonsagi_acel_bejarati_ajto_uveggyapot_szigetele_164783779.html


Szóval kérhetnék egy kis segítséget ez ügyben!
Előre is köszönöm!
Elar Creative Commons License 2010.03.06 0 0 90

Én találtam egy megfelelőnek tünő ajtót.

Eddig 2 nagyáruházban láttam Hörmann cég egy Eco ajtaját...

Korrekt

eek Creative Commons License 2010.03.06 0 0 89
Van vkinek tapasztalata a Tűz 92 Kft-vel? Én biztonsági ajtót szeretnék tőlük beszereltetni.

http://www.betoresvedelem.com/ az oldaluk cime.

köszi előre is.
kleingy Creative Commons License 2010.03.06 0 0 88
Nekem nagyon tetszik a panelbe hétfőn beépített ajtó. :)
Azóta alig jön be hang (régebben azt lehetett hallani, ha a másodikon jött valaki, mi pedig a negyediken lakunk), szag zéró! Tegnap vki palacsintát sütött és iszonyat pala illat volt a lépcsőházban, a lakásban pedig semmi!
Eddig elégedett vagyok. :)
Georgethebig Creative Commons License 2010.03.04 0 0 87

Szerintem csak hőhídmentes ajtót vegyél családi házba!!

Főleg, ha szigeteled a falakat is, figyelsz az ablakokra is, akkor figyelj az ajtóra is.

A párásodás problémát okoz, ha "csupasz" fém ajtó van, belül a pára egy idő után le fog folyni a földre és mikor csak az ajtó felé jársz télen és látod a párát, bánni fogod...

Ezen a télen most nem éreztem nagyon zavaró párásodási problémát, de a ház még nincs leszigetelve és a pára eltávolítására odafigyeltem egész télen. Az ajtó szigetelt, ennek ellenére enyhén vizes volt belül a lecsapódás miatt a nagy hidegben. Szóval még mindig nem tudom, hogy jó döntés volt-e... csak remélem :-)

Előzmény: Elar (86)
Elar Creative Commons License 2010.02.28 0 0 86
Akkor családi házba az alap Nivó ajtót nem ajánlod "sima" kivitelben? Mármint, h nem hőhídmentes" változatot kérnék....
Előzmény: Georgethebig (83)
Elar Creative Commons License 2010.02.28 0 0 85
A Budaganz-os ajtókról mit gondoltok?
Georgethebig Creative Commons License 2010.02.28 0 0 84

én azt hallottam már sok helyről, hogy megmelegítik a műanyag kilincsénél a zárszerkezetét és pár perc alatt át tudnak jutni az ajtón.

a teljes felgyújtás tényleg elég vadul hangzik...

Előzmény: Jani Bácsi (81)
Georgethebig Creative Commons License 2010.02.28 0 0 83

Új infó, hogy az egyszer már bekrepált zár újra tönkrement, a Maurer belvárosi szaküzletébe vittem végül el. Ők is elvitték volna, de akkor ki kellett volna adnom egy kulcsot a kezemből kb. 2 napra....

Mivel kezdettől fogva "kulcsérzékeny" voltam, inkább bevittem én. Az volt kicsit furcsa, hogy mindenki azt mondta, hogy ilyet még nem látott. Mármint, hogy ez a Maurer zár elromlik. Lányeg: 5 perc alatt megcsinálták pár héttel ezelőtt, azóta működik.

A festés még mindig nem oldódott meg, mert túl hideg van festéshez, de most már jön a jó idő, lassan kijavítják.

Alapvetően normális emberekkel dolgoznak (kivéve a festő), mindvégig normálisan beséltek velem, gyorsan be is rakják az ajtót, pörögnek a srácok... csak vissza ne kelljen menni... na az lassan jön össze... Pedig 15-20 percnél nem lakok messzem az irodájuktól....

A tél során annyira nem volt rossz a helyzet, mint ahogy "előre jelezték", előfordult, de nem volt különösebb zavaró, igaz a pára mentesítésére azért figyelmet fordítok. Persze a lecsapódó pára ellen keveset lehet tenni... Az ajtó kétségtelen nagyon hideg -10 -15fok esetén, szerintem a benne található hőszigetelést lehetne akár duplázni is.

A tapasztalt problémáktól függetlenül még nem érzem azt, hogy rossz döntés volt, bár ma már lehet, hogy mégis fa ajtót rendelnék. A biztonságérzetem viszont ezekkel az ajtókkal rendben van, más ajtó esetén valszeg nem lenne így...

 

Előzmény: kleingy (75)
Elar Creative Commons License 2010.02.26 0 0 82

Erről még nem hallottam...

Mondjuk lesz egy nagy teraszajtó, szóval ha valaki be akar majd jönni, úgyis ott fog....

Előzmény: Jani Bácsi (81)
Jani Bácsi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 81
Azért ez a felgyujtas nem tunik tul realisnak, tekintve, hogy egy csaladi haznak epp a bejarata a legmasszivabb, ergo nem ott mennek be, masreszt egy felgyujtas nem keves idobe, fustbe, plusz latvanyba tart, nagyon felhivna a figyelmet....
kleingy Creative Commons License 2010.02.26 0 0 80
Érden az a divat a családi házas környéken, hogy a műanyag ajtót egyszerűen felgyújtják, leolvasztják a keretről és úgy jutnak be. Tök mindegy, hány száz ponton zár.

Mi panelba Nívót vettünk, hétfőn rakják be, majd írok véleményt.
Előzmény: Elar (79)
Elar Creative Commons License 2010.02.26 0 0 79

Sziasztok

Minél többet olvasok a témáról, annál jobban belezavarodok.

Az már kiderült, h a fém masszívabb, de nem hőszigetelő.

A müa már szigetel, de nem tudom, h elég biztonságos e?

Családi házra kellene

kleingy Creative Commons License 2010.02.19 0 0 78

Tegnap (02.18. ) megrendeltük a Nívó biztonsági bejárati ajtónkat. A házgyári tokunkat sajnos nem lehet kiszedni (panel), így ahhoz lesz hegesztve az új tok. Elvileg 2 hét múlva telefonálnak és 3 hét múlva hozzák és beszerelik. A felmérő srác jófej és kedves volt.

Kíváncsian várom, mindketten otthon leszünk párommal, amikor beszerelik.

kleingy Creative Commons License 2010.01.27 0 0 77

Én  Georgethebig fórumozónak írtam a választ. Neked is a Nívóval volt bajod?

Előzmény: Törölt nick (76)
kleingy Creative Commons License 2010.01.26 0 0 75

Eddig te vagy az egyetlen, akinél rosszat hallottam a Nívó ajtóról. Pedig az olvasott vélemények alapján ők voltak az utolsó mentsváraim, minden más biztonsági ajtót árusító cégről egy rakat rosszat olvastam már. :(

Hát így nehéz lesz ajtót venni jövő hónapban. :(

Előzmény: Georgethebig (67)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 73
Nekem úgy 7 hónapja van meg az ajtajuk, egyelőre no problemo :)
Előzmény: florg (72)
florg Creative Commons License 2010.01.13 0 0 72
Ok, akkor legalább vamn egy cég, amelyikkel tervezhetek. Persze a pénz egyelőre a legkevesebb, úgyhogy nyárig semmi nem lesz.
Előzmény: Törölt nick (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!