Keresés

Részletes keresés

tucsi54 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 970

A hajtómű összeszereléséhez segítség az alábbi video a 4. perctől:

 

https://www.youtube.com/watch?t=256&v=7KVOFcvBSrE

 

Előzmény: TLBY (968)
tucsi54 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 969

Az utolsó részben jön a hálózati adapter vezetékkel együtt.

Előzmény: TLBY (968)
TLBY Creative Commons License 2015.04.10 0 0 968

Sajnos úgy néz ki jól tudjuk. Sorban állítják le a sorozatokat, nemcsak ezt.

 

Néztem az összeállítási útmutatót, szép hiba lesz összeszerelni a villamos részt.

Lesz ehhez valami hálózati kábel is, vagy nekem kell döglött hajszárítóból kókányolni?

Ha lesz, milyen hosszú?

Előzmény: tucsi54 (967)
tucsi54 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 967

Úgy tudjuk, nem fog folytatódni.

Előzmény: Jokerfal (965)
tucsi54 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 966

Szia! 

Az utolsó (52.) számban lesz a motor.

De nem ajánlom, hogy kettőt vegyél belőle, mert akkor másnak nem jut. Megkérdeztem az újságost, mindig annyit rendel, ahányan gyűjtik a modellt.

Előzmény: -Rocksteady- (964)
Jokerfal Creative Commons License 2015.04.09 0 0 965

Szisztok!

 

A kérdésem: ugye ez a sorozat nem fog folytatódni az 52. számtól? Mert ahogy egy orosz embernél láttam, az 52. lap tartalmazza a sorozat utolsó, és ugyanazon kiadó egy másik hasonló modell első számát is.

-Rocksteady- Creative Commons License 2015.04.09 0 0 964

Sziasztok valaki tudja esetleg hanyadik számmal jelenik meg a motor ? lehet ebből vennék újságárusnál egy plusz példányt (tarcsiba). Előre is köszi a választ !

Jokerfal Creative Commons License 2015.04.07 0 0 963

Áh, ez jó lesz. Köszi!

tucsi54 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 962

Úgy látom, hogy minden kérdésedre választ kaptál.

Egyébként a bolygókarokat én nem egymás mögé igazítanám. 

Szerintem a modell arra való, hogy szemléltesse a bolygók naprendszerben elfoglalt helyzetét.

Ha nem fér el a tárolásra kiszemelt helyen tetszőleges bolygóállásnál,akkor inkább szerelj le egy két külső kisbolygót.

A bolygók beállításához segítség:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127873548&t=9216558

 

Előzmény: Jokerfal (961)
Jokerfal Creative Commons License 2015.04.06 0 0 961

Szia!

 

És amit írtam, arra nincs valami megoldás? És felülnézetől hogyan kell beállítani a bolygókarokat egymás mögé igazítva az alsó alaplaphoz viszonyítva?

Előre is köszi.

tucsi54 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 960

Szia Jokerfal!

 

Én az oldalsó fogaskeréktartó karokat felváltva szereltem: egyiket az egyik oldalra, másikat a másikra.

Előzmény: Jokerfal (956)
Jokerfal Creative Commons License 2015.04.05 0 0 959

Szia!

 

Nekem is így van, annyi különbséggel, hogy a bolygótartó karok is ugyanazon oldalon vannak, mint a fogaskeréktartók, de a képet látva lehet, hogy én is így teszem.

Csíbor80 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 958

 

 

 

Az előbb lemaradtak a képek. 

Csíbor80 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 957

Felszereltem az utolsó bolygót is. Rakok fel képet róla, sajna nem a legjobb minőségű. 

A főtengely nekem nem dől semerre. Az alján lévő hernyócsavar meghúzásával függőleges helyzetbe kerül. 

És jelentem a második képen látható módon elfért az utolsó fogaskerék szendvics is. 

Jokerfal Creative Commons License 2015.04.05 0 0 956

Sziasztok!

 

Egy újabb kérdés: Ti hogyan védekeztek az ellen, hogy ha az egyik oldalra szereltem fel a fogaskeréktartó "nyúlványokat", akkor arra az oldalra dől a tengely (vagyis hogyan lehetne egyenesbe hozni a főtengelyt) Köszi.

rosidosrob Creative Commons License 2015.04.05 0 0 955

Sziasztok!

Nekem is karcos a tengely vége, de nem foglalkozom vele, mert úgy sem fog látszani. Sőt ha kész és a tárcsákat összehangoltam, utána meg fogom fúrni a hernyócsavarnál, hogy stabilabban álljon.

Ma akartam beépíteni az Erist, de az utolsó hernyócsavar beragadt a bolygótartót tartó gyűrűbe, nem volt jó a menet... Így mehetek alkatrész cserére.
Valaki volt már cserélni? Esetleg valami tudnivaló róla? Vagy csak simán betelefonálok és elmegyek érte?

Jokerfal Creative Commons License 2015.04.04 0 0 954

Sziasztok!

 

Bocsi az igazán hülye kérdésért, de nektek mennyire karcos a főtengely alján ott a csavar helyénél? Mert nekem mintha kilátszódna már a vörösréz is. Tudna nekem valaki ebben tanácsot adni? Köszi.

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 953

Szia Richárd!

 

A bolygókarok belógása ellen:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133884969&t=9216558

 

Az oldalsó fogaskerék szendvicsek csavarjaiból le kell csípni 1-2 mm-t, ha kitolják egymást.

Előzmény: Auer Richárd (952)
Auer Richárd Creative Commons License 2015.03.26 0 0 952

Sziasztok!

Elég régen írtam én is már ide, még annó azzal kapcsolatban írtam, hogy törött holdakat kaptam. Ekkor mondtátok, hogy küldjem vissza Berregi Annának, megtettem és meg is kaptam a csere alkatrészeket. Tényleg nagyon kedves, és segítő kész másnak is ajánlom ha probléma van bármivel, valamint köszönöm nektek is a tanácsot. Két dolog végett írok most, mivel kaptam holdakat kaptam mellé bolygót is. Így ugyan megbontva, de ha valakinek szüksége van rá van egy jupiterem és egy szaturnuszom. 

 

A másik egy kérdés lenne. Olvastam a fórumot (nem mentem nagyon vissza hszekben) és többeknél olvastam, hogy lötyögnek a bolygókarok nekem is elég durván lógnak, és hiába húzom meg a hernyócsavart semmit nem ér, max tovább húzhatom és akkor megszakad a menet. :D Erre ti mit találtatok ki mert kerestem külföldi oldalt is de nem találtam semmi jó megoldást. A másik lógós probléma a kilógó, kis és közepes fogaskerék mikor a rövidebb csavart vagy a kisebbet behajtom kitolják egymást...

Válaszotokat előre is köszönöm!

speede05 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 951

Sikerült beszélni a kiadóval. A plusz számokat pótalkatrésznek megtarthatom, a futárnak simán visszaküldésre nincs lehetőség odaadni. A 43-46-os részek pedig majd érkezni fognak. Postaköltség pedig csak az utolsó 2 részre lesz. 

 

Elnézést kértek a keveredésért, sok különböző szám megy ki egyszerre, ebből adódott a hiba. Az pedig nagyon korrekt, hogy nem várják el, hogy önköltségen visszaküldjem. E miatt pluszpont a kiadónak. 

speede05 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 950

Bizonytalan vagyok, hogy mit kéne tennem ezzel a 4 számmal. Saját költségen nem fogom visszaküldeni, mert nem én rendeltem pluszban. Írtam egy levelet, hogy a következő 4 részt mikor hozza a futár, akkor visszaküldöm vele, ha az úgy jó. De azóta sincs válasz, pedig a csomag kézhezvételekor írtam. Lehet, hogy csak a szakmám miatt, de én a levelekre legkésőbb 1 órán belül szoktam reagálni, teljesen mindegy, hogy 100-at kapok-e, vagy csak 50-et... Így felmerült bennem az is, hogy valamiért nem jut el minden levelem Annának. Próbáltam telefonon is elérni, de igazából hetek óta sikertelenül. Mindig látom, hogy mennyivel előbb kapod meg a számokat, miközben mindig azonnal fizetek én is. Sőt, most már úgy fizettem előre a 43-46-ot, hogy a 39-42-t se kaptam még meg. Megírtam azt is, hogyha kell, akkor kifizetem a postaköltséget az összes csomagra, csak tényleg küldjék már normálisan időben. 

 

Eljutottam arra a szintre, hogy hajlandó vagyok 2000 Ft-ot fizetni a UPS-nek, hogy másnapra érkezzen meg a csomag... bár szerintem a GLS is tudja ezt, mert a Telekomtól tegnap rendelt mobil ma ér ide hozzám. Jelenleg a 43-46 még nincs feladva a GLS-nél, és feladás után 4 munkanap mire megérkezik... és 1 hónapja fizettem majdnem.

Előzmény: tucsi54 (949)
tucsi54 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 949

Hát nincs szerencséd, az egyszer biztos. :(

Ha nem kell visszaadni a dupla csomagot, akkor lesznek tartalék alkatrészeid. :o)

Előzmény: speede05 (948)
speede05 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 948

Nekem tegnap jött meg végre a 39-42, egy közel 1 hónapos késés után. Annával beszéltem erről, és megbeszéltük, hogy nem egyszerre fog megjönni a 43-46-al, mert azt csak ezen a héten küldik ki. Aztán tegnap mégis két csomagot kaptam... nagyon örültem neki, hogy mégis sikerült egyszerre kiküldeni. Aztán kibontottam, és jött a csalódottság... 39-42 volt mindkét csomagban. Tegnap írtam neki levelet, de még nem jött válasz. Remélem nem a 43-46 helyett kaptam véletlenül ezt a csomagot, hanem az még a héten megérkezik, és a 39-42-ből jött szimplán véletlenül kettő. 

 

Jó lenne már befejezni a modellt, de ez így nem kicsit nehéz. :/

Előzmény: tucsi54 (942)
Csíbor80 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 947

Azt tudom elképzelni, hogy a föld tartókarja, és a fogaskerék síkja nem merőleges egymásra, ezáltal forgás közben letekeredik róla. 

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 946

Talán nem vízszintes a gravírozott tárcsa. 

Szedd szét, és rakd össze újra.

Előzmény: Tasina67 (945)
Tasina67 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 945

Szia!

 

Olyan nagyon bővebben nem tudom kifejteni, megpróbáltam lefényképezni amennyire látszik, ahogy a nap körül körbeforog közben leforog a fogaskerékről. 

 

Amúgy már alig van hely még egy bolygónak, kíváncsi vagyok oda fér-e.

 

Köszi Tasina67

Előzmény: tucsi54 (944)
tucsi54 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 944

Szia Tasina!

 

Fejtsd ki bővebben, hogyan tekeredik le a Föld a gravírozott tárcsáról?

A bolygókarok belógására több ötlet is született. Olvass egy kicsit vissza a fórumon.

Előzmény: Tasina67 (943)
Tasina67 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 943

Üdv Mindenkinek!

 

Még nem jártam itt, gondot okoz a föld mozgása, mindig letekeredik a gravírozott tárcsáról, na meg egy két bolygónak a karja súrolja az alatta lévő tárcsát, nem tudom milyen lesz ha majd motor hajtja? Másnak nincs ilyen gondja? lehet szétszedem az egészet és kezdem elölről. 

 

 

Köszi Tasina67

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 942

Megkaptam a 43-46 számokat plusz a harmadik dossziét.

Átutaltam a 47-50 számok árát.

Azután már csak 2 szám marad.

Lassan vége a gyűjtésnek.

Már addig nem is szerelem tovább,amíg meg nem jön az összes szám.

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 941

Szép lett a fotó!

Nagy nehezen megtaláltam az 1999-ben a teljes napfogyatkozáshoz vásárolt szemüveget. Azzal néztük délelőtt a munkahelyi kollégákkal.

Előzmény: St.Artois (940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!