Keresés

Részletes keresés

Jtoti Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8642
Sziasztok!
Hát ezek tudtak élni!
Félelmetesen szép ez a Miramar kastély!
FJ kevésbé, tényleg olyan fura a pofija!
Előzmény: maya40 (8639)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8641

Mit is kell róla tudni?? :-)

 

Nem értek a teszvesz-hez, de ha megveszed, persze nem horribilis áron, én átveszem Tőled, mondjuk a koronázási hétvégén. :-))

 

Előzmény: Gombóc Artur78 (8640)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8640
Ha valakinek esetleg még nincs meg a Corti könyv, most láttam a teszveszen 1!!!!!!!forintért!!!!
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8639
Ezt nem is néztem, igazad van. Bár közelebbről megnézve Franci arca is furcsa kicsit.



















Ez meg egy szép felvétel Miramarról.

Előzmény: s_titánia (8636)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8638

Kaptam egy pps-t, keringők, képek, Rieu koncert a Hofburg udvarán.

Kéri valaki? Sok Sisi nincs benne, de azért szép. :-)

Mailem publikus!

 

 

maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8637
Ezen az oldalon meg jó festmény-reprók vannak Ferenc József katonáiról.

http://www.austro-hungarian-army.co.uk/paintings.htm
s_titánia Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8636

Tényleg jó kép! Csak a lónak fura a pofája, kicsit rajzfilm-szerű, nem elég élethű.

 

Előzmény: maya40 (8635)
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8635
Nézzétek,milyen jó képet találtam Ferenc Józsefről:

s_titánia Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8634

Biztosan kaptak pénzt, hiszen nem rabszolgák voltak, őket is ugyanúgy megfizették, mint az átlag dolgozó embereket, csak nekik nem egy Kovács János, hanem egy Ferenc József volt a főnökük :)

 

Franciska Feifalikról is tudjuk, hogy egy egyetemi professzor fizetésének megfelelő összeget kapott, pedig ő "csak" egy fodrász volt. Mondjuk a jó fizetést valószínűleg Sisinek köszönheti, aki szó szerint semmi pénzt nem sajnált, hogy őt megkapja fodrászának.

 

Úgy tudom Ferenczy Ida és Festetics Mária is kapott pénzt Sisi halála után FJ-től, Ida még lakást is, mert ki kellett költöznie a palotából. Mondjuk azt nem tudom, hogy amíg szolgálatban voltak, ők kaptak-e pénzt, erről nem olvastam még, vagy már elfelejtettem.

 

Előzmény: maya40 (8633)
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8633
Valamennyi bért biztos kaptak, nem létezik, hogy ingyen tűrték volna el, hogy kutyába se vegyék őket. Persze gondolom a palota falain kívül komoly presztizst jelentett, hogy valaki az uralkodóháznak dolgozik. Olvastam valahol, hogy apáról fiúra szállt a lakájok hivatala például.
Előzmény: Gombóc Artur78 (8627)
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8632
Upsz bocsi, ezt Marikának szántam, csak elnéztem a sort.
Előzmény: maya40 (8631)
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8631
Együttérzek veled. Tapasztalatból tudom, milyen kellemetlen ez a nyavaja, főleg, mert én rettentően jobbkezes vagyok, ballal szinte tehetetlen. Jobbulást!
Előzmény: Gombóc Artur78 (8627)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8630
Nem tudom mi a baj! Ilyenkor kell betenni a garantáltan felvidító 6 részes angol Büszkeség és balítélet c filmet, vagy hasonló monstre agymosást és az ember nem adja át magát a betegségének!
Egyébként férjemmel mi is előkapartuk a krónikus nyavalyáinkat egy kis időre, de már jobban vagyunk, ebben a káprázatos időben ha lehet sokat kell szabadban is lenni, egyszerre nyílik minden tavaszi virág. Hát jó kedvet mindenkinek!!!
Marika Neked meg külön is jobbulást!
Előzmény: SzMarika (8626)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8629

Sziasztok!

 

 

Előzmény: SzMarika (8626)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8628
Jobbulást kívánok!
Előzmény: SzMarika (8626)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8627
Igazad van, tényleg kevés infónk van róluk. Engem pl. érdekelne, hogyan kaptak fizetést, vagy kaptak-e egyáltalán. Miből éltek?
Előzmény: maya40 (8618)
SzMarika Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8626
Sziasztok!
Újra begyulladt a kezem, ezért kényszerpihenőn vagyok. De azért a bal kezemmel tudom a billentyűket ütni és találtam két lapot a mayerlingi tragédiáról.

http://www.ina.fr/archivespourtous/index.php?vue=notice&id_notice=CPF86618456

http://www.ina.fr/archivespourtous/index.php?vue=notice&id_notice=CPF86648203

Sajnos francia a film így nem sikerült végignézni. Aki jártas a francia nyelvbe nézze meg, mert régi filmek.
Puszi Marika
s_titánia Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8625

Jtoti, teljesen egyetértek Veled a véleményedben. Hiszen nem vitás, mekkora szerepe volt Erzsébetnek a kiegyezésben, hiszen még a közte és FJ között akkor megszületett levelezések is fentmaradtak, ami bizonyítja, hogy mennyire próbált hatni a férjére, mennyit érvelt, emlegette Deák és Andrássy álláspontját, stb. Azt is tudjuk, hogy a kiegyezés után teljesen visszavonult a politikától (de csak utána), erről is fentmaradt kellő mennyiségű dokumentum.

 

Lovefool, tényleg ne vedd bántásnak, mi csak a véleményünket mondjuk el - ahogy azt kérted is -, csakis segítő szándékkal.

Szerencsére nagyon sok weboldal van már Sisiről, de sajnos a legtöbb kimerül abban, hogy kimásolják a wikipedia szövegét (ami hozzáteszem több helyen is hibás), és még arra sem veszik a fáradtságot, hogy a formázást eltávolítsák belőle, pl. a képaláírások is ott vannak a szövegben, de kép nélkül értelmetlennek tűnnek. Ehhez képest nagyon becsülnivaló, hogy Te nem kimásolod a szöveget valahonnan, hanem magad írod, látszik, hogy munka van mögötte.

 

De mivel olyan sok a bóvli és igénytelen oldal Sisiről, épp ezért fontos szerintem, hogy minden információt pontosan adjunk meg, mert sok olyan ember is olvassa, aki csak a wikipediás másolt oldalakat ismerte előtte, vagy még azokat sem, és azt fogja valóságnak hinni, amit olvas.

 

És még egy észrevételt tennék, a Grassalkovich kastélyt w-vel írtad, ezt is majd javítani kellene.

 

 

Előzmény: Jtoti (8620)
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8624
Melinda megkaptam az e-mailed, küldtem választ. Azért jelzem itt is mert a Freemail és a citromail nincs igazán jóban és néha nem jut át a levél.
Előzmény: V.Melinda (8614)
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8623
Az lehet a gond, hogy Acrobat Reader - fájl, nem nyílik meg a hozzátartozó progi nélkül. Próbáld meg innen letölteni, ingyenes és legális. A PDF jelölésű fájlokat csak ezzel lehet olvasni sajnos.

Acrobat Reader v8.10 (magyar)

Nyugodtan telepítheted, nincs vírusveszély.
Előzmény: Jtoti (8620)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8622
"Azonban sokkal inkább csak a nép.... ez is idézet tőled csak nem tettem idézőjelbe- ez nehogy félreértés legyen
Előzmény: Jtoti (8620)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8621
...az írást...
Előzmény: Jtoti (8620)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8620
Sziasztok!
Nagy örömmel olvastalak Benneteket, mivel elfoglaltságom miatt hozzászólni nem tudtam semmihez, majd egyben megteszem, feltéve ha letisztulnak a találkozók részletei, mármint az időpontra vonatkozóakra gondolok.

Nekem maya nem nyílt meg az oldal amit ajánlottál, de ez nem újdonság mert az előbbiek sem, de majd bírással megpróbálom újra.

Lovefool, elolvastam FJ-ről írtakat, az írát akár túl jónak is mondanám, kellően egyéni és ironikus a fogalmazásod, egy dolgot hiányolok csak benne egy Erzsébet királyné rajongó fórumos és honlappal rendelkező lánytól a nagyobb "elfogultságot", mert azzal csak egy más irányultságú történész rukkolna elő hogy idézlek...
"némelyek úgy vélik Erzsébetnek szerepe volt a kiegyezés létrejöttében. Lehetséges.
Azonban sokkal inkább csak a nép őrizte meg őt a magyarok védangyalának, komoly politikai érdeme nem volt a kiegyezésben!
Ez annál is inkább ellentmondás még a részedről is, hogy később azt írod hogy FJ a rajongási szerette az ő gyönyörű császárnéját.
Hát az biztos teljesen szubjektív vélemény részemről, hogy ennél kevesebb dolgok is befolyásolták már a dolgok menetét a történelemben. Ebben az esetben azonban azt hiszem elegendő bizonyíték áll a rendelkezésre ennek alátámasztására és arra is amikor már tényleg nem szolt bele a politikába.

Már meg ne haragudj, de hát Te kérted az észrevételezésünket! Én megtettem.
Előzmény: Lovefool (8601)
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8619
Találtam egy elég érdekes munkát. Nőtörténeti séta Gödöllőn a címe és korrekt kis összefoglaló a híres magyar nőkről. még egy szocilaista politikusnő is van köztük, de Sisi és Valéria is belefért. Érdemes átnézni, nekem főleg Kosztolányiné története tetszik.


http://www.reginanet.hu/regina/info/regina-notorteneti_seta_godollon_2007.pdf
maya40 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 8618
Nincs meg csak a netről, szóval ezt le lehet tölteni. Szmel híre után kerestem rá Kornis Mária nevére és ezeket adta be a google. Mást nem is. nagyon érdekel a dinasztia körül élő, és őket szolgáló emberek világa, és ezért eléggé elkeserítő, hogy alig találni róluk értékelhető infót. Például Festetich Máriáról még a Wikipédiában sincs önálló szócikk, semmilyen nyelven.
Előzmény: Gombóc Artur78 (8617)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8617
Nagyon érdekesek ezek a cikkek Gödöllőről.
Maya, neked megvannak az eredeti újságok is, vagy csak neten böngészted elő?
Előzmény: maya40 (8585)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8616
A Romanovokhoz kis kitérő:

Ma átmentünk Ürömön és megnéztük Alexandra Pavlovna Romanova kriptáját kivülről.
Ő volt József nádor 1. felesége, szegény 17 évesen halt meg gyermekágyi lázban. A kriptát durván feldúlták, így a hercegnő Budára került.

József nádor még 2x nősült, 2. feleségét szintén gyermekágyi lázban vesztette el. 3. feleségétől 5 gyereke született. És, ami az érdekes: az egyik lánya volt a későbbi belga királyné, Stefi anyja!!!! Hihetetlen ez az egymás közti házasodás....phuhh!!
Előzmény: szmel (8595)
alminar Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8615
Köszi az infot a műsorról, Snim, erről egyszer már lemaradtam....
De most is le fogok, mert valószínűleg suliban leszek, aztán meg úton haza.
Előzmény: snim (8613)
V.Melinda Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8614
Sziasztok!

Ez a kedves "szobor" Podersdorf-ban van a Fertő tó partján. Egy panzió előtt fogadja a látogatókat. Sajnos elég rossz állapotban van, így a második fotó után majdnem a kezemben maradt a jobb karja! A Párom meg is ijedt, hogy most egy másik férfi adja a kezét nekem, láthatóan hosszú távra!
Nagyon szép falu, aki szereti a vizet és szeret vitorlázni, csónakázni, annak nagyon ajánlom. Közel van a határhoz és az árak is a földön járnak! Útba esik Fertőd is, ami szintén egy csodálatos hely!

Én is kíváncsi voltam a könyvre, ezért hívtam fel őket, hogy szerdán megy a párom tegyenek egyet félre, de megnyugtattak, hogy bőven van raktáron belőle.

Titániával teljesen egyetértek a vasárnappal kapcsolatban, de én sem szeretnék beleszólni, mert én is tudok alkalmazkodni.

További szép hétvégét Nektek!

Melinda
Előzmény: maya40 (8611)
snim Creative Commons License 2009.04.26 0 0 8613
Melinda!
Én is köszönöm az infót a könyvről. Az "Egy udvarhölgy naplójából"-t már én is kerestem több könyvesboltban sikertelenül. Aztán írtam a kastély ajándékboltjának az email címére egy levelet, hogy csak náluk kapható-e. Persze válaszra se méltattak.

Egy kis műsorajánló mindenkinek!

Schönbrunn - A szépség forrása április 30-án az M1-en 16.25-kor /50 perc/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!