Keresés

Részletes keresés

pipas801 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 721

Fazekasba megy valaki? Apáczai v Fazekas?

mimique+ Creative Commons License 2015.03.15 0 0 720
Hálás köszönet a sok-sok hasznos infoért! Nagyot vállaltál! A kérdések kifogyhatatlanok.
Amik még foglalkoztatnak:
- fiú - lány arány % cca.
- menza minősége
- tanulás / számonkérés inkább könyv alapján vagy inkább saját jegyzetek alapján történik?
Előzmény: catnickname (719)
catnickname Creative Commons License 2015.03.15 0 0 719

Tavaly augusztus 5-től volt, azt hiszem 11-ig.

Az osztályokat úgy próbálták kialakítani, hogy kb. egyenlő arányban legyen mindkettőben fiú-lány, rangsor eleje-közepe-vége, németesek, stb.

A szintfelmérőnek semmi szerepe nincs benne, azt már az első nyelvi órán írták, legalábbis az első héten. A beiratkozáskor már rég megvoltak az osztályok, leadtuk a tankönyvrendelést, stb. Valamikor májusban, azt hiszem. De az osztályokon belül is van csoportbontás, pl. matek, kémia, stb., itt a névsor és a hasonló-fiú-lány arány szerint történt. Kevesebb fiú van.

Az e-napló nagyon jó, mindent látsz benne, pl. órarendet (a saját gyerekedét), a honlap naprakész. Minden napra megvan a helyettesítés, ha elmarad valami, vagy később kell menni, nem váratlan.

Előzmény: gilmore73 (717)
catnickname Creative Commons License 2015.03.15 0 0 718

Első félévben a lányok járnak úszni, a másodikban a fiúk a Sportuszodába. Óriási a tornaterem, az összes lány, majd az összes fiú van együtt az órákon (külön van nekik), de jó időben udvaron, vagy a közeli parkban is lehetnek. Kell hozni egyesületi igazolást a délutáni sport miatt. Egyébként órarendben heti 3 van, ez hatosztályos kerettanterv.

Az évnyitó tényleg az Eötvös szobornál szokott lenni, de tavaly az iskolában volt az özönvízszerű eső miatt.

Előzmény: hanna02 (716)
gilmore73 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 717

Kedves catnickname! Nagyon köszi az infókat! Mikor volt tavaly a nulltábor? Mi alapján bontották az osztályokat, volt szerepe benne a nyelvi szintfelmérőnek vagy akármi másnak?

Előzmény: catnickname (711)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 716

Engem az érdekelne még, hogy hogyan oldják meg ennyi osztálynak a mindennapos tesi órát. Nagyon kicsi a belső udvar, nincs kertje, sportpályája, mint sok sulinak. Tudom van egy nagy tornaterem az emeleten. Vannak tesi órák külső helyszíneken is?

És az évnyitó tényleg a Duna-parton van?

Előzmény: catnickname (711)
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 0 715

Ja, most olvasom, hogy nem ti vagytok németesek. :) Késő van...

Előzmény: mimique+ (712)
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 0 714

Ó, hát az biztos meglesz, 8 gyerek előtte az semmi.

A szintfelmérő csak írásbeli volt, teszt. 45 percet kaptak rá. Mi angolosok vagyunk, ott 3 csoport lett. A németet nem tudom, majd megkérdezem. Nem volt könnyű a teszt, szinte senki sem tudta befejezni. De úgy tudom, jól sikerült belőni a tudásszinteket. Van átjárás a csoportok közt, eddig  még ugyan nem volt mozgás, de csak fél év telt el. A lányom a legerősebbe került, és a tanárnő szerint nem fog senki elmenni tőle (nem akarja). A többi nyelvtanárt nem ismerem.

Előzmény: mimique+ (713)
mimique+ Creative Commons License 2015.03.14 0 0 713
Nagyon pozitív, amit leírtál. Másoktól is hasonló jó dolgokat hallottam, és egyébként minden kontaktus az iskolával ( nyíltnap, körbevezetés, felvételi), mind mind ezt a hangulatot közvetítette számomra. Amiről szívesen hallanék még, az a nyelvi szintfelmérő. Erről szinte semmit nem tudok. Ezt hogy kell elképzelni? Csak írásbeli?
Előzmény: catnickname (711)
mimique+ Creative Commons License 2015.03.14 0 0 712
Kedves catnickname, köszönöm a bíztatást!
Tulajdonképpen 8 embernek kellene más iskolát vagy legalább a német nyelvet választania és már benn is vagyunk.
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 1 711

Jó.  Azért segítene kicsit, ha kérdeznétek. :)

A nulltábort nem szabad kihagyni, életre szóló élmény. A két osztály meg van ott keverve, hogy mindenki ismerkedjen, nincs is versengés köztük, jóban vannak.

Nagy változás az általánoshoz képest, hogy mindenkivel lehet beszélgetni, mert azonos szellemi szinten vannak, érdeklődőek. A tanárok felnőttesebben kezelik őket, ez kissé fura lehet eleinte, de jól kezelik a gyerekeket. Az egész iskola nagyon barátságos, gyerekközpontú. Jó a közösség. Az órák élvezetesek, és bár magasabb a követelmény, nem kell megszakadni a tanulásban. Nagyon sok a program, érdemes sok mindenben részt venni, kipróbálgatni őket. Nagy esemény volt a gólyabál, az Eötvös Napok. És legutóbb a felvételiben és körbevezetésben való segédkezés. Jó volt látni, mennyire szívesen segítik a mostani jelentkezőket, milyen fontos ez nekik is.

Az egész légkör nagyon inspiráló. Minden napra van valami jó dolog, amitől lelkes a gyerekem. :)

Dióhéjban ennyi jutott eszembe, engem anno ilyesmik izgattak...

Előzmény: hanna02 (710)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 710

Mi az Eötvösbe megyünk. Én mindenre kiváncsi vagyok. :)

Előzmény: catnickname (709)
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 1 709

Mi tavaly végigcsináltuk, ha érdekel valami, írj nyugodtan.

A tapasztalatunk eddig annyi, hogy nagyszerű döntést hoztunk, hogy ezt az iskolát választottuk, a gyerek imádja. És ennél nekem semmi sem fontosabb, hiszen a színvonal hasonló az élvonalbeli iskolák között.

Drukkolok, hogy bejusson. Hányadik hely körül van? Tavaly az angolra a 83. jutott be utolsónak (előtte a 93.), a németre a 28, ahogy előtte is.

Előzmény: mimique+ (708)
mimique+ Creative Commons License 2015.03.14 0 0 708
Sziasztok!

Mi Eötvös várólistán vagyunk. Szóval 1 hónap körömrágás, de alapvetően bizakodunk.
Előzmény: catnickname (705)
Krapanj Creative Commons License 2015.03.14 0 0 707

frensisko, sajnos nem tudom

Előzmény: Törölt nick (704)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 706

Sajnos már nem... :(

:)

Előzmény: catnickname (705)
catnickname Creative Commons License 2015.03.14 0 1 705

Sziasztok!

 

Eötvösben érdekelt valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 704

És akkor létezik, hogy ebbe a 22 osztályba kb. 600 gyerek jár? Ebbe a kis épületbe? Vagy oldalra is elnyúlik az épület? A keresztutcára is néznek ablakai esetleg?

Előzmény: Zozozoo (703)
Zozozoo Creative Commons License 2015.03.13 0 0 703

Bocs, hülyeséget írtam, persze hogy 1 osztály indul. Szabó Istvánról jókat hallottam. 

Az angolnak a második nyelve francia, a németnek az angol. 

Előzmény: Törölt nick (702)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 702

Ofő: Szabó István lesz (legalábbis telefonon ezt mondták).

Mi az, h angolos osztálynak, nem csak egy osztály indul, fele-fele ang.-német?

Hogy ha külön van, nem.tufom, ő.melyiké lesz.

Épp kérdezni akartam, hogy hány gyerek járhat ide, megnéztem a tanári kart, szinte mindenki ofő v. helyettes, és van 7.a; 8.a, 9. a, b, c, d, e, ny; 10. a, b, c, d, e; 11. a, b, c, d; 12. a, c, d, e; 13. e.

Ez 22 osztály (vagy félosztály?)

Az angolos osztály második nyelve nem a francia? Én azt olvastam a felvételi tájékoztatóban.

Örülök, hogy végre vkitől kérdezhetek, aki tájékozottabb nálam Veres Pálné ügyében! :)

Előzmény: Krapanj (701)
Krapanj Creative Commons License 2015.03.13 0 0 701

A lányom angolból sokkal jobb. Ha németre megy, akkor a 2. nyelv angol lesz, és akkor mit csinál 4 évig az angol órán? De lehet, hogy ez csak nekem probléma. 

Voltunk nyílt napon, a lányomnak nagyon tetszett, igaz a Tref is:-) Menza van, azt állították, hogy nem rossz. , Sajnos szűkösen vannak, a mindennapi torna gond, viszont választható jóga is (ez nekünk nagyon szimpi). Udvar kb. mint a Trefortban. A csoportbontásról nem készített jegyzetet apuka (ő volt a lányunkkal). A tanárok, gondolom, mint máshol, van ilyen is, olyan is. Mi többször is voltunk, mindig nagyon jó hangulat volt. Mondhatjuk belterjesnek, és mondhatjuk családiasnak, emberibbnek. Élénk diákprogramok itt is.

A Trefort igazgató nekem nagyon gáz. 

Ki az angolos osztály ofője? És honnan tudjátok? 

Az angol tanárok többsége nagyon jó, de van itt is rossz. (Ezt áttételesen az egyik jó angol tanártól tudjuk:-)

 

Előzmény: Törölt nick (699)
manypenny Creative Commons License 2015.03.13 0 0 700

Krapanj, Frensisko!

 

Gyerekek véleményét,megérzését mindenképpen vegyétek számításba szerintem! Mégis csak ők fognak oda járni :)

Előzmény: Krapanj (698)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 699

A 35. jó szerintem, mi 38. angolon. 1-2 éve 35. és 39.-et is felvették. Persze ez a jelenre nem jelent semmi biztosítékot.

A Trefben benn vagyunk.

Miért nem a német? Nem szereti? Ott már mindenesetre szinte biztosan benn van!

Ti voltatok ősszel az iskolabemutatón a VPG-ben? Milyen a menza, tornaterem, termek, udvar, valóban mindent csoportbontásban tanulnak 7-8.-ban, mint ahogy hirdetik? Az ofő szimpatikus volt a lányomnak, ő is felvételiztette, de milyenek a többi tanárok? Nem túl belterjes amiatt, h csak egy 7.-es oszt. indul? (Ők lesznek a kicsik a suliban.) 

Sajnos nem tudok sokat a suliról, egyszer voltunk csak (a felvételin), így még nehezebb dönteni! :)

Segítsetek! :)

Előzmény: Krapanj (698)
Krapanj Creative Commons License 2015.03.13 0 0 698

Kicsit bonyolult: a VPG-ben német 15., angol 35., Trefort 167. Ha jól értelmezem, a VPG német kvázi biztos, ám mi inkább az angolt szeretnénk, ám ahhoz ide osztályozó vizsgát kell tenni, mert magán úton tanul a lányom, viszont az ált. isk. nem akarja megcsinálni. A Trefortnak mindegy, hol tanulja a nyelvet. De lehet, hogy a 35. ill. 167. hely nem is túl esélyes? És Ti? 

 

Előzmény: Törölt nick (697)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 697

Ugyanebben a cipőben járunk mi is, pro és kontra is sok minden szól, de vhogy döntenünk kell.

Ti hanyadikok vagytok a VPG-beb, Trefortban? Angol/német?

Előzmény: Krapanj (696)
Krapanj Creative Commons License 2015.03.13 0 0 696

Sziasztok!

 

Új vagyok, eddig csak olvastalak benneteket. Segítsetek nekünk dönteni: Veres Pálné vagy Trefort? Kb. egyforma az esélyünk.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 695

Nagy a csend. Mindenki oszt-szoroz a sorrenddel kapcsolatban? :)

Vagy csak egyszerűen elegetek van már az egészből?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 694

Szünetben felmentünk a tetőre, de aztán én leléptem, apa váltott fel. A lányommal a második fizikán voltak.

Előzmény: Rékaanya (693)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.13 0 0 693

Frensisko, kicsit később érkeztél, ugye? Én is az angolos csoportbontásról kérdeztem, még a legelején. :) 

A filmes csoportban a lányom nem járt, őt a fizika érdekelte, kísérleteztek végig, nagyon élvezte. Remélem, tényleg felkerül a film, kíváncsi vagyok, mit alkottak. Sajnos csak az első körben tudtunk maradni, utána el kellett jönnünk, pedig jó lett volna a leendő ofővel bejárni az iskolát. Ti részt vettetek ezen?

Előzmény: Törölt nick (690)
Gögö Creative Commons License 2015.03.12 0 0 692

Grillusca,

ó de jó, köszönöm, stimmel. Most már nyugodtan le tudok feküdni aludni. :)

Előzmény: Grillusca (691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!