Keresés

Részletes keresés

Zsazsi Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24885
Már én is gondoltam, hogy egyszer zacskóval futok és összegyűjtöm a szőlőcukrot, mert olyan jó. :o)Ilyet nem lehet kapni a boltban, vajon miért?!
Előzmény: aagica (24883)
krisz_ Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24884
„közös vonás volt mindannyiunkban, hogy kifejezetten nem ment a futás”
Ez velem is így volt! Tegnap ugyan nem a szigeten voltam, de nekem sem akart menni. 2000m-eket futottam, de a 4:30-as tempóért is meg kellett szenvednem! Az időimből nekem se látszik, de a végére kiment minden erő a lábamból. (8:59, 8:53, 8:54, 8:56) 4-et már nem is akartam futni, mert éreztem, hogy úgyse fogom bírni, meg szinte egyedül voltam a pályán, de akkor jött egy hapsi, és egész jó tempóban kezdett neki, így gondoltam felhasználom arra, hogy nyulazzon nekem. Az elején jól elhúzott, aztán 800m után simán beértem. Jó gyorsan bekezdett, aztán meg nem bírta tovább. De nekem ez kapóra jött, így még elfogadható idővel „célba értem”.
Utólag gondolom át, mi lehetett az ok, hogy nemigen ment a futás. Lehet, hogy még kellett volna 1 napot várnom a prágai „lötyögés” után. No meg előtte normálisan enni-inni! Azaz előtte 1 órával már nem enni, de a délelőtti szauna (csak 2 rövidke volt, annyi még bele szokott férni résztávos napon is!!) után azonnal inni!
De azért megcsináltam…! Szerintetek az ilyen edzések erősítenek, van jó hatásuk is? Vagy ha nagyon nem akar menni, akkor inkább ne is erőltessem, ne gyötörjem magam tovább, hanem halasszam el máskorra? Mi a véleményetek?

krisz_

Előzmény: Nereida (24857)
aagica Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24883
Nem csak attól, hanem elhatároztuk, hogy leesszük a nevezési díjat a frissítőállomásokon banánban és szőlőcukorban. :)
Előzmény: cszoli (24880)
cszoli Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24882
Ez a testzsírmérö teszt szerintem rosszindulatú.
Miközben az ideális súlyom (egy másik teszt szerint) kb 1,5 kg-mal több lenne, mint ami vagyok, szerinte 7 kg zsírt adhatok le max. meg az ideális 7% helyett 19% a testzsírindexem.
Jó-jó, van rajtam kis felesleg, na de ennyi????
Vagy csak rosszul mértem a zsírredöket? (Fúj :o)))
akibacsi Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24881
:-DDD
Előzmény: aagica (24879)
cszoli Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24880
Valószínü... :o)
Legalábbis, ha elfutottál legalább egy cukrászda elött, és beszippantottad az illatokat...:o))))
Előzmény: aagica (24879)
aagica Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24879
Ez jó kérdés, én sem tudok annyira lassan futni, hogy az már zsírégető tartomány legyen, pedig én igazán lassú vagyok.
A Nike-n annyira magas volt a pulzusom, hogy a végére szerintem híztam két kilót.:))
Előzmény: cszoli (24875)
cszoli Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24878
Én is megpróbáltam vele elaludni reggel, de nem ment... Aztán levettem.

A polárok tök drágák, és csupa felesleges feature van bennük (kalóriaszámitás, meg BMI, amit kéthavonta egyszer az ember kalkulátoron is kiszámithat, fitnesszpontok ???) meg mindenféle, csak stopper nincs (csak a legdrágábbakban.
Az én kis kinai órám jobban is néz ki, kb 8500 Ft volt, és tudja a tartományt-csipogást, van benne stopper, óra meg ébresztés. Szerintem több nem is kell.

aagica Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24877
Valószínűleg a többnapos nemalvástól maradt 34 felett a pulzusod.:))
Előzmény: zakka (24873)
nullahatvanhat Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24876
IV.kercsaj
Mi is ott voltunk, 7241 Gabi és 066.

Philipcsiga
Irigyellek a cipő utáni hajszád miatt,te színek közül választhattál én meg nem kapok 43-as Skylon-t sehol.Ha valaki tud egy lelőhelyet az szóljon.
előre is köszi

SkóT
Mi a helyzet a vasárnapi futással,megbeszéljük?

Üdv 066

Előzmény: IV.kercsaj (24846)
cszoli Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24875
Hát a kalkulátor szerint 15x alatt kéne maradjon a pulzusom, de nekem 170 egy könnyü kocogás, most akkor mit csináljak?
Szerintem edzettségtöl is függ, amkinek edzett a szíve, annak nagyobbat pumpál, nem gyorsabban, és ugyanahhoz az edzésintenzitáshoz alacsonyabb pulzus tartozik. Szerintem itt van a kutya elásva.
Előzmény: SkóT (24869)
Zsazsi Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24874
Jézusom, jó hogy nem haltál meg! :o)
Én nem tudnék egy ilyennel a cicim alatt aludni! :o)
Előzmény: zakka (24873)
zakka Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24873
Az enyém is tök alap pulzusmérő, és csak csipogni tud, ha átlépi a határokat. Éjjelre beállítottam 40-re, csipogott. Következő éjjel 38-ra, és így tovább. Még volt, hogy félálomban 35 alatt is csipogott, 34 alattira állítva már nem hallottam semmit. :-))
Előzmény: Zsazsi (24872)
Zsazsi Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24872
CsZoli!
Ez a "e hétre marad a sima szobai erösítés" engem is érdekelne! :o)
Na, viccet félretéve én is egy időben sokat méregettem a pulzusomat különböző szituációkban. A konditeremben képtelenség a legtöbb gyakorlatot zsírégető tartományban végezni, míg futás közben inkább gyaloglás az, amikor abban dolgozok. Úszásnál alig tudtam elérni ezt a tartományt. Bicajnál a legkönnyebben beállítható. Fallabdánál olyan ugrások vannak, hogy kiakadna a tű, ha olyan lenne a jelzője.

Különben Zakka írt egyszer egy nagyon jót az ő tapasztalatairól és Vastigris. Ő egy időben mindig hordta, lehet, hogy még éjszaka sem vette le.

Előzmény: cszoli (24864)
SkóT Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24871
Hm.. nálam ez pont fordítva van. A fene se akarja lesprintelni a jófenekű csajokat. :-)
Irányban futni azért jobb, mert ha látok valami igazi iramfutót, akor belövöm hozzá magam és nem kell még az órámat se nézegetni. Legtöbször látszik, hogy ki mennyire fut egyenletesen.
Előzmény: Törölt nick (24870)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24870
Ühüm, én is "fordított" irányban futok. Így kevésbé demoralizáló, hogy egy csomóan leelôznek, és MMs futótárs sem érez folyamatos kísértést, hogy minden elôtte futót (fôleg a jófenekű csajokat) lesprinteljen .-)
Ma megint megyünk egy fordított körre, meg még amennyi jólesik :-)
Előzmény: Lassú Nyíl (24866)
SkóT Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24869
Nahh.. végre megtaláltam. Ezen az oldalon mindeféle kalkulátorok vannak, úgyhogy kedvedre számolgathatsz. Én is szoktam használni.

http://www.bodybuilder.hu/kalkulatorok.htm4

Előzmény: cszoli (24864)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24868
Ajjaj, nem is tudtam, hogy a hasprés ilyen veszélyes !!! Még a végén kénytelen leszek vákuum-szivattyúra áttérni...
Előzmény: cszoli (24864)
IV.kercsaj Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24867
Na, tegnap ismét nagy késztetést éreztem, hogy kipróbáljam a nyuszi nyulzusmérőjét, csak nem tudtam magamra applikálni, mert mindig szétesett. Mivel sietni akartam, hagytam a csudába, úgyhogy ismét várhatok fél évet, hogy legyen kedvem magamra aggatni ezt a szerkezetet. (Azért baromi kíváncsi lettem volna az értékekre, mert elég keményen nyomtam - a mostani állapotomhoz képest.)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24866
Mellesleg az atlétika-pályákon is ez a bejáratott irány. Miért-miért nem: még nem láttam ellenkező irányú versenyt. Éppen ezért, én évekig futottam a Szigeten az óramutató (normális) járásával egyező irányban, és csak nagy néha fordultam vissza egy-egy (később baráttá is vált) ismerős kedvéért. Egyébként csak sokkal később tudtam meg, hogy anno ez volt Balczó iránya is, hasonló okokból:-))). Most meg már szinte mindig a földutakon és a kavicsos sétányokon futok, ahogy éppen jól esik (ha nagyon esik, akkor a pesti oldalt kihagyom, mert egyes részek akkor sártengerré válnak; érdekes, ez csak azóta ilyen, amióta a bokrok felfrissítése címén traktorokkal azon az úton agyagos rekultivációt végeztek:-))), előzőleg még a legnagyobb esőben se voltak pocsolyák, igaz: akkor még boronával és egyéb idejétmúlt és korszerűtlen eszközökkel az utat is karbantartották, és nem voltak olyan elektromos kiasautók és bringó-hintók sem, amiknek az igazi pikantériáját esős időben épp a minél mélyebb pocsolyán való átgázolás és a sárdagasztás, száraz időben meg a faroltatás adja). Az a heppim, hogy ezt jobban szereti a lábam az aszfaltnál (bár, egyes nyugati tudósok és GoodVill szerint, a mai cipőkkel mindegy, hogy hol fut az ember). Dehát én mán csak ilyen ó-divatú vagyok...
Előzmény: akibacsi (24855)
zakka Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24865
cszoli
Ez a gyaloglós 120 normálisnak tűnik, nekem is annyi.
Előzmény: cszoli (24864)
cszoli Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24864
Na, megint itt vagyok.
Tegnap vettem egy pulzusméröt, nem birtam neki ellenállni, mert feleannyi volt mint a többi, pont annyit tud, amennyire szükség van, és kisebb, normálisabban néz ki, mint az összes többi.
Úgyhogy lábfájás ide vagy oda, ki kellett próbálni.
Legelöször az tünt fel, hogy amikor gyalogoltam (nálam ez elég gyors, de nekem ez a normális sétatempóm), akkor is 120 volt a pulzusom. Azután elkezdtem futni, felment 180-ra, de nekem ez OK-nak tünt. Azután kicsit lazábbra vettem, beállt olyan 170 körül, ami nekem egy jó kocogótempó, ahol már nem a tüdö a korlátozó tényezö. Azután kipróbáltam (a futócipöben nem fájt annyira a bokám) egy kicsit gyorsabban, kb 195-re ment föl, de annál a tempónál rövidesen elfogyott volna a szufla. Azután visszaálltam 165-170-re, és lekocogtam a maradékot.
Hajnalban - rosszat álmodtam -, felébredtem, és kipróbáltam, megnéztem mennyi akkor a pulzusom, nyugiban 57-59 volt.
Ma persze másfélszer úgy fáj a bokám, úgyhogy azt hiszem, e hétre marad a sima szobai erösítés.
Apropó, feltünt, hogy akárhogy gyilkolom magam pl. haspréssel, sehogy sem megy 110-115 fölé a pulzusom. Ez azért is furcsa, mert a sima gyaloglás 120...
Valaki le tud vonni bármifajta következtetést az értékeimböl?
Ja, és pár hete valaki közzétett egy 220-életkor-hoz képest javított képletet a max. pulzusra. Megismételné valaki nekem?

Köszi

Zoli

Nereida Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24863
Ja, ja. :) Majd ha megy nekem a két szigetkör. :)

Nereida

Előzmény: akibacsi (24862)
akibacsi Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24862
Ez jól hangzik, összeszerveződhetnénk majd néha, mint a régi szép téli alapozós időkben, a vasárnapi Hiver-futásokon :-)
Előzmény: Nereida (24861)
Nereida Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24861
Gyönyörűnek gyönyörű, de majdnem fejreálltam a végére. Elértem pillanatnyi teljesítőképességem határának a belső szélét :) sebességben. Közben a távolságot egyáltalán nem bírom, úgyhogy mostantól jó darabig nem leszek hajlandó 4:30-on belül futni, inkább az elmaradt kilométereket pótolom.

Nereida

Előzmény: IV.kercsaj (24858)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24860
Tényleg nem ment, de most kivételesen terv szerint: nem volt időm HHH-zni, úgyhogy csak kocogtam, részben Tifussssssszal:-))). Jó volt.
Előzmény: Nereida (24857)
FUTURE Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24859
Zsazsi, Skót, Zakka!
Emil ment.
IV.kercsaj Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24858
Hát ez gyönyörű sorozat! Gratulálok!
Előzmény: Nereida (24857)
Nereida Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24857
Voltunk a szigeten tegnap a topikból, különböző időpontokban és helyeken, de az asszem közös vonás volt mindannyiunkban, hogy kifejezetten nem ment a futás: Zsazsi, tifussssz, Hiver, FUTURE, Lassú Nyíl, Pen, Sepi, csaszkal_, zsuga, én. Utóbbi egy 20:08-as belső kör és negyedóra haldoklás után 10db 800m résztávot futottam 3:00, 3:01, 3:00, 3:01, 3:00, 3:00, 3:01, 3:01, 3:02, 3:01 alatt. A végére nagyon elfáradtam, ez az időkből is látszik. :)

Nereida

7241gabi Creative Commons License 2002.09.19 0 0 24856
Egy kis segítséget kértek tőlem, de sajnos én is csak továbbítani tudom:

Már nevezett lánycsapat a Kaiser's stafétára (név: Cipőrongyolók) hosszú, középső szakaszra keres lassú szekciós futót!

Ha vki tudna indulni, dobjon egy mail-t!
Köszi,
Gabi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!