Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1686

   Nem ez az első naiv kérdése az olvtársnak !!

 

 "hol éltetek eddig? szatyorban?!"

 

 

 Korábban azt hittem rosszul olvasok, vagy felvetődött az is, hogy  csak egy ágent provokatőr !!

Előzmény: M63FUN (1685)
M63FUN Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1685

nah szóval: kombi cirkó = kombinált cirkó kazánnal ami annyit tesz hogy 2 készülék funkcióit beleKOMBInálták.

és láss csodát igen ha melegvizet akarsz akkor azt valóban nem afrikából küldik és a postás hozza, hanem a kazán állítja elő gázból(és persze vízből).

kényelmi szempontot is figyelembe véve ennél olcsóbban melegvizet széles körben nem lehet csinálni (ugye vagy melegítesz fával vizet aztán hurcolod a kádba, vagy ez (itt a sima átfolyós gázbojler is), vagy a villany, vagy a távhő) az árak is a felsorolás sorrendjében nőnek. 

 

egyébként egy sértő kérdés és sajnálom ha megbántalak :-( de ha a gyereked elköltözött akkor gondolom 18 éves, és az egész család ennyire nincs képben a világról? tényleg azt hitted hogy a falból jön a víz, és persze melegen ha akarod? 

haverom erre annyit tenne rá szarkasztikusan: "hol éltetek eddig? szatyorban?!"

Előzmény: andreacsk' (1682)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1684

Lehet, hogy csak nincs beszabályozva a rendszer? Mindegyik radiátor hideg? Zárd el az összeset, csak a cirkohoz legközelebbit nyisd ki, ha az működik így, akkor a torlókkal kell játszani, hogy mindenhova eljusson a víz.

Én így kezdeném a hibakeresést, lehet, hogy szakértők tudnak jobbat...

 

Előzmény: a_hannae (1676)
Fed30 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1683

itt lehet még nyugodtan kérdezni, biztosan tudnak segiteni. a kombikazán a vizet is melegiti, épp ezért kombi (kombinált..). valo igaz, ha a melegviz gázzal van melegitve, akkor nem árammal.

bár már olyat is hallottam, hogy kombi és villanyboiler !! de nemtudom mennyi igazságalapja vagy értelme van a dolognak.. valaki tud errol valamit? kombikazán + villanyboiler??

Előzmény: andreacsk' (1682)
andreacsk' Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1682

utánaáztem  fűtésunknek, meg az uj lakásnak meg utánajártam a témában kicsit. cirkófűtés fogalmával is megbarátkoztam már némileg. de pl, ez a mostani lakás, ahova már bekoltozott lányom, kombival van ellátva. az azt jelenti, hogy a kazán akkor is megy ha melegvizcsapot megnyitom?? szal akkor a gázszámla a melegvizfogasztásnál is pereg.

Előzmény: Zoltanuss (1652)
Nogo Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1681

Szia!

 

Igen, alul van a vízhőmérséklet szabályzó, ez teljesen hozzáférhető. A teljesítmény szabályzóhoz be kell nyúlni az indítógomb tövéhez, ott a rücskös fém gyűrűt tudod csavargatni, azzal tudod a lángot szabályozni. A teljesítményt érdemes a gázóra alapján beállítani (stopperrel figyelni hogyan forog, kiszámolni és ez alapján beállítani, ha szerelő nem állította be jól). A gyári fogyasztása a C21-nek kb. 2,5-2,7 köbméter/óra.

Előzmény: Dunit (1680)
Dunit Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1680

 Helló !

 csak , hogy frissitsem magam : tehát baloldalt alul van az a feketegomb : azzal a fűtővíz hőmérsékletét állíthatom ?

 és szintén baloldalon  egy másik - ez víszintes , ez meg a teljesítmény állító ??

Előzmény: Nogo (1679)
Nogo Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1679

Szia!

 

Alul van egy potméter, a kazán bal oldalán egy fekete dobozon, ott tudod "érzésre" állítani a vízhőfokot. Ha elér egy bizonyos hőfokot, akkor leáll a kazán. Ha az a gondod hogy nem melegít csak dolgozik, akkor a teljesítménnyel van baj, ezt a (ha jól emlékszem bal oldali) a nyomógomb (melyet benyomva tartva tudod begyújtani a kazánt) tövénél belül csavarva tudod állítani a teljesítményt.

Előzmény: icrup (1678)
icrup Creative Commons License 2010.12.09 0 0 1678

Fég c21 esnél hol lehet a hőfokot állitani?

NEkem 60fok fölé nem megy a viz.

Előzmény: M63FUN (1657)
Fed30 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 1677

hát lehet, hogy ez esetben nem a HMV kore vizkovesedett el. nem biztos h a hocserlélovel van a gond ..

amugy elég egy egyszeru vozkőoldo is a vizkötelenitéshez, nem kell specko cucc. még a végén lyukat mar a csöbe.. :)

fuu, elég furfangos a problémád, korbekérdezek ismerosoknél. probálkozz te is tobb forumon ! :)

Előzmény: Nilacid (1675)
a_hannae Creative Commons License 2010.12.09 0 0 1676

kb fél éve voltak. hasonlo volt a probléma, kihivtam szerelot és légtelenitette. de nem lett sokkal jobb és most már kifejezetten langyos a radiátor. vki azt mondta, lehet, hogy lerakódott vmi a radiátorcsőben ?? nem teljesen értem..

Előzmény: Gyurco78 (1674)
Nilacid Creative Commons License 2010.12.09 0 0 1675

Tisztelt bravura2!

 

   Magam is arra tippeltem, hogy vízköves a rendszer. Ezért kértem kölcsön, egy ipari savas mosóberendezést az egyik ismerősömtől. Mivel Ő szerinte is az efajta mosatás, általában megszokta oldani átmenetileg, ezt a problémát. Sajnos nálunk ez nem járt eredménnyel.

   Úgy vélem a következő lépés, magának a hőcserélőnek a cseréje lenne, de mivel nem szeretnék potyára bevásárolni, bátorkodom itt a nálamnál hozzáértőbbeket kérdezni.

   A dilemmám az okozza, hogy tudomásom szerint, előbb a HMV köre szokott előbb elvízkövesedni. Mivel a melegvíz ellátással semmi gond, sőt, rögtön van kellő hőfokú melegvíz, ezért nem vagyok biztos, a hibát illetően.

                                                                                                                                      köszönöm, üdv

Előzmény: bravura2 (1669)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1674

Légtelenítve vannak a radiátorok?

 

Előzmény: a_hannae (1673)
a_hannae Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1673

sziasztok, nekem cirko kazánom van, radiátoros fűtéssel. a radiátorok nem melegek, pedig teljes gőzzel megy a kazán, 22kw-os és eszi a gázt rendesen. mégsem melegszik, illetve van ahol az alja hideg a teteje meleg a radiátornak. mi lehet az oka??

Fed30 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1672

Ja értem. Rendben, akkor ez is tisztázódott bennem. thanx :)

Előzmény: Zöldár (1670)
Nogo Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1671

Annyit írnak hogy külön réz hőcserélő van a fűtéshez, rozsdamentes acél a meleg vízhez. Arról nem írnak hogy mekkora előremenőt ajánlanak.

Általában 50 fok fölé szoktam állítani, de 60 fölé még nem mentem, egy 80-as évekbeli diagram szerint állítgatom néha (azt csinálom amit a külső érzékelők, csak én nyomkodom a gombot).

Előzmény: M63FUN (1660)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1670

 Azért ezt a savasságot ne túlozdd el. A kondenzátum kb. a szódavíz koncentrációjának, vagy inkább pH -jának felel meg. Az meg mehet a csatornába !!

Előzmény: Fed30 (1666)
bravura2 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1669

gondolom tiszta vízkő a rendszer.

szerencsétlen meg csak fűt mint az állat.

Előzmény: Nilacid (1668)
Nilacid Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1668

Tiszteletem a hölgyeknek és az uraknak!

 

Segítségre lenne szükségem.

 

   Adott egy Radiant típusú turbós, kombi cirkó. Használt családi ház vásárlás okán, az életkora és a típusszáma ismeretlen.

Tünetek: napok óta egyre intenzívebb kopogó hangok a készülékből. Gondoltuk levegős a rendszer, - átmostuk, majd légtelenítettünk, a tünet maradt. Azért fürödni csak kell, engedjünk vizet a kádba. A meleg víz csapjának nyitásakor, szétnyomta a készülék alatt, az elmenő, műanyag vízcsövet. Mire a cirkót kikapcsoltuk és sikerült a házban elzárni a vizet, túl voltunk a fürdésen, igaz ruhástól.

 

   Ismerősök ajánlottak, egy kimondottan evvel a típussal foglalkozó szerelőt. Hát... nem jött be, azzal foglalkozott, hogy a műanyag csövezést cseréltessük vele rézre. Mondtam majd nyáron talán, de mi a baja a készüléknek? Amit elárult, az az volt, hogy Ő 75 éves és a kisujjában van a szakma, és, hogy mi azt úgy sem tudjuk megcsinálni. Ezután tisztelve a korát, megköszöntük, hogy nálunk járt. Másnap (nem hívtuk) vissza jött, de nem jutott be :)

 

   No akkor gondolkodjunk, miközben helyreállítjuk a lyukas vízcsövet: Valószínűleg a hőcserélőben megforr a víz, a keringető szivattyú működik, a rendszer légtelenítve. Immár van HMV, a csap elzárásakor visszavált a fűtési körre, tehát a váltószelep oda-vissza jól működik. A fűtéskör felfűtését 30 C -ról kezdtük, majd fokozatosan emeltük. Ekkor tapasztaltuk, hogy mennél feljebb állítjuk a hőfokot, annál intenzívebben forralja a vizet, 30 C foknál csendes, ergo el van dugulva a hőcserélő. Másnap egy kölcsönkapott, direkt ipari-savas mosásra készült szerkezettel, át is mostuk kb. 90 percen keresztül, de sajnos ez nem segített.

 

Kedves Szakik, hogyan tovább?     Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.07 0 0 1667

A hagyományos réz hőcserélővel szerelt készülékek fűtővizét azért ajánlott legalább 60-70 C-on tartani és nem részterheléssel üzemeltetni, mert az égéestermékben lévő kén a "hideg" kazántesten kicsapódik és egymásra rakódik. Ennek eredménye a zöldes-szürkés por, ami a készülékből hullik. Nem lukad ki tőle a kazán, hanem eltömődika lamella, majd pedig az égőtér a megnövekedett hőterheléstől szétég.

Előzmény: golyo13 (1658)
Fed30 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 1666

szuper, tanultam valamit. köszi szépen.

viszont felkelti az érdeklődésem, hogy azt írod "hivatalosan kondenzvíz-semlegesítőbe kellene bevezetni" a kondenzvizet. ez azt jelenti, hogy a kondenzkazánok mukodési mechanizmusa nem biztonságos? rizikós? szakszerűtlen?

mert olyanról még nem hallottam hagyományos kazánnál, hogy savas kémhatásu anyaggal dolgozna..

Előzmény: vadviraag (1664)
M63FUN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1665

jajj hát a lényeg kimaradt, ez a 3-4 éves infó természetesen nem kondenzációs kazánról szólt.

Előzmény: vadviraag (1664)
vadviraag Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1664

A mai kondenzációs kazánokat tőbbféle hőcserélővel látják el. Van alumínium, szilícium ötvözetes, saválló acél.
Jobb a hőátadásuk, másrészt a kicsapódott kondenzvíz savas kémhatású (hivatalosan kondenzvíz-semlegesítőbe kellene bevezetni), sima hőcserélő kilyukadna 1-2év alatt.

Előzmény: Fed30 (1661)
M63FUN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1663

én is csak hallomásból "tudom" hogy létezik/létezet 1 kazán amiben az van/volt. gondolom tutira mentek csak mára kiderült az árverseny miatt hogy tök felesleges. de valóban vicces hogy a gépkönyvekben nem írják a 70 fokot, csak hogy 45 től ad vizet de oda van írva hogy alacsonyhőmérsékletűhöz csatlakoztatni tilos.......... érdekes. és persze az 55 fok is jó max cserélsz x év múlva hőcserélőt. egyébként valóban igaz, nekem a hőcserélős szellőzés jut eszembe, nem pazarolja az energiát de az ára miatt kb 40-50 év a megtérülés.... 

Előzmény: Fed30 (1662)
Fed30 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1662

ennyi erővel lehetne csinálni egy atombiztos kondenzkazánt. titánbol. az nagyon kornyezetbarát, tuléli az emberiséget. csak egyszer kell az előrelátó befektetést megejteni ...:)

bocs

Előzmény: Fed30 (1661)
Fed30 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1661

bocs ha félreértem, de ez komolyan lehetséges, hogy egy hőcserélő saválló? Milyen praktikus oka lehet annak, ha egy saválló hőcserélőt gyártanak közhasználatra?!

Előzmény: M63FUN (1660)
M63FUN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1660

akkor még az is lehet hogy saválló a hőcserélő, annak ez nem gond.

Előzmény: Nogo (1659)
Nogo Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1659

Szia!

 

Erről nem írtak a gépkönyvben. Beállítható vízhő: 35-90 fok.

A Fég ősi leírásában szerepel, hogy az előremenő ne legyen 50 foknál kevesebb. 70 fokról nem írnak sehol, nem túlzás az?

Valóban nem kondenzációs ez a kazán, de komolyabbnak mondták mint az alap, legolcsóbb készülékek, a hőcserélője is állítólag tartósabb.

Előzmény: M63FUN (1657)
golyo13 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1658

Miért kell egy turbós kazánnak  előremenőbe 70C- fokot nyomni ?Károsodik, ha csak 50C-t nyom ?

 

Kérdésem:

 

  • pld atmoszférikus kazán esetén mi a legalacsonyabb előremenő vízhőfok, ami még nem ártalmas a kazánra ? ( kilyukadt hőcserélő, s egyéb problémák..)

 

Jelenleg az előremenőnk 50C fok, --15 éve--igaz, nincs hőcserélőnk.. (Quadriga a kazán márkája..)

Előzmény: M63FUN (1657)
M63FUN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1657

ha jól értem nem kondenzációs kazánod van hanem sima zárt égésterű. vagyis az előremenő vízhőfoknak 70 fokon kéne lenni, különben kondenzáció lép fel és kilukad a hőcserélő. 

Előzmény: Nogo (1655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!