Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ziu9 Creative Commons License 2001.06.23 0 0 464
!!!!!!!!!!!!!!!!ÉJJENEK A BOGIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vwlaca Creative Commons License 2001.06.22 0 0 463
Hello Népség!

Gyüttök Agárdra?

Előzmény: Réka Koma (462)
Réka Koma Creative Commons License 2001.06.22 0 0 462
Jesszus! Ennyire sokkolt titeket a hozzászólásom, hogy hetek óta nem bírtok megszólalni? :-))
Előzmény: Réka Koma (461)
Réka Koma Creative Commons License 2001.06.15 0 0 461
De ugye nem pénteken lesz a felvonulás, mint tavaly? nagy hiba lenne!
vwlaca Creative Commons License 2001.06.14 0 0 460
Van egy tuti kemping Agárdon, én már 5 éve ott alszom a találkozók alatt. Nem a pénz
miatt, hanem azért, mert az teccik és kész.Mindig vannak ott bogarasok is, de nem ez a
fő bogárfészek. Ettől még részt veszek minden programon, és fizetek is érte ha kell.
Ha megunom, akkor visszamegyek, és belógatom magam a Tóba.
Előzmény: Tzl (459)
Tzl Creative Commons License 2001.06.14 0 0 459
Az agárdi találkozókról nincs jó tapasztalatom, de ettől függetlenül azért majd kinézek párszor.
Te ott is alszol?
Előzmény: vwlaca (458)
vwlaca Creative Commons License 2001.06.13 0 0 458
Ühüm.
Július elején szokott lenni, pontos programot nem tudok,csak azt
,hogy péntektől vasárnapig tart.
Gyüssz?
Előzmény: Tzl (457)
Tzl Creative Commons License 2001.06.13 0 0 457
Eddig is ilyenkor szokott lenni?
Előzmény: vwlaca (456)
vwlaca Creative Commons License 2001.06.12 0 0 456
Június utolsó és július első hétvégéje.Ha minden igaz, 2hét
Előzmény: Tzl (455)
Tzl Creative Commons License 2001.06.12 0 0 455
Mármint az Agárdi találkozóra?

Az még odébb van jóval, nem?

Előzmény: vwlaca (454)
vwlaca Creative Commons License 2001.06.11 0 0 454
Hali!

Nekem a hétvége nagyon bejött...A haverom lakodalmán pusztítottam az italt és az agysejteket.
Utána másnap detoxikálásként ücsörgés a 40 fokos egerszalóki hévízben.

Ki jön Agárdra?

Előzmény: Tzl (453)
Tzl Creative Commons License 2001.06.11 0 0 453
Na mizújság? Senkivel nem történt semmi említésre méltó a hétvégén?

Velem igen: Még régebben írtam, hogy valahol beázik a bogaram, mert nagyobb eső után az akku körül áll a viz. Most azt hiszem megtaláltam, hogy hol folyik be! Nem hiszitek el, de valahol az első szélvédő mellett folyott be, aztán a fűtés gégecsövén keresztül le a küszöbbe, és mivel lejt a kocsi hátra, elfolyott a küszöbben leghátra és ott kifolyt belőle. CSak sajnos befelé az ülés alá.
Úgy vettem észre, hogy a gégecsőben állt a víz egy mosás után. És onnan nincs más út csak lefele a küszöb felé. A küszöbből meg a ponthegesztések között ki tud folyni.
Ezért a hétvégén újra kinyomattam a kédergumi réseit a szélvédőssel. Most kiváncsian várom az eredményt.

Üdv mindenkinek!
Tzl

Tzl Creative Commons License 2001.06.08 0 0 452
Hali!

Az én véleményem szerint kevés alufelni mutat jól a bogáron, de ami jól mutat az nem az olcsó kategória. De Alsóörsön láttam néhány olyat aminek a gyári felnije volt lekrómozva és az is nagyon tutin nézett ki. Használt felnit szerintem olyan helyen érdemes próbálni ahol nyugatról hordják be a használt gumikat, mert ott biztos akad néhány felni is köztük.
Mikor én kerestem az enyémre felnit egy szervizes mondta, hogy az is megolgható ha dobfékes elől hátul, (az enyém nem) hogy más osztókörrel 45 fokkal eltolva új lyukakat fúrni a dobba.

Az enyém meg 50-nél bizony csak tötyörög negyedikben, mert alig forog 1500-t ami arra jó, hogy a sebességet tartsa, de csak kinlódik a motor. Így inkább csak 55-60-nal járok.

Üdv:
Tzl

Előzmény: supremacy (451)
supremacy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 451
A 7 liter az falusi/országúti közlekedésben. Egyébként '74-es 1303s, szóval hosszúváltós.

Nem tudjátok honnan tudnék használtan valami értelmes könnyűfém felnit szerezni a bogaramra? Krómot nem szeretnék és a 130-as osztókör eléggé lehetetlenné teszi a választást. Nincs valami régebbi autótípus, ami ugyanezt a 4*130-as méretet használta?

Láttam egy bogarat Budán a múltkor, azon szép ötküllős modern alufelnik voltak. Bár az osztókörét nem néztem, feltételezem nem 130-as volt. Hogy lehetséges ez?

Előzmény: Tzl (447)
AZS Creative Commons License 2001.06.07 0 0 450
Hát ugye nem mindegy, hogy egy korai 1200-es (vagy 1100-es?) avagy egy tuningolt bivalyerős hosszúváltós 1600-os az 50-nel való közlekedés tárgya :-)

Némi Alsóörs-beszámoló itt:
http://www.alsoors.hu/bogaras.htm

Előzmény: Réka Koma (449)
Réka Koma Creative Commons License 2001.06.07 0 0 449
Hali!

Ötvennel "tötyörögni" hármasban? Bogárspecifikus, a mienk széthajtja magát ha nem kapcsolja az ember feljebb. tisztára rossz hallani! Ahogy üvölt szinte az erőlködéstől. szegényke.

Sajnálom, hogy nem tudtunk az Alsóörsi talira menni. Vannak képek valahol? VW infó? egyebek?

R

ui: fogyasztásban mi is a 10-12 között teljesítünk, még mindig téli gumival, hegyre fel-le.

Előzmény: Tzl (447)
Réka Koma Creative Commons License 2001.06.07 0 0 448
Hali!

Ötvennel "tötyörögni" hármasban? Bogárspecifikus, a mienk széthajtja magát ha nem kapcsolja az ember feljebb. tisztára rossz hallani! Ahogy üvölt szinte az erőlködéstől. szegényke.

Sajnálom, hogy nem tudtunk az Alsóörsi talira menni. Vannak képek valahol? VW infó? egyebek?

R

Előzmény: Tzl (447)
Tzl Creative Commons License 2001.06.07 0 0 447
De azt a 7 litert ugye nem városban mérted, mert azt kizártnak tartom.
Egyébként nem feltétlenül fogyasztás csökkentő hatású, ha ennyire korán felkapcsolsz. Pont tegnap mentem egy olyan kocsival amiben volt pillanatnyi fogyasztásmérő és azzal játszottam, hogy hatvannál kapcsolgattam a kettestől az ötösig, és vissza, de a kettest leszámítva nem volt lényeges különbség a fogyasztásban a fokozatok között. Ezért szerintem felesleges kinozni harmadikban 25-nél meg negyedikben 40-nél, mert a motornak sem tesz jót, és elképzelhető, hogy többet is eszik mintha egészségesen meghuzatnád.
Ráadásul a szerelőm mondta, hogy érdemes kicsit jobban pörgetni, mert a bogár hajlamos kisfordulaton beköpni a gyertyát, ezért ha ötvennel tötyörgök, hagyjam nyugodtan harmadikban.

Persze ez csak egy vélemény!

Tzl

Előzmény: supremacy (446)
supremacy Creative Commons License 2001.06.06 0 0 446
A mi 1600as bogarunk két széria solexxel 15 litert eszik, ha én hajtom, azaz kétállású gázpedállal.
Anyám alatt meg 7 litert eszik, igaz ő max. 70-et megy vele országúton is és harmadikat 25-nél, negyediket meg 45-nél kapcsol.
vwlaca Creative Commons License 2001.06.06 0 0 445
Hali!

Én is szeretném utólag megköszönni ezt a talit a szervezőknek, mert tényleg jól sikerült.

A bogár egyébként Pesten, télen, rövid távokon bepuszilja simán a 12 lityót.
Nyáron szintén rövidebb távokon,Pesten, dugókban 10-10,5 liter

nekem is mondták már sokszor, hogy télen rövid távon nem tud bemelegedni rendesen, meg
hogy nem tesz jót neki, de mit csináljak, ha ennyit kell mennem a munkába?
Tegyek meg még három kört?

Laca

Előzmény: MBK (444)
MBK Creative Commons License 2001.06.06 0 0 444
A Csillag üzeni, hogy az alsóörsi butiksor cukrászdájában még mindig van néhány tucat bogár alakú mignon.
Mi meg majd rohanunk és megvesszük... :-)

És ezúton is köszönöm neki és a többi segítő bogasnak az alsóörsi találkozó rendezésében, lebonyolításában a segítséget.
A találkozón megjelenteknek pedig köszönet a jó magatartásért, nem volt panasz a tábor vezetősége felöl...

Mice

Tzl Creative Commons License 2001.06.06 0 0 443
Nem azt mondtam, hogy nem adom el hanme, hogy most kihúztam néhány fekete pontját, sőt esetleg még átfordulhat pirosba is!

De most tényleg elégedett vagyok vele! (Kopp-kopp-kopp)

Tzl

Előzmény: vwlaca (441)
Tzl Creative Commons License 2001.06.06 0 0 442
A 7 liter az tényleg jó. Nekem a rekordom 7,2 volt egy Fehérvár-Szeged-Fehérvár úton. De itt nem volt sztráda így szigorúan 80 körüli tempóval. Átlagban kb 8-at eszik hosszútávon.
A negatív rekordom 17 liter volt. Ezt télen produkálta rövidtávokon, háromhengerrel, rosszul beállított motorral. (De háromhenger csak kb 15 kilometeren keresztül volt, ezért lehet, hogy akkor még többet is evett) Városban egyébként 10-12 az átlag. De Fehárvár kicsi egy bogárnak, mert csak a nyári kánikulában tud normálisan bemelegedni, pedig a város másik végén dolgozom és a termosztátom is jó.

Nektek mennyit eszik?

Előzmény: vwlaca (441)
vwlaca Creative Commons License 2001.06.05 0 0 441
Hali!

Mi jól éreztük magunkat, tiszta volt a faház. Csak a szomszéd szobában elég gázos egyének telepedtek meg, reggel fél tízkor is ordítottak és ittak. Szerencsére balhé nem volt
köztünk, bár talán rájuk fért volna egy kis fürdetés a Balcsiban a harmatos reggeli órákban.
Másnap volt a felvonulás, ami nagyon jól sikerült, még a nap is kisütött arra az órára.
A rendőrök lezárták az egész duplasávos útat Alsóörs és Füred között, és csak
bogár és busz volt mindenhol! (Nem pesti stílusú felvonulás volt)

A bogi a teljes túrán beleértve a helyi fuvarokat és felvonulást, ami ugye lépésben történt
7,9 litert fogyasztott. Tisztán országúton és autópályán pedig 7,0 liter jött ki!
Szerintem ez nagyon jó egy bontatlan 32 éves motortól!

Jó hogy nem adod el, egy életen át bántad volna!

Laca

Előzmény: Tzl (439)
Torrente Creative Commons License 2001.06.05 0 0 440
Az a csóka a Meggyesi Balázs szerintem, itt a fórumon is már többször felmerült a neve. Igen, vállal szerelést meg felújítást meg mindent.

Torrente

Előzmény: prudent bear (433)
Tzl Creative Commons License 2001.06.05 0 0 439
Érdekes, nekem meg úgy tünt, hogy ti tüntetek el! :o)

Mikor megláttam a szálláshelyet egyből megbántam, hogy nem úgy készültem, hogy ott alszom. Gondolom jó buli volt.

Eladni nem sikerült, de most nem is bánom, mert megtáltosodott a gép. Pénteken cseréltem olajat meg levegőszürőt, és ezek szerint már ráfért mindegyikre.
Lejjebb írtam, hogy ledugóztam a kipufogócsőnek azt a részét amelyik a szivócsövet fűti. Nekem nagyon bevált. 5-10 fokkal hidegebb a motor, és nincs az az érzésem mint eddig, hogy 60-70 fok körül a legjobb a motor, és fölötte kezd kicsit gyengülni. Most tökéletes. Nyárra ajánlom mindenkinek.

Üdv:
Tzl

Előzmény: vwlaca (438)
vwlaca Creative Commons License 2001.06.03 0 0 438
Tzl!

Jól eltüntetek Alsóörsön. Meddig maradtatok? Sikerült eladni a gépet?

Előzmény: Tzl (437)
Tzl Creative Commons License 2001.06.01 0 0 437
Igen, mindenképpen telefonálj, mert nincs szándékomban ott aludni, így szombat délelőtt mennék én is.

Köszi.

Előzmény: vwlaca (436)
vwlaca Creative Commons License 2001.05.31 0 0 436
Tzl!

A levlistások pénteken du.5-6 körül mennek. A nagy
konvojok akkor lesznek.
Azt, hogy ki jön még szombaton nem tom, de megpróbálok keresni szombati indulókat.
Én szombat reggel indulok Pestről 8 körül.
Felhívjalak, ha indulok?

Ki jön még szombaton Alsóörsre?

Előzmény: Tzl (435)
Tzl Creative Commons License 2001.05.31 0 0 435
Lejjebb írtam már többször is, de azért itt van megint: 30/357-21-81
De azért mondjál valami kb időpontot, hogy mikor érsz/értek Fehérvár magasságába.

Tzl

Előzmény: vwlaca (434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!