Keresés

Részletes keresés

CORTEN Creative Commons License 2004.03.01 0 0 35
szvsz működhet csak fogalmam sincs hogyan.

Egy volt kollégám még '90 környékén vett egy lepukkant kis házat Kelenföldön. Mielőtt nekilátott felújítani beszerzett egy ilyen förtelmes küllemű (két vesszőből font fületlen kosár egymással szemközt fordítva, benne az 'izé' és pántolószalagokkal összekötve) szerkezetet. Emlékeim szerint 3 kb ceruza vastagságú antenna állt ki belőle (talán mégy egy alul) kb 2cm-re. Szívesen szétszedtem volna, mert szvsz nem lehet nehéz reprodukálni a belsőt (nyilván valami megfelelően kialakított tekercs-komplexum) de mivel plombálva volt (tán valami garancia miatt ) ez elmaradt. A plafonra függesztették fel és mit ad az ég, valóban hatéásos volt. Néhány hét alatt érzékelhető változás alakult ki. A fal szépen kiszáradt (pedig elég romos állapotú nem igazán hightech szerkezetű fal volt) Akkoriban is elég húzós áron kínálták (több tízezer forint, pontosan már nem emlékszem), mostanában nem tudom mennyit kóstálhat.
Elképzelhető, hogy létezik tudományos magyarázata, amit az alább belinkelt cikkben olvashatunk az akár hihető is, elég összeszedett.
Inkább az lehet az egésszel a gáz, hogy nagyon triviális szerkezet, olcsó, könnyen előallítható akár fél-házilagos eszközökkel is. Viszont a nagy üzletet a misztikum hozza. Gondolom az anyagköltség pár ezer forint + know-how+ telepítés+marketing+profit. Nagyon érdekes lenne látni a pontos arányokat és értékeket.
--
A kapillárisból meg hamar eltűnne a víz, csak éppen gőz formájában (persze nem kizárt a hidrogén felszabadulása sem:)

Előzmény: Simply Red (30)
JFEry Creative Commons License 2004.03.01 0 0 34
Antennaelektronikákat gyártok. Valamit már csak összeütök, ami a zaj felett mér...Spektumanalizátor is akad egy-kettő....

Bár, ha jószan ésszel belegondolok, akkora teljesítményém, ami akár 100% hatásfokkal kihatja a falból a vizet már bőven mérhető lenne.
(sőt! talán már zavaró is)

Előzmény: PETYUS (33)
PETYUS Creative Commons License 2004.03.01 0 0 33
Mivel tudod megmérni?
Előzmény: JFEry (32)
JFEry Creative Commons License 2004.03.01 0 0 32
Árat is kérdezz.
Lehet érdemes egyet venni, kipróbálásra.

Én meg elmegyek az Agrinorgba, ahol van egy és megmérem, valóban sugároz-e 1420Mc-en.

Előzmény: mégjobb (31)
mégjobb Creative Commons License 2004.02.29 0 0 31
Az előbbi alaposan elbénázott hozzászólásaimban azt is le akartam írni, hogy ez a magyarázat nem hivatkozik a "gravomágnességre", persze attól még lehet helytelen.

Felfedeztem a referenciahelyek között lakóhelyen egyik intézményét, megpróbálok érdeklődni, mi a tapasztalatuk.

Előzmény: Simply Red (30)
Simply Red Creative Commons License 2004.02.29 0 0 30
Szóval vízbontás mikrohullámokkal? Tényleg lehetséges ilyen? Akkor a mikrosütőben is keletkezik hidrogén?

Ha van valakinek kapilláris csöve, kipróbálhatná, hogy a mikrosütőben a vízbe tett kapilláris csőben tényleg lejjeb megy-e a vízszint, ahogy a leírás szerint történnie kell.

Előzmény: mégjobb (29)
mégjobb Creative Commons License 2004.02.29 0 0 29
Tehát innenszármazik.
Előzmény: mégjobb (28)
mégjobb Creative Commons License 2004.02.29 0 0 28
Bocsánat, az idézet innen
Előzmény: mégjobb (27)
mégjobb Creative Commons License 2004.02.29 0 0 27
Előzmény: Simply Red (26)
Simply Red Creative Commons License 2004.02.28 0 0 26
Az a gyanúm, hogy Józan Paraszt a lényegre tapintott. Valószínűleg az ezoterikus irodalomban kell keresni, a földsugárzás, vízsugárzás, csillagsugárzás és a Hartman-vonalak között. Varázsvesszővel biztosan kimutatható. Talán még a vitalitásmérővel is.
Előzmény: mégjobb (25)
mégjobb Creative Commons License 2004.02.28 0 0 25
Önkritikát gyakorlok, elkerülte figyelmemet, hogy a magyar Parlament szerepel a referenciahelyek között.

Amúgy engem is érdekelne a gravomágnesesség, mert még én sem találkoztam ezzel az "alapvető" ismerettel.

Előzmény: Rolipoli (21)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.02.28 0 0 23
Szuper ketyere az. A talajsugárzást hasznositja. De ha el akartok szegődni a céghez telepitőnek, tudni kell mérnetek Hartman-sugárzást,mert ott a legerősebb.
Sokan ez utóbbit létezését nem hiszik el, ezért óvatos a propagandája.
Nekem két szomszédom is használja, a tavaszi olvadáskor azelőtt mindig tiszta lucsok volt a fal.
Előzmény: mrzool (22)
mrzool Creative Commons License 2004.02.28 0 0 22
Inkább oszd meg velünk, tudatlanokkal, hogy mi az a gravomágneses tér... Eddig szépen elsunnyogtad a választ, pedig hát szerinted "egy alap fizikai fogalom, erről illene tudni!"
Előzmény: Rolipoli (21)
Rolipoli Creative Commons License 2004.02.27 0 0 21
Szerintem nincs ebben semmi furcsa, ha a cégem ilyen kaliberű megbízást kapna, én is büszkélkednék vele. Azért a magyar Parlament csak nagy reklámérték itthon és külföldön egyaránt.

Amúgy már több helyen hallottam az Aquapol-ról, és akikkel idáig beszéltem egyértelműen állítják, hogy működik. Akik viszont nem találkoztak még vele mind az ellentétjét állítják. Hát kinek higgyek?
Ha működik, én biztos veszek egyet, mert van egy félig alászigetelt öreg vályog épületem, és igen rossz állapotban van.

Előzmény: mégjobb (20)
mégjobb Creative Commons License 2004.02.26 0 0 20
vajon miért tették erre cseh lapra a parlament képét?
Előzmény: JFEry (19)
JFEry Creative Commons License 2004.02.26 0 0 19
Jártam karbantartóként jó pár helységében a Parlamentnek, de nem láttam ilyen szerkezetet. Pedig van ott nedves fal, elhihetiek.

A rajz azt sugallja, hogy a vizet a falból kihajtja , mint egy nyomással visszapréseli a talajba. Hát...! A gravomágnesség után ez már csak természetes.

Előzmény: mégjobb (17)
Dual Power Creative Commons License 2004.02.26 0 0 18
A Jakab Pistis Egely Gyúris dolog az már több mint 10 éve volt toppon. 1989-1993 táján volt a csúcspontja.

Mint jelzem én is azt hallottam több helyen is, hogy állítólag működik a dolog. Jó lenne részteletesen utána járni, akárcsak az Egely keréknek. Én benne vagyok egy komolyabb elemzésben.

Előzmény: mégjobb (17)
mégjobb Creative Commons License 2004.02.26 0 0 17
A németek számára is elérhető a szolgáltatás és úgy látszik, ott is hallottak a "gravomágneses" térről.
Előzmény: Dual Power (16)
Dual Power Creative Commons License 2004.02.25 0 0 16
Ez már egy eléggé régi történet hazánkban is. Valamelyest Egely György neve is csatolható a történethez. Amit itt leírok, az eléggé közismert dolog és számos újságcikk, közlemény is írt róla.

Tehát az AQUAPOL cég, aminek a régi címei:

AQUAPOL Kft.
1071 Bp, Damjanich u. 45. ez a vevőszolgálat és
2115 Fót, Pf.42.

JAkab István cége, aki akkoriban Egelyt és az ugynevezett pszichotronikát támogatta. Aféle bőkezű mecénásként. Együtt mentek ki Manilába a kézzel operáló orvosokat vizsgálni, az ős Egely kerékkel.Akkoriba több pszihotronikai konferencia is rendezésre került az Aquapol pénzelésével. Én magam a II-on voltam, a MTA várbéli disztermében, amely többnyelvű szinkrontolmácsolással zajlott, a newmzetközi hallgatóság és előadók miatt. Itt maga Egely is fellépett, de égettek szárított tehénszart is egy felfordított réz piramis alkakú edényben és közben mérték az erőhatásokat és a rezgéseket.

Tehát volt nagy felhajtás. Külön újságocskájuk is volt Rezgő Világ címmel.

Magáról az Aquapol eljárásról úgy halottam akkoriban, hogy valami külföldi liszensz, talán osztrák. Sokan állították, hogy működik, de magam sohasem jártam utána. Amikor A Jakab István, mellvetve Egelyvel dolgok elültek, tehát az Egely kerék is megbukott és az aquapol is eltünt, a pszichotronika meg szintén, akkor azt gondoltam, hogy az is legalább akkora átverés lehet, mint az Egely kerék.

Most éléggé fura, hogy Miskolcon tűnik fel újra.


Előzmény: onobody (-)
PETYUS Creative Commons License 2004.02.25 0 0 15
Nem azt mondják, hogy a gravomágneses tér szárítja a falat, hanem azt, hogy abból nyeri az energiát a készülék, ami egy 1,4GHz-es mikrohullámmal szárítja a falat.
Előzmény: pert1 (14)
pert1 Creative Commons License 2004.02.23 0 0 14
Még az is lehet, hogy volt egyszer valahol egy lusta tudós, aki nem szerette sokszor leírni
az elektrománeses tér(energia) és a gravitációs tér (energia) szavakat, és ezért egyszerüen
összevonta őket gravomágneses térré ill. energiává.
Az persze továbbra sem világos, hogy ez a gravomágneses tér hogyan szárítja a vizes falakat
(bár ha egy mágnessel sikerülne kicsalogatni a falból a vizet, akkor a gravitáció már
elintézné a többit, csak egy lyukat kéne fúrni a padlóba, hogy a víz a gravitációs erőtér
hatásának engedelmeskedve lecsoroghasson a csatornába:-)
Fefe_2108 Creative Commons License 2004.02.23 0 0 13
Nem hallottad? Az egy alap fizikai fogalom, mindenkinek illett volna hallania róla ;)
Előzmény: JFEry (12)
JFEry Creative Commons License 2004.02.22 0 0 12
Én ismerek egy(1) olyan helyet ahol láttam és többször is visszajártam, és szerintük működik, azaz a nedvességet csökkentette a falban.
Annyit hozzá kell tenni, hogy az a hely előtte egy zárt pince volt, most pedig használt üzlethelység.
Annyiban biztosak lehetünk, hogy a "gravomágnessesség" és a mikrohullám ilyetén felhasználása szerintem nem lehetséges. (amúgy, mifene a gravomágnesesség?)
Előzmény: PETYUS (2)
onobody Creative Commons License 2004.02.20 0 0 11
Senki többet harmadszor?

Nos... , megnéztem egy ovodát , ahol évek óta használják
a készüléket.
A falak száraznak tüntek , mondjuk nem tudom
milyen volt azelőtt.
Az ovonök megesküdtek rá , hogy borzalmas
állapotok uralkodtak régebben.
Nem tudom mit gondoljak a dologról! Nem
tünt csalásnak a dolog.
Maga a készülék csak fel van akasztva egy
kampora , nincs bedugva a konektorba. Ennyi.

Üdv Onobody

NevemTeve Creative Commons License 2004.02.16 0 0 10
Off (Kicsit gyanús, hogy ez az első és egyetlen hozzászólásod)
Előzmény: Rolipoli (6)
onobody Creative Commons License 2004.02.15 0 0 9
Én arra gondoltam , hogy esetleg valami egyszerü
dolgot adnak el evvel a hókuszpókusszal .
Mittudom én ..., például mint a katódos
korrózióvédelem , vagy valami hasonló.
Aztán lehet érte kérni tizszeres árat.

Üdv Onobody

Simply Red Creative Commons License 2004.02.15 0 0 8
Izgi. Honnan illett volna hallanunk róla?
Előzmény: Rolipoli (6)
cemper Creative Commons License 2004.02.15 0 0 7
Én nagyon szívesen tanulok, légy szíves, írd le röviden, mi az.
Előzmény: Rolipoli (6)
Rolipoli Creative Commons License 2004.02.15 0 0 6
Nem akarok senkit sem megsérteni, de a gravomágneses tér egy alap fizikai fogalom, erről illene tudni!

Én több olyan intézményt ismerek, ahol hasonló szerkezet már évek óta működtetnek és teljesen megszűntették a falak nedvességét egyéb beavatkozás nélkül.

Előzmény: onobody (-)
teljesenmindegy75 Creative Commons License 2004.02.13 0 0 5
Az egyetemen nem tanultunk ilyen "szakkifejezest" :-)
Előzmény: onobody (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!