Keresés

Részletes keresés

__macsa Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25900
már alig bírunk magunkkal
Előzmény: zakka (25898)
IV.kercsaj Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25899
iSTVán
Jééézusom, ezek itten 2:50-t, sőt, mint "virtuális PB", 2:45-öt akarnak futtatni veled?!?! Ne hagyd magad!!! ;-))))

mts
Azért egy 20-as még megy?? ;-)))

FUTure
BBp-n ha jól tudom, ált. nincs rakpart és meleg. Szél még bejöhet. Ha nyuszi elvégzi addig a rakparton a méréseket szélcsatorna-ügyben, akkor még van időnk falat is húzni az út mentén neked :-)))

zakka Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25898
A háttérben hatalmas szervezőmunka folyik, még egy pici türelmet kérünk a kíváncsiaktól! :-)))
7241gabi Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25897
Hát, a talpi bőnyét én sem szeretném megismerni, annál inkább azt a bizonyos titkot. Lehetne, hogy engem is megszánna vki egy mélecske erejéig? m.c.a.@axelero.hu-ra, ha kérhetem:-)
Előzmény: mts (25896)
mts Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25896
Gratulálok mindenkinek a maratonhoz, s közeli távokhoz!

Most jöttem rá, hogy mennyire fejben is kell készülni egy maratonra. Belegondoltam, hogy mi lenne, ha most kéne neki állnom egy maratonfutásnak. Brrrr .... nem menne!

Én hétvégén azt gondoltam, hogy nagy jókat versenyzek majd az erdőben, de nagyon nem tetszettek a verseny körülmények. Nagyon jó volt azonban kiabálni és szurkolni Domonyik Gábornak, aki a sprint távon 6. lett a tájfutó EB-n.

mts Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25895
Ha még titok, a titok; én is kaphatnék egy email-t róla??
mts Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25894
Talpi bőnye:

Szerintem, aki nem tudja mi ez, csak örülhet neki.

Előzmény: Törölt nick (25802)
csaszkal_ Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25893
FUTURE
Fúúú!!! Azt én is láttam. Nem is értem miért is nem vettek fel a színművészeti dráma tagozatára.
Előzmény: FUTURE (25891)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25892
Azért a vasárnap esti Sporthírek /m2/ elég sajátos volt. Azt mondta a riporter, hogy: "Két marathont rendeztek ma a nagyvilágban... az egyiket Budapesten, a másikat Berlinben. A berlini marathonon egy 40 éves férfi a 41. kilométernél szívinfarktust kapott... a mentősök nem tudtak rajta segíteni."

Itt aztán téma lezár, majd jöttek a Kaiser's képkockái. Az, hogy merre hány óra, ki mit futott Berlinben, arról nem ejtettek egy szót se. Csak a negatív szenzáció.

Egyébként a legjobb magyar Szabó József /59. hely, 2:26:53/ lett. Elég érdekes egy eredménylista: http://www.berlin.championchip.de/ergebnisse/list.php
25 ezren indultak, az első tízben nyolc kenyai. Ja, és az első 1306 három órán belül futott! Lehet, hogy ott végre lett volna bolyom... :-)))))

FUTURE Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25891
Na mégegyszer...

Tanulságosak a marathoni képek, különösen a befutóról szólók. Most aztán végre megtudtam, hogy melyik tanítványom futott komolyan, és melyik nem... :-)))

Zsuga
A befutófotó alapján Téged pl. egy kis jóindulattal se neveznélek fáradtnak. Na megállj csak... :-)))

Előzmény: FUTURE (25890)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25890
Tanulságosak a marathoni képek, különösen a befutóról szólók. Most aztán végre megtudtam, hogy melyik tanítványom futott komolyan, és melyik nem... :-)))

Zsuga
A befutófotó alapján Téged pl. egy kis jóindulattal se neveznélek fáradtnak. Na megállj csak... :-)))

FUTURE Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25889
Elolvastam.
Előzmény: tasi- (25888)
tasi- Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25888
FUTURE!

Kűttem mélt :)

--
Tasi

tasi- Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25887
Par kep a Kaisersrol, sok-sok FB-vel itten :)

--
Tasi

muybien Creative Commons License 2002.10.01 0 0 25886
VAT, Tasi (Fusson ki merre lat valto) köszi a nagy futást, először voltam ennyire hivatalos futóversenyen, óóóóriási élmény volt!!! (bár nekem nem jutott kóla+sör+üdító a befutócsomagba mint Tasinak csak egy vérnarancs...) de légyhúsos izoitalt tudtam szerezni a frissítőállomáson :DDD

jah VAT még1x, marha jól esett hogy az uccsó pár száz méterre bejöttél segíteni, így sokkal könnyebb volt!

Előzmény: tasi- (25854)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25885
/off csak nagyon távirati stílusban, mert most nagyon kevés az időm

nyuszi: precíz és ügyes; majd légy szíves, írd meg, mennyi nálad az idő, mert szeretném az órámat hozzád igazítani

zakka: igyexik az ember; látom, torkodon akadt a klaviatúra, hogy így kifecsegem a titkokat :-))) ; 7241Gabi kódolásával kapcsolatban nem jól emlékszel (de azért kösz, hogy vkinek tartasz:-)): sajnos, a hitelkártyája, és nem a telefonja PIN-kódjára tippeltem (de azért ez a PIN-kód így is aranyos; állítólag Los Alamos-ban az atomtitkokat tartalmazó szuperpáncélszekrények egy-harmadának a számkombinációját a tulajok nem állították át a gyári 50-25-50-esről)

iSTVán, könyvekben azt ajánlják, hogy az ember ne akarjon 6 héten belül két jó maratont futni. Rosszul emlékszem-e, hogy Te az utóbbi 5 héten belül futottál 3 maratont és egy félmaratont úgy, hogy mind maratonon mind félmaratonon PB-t állítottál be, és a másik két maratonod közül az egyik a PB-dhez nagyon-nagyon közeli, a másik pedig "csak" közeli? Ezek alapján merem azt állítani, hogy ha Te egyszer is úgy állnál oda egy maratonhoz, ahogy a normális maratonfutók szoktak (rákészülve és pihenten), akkor Te a PB-det negyedórával is megjavíthatnád. De csináld csak, ami Neked kedves: én a Te maraton-PB-det magam számára így is 2:45-nek könyvelem el:-))).

Philipcsiga, örülök, hogy a sok rossz előjel ellenére végre valami megint jól sikerült; remélem, ez a trend most már megmarad (mint a tőrbecsalt futó)

FUTURE, a teljesítményeddel kapcsolatban azt is tekintetbe kell venni, hogy a táv jó részét egyedül futottad (titokzatoskodó ügynöki jelentések szerint), úgyhogy, bár a magad elé tűzött célt most nem érted el, de nagyon jól futottál

Örültem mindenki PB-jének (és hogy most már az idők mögé többnyire arcokat is tudok képzelni), még ha azok napi jellegűek voltak is (mint azt 066 megírta:-))). Akármilyen szinten is történjen, egy maraton lefutása mindig egy kicsit önmagunk legyőzéséről is szól, és ha így nézzük, van, akinél a maraton távja 42.195 méternél lényegesen rövidebb, de azért a teljesítménye ugyanaz.

krisz_ Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25884
Igen... :))))))
Előzmény: Philipcsiga_ (25883)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25883
Most nézegettem a képeket a BSI honlapján. Láttam egy futót akinek egy nagy tőr állt ki a hátából. Sajnos csak a képen láttam :(( Pedig szombaton egy vonattal mentünk, és már hetek óta tudtam, hogy így fog futni. (idén lett Ironman) De a terve (bekísérni egy első maratonistát) miatt csak 5:29-et tervezett. Siettem is vissza öltözés után, hogy lássam a befutót, de mivel akit kísért feladta, így siethetett. Ma találkoztam vele és mondta, hogy táv közben is párszor padlót fogott (direkt) és a futók huzták fel. A cél előtt 500 m-rel belehúzott. Majd 10 m-rel előtte lerogyott a földre. Azt mondta, nagyon jó hangulat volt. Négykézláb mászott be a célkapun és azonnal jöttek a mentősök, hordágyra tették és vitték az érmekig. Jó, hogy ilyen poénos mentősök voltak. A szpíker is nyomta a szöveget, hogy az első maratonista ki egy tőrrel a hátában futotta le a távot. Nagyon sajnálom, hogy nem láttam. Volt aki látta?
Az én beszámolóm csak holnap (remélem).
csaszkal_ Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25882
Hahó Balu Kapitány!!!!
Triatlon OB 13-án!!! Tud vki bővebbet a dologról?
Talán robirobogó?
csaszkal_ Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25881
Nehezen felejtek!!!!!!! :))
Előzmény: krisz_ (25879)
csaszkal_ Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25880
Zsuga
"Firenze maratonon szerintem már ki is próbálhatnád a főztünket. Ha nem jönne be már a helyszínen "megmoshatnád" Hiver és jómagam fejét..."
Ezek szerint készülünk Firenzére? KIRÁLY Benne vagyok!
krisz_ Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25879
És kérlek, hogy nagyon-nagyon vigyázz a "pó"-ra, mert aztán az én fejem veszik... :)))
Előzmény: zakka (25844)
krisz_ Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25878
„ a tervezett tempót szinte betanulja a lábunk” Én ugyan nem vagyok A Mester, de ez egy számomra is ismerős mondat. Ezt már én is többször hallottam egy tapasztalt Mestertől, aki legalább 30 évet edzősködött (és eredményei is voltak: 2:40-2:50-es maratont futó lányok is kerültek ki „kezei alól”), tehát picit érthet a szakmához. Ezek szerint lehet benne igazság.

Velem is inkább 2-3000m-es résztávokat futtatott – az én teljesítményemhez mérten – 4:30-as tempóban. Eleinte furcsa is volt, miért „csak” így, ha menne gyorsabban is, aztán kezdtem megérteni és érezni, hogy fejlődtem így is: az idei 1. komolyabb versenyemen, a Dreheren, könnyedén 4:30-on picit belül futottam a 7km-t. (Mert gyorsíthatott volna úgy is, hogy rövidebb távokat futok jobb időkre.)

Egy másik szokásos mondata még, hogy ezekből a résztávokból és a (hétvégi) km-ekből majd „összeáll” a táv(=félmaraton/maraton).

Előzmény: zsuga (25871)
krisz_ Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25877
tasi!
Valszín. a frissítőnél előzhettelek meg, mert előtte már láttalak, és akkor még éreztem magamban annyi erőt, hogy beérjelek. A frissítőnél nagyon koncentráltam, hogy nehogy kimaradjon ez is, aztán a sok ember közül kikeveredve (itt volt egy Ekiden váltóhely?) már eltűntél előlem. Pedig itt haltam meg, és fokozatosan kezdtem lassulni.
Előzmény: tasi- (25854)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25876
Köszi!
Kezdeném a 2:50-nel. Jelenleg semmiképp nem taksálom magam erre az eredményre. Ez inkább egy olyan reális cél, amit futópályafutásom során elérhetek. Például eszem ágában sincs 2:40-en belüliről még álmodni sem, de a 2:50 legalább álomnak jó. Másfelől az edzésmunkám sem a maratonról szól, furcsa ellentmondás, de ez van: maratonból futok a legtöbbet, ezt érdekel a legjobban, mégis erre készülök a legkevésbé. Ameddig csak játszom mindig, nem is lesz másképp. Ennek ellenére ha összejön a dolog, Újvidéken lehetett volna 2:55-2:57 között, ezért kicsit sajnálom azt a versenyt.
Az idei terveim között már nem is lenne időm tervszerű felkészülésre, egyetlen esélyem van, ha V.Péterhez hasonlóan egy jól megfutott Bécs-Budapest után "lendületből" megpróbálok mégegy maratont. Vannak terveim jövő tavaszra is, de ha egyszer komoly maratont szeretnék, annak nyár végén (mint Nagyatád), de ideálisabb körülmények között kellene lennie (mondjuk valahol északon).
A fokozó tempó "fel van írva" nekem is, de ritkán tudok úgy hosszú távot futni, hogy ne a domborzat határozza meg a sebességemet. A tempó betanulása is jól hangzik, és őszintén megmondva, ezért nem merek lassítani a versenyek kezdőtempóján Lehet, hogy helytelen elgondolás, de úgy döntöttem, hogy a szűk 4 perces ezrekre szoktatom a szervezetem, ameddig bírja, addig ezt kapja. És reménykedem benne, hogy idővel végig fogja bírni a maratont.

Firenze sajna nem nagyon játszik (nem csak a felkészülés miatt), a Bécs-Budapesttel már túl sokat hiányzom, nem szeretnék még napokat "ellógni" a munkából.

Előzmény: zsuga (25871)
caspi Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25875
Kicsit megkésve bár, de törve nem gratulálok a hétvégén a Kaiser's és Futóbolondok nevet öregbítőknek :-). Képek remélem lesznek, bár jó ideig egy kolléganőmnél volt a gép, csak kb. 3.30-tól fényképeztem a befutókat.
Caspi
Előzmény: IV.kercsaj (25794)
sneci Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25874
Na megsúgom mit mondott a telefonba. Kb ezt: nem is tudom mit mondjak, ezért már kézcsók jár....:))))
sneci
Előzmény: zsuga (25873)
zsuga Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25873
A tavalyi B-Bp óta nagyon felnézek Robira, így bevallom jólesett már a helyszíni gratulája is:))
Előzmény: sneci (25867)
zsuga Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25872
Hiver

Annyit mondogattad, hogy jobbat is tudok futni, Future meg annyit gyakoroltatta, hogy végül még én is kezdtem elhinni:)) Csaszi vitán felül jobb futó nálam, de 37km környékén amikor utolértem már nagyon görcsölt a lába. Tudom, hogy nem haragszik rám, hogy az uccsó km-en néhány mp-cel megelőztem hiszen egymás hűséges fegyverhordozóiként talán a másik sikerének jobban örülünk mint a magunkénak:)) Ez persze nyilván minden FB-re igaz.

Előzmény: Hiver (25864)
zsuga Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25871
iSTVán

Nagyon furcsa érzés Neked tanácsot adni maratoni futás témakörben, hiszen összehasonlíthatatlanul nagyobb a tapasztalatod, mert egész egyszerűen többször és jobban futottad a maratonokat, mint én. Talán egyetlen egy dolog miatt mégis van alapom erre: az ezévi edzésmunkánk amit Csaszival végigcsináltunk. Szinte egész évben maratonra készültünk: április végéig a visegrádira, utána pedig a Kaisersre. Úgy gondoltuk, hogy nem érdemes feltalálni a spanyolviaszt ezért tuadtosan elkezdtünk olyanokat másolni/olyanoktól tanácsot kérni, akiknek tapasztalt, elismert edzőjük van (Hiver, Future) sőt májusban Visegrád után Future edzőjét, Vilit is megkérdezte Csaszi, hogy mi kell a 3 órás maratonhoz illetve a fejlődéshez ezen a távon. Nos, azt vettem észre, hogy a maratoni edzés arra van kihegyezve, hogy 25-30 után is legyen erő az addigi tempó végigvitelére (4-5*2500m volt a tipikus résztávunk, 30km a hétvégi hosszúfutás többször is fokozó tempóban). A másik fontos láncszem pedig az volt, hogy a tervezett tempót szinte "betanulja a lábunk, szervezetünk". Mindezek alapján nekem egyszerűen könnyebb úgy futni, hogy a beprogramozott tempót megpróbálom tartani és így persze lelkileg is könnyebb, mert tudom, hogy valszeg 30-35km-ig nem lehet nagy gond. Onnan persze jöhetnek lassulások, most is így volt.

Ha nagy hülyeségeket írtam majd a kedvenc mesterünk kijavít:))

A fentiekből persze következik, hogy ha 2:50-en belüli időre taksálod magad (ez szerintem egy kb 1-2hónapos tudatos felkészüléssel (lásd Nyuszi) menne is), 1:25-nek megfelelő, tehát kb. 4:02-03-as tempóban kéne futnod az első felét.

Firenze maratonon szerintem már ki is próbálhatnád a főztünket. Ha nem jönne be már a helyszínen "megmoshatnád" Hiver és jómagam fejét...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!