Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

qqriqq Creative Commons License 2017.05.20 0 0 34115

Szia, köszönöm. Én zavarónak tartom. Ahogy írtad, pld. ajtónyitáskor is csinálja. De néha több órája áll már az autó, nem nyúlok hozzá, és egyszer csak hallom megint a kattogást.

Előzmény: KVD (34110)
Tomo75 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 34114

Fűápolás topicban Tsunami biztos segít.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9003177

Előzmény: OPC-007 (34113)
OPC-007 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 34113

Igen jól emlékszel,azért vettem mert szerelés szempontjából tök jó hogy nincs útba mint a Gyári ,egy csomagba 2 db -ot rendeltem az Ebay-ről,viszont azt tapasztaltam hogy nem túl nehéz a motorház tető és elbírja egy is ,ezért ha szemben állsz az autóval akkor a jobb oldalára szereltem a másikat pedig eltettem tartalékba hátha kell ,azóta eltelt 4 év és bírja ,azt tanácsolnám állj össze valakivel akinek kell és olcsóbban megússzátok !

Képeket talán majd holnap tudok produkálni ha engedi a fűnyírás meg a többi családi házas teendő !

 

OFF.......VAN VALAKINEK ROBOT FŰNYÍRÓJA ,AKI ŐSZINTE TAPASZTALATOT TUDNA ADNI ,MERT MINDENKI LEAKAR HÚZNI ?????

Előzmény: Porge (34108)
tourer cosmo Creative Commons License 2017.05.20 0 0 34112

Nekünk 2012-es zafira c-nk van, és még nem figyeltem meg ezt a hangot, de majd még leellenőrzöm.

Egyébként, ha jól tudom 2014-ben kicsit megújult a modell. Már navi 650/950 van benne (nem navi 600/900), és kötelező lett (úniós rendelet) a keréknyomás szenzor (a miénkben még nincs). Lehet ebben is más.

 

 

Előzmény: qqriqq (34102)
itax Creative Commons License 2017.05.20 0 0 34111

Azt hiszed nem volt hivatalos Opel szervizben ? Soroksári úti, Üllői úti szerviz, de más kisebb helyen is voltam. Nem a főtengely szenzor csere volt az első ? Mondj valamit az egyről,a kilencen már túl vagyok. Mindenütt csak ment a találgatás,de az idejüket és a hiba kiolvasás meg kellett fizetni. Csak locsolod a pénz találgatásokra. Ide legtöbbször akkor ír az ember amikor már tanácstalan. A balesettel kapcsolatban, ha ez lesz, ha az lesz........ Ne parkolj az utcán és olvas a kocsiba, mert az nagyon veszélyes. Az ülésem is kiszakadt úgy eltaláltak hátulról, ha a család is benn van mi lett volna........... 

Előzmény: R!ck4 (34107)
KVD Creative Commons License 2017.05.20 0 0 34110

Szia! Ugyan ezt a hangot adja az enyém is (2hetes Zaf-C) abban az esetben, ha ébred a rendszer valami miatt. Mondjuk ajtónyitás, vagy hasonlók. Szerelőként is úgy gondolom, hogy ez nem hiba, inkább csak jelenség.

Előzmény: qqriqq (34102)
Porge Creative Commons License 2017.05.19 0 0 34109

Az AC témában teljesen egyetértek mindenki gondolkodjon el rakta lehet drágább a jávítás de sem magát sem az utasait valamint nem utolsósorban az esetleges más résztvevőket egy megfelelő javítás után nem sodorja veszélybe...

Amügy meg ha kiderűl egy baleset után és mondjuk életben marad a tulaj szerintem minimum szándékosan elkövetett veszélyeztetésért és nem fokoznám a tételeket de biztosan még mást is a nyakába varnak az illetőnek meg annak is aki konkrétan megcsinálta.

Na az egyáltalán nem olcsó............

Porge Creative Commons License 2017.05.19 0 0 34108

Én szívesen hozzászólnék az elektromos kézifékhez de nekem nem olyan van ...

Amúgy vannak itt akiknek ez a szakmájuk csak megkell várni amíg géphez ülnek és biztos válaszolnak a kérdésedre.

OPC - t szeretném megkérdezni , hogy jól emlékszem az egyik fényképeden a motortér kitámasztó helyett egy teleszköpot láttam?!

ha igen áruld el légyszíves milyen tipust alkalmaztál és esetleg egy fényképet dobj fel a rögzítési pontokról.

Köszönettel........

Előzmény: qqriqq (34102)
R!ck4 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 34107

Remélem, tudod, miért a vezérlő adja az áramot az ac-nek....

 

Amikor mész az autóval, a computer kap egy forgásjelet a motortól, ezért ad feszt az ac-nek. Amennyiben pl egy másik autónak,  fának ütköznél, és összetöröd a kocsit, vagy megsérülsz, beszorulsz, vagy elájulsz, leáll a motor, de ugye gyújtáson marad. Ilyenkor ha a motortári benzinvezeték elszakad, a computer forgásjel nélkül leállítja az ac-t, neked meg ha szerencséd van, az ac tolja 80 liter/ óra sebességgel a forró motortérbe a benzint. Ha elszakadt a cső, rámegy a forró kipufogóra, és 5 perc alatt ott ég bent a család.

 

Konkrétan én amerikai autók alkatrészeivel foglalkozom,  típust annyira részletesen nem ismerem, de ha ilyen véletlenszerű leállás történik  azért 10 autónál 9-ből  a főtengely szenzor a felelős.

Előzmény: itax (34094)
christianson Creative Commons License 2017.05.19 0 0 34106

Sziasztok. Az x18xes motort is ki lehet villogtatni?

zoolee10 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 34105

Sziasztok!

 

Vectra c alufelni jó a zafira? ET 41

qqriqq Creative Commons License 2017.05.19 0 0 34104

Szia!


Nekem G Astrám (1.6 16v benzin x16xel)  csinálta ugyanezt egy ideig. Az ok a vezérműtengely (fordulatszám) jeladó csatlakozása bizonytalanná vált (oxidáció). Széthúztam és összedugtam néhányszor és attól fogva jó lett. A hibakódod is ezt mutatta, amikor kivillogtattam. Jellemzően esős párás időben fordult elő.


Üdv.

Előzmény: zafira2001 (34095)
R!ck4 Creative Commons License 2017.05.19 -1 0 34103

Rendeltem kínából egy WIFI-s OBD cuccot amire feltudom csatlakoztatni a telefonomat, és ezzel folyamatosan tudom valós időben monitorozni hogy mi történik, ezt még megvárom kb 2-3 hét mire itt lessz, hátha látok valamit a leálláskor.

 

 

 

Semmire nem fogsz menni vele, pár alap adatot fogsz csak látni.

Előzmény: zafira2001 (34095)
qqriqq Creative Commons License 2017.05.19 0 0 34102

Sziasztok!


Noha eddig még senki se szólt hozzá az elektronikus kézifékkel kapcsolatos kérdésemhez (34080), azért még reménykedem, hátha lesz valaki aki kipróbálja a saját kocsiján és leírja mit tapasztalt.


Én tovább vizsgálódtam, és úgy tűnik, hogy ha bármi feléleszti az "alvó" can buszt, akkor csinálja az elektromos kézifék az előbbi hozzászólásomban taglalt zajt. Ez lehet akár a világításkapcsoló elfordítása vagy más.


Feltettem a felvételt (128kB wav file) az uploadfiles-ra, referenciaként, hogy mit hallok, illetve egy kép arról, ami kiadja a hangot.


https://ufile.io/qmwth


Köszönöm!


   

 

christianson Creative Commons License 2017.05.19 0 0 34101

Próbáltam. 1 napig nem volt rajta. Szikra van benzin szivattyú megy. Az injektorok nem dolgoznak. Vettem egy kütyüt de nem csatlakozik a vezérlőhöz. Gondoltam hátha megmondja mi a baj. Hódmezőn meg nem találok olyat aki eljönne kiolvasni mi baja van.

Előzmény: Zafipapa (34091)
itax Creative Commons License 2017.05.18 0 0 34100

Egy sima 12v égő, könnyű észrevenni mikor kialszik. Nekem a direktbe kötés megoldotta a problémámat. Kőbányán a Mázsa utcában volt egy kis villamossági műhely, de ha jól emlékszem átköltöztek a Száva utcába. (egy-két sarok) A Főnököt nem hagyta nyugodni a probléma de megtalálta.

Előzmény: zafira2001 (34096)
zafira2001 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 34099

Szia,

 

Köszönöm :) , a motortérben van két 40A-s de hiába veszem ki nem áll meg az AC, létezik hogy 60A lenne az AC biztije?

Holnap csinálok fotót, ott van a relés doboz mellett vagy 8db biztosíték, ezek szerint ott lesz valamelyik, de még ki kellene találnom melyik a kábel és a led megvan, már csak azt kellene tudnom melyik lehet az AC.

Ha kiveszem akkor utána mennyi idő kell hogy leálljon a motor? elvileg egyből le fog állni vagy várni kell még elfogy a nafta? Vagy be sem fog indulni?

 

Köszönöm

 

Üdv Zsolt

 

 

 

Előzmény: Tomchy01 (34098)
Tomchy01 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 34098

Helló!

 

Bár én még csak találgatok, de szerintem az AC biztosítéka a motortérben van, nem az utastérben. 

Ez a lábadnál lévők kiosztása

 

Tomchy

Előzmény: zafira2001 (34097)
zafira2001 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 34097

Sziasztok,

 

Szeretnék segítséget kérni, nem tudaja valaki hogy 2001-s A Zafirában az utastérben lévő biztosítéktáblában melyik az AC pumpa késes biztosítéka?

 

Köszönöm a segítséget.

 

Üdv Zsolt

zafira2001 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 34096

Szia,

Köszi a választ, ez a próba lámpa mit takar sima LED ami világított, ennyi?

Neked ez a direktbe kötés teljesen megoldotta a leállás problémádat ha jól értem.

Akkor keresnem kell egy autóvillamossági szerelőt a környéken, aki neked javította az merre lakik?

Én Pest megyében Mogyoródon lakom.

 

Köszi a választ.

 

Üdv Zsolt

Előzmény: itax (34094)
zafira2001 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 34095

Szia,

 

Amikor leáll utána gyujtás le és indítod újra, beindul és minden megy tovább mint ha mi sem történt volna?

 

Az enyém alap esetben akkor áll le amikor állok egy piros lámpánál, fogja magát leáll és ennyi, amitől durvul a helyzet hogy már vagy 3* előfordult hogy haladás közben 40-50km-s sebességnél is képes volt leállni, ez azért már eléggé izgalmas tud lenni, főleg ha jönnek mögötted. És jellemzően a leállás utáni újraindításkor a kis kulcs, és az ABS jelző lámpa égve marad, de ha leállítom "normálisan" akkor kialszik, hibakód alapból nincs, tehát még mielőtt az ECU bármit tehetne veszik el a feszültség, gondolom Én.

Rendeltem kínából egy WIFI-s OBD cuccot amire feltudom csatlakoztatni a telefonomat, és ezzel folyamatosan tudom valós időben monitorozni hogy mi történik, ezt még megvárom kb 2-3 hét mire itt lessz, hátha látok valamit a leálláskor.

A héten kanyarodáskor állt le 1-s fokozazban, tehát remek szituációkra képes.

Nem tudom mit kellene mág kezdeni vele, lehet végső elkeserdésemben rendelek egy felújított vezérlést+immo karikát ebay-ről, bár 99,9% hogy annak semmi baja nincs, max lesz egy csere vagy eladom.

Azt kellene valahogy kipróbálni, ha valakinek egyező motorkódja van és ugyanaz a vezérlés, kicserélni a kettőt és tesztelni, tudom macerás, de már nem nagyon látok megoldást erre, és akárkihez fordulok mindenki csak széttárja a kezét.

 

Ha esetleg képekkel tudnád dokumentálni a csövek helyét. meg hogy mit hol tisztítottál ki rajta, esetleg még a megoldás is meglesz, megköszönném ha elküldenéd, akár ide, akár ide gzsolt19740109@gmail.com

 

Köszönöm.

 

Üdv Zsolt

 

 

Előzmény: vidageza (34093)
itax Creative Commons License 2017.05.18 0 0 34094

Csak az  tudom, hogy mit csinált a villanyszerelő. Először próba lámpát kötött az AC-re menő vezetékre. Azt kellet figyelni, hogy motor leálláskor ez a lámpa

alszik ki először vagy a műszerfal kontroll lámpái gyulladnak ki. Második - harmadik leállásnál már érzékeltem, hogy a vezérlő előbb elveszi az áramot az AC-tól. Innentől a gyújtáskapcsoló add áramot az AC-nak, a vezérlő kikerülésével.

 

Előzmény: zafira2001 (34092)
vidageza Creative Commons License 2017.05.18 0 0 34093

Hello,

 

ma óriási szerencsében volt részem. Sikerült -munkába menet- néhány kilométert -de tényleg csak néhányat- :) araszolnom a dugóban, dombon lefelé. Ha mondjuk kb. 1000, 1500-as, de 2000-es foldulat alatt, motorfékkel gurulok és kinyomom a kuplungot, 10-ből 9-szer leáll. Amikor nem, akkor szerintem az RPM volt magas. Hátha ez mond valakinek valamit. Annyit tudok, hogy motorféknél nincs üzemanyag, de más mechanizmusokról nincs fogalmam. Lehet -kvázi- nem nyitja elég gyorsan a csapot? Ha sikerül hétvégén megnézem a már szóbakerült leszakadt vezetékeket, meg leveszem azt a vákuumcsövet, hogy koszos e. Valami külföldi fórumon olvastam, hogy ugyan ott van egy 1mm-es lyuk, amit eltöm az olaj és azt is ki kell pucolni, különben nem szellőzik valami.

Előzmény: zafira2001 (34061)
zafira2001 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 34092

Szia,

 

Abban tudnál segíteni, hogy hol kell keresni a direktbe bekötéshez szükséges kábeleket?

Én már nem tudok mit csinálni vele, de hátha ez lehet a megoldás.

 

Köszönöm a választ.

 

Üdv Zsolt 

Előzmény: itax (34063)
Zafipapa Creative Commons License 2017.05.17 0 0 34091

Vedd le az akkumulátor sarut, majd pár perc múlva helyezd vissza. Néha bejön ez a megoldás.

Előzmény: christianson (34090)
christianson Creative Commons License 2017.05.16 0 0 34090

Sziasztok.

Szombaton hazaérve leállítottam az autót minden rendben volt. Azóta nem indul. Szikra van benzin van. Hibakód mentes volt a motor. X18xe1 motorkóddal van zafi. Valakinek valami ötlet?

miklos.a Creative Commons License 2017.05.16 0 0 34089

Igen, tudom! Köszönöm!

Előzmény: SuperBond (34088)
SuperBond Creative Commons License 2017.05.16 0 0 34088

Fontos tudnivaló az Opel tempomatjáról (nem derült ki hogy ezt tudod e) : minden indítás után kell legyen egy fékpedál lenyomás mert csak ezután működtethető a tempomat.

Előzmény: miklos.a (34081)
tamast2 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 34087

Én is pár napja vettem, színre is olyan mint a tied :) 

Ilyen service manual nekem is jól jönne.

Előzmény: Tomchy01 (34082)
Tomchy01 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 34086

Helló!

Megkaptam, köszönöm! :)

Előzmény: somagyik (34085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!