Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2018.05.15 0 0 39787

arra nem gondoltál, hogy egyszerűen kövér?  Főleg, ha még túl korán ivartalaníttattad, akkor a hormonháztartása is felborulhatott. Adjál neki kevesebb kalóriát tartalmazó ételt és mozgasd többet, játsszál vele sokat.

Előzmény: QQ (39786)
QQ Creative Commons License 2018.05.15 0 0 39786

Ha nem tudnam hogy ivartalanitva volt a cicank azt hinnem vemhes. A hatso laba tovenel megereszkedett a hasa(vagy ugy latszik) es a szor is megnott. Vagy ez olyan kamaszodas jele most jar 9 honap korul.

 

Tibbe Creative Commons License 2018.05.08 0 0 39785

Én vittem macskát nyaralni, tő mellé, faházba. Egy darab háló sem volt sehol. Jött velünk mindenhova, horgászni a partra, ha autóval mentünk, félreálltunk, ő is pisilt, majd visszaült a kocsiba. Akkoriban eszembe sem jutott, hogy óvnom kéne valamitól. Nem volt hám, póráz. Mi voltunk (gyerekekkel) és a szeretet. Lehet, hogy ez már manapság nem működik?

Ha otthon kellett hagyni, kellő mennyiségű száraztáp és sok víz, alom volt elhelyezve, napokig semmi baja nem volt, nem hiányoztunk neki. Ásítva várt! )

Előzmény: C2G (39784)
C2G Creative Commons License 2018.05.08 0 0 39784

Macskapanzióba nem szeretnénk adni a cicát, mi őt is vinnénk nyaralni.

Igen, én is arra gondoltam, hogy vannak olyanok, akiknek van cicabiztos nyaralójuk, és kiadják nyáron valamikor.

Gondoltam hátha valaki ismer ilyen embert.

sickamic Creative Commons License 2018.05.07 -1 0 39783

Macskaháló a macskás lakásokban van csak.

Próbálj meg cicagazdikkal cserélni.

Előzmény: C2G (39781)
Tibbe Creative Commons License 2018.05.07 0 0 39782
Előzmény: C2G (39781)
C2G Creative Commons License 2018.05.07 0 0 39781

Sziasztok cicások!

Van egy egy éves kandúrunk, akivel szeretnénk majd nyáron valahova elmenni nyaralni. Viszont hiába keresgélek olyan szállást, ahova be lehet vinni kisállatot, mert ez nekem  nem elég. Én olyan szállást szeretnék, ahol tudom, hogy biztonságban van a cica (macskaháló stb.)

Vajon létezik ilyen szállás (akár nyaraló)? Tudna valaki ilyen helyet javasolni?

Sokat keresgéltem a neten, de az az érzésem, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával.

Tibbe Creative Commons License 2018.04.11 0 0 39780

"A keresett oldal nem jeleníthető meg. Az okok a következők lehetnek: az oldal ideiglenesen nem érhető el, megtekintése nem engedélyezett, vagy a hivatkozás hibás/már nem létezik.Vissza a kezdőlapraUgrás a kezdőlapra"

 

Előzmény: norafr (39778)
MortalWombat Creative Commons License 2018.04.11 0 0 39779

Ment a kattintás. Hajrá!

Előzmény: norafr (39778)
norafr Creative Commons License 2018.04.11 0 0 39778

Kedves cicabarátok. Tudom, hogy a bejegyzésem reklámnak számít, de szeretnék segíteni egy barátomnak, aki kidobott és kóbor cicákat ment Budapesten, saját pénzéből fizeti az orvosi költségeket és gondozza otthonában őket. Most a Darázsfészek nevű Facebook oldal indított egy versenyt, ahol a győztest egy alapítvány fogja támogatni. Egyetlen kis kattintás a nevére, Szabo Piroska. Nagyon nagy segítség lenne, mert lassan feladja a tevékenységét. Minden szavazatot köszönök. Az alábbi linken találjátok a szavazást:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=921424678021227&id=880321762131519Honorée

Tibbe Creative Commons License 2018.04.07 0 0 39777

Hirdesd meg mindenhol és ismeretségi körödben intenzívebben keress elsősorban valakit, aki befogadja.

Előzmény: [fidelio] Fide4552 (39776)
[fidelio] Fide4552 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 39776

Mi a humánus és állatbarát megoldás arra a helyzetre ha külföldre költözés miatt pár hónap múlva már nem tudunk a 3 éves ivartalanított kan cicánkról gondoskodni. Magunkkal nem vihetjük és az ismeretségi körben sincs olyan akire nyugodt szívvel rábízhatnánk.

Tibbe Creative Commons License 2018.03.28 0 0 39775

A macska (és kutya) ivarzásának elnyomására létezik injekció, tabletta, (kutyáknak inplantátum), ami elnyomja az ivarzási tüneteket, a progeszteron szintet lecsökkenti.

Ezt azok szokták alkalmazni, akik későbbiekben, mondjuk 1 év múlva tenyésztésbe szeretnék vonni az állatot, addigra kiürül a szervezetéből. Aki nem tenyésztő, annak praktikusabb az ivartalanítás, a tenyésztőknek viszont nagy segítség.

Ugyanígy van számukra esemény utáni tabletta, injekció is, ha véletlen párzás történt.

 

Előzmény: sickamic (39774)
sickamic Creative Commons License 2018.03.28 0 0 39774

Mi az a bagzás elleni oltás?

Előzmény: Hgabó55 (39772)
Tibbe Creative Commons License 2018.03.27 0 0 39773

Lehet, hogy egy kissé még tombolnak a hormonok. Ilyenkor a kezed helyett adjál neki egy plüssjátékot.

Előzmény: Hgabó55 (39772)
Hgabó55 Creative Commons License 2018.03.27 0 0 39772

A cicám nyáron lesz két éves. Olyan hóbortja van mostanában, hogy harapva szorítja a kezem fejét, toporog és közben nyávog. Utána nyalogatja, majd ha megunta ott helyben lefekszik, de úgy hogy mindenképpen érintkezzen a kezemmel. Imád engem és állandóan figyelemmel tart. Szeretném a véleményeteket kérni, hogy miért csinálja? A cica nőstény és bagzás ellen oltva van.

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.27 0 0 39771

A cicám nyáron lesz két éves. Olyan hóbortja van mostanában, hogy harapva szorítja a kezem fejét, toporog és közben nyávog. Utána nyalogatja, majd ha megunta ott helyben lefekszik, de úgy hogy mindenképpen érintkezzen a kezemmel. Imád engem és állandóan figyelemmel tart. Szeretném a véleményeteket kérni, hogy miért csinálja? A cica nőstény és bagzás ellen oltva van.

Tibbe Creative Commons License 2018.03.22 0 0 39770

"ecetes"

Előzmény: Tibbe (39769)
Tibbe Creative Commons License 2018.03.22 0 0 39769

mindenesetre a szidást, verést nem javaslom. Sok oka lehet, testi-lelki. Nehéz rájönni. Van távoltartó spray, próbálhatjátok azt is, és lehet, hogy említettem már, de nem domestossal, hypoval kel takarítani, hanem citromos, narancsos illatú tisztítószerekkel és én pl az állatok takaróját , párnáját esetes és nem öblítőszeres vízben öblítem. Persze a cipő más kérdés, nincs mese, be kell tenni szekrénybe.

 

https://www.petissimo.hu/macskaknak/felszerelesek/tavoltartok-riasztok/get-off-macska-es-kutyariaszto-elszoktato-spray.html

 

https://www.petissimo.hu/macskaknak/felszerelesek/tavoltartok-riasztok/get-off-macska-es-kutyariaszto-kristaly.html

 

Én a kristályt is használom a lakásban is, mondjuk a kristály miközben olvad, párolog, (pár nap), addig a színét is engedi, tehát olyan helyen érdemes használni amit fel, -le lehet mosni. A spray nem ha nyomot. Valamint a narancs és a citrom héját is pakolhatod olyan helyekre, ahova nem szeretnéd, hogy járjon. A citrom héját én kidobás előtt mindig elhasználom, hogy a konyhapultot, vagy a járólapot átdörzsölöm a citromhéjjal.

Itt egy blog is, de bármit is nézünk, a betegségre utaló jel a végeredmény.

Lehet, hogy mégis az orvos a megoldás?

Előzmény: 19Mike88 (39768)
19Mike88 Creative Commons License 2018.03.22 0 0 39768

Betegséget kizárnánk, volt szegénykének már többszöri húgyúti fertőzése, húgyköve, Az ilyen eseteket ismerjük, ilyenkor azonnal megyünk a doktorhoz. Most már van. Hallottam olyat hogy megpróbálja elnyomni bizonyos szagokat. Van egy kutyánk is, semmi interakció nincs kettőjük között, elvannak egymással. És az elmúlt időben többször pisilte le a kutyának az ágyát, de pár napja átvittük a másik szobába, pont szembelévővel, ahol az alomja van, nem az almot választotta, hanem bement a szobába, és megint a kutya ágyat használta. Pedig távolságra, egyforma messze van, a macska törzshelyétől. Lehet-e ez? Mert ami párnát lehuggyantott, azon feküdt a kutya is, a babzsák meg egy fürdőköpeny is amit lepisilt, szintén használt volt. Régebben mikor még párommal nem költöztünk össze, akkor a cipőit pisilte le. Elképzelhető hogyvalami szag zavarja? És miért csak 3-4 hónapja csinálja ezt, amikor már lassan 5 éve együtt élünk.

CBNora Creative Commons License 2018.03.14 0 0 39767

Naponta tisztítva.

Az enyémnek három volt, hogy akkor is találjon egyet tiszta, kimosott állapotban, ha egész nap nem vagyunk otthon. Mert ha nem talált...

Előzmény: Tibbe (39765)
sickamic Creative Commons License 2018.03.14 0 1 39766

Csatlakozom Tibbé-hez. először ki kell zárni a betegségeket.

Előzmény: Tibbe (39765)
Tibbe Creative Commons License 2018.03.13 0 0 39765

Ja! És legyen két alomtálcája a cicának!

Előzmény: 19Mike88 (39762)
Tibbe Creative Commons License 2018.03.13 0 0 39764

"HÚGYHÓLYAG-GYULLADÁS (UROCYSTITIS)  Bevezetés:

Húgyhólyaggyulladás számos okból kialakulhat. Leggyakrabban húgyúti kórokozók, leginkább baktériumok okozzák. Gyakori a sűrű vizeletben kicsapódó kristályokból kialakuló hólyaghomok vagy hólyagkő okozta húgyhólyag nyálkahártya sérülésből fakadó gyulladás is, ami egyébként hólyagfertőzés mellett is lehet. Húgyhólyaggyulladás kialakulhat vizeletpangás (pl. gerincvelői beidegzés zavarában) illetve vizeletürítési probléma, inkontinencia esetén is. Esetenként más betegséghez társulva is találkozhatunk húgyhólyaggyulladással, sokszor mellékleletként is, vagyis másodlagos betegségként, amikor az alapbetegséget kell elsődlegesen kezelnünk. Jó példa a másodlagos húgyhólyaggyulladásra a cukorbetegség, amikor a hólyagban lévő cukor jó táptalaja lehet a húgyúti kórokozóknak, vagy immungyengítő betegségek, pl. Cushing-kórban, ahol az általános védekezési mechanizmusok meggyengülésével szaporodhatnak el a kórokozók.

Tünetek:

Gyakori vagy többszöri vizeletürítés, vizeletürítési szokások megváltozása, mint mellépisilés az alomnak, bepisilés a lakásban, szúrós szagú, esetleg véres vizelet, fájdalmas vizeletürítés, genitaliák nyalogatása és kipirosodása.

Kórhatározás:

Az alapos fizikális vizsgálat mellett vizelet-vizsgálatra és hasi ultrahang vizsgálatra, valamint hólyagkő gyanú esetén röntgenvizsgálatra lehet szükség.

Kezelés:

Pontos diagnózis után bakteriális eredetű húgyhólyag-gyulladás esetén célzott antibiotikum terápiával, vizeletkristályok esetében speciális diétával, hólyagkő esetén diétával és sokszor műtéti beavatkozással lehet segíteni."

Tibbe Creative Commons License 2018.03.13 0 0 39763

Ne nyomkodd bele az orrát :( Zárjátok abba a helyiségbe, ahol az alomtálca is van és csak lepisilhető párna van.

Viszont, ha 11 évesen kezdett ebbe a mellépisilésbe, akkor én inkább megnézetném az orvossal és nem a spricnivel és az orrbedugással nevelném, mint egy két hónapost.

Előzmény: 19Mike88 (39762)
19Mike88 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 39762

Abszolút nem véres a vizelete, és nem is csak pár csepp. Rendes nagy adagokat alkot. Párommal arra gondoltunk, hogy keresi az ilyen puha, süppedős szerkezetű helyeket. Egy babzsákfotelt már kidobtunk miatta, mert folyton rá végezte a húgyúti dolgait. Már előhoztuk a mosdóból az almot, közel arra a helyre, ahova a legtöbbször vizelt. Reggelre, az alom érintetlen volt, és az egyik párna volt lepisilve. Már többször csináltuk vele hogy belenyomtuk az orrát és kapott néhány spricni vizet, nem nagyon hatotta meg...

Tibbe Creative Commons License 2018.03.12 0 0 39761

nem úgy kezdik a macskák, hogy rögtön véres a vizeletük, hanem jellemzően az össze-vissza pisilgetéssel. Tudom, nekem és a családban is volt struvid köves cica. És azt is vedd figyelembe, hogy a kérdező macskája 11 éves, a tied meg fiatal.

Előzmény: MortalWombat (39759)
MortalWombat Creative Commons License 2018.03.11 0 0 39760

Ja, még annyit: nem gyepáljuk a macskát. Előtte sem kapott egyszer sem, azóta sem. 

Csak amikor már x-edszer mostuk le a falat, vagy fel a szobát, akkor durrant el a nejem agya. Állatorvostól kaptuk a tippet.

Amúgy meg imádva van a macska.

Előzmény: Tibbe (39758)
MortalWombat Creative Commons License 2018.03.11 0 0 39759

Ezzel kezdődik a cikk:

"Erre kell gondolnunk ha a macska fájdalmasan erőlködve vizel és véres a vizelete."

 

Az erőlködést lehet, hogy nem látja a gazda, de a véres vizeletet igen, pláne ha textilre, vagy - pl. nálunk - a falra vizelt (klasszikus jelölő testartásban).

És feltételezem, akkor ezzel kezdte volna a beírást.

Mivel nem ezt írta, ezért feltételeztem, hogy a Te beírásod alapján "neveletlen" a macska.

Előzmény: Tibbe (39758)
Tibbe Creative Commons License 2018.03.11 0 0 39758

Ha sűrűn és kicsiket pisil, akkor én inkább elvinném az orvoshoz a "megnevelése" helyett. http://www.allatorvos-rakospalota.hu/fajdalmas-vizeles-a-macskak-also-hugyuti-szindromaja/

 

Előzmény: 19Mike88 (39756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!