Keresés

Részletes keresés

maczkohathy Creative Commons License 2015.03.15 0 0 767

Te vetted meg?

Előzmény: Panapet (766)
Panapet Creative Commons License 2015.03.15 0 0 766
Előzmény: maczkohathy (761)
Panapet Creative Commons License 2015.02.26 0 0 765

Szia! Én már csak DVD-Video comboról tudok.

Előzmény: Ady 90-91 (764)
Ady 90-91 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 764

Vajon még lehet videót venni valamelyik boltban?

Érdekesség ként irom még viszik az emberek a maszek szervizbe a készülékeket.Persze sokan használják.

 

Panapet Creative Commons License 2015.01.26 0 0 763

Újabb tapasztalat, újabb adatok. Az esetleg erre "tévedoknek" is. Végso elkenodésemben megcseréltem az FS88 és a F75 kijelzojét. Szippantóval kiforrasztottam a 2x49 lábat :-) Az F75-ben NEC (FIP11CMW6 volt rajta. Ez persze lehet, vmi belso kód, a net nem dobott rá semmit ) az FS88-ban FUTABA. Mindketton a gépkonyvben is szereplo VSL-0144-A. Az eredmény érdekes. A halovány kijelzo az F75-ben teljesen látható :-) Nem olyan fényes, mint a sajátja, de "eladható". Tokéletesen látszik nappali fénynél is. Talán nekem érzodik fáradtabbnak, mert tudom, h milyen volt, honnan jott. Az FS88-ban tokéletesen mukodik a másik kijelzoje. Ezek szerint az eredeti elfáradt? De akkor hogy lehet, h a masik videoban meg tok jó? Hát így áll a torténet .Kovetkezik a kozmetika, aztán...:-)

Előzmény: maczkohathy (761)
Panapet Creative Commons License 2015.01.24 0 0 762

Igen, koszi szépen! Az elektrotanyáról hámoztam le :-) De, ha már itt van ez a kapcsrajz, nekem azért egy "kicsit" kínai. Hol van a timer board ill. a tube futése? Meg hát az a fránya DC/DC konverter. Vagy lehet ez csak terelés volt...:-( Kozben lehet nincs is :-)

Visszatérve a téma címéhez, szerintem nem. Nem halnak ki a VHS videok egy jó ideig. Ahogy nézem a német és angol aukcios oldalt, még igen hosszú ideig nem. És milyen áraik vannak. Arról nem beszélve, ha csak Te és én maradunk ezen a pályán, használatban is lesznek, még egy jó ideig...:-)

Előzmény: maczkohathy (761)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.24 0 0 761
Előzmény: Panapet (760)
Panapet Creative Commons License 2015.01.23 0 0 760

Rég írtam :-)

Most jutottam el oda, h van mit. Csak azért gondoltam megosztani, ha esetleg más is találkozna ezzel a dologgal, okuljon :-)

A táp minden szóba joheto kondiját kicseréltem, a kovetkezo feszultség értékure.  Nem indult. Átcseréltem az STK5392 majd a D1116-ot, semmi. Most már csak azt tehettem, h elkezdtem méricskélni oket, hol az eltérés. Azt mondtam, h biztosítékot kellett cserélni. F1112, ott, ahol már csak 6,2V van. Sajnos én rossz értékut tettem bele, úgy mukodott, mint egy futoszál, váltakozó ellenállással. Csak erre tudok gondolni, mert 1,2-3,6V kozott "eresztett" át. Kicseréltem a másik tápból, és teljesen felépult a dolog :-) Most van két masina, és megmaradt az eredeti probléma, a halovány kijelzo. Kérdés:hol létezik a kijelzo panelján DC/DC koverter? Azt súgták annál van egy kondi, azt kell kicserélni...

Előzmény: maczkohathy (757)
Kapueera Creative Commons License 2015.01.21 0 0 759

Sziasztok!

 

Szükségem volna valamilyen VHS vagy inkább SVHS videóra digitalizáláshoz! A jelenleg rendelkezésre álló Home videók amikor "drop out" van a szallagon egyszerűen rárakják a videó jelre a tracking meg egyéb osd feliratokat plusz attól függően melyik gyártó eszköze képes még frame-t is freeze-lni és addig nem rak ki videó jelet amíg újra nem tuti a szallag neki! Pl.: LG. Tehát adott egy számítógép amiben vagy egy Canopus HD Storm és szeretnék be írni kb. 20 db vhs kazettát de ezekkel a videókkal nem igazán jó! Régebben dolgoztam vidéki tv-nél és ott használtuk ezeket amiket ti is Fs-200 meg DS-850H meg ilyesmiket de most egyszerűen sehol sem találok ilyet! Nem tudna valaki segíteni olyan magnó beszerzésében vagy bérlésében?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,

A

Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 758

Hát, ez a kép elég jól sikerult és magáért beszél. Szép :-)

Az a NICAM szerintem engem, aki inkább gyári kazettákat nézek, meg régi felvetteket (Pogány Madonna :D ) nem nagyon érint...

Szakmai kérdésben  van kedved elmélkedni? Volna egy-két gondolatom, nekem, mint laikusnak :-)

Előzmény: maczkohathy (757)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.15 0 0 757

Engem nem lehet műszaki dolgokkal untatni. :-) Eredetileg elektronikai műszerész a szakmám, igaz, hogy más területen dolgozom már majdnem harminc éve.

--

Nicam: http://en.wikipedia.org/wiki/NICAM

 

Pl. a kábeltévék analóg adásának sztereó kódolása. A digitális adás megint más.

 

Nekem megvan az F75 JOG-os távja is meg a z FS88 erdetije, de az nem JOG-gombos már, ellenben vezérli a régi JOG-táv is :-) Ez az az eset, amikor a készülék tudja a kunsztot, de a táv már nem. Másik példa rá a Philips CD-950 cd-játszóm, az akkor széria legnagyobb darabja, az eredeti távja nem tudja a tálcát kinyitni, de egy régebbi táv, amire elcseréltem akkor az eredetit simán működteti.

 

Elsősorban zenehallgatásra használom ezeket a videókat, bagyon szép hangjuk van.

 

Majd próbálok valami videót is összeütni, csak jó setét helyen van most a készülék.

 

Itt a kép működés közben, most már nem így van elhelyezve:

 

Előzmény: Panapet (756)
Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 756

Ja! Nem, távot nem kaptam. Vannak régrol, a jog-ot meg nem éreztem hiánynak. Mi az a NICAM stereo?

 

Előzmény: maczkohathy (754)
Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 755

Hát igen, szegénykék elég "antikoltak" :D Foleg a felso. De belulrol egész szép, bár a fejtisztító henger nem túl tiszta. Viszont az alsó belulrol PATIKA :-)

Nem untatlak? Ha érdekel, csinálok majd eredményt késobb, foleg. ha sikerul a két problémán átlendulni. A tetejuket mattfeketével gondoltam lefújni. Csináltam már kazettás deck dobozával, olyan mint az új. A frontot szétkapom, fogkefe-fogkrém, polír-molír, egy hangyányi szilikon, letorolget, aztán meglátjuk...A tápjibát szerelo "súgta", azért gondoltam megcserélni. Hát egyelore ennyi. Megnézheto a géped ?:-)

 

Előzmény: maczkohathy (754)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.15 0 0 754

Tényleg mások. A fölső vagy későbbi, vagy más piacos kivitel, mert már van benne Nicam sztereó. Ettől is lehet más a kijelzője. A küllemük alapján kaptak már az élettől egyet mást, az én példányom olyan hozzájuk képest, mintha tegnap gyártották volna. Szegénykék... Távvezérlőt kaptál hozzájuk?

Előzmény: Panapet (753)
Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 753

Na, elkészult a film :-) A háttében a mosógép zakatol, elnézést! Egyik szemem sír, a másik meg orul :-)

https://www.youtube.com/watch?v=GTZp8e5YCL4

Igyekeztem láthatóvá tenni a kulonbségeket és a hibát.

Azóta vannak fejlemények. A tápegységeket megcseréltem és életre kelt a masina. Egyértelmu táp probléma. A donornak így sikerult leellenorizni a képét. Tokéletes! Tehát az eladó ezek szerint nem foglalkozott az osszedugással :-) Nos ezek jó hírek. Maradt a kijelzo kérdése és egy hibás táp :D 

Előzmény: maczkohathy (751)
Panapet Creative Commons License 2015.01.14 0 0 752

Aj, koszi szépen! Aztán az jutott eszembe, csinálok egy videot és feltoltom a Youtube-ra, azt fogom belinkelni. Így legalább a betegség :-( is jobban látszik .

Előzmény: maczkohathy (751)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.14 0 0 751

Lehet. Legjobb, ha feltöltöd egy képfeltöltéses oldalra és beilleszted a linkjét.

 

 

Így ni.

Előzmény: Panapet (750)
Panapet Creative Commons License 2015.01.14 0 0 750

Koszi! Holnap csinálok képet. Jut eszembe! Lehet ide  képet beilleszteni?

Előzmény: maczkohathy (749)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.14 0 0 749

Ó jaj...

Részvétem. Ötletem nincs. Eltérő FS88-ak?? Nahát... :-S

Előzmény: Panapet (747)
Panapet Creative Commons License 2015.01.14 0 0 748

Szia! 

Írtam egy litániát...

Udv!

Előzmény: renee7 (743)
Panapet Creative Commons License 2015.01.14 0 0 747

Szia! (Sziasztok, akit még érdekel!)

Megjott a donor :-( 

Hol kezdjem? Érdekes... A donornak nincs képe, csak hang, az eladó szerint. Lehet ennek ellenorzésével kellett volna kezdeni...

Elore leszogezem, nem ér rohogni! Bár ekkora f@szságon inkább sírni kellene!

Kijelzocsere. Hát nem túl meggyozo, jobb jobb. De ami az enyémben halovány volt,az a donorban erosebb. Nem az igazi, de erosebb. Hm. Szinte egyformák, a donor kijelzo valamivel erosebb. Még valami! A két fs88 nem egyforma!!! Sem a pult, sem a kijelzo! De felcserélhetoek. Majd megpróbálok képet, csak elraktam oket, mert majdnem fejbelottem magam :-(

Szóval úgy hagytam, ahogy a legjobb fényero volt. Nézzuk, mi a helyzet a képpel!

Nem akart megszuletni, végul a SVHS out-on találtam. De addigra kijelzok le, fol, oda-vissza, lehet-e osszefuggés a cserélgetés és a képhiány kozott (f55-nél találkoztam ilyennel, néhány funkció elveszett. Pl nem volt hang, akimenet kijelzése is hiányzott az egyébként világító kijelzorol.)

Szerencsétlenségre a donort úgy dugtam a konnektorba, h nem volt fent a kijelzoje. Hogy ettol-e, vagy valami véletlen egybeesés. elment az áram. Nem lehetett bekapcsolni kijelzovel sem. Nézem, az egyik bizti elszállt. Csere. Megjon az áram, de a gép teljesen megkergult. Ki-be kapcsolás, nem reagál semmire, néha pittyen, a bene maradt kazettába idonként beleteker visszafelé és ennyi. A képet nem is tudtam megnézni tényleg nincs, vagy nem tudták osszedugni. 

Hát itt tart ez a torténet, a kijelzoket pedig vissza kell cserélni, mert bár a kijelzés egyformának tunik, a panalek funkcióban eltéro tulajdonságúak :-(

Vélemény, otlet?

 

Előzmény: maczkohathy (745)
Panapet Creative Commons License 2015.01.05 0 0 746

Igen, az enyémnek egyenletesen, az egész halovány. Valaki letekerte a fényeroszabályozót :-)

Koszi szépen a linkeket! Ástam is erre tovább és a kovetkezot találtam a szervízkonyvben:

SYMPTOM: The display on the unit shuts down.
CAUSE: Q1701 goes O/C due to a breakdown of D1702 caused by temperature.
REMEDY: 1.Change D1702 (MA4300H) to Part No. MA4270M.
2.Change Q1701 to Part No. 2SD973B-R.
3.Add a 2200pF Capacitor (ECKF1H222KB) between the base and
emitter of Q1701.
EFFECTIVE FROM: Serial No.: K3...........

A K3-még nem ellenoriztem.

Az a O/C ?

Aztán, h ez az egész, valamennyire világító kijelzore is igaz-e...? Megnéztem az alkatrész árakat :-(

Egyelore megvárom azt a donort, amit kinéztem, aztán meglátjuk. 

Mindenképp írok, h mire jutottam!

Előzmény: maczkohathy (745)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.05 0 0 745

Mondjuk az én FS-88-asomban nem az egész kijelző gyengélkedik, hanem csak az a rész a számlálóból, ami standby-ban is világít, amikor az időt mutatja csak. De az sem vészes, csak egy pöttyet haloványabb. Ha jól értem, a tiéd halvány az az egész. 

 

Kerestem kissé a témában:

 

http://www.elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=35399&reply=6

 

http://forum.technokrata.hu/viewtopic.php?t=36461

 

http://www.elektroncso.hu/cikkek/vfd.php

 

Igazából derengett valami régről, hogy ez egy elektroncső-féle tulajdonképpen.

Előzmény: Panapet (744)
Panapet Creative Commons License 2015.01.04 0 0 744

Szia!

 

Hú! Tokre koszonom, a még az én laikus szurkeállományomnak is felfogható magyarázatot! Így egészen értheto :-)

Igen, már kaptam javaslatot, h legyen donor. Meglátjuk, rajta vok egy masinán...

Aztán írok, h mit sikerult intézni. :-)

 

Koszi a választ!

 

Szia.

Előzmény: renee7 (743)
renee7 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 743

Szia!

 

Szívesen, nincs mit.

 

Minden elektronikai áramkör fárad valamilyen formában. A japánok a 90-es évek elején a botrányos minőségű SMD elektrolitkondenzátoraikkal is időzített bombákat építettek be. Ezek pár év után kifolytak a rossz szigetelés miatt és a legváltozatosabb képhibákat tudják okozni.

 

Lehet, hogy még rendelhető cserekijelző az FS88/200-ba. Konkrét rendelési igény esetén utána lehet nézni. A Panasonicoknak elég látványosan tudott kifakulni, elhalványodni a kijelzőjük.. De adott esetben jó áron célszerű egy donorgépet is megvásárolni, ha éppen akad.

Előzmény: Panapet (742)
Panapet Creative Commons License 2015.01.03 0 0 742

Szia!

Koszonom szépen a választ, meg az emilcímet is!

Nem is hallottam ilyenrol, h egy elektronikai áramkor ilyen formában képen "fáradni". Már ezért is orulok, h ide találtam!

A kontaktnak kulon orulok, akkor ezek szerint van Kire számítani... Itt szeretném megkérdezni, amit maczkohathy-val is tanácskoztunk, fs-88-nak halovány (nem piszkos) a kijelzoje, szinte csak teljes sotétségben látható. Mi donor megoldásban értettunk egyet. Az ismerosod erre is tudna gyógyírt?

Az fs-200-at csak azért kérdeztem, mert foglalkozom a gondolattal, beszerezni egyet.

 

Szia.

Előzmény: renee7 (741)
renee7 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 741

Szia!

 

Persze, mind a két üzemmódban működik a TBC. Használni persze csak indokolt esetben célszerű, mert ezeknek a régebbi Panáknak hajlamos öregedni a TBC-je, amit úgy veszel észre, hogy bekapcsoláskor fakóbb lesz a kép, mintha egy tüllfüggönyön keresztül néznéd. Ha a szalag jó állapotú és jó minőségű felvételt játszol le stabil szinkronnal, akkor nem kell. Más a helyzet, ha valami gagyi LCD-s,  vagy korai 100 Hz-es TV-n felül vízszintesen remeg a kép, akkor sajnos kell.

 

Egyszer korábban leírtam, hogy az FS200 bitang jó magnó, csak sajnos nagyon ritka, hogy magánszemélytől, jó állapotban juss hozzá. A használt piacon fellelhető FS200-ak zöme kisebb stúdiókból kopott ki, leharcolva. Ha jó állapotban is jutsz hozzá, érdemes egy megbízható szerelővel ellenőriztetni, a tápegységet 100%, hogy újra kell kondenzátorozni, a mechanikában a gyors fékeket kell cserélni. AZ Y/C panelen is lehetnek kiszáradt, kifolyt aluházas SMD elkók. Ha valakinek ilyen gondja lenne, és megkeres a hungaria100@hotmail.com email címen, akkor egy nagyon jó, gondos, budapesti szervizes sráchoz tudom irányítani Nekem egy Panasonic NV-V8000-et újított fel művészi munkával, pedig ez gyakorlatilag a világ egyik legösszetettebb, bonyolultabb S-VHS gépe.

Előzmény: Panapet (739)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.02 0 0 740

Nekem nincsen FS200-asom...

Előzmény: Panapet (739)
Panapet Creative Commons License 2015.01.02 0 0 739

Juheeeee! Eszem megáll :-) Pozitív értelemben. Még egy "mérgezett" embert sikerult találni :-) Erdeklodnék, h fs-200-ról van-e tapasztalat? A TBC VHS és SVHS felvételnél is mukodik?

Előzmény: maczkohathy (738)
maczkohathy Creative Commons License 2014.12.31 0 0 738

Hehe.

A HFM-ek itt pihennek a polcon, papír formájukban :-)

 

Nem szedtem szét még az FS-88-at, de a jelenséget ismerem, az F-75-öst többször szétszedtem.

Előzmény: Panapet (737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!