Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kozmat Creative Commons License 2011.12.18 0 0 200

Kösz a linket, elolvastam ,tényleg mindent leírnak részecskeszűrőről, úgy tűnik valóban a 20 perces állandó autópályázás segít...

Előzmény: Transzformátor (198)
kozmat Creative Commons License 2011.12.18 0 0 199

Voltam szervizben vele(igaz nem márkaszerviz, de érti a srác a dolgát) és ő ajánlotta az autópályás kihúzatást, ami meg is oldotta a gondot, de mivel sokat használom városban, dugóban , gondolom ez a motor nem igazán szereti a városi tötyögést..

Egyébként olyan híreket is hallottam, hogy a 150 ezer km körül ezek a részecskeszűrők megérnek a cserére (jó húzós ára van), de állítólag már van olyan technológia, amellyel át lehet "mosatni", és nem kell cserélni.  Csak az a vicc, hogy az enyémben még csak 62 ezer van....

Előzmény: fdoki (197)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.18 0 0 198

Ma voltam vadászni a haverommal, aki rönyó szervízben dolgozik.Valami olyasmit mondott hogy hasonló esetben 3000 f/perc fordulatszámon járatják a motort 20-40percig,majd utána olajat, olajszűrőt,légszűrőt cserélnek.(Én infarktust kapnék ha az autóm motorját így "pörgetnék").

Előzmény: kozmat (195)
fdoki Creative Commons License 2011.12.18 0 0 197

Ember,miért nem viszed szervízbe(nem feltétlenül márkaszervíz)/szerelőhöz ha ez a jelenség/ez a kételyed?

Használt autót amúgy is nagggyon tanácsos átnézetni: szinte bizonyos,h ezt-azt-amazt

(pl.folyadékok,olajak,szűrők)cserélni kell...

A gyári alufelnik bevonata általában(ahogy sztem az X-Trailnél se)nem a téli igénybevételre van specifikálva. Van kifejezetten téli-alu kerék,bár sztem a sokkal kevésbé látványos/költséges acélfelni megteszi a téli trutymóhoz/kátyúsodó utakra.

Előzmény: kozmat (195)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.18 0 0 196

A részecskeszűrővel még nem volt dolgom,jelenlegi autóm dízelmotorjában nincs.Csak ismerkedek vele.Hírtelen beírtam a Google-ba pl:http://www.reszecskeszuro.hu/reszecskeszuro_mukodese.html

Előzmény: kozmat (195)
kozmat Creative Commons License 2011.12.17 0 0 195

Köszi utánanézek, de lehet, hogy idén télen már marad az alufelni, bár nem hiszem, hogy különösen "jót tenne" neki a sok só, bár azt mondják, hogy a gyári felnik elég jól bírják...

A részecskeszűrőtől eléggé félek, hisz az elmúlt 2 hónapban már 2x is felgyulladt a részecskeszűrő kontroll-lámpája, bár egy jó kis autópályázás után ki is aludt.

Vajon mi várható ezen a téren? Meddig fogja bírni? Cserélni kell? 

Előzmény: Transzformátor (194)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.17 0 0 194

Üdv.Gratula az autóhoz.az a 2.0DCI biztos nagyon jó lehet.Acélfelni gumival volt korábban a használtautón két garnitura is,de már nincs meg.Persze nem tudom hogy az új X-trail(2007-től) paraméterei egyeznek-e a korábbival(osztókör,furatátmérő).

Előzmény: kozmat (192)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.17 0 0 193

Az a 400 liter körüli csomagtér elég lenne nekem.De elég jól beleolvastam a Qashqai topikban,az 1,5DCI-vel kapcsolatos információk kicsit megint elszomorítanak.Megpróbálom a kört leszükíteni csak az X-trail-re.Nézhetnék Qashqai-ban 1,6-os benzinessel is,ami érdekes módon ugyanolyan árban van mint a dízel,de dízelpártiként ezt nehéz lenne megemészteni.Meg állítom hogy az sem enne kevesebbet mint a dízel X-trail.

Előzmény: Abrash (189)
kozmat Creative Commons License 2011.12.16 0 0 192

Üdv! 2008-as évjáratú, 2.0 dízel X-Trail új tulajdonosa vagyok 1-2 hónapja. Végre rátaláltam erre  a fórumra, mert ebben a márkában elég zöldfülű vagyok, és sok infót szívnék magamba.

Télre acél felnit hol érdemes keresni?

fdoki Creative Commons License 2011.12.12 0 0 191

Igen,láttam néhány web-es hirdetést ill. vásárlási lehetőséget: 1,5-ös v. 2mm-s acéllemezből

készültek. Gondolkozom 1 ilyen beszerzésén.

Előzmény: eastwest (190)
eastwest Creative Commons License 2011.12.12 0 0 190

Kartervédőt 15-20 eft körül be lehet szerzni, gondolom a feleszerelése pár ezer lehet, ha valakinek motorvédő kell.

Előzmény: fdoki (185)
Abrash Creative Commons License 2011.12.12 0 0 189

Q ból a 7 személyesnek van rendes csomagtere (szerintem)

Előzmény: Transzformátor (188)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.12 0 0 188

A jelenlegi autómon van,pedig családi limuzin.Még azt is segíti hogy kevésbé porosodik a motortér:).Egyébként valószínüleg ha kell később tudok rá rakatni.A Qashqai pedig a valszeg kisebb fenntartási költségek miatt jönne szóba(1,5DCI),a lényeg hogy magas építésü legyen az autó,de azért kellő csomagtartóval rendelkezzen.Ahova nekem kellene oda az elsőkerekes is elmegy.

Előzmény: Abrash (186)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.12 0 0 187

A DPF-et azért kérdeztem,mert úgy látom hogy majdnem minden dízel X-Trail használt hírdetésben szerepel.

Előzmény: fdoki (185)
Abrash Creative Commons License 2011.12.11 0 0 186

eszem ágában nem lenni olyan helyre menni Xtraillel, ahol motovédő kell

max egy jimnyvel

de egy 2kerekes Quasquai-jal a legkevésbé. bár az el sem jut oda, ahol baj érheti :)

 

Előzmény: Transzformátor (184)
fdoki Creative Commons License 2011.12.11 0 0 185

Hahó!

Ahogy említett:ebben a topikban én vagyok a"kopasz" X-Trail-es,komoly 2 havi tapasztalattal...

Ahogy láttam alulról részleges a műanyag-burkolás: a klíma és motorvíz hűtőig tart és 1 hosszmerevítő is támasztja.

Meggyónom,h még azt sem tudom van-e DPF az X-Trail motorhoz -így ebben biztosan nem én vagyok illetékes...

Előzmény: Transzformátor (184)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.11 0 0 184

Üdv.Lenne még néhány kérdésem.Az autó motorjának van valami védelme alúl(motorvédő burkolat)?És a részecskeszűrővel kapcsolatban mire kell odafigyelni?Hosszabb vacillálás lesz,lehet hogy még a Qashqai is "játszik"elsőkerekesben.

Előzmény: fdoki (183)
fdoki Creative Commons License 2011.12.11 0 0 183

bár próbálta menetben megmosni...

 

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2011.12.11 0 0 182

Ez a kanadai tulaj már rájött,h hülyeség...

Mire hazaért a sártól beállt hűtőventillátor motorja leégett,a motorvíz -hűtőt csak kiszerelve lehetett megtisztítani ,de a sártól eltömődött klímahűtő tisztításával is megküzdött. A kerékcsapágyak tömítésében bízik -bár aggódik.

 

 

 

Előzmény: Abrash (179)
fdoki Creative Commons License 2011.12.03 0 0 181

Idén 2 alkalommal jártunk Erdélyben teRepjárónak tart6ó autóval: kölcsön Jeep GrCherokee-val. Önhordó kasztnis,2,7 CDI Merci-motoros,automata váltós nagyvas.Na,az ment tényleg ungon-berken,tökön-paszulyon keresztül. Ahogy köll. Cserébe zabálta az üzemanyagot.

Michelin Latitude gumikkal volt szerelve,füves magashegyi legelők oldalában ki is derült a tapadás 6ára. Abban a heavy-duty terepfokozat felezőt és "elektronikus difizárat" (az ABS rendszer fékezi a kipörgő kereket) aktivál.

Az X-Trailt 1ébként ott is ismerik...

 

Előzmény: Abrash (179)
fdoki Creative Commons License 2011.12.03 0 0 180

Én sem vinném az X-Trailt ilyen terepre -bár ezeken a fórumokon azt írták,h "jól boldogult"(coped well) az autó: asszem ez eufémia...

Engem a padlólemez alatti érzékeny "szervek" védtelensége is aggaszt(ana).

Okosok szerint önhordó kasztnival is lehet jó tényleges teRep (és nem teleP-v. teleK) járó egy autó,de a nem jól konstruált alváz is csavarod6.

Mindazonáltal teljesen 1etértek Veled: ez a kocsi nyilván nem erre van kitalálva/megszerkesztve.

Ami turbo-D motort illeti: nekem még sosem volt öngyújtós erőforrású autóm,jónéhány benzines után ez az első. Éppen HR-o.ban a hegyi szerpentinen (akkor 1,8-as Mazda6-ossal voltunk ott) 2 pihenő között ismerősök 1,6D Mazda3-asával téptünk fel 's le néhány 10 km-t. A mi autónk is dugig volt utassal és cuccal meg a 3as is. Ott szembesültem azzal,h mennyivel jobban ment a feltöltött Diesel-elvű erőforással az az autó,mint a mi szívómotoros Otto-elvű gépünk. Tény,h pörgetni kellett a dízelt is -de vitte a kocsit/embert/pakkot.

No,én alig várom,h kipróbálhassam Bihar és majd Erdély hegyei között mit is tud a Nissan... Amint van tapasztalat,lesz beszámoló is róla.

 

És még néhány off-road kép a móka kedvéért:

(volt ahol a kis Suzuki húzta az X-Trailt)

 

 

 

 

 

Előzmény: Abrash (179)
Abrash Creative Commons License 2011.12.03 0 0 179

hülyeség

sem felező, sem zárható difi, sem merev alváz

ez egy nagyon jó - túrázós kempingautó. földúton le a folyópartra

igen hamar kuplungszag lesz ilyen helyeken, nem hiszem hogy egészséges

 

nekem a legextrémebb helyzet ez volt: 

utánfutón vadvízi kajakokat felvontatni egy meredek, sziklás úton, mellette a rézsűn aknamező.. Horvátotszágban van még ilyen sajnos

Mentem fel-le 3-4 etapot, a gumin is meglátszott (öreg gumi volt már), a kuplunkgot is szagoltam, kéne a felező vagy mér rövidebb egyes.

 

másik tapasztalat szintén Horvátországban, meredek hegyi szerpentinen 5 emberrel. a turbó nélküli tartományban meg volt halva, bőgő motorral kellett menni, hogy legyen nyomaték. Ez gondolom minden turdódizelre igaz.

Előzmény: fdoki (177)
fdoki Creative Commons License 2011.12.03 0 0 178

A dél-nyugat franciaországi Dordogne-régió "őserdőiben" angolok is belehúztak.

 

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2011.12.02 0 0 177

nem féltik...

 

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2011.12.02 0 0 176

Lelkes francia márkatársak próbálgatják az X-Trail képességeinek 6árait...

 

 

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2011.11.29 0 0 175

Tél lesz,hisz az X -Trailesek hordják a tüzifát...

(ki így,ki úgy:én még oda-útban üres futóval))

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2011.11.24 0 0 174

Fagyos/deres tájképek

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2011.11.22 0 0 173

Nem,a Mazda csavarok nem stimmelnek:a Nissan által használt kerékcsavarokon sűrűbb a menet. Az 1ik helyi bontóban 100 Ft/db áron beszereztem néhány Primera-tetemről

a szükséges darabokat.

fdoki Creative Commons License 2011.11.18 0 0 172

Hi!

Úgy bizony,a Kaskáj kerekei ezek:mérethelyesek az X-Trailre is. Most még a gyári alu-kerekek

krómozott csavarjaival van felfogatva a téli kerék-szett,de végre előkerültek a galvanizálótól

előző Mazdáim gyári lemezfelni anyái friss bevonattal -és azok stimmelnek ide is.

Holnap kicserélem tehát a csavarokat is:nem kell,h kikezdje a tél/só a krómozást.

Elég,h magukat az alukerekeket újra kell festetni(gumik leszerel,csiszolás,alu-alapozó+alu-ezüst festék+lakk szórás,gumik visszaszerel+centríroz=kerekenként 10 rugó kifizet)mert a korábbi tulajok  télen is a gyári alu szettet használták és a korrózió jócskán megindult mind a 4en...

Előzmény: eastwest (171)
eastwest Creative Commons License 2011.11.17 0 0 171

Csao! qashqai acélfelni van rajta? 6,5x16-os?

Előzmény: fdoki (170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!