Voltam szervizben vele(igaz nem márkaszerviz, de érti a srác a dolgát) és ő ajánlotta az autópályás kihúzatást, ami meg is oldotta a gondot, de mivel sokat használom városban, dugóban , gondolom ez a motor nem igazán szereti a városi tötyögést..
Egyébként olyan híreket is hallottam, hogy a 150 ezer km körül ezek a részecskeszűrők megérnek a cserére (jó húzós ára van), de állítólag már van olyan technológia, amellyel át lehet "mosatni", és nem kell cserélni. Csak az a vicc, hogy az enyémben még csak 62 ezer van....
Ma voltam vadászni a haverommal, aki rönyó szervízben dolgozik.Valami olyasmit mondott hogy hasonló esetben 3000 f/perc fordulatszámon járatják a motort 20-40percig,majd utána olajat, olajszűrőt,légszűrőt cserélnek.(Én infarktust kapnék ha az autóm motorját így "pörgetnék").
Ember,miért nem viszed szervízbe(nem feltétlenül márkaszervíz)/szerelőhöz ha ez a jelenség/ez a kételyed?
Használt autót amúgy is nagggyon tanácsos átnézetni: szinte bizonyos,h ezt-azt-amazt
(pl.folyadékok,olajak,szűrők)cserélni kell...
A gyári alufelnik bevonata általában(ahogy sztem az X-Trailnél se)nem a téli igénybevételre van specifikálva. Van kifejezetten téli-alu kerék,bár sztem a sokkal kevésbé látványos/költséges acélfelni megteszi a téli trutymóhoz/kátyúsodó utakra.
Köszi utánanézek, de lehet, hogy idén télen már marad az alufelni, bár nem hiszem, hogy különösen "jót tenne" neki a sok só, bár azt mondják, hogy a gyári felnik elég jól bírják...
A részecskeszűrőtől eléggé félek, hisz az elmúlt 2 hónapban már 2x is felgyulladt a részecskeszűrő kontroll-lámpája, bár egy jó kis autópályázás után ki is aludt.
Vajon mi várható ezen a téren? Meddig fogja bírni? Cserélni kell?
Üdv.Gratula az autóhoz.az a 2.0DCI biztos nagyon jó lehet.Acélfelni gumival volt korábban a használtautón két garnitura is,de már nincs meg.Persze nem tudom hogy az új X-trail(2007-től) paraméterei egyeznek-e a korábbival(osztókör,furatátmérő).
Az a 400 liter körüli csomagtér elég lenne nekem.De elég jól beleolvastam a Qashqai topikban,az 1,5DCI-vel kapcsolatos információk kicsit megint elszomorítanak.Megpróbálom a kört leszükíteni csak az X-trail-re.Nézhetnék Qashqai-ban 1,6-os benzinessel is,ami érdekes módon ugyanolyan árban van mint a dízel,de dízelpártiként ezt nehéz lenne megemészteni.Meg állítom hogy az sem enne kevesebbet mint a dízel X-trail.
Üdv! 2008-as évjáratú, 2.0 dízel X-Trail új tulajdonosa vagyok 1-2 hónapja. Végre rátaláltam erre a fórumra, mert ebben a márkában elég zöldfülű vagyok, és sok infót szívnék magamba.
A jelenlegi autómon van,pedig családi limuzin.Még azt is segíti hogy kevésbé porosodik a motortér:).Egyébként valószínüleg ha kell később tudok rá rakatni.A Qashqai pedig a valszeg kisebb fenntartási költségek miatt jönne szóba(1,5DCI),a lényeg hogy magas építésü legyen az autó,de azért kellő csomagtartóval rendelkezzen.Ahova nekem kellene oda az elsőkerekes is elmegy.
Üdv.Lenne még néhány kérdésem.Az autó motorjának van valami védelme alúl(motorvédő burkolat)?És a részecskeszűrővel kapcsolatban mire kell odafigyelni?Hosszabb vacillálás lesz,lehet hogy még a Qashqai is "játszik"elsőkerekesben.
Mire hazaért a sártól beállt hűtőventillátor motorja leégett,a motorvíz -hűtőt csak kiszerelve lehetett megtisztítani ,de a sártól eltömődött klímahűtő tisztításával is megküzdött. A kerékcsapágyak tömítésében bízik -bár aggódik.
Idén 2 alkalommal jártunk Erdélyben teRepjárónak tart6ó autóval: kölcsön Jeep GrCherokee-val. Önhordó kasztnis,2,7 CDI Merci-motoros,automata váltós nagyvas.Na,az ment tényleg ungon-berken,tökön-paszulyon keresztül. Ahogy köll. Cserébe zabálta az üzemanyagot.
Michelin Latitude gumikkal volt szerelve,füves magashegyi legelők oldalában ki is derült a tapadás 6ára. Abban a heavy-duty terepfokozat felezőt és "elektronikus difizárat" (az ABS rendszer fékezi a kipörgő kereket) aktivál.
Én sem vinném az X-Trailt ilyen terepre -bár ezeken a fórumokon azt írták,h "jól boldogult"(coped well) az autó: asszem ez eufémia...
Engem a padlólemez alatti érzékeny "szervek" védtelensége is aggaszt(ana).
Okosok szerint önhordó kasztnival is lehet jó tényleges teRep (és nem teleP-v. teleK) járó egy autó,de a nem jól konstruált alváz is csavarod6.
Mindazonáltal teljesen 1etértek Veled: ez a kocsi nyilván nem erre van kitalálva/megszerkesztve.
Ami turbo-D motort illeti: nekem még sosem volt öngyújtós erőforrású autóm,jónéhány benzines után ez az első. Éppen HR-o.ban a hegyi szerpentinen (akkor 1,8-as Mazda6-ossal voltunk ott) 2 pihenő között ismerősök 1,6D Mazda3-asával téptünk fel 's le néhány 10 km-t. A mi autónk is dugig volt utassal és cuccal meg a 3as is. Ott szembesültem azzal,h mennyivel jobban ment a feltöltött Diesel-elvű erőforással az az autó,mint a mi szívómotoros Otto-elvű gépünk. Tény,h pörgetni kellett a dízelt is -de vitte a kocsit/embert/pakkot.
No,én alig várom,h kipróbálhassam Bihar és majd Erdély hegyei között mit is tud a Nissan... Amint van tapasztalat,lesz beszámoló is róla.
ez egy nagyon jó - túrázós kempingautó. földúton le a folyópartra
igen hamar kuplungszag lesz ilyen helyeken, nem hiszem hogy egészséges
nekem a legextrémebb helyzet ez volt:
utánfutón vadvízi kajakokat felvontatni egy meredek, sziklás úton, mellette a rézsűn aknamező.. Horvátotszágban van még ilyen sajnos
Mentem fel-le 3-4 etapot, a gumin is meglátszott (öreg gumi volt már), a kuplunkgot is szagoltam, kéne a felező vagy mér rövidebb egyes.
másik tapasztalat szintén Horvátországban, meredek hegyi szerpentinen 5 emberrel. a turbó nélküli tartományban meg volt halva, bőgő motorral kellett menni, hogy legyen nyomaték. Ez gondolom minden turdódizelre igaz.
Nem,a Mazda csavarok nem stimmelnek:a Nissan által használt kerékcsavarokon sűrűbb a menet. Az 1ik helyi bontóban 100 Ft/db áron beszereztem néhány Primera-tetemről
Úgy bizony,a Kaskáj kerekei ezek:mérethelyesek az X-Trailre is. Most még a gyári alu-kerekek
krómozott csavarjaival van felfogatva a téli kerék-szett,de végre előkerültek a galvanizálótól
előző Mazdáim gyári lemezfelni anyái friss bevonattal -és azok stimmelnek ide is.
Holnap kicserélem tehát a csavarokat is:nem kell,h kikezdje a tél/só a krómozást.
Elég,h magukat az alukerekeket újra kell festetni(gumik leszerel,csiszolás,alu-alapozó+alu-ezüst festék+lakk szórás,gumik visszaszerel+centríroz=kerekenként 10 rugó kifizet)mert a korábbi tulajok télen is a gyári alu szettet használták és a korrózió jócskán megindult mind a 4en...