Keresés

Részletes keresés

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8597

2009. június 5-7.

Koronázási Hétvége

 

Igen, nekem a vasárnap lenne jó, bár ha akkor itthon lesznek családunk férfitagja külföldi munkájukból, nem nagyon tudok elszabadulni. :-)

 

Előzmény: szmel (8596)
szmel Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8596

KÖZÉRDEKŰ KÖZLEMÉNY

A Koronázási Hétvégére valóban szeretnék fórumtalit összehozni, csak egy bökkenő van. Szombaton mi sajnos nem érünk rá a családdal, mert autós találkozóra megyünk, már nem voltunk két éva. Tehát vagy pénteken, vagy vasárnap megyünk fel Gödöllőre. Panninak ez gondolom, hogy jó hír, így várom, hogy kinek melyik nap lenne jó.

Közben kiderült,hogy a május 23-i tali nekünk nem jó, mert családi rendezvényünk lesz.

szmelanyu
szmel Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8595
Sziasztok:)

tegnap a PLUS-ban vásároltam és mire bukkantam: a Cár gyilkosa c. DvD filmre.
Nagyon kíváncsi vagyok rá, akiket a Romanovok érdekelnek, azoknak izgalmas lehet.

Elolvastam a Festetics naplót, nagyon tetszett:)))

szmelanyu
Előzmény: maya40 (8584)
maya40 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8594
Jóreggelt!

Nem láttam ugyan a filmet, de elolvastam a tartalmát és ez elég ahhoz, hogy egyet értsek Pannival. Többször is olvastam-hallottam már ilyen esetekről és mindig azon gondolkodom, hogy én mit tennék....
Mikor jön el az, hogy nekem már nincs tovább remény, de másnak életet adhat egy döntés. Engem mindig nagyon megráz és nagyon tudom tisztelni azt aki így dönt. Iszonyú lelkierő kell hozzá.

Alminar téged is meglepett?
Azt tudtam, hogy Pannónia egy részét Valériának hívták, tartomány kormányzójának a felesége után.
Móra Ferenc Aranykoporsó című regényében, az akkori császár, Diocletianus lányát hívják így, és az ő férje ez a bizonyos kormányzó, ha jól emlékszem.
Érdekesség, hogy ezt a regényt állítólag a Ferenc Józsefi kor ihlette. Mindenesetre sok hasonlóságot mutat a valósággal.
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8593

Jó reggelt!

 

Igen, tudom, hogy megtörtént eseményt dolgoz fel.

A filmet már régóta nézegetem az újságban, de féltem, hogy "kemény lesz".

Most a Csillagkapu után úgy maradt a tv, gondoltam, na lássuk.

Tényleg kemény! Aki szülő, annak azért, akinek lelke van, azért. :-((

 

De érdemes megnézni!!

Előzmény: Jtoti (8592)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8592
Sziasztok!
A filmet nem láttam de nem tudom tudod e, hogy ez egy igaz történeten alapszik, a Válogatás újságban olvastam még évekkel ezelőtt és az a nagyon megrázó benne, hogy addig Olaszországban nem volt szinte szerv és agy amerikai család akinek a gyermekét ott ölték meg, mégis felajánlja a szerveit az országban.
Utána ez megtörte a tabut és elindult náluk is a szervek felajánlása.
Előzmény: PanniF1 (8589)
alminar Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8591
Hát ez nekem új, hogy a Valeriának ilyen jelentése is van....
Előzmény: maya40 (8585)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8590
Szép filmnek látszik. De ma sűrű napom volt, úgyhogy mostmár nem akarok tv-t nézni. ilyenkor csak kábulok bele a képernyőbe és nem értem mi megy benne.
Bocsi, de muszáj elmennem szundizni.
Jó éjszakát! Holnap, remélem lesz időnk majd csacsogni.
Előzmény: PanniF1 (8589)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8589
Előzmény: maya40 (8588)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8588
A David Suchet legjobb Poirot szerintem. Nekem nagyon sok rész megvan belőle valamelyik napilap melléklete volt, már nem emlékszem melyiké.

A Mission..- filmek nagyon jók. Legalábbis az a kettő amit én láttam.

Igen a Szóbeszéd angol nyelvű és magyar feliratos. Küldök egy példányt, ha meg tudod nézni divx-es formátumban. Én ezeket számítógépen szoktam, mert úgy egyszerűbb.
Előzmény: PanniF1 (8582)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8587

Javítás: "Mária országában" és "keresztanyjáét"
Előzmény: maya40 (8585)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8586
Meg tudlak érteni. Ez egy '97-es film. Ennyiért én is sokallom. Pláne rájön még a szállítási költség.
Előzmény: PanniF1 (8583)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8585
" Lány lett így Mári országáan mi más keresztnevet kaphatott volna, mint éppen a boldogságos Szűzanyáét és egyben kersztanyjáét, Mária nápolyi királynéét, aki Erzsébet húga volt. A Valériát azért választották, mert így hívták Pannónia, az egykori római provincia keleti részét."

Ti ezt tudtátok Valériáról? Amit eddig olvastam róla abból ezek nem derültek i számomra.
És mostmár ez a kép is világosnak tűnik. Lehet, hogy ez Valéria keresztelője?



















Különben itt találtam:

http://gszolga.extra.hu/gszolga080417.pdf
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8584
Köszi Szmel, ez tényleg nagyon érdekes. Kíváncsi voltam erre az asszonyra, Valéria rengeteget ír róla. Nem semmi élete volt. Rákerestem a nevére és et találtam:

Gödöllő anno - Szabó Margittól
Előzmény: szmel (8575)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8583
hűha, hagyjuk, 4000 ft-ot ritkán adok dvd-ért. :-((
Előzmény: PanniF1 (8581)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8582

azokat sem láttam. :-)

 

TV-ben pedig nagyon szeretem a Poirot-történeteket. :-)

David Suchet-vel. :-)

 

Na, most már tényleg abbahagyom. :-)

Előzmény: maya40 (8580)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8581

a mosdatlant nem szeretem. :-(

 

a Szóbeszédnek utánanéztem, jónak tűnik. :-)

Neked angol szöveg,magyar felirattal van meg?

Ha el tudsz nekem küldeni egyet... :-))

 

Előzmény: maya40 (8577)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8580
Igazad van Az utólsó szamuráj tényleg nagy film. És ha már itt tartunk a Mission Impossible-k is nagyon pörgősek.
Előzmény: PanniF1 (8578)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8579
Előzmény: maya40 (8577)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8578

és akkor még kihagytam a western-kategóriát.

 

Hét mesterlövész. :-)

És Tom Cruise Utolsó szamuráj? Az is nagyon ott van nálam. :-)

Előzmény: maya40 (8570)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8577
A Shop stop 2. egy több filmből álló sor - nem sorozat - utólsó darabja, ami elég mosdatlan szájú szövegekkel van teli - igazság szerint az összes - és rendesen leszedik benne a keresztvizet a Gyűrűk ura 3. utólsó jeleneteiről.

A Szóbeszéd nekem felíratosban van meg, nem tudom kapható volt-e DVD-n. Tv-ben már volt legalább egyszer, érdekes még azért is, mert egy déli családról szól a jelen korban, mégis bizarr módon ugyanolyanok a körülmények, mint Scarlett korában.
ha esetleg nem tudod megszerezni és így - mármint angolul, felirattal - akkor elküldöm neked. Ja és divx formátum.

A többit tényleg nem láttam, valahogy mindig elmentem mellettük. Bár Kevin Costner nem épp a szívem csücske. A Rettenthetetlenből láttam egy keveset, nekem túl véresnek tünt. Mel Gibsontól jobb szeretem a Halhatatlan szerelmet.

Na jó mostmár off vége
Előzmény: PanniF1 (8572)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8576
Köszi, ez érdekes!
Előzmény: szmel (8575)
szmel Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8575
Mária Valéria kamarájának vezetőjéről Kornis Máriáról egy cikk a Gödöllői Szolgálatban

Gratulálok én is a díjhoz zsófiaéva. Olyan szép a palotás jelmez is.

szmelanyu
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8574
hűha, bocsi, nem akartam csupa vastagot... :-))
Előzmény: PanniF1 (8572)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8573
a király szokásaiból és az évszámokból ítélve, szerintem igen. :-)))
Előzmény: Gombóc Artur78 (8571)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8572

A Becsületbeli ügy az egyetlen Tom cruise-film amit imádok. :-)))

 

Az Operaház Fantomja mmmmm......Imádom Gerry Butlert. Titániával ráosztottuk a készülő Sisi filmünkben Andrássy szerepét. (hehehe) :-)) Tudom. :-) Láttam.

 

Nem tudom milyenben vagy az enyhén horror filmekkel, ha nem utasítod el az ilyesmit, javaslom a Dracula 2000-t. Több benne az érzelem, mint a vérengzés, és Butler isteni ősvámpír. Nem, köszi. :-)


Sissi-trilógia....sokáig nem bírtam elővenni, mert az anyukám kedvence volt, és miután ő meghalt, mindig fájt ezt nézni. Aztán meg ezzel vígasztalódtam. :-( Sajnálom, ismerem az érzést sajnos. :-((


A Hannover Street micsoda? Még sosem hallottam róla. Harrison Ford, C. Plumer, repülős. :-)


A zenésekhez én még hozzácsapnám az Evitát. Minimum Banderas miatt, de Madonna se olyan rossz, mint mondták. Szerintem. Nem szeretem Madonnát, Evitát még nem is láttam. :-)


Julia Robertstől a Szóbeszéd is isteni. ???

Dennis Quaiddel játszik benne és haláli egy sztori. Kedves ellenségem. Sajnos nincs meg. :-( Ezért maradt ki a felsorolásból.

A fantasztikusok nagyon ott vannak, bár mióta megnéztem a Shop stop2.-t, ???
mindig röhögök a Gyürűk ura 3. végén, meghatódás helyett. :-))

Szerelmünk lapjai, Szív hídjai, Farkasokkal táncoló, Az arcnélküli ember, Anna és a király, Utolsó mohikán, Rettenthetetlen, Aramgeddon, Holt költők társasága, Kundun, Édesek és mostohák, Álmomban már láttalak, La Mancha lovagja, Hegedűs a háztetőn, Halál ötven órája, FlyBoys, Hanover Street, Az elnök különgépe, Halálsoron.
Ezeket még nem láttam, de mivel a többi kedvenced nekem is bejön, ezért pótolni fogom. Sok mindenbe egyetértünk, remélem itt is fogunk. Ezeket még egyiket sem láttad?????

Ja és ha szereted a romantikusokat, feltélenül nézd meg a Ha igaz volna című filmet Reese Witherspoon-nal, ha még nem láttad. Ezt lehet, majd megnézem. :-))

Előzmény: maya40 (8570)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8571
Hát ezt sajnos nem tudom:((((((
Megjegyezhettem volna az évszámot...:(((((De akkor már rohantam zsiráfot etetni:))
Előzmény: PanniF1 (8559)
maya40 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8570
A Becsületbeli ügy az egyetlen Tom cruise-film amit imádok. Az Operaház Fantomja mmmmm......Imádom Gerry Butlert. Titániával ráosztottuk a készülő Sisi filmünkben Andrássy szerepét. (hehehe) Nem tudom milyenben vagy az enyhén horror filmekkel, ha nem utasítod el az ilyesmit, javaslom a Dracula 2000-t. Több benne az érzelem, mint a vérengzés, és Butler isteni ősvámpír.
Sissi-trilógia....sokáig nem bírtam elővenni, mert az anyukám kedvence volt, és miután ő meghalt, mindig fájt ezt nézni. Aztán meg ezzel vígasztalódtam.
A Királynőt láttam és nagyon tetszett. Ahoz képest, hogy tartottam tőle.
A Hannover Street micsoda? Még sosem hallottam róla.
A zenésekhez én még hozzácsapnám az Evitát. Minimum Banderas miatt, de Madonna se olyan rossz, mint mondták. Szerintem.
Julia Robertstől a Szóbeszéd is isteni. Dennis Quaiddel játszik benne és haláli egy sztori. A fantasztikusok nagyon ott vannak, bár mióta megnéztem a Shop stop2.-t,
mindig röhögök a Gyürűk ura 3. végén, meghatódás helyett.

Szerelmünk lapjai, Szív hídjai, Farkasokkal táncoló, Az arcnélküli ember,Anna és a király, Utolsó mohikán, Rettenthetetlen, Aramgeddon, Holt költők társasága, Kundun, Édesek és mostohák, Álmomban már láttalak, La Mancha lovagja, Hegedűs a háztetőn, Halál ötven órája, FlyBoys, Hanover Street, Az elnök különgépe, Halálsoron.
Ezeket még nem láttam, de mivel a többi kedvenced nekem is bejön, ezért pótolni fogom. Sok mindenbe egyetértünk, remélem itt is fogunk.

Ja és ha szereted a romantikusokat, feltélenül nézd meg a Ha igaz volna című filmet Reese Witherspoon-nal, ha még nem láttad.

Ha igaz volna...
Előzmény: PanniF1 (8566)
alminar Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8569
Itt pedig Kéri Katalin egyéb publikációiról lehet olvasni:

http://kerikata.hu/

Előzmény: alminar (8568)
alminar Creative Commons License 2009.04.25 0 0 8568
Sziasztok!

Megjöttem a Könyvfesztiválról, és 2 Sisivel kapcsolatos dologról számolnék be.
(volt egy habsburgos könyvbemutató, de arra már nem maradtam ott)

Először is, megkérdeztem a Balassi Kiadót, hogy tervezik-e kiadni újra a Sirály a Burgbant, sajnos azt mondták, hogy nem, és hogy már 2szer kiadták, és szerintük nem lenne rá elegendő igény.

Másodszor, ahogy sétáltam a standok közt, megakadt a szemem, egy Hölgyek napernyővel c. könyvön, pont ott ült az írónője, és hát rögtön rákérdeztem, hogy Sisi van-e benne említve, mondta, hogy csak keveset, mert ő inkább a középosztályról írta a könyvet.
Itt van az írónő és történész honlapja, hátha érdekel valakit:
http://kerikata.hu/menu/index.htm
Kéri Katalin:
HÖLGYEK NAPERNYŐVEL.
Nők a dualizmus kori Magyarországon 1867-1914

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!