Keresés

Részletes keresés

mezenguz Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1235
Sziasztok!

Lex!

Érdekesség a régi betonhoz: anno, az első? taszári repülőnapra érkező gépekközül, az egyik F-111 elnézte(mert ő úgy gondolta, beton-beton) , s leszállt a régire, utána csodálkozott, hogy egy kicsit dobálta a gépet, de más semmi nem történt vele...
Előzmény: LeX (1234)
LeX Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1234
Nemcsak tartalék volt, egyszerűen szétszórták a gépeket, hogy egy esetleges rajtaütés esetén minél kevesebb veszteség legyen.

A két kifutó közül a sötétebb középső a régi. Olyan kátyús volt már hogy defektet is okozott felszállás közben. A sötét szín a javításnak szánt bevonat, de az meg nem bírta az utánégetők melegét. Inkább építettek egy másik pályát.

Pár részlet a reptérből:
1. kép - a készenléti épület és állóhely, ahol mindig állt két 21-es (látszik a csapás ahol szaladtak a pilóták riasztáskor)
2. kép - a szerelőtér (hangár nincs)



Előzmény: Volt tüzér (1233)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1233
Azt hiszem, az egy tartalék tároló- és szerelőtér lehet. Közvetlen összeköttetésben van a betonokkal, és ahogy néztem, vannak ott védett körletek
Előzmény: Hpasp (1232)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1232

..bónusz felrakok néhány képet Taszárról nemsokára, jó csemegézést köztük...:))

 

A 32. képen Taszártól ÉNY-ra az micsoda???

Előzmény: mezenguz (1231)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1231
Szia!

..bónusz felrakok néhány képet Taszárról nemsokára, jó csemegézést köztük...:))
Előzmény: charlie21 (1230)
charlie21 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1230
Gratulálok szép teljesítmény! Amit megismerek azt leírom. 23-kép:Gyulafirátott mellett az ugynevezett "0" pont és környéke.A jobb alsó sarokban van maga a "0" pont a tribünnel,innen nézik a meghivottak és a sajtó a hadgyakorlatokat,a fejesekkel eggyütt.Itt van alakulótér a diszszemlés fogadásokhoz is.A sok párhuzamos vonal a mezőn a harcjárművek támadási iránya,és a fő lőirány is egyben.Innen lővik a több kilométerre levő Mórócz tető hegyoldalát ,és a sok roncs páncélost, mindennel ami még van a honvédségnek. Kőzép tájt van egy kiszolgáló laktanya a széles úttol lefelé.Itt célanyagokat és egyébb limlomokat tárolnak.Az út végén pedig egy kissebb irányító torony látszik a bal felső sarokban ,innen vezénylik a gyakorlatokat. 24-kép Ebben nem vagyok biztos de valszeg az ugynevezett hadiút látszik ami hajmáskér vasútállomását(kirakódóhely) köti össze a "0" pontal.Ezt azért építették hogy tehermentesítsék a közutat.A kép közepén van egy laktanya a széles uttól jobbra ,valami kiszolgáló létesítmény,ezt nem tudom. 25-kép Szinte az egész képen a volt Orosz laktanya látszik ,hatalmas területen fekszik,a világháboru elött magyar volt.Ti biztos tudjátok milyen orosz alakulat állomásozott itt.Most azthiszem vállalkozási terület.Különben magán a lőtéren van néhány igen elképesztő méretű beton bunker rendszer,romváros,harckocsi temető stb.Nem tudom mennyire ismeritek.
Előzmény: mezenguz (1228)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1229

Szia!

Zseniális az egész! Én is pont azt a részt nézegetem. Nagyon jó a képtárad!

Előzmény: mezenguz (1228)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1228
Szia!

Ösküig sikerült elmenni keleti irányban, északra meg Gyulafirátót fölé.. raktam fel 6 képet, jó nézelődést..:))
Előzmény: charlie21 (1227)
charlie21 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1227
Megnéztem a képtárad,nagyszerű képek ,nagyon szépek a helikopterek a szentkirályi betonon.Nagyon jól látszik a már csak sajnos volt magyar légibázis mellett a régi Orosz rész is.Egyszer végig jártam,hatalmas terület,van ABC, iskola,játszoterek .egy komplett kis város.Kiváncsi lennék mi lesz most vele ha már a magyarok is elmennek onnan.A 15-ős Veszprémi képeden a Központi Lőtér Parancsnokság(Várpalota) alá tartozó központi táborhelye látható.Ide telepűlnek a gyakorlatózó csapatok nagyobb hadgyakorlatok idején.Volt szerencsém többször is látni amikor megtelik élettel a hely.Ha nincs éppen semmi akkor elég kihalt csak egy őr alegység van kihelyezve.Amúgy most éppen fejlesztés alatt áll,hogy minden "nyugati" igényt ki tudjanak elégíteni.A területen kiépített(viz,villany,wc) táborozó helyek,harcjármű parkolok,és sok sok raktár épület van,és egy központi hadmüveleti irányító épület.Különben ha tudsz egy kicsit távolabb menni ettől a területtől mondjuk úgy ÉD.írányban Várpalota irányába akkor találhatsz érdekes helyeket.(Hajmáskér,Őskű,Bakonykuti) vannak érdekes objektumok! Magyar és Orosz is.
Előzmény: mezenguz (1203)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1226
Akkor bemenni nem lehet, vagy, valami ötlet esetleg?:))))
Előzmény: Hpasp (1225)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1225
Nagytarcsánál, amit írtatok volt légvédelmi rakétások… azt pontosan , vagyis, hogyan érdemes megközelíteni? Egyben van még? Őrzik?

 

Kerepes után a hármas úton kifelé a domb tetőnél jobbra betonút.

Őrzött magánterület.

 

 

Előzmény: A_vándorló (1224)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1224
Nagytarcsánál, amit írtatok volt légvédelmi rakétások… azt pontosan , vagyis, hogyan érdemes megközelíteni? Egyben van még? Őrzik?

gw Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1223
Én egyszer töltöttem csőre a fegyveremet, véletlenül, ürítéskor hajnali 4-kor (akkora már pont eléggé fáradt voltam), nagy para volt már az is, pedig én voltam az őrparancsnok :))
Előzmény: A_vándorló (1221)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1222
Szia, bocsi, hogy megint visszajött, de be is fejezzük. :))))

Előzmény: Hpasp (1217)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1221
Szia, a csőre töltött fegyvert úgy értem, mint mikor az őrtoronyban voltak a katonák, nálunk egy katona, éjszaka a nagytarcsai falubéli laktanyában elkezdet csak úgy lövöldözni. Hatalmas botrány volt belőle, a srácot úgy 1 hónap nem is láttuk, utána meg 1-2 hét múlva vigyorogva távozott, mert  a FÜV-ön leszerelték, arra hivatkozott, ha jól emlékszem, hogy a családi állapota miatt lett ilyen, otthon van két gyereke…

Nagyatarcsán több kerítés is volt, szerintem még most is így van, a külső az állatfogó, utána még egy, ezen belül voltak az őrök és az épület közelében körbe még 3 kerítés volt, a borotvált földel, nagyon közel egymáshoz, ott a középső, egy fordított u alakú drótháló, speciális tartókkal, ezt minden alkalommal láttuk.

Gondolom, hogy azért őrizték így, mert körben erdő van. A sziklánál meg egy nagy sziklafal volt és az-az üvegbejárat, előtte meg a kis kerti kapu.

Az őrökre vonatkozóan lehet, hogy hiszékeny vagyok, de a kerítést láttam, komolyan.. :)))))

Tényleg, Te jártál ott a nagytarcsaiban? Nehogy félre éts, remélem, hogy nem..:))))))

 

Előzmény: Volt tüzér (1220)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1220

"de ott már az őrszázad csőre töltött katonái voltak, nem is kevesen, bóklásztak állandóan a fák közt"

Ne komolytalankodj már légy szíves! Magyarországon csőre töltött fegyverrel? Mikor volt ez szerinted? Ebben a nyomorult hadseregben - illetve a valamikori elődjében - 17 évet töltöttem el tisztként, de ekkora marhaságot nem hallottam. El tudod Te képzelni azt a parancsnokot, amelyik ezt fel merte vállalni? Ja. Aztán keresztül szalad egy macska a sötétben az úton, aztán az őrök meg elkezdik egymást lövöldözni. Már csak azt nem értem, hogy a "Szikla" után miért változott meg ennyire hátrányára a helyzet. Ugyanis ott a kapunál csak egy pisztolyos tiszthelyettes volt, esetleg éjszakára a helyettese gépkarabéllyal. Az is üres volt. Bent ugyan még volt néhány védelmi öv, de semmi nem volt olyan komoly, hogy elektromos kerítés lett volna az indokolt. Ha csak az nem, hogy elektromos jelzőrendszer volt rajta.

Mire az LRP HÁP kikerült Nagytarcsára, addigra a helyzet már enyhült annyira, hogy nem kellett semmiféle nagyfesz kerítés, pláne csőretöltött őrkatona nem. Más egyéb már nem is hiányzott volna. Nem telt el sok év, még oda is eljutottak ezek a szerencsétlenek, hogy a tárban az első vaktöltény volt, Te meg csőretöltött őrkatonáról beszélsz. Vagy ha megetettek, akkor nagyon hiszékeny vagy.

Előzmény: A_vándorló (1214)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1219

Ok, értelek:))))

 

ja nincs ilyen mániám...:))))))

Előzmény: Hpasp (1218)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1218

Szerintem kizárt, hogy nincsenek légvédelmi rendszerek, laktanyák, persze ezt nem kötik az orrunkra.

 

Nincsen neked üldözési mániád?

:))

Előzmény: A_vándorló (1208)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1217

Nagytarcsa ... Bizony most is keményen őrzik,

 

Vagyis ebben a topicban ez már igencsak OFF, ezért mellőzzük!!!

Előzmény: A_vándorló (1216)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1216
Szia, nem vitatkozni akarok, de Nagytarcsa még a mai napig OLP. Bizony most is keményen őrzik, nemrég, mikor beszéltem a HM-mel, ott pedig egy ezredessel, ez 2-3 hete volt, a sziklát akartam lefotózni, de sajnos kipakolták és kiadták… Na, a lényeg, hogy poénból rákérdeztem Nagytarcsára, a válassza az volt, hogy oda még ő se mehet csak úgy be. Ezzel a kijelentéssel egyértelművé vált, hogy a mai napig azt a célt szolgálja, mint a 80-as években, amikor én ott voltam 11-12 hónapig. Ma is az OLP központja, tényleg Te voltál ott? A föld alatti helyen?
Előzmény: Volt tüzér (1213)
iM Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1215
Az M0 mellett Diósdon van a Rádió- és Televízió Múzeum. Ott elég nagy szabadtéri antenna kiállítás van. Nem azt láttad esetleg és hiszed katonai létesítménynek?

im
Előzmény: A_vándorló (1210)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1214
Nagytarcsán a nagyfesz kerítést a saját szememmel láttam nagyon közel volt az épülethez, körbekerítette azt, ami levitt a föld alá, Te voltál ott a föld alatt? Az biztos, hogy nagyfeszültségű volt mert mondták is, hogy vigyázzunk, mert áram alatt van. Erre teljesen tisztán emlékszem. A föld alatt, pedig az OLP volt, ami a sziklából költözött át oda, előtte oda jártunk, valóban voltak vonalak, közvetlen vonalak Kijev, Moszkva, a telefonközpontban is és több telex gép is összeköttetésben volt, ezt jól tudom, mert sokat ültem ott és ha jött a jelentés, az mind számkódos volt és vinni kellett a tisztnek..

z épület nem volt nagy fent, de ott lent 3 szint volt. Olyan ajtók voltak és volt légzsilipes rész is, persze ezeket nem zárták soha.  Több kerítés is volt, az első a vadfogó hálós egyszerű, utána jött egy kerítés, de ott már az őrszázad csőre töltött katonái voltak, nem is kevesen, bóklásztak állandóan a fák közt. Mi jóban voltunk velük, mert mi adtuk nekik a vonalat, hogy hazatelefonáljanak, ezt tőlük tudom. Lent volt egy bazi nagy üvegfal, hatalmas, mögötte több szintben az emberek írták az üvegre festett Magyarország térképén a repülők, minden repülő számkódos helyzetét. Ott nem sokat voltunk, csak ha takarítani kellett.

Ott ment át az ország összes kis és nagy gépének a pillanatnyi helyzetjelentése. Voltak ilyen szobák még, ahol kis üvegfalon tükörírással írták, szinte másodpercenként a gépek számkódjait, na az-a pár szoba volt ott a legszemetebb, mert még a Wc-re se tudott csak úgy elmenni az ember, a Kijev, Moszkva és persze más vonalak, telexek, azok mellett lehetett szunyálni, mert olyan hangos gépek voltak, hogy az ember simán felébredt, mikor beindultak..

Előzmény: Volt tüzér (1212)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1213

Nagytarcsán van a valamikori Petőfi laktanya. Lehet, hogy még most is az. Onnan szolgálták ki az LRP HÁP-ot. Ott volt a valamikori Kerepesi kismagasságú rakétaosztály laktanyája is. Az osztály Kerepes után a 3-as főúttól jobbra volt.

De ugyancsak Nagytarcsán volt a valamikori (bár lehet, hogy még működik) Isaszegi Repülőgép AnyagEllátó Központ (RAEK) Annak is ott van az objektuma a közelben.

Előzmény: A_vándorló (1211)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1212

Kiábrándítalak. A védelmi rendszer megszűnt. Ugyan van egy kis maradék, ugyanis Győrben még létezik egy vegyes légvédelmi rakéta dandár, ami öt darab KUB ütegből áll, darabonként kb. 20 kilométer hatótávolsággal. Van még némi közeli hatótávolságú eszköz, de azok csak akkor alkalmasak valamire, ha az a gaz ellen 5 - 6 km-nél közelebb megy hozzájuk.

Vagyis NINCS LÉGVÉDELMI RENDSZERÜNK. NINCS MIT AZ ORRODRA KÖTNI. OLYAN SINCS, AMIT EL KELLENE TITKOLNI.

Az M0 környékén a valamikori 11. dandár híradó eszközeinek maradványai vannak. Ott a környéken RH és URH adóház is volt, mindkét helyen nagyon komoly antenna oszlopokkal. Nincs kizárva, hogy ezeket az Antenna Hungária, vagy valami más távközlési cég ma is használja. Ha azt láttad, akkor most már tudsz mindent, de nem lehetetlen, hogy van ott valami teljesen civil adóállomás. Abban meg max üzleti titok van.

Nagytarcsán és a kapcsolódó objektumokban sose volt nagyfesz kerítés. Ha dupla kerítést látsz, ott lehetett mélyépítésű lépésjelző, valamilyen (infra vagy mikrohullámú) fedővédelem, de semmiféle nagyfeszültségű kerítés nem volt.

Nagytarcsán valamikor volt egy híradó tárintézet. Az lehet, hogy még működik.

 

Előzmény: A_vándorló (1208)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1211
A nagytarcsai témához visszatérnék, mert a „2.” laktanyáról ami nem a faluban van nem is tudtunk. Azóta egyre többet gondolok rá, ha jól emlékszem, ott azt írtátok, hogy a rakétások oroszok voltak, akkor az szerintem egy orosz laktanya lehetett… Pécelre is mi adtuk a katonákat. De ők is a faludéli laktanyából mentek.

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1210
Sziasztok, egy gyors segítséget kérnék tőletek, mert bő egy óra múlva elnézek arrafelé, a gép nálam van, ha felmászok a dombra és fotózok, azért  segberúghatnak engem???  A kerítésen kívülről?? Az MO-s ról beszélek...

Előzmény: gw (1209)
gw Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1209

Elnézést, akkor eltájoltam magam. Hogy mi van az M0-s mellett, azt nem tudom.

Előzmény: A_vándorló (1208)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1208
Az biztos, hogy most is működik. De az MO-s  távolabb van Érdtől. Mármint az a rész.

De azt nem értem, hogy most a védelmi rendszer megszűnt? Felnéztem a mostani oldalra a légvédelmisre. Szerintem kizárt, hogy nincsenek légvédelmi rendszerek, laktanyák, persze ezt nem kötik az orrunkra. Élő példa erre a nagytarcsai objektum, amit még ma is komolyan őrzik, nagyfesz kerítés, fegyveres őrök az erdőben a vadfogó kerítésen túl, ott még egy kerítés van, utána két kerítés között egy borotvát területen körben a nagyfeszültség..

Biztosan vannak új helyek, csak mi nem tudjuk…

Nagytarcsát részletesen leírom.. a benti részt, ugye már 20 év után szabad…

Előzmény: gw (1207)
gw Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1207

ÉrdÉrden a kaputól jobbra volt a HÁP, balra az adóház. A különbség a kettő között, hogy a baloldali még ma is müködik (bár már más feladatokkal).

A Lex általál talált képen is látszik, hogy itt nem egy objektumról van szó.

http://rammstein.dfmk.hu/~alex/laktanya/erd.jpg

Előzmény: A_vándorló (1206)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1206
Nem tudom mi az pontosan, sőt semmit se tudok róla, de aki az MO-n jön a 7-s út felől az jobbra láthat belőle részt, szinte közvetlen az út mellett van, egy domb fedi kicsit, de piszok sok antenna van ott… Azért kérdezem meg tőletek, mi lehet… Hátha tudja valaki pontosan.

Előzmény: Hpasp (1193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!