Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2007.12.10 0 0 569
De azt hiszem felreertetteml . . . nekem az az makos piskota/kevert suti kellene, amit gyerekkoromban ettem :)), citromhej is volt benne, es csak porcukor a tetejen. . .az Anyu ozgerinc formaban sutotte. . .
Előzmény: dekoninck (567)
dekoninck Creative Commons License 2007.12.10 0 0 568
ribizli, nem is nehéz, én a dekorációt sose csinálom meg, a többi meg csak hosszúnak tűnik, de valójában nem az.
dekoninck Creative Commons License 2007.12.10 0 0 567
Zsur, remélem, nem értetted félre, ez nem a bögrés-mákos, hanem egy almakrémes torta piskótája. Vagy ez (vagy ilyesmi) ismert volt a könyv nem is olyan régi megjelenése előtt is?

Na, akkor it van az ultimate máktorta, szintén ebből a könyvből: körtés mákkrémtorta.
Piskóta:
2 tojás, 60 g porcukor, 20 g vaníliás cukor, 50 g finomliszt, 50 g hámozott, darált mogyoró, só, 1/2 kk sütőpor, 1 citrom reszelt héjja, 30 g olvasztott vaj
Krém:
2+3 dl tej, 1 narancs reszelt héja, 1/4 kk fahéj, 200 g darált mák, 100 g reszelt fehércsoki, 120 g babapiskótamorzsa, 5 ek rum, 1 tasak vaníliás pudingpor, 60 g cukor, 50 g vaj, (6-8 felezett körte, 100 g sárgabaracklequár, 30 g natúr pisztácia)

26 cm-es tortaformát kisütőpapírozuink. Sűtő 180 fokra.
Tojást, porcukrot, vaníliás cukrot habosra keverjük. Hozzáadjuk a mogyoró+liszt+só+sütőpor+citromhéj keveréket, majd a langyos vajat. Tortaformába öntjük, körbeforgatjuk, középső magasságon 25 percig sütjük (eléggé vékony lesz). Kihűtjük, papírtól megfosztjuk, majd vissza a formába.

A kérmhez 2 dl tejet felforraljuk a narancshéjjal, fahéjjal, bele a mákot, 1 percig főzzük. Tűzről lehúzzuk, hozzákeverjük a fehércsokit, piskótamorzsát, rumot. A 3 dl tejben eldolgozzuk a pudingport és cukrot, épp besűrítjük, majd tűzről lehúzva belekeverjük a vajat, végül összedolgozzunk a mákmasszával. Rá a piskótára, kihúl, 3-4 órát a hűtőben pihen. Ezután jöhet rá a zárójeles többi dolog. Én sokszor nem is kenem meg a receptben leírt felforrósított lekvárral meg nem teszek rá gyümölcsöt, hanem azonnal felfalom :) Amúgy nagyon jó ribizlivel is, szóval ezt nem részletezem, innen már fakultatív.
Na, tetszik?
Előzmény: ZsuR (563)
monkey62 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 566
Köszi!!! :)
Előzmény: ribizli (565)
ribizli Creative Commons License 2007.12.10 0 0 565
Hozzávalók a krémhez:
1,3 kg savanykás alma
1 citrom leve
10 dkg méz
1+1 dl almalé
1 cs vaníliás cukor (10 g)
2 kk őrölt fahéj
1/2 tasak vaníliás pudingpor
15 dkg sárgabarack lekvár
0,5 dl barackpálinka
5 dl tejszín
2 tasak habfixáló (20 g)
10 formás aszalt almakarika
10 dkg tortabevonó étcsokoládé
1 ek olaj
Az almát hámozni, apróra kockázni, citromlével meglocsolni. Mézet aranybarnára pirítani, 1 dl almalével felönteni, bele az almát, vaníliás cukrot, fahéjat, fedő alatt 5-6 percig párolni. Maradék almalében elkeverni a pudingport, az almához önteni, főzni, míg sűrűsödni kezd. Kihűteni.
Tortát 3 lapra, lekvárt a pálinkával felmelegíteni, lapokat megkenni. Tejszínt habbá verni a fixálóval, habzsákba. Alma 1/3-át pépesíteni. Alsó tortalapra a darabos krém fele, tejszín harmada, tortalap lekváros felével felfelé rá, maradék almakrém, harmad tejszín, tortalap. Almapép, maradék tejszín rá, szeletek helyét kijelölni, tejszínhab rózsák rá. Csokit vízfürdő felett felolvasztani, olaj bele, almakarikákat félbevágni, két végüket a csokiba mártani, habrózsába rakni. 3 órára hűtőbe tálalás előtt.
Az édibédiségeket kihagytam belőle. :)

Ér ez annyit, amennyi macera van vele? Meg ez a rengeteg tejszín... (Nem véletlenül olyan hájas Lajos Mari?)
ribizli
Előzmény: monkey62 (564)
monkey62 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 564
Én meg akkor kérném a krém receptjét, ha lehet :)))))
Előzmény: ribizli (559)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.09 0 0 563
En meg neked koszonom - ez a makos gyermekkorom egyik kedvence volt, es en meg soha nem sutottem - most fogom!!! Koszi!!!
Előzmény: dekoninck (562)
dekoninck Creative Commons License 2007.12.09 0 0 562
Ahogy akarod, akkor köszi mégegyszer.
Vannak itt szép számmal európai cukrászdák, ráadásul a legnevesebbek is: Pierre Hermé (mondjuk ő lehet, hogy kifinomultabb, egy hét múlva meglátogatom), vagy Paul Basset, aki meg a Spektrum tévén főzte a kávéit, és a kávézójában vannak olasz sütik, torták. De pl. némelyik japán torta is elég gazdag, kedvencem a zöldtea-csoki kombó.
Azért csinálom ezt, mert ez az egyik kedvencem, nem túl édes és valamennyire magyaros. Meglátjuk, hogy mit szólnak hozzá, de hát én is megszoktam (elég gyorsan) a japán kajákat. Az első kultúrsokkomat itt akkor kaptam, mikor a tesóm hozott nekem paprikás kolbászt és piros aranyat :D
Szóval nem ízetlen az itteni konyha, ha az ingerküszöb lejjebb száll. A szusik, szasimik (nyers hús) megfelelően elkészítve baromi jók, ettem már nyers pacit is. Nem hiszem, hogy otthon lehet enni igazi szusit. Még itt is van különbség köztük minőségben.
A japánok a gyengébb fűszerezés miatt sokkal több ízárnyalatot képesek megkülönböztetni, és a nagyon fűszeres kaják persze ezért kissé bántóak is lehetnek nekik. Az ízek mellett meg számunkra majdnem egyenrangú érzéki inger az ételek állaga, azok kontrasztja is, de ezt nem tudom érzékletesen leírni. A ruganyos halakra, zselékre, zöldségekre kell itt gondolni.
Az alga is jó, szárítva is vagy levesben. :) Nem sznobériából kedveltem meg (pl. a tintahal meg a garnéla továbbra sem a kedvencem), hanem mert egyszerűen bejött, felfedeztem, mi az értéke számomra.
Előzmény: ribizli (561)
ribizli Creative Commons License 2007.12.08 0 0 561
Nincs mit, az úttörő ott segít, ahol tud!
A japánoknak nem lesz túl extrém egy ilyen süti? (Nem vagyok japán konyha-hívő, szerintem totál íztelen, meg a nyers halak, és pláne az algák, brr...)
Egy fotóval dokumentáld a művet!
ribizli
Előzmény: dekoninck (560)
dekoninck Creative Commons License 2007.12.08 0 0 560
Ribizli, nem is tudom, hogy háláljam meg! A renomémat mentetted meg, komolyan! Van valami kívánságod, vigyek haza valamit neked Japóból? Fűszer, különleges ételalkotóelem... persze csak reálisan! :)
Előzmény: ribizli (559)
ribizli Creative Commons License 2007.12.08 0 0 559
Tessék:
Hozzávalók a tésztához (16 szelet)
mogyorónyi vaj/margarin
15 dkg finomliszt
15 dkg darált mák
1 kk sütőpor
1/2 kk szegfűszeg
1/2 citrom reszelt héja
5 tojásfehérje

10 + 10 dkg kristálycukor
7 tojássárgája
2 cs. vaníliás cukor (2 dkg)
1/2 dl rum

26 cm-es tortaforma kikenve 180°C-ra előmelegített sütő; liszt+mák+sütőpor+szegfűszeg+citromhéj;
tojásfehérjék csipet sóval kemény habbá, 10 dkg cukor apránként hozzá; tojássárgák a maradék 10 dkg cukorral +vaníliás habosra kever + rum hozzá; tojáskrémhez a hab 1/3-a, a mákos keverékkel felváltra részletekben a többi hab. Formába simít, 40-45 percig süt. Kihűlés után fóliába csomagolni, lehetőleg 1 napig pihentetni.
ribizli
Előzmény: dekoninck (558)
dekoninck Creative Commons License 2007.12.08 0 0 558
Sziasztok!
Nagy segítségre lenne szükségem! Holnap tortát szeretnék sütni a japán barátaimnak, csak az a baj, hogy a családom elérhetetlen, és nem tudom megkérdezni a mákos almakrémtorta piskótájának receptjét. A Lajos Mari-Hemző Károly "66 torta" c. könyvében van a recept, a "különleges torták" szekcióban. Ha valaki leírná ide nekem címszavakban (csak a piskóta, a krémre emlékszem), annak hálából küldök egy szeletet! Van még 11 óra 45 percem a totál égésig! :)
Köszi előre is!
ZsuR Creative Commons License 2007.12.08 0 0 557
A kozeli szupermarketbol (es gonosz modon finomak is!):

TTAMAS Creative Commons License 2007.12.03 0 0 556
Igen
Előzmény: ribizli (555)
ribizli Creative Commons License 2007.12.03 0 0 555
Helyesek. :) A zöld elemek kiviből készültek?
ribizli
Előzmény: TTAMAS (554)
TTAMAS Creative Commons License 2007.12.03 0 0 554

A sok marcipáncsoda után két gyümölcsös túrótorta:

 

 

 

 

Hulieta Creative Commons License 2007.11.20 0 0 553

Sziasztok.

Köszönöm a sok segitséget. 

Azt én is tudom, hogy a fonatot hogy kell elkésziteni. Engem a vajkrémnek a receptje érdekelne. Még sosem készitettem, nem tudom milyen.

biii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 552

itt lehet venni ebayen.

 

http://cgi.ebay.com/Wilton-tip-47_W0QQitemZ4371919281QQihZ005QQcategoryZ46281QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

 

én kintről szereztem be egy csomót.. (pl a füvet byomó 233-as is nagyon praktikus)

Előzmény: biii (550)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.20 0 0 551
Szia!

Én cukormázzal csináltam, jó keménnyel (sima tojásfehérje-porcukor-citromlé, semmi extra cucc nem volt itthon, mikor próbálkoztam), és bár elvileg a Wiltonnak van hozzá spéci csöve, de én sima félig csillag-félig lapos csővel csináltam (a fackelmann-nak van habzsáka 4 műa. csővel, azok között van), és így is jól nézett ki, meg csak simán a sima kerek nyílásúval is kipróbáltam a mintát, azzal lett igazán kosárszerű, hiszen a fűzfavessző sem rovátkolt :)

Vajkrémmel még nem próbálkoztam, de biztos működik azzal is.
Előzmény: Hulieta (546)
biii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 550

hogy hogyan kell kirajzolni a fonatot

 

http://www.wilton.com/decorating/basic/basketweave.cfm

Előzmény: Hulieta (546)
biii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 549
Előzmény: Hulieta (546)
biii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 548

szia

 

a kosárfonást a wilton csökészlet egyik db-jával lehet csinálni

vajkrémből kell

Előzmény: Hulieta (546)
ILDIKONL Creative Commons License 2007.11.20 0 0 547

Sziasztok!

HULIETA, azt hiszem mintha a Wiltonek oldalan adnak segitseget ezzel kapcsban.Remelem jol emlekszem.Nekem nincs annyi tapasztalatom meg, de szerintem vajas kremmel jobban menne EZ a diszitesi technika/kosaras-fonas/ mint tejszinnel/?/Kemenyebb"" az anyag, jobban megtartana a formajat.

 

Hulieta Creative Commons License 2007.11.19 0 0 546

Sziasztok.

Nagyon szép lett a tortád, gratulálok én is hozzá.

Segitségre lenne szükségem, ha tudna valaki.

Anyukámnak szeretnék késziteni tortát. Oroszkrémtortát szeretnék késziteni neki, mert azt imádja.

A diszitésnél lennék én gondba. Ugyanis szeretném kipróbálni a kosárfonásos mintát a torta oldalán.

Nem tudom azonban, hogy mivel érdemes késziteni. Sima teszinből vert habból, vagy pedig mással? Olvastam, hogy a vajkrém is nagyon jó ilyen célokra.

Hogy kell elkésziteni?

Köszönöm szépen előre is a segitséget.

ILDIKONL Creative Commons License 2007.11.19 0 0 545

Sziasztok!

 

Huuu, micsoda "nagyi"torta! Gratulalok! Nagyon szep!

MACZI, kulon koszonom a tippedet a fotokkal kapcsolatban. Majd a ferjemnek megmutatom mit irtal. O biztosan jobban ugykodik itt. En egy betoji alak vagyok a billentyukkel. hihi Majd meg jelentkezek, de most lakast takaritok. Koszike megegyszer. Jo sutikezest mindenkinek addig is!

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 544
Ja, még az jutott eszembe, hogy talán túl nagy a kép. Megéri lekicsinyíteni.

Ha ezzel is próbálkoztatok már, akkor végképp passz.
Előzmény: Törölt nick (542)
mara2 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 543

Még nem próbáltam, de szerintem működne egy "lemon curd" recept, a citromlevet  kiwilére lehetne cserélni.

 

recept:

 

Lemon Curd (Nigella Lawson)

 

150g cukor 

2 tojás

2 tojás sárgája 

100g vaj 

2-3 citrom (helyette 3-4 kiwi leve??)

 

A tojásokat a cukorral habosra verjük egy vastag aljú edényben, amíg a cukor fel nem oldódik. Hozzáadjuk a vajat és a gyümölcs levét (citrom esetében a reszelt héját is).

Lassú tűzön, folyamatos keverés mellett besűrítjük pár perc alatt. Szép simának kell lennie. Ha esetleg a tojásokat összekapná a meleg, akkor jéghideg vízzel teli tálba kell állítani az edényt, és keverni, mint az őrült!

Miután teljesen kihűlt, lehet tortába tölteni.

 

Ui. ha a kiwi édes, esetleg kevesebb cukor kellhet :) Egy próbát szerintem megér, mert a citromos verzió mennyei ;) és mivel az is savas, nem okozhat gondot a kiwi se szvsz.

 

 

Előzmény: Hulieta (528)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 542
Ildiko, a hsz alatt ott van az új kép lehetőség, ott a tallózással kiválasztod a képet a gépedről, megnyomod a feltöltést, és ha megjelenik alul a kép kicsiben, ráklikkelsz a mellette lévő beszúrás feliratra.

Nem tudom, milyen böngészőt használsz, IE-ben, Firefoxban és Mozzillában is működik így.

Lehet persze, hogy eddig is így csináltad, akkor nem tudom, mi lehet a bibi.

Sok sikert :)
Előzmény: ILDIKONL (540)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 541
Sziasztok!

Arra jutottam, hogy ezt most már megmutatom itt is, bár még mindig nem olyan profi, mint a ti tortáitok, de már alakulgat. Ez az első teljes marcipános egyébként. Anyu születésnapjára volt, nagymama egységcsomag (ez az első születésnapja nagymamaként). Akárhogy is néz ki, finom volt :)

ILDIKONL Creative Commons License 2007.11.19 0 0 540
Sziasztok! Lanyok es BII, ne haragudjatok, de Nekem nem megy ez a foto beillesztes! Pedig most a ferjem is segitett. Ti hogy tesztek ide fel fotokat? Szerenek neha En is egy picit "dicsekedni"a sutikkel es az elrontottakrol is a fotoval hogy tudnatok segiteni mi a csudat rontottam el esetleg. Van egy keptaram de sztem ha ide beraknam akkor ha feljonne ide egy nemjoszandeku ember igy kitorolhetne vagy mittudom en. /Sajnos ilyenek IS vannak./   Ha megszeretnetek nezni a fotokat e.Margit oldalan vagyok fent. ILDIKO vagy ILDIKONL neven. A forumozok kepei reszen 3x. Haat, csak EZERT irom igy meg mert tenyleg elbenazom ezeket a fotos dolgokat. Ha erdekel valakit akkor igy talan sikerul. A zold torta AZ az elso keszitesu marcipan muvem. Eleg szereny, DE en buszke vagyok ra. Nem is olyan rossz 1xrre. De hat HA a Ti fotoitokat nezegetem elszegyenlem magam mert tunemenyesek ezek. Nagyon ugyesek vagytok! No megyek mert var a haztartas. Mindenkinek szerencses sutogetest!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!