Keresés

Részletes keresés

Puding19 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11179

...pontosan ugyanazt a Lágerhauszos árat néztem én is. Figyelni kell őket, mert 12 km nem távolság...az elmúlt télen persze ők is megijedtek, 12 euró volt ugyanez. Viszont úgy néz ki, hogy észhez térnek...hogy a magyar és az osztrák OBI? Hát igen...magyar buksztárcához magyar árat. Én kicsit délebbre vagyok, Rechnitz...egyszer bekerültem a rendszerükbe egy EU-s adószámmal, azóta rájuk hagyom ezt. Csípem ezt a hozzám viszonyulásukat.

Előzmény: espace.hu (11176)
rreni123456 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11178

Sziasztok!

 

Van valakinek vízteres kályhája, kandallója (ami szabadon álló) ? milyen típus? elégedett vagy vele? Nem értünk hozzá, és nagyon szeretnénk jól választani. ha bármilyen építő jellegű tapasztalati tanácsot tudtok adni, hálás vagyok érte 😊

espace.hu Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11177

Milyen érdekes AT vs. HU :

 

OBI AT:

RZ Holzpellets Ø 6 mm Sackware 15 kg kaufen bei OBI

OBI HU:

https://www.obi.hu/tuezeloanyagok/fapellet-15-kg/p/4136883

 

BauHaus AT:

Biomac Holzpellets (15 kg, Fichtenholz) | BAUHAUS

BauHaus HU:

PHOENIX - pellet (fenyő, 15kg) (bauhaus.hu)

 

Szemrebbenés nélkül ráverik a minimum 100ft/kg felárat !!!!!!

Hát lehet hogy teljesen átszokom én is az osztrák pelletre ....

espace.hu Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11176

Kedves "Puding" Polgártárs !

 

Csak érdeklődnék , Te eztet emlegetted a Lagerhaus-tól (?):

https://lagerhaus.at/shop/p/BaseProduct_1021272/678792

 

(most épp nincs náluk készletem , de ha jól számolom és mivel már nincs EU-s adószámom : 6,7Eur=2.500ft/15kg , 167/kg)

 

Mert hozzám 12km-re van a Pomogyi (Pamhagen) Lagerhaus , oda esetleg még átbumszliznák utánfutkozóval 1-1 T-ért ...

Előzmény: Puding19 (11173)
KissJozias Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11175

Szia ! Azt kell eldöntened hogy új kazánt akarsz, vagy inkabb nézel használtat,most viszonylag kedvező áron. A ház milyen hőszigetelesű, mert ha már van rajta, akkor elég 16- 20 kW os kazán is ,ami már a melegvizet is megcsinálja.

Előzmény: parijani (11170)
sankó36 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11174

Keress rá : Tüzelő Depó Soltvadkert

Az égőfejük csúszó rostélyos ,ami azért jó mert a gyengébb minőségű de olcsóbb pelletet is

el tudja égetni. 

Előzmény: parijani (11170)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11173

Nyilván hálistennek egyébként úgymond megmondom az őszinteségemet...csak magamra neheztelhetek azért, mert egy vadidegennel leállok időt rabló eszmecserével úgy, hogy elkerülte a figyelmemet: Ezzel kezdted: "Mint kivülálló kérdezném..."

Ugyan gyorsan gondolkodok és gyorsan is írok, visszavonom a 130Ft/kg-os árat. Neked 230-ért tudok. :D Kamion tételben 229.- Házhoz viszem lerakodással előreutalás esetén. Időhúzás esetén 270.

Előzmény: BaGira-79 (11168)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11172

Ne legyek feketeseggű, - esetleg tanulságképpen a keresőbe ennyit: eko-karbon. (Eu-s adószámra nettóban is házhoz viszi a szlovák.)

Előzmény: parijani (11170)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11171

OK. Arra reagáltam amit fölvetettél, így tettél te is a viszontválasszal. Nem tudok újat mondani, ezért ezt nem gyurmázom tovább...talán annyit, hogy a példában osztrákot említettem. Ezek a látens labancok nagyon komolyan veszik azt, amit csinálnak...a kamion,  ami hátsó emelőfalas, mielőtt fölcsukja beteszi a targoncát. Legyen ez 7.5, vagy 24 tonnás. Ha tudja, hogy nem kell targoncáznia, egy békát akkor is föltesz, ha az se kell. :) Mindent elmondtam ezzel kapcsolatban amit akartam...130Ft/kilóért esetleg valóban minőségi pellet nem érdekel? Se porcukor, se homok benne. Nem piszkálni akarlak, de ez van most. A most az most van.

 

 

Előzmény: BaGira-79 (11168)
parijani Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11170

Sziasztok!

 

Fűtéskorszerűsítés előtt állunk, így még nem eldöntött az irány, de egyelőre a pellet kazán tűnik a legideálisabb megoldásnak. Ehhez tanácsokat szívesen vennék.

A ház egy kb 170m2-es, 2 szintes. Kazán a szuterénben lenne, a jelenlegi gáz is ott van. Melegvíz-re van egy régi tároló, valószínűleg azt is cserélni kell, de ha megnézi a szerelő és még használható akkor maradna. A tartályt fűti régi napkollektor is és tervek szerint éjszakai áram is rá lesz kötve. A gázos kazánt viszont már nem hagynám meg csak tartaléknak, abba nem áldoznék most pénzt, mert elég bizonytalannak látom a jövőre tekintve.

Mivel teljesen idegen számomra a pellet kazán, így csak olvasok róla, de ahogy látom itt is mint minden más esetben eléggé elszálltak az árak, de kell valami megoldás.

Elsősorban megbízható kazántípus érdekelne, lehetőleg olyan, amely nem annyira érzékeny a pellet minőségére (főleg ha az is aranyárban lesz vagy akár mással is tud üzemelni), illetve minél egyszerűbb működés, távvezérlés, állapot infók lekérése is jó lenne. Biodom-ot néztem eddig, de abból főleg a Biodom 27-ről találok valamit, de a gyáró oldalán is nagyon szűkszavúak, nem találtam rendes használatit sem, illetve több "altípusát" is említik, de nem igazán tudok utána nézni, pl 27A. Esetleg van  bemutatóterem, vagy olyan bolt elérhetősége, ahol tudnak segíteni Budaörs környékén?

Amit olvastam még a SAS típus, de arról sem sokat találtam.

 

Köszi!

KissJozias Creative Commons License 2023.04.17 0 1 11169

Szia! De lehet ilyet rendelni, hogy megbizol egy fuvarozó céget , hogy x helyről vegye fel , és y helyen tegye le . Viszont úgy sokkal kedvezőbb lenne az ár , ha eleve oda vagy a közelbe visz valamit, és visszfuvarba hoz pelletet. Ami q lerakodást illeti, biztosan van tüzép, vagy valamilyen cég ahol van rakodógép, az leveszi a kívánt mennyiséget és onnan már el tudja vinni mindenki bárhogy. Persze így ez egyszerű, de kell hozzá logisztikázni kicsit.

Előzmény: BaGira-79 (11168)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.04.16 0 0 11168

A 7,5 tonna nem kamionmennyiség. Azt a 24 tonnára értik.

Én nem tudok olyat elképzelni, hogy rendelni egy kocsit vezetőstül pl a Kovács&Hurvinyek cégtől, aki felszedi a cuccot (bár a telepen még jó esetben felrakják), aztán utcáról utcára jár, mint egy GLS-futár és rakosgatja le... mivel? Laktam vidéken, mégis úgy irigylem azokat, akiknél szépen, élére állítva figyel a kamrában a targonca meg a pakoló brigád...

Előzmény: Puding19 (11167)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.16 0 1 11167

Nézetem szerint a kamion tételű vásárlás mint opció itt egyelőre a gondolkodás szintjén merült föl.

 

Nézetem szerint az általad vázolt mindkettő lehetőség megvalósítható, elhatározás és némi logisztika természetesen szükséges hozzá.

 

A nagyobb tételű vásárlásnál érvényesíthető alku is elképzelhető, - a fuvarköltség amúgy saját járművel sem csak üzemanyag költség. 

 

Most azon átléptem, hogy a kamion elnevezést akár a 7.5 tonnásra is értelmezhető, - az 8 raklap, figyelmen kívül hagytam a plusz 500 kilót, ami amúgy is az első lerakásig tart.

 

Minden a számoláson múlik.

 

Osztrák valóban minőségi pellet most 132.000/1 tonna (raklapon zsákolva) bruttó, EU-s adószámra a 20%-os áfa nélkül. 

 

Ez tőlem 170 kilométerre, Graz környékén, de a ha csak a határ túloldalán levő első Lagerhaus a cél, - szántások közötti aszfaltúton 3 kilométer, falukat érintve 6 km., ott e pillanatban 171.000 forint középárfolyamon.

 

Ömlesztve tartálykocsiból még kedvezőbb...ezek osztrákok, praktikusak, logikusak, innovatívak, rugalmasak... A gyártó 1-3 héten belül házhoz is szállít. 24 raklap az 24.000 kiló.

 

Ha egy ilyen kanyart az egyik szaletli alá lerakatok és meghirdetem jófejként csak 170Ft-ért - ha megkérdezi a körzeti megbízott Navos, hogyan e? - hát tévesen bevásároltam és a szemem nem rebben - 672.000 forint marad nálam, mínusz 340 km szállítás. És ekkor nem nettó, mert nem használtam EU-s adószámot. Istenem, mert azt hittem jó ötletként kicsit  túlvásároltam magam, -most pedig beláttam, hogy rossz ötlet volt...ilyen a szabad gondolkodás. :)

 

Nem, nem tervezek ilyesmit csak összedobtam egy számolást. Amúgy ezen a télen még nettóban sem osztrákban vásároltam be, mert bár ott a pelletfűtés elég szépen elterjedt és a csúcsmegijedésben forintban számolva még 320/kg-ért is vitték, magyarban még ősszel 180-ért betankoltam.

 

Nem olyan szép fehéren fényes mint a labancoké, a hamu is a duplája volt, de elketyergett...amúgy az osztrák azt írja rá a zsákra ami a minősége, nem üti föl se homokkal, se kannabisszal, se anyafőddel. És ha egy cent visszajár, az egy centet is adja. A téli nagy ijedtségük után viszont a mostani áraik sokkal rendezettebbé váltak úgy, hogy még nagyon körül sem néztem a házuk táján e tárgyban.

 

Hosszabban válaszoltam mint akartam, ezért magamra haragszok. :) A számolás tette ezt velem.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: BaGira-79 (11166)
BaGira-79 Creative Commons License 2023.04.15 0 0 11166

Üdv!

 

Mint kívülálló, kérdezném, hogy a kamionos szállítást hogyan képzeltétek?

Egy kamion jár házról-házra és le-lepakolgat pár raklapot?

Vagy egyvalakinél lerakat és mindenki onnan hordja el?

 Az első szerintem esélytelen, a második pedig legalább annyiba kerül a végén, mint máshogy...

kolosch Creative Commons License 2023.04.12 0 0 11165

Sziasztok!

 

Fűtésrendszer csere miatt eladóvá vált pellet kazánom:

  • Ferroli Sun P7 N Pellet Égő és behordó csiga és kazán ajtó

  • Ferroli SFL3 szilárd tüzelésű öntött vas kazán 22,5 kW
  • Ferroli pellet tároló tartály – 195 liter
  • Fentiek tartozékai (hőmérők, érzékelők...)

Első körben egyben adnám el, de ha valakit külön érdekelne, arról is tudunk egyeztetni.

Árakról telefonon egyeztessünk.

 

Érd.: 06 70 776 8446

 


 

Puding19 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 11164

Ksanci vs. Telemér pelletpolgártársak eszmecseréjét olvasva innen úgy látom, hogy mindkettőjüknek kellő mértékű igaza van, - szinte döntetlen arányban...Az innen látomnak azért van jelentősége, mert osztrákban is életvitelszerűen lakunk, (Wien távfűtés) és amikor magyarra váltunk, akkor pedig a nappali ablakából a "hegyről", a völgyben futó volt vasfüggöny vonalát látom folyamatos viszonylatban...a túloldalon pár száz méterre egy burgenlandi falucskával, ahol a Lagerhausban most 6.99 euro a raklapos tétel, 20 % áfa, ha EU.adószám van, akkor mentesen hozom át. Légvonalban vagy 3 kilométer. A pánik csúcsidőszakban 12 euro volt, nem is gondolkodtam benne. Jákon a jókereskedő egyben előállító november körül 160 Ft/kg árban adta volna telefon beszélgetés után. Személyes megjelenéskor - eddig sosem adott magától még blokkot sem - kivételesen megpendítettem ezt. Szeme nem rebbent amikor rávágta, hogy akkor plusz ÁFA.  A telet átfűtöttem dafke fával, akadt itt elég, a kazán égőfejét csak egy kazánlemezzel letakartam és ami a füstcsövön kifért...Nos. Ha már politika, meg kamion. A hazai politika kintről nézve röhögséges, soha nem lehet ezeket a labancokat utolérnie a Felcsúti Jehovának ezzel a politizálásával, de amúgy sem...ezek a labancok ugyanis nem lassulnak. Innen nézve oda ki, dettó, ez még akkor is így van, ha belső Somogyban a mélymagyarok a nagyMagyarország matricákkal a hátukon ott várják a buszmegállóban, hogy jöjjön a busz, de már a posta is bezárt. A kamiontétel valóban elkéri a szervezést, - ellenben van benne ráció. Ezzel együtt most a Lagerhausban a Renyó kangú/utánfutó elbír 1 tonnát fordulónként 6.99-áfa szorozva 375Ft árban...jut eszembe. Ez a pellet az a pellet amiről a lexikonok említést tesznek, hogy pellet. A jáki pellet is pellet, de nem fogja utolérni a 2030-ra sem ezt a minőséget és a látszat ellenére ezt én is sajnálom. Alapjaiban más a mentalitás, azon kívül is, hogy osztrákban a pellet nem egy vékony réteg fogyasztási szokása.  

ksanci Creative Commons License 2023.04.09 0 1 11163

Pedig sajnos nagyon is politika. A környező országokban, pl. Ausztria, Németország támogatják a pelletfűtést, mint környezetbarát technológiát. Itthon csak környezetpusztítás megy.

Akár tetszik, akár nem, minden politika, csak itthon teljesen rossz utak mentén.

 

 

Előzmény: Telemér (11162)
Telemér Creative Commons License 2023.04.08 -1 0 11162

Ebbe kár belekeverni a politikát,egyszerűen a kereskedők elárulták a magyar vevőket,ennyiért itt már nem veszi meg senki,ennyiért maximum külföldre adhatják el.Itt többet új renszert kazánt ,kályhát nem vesz senki....Az nem politika kérdése hogy az árut olyan irreálisan felárazom hogy onnantól eladhatatlan lesz.Most volt egy aranyárú szezonjuk amikor megszedték magukat a kereskedők,cserébe lemondtak a jővőről...

Előzmény: ksanci (11161)
ksanci Creative Commons License 2023.04.08 -1 1 11161

Ezeket kár volt leírnod, csak azt mutatja, hogy tényleg nem tudod, hogyan működnek ezek a folyamatok. Pláne itthon...

Abban igazad van, hogy egyik kereskedő sem hajlandó egyetlen fillér profitot sem elengedni, inkább hagyja megrohadni az egészet. Ez a kapitalizmus rosszabbik oldala. De nem fog megrohadni, nyilván megveszi valaki.

Itthon eleve kevesen vannak a pellethasználók, nem tétel, le vannak szarva kormányoldalról, ahogy a komplett energiahatékonyság-környezetvédelem témakör is.

Tehát amíg Mari néni meg Pista bácsi, de ugyanúgy Luxus Szuka meg Gazdag Pöcs is kapja a rezsicsökkentett gáz- meg faárat és mivel a kormány szarik az lerohadt magyar lakásállomány energetikai korszerűsítésére (a rezsivakítás jóval olcsóbb és nem kell hozzá ész valamint látványos), addig te durván a vadpiac meg a kapzsiság által meghatározott árakon fogod a pelletet venni. Meg minden mást is, ami kívül esik az kormány érdekeltségi körén. Vagyis abban is igazad van, hogy itthon így tényleg macerás a pelletfűtés. Ami egyébként nem dőlt be, mivel soha nem is volt tényező itthon.

De így vannak ezek a dolgok a feudális autokrata rendszerekben.

 

Előzmény: Telemér (11160)
Telemér Creative Commons License 2023.04.08 -1 0 11160

A piaci gazdasági folyamatokkal nem foglalkozom mivel nem az én dolgom,de az ami tavaly törtent az egyértelműen a kapzsiság netovábbja volt a kereskedők részéről,az összes fűtőanyag közül a pellet drágult legeslegjobban és egy éve nem is normalizálódott.Lehet itt személyeskedni de attól még senki sem fog egymilliót fizetni három tonna pelletért amiért eddig maximum 350000-et fizetett,attól én nem fogom megvenni mert a kereskedőnek"ennyibe van"Tudnék naponta venni egy liter tejet ötezer forintért is minden nap,de nem venném meg mert nem ér annyit.A kamionosdi nem igényel több IQ-t meg szervezést ,hanem egyszerűen ostobaság a jövő fűtését evenkénti kamiokaravánok szervezésére alapozni.Arról nem is beszélve hogy érdekes módon kamion tételbe már nem olyan drága az előállítási költség  mint simán kiszállítva ..érdekesakkor nem bukik a kereskedő?

Én sajnos tudom hogy igazam van,és úgy látszik hogy bedőlt ez a pellet fűtés dolog,egy max két éven belül a kamionbohócok is rájönnek majd ,csak ők a tanulópénzt is meg fogják mellé fizetni...

Előzmény: ksanci (11159)
ksanci Creative Commons License 2023.04.07 0 1 11159

Széleskörű rálátásod van a piaci-gazdasági folyamatokra, netán saját erdészeted, pelletgyártó üzemed van és tapasztalatból írod az adatokat? Az sem mellékes, hogy gyakorlatilag itthon nincs megfelelő minőségű és mennyiségű alapanyag, minden nem sufnigyártó külföldról rendeli az alapanyagot, azok meg a nagy rezsibejelentés másnapján felemelték az áraikat. 

Én inkább a kormányunk hozzállásában keresném a problémát.

Miért kellene elfelejteni a kamionosdit? Bár tény, hogy kissé több szervezést és IQ-t igényel, mint bekacsázni a bótba a rezsiitámogatott csirkefarhátért...

Előzmény: Telemér (11158)
Telemér Creative Commons License 2023.04.04 -1 0 11158

Felejtsük már el ezt a kamionosdit,vadidegen emberek összeállnak és milliós tételeket fizetgetnek előre bemondásra amiért egy kamion majd végigbohóckodik az országon és 22 raklapot szétszór 8 helyre két hét alatt...Nem fogok venni 300ftért pelletet,az egyik kereskedő a facebookon hisztizik hogy nem fogja adni olcsóbban.Az idei télre van pelletem ,ennyit várok ki és ha nem lesz olcsóbb akkor nem veszek többet és bár nagyon sajnálom de megszüntetem a pellet fűtésemEngem nem érdekelnek az energiaárak meg a háború a pelletnek max 150000ft ig van tonnánként létjogosultsága,e fellett nem gazdaságtalan hanem értelmetlen a használata..Most a kereskedők 2022ben megszedték magukat a kamu áraikkal,de 2023 arról lesz híres hogy vagy eladják külföldre vagy itthon rájukrohad.A pellet kályha /kazán boltok pedig akár ma is bezárhatnak akkor,mert senki sem vesz olyan rendszert amit a bekerülési költség háromszorosával kell fűteni évente...

Előzmény: rézműves1 (11157)
rézműves1 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 11157

Szerintem megtudnánk ezt értelmesen szervezni...inkább ezt, mint 300-ért kilóját a rablóknak, nem?

Korábban jelentkezett itt valaki, hogy tud segíteni, mert beszéli a nyelvet...azt hiszem a Románra gondolt...

Előzmény: Telemér (11156)
Telemér Creative Commons License 2023.04.04 0 0 11156

Hát ha a kamionos bohóckodásra kell átállni akkor én addig fűtök pellettel amíg még kapok valahol értelmes áron ,aztán befejeztem

Előzmény: rézműves1 (11155)
rézműves1 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 11155

Erősen gyanítom, hogy marad a korábban vázolt lehetőség..."többen összeállunk és leveszünk egy kamionnal"...:):)...

Előzmény: Telemér (11154)
Telemér Creative Commons License 2023.04.03 0 0 11154

Az elmúlt hónapban nem normalizálódott a pellet ára,kijelenthetjük lassan hogy a kereskedők feladták a hazai piacot vagy még van remény?

kolosch Creative Commons License 2023.03.31 0 0 11153

Sziasztok!

Maradt ~ 1 tonna DIN Plusz pelletem (67 zsák), amit eladnék 150.000 Ft-ért. Szállításban sajnos nem tudok segíteni, Pécelen lehet átvenni.

Érd.: 0670 776 8446

espace.hu Creative Commons License 2023.03.21 0 0 11152

Belefutottam 1 újabb hibába Ferroli P7N -nél.

Jelenség A01 hibakód , DE a égető rostélya tele van elégetlen pellettel és a garat-cső is feltelve pelettel .

Mintha nem gyújtana a gyújtóellenállás , de mégsem ez a hiba . Kitakarítás után indult rendben és üzemelt .

Majd egy másik alkalommal (nagy szerencsémre!!!) mikor ott voltam pontosan produkálta ugyanezt a hibát , az alábbiak szerint :

1. leadagolja a begyújtáshoz szükséges pellet mennyiséget

2. adagoló leáll , és felkapcsolja a gyújtóellenállást .. kb. 8-10mp múlva teljes RESET-et hajt végre

   újraindul , mintha most kapott volna áramot FH...stb szoftververziót irogatja stb... szóval teljes újraindulást csinál

ekkor a 3perc+20mp magas fordulatú szellőztetést követően nem tudja eltávolítani a leadagolt elégetlen pelletet 

3. majd ismét elindítja a begyújtáshoz szukséges pellet leadagolását , ekkor már bőven a felexibilis csőben is feltellik .

4. felkapcsolja a gyújtást és próbálja begyújtani , DE túl sok a pellet és csak füstöl , láng jelzés nem jelenik meg

5. mivel nincs stabil láng jel , A01-re kiáll .

 

AC táp tuti stabil , UPS-en van (100Ah-s mukaakkuval) a P7N is már kb 2 hónapja .

 

Ezt a hibát már 2x megcsinálta , valamint (mivel 2db P7N üzemel) a másik is 1x .

Annyit tettem , hogy mivel SW hibának tűnik , írtam a Ferroli after-sale support -ra , hátha tudnak mondani rá valamit .

 

Telemér Creative Commons License 2023.03.10 0 0 11151

Én is megvettem most  a következő téli adagot,így most kockázat nélkül ki tudom várni ha lesz érdemi árcsökkenés ,és akkor még veszek a következő évre is.Ebben persze az is benne van hogy ennyire kevés pelletet még  nem tüzeltem el mint ebben a szezonban...Nálam most egy kb.150000ft -os ár lenne megfelelő amiben benne van a szállítás ára is,így kb.a bruttó 120-ft/kg az az ár amiért hajlandó lennék venni.

Előzmény: ksanci (11150)
ksanci Creative Commons License 2023.03.10 0 1 11150

Apránként elhordom a fóti Auchanból a pelletet :)

De ha el is fogy, már csak pár zsák kell és a jövő szezon le van tudva.

Előzmény: KissJozias (11137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!