Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2009.10.15 0 0 275
XI. ker Rétköz utca 16. Felicavet rendelő. Az egyik legjobb. :)
Előzmény: fidelite (274)
fidelite Creative Commons License 2009.10.15 0 0 274

szia,

tudom, hogy ez nem a reklám helye, de megírnád, hová jársz az állataiddal?

köszi

Előzmény: Sütimüti (273)
Sütimüti Creative Commons License 2009.10.14 0 0 273
Én cavecattel értenék egyet, szerencsére nekünk meg van "A" rendelőnk, és "AZ" orvosunk, bár a rendelőben sosem volt még olyan, hogy negatív dolog történt volna.
Lassan 6 éve nyulazok, amit lehetett információt hobbi nyulasként magamba szívtam, és próbálom a legjobbat nyújtani nekik, és most már a kutyáimnak is, ill. 2 tengerimalacunknak is. A nyulaknál egyet nagyon megtanultam, ha baj van, nem várunk napokig, hanem azonnal megyünk az orvoshoz. Szerencsére nem nagyon voltak betegek. Szoktam beszélgetni a dokinkkal, és egyszerűen hihetetlen sztorikat szoktam hallani, hogy mennyi ideig várnak a gazdik, míg végre dokihoz viszik szerencsétlen állatot (független a fajtól), vagy milyen durván etetik helytelenül, és néhány esetben már ők sem tudnak segíteni rajtuk. Ilyenkor a gazdi a dokit tartja szemétnek, mert mi az, hogy nem tudta megmenteni, persze, ő nem hibás, ha a kutyáját 2 hét hányás-hamenés után vitte csak orvoshoz...vagy nem érti, miért baj, ha a nyuszi a csirkefarhátat "szereti" (volt ilyen a törpenyúl fórumán). Ez az egyik része. A másik része a váróban elmesélt kálváriák, a XI. kerületi JT klinikáról nem egy állatot hoztak át a miénkbe, mert ott félrekezelték a kutyát, pedig még csak nem is "egzotikus" állat kategória, ha jól tudom, kutyát-macskát magasabb szinten is oktatják az egyetemen. Oda pl. akkor sem vinném az állataimat, ha fizetnének, vagy csak az lenne az egyetlen rendelő a világon. Biztos van ott is normális, rendes, de nem kockázatnék.
Sajnos vannak hitvány, hentes állatorvosok, akiknél szerintem az a legnagyobb probléma, hogy nem veszik a fáradtságot, hogy tovább képezzék magukat. Egyszer biztos jó doki volt, de ismerek olyat, akinek kicsit fejébe szállt a dicsőség, és ugyanazt mondja már 10 éve (nyulas téma), ami napjainkban már egyáltalán nem állja meg a helyét, szerintem nem olvasgat szakirodalmat, ha olvasna, nem mondana akkora butaságokat....
A kommunikáció pedig nem egyoldalú. A mi dokinénink sem annyira közlékeny idegenekkel (mi már nem tudjuk lelőni, de imádom), de a gazdinak is megvan a joga, hogy kérdezzen... Mi, miért történik, mi a baj, stb.
moonlights Creative Commons License 2009.10.10 0 0 272
Köszönjük a felvilágosítást, mi tudatlan gazdik.... Én csak azt tudom, hogy se a kutyám, se a macskám azután az eset után nem szívesen járt az orvoshoz... Sőt egyenesen rettegett. És az előtte mindenhol simogatható cica, utána azon az egy helyen ha csak hozzáértünk érzékenyen reagált.... És nem piszkáltuk, nem kenegettük, nem vakargattuk... Ugyan minek is tettük volna, ha fájt az állatnak? Azért, hogy még inkább fájjon neki? Egyébként eszünkbe sem jutott....
Azóta van már cicánk, kutyánk, milyen érdekes őket is kellett oltatni, még sincsenek ilyen negatív tapasztalataink... Vajon miért? Más dokinál nem ugyanúgy kéne hatnia a szereknek? Nem ugyanazt az injekciót adja be? És milyen érdekes ők normálisan tudnak bennünket tájékoztatni? Normálisan tudnak kommunikálni? Talán ők nem az orvosi egyetemre jártak, hanem egy kommunikáció szakosra.... Lehet mellette megtanulták az orvostudományt, amennyiféle tantárgy most már van az iskolákban...
Nem vártunk mi csodákat, csak annyit, hogy normálisan lássák el az állatokat, vagy épp tájékoztassanak bennünket. Hát egyik sem történt meg. Nem tartom magam egy olyan gazdinak, hogy ne lássam be, ha épp már tényleg felesleges a beavatkozás annak a kis szerencsétlennek.
És nekem azt ne mondja senki, hogy kommunikációra nem tanítják az orvosokat, csak gyógyítani! Mert ilyen nincs! Mindenhol, már lassan általános iskolában is van kommunikáció tantárgy, és ott ahol az emberek ügyfelekkel találkoznak, még ha közvetve is állat-gazdi, ott normálisan kellene kommunikálni. Milyen világban élünk? Én is járok még most is iskolába. Nem kommunikáció szakos főiskolába hozzáteszem. Mégis megtanuljuk, hogyan kell az állampolgárokkal beszélni, hogyan kell velük bánni.... Pont egy orvos ne tudná ezt? Egyébként még ha nem is tudja, a munkája során kötelessége megtanulni, vagy ez irányú hiányosságait pótolnia, gyengeségét erősítenie. Mert ő igenis ügyfelekkel foglalkozik még ha állatival is, de annak van egy emberi gondozója.... Azt is hozzáteszem, hogy nem fiatal dokinál jártunk, aki esetleg még a pályája elején tartott, és nem rendelkezett megfelelő tapasztalattal. Mindegyik jócskán benne volt már a korban....
Szép lenne ha a gyerekorvos sem tudná megfelelően tájékoztatni a szülőt a gyereke állapotáról! Persze vannak kivételek, mind negatív, mind pozitív irányban. De aki negatív, az fejlessze magát! Ha már ilyen szakmát választott!
Előzmény: cavecat (271)
cavecat Creative Commons License 2009.10.10 0 0 271
előrebocsájtom, hogy nem ismerem az állatkorházat, de:

- volt jópár hörcsögöm, az elszíneződött bőrkinövés valamiféle "bőrrák" (melanoma asszem a szakneve), meg lehet műteni, mást nem lehet vele csinálni, de egy idős höri majdnem biztos, hogy nem ébred fel az altatásból. Amikor a gazdi orvoshoz viszi az állatkáját, mindig azt várja, hogy a doki csináljon VALAMIT, de sok esetben sajnos nem lehet tenni semmit. Illetve lehet, csak az rosszabb, mintha békénhagyjuk az állatot. Az öregkori betegségek, valamint az éveken át tartó helytelen táplálás és tartás sajnos nem helyrehozhatóak egyetlen varázsütéssel; utóbbit ugye nem lehet megmondani a gazdinak, mert megsértődik, és legközelebb máshova megy, előbbit meg elvileg meg lehetne mondani, de a gazdi ismét megsértődik. Ilyenkor a doki kínjában inkább bead valami szurit, csak hogy eleget tegyen a tudatlan gazdi elvárásainak... Na ezért nem lettem én állatorvos.

- hogy miért reagált ilyen érzékenyen mind a cica, mind a kutya a szurira, azt nem tudom, az én kutyám (a mostani és az előző is) mindig imádott dokihoz menni, de ez valószínűleg a neveltetéséből fakad. Az viszont egészen biztos, hogy az oltás helyén kialakuló steril tályog nem az orvos hibája. Közel 100 törpenyulat oltottam végig Leporiphylinnel, ez egy alumínium-hidroxid gélhez vagymihez kötött oltóanyag (értelemszerűen az oltás 1 mililitere nem mind a hatóanyag, hanem nagyobb részt vivőanyag, az adagolhatóság érdekében van hígítva), sajnos ez a vivőanyag hajlamos a bőr alatt steril tályogot képezni, ami amúgy teljesen ártalmatlan, néhány hét alatt felszívódik. Nagyon sok nyuszinak lett puklija az oltás helyén, de eddig még mindegyiknek elmúlt. Persze ha az ember lekaparja, piszkálja, kenegeti, rossebbtuggya micsinál vele, el lehet érni, hogy maradandó nyoma maradjon, de ezért erősen meg kell küzdeni a gazdinak.

csak egyet tudok felróni a klinika orvosainak a leírásod alapján: hogy nem adnak elegendő tájékoztatást nektek, a gazdiknak. Ha ezeket a dolgokat elmondták volna (pl. a melanoma műthető, de a műtét veszélyes, ill. hogy a szuri steril tályogot okozhat), nem úgy jöttetek volna el, hogy "de köcsög ez a doki".
Csak hát az állatorvosi egyetemen azt tanítják, hogyan kell az állatokat gyógyítani, és nem azt, hogyan kell a laikus gazdiknak közérthetően elmagyarázni, mi a helyzet.
Előzmény: moonlights (270)
moonlights Creative Commons License 2009.10.10 0 0 270
Szia Edó-ka!

Szörnyülködve olvastam a sztoridat. És mégszörnyűbben tapasztalom, hogy ezek szerint nem változott, az elmúlt 10 év alatt semmit sem a kórház. Ha a Fővárosi Állatkórházra utaltál az írásodban, hát bizony én sem tudok róluk semmi jót sem mondani.
Igaz ott lakunk a kórházzal szemben, tehát ott van a szomszédban. De akkor sem vinném oda az állatomat, ha már elpusztult, hiába van itt tőlünk 5 percre!
Volt már otthon, kutyánk, macskánk, hörcsögünk. Mikor mi, illetve én a negatívumokat tapasztaltam, akkor pont a kutya és a macska együtt volt. Oltásra kellett vinnünk őket. Egyik nap a kutyust vittük. Szegénykémnek úgy adták be az oltást, hogy felsírt. Na ezt betudtuk annak, hogy hát biztos az izomba kellett beadni és az nagyon fáj. Másnap elvittük a cicát, hát annak is úgy lett beadva, hogy szegénykém a kabátujjamban kötött ki oltás után, oda bújt, és még haza nem értünk egész úton ott volt bent :o((((
A cicának utána egy csomó keletkezett az injekció helyén, és utána azon a ponton nem is lehetett többet simogatni, mert fájlalta, érzékeny volt neki. Több év után sem.
Egy alkalommal voltunk a hörivel is. Már akkor szegénykém rosszul látott, és vmi fekete folt volt közvetlenül a bőrén, mind a két oldalt hátul. Ezzel vittük el a dokihoz. Na megvizsgálta és mondta, hogy hát éppen adhatna rá vmi injekciót, de feleslegesnek tartja, mert a höri már öreg, úgy is el fog pusztulni. Hozzáteszem, utána még vagy egy évig élt a hörcsög...
Szóval ennyit az ott dolgozó dokikról, illetve akikkel én találkoztam, mert nyilván általánosítani nem lehet.
Most ugyan kiskutyavásárlás előtt állok, év végén, jövő év elején lesz meg vmikor, de azt már tudom, ide általánosítás vagy oda, hogy a Fővárosi Állatkórházba bizony nem fogom vinni.....
Előzmény: Edó-ka (269)
Edó-ka Creative Commons License 2009.10.03 0 1 269

Szia!

Sajnos ez nem érzelemkitörés,hanem tapasztalat,és ha tovább olvastad/ami nyilvánvaló/akkor láttad,hogy azt is írtam vannak akik gyógyítanak!Nem általánosítani akartam,és sajnos nem tudtam azt sem írni,hogy vannak kivételek,mert akármilyen rendes orvossal is találkoztam már,ő is felszámolt plusz költséget,persze nem miden alkalommal,de volt rá precedens!Egyedül egy aszisztensnő volt aki tényleg az állatokat gyógyította,és úgy törődött velük ahogy kell.Amikor a négyhónapos pici kutyámnak már úgy szét volt szúrkálva a vénája mindenhol,hogy már nem tudtak honnan venni vért,hozzá akkor is örömmel ment.Imádtuk őt,de sajnos átment máshova dolgozni!És igen,abban igazad van,nem ismerem az összes állatorvost,de még nem találkoztam az "igazival"!

Nem fizettünk amikor ránézett a kutyára,de ha már vállalom a költségeket,akkor miért nem vizsgálta meg,miért kellett ez miatt nagyon sokat szenvednie?!Ilyenkor ne kímélje meg a pénztárcámat,hanem tegye a dolgát,hisz ezért lett állatorvos!Gondolhatták,hogy éjjel kettőkor nem azért megyünk oda,mert nem tudunk aludni,és unatkozunk!

Igen,másnap az orvosunk ultrahangozta,vizeletet és vért is vett tőle,amiből kiderült a veseprobléma.Négy napig reggeltől estig infulzió,és katéterezni is kellett.Utána folyamatos diéta,több hónapig.De sajnos ez előtte való nap nem történt meg,mert akkor is egy /sajnos ezt kell mondanom,de ezzel szerintem te is egyet értesz/ felelőtlen orvos volt ott!

Egyébként ha hangulatkeltést akartam volna csinálni,akkor vagy nem is ide írok,vagy azt írom,hogy szegény belehalt.Csak én egy nagyon állat szerető ember vagyok!És lehet ez is a baj,mert azt várnám el az orvosoktól,hogy azzal a szeretettel bánjanak az állatokkal,ahogy én teszem!Tudom,érzelmekkel ez a munka nem nagyon működik.

Nem azért írtam le ezt a történetet,hogy ellenségeskedést váltsak ki.

Egyébként struvitköve volt a kutyusnak,amit nem tudnak mitől jött elő,mert Royal Canin tápot kap,és a felmenőitől sem örökölhette.

Előzmény: Wet RinR (268)
Wet RinR Creative Commons License 2009.10.03 0 0 268

Edó-ka!

Az olyan nyilvánvalóan érzelemkitörésre, mint "az állatorvosok többsége igen is a pénzre hajt,vagy csak lusta" nem is reagálnék, mert szerintem csak az állatorvosok egész kis részének ismerete alapján általánosítasz. Én 20 éve dolgozom a szakmában, de a 3-4 ezer állatorvosnak max. a negyedét ismerem, ezért nem általánosítanék.

Az általad leírt történetben szerintem az első kezelést végző kolléga mulasztott. Nem katéterezte meg az állatot, valószínűleg egy görcsoldó beadásával letudta a kezelést. A komolyabb beavatkozás nem is feltétlenül szükséges az első kezelésnél (ha nincs feszülésig tele a húgyhólyag), de valamilyen fájdalomcsillapitóra szükség lett volna, hogy reggelig ne szenvedjen az állat. A klinikán nem írtad, hogy ki kellett-e fizetnetek a vizsgálati összeget. Ha igen, akkor a kolléganő valóban komolyan elítélhető, hogy semmilyen ellátást sem végzett. Ha viszont ingyen vizsgálta meg, akkor valószínűleg csak a Te pénztárcádat akarta megkímélni a valóban borsos ügyeleti díj kifizetésétől. (A 15 ezer forint sajnos reális, egy nagy intézmény fenttartása nem olcsó. Nézd meg, hogy hasonló ügyeleti ellátásért ember esetén mennyit számláz a kórház a TB-nek és mit kapsz érte!) Sajnos az ügyelet úgy van kitalálva, hogy ha csak felír valamilyen fájdalomcsillapítót, akkor is ki kell fizetni a teljes összeget. Persze ettől még fel lehetett volna ajánlani, de én a saját betegeimnek pont ezért javaslom, hogy legalább alapgyógyszerek (fájdalomcsillapító, hányáscsillapító, adszorbens) legyenek otthon.

Másnap remélhetőleg ismételt (!) ultrahang, teljes vérkép és vizeletvizsgálat után jelentették ki, hogy "leállt a fél veséje", mert ezek nélkül inkább csak hangulatkeltés az egész. Meglehetősen gyakori panasz a húgycső-elzáródás az állatoknál és sok tulajdonos akár napokig is vár, mire elviszi az állatorvosához. Ilyenkor a vérkép nagyon rossz, de amint megoldjuk a problémát, néhány órán belül rendeződik az egész.

Zs

 

Előzmény: Edó-ka (267)
Edó-ka Creative Commons License 2009.10.02 0 0 267

Sziasztok!

Nem tudtam,hogy van ilyen blog,de örülök neki,mert sajnos az állatorvosok többsége igen is a pénzre hajt,vagy csak lusta,és inkább hagyja az állatot szenvedni!De persze vannak akik gyógyítanak is!Saját tapasztalat,és szeretném is elmesélni.

Láttam hogy a Bp.-i állatorvosi klinikát ajánlotta valaki.Hát én mindenkit inkább lebeszélnék,mert sajnos mi nagyon rosszúl jártunk ott!

A négy hónapos francia bulldogomnak elzáródott a hugycsöve,és nem tudott szegénykém pisilni.Délután elvittük az állatorvoshoz ahova járunk,(de sajnos nem az a doki volt,aki tényleg az állatokat gyógyítja)adott neki szurit ami majd megindítja,de sajnos nem történt vele semmi.Éjjel kettőkor telefonáltunk az állatorvosunknak,aki beküldött a pesti klinikára.A kapuba már közölték,hogy tizenötezer alatt nem állnak velünk szóba,de az sem érdekelt,mert szenvedett az a pici kutyus!Mikor beengedtek minket,az ajtóban-nem beljebb-ránézett egy doktornő,picit megnyomkodta a pociját,és azt mondta reggelig kibírja,nem lesz baja,vigyük haza,és reggel vigyük el a dokinkhoz!De szegény már egy napja szenvedett,hogy nem jött neki semmi.Mi elhittük,mert ő az orvos.Hazavittük,de nagyon rosszul volt.Nyögdécselt,és folyamatosan erölködött,de hiába.Egész éjjel nem aludtunk semmit.Végre reggel, elvittük a dokinkhoz,és ott közölték,hogy leállt a fél veséje,és nem biztos,hogy helyre fog jönni!Nagyon sok szenvedés,és persze sok pénz után azért sikerült felépülnie!De soha többet nem megyünk arra a szemét helyre!

Másnap vissza akartam menni,megmondani nekik a magamét,elküldeni őket a fenébe,de nem volt hozzá energiám!

 

moonlights Creative Commons License 2009.10.02 0 0 266

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat! Hát én is baromságnak tartottam. De mondom mégis megkérdezem már tőletek, nehogy meglepetés érjen....

Előzmény: Wet RinR (265)
Wet RinR Creative Commons License 2009.09.30 0 0 265

Szerintem ez baromság. Az általam ismert szinte összes állatorvos számítógépes betegnyilvántartó programmal rögzíti a munkáját. Ebben minden tétel (injekció-beadás, vizsgálat, gyógyszerek 1 ml-e) be van árazva, így amint beírja a kezelés részleteit, a program adja hozzá az árat. Ráadásul a leggyakoribb kezelések esetén már kívülről fújom az árat, így már előre közölhetem a tulajjal, ha szeretné tudni. Felfelé sohasem szoktam változtatni (kint a váróban kötelező az árlista, így ezt ellenőrizheti is a gazdi), legfeljebb a kezelés díját (ez a munkadíjam) nem kérem el pl. sok macskás, szegény nyugdíjas esetében.

zs

Előzmény: moonlights (263)
cavecat Creative Commons License 2009.09.30 0 0 264
huhh, lehúzós doki sznob gazdikra specializálódva...
tudod, ez olyan, hogy ha egy festőhöz megy egy orosz, a legkisebb bélyegnyi képre is azt kell mondani, hogy félmilliárd, mert nem azért veszi meg, mert szép, hanem azért, mert drága.
na az ilyen "oroszoknak" nyújt szolgáltatást az állatorvos, aki többet kér a törzskönyves kutyáért, mint a törzskönyvetlenért... :P
Előzmény: moonlights (263)
moonlights Creative Commons License 2009.09.29 0 0 263
Arról tudsz/tudtok valamit, hogy állítólag a törzskönyves kutyának magasabb, drágább lenne az orvosi költsége, mint amelyiknek nincs törzskönyve?? Én ezt tegnap hallottam egy kutyástól, és néztem nagyokat.... Ha így is van nem értem, hogy miért? Nem ugyanúgy négylábú, szőrös és ugat?
moonlights Creative Commons License 2009.09.23 0 0 262

Szia Zsolt!

 

Bp. 13. kerületben lakom.

Azért érdeklődtem, mert ahol a dolgozom irodaházban a 16. kerületben, ott megbüntették az egyik társaság alkalmazottját tavaly, mert nem jelentette be az önkorminál, hogy elpusztult a kutyája.

A kolleganő helyi lakos, mikor volt nekik pár éve kutyájuk, nekik is be kellett jelenteni az önkorminál.... De ez már régen volt 2000 ekőtt.

Kicsit utánaolvastam a neten, és a 13. kerületkben a nyilvántartásra vonatkozó tv-i rendelkezést, a kerületi rendeletben 2001-ben megszüntették.

Tehát így mixelődött minden, és jobbnak láttam inkább megkérdezni, hogy most akkor végül is mi a helyzet, be kell-e jelenteni vagy sem....

 

Köszönöm szépen a válaszodat!

Előzmény: Wet RinR (261)
Wet RinR Creative Commons License 2009.09.23 0 0 261

Moonlights!

Nem ártott volna, ha legalább azt elárulod, hogy melyik kerületről van szó...

Ettől függetlenül ma Magyarországon sehol sincs hivatalos ebnyilvántartás. Ennek függvényében az önkormányzatnak sincs joga a bejelentést kérni. Ráadásul korábban is az ebet veszettség ellen beoltó állatorvosnak kellett bejelentenie az önkormányzatnak az oltást és nem a gazdinak.

A szabad állatorvos-választás joga Téged is emgillet. Bármelyik kollégához viheted az országban, ha annak érvényes működési és veszettség-oltási engedélye is van!

Zs

Előzmény: moonlights (260)
moonlights Creative Commons License 2009.09.22 0 0 260
 

Sziasztok!

 

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni.

 

Nemsokára kutyus áll a házhoz nálunk :o))) Úgy hallottam, hogy a kerületben, ahol lakunk be kell majd jelenteni az önkormányzatnál. Szóval erről szeretnélek titeket megkérdezni, hogy is működi ez, mi ennek a folyamata stb.

A másik dolog, hogy nem a kerületbe szeretném állatorvoshoz hordani, hanem vidékre, egy megbízható állatorvoshoz.

Ami volt itthon kutyánk, azt a kerületbe hordtuk dokihoz, de akkor mi nem jelentettünk be senkinek semmit, csak becsületes gazdi módjára hordtuk rendszeresen dokihoz. Lehet hogy a kerületi doki bejelentette? Ha vidékre fogom vinni vajon az a doki is bejelenti vagy nekem kell külön ügyintézni?

 

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Gabiiiiii Creative Commons License 2009.09.19 0 0 259
ja es Zsoltnak hihetsz,ha en mondom,annakidejen o ivartalanitotta Tyutyikat is...
Előzmény: Gabiiiiii (258)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.09.19 0 0 258
latom,nem hiszel nekem,nyavalyas:))))
Előzmény: Lilla&Fecni (254)
Lilla&Fecni Creative Commons License 2009.09.19 0 0 257
Zsolt! Köszönöm szépen a segítséget! Amúgy tényleg azok vannak többen, akik azt mondják, hogy mehet. Majd a későbbiekben megírom, hogy mi történt velünk, lett-e bajunk, vagy sem :)
Tényleg köszönöm! Üdv: L&F
Előzmény: Wet RinR (256)
Wet RinR Creative Commons License 2009.09.18 0 0 256

Lilla!

Ha szakembereket kérdezel, akkor egyértelmű lesz a válasz. Te döntheted el, hogy mikor ivartalanítasz, az első (!) tüzelés előtt vagy után, statisztikai adatok szerint nincs komoly különbség a kutya későbbi életében. Azt érdemes tudni, hogy az első ivarzás előtt végzett műtét esetén a legkisebb az esélye később a nemi szervek daganatos elváltozásainak. Az általad hallott "fejlődési rendellenességek, idegrendszeri zavarok" semmilyen kapcsolatban sem lehetnek az ivartalanítással, ilyet komoly szakember nem is állíthat (remélem). Az ivartalanítás esetleges mellékhatásai (inkontinencia, elhízás, és egyéb hormonhiányos tünetek) ritkák, és kialakulásuk nincs kapcsolatban a műtét elvégzésének idejével. Érdemes tudni, hogy az USA-ban, ahol meglehetősen erős az állatvédelem, már 6-8 hetes korban elvégzik ezt a műtétet (szinte minden, nem tenyésztésre szánt kisállatnál) és a több évtizedes gyakorlat statisztikai összesítései sem igazoltak semmilyen kapcsolatot a korai ivartalanítás és a későbbi betegségek között.

zs

Előzmény: Lilla&Fecni (254)
Lilla&Fecni Creative Commons License 2009.09.18 0 0 255
Látom, hogy ez a téma nem idevaló, de azt is látom, hogy egy orvos aktív hozzászólója a topiknak, és a ti véleményetek is érdekel! Lilla
Előzmény: Lilla&Fecni (254)
Lilla&Fecni Creative Commons License 2009.09.18 0 0 254
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Az állatszigetről örökbe fogadunk egy kislány kutyust, most kb 4 hónapos. A szerződés aláírásával együtt vállaljuk, hogy egy éves koráig ivartalanítjuk, de mivel fiú mellé kerül így ragaszkodnak hozzá, hogy a 6. hónap körül pakoltassuk ki. Namost, minél több orvost és hozzáértőt kérdezek meg, annál több a vélemény. Szerintetek várjam meg az első tüzelését vagy sem? Van, aki azt mondja, hogy ha az első előtt megműttetjük fejlődési rendellenességek lépnek fel, idegrendszeri zavarok, bőrbajok. A másik oldal (és ők vannak többen) meg azt, hogy semmi baja sem lesz, ha fél éves korában megtörténik a dolog. Hogy döntsem el, hogy mi a jó? Ha rajtam múlna egyáltalán nem csináltatnám meg neki, de a menhely ellenőriz, és kéri a papírokat. (Tudni kell, hogy a fiú aki mellé kerül nemzőképtelen egyéb okból). Valakinek van ebben tapasztalata? Köszi mindenkinek előre is! Lilla&Fecni
ziko3 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 253

Megértem álláspontodat,mi is hasonló rendelőbe járunk,de még probléma nem volt sose.

 

Viszont az emlitett rendelőben  UH-n nem láttták a macskámnál vemhesség megállapitásnál..((( Másnap vetélt,nyitni kellett.

 

Ismerősöm kutyája műtét közben fertőzést kapott.

 

 

Nagy ivbe elkerüljük e rendelőt!

Előzmény: Wet RinR (251)
Wet RinR Creative Commons License 2009.09.02 0 0 251

Nyilván és érthetően nagyon megviseltek az események, de a kollégáim védelmében 1-2 dolgot megemlítenék: hiba, ha nem vesznek ki egy élő (!) kullancsot az állatból, sőt az is, ha a prevenciós lehetőségeket nem említik, de inkább a nagy forgalomnak tudható be és nem annak, hogy ne ismernék ezeket. Szerintem ha máskor kisebb forgalmú, nyugisabb helyet választasz, biztos lesz elegendő idő mindent átbeszélni.

Én magam is számtalanszor műtök úgy, hogy a kollégám mindent előkészít, felnyitja az állatot és engem csak arra a 10-15 percre hív be, amíg a tényleges beavatkozást elvégzem. A végén még persze mindent ellenőrzök, de "műtét közben" nyugodtan tudok rendelni is.

Ja, semmilyen kapcsolatban sem állok a fent említett kisállatkórházzal, csak ezt a néhány dolgot szerettem volna megemlíteni.

zs

Előzmény: Jennyfere (249)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.31 0 0 250

Hát ez tényleg felháborító!

 

Nekem szerencsére nagyon hozzáértő orvosai vannak a kutyusnak, cicusoknak Győrben a Szabadhegyi kisállatcentrumban. Nagyon kedvesek, szeretik az állatokat, tapintatosak, pl. arra is volt gondjuk, hogy az elaltatott, gyógyíthatatlan beteg kutyust nem a várón keresztül adták ki a gazdájának, hanem hátul tolták ki.

 

Amikor a kutyám kullancsfertőzést kapott, az éppen akkor szolgálatban lévő orvos, Dr. Vitéz Tamás még a mobilját is megadta, hogy ha hétvégén gond lenne, hívjam és bejön a rendelőbe.

 

De az ott lévő orvosok mindegyike rendkívül hozzáértő, felkészült, emberséges és nagyon szeretik az állatokat és a környék legjobban felszerelt műtő és diagnosztikai berendezések tekintetében.

 

Mindenkinek csak ajánlani tudom, kutyák, macskák, kisemlősök tekintetében, sajnos a madarakhoz nem értenek, de ajánlanak megfelelő szakembert.

Előzmény: Jennyfere (249)
Jennyfere Creative Commons License 2009.08.31 0 0 249

Nem tudom szerepel-e már, de szeretném a szégyenfalra felírni az egész Őrmezői Kisállatkórházat, Dr. (?) Juhász Tamás állatorvossal együtt.

 

Az egy dolog, hogy egy kullancsot sem tudnak kivenni, az azzal kapcsolatos esetleges szurikat hírből sem ismerik.Viszont az tűrhetetlen, hogy az agyonsminkelt műkörmös műtő asszisztens csaj lábbal tolja ki a rendelőből a frissen hasi műtétes kutyát aki lábra sem tud állni mert még fel sem ébredt az altatásból. Mindezt Juhász Tamás doki előtt, aki a rendelő vezetője. Nem csak nem szólt rá a csajra, hanem rá is segített, elvégre két lábbal könnyebb. Se gallér, se kanül (be is gyulladt rendesen), semmilyen utasítás csak a pénzért nyújtják a markukat. Az egyetlen ok, amiért nem vertem meg ott helyben őket, mert a kutyámmal voltam elfoglalva, mert az összes ott lézengő doki le se szarta.... Arról nem is beszélve hogy vajon hogyan lehet úgy operálni , hogy közben rendel valaki. Mert én direkt azt az orvost kéretem fel, amíg pedig a kutyám a műtőasztalon feküdt igen csak cserélődtek a paciensek a szobában, ahol ajtónyíláskor láttam a dokit!! Aljas, szemét hazudozók.

 

A kutyám életét Dr. Balogh Lajos Doktor Úrnak köszönhetetm, aki a leglelkiismeretesebb állatorvos, akit valaha is ismertem, és kiemelkedő szaktudással rendelkezik daganatok terén.

 

Ha valaki szereti a kutyáját, Őrmezőre soha ne vigye.

Arthurgazdi Creative Commons License 2008.08.06 0 0 248
Javaslom az állatorvosi egyetemet (márha budapesti vagy)....Szentgáli nagyon jó szemész. Jelentkezzetek be hozzá.
Előzmény: bingik (247)
bingik Creative Commons License 2008.08.06 0 0 247
Sziasztok??Tud nekem valaki segíteni??Egy kiskutyáról lenne szóó!!A kiskutya szemével van valami!!Elsőnek azt hittük hogy csipás, de kiderült hogy még se az, mert valami okból a kutya szeme szürke, szürkés kék lett és valami fehér váladék vagy olyasmi is van a szemén!!Ez mi lehet???és mi a teendő???Lehet hogy a kutya egyik szemére megvakulhatott??Köszönöm előre a választ!!!
Wet RinR Creative Commons License 2008.07.25 0 0 246

Ebroncs!

Fiatal kutyáknál általában a külvilágból a húgycsövön át bejutó baktériumok okoznak prosuzaza-gyulladást. Mint minden hasonló fertőzést, ezt is antibiotikummal kell kezelni. A gond a megfelelő gyógyszer megválasztása. Sajnos eleve csak néhány antibiotikum-típus hat megfelelően a prosztatán belül, így korlátozottak a választási lehetőségek.  A leírtak alapján valószínű, hogy első alkalommal Convenia injekciót kapott az állat, ami 14 napig ható antibiotikum. Elképzelhető, hogy ezt nem ártott volna megismételni a 14 nap lejártával (akár még 2* is) mert a prosztata-gyulladást 4-6 hétig szoktuk kezelni.

Az igazi gond az, hogy nem tudjuk, az Ön kutyájában milyen baktériumok okozzák a betegséget. Erről csak egy kissé veszélyes, fájdalmas és drága módszerrel (ultrahangos kontroll mellett végzett tű-biopsziás mintavétel) lehetne meggyőződni.

Mindezek fényében valóban érdemes lenne az ivartalanítást is megfontolnia. Elsősorban azért, mert tapasztalatom szerint az ilyen kutyák hajlamosak arra, hogy idővel újabb prosztata-gyulladás alakuljon ki náluk. A sokszori prosztata-gyulladás viszont hajlamosít idős korban a prosztata-daganatok kialakulására.

Zsolt

Előzmény: Ebroncs (245)
Ebroncs Creative Commons License 2008.07.25 0 0 245
Kedves Zsolt!


Az az igazság, hogy kezdünk kicsit kétségbe esni: másfél éves keverék kan kutyánknál kb. egy hónapja prosztata megnagyobbodást diagnosztizáltak. Akkor kapott rá valami méregdrága új gyógyszert, visszavinni nem kellett. A helyzet akkor kezdett kétségbeejtö lenni, amikor a kutya minden elöjel nélkül maga alá pisilt és annak ellenére, hogy evett, fogyott. Azonnal visszavittük az orvoshoz (az elsö látogatástól kb. 3 hét telt el), aki megállapította, hogy a prosztatája még mindig hatalmas. Ismét kapott injekciót és egy másik fajta gyógyszert. A doktornö javasolja az ivartalanítást és azt mondja azt a gyulladt prosztata mellett is el lehet végezni.
Igazából az lenne a kérdésem, hogy mitöl alakulhat ki egy ennyi idös kutyánál ilyen probléma, ha nincs tüzelö szuka a környéken és arra is kíváncsi lennék miért nem múlt el neki egy adag gyógyszertöl.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!