Keresés

Részletes keresés

dzsudzsmanek Creative Commons License 2013.08.24 0 0 3865
Köszi a kedves segítséged!
il titolo Creative Commons License 2013.08.22 0 0 3864

bérelhettek robogót...

utazási irodákban befizethetőek a szervezett programok,mint máshol a világon...

Előzmény: dzsudzsmanek (3863)
dzsudzsmanek Creative Commons License 2013.08.20 0 0 3863
Sziasztok, Cagliariariban vagyunk auto nelkul es eleg keves lehetoseg van programokra. ha vki tud ajanlani fakultativ programokat ami akar helyi busszal el lehet erni, megkoszonnem. szeretnenk hajokirandulast is de nem talalunk sehol olyan helyet ahol befizethetnenk. Koszi elore is, Noe
nerika13 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 3862

Nekünk Petrei Emese (Szardínián élő magyar idegenvezető) segített mindenben.Fel tudod venni vele a kapcsolatot emailben.(emesepetrei@tiscali.it)

Visszaszámlálás indul.Már csak TIZENHAT nap!Reménykedünk a jóidőben!!!!Millószor olvastam Szardíniáról utikönyveket,sokat néztük a Google Eart-öt és a blogokat.Innen vettük az ötleteket.Majd ott elválik.

szofi762 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 3861

Hát ez jó kérdés, kinek mia a szép.... Ha azokra a fehérhomokos, türkiz-átlásztó tengerpartokra vagy rákattanva akkor a Costa Smeraldán találsz több tucat ilyet, de a sziget déli részén is, nehéz lenne 6-ot kiemelni. Ráadásul sokszor a legszebb strandok nem azt az élményt adják amit a panorámafotók alapján vársz az emberek tömege miatt... Pl. számomra  legszebb strandok az Orosei alatti rész kizárólag hajóval megközelíthető öblei (pl. Cala Mariolu!), de mikor megérkeznek a túristahajók a sok emberrel....

 

Mi 3x voltunk a szigeten: május végén, június elején, június közepe/vége, mindhárom időpont jó, de már június végén is nagyon meleg volt. pl. Golfo Pevero környékén  vagy a sokat emlegetett Cala Brandichi / Lu Impostun már júniusban is sokan voltak. Viszont itt alig voltakés tényleg csodaszép: Portu li Coggi (Cala di Volpe felett) Nem is olvastam itt róla, kicsit bonyolult is az odajutás, de google maps alapján megtaláltuk.

Délen a mi kedvenceink: Porto sa Ruxi, Cala Giunco, Cala Pira. Északon pedig Capo Testa lábánál van egy kis eldugott aranysárga homoks öböl a sziklák között! Na, meg persze a Li Cossi a Costa Paradison. A La Pelosa is szép, de nagyon zsúfolt...

 

Előzmény: cover002 (3860)
cover002 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 3860

Sziasztok!

 

Szeretném megtudni, hogy véleményetek szerint hol van a 6 legszebb strand Szardínián?

Mikor van a magyar ember számára ideális nyaralási időszak? Amikor a tenger vize még meleg, de nincs 40 fok, hogy megsülünk...

A szállással kapcsolatban van javaslatotok? Korábban kapcsolatba kerültem a http://www.szardinia-szallas.hu/ oldallal, ahol egészen kedvező árakat láttam.

Ha autóval megyünk, akkor honnan tudunk leggyorsabban átjutni a szigetre komppal?

 

Köszönöm előre is!

 

szkati Creative Commons License 2013.08.14 0 0 3859

Élveztem minden másodpercét! Köszi!

Előzmény: Catella (3858)
Catella Creative Commons License 2013.08.13 0 0 3858

Film a szigetről

nerika13 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 3857

Mi szaptember 4.én megyünk.Miért?

 

Vacico Creative Commons License 2013.08.13 0 0 3856

Köszönöm a választ, inkább pihenősre tervezzük a nyaralást, kisebb környékbeli kirándulásokkal vagy esetleg hajókázással.

 

Előzmény: Léna007 (3855)
Léna007 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 3855

Iszonyatos távolgágok vannak, kocsival is 3-4 órákat mentünk A-tól B-ig egy egy napos kirándulás során. Ha nézelődősök, kirándulósok vagytok, akkor javaslom inkább az autót, de ha beéritek a közeli helyekkel, elég lehet a robogó is.

Előzmény: Vacico (3854)
Vacico Creative Commons License 2013.08.12 0 0 3854

Szeretném megkérdezni, hogy javasoltok e robogó bérlését? Hogy lehet jobban közlekedni kocsival vagy robogóval? Déli részen leszünk Villasimiusban és nagy távolságokat nem

tervezünk.

 

 

A nagyutazó Creative Commons License 2013.08.05 0 0 3853

Sziasztok ki utazik szept.7-én a szigetre?

balatoni1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3852

Nekem nem gond, sőt értékelem, ha ilyen "kis" dolgokra is rávilágítasz. Előfordul más országban is ilyesmi. A sok információból meg mindenki annyit, és azt meríti, amely neki lényeges. 

Előzmény: Léna007 (3851)
Léna007 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3851

Na ja, még ha ez kényesebb téma is, szerintem fontos, csak a legtöbb ember ilyenekre nem tér ki vagy a nyaralás végéig el is felejti, pedig szerintem fontos az ilyet is megosztani. :-)

Előzmény: balatoni1 (3850)
balatoni1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3850

A wc és vizelési szokásokról szóló bejegyzésre gondoltam.

Előzmény: Léna007 (3849)
Léna007 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3849

Belső információk? ŐŐŐŐ? Ezt most nem egészen értem. :-)

 

Előzmény: balatoni1 (3848)
balatoni1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3848

Természetesen olvassuk, de látom itt is vannak "belső információk".

Előzmény: Léna007 (3841)
zvia55 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3847

Ez attól függ...Sajnos itthonról ezt nem tudom megmondani. Szerintem menj a füled után, nem szokták leállítani a motort és így megtalálod. Én itthonról szoktam főtt ételhez, lefagyasztott hazai kaját vinni. Vákumcsomagolt kolbász, szalonna stb. Apartmanba mindent megcsinálok. Nem szokott sok időt elvenni pl. egy köret elkészítése. Közben megsül a rántottcsirke. Helyi kisboltot keress nekem árban ez jött be.

Előzmény: nerika13 (3844)
Léna007 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3846

Szia Nerika!

 

Árakat még majd szeretnék írni, de nem volt még időm a sok számlából kibogarászni.

 

Nincs sehol sem nyilvános wc. Autópálya mellett gyakran van olyan kiálló, hogy nincs sem lassító, sem gyorsító rész a sávhoz. Van egy tíz méteres kiálló, amibe állj ki 120-szal úgy egyből és gyorsíts be a közlekedők közé ismét egy helyből 120-ra. Ezekben a kiállókban állnak meg a férfi autósok és minden zavartatás nélkül a védőkorlátra húgyoznak. A strandokon egyáltalán nincsenek wc-k, ahol van strandbár, ott van lelakatolt dixi klotyó, de oda csak a kiszolgáló mehet. Így mindeki a bozótba megy, ezért a parkolóktól a strandig vezető ösvények nyilvános wc-k, irtadlan bűzzel. Egy nő ha menstruál, készüljön fel a legrosszabbakra, bozótbeli dugaszcserére. :-)

Egyedül Palauban tudtam elmenni WC-re a hajójegyárusító házban, illetve máshol bekéreckedtem fagyizóba, de leginkbb bozót volt. És a bozótban vannak kígyók!!! Fogalmam sincs, hogy mérgesek-e, de vannak, vigyázzatok.

Ezt nem tudom megmondani, hogy kell-e fizetni szeptemberben is. Van aki 1-2 évvel ezelőtt még ilyet nem is látott, ez új lehet a szigeten és fogalmam sincs, hogy csak szezonban van-e vagy mindig.

A beszámolónál van jobb oldalt egy archívum rész, abban időrendi sorrendben vannak felsorolva a beírások, így ha ott kattintgatva mész rajta, sorrendben tudod olvasni, vagy pedig addig nyomkodod alul a lap alján a korábbi bejegyzés gombot, míg visszaérsz az elejére és akkor egyesével tudsz előre lépkedni.

Előzmény: nerika13 (3843)
Léna007 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3845

Köszönöm szépen, én mindenben ilyen vagyok az életben, maximalista, mindennek ezer százalékosnak kell lenni, avgy nem kérem, aza vagy mindent vagy semmit, de amit én csinálok és rajtam múlik, azt rendesen megcsinálom, amúgy meg ez majd az öregségemre is jó lesz nekem visszaolvasni. :-)

 

Előzmény: zvia55 (3842)
nerika13 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3844

Dehogynem nézzük,boldogan!!!!CSAK nem találom az első részeket.(napokat)tegnap regisztráltam,még bénázok egy kicsit.különben Palaura megyünk a smaragdpartra,11éj.Remélem még tudunk fürödni  a tengerben.a hajónak hol van a motorja,ahová nem szabad menni aludni?

 

Előzmény: Léna007 (3841)
nerika13 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3843

Kedves Léna!

Nagyon kedves tőled,hogy vetted a fáradtságot és leírtad az árakat.Nekem ez nagyon hasznos,mivel szeptemberbe megyünk a családdal négyen,két nagykamasszal,szóval leeszik a fejemet.Igyekszem azért sok szárazkaját vinni.Tudnál valamit írni a wc ügyekről?Tényleg sehol nincs?Szeptemberbe is kell parkolást fizetni a strandokon?

köszi Erika

 

Előzmény: Léna007 (3813)
zvia55 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3842

De olvassuk, sajnos minden nap nem jut időm rá. 

Nem is tudom, hogy lehet ilyen részletesen leírni mindent? A fotók különösen tetszenek, gyönyörű helyeken jártatok. A szívem fáj ha visszagondolok a mi nyaralásunkra. Csak írj tovább.!

Előzmény: Léna007 (3841)
Léna007 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3841

Az én beszámolóm megy minden nap új résszel, képekkel, csak szólok, mert nincs nincs reakció, lehet hogy senki nem is nézi. ?? :-)

Előzmény: zvia55 (3840)
zvia55 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3840

Szia Erika!

 

Nagyon irigyellek... Hol lesz a szállás? A kompjegyeddel oda ülsz, vagy fekszel ahová akarsz és helyet találsz. Igyekezz a beszállásnál minél előrébb sorba állni, hogy választhass a helyek közül. Lehetőleg próbálj meg a hajó motorjától távol kerülni. Jó utat, jó nyaralást!

Élménybeszámolót várunk....

 

Előzmény: nerika13 (3839)
nerika13 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3839

Sziasztok!

Idén szept elején megyünk először Szardíniára A kompon helyjegyet vettünk csak,kabint nem.Nincsenek megszámozva a jegyek.Hová kell ülni?Úgy hallottam sokan lefekszenek különböző helyekre pl egy hálózsákra.

Köszi ha válaszolsz Erika

 

balatoni1 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 3838

Lényegében egyetértünk.

Előzmény: CarolusT (3837)
CarolusT Creative Commons License 2013.07.22 0 0 3837

Azért Málta szerintem megérte az utazást, igaz nem a strandjai miatt, hanem mert annyiféle emlék volt ott, a prehisztórikustól a II. VH emlékeiig, hogy nekem egy igazi változatos nyaralás volt. Visszamenni ? Mi vissza olyan helyekre megyünk, amit meg akarunk, de nem tudunk egy utazás alatt megnézni, legalábbis a nagyobb dolgokat, akár azért, mert két hétig nem jó csak múzeumba járni, vagy csak csoda szép természeti helyekre.

Amúgy sokunknak sokféle az ahogyan utazni szeret.

 

Előzmény: balatoni1 (3820)
szkati Creative Commons License 2013.07.20 0 0 3836

Általában ritka, hogy októberben még fürödhető idő és tenger legyen. Mi már szeptember utolsó hetében is esténként hosszú gatyát vettünk fel, bár tény és való, hogy napközben jó idő volt. Ami viszont ( legalábbis nekünk) kiábrándító volt, hogy ebben az időszakban még a fagyisok is bevették a székeiket, becsukott szinte minden. Ebbe beletartoztak a szezonális szupermarketek is így  aztán vadászhattuk a kaját. Persze ezzel egyenes arányban élvezhetőbb lett minden, eltűnt a tömeg, bár az ottélők szerint azok, akik ilyentájt mennek, mint mi, nem is tudják, hogy mi van ott augusztusban. Mondjuk én nem is szeretném megtudni:))

Előzmény: rebkaa (3834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!