Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 581
Sziasztok!

Ezt kaptam a névnapomra az uramtól :))) Arany ember :)


Mindenkinek kellemes ünnepeket és tortadekorálásban gazdag új évet kívánok!
ILDIKONL Creative Commons License 2007.12.21 0 0 580

Sziasztok!

Mindenkinek : Kellemes , bekes, meghitt Karacsonyi unnepeket es egeszsegben gazdag boldog Ujesztendot kivanok!

Nagyon jo es szerencses sutogeteseket. Gondoljatok ram is amikor kostolgattok, mert a sutom kaduki"tonkrement.

Puszi mindenkinek!

ribizli Creative Commons License 2007.12.19 0 0 579
Sógornőm anyukája találta ki, hogy gyümölcsös édességhez a pudingport nem tejjel, hanem gyümölcslével főzi meg, kiváló.
Ennél picit egyszerűbb a gyümölcslevet simán ételkeményítővel felfőzni, bár nem lesz átlátszó. A sűrűséget ízlés szerint lehet beállítani.
Én viszonylag sűrűre főzném, plusz narancsdarabokat tennék bele, és kapcsos tortaforma oldalát használnám a töltésnél: alulra tészta, karima felrak, krém, tészta, krém, stb. Tálalás/díszítés előtt venném csak le a karimát.
Valószínűleg nem árt, ha folpackkal kibéleled, hogy ne ragadjon rá a krém a karimára.
ribizli
Előzmény: Ocimum basilicum (575)
monkey62 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 578
A laktózérzékeny ehet joghurtot? Mert ha igen, akkor azt lehetne zselésíteni.
Előzmény: Ocimum basilicum (575)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.15 0 0 577
Probaltal gyumolcsot tolteni a tortaba?

Sokszor lattam (es kostoltam) magaban vagy retegelve vajas kremmel.
Pl ribizli lekvart kensz a teszta ket oldalara, es friss ribizlivel toltesz.

A masik - nekem egyik kedvenc - a piskota toltelek.
Osszetorod a piskota (vagy mas tesztat), hideg kaveval es rummal aztatod, kakaoport adsz hozza es valami piros lekvart.

Masra nem tudok gondolni, mert a margarint nem eszem, vaj, tejszin meg nem johet szoba.

Lehet kapni olyan tejszint, amiben nincs tej (mutejszin)? Itt van "Coolwhip" a neve - semmi tej nincs benne, es eleg kellemes.

Aztan ott a gesztenye pures toltelek. . .

Előzmény: Ocimum basilicum (575)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.15 0 0 576

ezekkel most lettem kész:

 

Ocimum basilicum Creative Commons License 2007.12.14 0 0 575
Segítsetek nekem is, legyetek szívesek! Keresek valami narancsos krém receptet, amit tortába lehet tölteni, és egy laktózérzékeny ember is megeheti, vagyis tej, vaj, tejszín nem lehet benne. Valami nagyon könnyű dologra vágynék, nem egy súlyos, margarinos kencére. Tudtok ilyenről?
ZsuR Creative Commons License 2007.12.12 0 0 574
Koszonom - hianyoltam az elozokbol a citromhejat!!! Persze, azt lehet potolni.

Azt hiszem ez a mennyiseg egy bogrenyi :)). Koszonom!
Előzmény: ribizli (573)
ribizli Creative Commons License 2007.12.12 0 0 573
ZsuR, itt a mi családi receptünk is, bár nem bögre a mértékegység hozzá, de nagyon finom:
Mákos őzgerinc
17 dkg mák, 17 dkg cukor, 20 dkg liszt, 1 kk szódabikarbóna, szegfűszeg, fahéj, citromhéj (datolya, füge, birssajt, cukrozott gyümölcs).
Összekeverjük, annyi tejet adunk hozzá, hogy omlett-szerű legyen. Kikeverjük, vajazott, lisztezett őzgerincformában lassan sütjük.

Hajlamos kirepedni, és nem baj, ha lágy marad a közepe.
ribizli
Előzmény: ZsuR (572)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.12 0 0 572
Jajj de koszonom neked a faradozasodat!!! Az osszes bogres makoser. . .halam!!!!
Előzmény: dekoninck (570)
Teff Creative Commons License 2007.12.12 0 0 571
Kedves Hölgyeim!

Varga Gábor vagyok, az illetékes portáltól. :-) A kivis pitéről folyó csevej mellett azt hiszem nem mehetek el minden szó nélkül, hiszen a cél az, hogy örömet okozzak, nem pedig hogy csalódást.

Nos, több felvetést is olvastam. Például, hogy mi kötne meg ennyi tejszínt, és gyümölcsöt ebben a receptben. Nos a tíz deka liszt, és a tojások sárgája - helyes alkalmazás esetén - gyönyörű pudingszerű állapotot tud előidézni ennyi folyadékból is.
Olvastam, hogy sehol nincs ilyen, hogy a lisztet párosítják a kivivel. Ez miért probléma?
Summa summarum, nekem is, és sok más embernek sikerült már elkészíteni ezt a receptet, fotót is küldtek be róla. Ezt a receptet magam fordítottam olasz nyelvről. Ott is működik.

DE! Mivel a panaszok egyértelműen azt bizonyítják, hogy valami nem stimmel a recepttel, vagy valami trükkje van, amit nem írtam bele - és vagy rájön az ember, vagy nem -, ezért megreformálom a receptet.

Megígérem mindenkinek, hogy e hét vasárnapján előveszem a receptet, és valamit kitalálok, hogy mindenkinek a kellő végeredményt nyújtsa.

Zárszóként annyit mondanék, hogy elnézést kérek a csalódásért, amit ez a recept néhányaknak okozott, én igyekszem mindent megtenni, hogy a sütés öröm legyen látogatóimnak.

Tisztelettel:
Varga Gábor
dekoninck Creative Commons License 2007.12.11 0 0 570
Ha rákeresel a Google-ban, találsz egy csomó ilyen "bögrés-mákos" receptet. Pl:
Bögrés-mákos II.
Hozzávalók:
# 25 dkg margarin
# 4 egész tojás
# 1 csomag sütőpor
# 1 csomag vaníliás cukor
# 2 bögre liszt (2,5 dl-es bögre)
# 1,5 bögre cukor
# 2 bögre darált mák
# 1,75 bögre tej

Elkészítés: A margarint a tojással, a vaníliás cukorral, a sütőporral és a cukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk felváltva a lisztet, a mákot és a tejet. A kész tésztát kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük, és kb. 200 fokon kb. 40-50 percig sütjük.

Megjegyzés:
Hidegen is, melegen is nagyon finom. Feldobhatja, ha a sütit félbevágjuk, és megkenjük áfonyalekvárral.


Bögrés-mákos
Hozzávalók:
# 2 tojás
# 10 dkg vaj/ margarin
# 1 bögre cukor
# 1 bögre liszt
# 1 bögre (darált) mák
# 1 bögre tej
# 1 csomag sütőpor
# késhegynyi fahéj
# 10 dkg lekvár
# 1 csomag vaníliás cukor

Elkészítés: A vajat a cukorral habosra keverjük, majd apránként hozzáadjuk a tojásokat, tejet, lisztet, mákot, végül a sütőport és a fahéjat, és jól összedolgozzuk. Kivajazott, lisztezett tepsibe öntjük, és kisütjük kb. 40 perc alatt. Ha kihűlt ,deszkára borítjuk, és hosszában kettévágjuk. A lapokat megkenjük a lekvárral, majd a 2 lapot egymásra borítjuk, 1 órát pihentetjük. Felszeleteljük és fogyasztjuk. A tetejét megszórhatjuk vaníliás vagy porcukorral is, de nélküle is finom.


Bögrés-mákos sütemény

* Hozzávalók:

1 bögre mák (darálva)
1 bögre cukor (darálva)
1 bögre liszt
1 bögre tej
egy egész tojás
egy csipet só
2 evőkanál olaj
kiskanálnyi sütőpor
(A "bögre" ajánlott mérete kb. 2,5 deciliter)

* Elkészítés:

A felsorolt anyagokat összekeverjük, kizsírozott, (vagy kivajazott), és kilisztezett tepsibe öntjük. A tetejét kókuszreszelékkel megszórjuk. Közepesen meleg sütőben 15-20 perc alatt megsül.

stb.
Előzmény: ZsuR (569)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.10 0 0 569
De azt hiszem felreertetteml . . . nekem az az makos piskota/kevert suti kellene, amit gyerekkoromban ettem :)), citromhej is volt benne, es csak porcukor a tetejen. . .az Anyu ozgerinc formaban sutotte. . .
Előzmény: dekoninck (567)
dekoninck Creative Commons License 2007.12.10 0 0 568
ribizli, nem is nehéz, én a dekorációt sose csinálom meg, a többi meg csak hosszúnak tűnik, de valójában nem az.
dekoninck Creative Commons License 2007.12.10 0 0 567
Zsur, remélem, nem értetted félre, ez nem a bögrés-mákos, hanem egy almakrémes torta piskótája. Vagy ez (vagy ilyesmi) ismert volt a könyv nem is olyan régi megjelenése előtt is?

Na, akkor it van az ultimate máktorta, szintén ebből a könyvből: körtés mákkrémtorta.
Piskóta:
2 tojás, 60 g porcukor, 20 g vaníliás cukor, 50 g finomliszt, 50 g hámozott, darált mogyoró, só, 1/2 kk sütőpor, 1 citrom reszelt héjja, 30 g olvasztott vaj
Krém:
2+3 dl tej, 1 narancs reszelt héja, 1/4 kk fahéj, 200 g darált mák, 100 g reszelt fehércsoki, 120 g babapiskótamorzsa, 5 ek rum, 1 tasak vaníliás pudingpor, 60 g cukor, 50 g vaj, (6-8 felezett körte, 100 g sárgabaracklequár, 30 g natúr pisztácia)

26 cm-es tortaformát kisütőpapírozuink. Sűtő 180 fokra.
Tojást, porcukrot, vaníliás cukrot habosra keverjük. Hozzáadjuk a mogyoró+liszt+só+sütőpor+citromhéj keveréket, majd a langyos vajat. Tortaformába öntjük, körbeforgatjuk, középső magasságon 25 percig sütjük (eléggé vékony lesz). Kihűtjük, papírtól megfosztjuk, majd vissza a formába.

A kérmhez 2 dl tejet felforraljuk a narancshéjjal, fahéjjal, bele a mákot, 1 percig főzzük. Tűzről lehúzzuk, hozzákeverjük a fehércsokit, piskótamorzsát, rumot. A 3 dl tejben eldolgozzuk a pudingport és cukrot, épp besűrítjük, majd tűzről lehúzva belekeverjük a vajat, végül összedolgozzunk a mákmasszával. Rá a piskótára, kihúl, 3-4 órát a hűtőben pihen. Ezután jöhet rá a zárójeles többi dolog. Én sokszor nem is kenem meg a receptben leírt felforrósított lekvárral meg nem teszek rá gyümölcsöt, hanem azonnal felfalom :) Amúgy nagyon jó ribizlivel is, szóval ezt nem részletezem, innen már fakultatív.
Na, tetszik?
Előzmény: ZsuR (563)
monkey62 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 566
Köszi!!! :)
Előzmény: ribizli (565)
ribizli Creative Commons License 2007.12.10 0 0 565
Hozzávalók a krémhez:
1,3 kg savanykás alma
1 citrom leve
10 dkg méz
1+1 dl almalé
1 cs vaníliás cukor (10 g)
2 kk őrölt fahéj
1/2 tasak vaníliás pudingpor
15 dkg sárgabarack lekvár
0,5 dl barackpálinka
5 dl tejszín
2 tasak habfixáló (20 g)
10 formás aszalt almakarika
10 dkg tortabevonó étcsokoládé
1 ek olaj
Az almát hámozni, apróra kockázni, citromlével meglocsolni. Mézet aranybarnára pirítani, 1 dl almalével felönteni, bele az almát, vaníliás cukrot, fahéjat, fedő alatt 5-6 percig párolni. Maradék almalében elkeverni a pudingport, az almához önteni, főzni, míg sűrűsödni kezd. Kihűteni.
Tortát 3 lapra, lekvárt a pálinkával felmelegíteni, lapokat megkenni. Tejszínt habbá verni a fixálóval, habzsákba. Alma 1/3-át pépesíteni. Alsó tortalapra a darabos krém fele, tejszín harmada, tortalap lekváros felével felfelé rá, maradék almakrém, harmad tejszín, tortalap. Almapép, maradék tejszín rá, szeletek helyét kijelölni, tejszínhab rózsák rá. Csokit vízfürdő felett felolvasztani, olaj bele, almakarikákat félbevágni, két végüket a csokiba mártani, habrózsába rakni. 3 órára hűtőbe tálalás előtt.
Az édibédiségeket kihagytam belőle. :)

Ér ez annyit, amennyi macera van vele? Meg ez a rengeteg tejszín... (Nem véletlenül olyan hájas Lajos Mari?)
ribizli
Előzmény: monkey62 (564)
monkey62 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 564
Én meg akkor kérném a krém receptjét, ha lehet :)))))
Előzmény: ribizli (559)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.09 0 0 563
En meg neked koszonom - ez a makos gyermekkorom egyik kedvence volt, es en meg soha nem sutottem - most fogom!!! Koszi!!!
Előzmény: dekoninck (562)
dekoninck Creative Commons License 2007.12.09 0 0 562
Ahogy akarod, akkor köszi mégegyszer.
Vannak itt szép számmal európai cukrászdák, ráadásul a legnevesebbek is: Pierre Hermé (mondjuk ő lehet, hogy kifinomultabb, egy hét múlva meglátogatom), vagy Paul Basset, aki meg a Spektrum tévén főzte a kávéit, és a kávézójában vannak olasz sütik, torták. De pl. némelyik japán torta is elég gazdag, kedvencem a zöldtea-csoki kombó.
Azért csinálom ezt, mert ez az egyik kedvencem, nem túl édes és valamennyire magyaros. Meglátjuk, hogy mit szólnak hozzá, de hát én is megszoktam (elég gyorsan) a japán kajákat. Az első kultúrsokkomat itt akkor kaptam, mikor a tesóm hozott nekem paprikás kolbászt és piros aranyat :D
Szóval nem ízetlen az itteni konyha, ha az ingerküszöb lejjebb száll. A szusik, szasimik (nyers hús) megfelelően elkészítve baromi jók, ettem már nyers pacit is. Nem hiszem, hogy otthon lehet enni igazi szusit. Még itt is van különbség köztük minőségben.
A japánok a gyengébb fűszerezés miatt sokkal több ízárnyalatot képesek megkülönböztetni, és a nagyon fűszeres kaják persze ezért kissé bántóak is lehetnek nekik. Az ízek mellett meg számunkra majdnem egyenrangú érzéki inger az ételek állaga, azok kontrasztja is, de ezt nem tudom érzékletesen leírni. A ruganyos halakra, zselékre, zöldségekre kell itt gondolni.
Az alga is jó, szárítva is vagy levesben. :) Nem sznobériából kedveltem meg (pl. a tintahal meg a garnéla továbbra sem a kedvencem), hanem mert egyszerűen bejött, felfedeztem, mi az értéke számomra.
Előzmény: ribizli (561)
ribizli Creative Commons License 2007.12.08 0 0 561
Nincs mit, az úttörő ott segít, ahol tud!
A japánoknak nem lesz túl extrém egy ilyen süti? (Nem vagyok japán konyha-hívő, szerintem totál íztelen, meg a nyers halak, és pláne az algák, brr...)
Egy fotóval dokumentáld a művet!
ribizli
Előzmény: dekoninck (560)
dekoninck Creative Commons License 2007.12.08 0 0 560
Ribizli, nem is tudom, hogy háláljam meg! A renomémat mentetted meg, komolyan! Van valami kívánságod, vigyek haza valamit neked Japóból? Fűszer, különleges ételalkotóelem... persze csak reálisan! :)
Előzmény: ribizli (559)
ribizli Creative Commons License 2007.12.08 0 0 559
Tessék:
Hozzávalók a tésztához (16 szelet)
mogyorónyi vaj/margarin
15 dkg finomliszt
15 dkg darált mák
1 kk sütőpor
1/2 kk szegfűszeg
1/2 citrom reszelt héja
5 tojásfehérje

10 + 10 dkg kristálycukor
7 tojássárgája
2 cs. vaníliás cukor (2 dkg)
1/2 dl rum

26 cm-es tortaforma kikenve 180°C-ra előmelegített sütő; liszt+mák+sütőpor+szegfűszeg+citromhéj;
tojásfehérjék csipet sóval kemény habbá, 10 dkg cukor apránként hozzá; tojássárgák a maradék 10 dkg cukorral +vaníliás habosra kever + rum hozzá; tojáskrémhez a hab 1/3-a, a mákos keverékkel felváltra részletekben a többi hab. Formába simít, 40-45 percig süt. Kihűlés után fóliába csomagolni, lehetőleg 1 napig pihentetni.
ribizli
Előzmény: dekoninck (558)
dekoninck Creative Commons License 2007.12.08 0 0 558
Sziasztok!
Nagy segítségre lenne szükségem! Holnap tortát szeretnék sütni a japán barátaimnak, csak az a baj, hogy a családom elérhetetlen, és nem tudom megkérdezni a mákos almakrémtorta piskótájának receptjét. A Lajos Mari-Hemző Károly "66 torta" c. könyvében van a recept, a "különleges torták" szekcióban. Ha valaki leírná ide nekem címszavakban (csak a piskóta, a krémre emlékszem), annak hálából küldök egy szeletet! Van még 11 óra 45 percem a totál égésig! :)
Köszi előre is!
ZsuR Creative Commons License 2007.12.08 0 0 557
A kozeli szupermarketbol (es gonosz modon finomak is!):

TTAMAS Creative Commons License 2007.12.03 0 0 556
Igen
Előzmény: ribizli (555)
ribizli Creative Commons License 2007.12.03 0 0 555
Helyesek. :) A zöld elemek kiviből készültek?
ribizli
Előzmény: TTAMAS (554)
TTAMAS Creative Commons License 2007.12.03 0 0 554

A sok marcipáncsoda után két gyümölcsös túrótorta:

 

 

 

 

Hulieta Creative Commons License 2007.11.20 0 0 553

Sziasztok.

Köszönöm a sok segitséget. 

Azt én is tudom, hogy a fonatot hogy kell elkésziteni. Engem a vajkrémnek a receptje érdekelne. Még sosem készitettem, nem tudom milyen.

biii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 552

itt lehet venni ebayen.

 

http://cgi.ebay.com/Wilton-tip-47_W0QQitemZ4371919281QQihZ005QQcategoryZ46281QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

 

én kintről szereztem be egy csomót.. (pl a füvet byomó 233-as is nagyon praktikus)

Előzmény: biii (550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!