Keresés

Részletes keresés

divatmano Creative Commons License 2017.06.28 0 0 427

Az ezüst zoknikat próbálta már valaki?

http://hdishop.hu/zokni/ezustszalas-zokni.html

Ha igen, pontosan milyen hatása van? 1 héten belül szerintetek tapasztalnánk valamit?

 

Egy ezüst talpbetét is pusztítaná a kórokozókat: https://www.google.hu/search?q=ez%C3%BCst+talpbet%C3%A9t

De furcsa, mert ha zokniban vagyunk akkor hogyan?

 

 

miro_13 Creative Commons License 2017.06.27 0 1 426

Sima lábgombára kiváló a Tescóban kapható alkoholos kézfertőtlenítő kb 800ft 0.5 v 1l nem eml;kszem

miro_13 Creative Commons License 2017.06.27 0 2 425

Sziasztok!

 

Látványos javulást értem el a következő terápiával : kezemen a körmöket nagyon nagyon rövidre vágom, a morzsalékot kikaparom, majd tömény hipóban mosok kezet naponta 2 szer. Jól belenyomkodom a körmömet hogy menjen alá is a hipó. Este a körmöket betadin jód oldattal bekenem jó alaposan.  A gomba szinte teljesen eltűnt, már csak 2 körmön látszik a 10 ből...

Szeszi50 Creative Commons License 2017.06.24 0 1 424

Hát én már sok mindent hallottam az egyik ismerősöm formalinnal kente be a gombás körmét és bőrét a laban. Az biztos, hogy húsig lemarta neki és a körme is lejött, viszont a gomba eltűnt örökre. Ez kb 20 éve volt. Persze senkinek sem ajánlom:-)

Előzmény: Diótörő (423)
Diótörő Creative Commons License 2017.06.24 0 2 423

Lehet hogy nagy marhaság, de tavaly itt olvastam, hogy valaki hypoval kenegette, mondván, hogy az jó gombaölő.

Most én is elkezdtem, mert a házba nem akarok bemenni a klóros szaggal, kint meg tud száradni.

Meglátom mit használ, a bőr jól bírja, ha odafolyik.

Érdekes, hogy van egy ujjam, ami mellett két oldalt is gombás a köröm, de az az egy nem, a másik lábamon meg csak a kisujj gombás.

Na most akkor hogyan lehet visszafertőződni, ha a mellette lévőtől sem akar begombásodni?

Szeszi50 Creative Commons License 2017.06.18 0 1 422

Teafa olajjal kenegetni mindennap reggel este a körmöt nem kell ralocsolni fulpuckara cseppenteni és azzal attorolni. kikaparni gyakran és óvatosan a köröm alól a gombás morzsalekot. Éjszakára a cipőbe szintén teafaolajos vatta bucit dugni de, minden cipőt zárt papucsot így fertőtlenítteni. Mosaskor a mosógépbe teafaolajat csepegtetni. Jó szokott meg lenni a graeppfruit csepp is körömre. A teafaolaj sok mindenre jó érdemes utána olvasni. 

Anne Duffield Creative Commons License 2017.06.18 0 1 421

Hát ez tényleg kamunak tűnik! :-(

Előzmény: Fingusz (420)
Fingusz Creative Commons License 2017.06.17 0 0 420
Előzmény: Fingusz (419)
Fingusz Creative Commons License 2017.06.17 0 0 419

Kiszerelés:
40 ml


Kedvezményes árak:

Fogyasztói ár:961 Ft *

Támogatott ár:A másik amiről szó van az + 10 ezer ft és nem is patikában lehet kapni,vagy is tuti hogy kamu !

Előzmény: Anne Duffield (418)
Anne Duffield Creative Commons License 2017.06.17 0 0 418
Előzmény: Fingusz (417)
Fingusz Creative Commons License 2017.06.16 0 0 417

Sziasztok ! Van valakinek a Candibene-Teva 10 mg/ml ről ?

Ezt a vackor reklámozzák de szerintem ez átverés 10 e ft ért :) https://i.ebayimg.com/00/s/MTU5OVg5NTU=/z/Bq8AAOSw3gJZHYoh/$_57.JPG?set_id=8800005007 ezért nincs kedvem kidobni egy 10 -est

 

Alvito Creative Commons License 2017.06.04 0 0 416

Súlyos lábgombám volt, gondolom valami közös zuhanyozóban szedtem össze. A lábkörmeim elszíneződtek, megvastagodtak, szinte nem is lehetett levágni őket. A sarkamon megvastagodott a bőr, néha be is repedt. Hiába reszeltem, puhítottam, másnap már vastagodott újra. A háziorvosomnak elpanaszoltam, azt mondta, hogy ezek a kenőcsök, porok, lakkok semmit nem érnek, olyan kell, ami csírájában elmulasztja a gombát. Felírta a Mycosyst. Azt hiszem, a közepes erősségűt. Minden héten, ugyanazon a napon be kellett vennem egy szemet, úgy emlékszem, elég drága volt. Azt mondta, hogy 2-6 hónap alatt fog hatni, mindenkinél más módon működik. A harmadik hónap után, el kezdtek rózsaszín babakörmök nőni a lábamon, mindaddig, míg a vastag részt le nem tudtam vágni. Néhány hét múlva elmúlt a sarokvastagodásom, és olyan lett a talpam, mint a kisbaba popsija. Ennek majdnem 20 éve, és egyszer sem újult ki. Ja, és az összes cipőmet kidobtam, és csak újakat hordtam, nehogy visszafertőződjek. Mindenki beszéljen az orvosával, hátha olyan jó orvos, mint az enyém :)

Anne Duffield Creative Commons License 2017.05.24 0 0 415

Én 2010-en szedtem össze körömgombát..

Canesten-nel, Terbisillel aránylag hamar eljutottam oda, hogy csak egy körmöm maradt fertőzött, de az aztán sokáig!

Végül elmentem bőrgyógyászhoz, az Terbinafine tablettát akart szedetni, de a májam miatt nem vállaltam be.

Kaptam receptre Neolaque lakkot (hatóanyaga ugyanaz az amorolfin, mint a Kitonailnak, Locerylnek és Amorolfin-Tevanak), valamint használtam Exoderilt és Terbisil kenőcsöt.

Ez a hármasfogat végül segített, főleg az után, hogy kidobtam a régi, elől zárt papucsomat, amire fürdőszobában pont annál a körömnél csöpögött a víz.

 

Augusztus óta nem használok semmit, és egészséges a körmöm.

Csaba123456 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 414

Nekem tavaly Augban jelentkeztek a tünetek. Azt hittem először hogy csak megütöttem a körmöm, de nem fájt, nem viszketett. Novemberre teljesen elfajult a dolog mindkét a nagylábujjam körmén. A többi ujjam körme érintetlen volt. A körömágyat majdnem elérte a fertőzés talán 2mm hiányzott neki. Én azt tettem hogy ameddig csak lehetett ollóval levágtam a fertőzött részt, és megpróbáltam lekapirgálni a maradványokat az ujjamról, egészen addig amíg csak bírtam, a körömágyat nem kellett bántanom, de a tetejét picit megreszeltem nem nagyon mert ott már fájt. Majd vettem teafaolajat a DM -ben kb. 900 Huf/ üveg. Azt olvastam ott lehet a legjobb minőséget kapni. És vettem méterre kapható sebtapaszt, ami vizálló, valamint vékony gumikesztyűt(100 db os csomagban van... emlékeim szerint nem volt több mint 1000 Huf) aminek mindig levágtam valamelyik ujját és azt pluszban ráhuztam a kötésre ezt 2-3 hónapig csináltam, ezzel egész nap/éjjel ázott a teafaolajban az ujjam nem engedte kiszáradni. Meglocsoltam a körmöm, meglocsoltam vele sebtapasz géz részét is és a lábujjamra ragasztottam. Vigyázni kell hogy teszed fel mert a ragasztót a teafaolaj oldja , és akkor ha leoldja elcsúszik. Majd ráhúztam a zoknit. Ezt reggel megcsináltam és elvoltam vele délutánig, akkor levettem, megmostam és újra megcsináltam a kötést. Éjszakára is. Ez ment kb. 4-5 hónapig, mert a köröm nőtt le folyamatosan de picit mindíg visszament, ennek oka az volt hogy mindíg ameddig csak lehetett vágás alkalmával a köröm alá nyúltam hogy megkapirgáljan ollóval ameddig nem fáj. Ez nálam hiba volt. Meg kell kapirgálni de csak érzéssel. Közben a széleit is vagdostam, mert néha ott is elindulni látszott az ollót minden vágás után elmostam és teafaolajjal meglocsoltam, ezzel az ollóval csak ezt a két lábujjam vágtam, a többihez külön ollót vettem, de minden vágás után az összes lábujjam meglocsoltam teafaolajjal ez kb 2-3 hetente kellett. Hetente egyszer pedig kb. 30-40 perces almaecetes lábfürdőt vettem. 1-2 L vízhez adtam kb. 1-2 dl ecetet. Újra kötöttem. Ez ment 4-5 hónapig. Ma már nem kötöm át. Most is locsolgatom teafa olajjal, és hagyom hagy nőjön aztán mikor látom hogy már nem igazán hat elég mélyen az olaj vágok rajta vissza kicsit, esetleg megreszelem a tetjét az érinett részen. Amit most csinálok hogy estére csak meglocsolom és alvás, reggel megint meglocsolom, és megy rá a zokni. A zoknit is meg szoktam locsolni az érintett részeken, minden fürdés és zoknicsere után ujra meglocsolom, és a levett zoknit soha nem húzom ujra fel, megy a mosásba, persze mindíg csak pamutot veszek fel a decathlonos Artengo márka nekem bejött, elég vékony jól szellőzik. Új cipőt még nem vettem, sem cukorbeteg sem semmilyen immunproblémám nincsen. Cukros üdítőket alkalmanként fogyasztok 2-3 hetente egyszer, viszont sokat teázom, de kb 1/3 csökkentett cukortatalommal. És a csokiról sem mondtam le maradéktalanul. Kenyeret is csak alkalmanként eszem talán 3 naponta ha olyat eszem. Most olyan a lábam hogy a köröm végén mindkét lábamon már csak egy kb. 2-3 mm es fehéres sárgás csík látszik ami a széleit nem éri el, ez is csak középen van, szerintem simán kivágható lenne már de nem feszegetem a körmöm mert azzal mindíg csak mindíg kettőt előre egyett hátra léptem. Egy üveg teafaolajat kb. 1 hét alatt használok el. A ragtapasz ami 4m kb. 6-700 Huf. és egy hónapig kitart ha ügyes vagy.  A teafától eleinte besárgult a körmöm szinte teljes felülete... ez nálam normális volt, mióta nem ragasztom le szép rózsaszín lett. Szóval nekem ez jött be. Más szert előtte nem próbáltam. Belsőleg kaptam valami tablettát de nem vettem be mert nagyon drágállottam, a hatása bizonytalan, és erősen májkárosító hatású... állítólag.... szerintem max 2-3 hónap és gyógyultnak fogom magam nyílvánítani de év véggéig biztosan nem fogom abbahagyni a kezelést. És ha rendbejött teljesen akkor veszek csak másik cipőt, papucsot. A havi ráfordítás igy kb. 5000 Huf. Jahhh... volt 1 hét amikor abbahagytam a kezelést.... mert azt hittem elmúlt... 1 hét alatt azonnal buktam kb. 2-3 havi kezelést. Tehát ha valaki elkezdi nem szabad abbahagyni, jelenleg kb. 8. hónapnál járok így a kezeléssel... és kb. 40.000 Huf költségnél. a lényeg hogy mindíg legyen rajta teafaolaj. Most jó időben is meglocsoom szandál van rajtam, zokni nincs, de ilyenkor 2-3 óránként locsolgatom, mindíg van a zsbemben teafaolaj erre a célra. Jahh.. és ateljes köröm felületén használom, vagy ha úgy tetszik a lábujjam felső részén. A bőrömet nem bántja, nem csípi semmit nem tesz vele. Nekem ez úgy tűnik bevált. Remélem tudtam segíteni.

Mmaca Creative Commons License 2017.05.21 0 0 413

Sajnos én is erre a megállapításra jutottam. Sőt reklámoztak a FB-n olyan méregdrága készüléket is aminek sehol nincs a leírásában, hogy alkalmas lenne körömgomba ellen. Eladó volt, ennyi.

Előzmény: Segismundo (411)
Segismundo Creative Commons License 2017.05.14 0 1 412

Sajnos én is elhittem ezt a lézeres kezelést. Másfél évig jártam. Belekerült kb negyed millió forintomba. Nem segitett és rafogták, hogy biztosan  nem tisztitottam rendesen a cipőmet, zoknimst. Még egy keszüléket is megvetettek velem amit a cipőmbe kellett helyezni és betenni egy zsákba minden  nap. Ezzel megölöm a baktériumokat is. Semmi értelme nem volt. Gondolom ön egy fizetett ember vagy ott dolgozó. Sajnálom , hogy egy budai klinika akik csak erre szakosodtak egy kamu eljárásra épül. Sajnos későn olvastam utána ennek a bizonyos "német lábkörömgomba lézer készülék" német felhasználásának. Mert nincs ilyen....én is bedőltem sajnos. És persze a jog tehetetlen. Működhetnek nyugodtan évek óta.....

Előzmény: Törölt nick (391)
Segismundo Creative Commons License 2017.05.14 0 0 411

Érdemes külföldi oldalakon rákeresni ilyenkor. Én megtettem. Semmit nem ér a készülék állítólag. Ugyanúgy, mint a több százezer forintos kezelésekkel koromgomba.eu vagy koromgomba.com oldalakon hirdetett lézeres kezelés. Én 1 évig jártam a Zsolt utcába eredménytelenül.

Előzmény: Mmaca (405)
glodi577 Creative Commons License 2017.05.05 -1 0 410

Körömgomba elleni szerek - http://hu.tinedol-pro.com/

Ottawa19 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 409

Sziasztok!

Az Andió nevű készítménnyel van valakinek tapasztalata?
Köszönöm a válaszokat!

Konstansvalue Creative Commons License 2017.02.27 0 0 408

Mi újság a klasszikus hypo körömgomba ellen  hívőkkel? Egzakt eredmények vannak valakinél?

névtelenhetes Creative Commons License 2016.09.14 -1 0 407

Mindenre van megfelelő megoldás írd meg gondod bajod segithetek @ gmail.hu emailcímre! egy kedves hölgy utat mutat minden gyógyulásra. remélem segíthettem!

Előzmény: Sonáj5 (406)
Sonáj5 Creative Commons License 2016.09.11 0 1 406

A Skinetrin (60 db) tablettát senki ne rendelje semmit nem ér , nem használ  nekem 26500 Ft-om bánta, vissza nem fizették magyarországi képviselet a panasziroda de lengyelországból küldik (todaycontact.com) ! Garancia idő nem elég arra hogy meggyőződj róla hatásos-e 2 szeres adagot rendeltem, semmi hatás, mindent előírás szerint visszaküldtem pénzlehúzás nem kaptam vissza pénzem, senki ne rendelje (lengyel barátainktól nem ezt várnánk) !

Mmaca Creative Commons License 2016.08.11 0 1 405

Szép napot!

 

Pár napja botlottam bele ebbe az otthoni készülékbe. Találkozott-e vele valaki már közelebbről, vagy olyannal aki használta?

Mennyire lehet jó vajon...

http://www.mindenamino.hu/termek/cure-ex_lezeres_koromgomba_kezelo_keszulek.html

 

 

Kleom53 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 404

Kedves fiatal barátaim!

 

Azért írom, hogy fiatal barátaim mert már elmúltam 60 éves így a legtöbbetek jóval fiatalabb mint én.

A megelőzés szempontjából szeretnék veletek egy nagyon fontos tapasztalatot megosztani.

Nekem 10 lábkörmöm közül 9 gombás. Erre lehet azt mondani, hogy akkor ez már mindegy ezzel fognak eltemetni. Ez több mint valószínű.

 

Én is próbálkoztam Diflukánnal 9 hónapig szedtem, a talpamról lement de a körmömön nem sokat változtatott. - Mellesleg a gombásodás 40 éve kezdődött de komolyabban csak kb 10 éve kezdtem el vele foglalkozni. - 2 év szünet után újra elkezdtem de egy doboz után rájöttem a májam már nem bírja. Tehát a talpamról elmulasztotta de arra jó a Canesten Plussz is!

 

DE A LÉNYEG MOST JÖN!

 

10 körmömből 9 gombás, DE EGY NEM!!!!!!

 

ÉS EZ A LÉNYEG!

 

Tehát nem igaz, hogy fürdőben is el lehet kapni, mert akkor a 10. is beteg lett volna!

 

Nem igaz, hogy zárt cipőben, szintetikus zokniban is el lehet kapni, mert akkor a 10. is elkapta volna, ez legfeljebb a gyógyulást hátráltatja, ha már elkaptad.

 

De az igaz, hogy szűk, divatos cipőben ami összeszorítja a lábujjakat és így a körmöket is, ATTÓL A KÖRÖM HAJLAMOS LESZ A MEGFERTŐZŐDÉSRE!

 

Az apámnak is gombásak voltak a körmei, de nem igaz, hogy ez genetika, mert akkor a 10. körmöm is gombás lett volna.

 

Nekem a jobb lábam 3. ujja maradt egészséges mert azt nem nyomták a 60-as évek hegyes orrú divatos cipői. 

 

Tehát aki egészséges lábkörmöket akar csak olyan cipőt hordjon ami egy cseppet sem nyomja, szorítja össze egyik lábkörmét sem.

 

Bétaverzson Creative Commons License 2016.07.03 0 0 403

Ajánlom figyelmetekbe lentebb írt észrevételemet.

 

E lapon új - lábgomba elleni csodaszert reklámoznak:

http://footnail-care.eu/GD-HU/product/?creative=99508415211&device=c&source=d&keyword=&placement=www.vg.hu

 

itt pedig kalapácsujjat gyorsan kijavító eszközt:

http://hallu-forte-pro.eu/GD-HU/product/?creative=113995891561&device=c&source=d&keyword=&placement=www.fanfiction.net

 

Feltűnt, hogy e reklámok kommentjei közül néhány kísértetesen hasonló: mintha copy+paste eljárással gyártották volna őket ...

 

Különösen gyanús az a dr_ke néven írogató kommentelő, aki mindkét lapon ezzel indított:

 

* Én még emelem a tétet. Nemrég volt egy előadásom a gyógyszerészetin, amiből kiderült, hogy ...*

 

Kár, hogy elfelejtette megírni  - melyik ország melyi "gyógyszerészetijére" hivatkozott, stb..

Szövege, és személye(!) ezáltal ugyanis abszolúte hiteltelen!

gombóc63 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 402

Igen, fertőz, de elég fertőtleníteni a cipőt és kimosni a zoknit.

Előzmény: klindu (401)
klindu Creative Commons License 2016.07.01 0 0 401

szerintetek  fertöz?     ki kell dobni minden cipőt?   elég kimosni a zoknit?

gombóc63 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 400

Tökéletesen igazad van, sajnos. Én is így jártam, több mint egy évig ezzel-azzal kenegettem, végül gyógyszer lett a vége és a megoldás. De sajnos nem mindenki tud 30 ezret áldozni erre:-( én egyébként nem a fent említett gyógyszert kaptam, tehát van más is ami jó.

Előzmény: Itoérambolafoci (398)
B.GY Creative Commons License 2016.06.23 -1 0 399

Jó pár éve Lamisilt is adtak rá.

Előzmény: Itoérambolafoci (398)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2016.06.23 0 0 398

A lábköröm szivacsos-rostos gombásodását csak a gombás rész teljes lenövése + 1 hónapig (vagyis 6-12 hónapig) tartó gyógyszerszedéssel (na és persze közben körültekintő lábhigiéniával) lehet véglegesen eltüntetni.

 

Nekem anno Griseofulvin 125mg-os tabletta (napi 10mg/testkilogram dózis, kb. egy évig) alatt tüntette el örökre a magylábujjam körmét 80%-ban már megevő gombásodást.

 

Vese- és májbetegek, valamint terhes nők csak folyamatos orvosi felügyelet mellett szedhetik, de egyébként is vényköteles.

 

Ez egy nagyon hatásos gyógyszer, de ma már elavultnak tartják.

 

Jelenleg lábköröm gombásodása ellen a Terbinafin 250mg tabletta számít a leghatásosabbnak (napi egy szem, kb. 6 hónapig).

 

Ezek ún. széles spektrumú szerek, azért olyan hatásosak.

 

Ha valaki nem a fenti kettő valamelyikét szedi, az ne is csodálkozzon, ha a gombásodás nem múlik el, vagy visszajön.

 

Nagyon fontos, hogy folyamatosan szedjük, és még az elgombásodott körömrész teljes lenövése után is szedjük egy hónapig.

 

A gyógyszerszedés mellett felesleges dolog kenőcsökkel hókuszpókuszolni.

 

Bőven elég ha rendszeresen lábat mosunk, gyakran cserélünk zoknit, és mindig levágjuk az elgombásodott szivacsos-rostos részt.

 

- - -

 

Mindenkinek türelmet és sikeres gyógyulást kívánok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!