Keresés

Részletes keresés

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8582

azokat sem láttam. :-)

 

TV-ben pedig nagyon szeretem a Poirot-történeteket. :-)

David Suchet-vel. :-)

 

Na, most már tényleg abbahagyom. :-)

Előzmény: maya40 (8580)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8581

a mosdatlant nem szeretem. :-(

 

a Szóbeszédnek utánanéztem, jónak tűnik. :-)

Neked angol szöveg,magyar felirattal van meg?

Ha el tudsz nekem küldeni egyet... :-))

 

Előzmény: maya40 (8577)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8580
Igazad van Az utólsó szamuráj tényleg nagy film. És ha már itt tartunk a Mission Impossible-k is nagyon pörgősek.
Előzmény: PanniF1 (8578)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8579
Előzmény: maya40 (8577)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8578

és akkor még kihagytam a western-kategóriát.

 

Hét mesterlövész. :-)

És Tom Cruise Utolsó szamuráj? Az is nagyon ott van nálam. :-)

Előzmény: maya40 (8570)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8577
A Shop stop 2. egy több filmből álló sor - nem sorozat - utólsó darabja, ami elég mosdatlan szájú szövegekkel van teli - igazság szerint az összes - és rendesen leszedik benne a keresztvizet a Gyűrűk ura 3. utólsó jeleneteiről.

A Szóbeszéd nekem felíratosban van meg, nem tudom kapható volt-e DVD-n. Tv-ben már volt legalább egyszer, érdekes még azért is, mert egy déli családról szól a jelen korban, mégis bizarr módon ugyanolyanok a körülmények, mint Scarlett korában.
ha esetleg nem tudod megszerezni és így - mármint angolul, felirattal - akkor elküldöm neked. Ja és divx formátum.

A többit tényleg nem láttam, valahogy mindig elmentem mellettük. Bár Kevin Costner nem épp a szívem csücske. A Rettenthetetlenből láttam egy keveset, nekem túl véresnek tünt. Mel Gibsontól jobb szeretem a Halhatatlan szerelmet.

Na jó mostmár off vége
Előzmény: PanniF1 (8572)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8576
Köszi, ez érdekes!
Előzmény: szmel (8575)
szmel Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8575
Mária Valéria kamarájának vezetőjéről Kornis Máriáról egy cikk a Gödöllői Szolgálatban

Gratulálok én is a díjhoz zsófiaéva. Olyan szép a palotás jelmez is.

szmelanyu
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8574
hűha, bocsi, nem akartam csupa vastagot... :-))
Előzmény: PanniF1 (8572)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8573
a király szokásaiból és az évszámokból ítélve, szerintem igen. :-)))
Előzmény: Gombóc Artur78 (8571)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8572

A Becsületbeli ügy az egyetlen Tom cruise-film amit imádok. :-)))

 

Az Operaház Fantomja mmmmm......Imádom Gerry Butlert. Titániával ráosztottuk a készülő Sisi filmünkben Andrássy szerepét. (hehehe) :-)) Tudom. :-) Láttam.

 

Nem tudom milyenben vagy az enyhén horror filmekkel, ha nem utasítod el az ilyesmit, javaslom a Dracula 2000-t. Több benne az érzelem, mint a vérengzés, és Butler isteni ősvámpír. Nem, köszi. :-)


Sissi-trilógia....sokáig nem bírtam elővenni, mert az anyukám kedvence volt, és miután ő meghalt, mindig fájt ezt nézni. Aztán meg ezzel vígasztalódtam. :-( Sajnálom, ismerem az érzést sajnos. :-((


A Hannover Street micsoda? Még sosem hallottam róla. Harrison Ford, C. Plumer, repülős. :-)


A zenésekhez én még hozzácsapnám az Evitát. Minimum Banderas miatt, de Madonna se olyan rossz, mint mondták. Szerintem. Nem szeretem Madonnát, Evitát még nem is láttam. :-)


Julia Robertstől a Szóbeszéd is isteni. ???

Dennis Quaiddel játszik benne és haláli egy sztori. Kedves ellenségem. Sajnos nincs meg. :-( Ezért maradt ki a felsorolásból.

A fantasztikusok nagyon ott vannak, bár mióta megnéztem a Shop stop2.-t, ???
mindig röhögök a Gyürűk ura 3. végén, meghatódás helyett. :-))

Szerelmünk lapjai, Szív hídjai, Farkasokkal táncoló, Az arcnélküli ember, Anna és a király, Utolsó mohikán, Rettenthetetlen, Aramgeddon, Holt költők társasága, Kundun, Édesek és mostohák, Álmomban már láttalak, La Mancha lovagja, Hegedűs a háztetőn, Halál ötven órája, FlyBoys, Hanover Street, Az elnök különgépe, Halálsoron.
Ezeket még nem láttam, de mivel a többi kedvenced nekem is bejön, ezért pótolni fogom. Sok mindenbe egyetértünk, remélem itt is fogunk. Ezeket még egyiket sem láttad?????

Ja és ha szereted a romantikusokat, feltélenül nézd meg a Ha igaz volna című filmet Reese Witherspoon-nal, ha még nem láttad. Ezt lehet, majd megnézem. :-))

Előzmény: maya40 (8570)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8571
Hát ezt sajnos nem tudom:((((((
Megjegyezhettem volna az évszámot...:(((((De akkor már rohantam zsiráfot etetni:))
Előzmény: PanniF1 (8559)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8570
A Becsületbeli ügy az egyetlen Tom cruise-film amit imádok. Az Operaház Fantomja mmmmm......Imádom Gerry Butlert. Titániával ráosztottuk a készülő Sisi filmünkben Andrássy szerepét. (hehehe) Nem tudom milyenben vagy az enyhén horror filmekkel, ha nem utasítod el az ilyesmit, javaslom a Dracula 2000-t. Több benne az érzelem, mint a vérengzés, és Butler isteni ősvámpír.
Sissi-trilógia....sokáig nem bírtam elővenni, mert az anyukám kedvence volt, és miután ő meghalt, mindig fájt ezt nézni. Aztán meg ezzel vígasztalódtam.
A Királynőt láttam és nagyon tetszett. Ahoz képest, hogy tartottam tőle.
A Hannover Street micsoda? Még sosem hallottam róla.
A zenésekhez én még hozzácsapnám az Evitát. Minimum Banderas miatt, de Madonna se olyan rossz, mint mondták. Szerintem.
Julia Robertstől a Szóbeszéd is isteni. Dennis Quaiddel játszik benne és haláli egy sztori. A fantasztikusok nagyon ott vannak, bár mióta megnéztem a Shop stop2.-t,
mindig röhögök a Gyürűk ura 3. végén, meghatódás helyett.

Szerelmünk lapjai, Szív hídjai, Farkasokkal táncoló, Az arcnélküli ember,Anna és a király, Utolsó mohikán, Rettenthetetlen, Aramgeddon, Holt költők társasága, Kundun, Édesek és mostohák, Álmomban már láttalak, La Mancha lovagja, Hegedűs a háztetőn, Halál ötven órája, FlyBoys, Hanover Street, Az elnök különgépe, Halálsoron.
Ezeket még nem láttam, de mivel a többi kedvenced nekem is bejön, ezért pótolni fogom. Sok mindenbe egyetértünk, remélem itt is fogunk.

Ja és ha szereted a romantikusokat, feltélenül nézd meg a Ha igaz volna című filmet Reese Witherspoon-nal, ha még nem láttad.

Ha igaz volna...
Előzmény: PanniF1 (8566)
alminar Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8569
Itt pedig Kéri Katalin egyéb publikációiról lehet olvasni:

http://kerikata.hu/

Előzmény: alminar (8568)
alminar Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8568
Sziasztok!

Megjöttem a Könyvfesztiválról, és 2 Sisivel kapcsolatos dologról számolnék be.
(volt egy habsburgos könyvbemutató, de arra már nem maradtam ott)

Először is, megkérdeztem a Balassi Kiadót, hogy tervezik-e kiadni újra a Sirály a Burgbant, sajnos azt mondták, hogy nem, és hogy már 2szer kiadták, és szerintük nem lenne rá elegendő igény.

Másodszor, ahogy sétáltam a standok közt, megakadt a szemem, egy Hölgyek napernyővel c. könyvön, pont ott ült az írónője, és hát rögtön rákérdeztem, hogy Sisi van-e benne említve, mondta, hogy csak keveset, mert ő inkább a középosztályról írta a könyvet.
Itt van az írónő és történész honlapja, hátha érdekel valakit:
http://kerikata.hu/menu/index.htm
Kéri Katalin:
HÖLGYEK NAPERNYŐVEL.
Nők a dualizmus kori Magyarországon 1867-1914
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8567

Ja és Philadelphia, Egy becsületbeli ügy...

:-))

Előzmény: PanniF1 (8566)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8566

Hűha! :-)

Hát ha én most elkezdek filmekről írni... :-))

Nem mostani filmek, azt hozzá kell tennem. :-))

 

Off!!

A romantikusok: Sisi-trilógia és a hozzá kapcsolódók evindens, Elfújta a szél-Scarlett-ek Szerelmünk lapjai, Szív hídjai, Farkasokkal táncoló, Az arcnélküli ember, Szerelem a végzeten, Anna és a király, Utolsó mohikán, Mamma mia, Hét év Tibetben, Ghost, Rettenthetetlen, Aramgeddon, Holt költők társasága, Miicsoda nő, A királynő, A vasálarcos, Kundun, Az operaház fantomja, Hegylakó, Dirty Dancing, Édesek és mostohák, Álmomban már láttalak,

A zenések: Muzsika hangja (KÖszi, Zsé!), La Mancha lovagja, Hegedűs a háztetőn, Grease,

A háborúsok: Pearl Harbor, Memphis Belle, Piszkos tizenkettő, Kelly hősei, Halál ötven órája, Végső visszaszámlálás, FlyBoys, Hanover Street

A lehetetlenek???: Star Wars 6 rész, Harry Potter 6 rész, Gyűrűk ura 3 rész, Indiana Jones 3 rész, Csillagkapu (mindjárt kezdődik valamelyik adón), Vissza a jövőbe 3 rész,

Az akciók: Die Hard, Lánglovagok, Az elnök különgépe, Az ördög maga, Delta Force, Halálos fegyver, A függetlenség napja, Halálsoron,

 

Nem mindenhol stimmel a kategóriabeosztás. :-)

 

És akkor még nem szóltam a mesékről.... :-)))

És a videós katalógus előttem van ugyan, de a dvd-k csak fejből jöttek. :-)))))

 

ON!!!

 

Bocsi a többiektől, de most úgyis nagy a csend. :-)))

Előzmény: maya40 (8565)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8565
Például?
Adj néhány tippet kérlek, az utóbbi időben alig néztem valamit, inkább olvasok, számítógéppel tervezek ezt-azt. valahogy minden újdonság olyan "akciódúsnak" tűnt és azt nem igen szeretem.
Előzmény: PanniF1 (8564)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8564

nekem nagyon tetszik, bármikor ott tudok ragadni előtte. :-)

 

mondjuk van még egy-két ilyen film. :-)

Előzmény: maya40 (8563)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8563
Tényleg meg kéne már néznem ezt a filmet. Mikor új volt épp herótom volt Jodie Fostertől, de azóta már rendbe jöttem, szóval szabad a pálya.
Előzmény: PanniF1 (8559)
confetti Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8561
Köszi Panni!
Előzmény: PanniF1 (8558)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8562


"E napon minden érted van!
A nap csiklandozó sugara
a lágy szellõ
s a madarak csodás dala.

Ma neked nõ a virág,
mely ontja csodás illatát
s neked érik a gyümölcs,
ami beszívja a hajnal harmatát.

Ha jõ az este
s megjelennek a csillagok,
hidd el, ma neked ragyognak
és az égre azt írják
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!"




Előzmény: confetti (8550)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8560
Köszönöm az elismerést, akkor te előbb jársz mint én, mert én még nem voltam a díszteremben. Oda csak a képviselők mehetnek be és ünnepi alkalmakkor a meghívottak. Szépségünket egyébként Hmvhely holland tesóvárosának köszönhetjük. Haarlemmermertől kaptunk a rengeteg szép virágot, különösen tulipánokat. Ilyenkor tavasszal vagy 20 féle látható a városban.

Gratula a díjadhoz, igazán nagy dolog az ilyen. És irigyellek a gyönyörű ruháért, mindig szerettem volna egy ilyenben illegetni magam.
Úgy hat éves koromban egy néptáncos barátnőnk, egy "nagylány" nagylelkűen beöltöztetett a fellépő ruhái egyikébe, csak ami rajta bokorugró volt, nekem földig ért. Olyan büszkén villogtam, mint egy királynő.
Előzmény: zsófiaéva (8548)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8559

attól a bizonyos sziámi királytól?

Anna és a király... :-)

 

 

"Mongkut (IV. Ráma)

más néven PHRACSOMKLAO, posztumusz nevén IV. RÁMA (szül. 1804. okt. 18. Bangkok, Sziám [ma Thaiföld] - megh. 1868. okt. 15. Bangkok), s

 

Hogy egyenrangúnak ismerjék el a világ többi uralkodójával, Mongkut levelezést folytatott sok államfővel, felajánlotta például James Buchanan elnöknek, hogy elefántokat küld az Egyesült Államokba, az ország fejlődését elősegítendő. Ügyes külpolitikájával, Franciaországot és Nagy-Britanniát egymás ellen kijátszva, sikerült megőriznie Sziám függetlenségét. Toleranciája és nyitottsága sokkal hasznosabbnak bizonyult az imperializmus ellenében, mint némely szomszédos ország uralkodójának idegengyőlölete és elszigetelődési politikája. Uralkodása idején nem tudta véghez vinni az alapvető belső reformokat országában, de igyekezett liberális nevelést adni fiainak, s így a következő nemzedék megkezdhette Sziám modernizálását.

 

Előzmény: Gombóc Artur78 (8554)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8558
mert ünnepeltem a szülinapom...

 

:-)

Happy Bday!

 

Előzmény: confetti (8550)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8557

 utána adják át a pécsi-díjat, amit minden évben az a 8.-os kap, aki... (ahogy a bnömmel emegbeszéltük, a suli idiótája...) és megkaptam:P

 

Jól értem...? :-)))

 

És gratulálok!

Előzmény: zsófiaéva (8548)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8556

 min nemsokára Ős-Budavárában lesünk

 

1959-ben elhagyta a császárt

 

 

azért kínos hogy itt is vannak hibák. :-((

Előzmény: maya40 (8547)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8555

Sziasztok!

 

Azért valahogy meg tudom oldani, köszi. :-)))

Csak ne olyan egyszerű, hogy kattint, kép mentése másként... :-/

 

 

Más:

Mégiscsak benézek arra az Alminar ajánlotta oldalra, ha azt mondjátok...

Majd eligazodok valahogy. Ma még nincs olyan késő. :-))))

Előzmény: maya40 (8544)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8554
Voltunk ma az állatkertben. Az elefántokhoz kiírták, hogy az állatkert 1. elefántját Ferenc Józseftől kapta, ő meg a sziámi királytól. Az elefánt állitólag pénzt kéregetett az emberektől, amiből répát vett a gondozójától:)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8553
Gratulálok! :)
És jól néztél ki díszmagyarban!
Előzmény: zsófiaéva (8548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!