Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 9913

Azt gondoltam a vírushelyzet miatt nincs új terméke. Hol hallottad hogy Amigára már nem csinál semmit? Miért pont erre nem? Az ACA500plus még kapható, a C64 reloaded V2 is, a TC64 V2 is.

Előzmény: siz (9912)
siz Creative Commons License 2020.12.08 0 0 9912

Ja és Jens asszem valamin besértődött és semmit nem akar csinálni Amigára már. Valami ilyen halvány emlékeim vannak.

Előzmény: Törölt nick (9910)
siz Creative Commons License 2020.12.08 0 0 9911

A 1541U-nál a hardver (az áramkör terv) zárt, az FPGA-ba programozott logika és a vezérlő szoftver forrása nyílt.

Előzmény: Törölt nick (9910)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 9910

A lényegre nem válaszoltál, hogy az 1541U-nál mi open, és mi nem? Mi az hogy a logika és a szoftver open, a hardver nem?
Amúgy az Easyflash 1 és 3 is teljesen open, meg vannak még mások is. A TC64 zárt, nem is csoda, mert Jensnél minden zárt.
Tud valaki valamit arról, hogy Jens milyen termékeket fog kihozni idén és jövőre? Miket tervez? Már kb. nyár óta elfogyott az összes ACA1233n-je, most nincs semmilyen 030-as kártyája, csak az 1221LC (EC020) és az 1211 (csak RAM+FPU hely, no CPU) van, de ezek gyengék. Az 1221LC-nél ACA2000-et említ, és már 1-2 éves hír hogy az ACA1240 és 1260 is tervben van, meg min. 2 éve az A1200 reloaded is. Ezekkel mi lesz? A mások által készített re-Amiga 1200 nekem drága, 500 €-ért látok most ebayen összeszereltet.

Előzmény: siz (9908)
siz Creative Commons License 2020.12.08 0 0 9909

Sose töltöttem fel képet ide. Most se sikerült. Ezt akartam.

Előzmény: siz (9908)
siz Creative Commons License 2020.12.08 0 0 9908

Természetesen FPGA van benne. CPLD-nek nincs ekkora kapacitása. Amúgy nézz bele. Emlékeim szerint nincs se rámatricázva, se hűtőborda nincs rajta:

Előzmény: Törölt nick (9907)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 -1 0 9907

Már 2017-ben írtam neki, akkor csak SD1541 volt, már akkor ő hirdette, árulta, nem tudok róla hogy valaha árulta volna más. Akkor írta nekem a 9903-ban írt történetet. Az SD1541-II-nél is ő a készítő, ez 2018 óta van. Nem tudom mi volt 2017 előtt.

Az 1541U-nál mi open, és mi nem? Mi az hogy a logika és a szoftver open, a hardver nem? Nem találom az alkatrészlistát hogy FPGA, vagy CPLD van benne, a sok doku között nincs, az U64-nél se. A régi, megszűnt oldalon még megvolt ez az infó.

Előzmény: Törölt nick (9904)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 9906

Na az egy érdekes dolog volt a kezdetektől, olyan felemás, a logika és a szoftver lett kinyitva, a hardver nem. De végülis ja, bár ez egy FPGA-nál teljesen másik story.

 

Előzmény: siz (9905)
siz Creative Commons License 2020.12.07 0 0 9905

A 1541U is opensource már (minden változatban, U64 is).

Előzmény: Törölt nick (9902)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 9904

Nem erről van szó, Kollár fejlesztette. Ő azt mondta eleinte, magának csinálta, nem akarja árulni, gyártatni, hirdetni, más csinált belőle üzletet.

De ez évekkel ezelőtt volt, lehet azóta "visszavette" a dolgot, vagy nemtudom, nem is tartozik ránk, és igazából nem egy kapitális kérdés.

Jelzem, ez olyan régen volt, még doboza sem volt a kütyünek, valaki 3d nyomtatott és külön árulta, jó drágán, amit az akkori itthoni printer árak és ellátás mellet szintén megértek.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9903)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 -1 0 9903

Honnan veszitek, hogy a Kollár-féle SD1541 és 1541-II-t nem ő fejlesztette ki? A 9894-ben erről beszélt szőlőmag? Mindenkinek azt nyomatta mailban (nekem is), hogy mennyire csalódott Kotekben, amikor az SD2IEC-ét sokáig nem küldte el, hogy ezért fejlesztette ki az SD1541-et, meg hogy amikor az 1. verzió kész lett, beírta FB-ra, FB-on mindenki azt mondta neki hogy úgy sem fog neki sikerülni, máaoknak se sikerült, így csak azért is meg akarta mutatni, hogy meg tudja csinálni. Kb. 2017-ben lett kész. Akkor ez az egész nem igaz? Ki írta, ha nem ő?

Előzmény: Törölt nick (9902)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 9902

Minden zárt forrású, kivéve a PI1541, esetleg a nagyon korai http://www.kotinet.com/~1541/  ami egyébként bűn rossz, de az 1541 Ultimate-ig alig alig volt valami, ami igazi drive-ot emulált.

 

Ez a magyar arm alapú emulátor verzió: http://retroemu.hu/sd1541-ii.php

 

 

Előzmény: siz (9900)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 -3 0 9901

Akkor 1 újabb zárt forrású 1 ember fejlesztésű felejtős termék, túl sok ilyen volt már. Amúgy se fogok soha olyan eszközt venni, amit nem lehet webshopban kapni, a FB és amibay felejtős, ez a 2 hely kerülendő a legjobban. Normális eszközt meg senki nem akar összerakni, az összefogás nem megy, csak a bonyolultabb termékeknél, mint az Ultimate II+, Ultimate 64, stb.. Ha nem lesz D71+D81-et is kezelő eszköz, akkor baj van, hosszútávon is, mert a valódi meghajtók egyre drágábbak. 1 hibás 1571-et 25e-ért hirdeti most is valaki, és el fogja adni, mert barmok a vevők, nem tudják mi a reális ár, és milyen árak voltak 5-14 éve, meg kint mi mennyi, 25e-ért hibátlant kapni. Ilyen árak mellett még a sima C64, C128, Plus4 gépek, meg 1541, 1571 birtoklását is át kell gondolni hogy megéri-e. Ha nem, akkor át kell térni emulátorra. Amigánál már itt tartunk, mert a sima A500-akat 50-60e-ért adják el Mo-on, az A1200-akat meg 120-180e-ért. Az alapgépek nem jók semmire, a hozzájuk való kártyák még a gépeknél is többe kerülnek. Egy rendesen használható A1200 ma 250e-nél kezdődik (és ez csak 68030 40-50 MHz), ami vicc.

Előzmény: siz (9900)
siz Creative Commons License 2020.12.07 0 0 9900

zárt forrású és szerintem nem lehet kapni. amikor lehetett, akkor is csak facebook-on meg amibayen. de firmware se jött ki rá 3 éve (meg más frissítés se, szóval ez valszeg így maradt. de mindegy is. hibái vannak, de működik. plus/4-el is és ez a legfontosabb)

Előzmény: Törölt nick (9899)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 -1 0 9899

Melyik cucc a magyar emulátor, amit írtál, hogy nem ő írta, csak kereskedik vele?

9898: Az 1541UK akkor se tetszik, mert csak 1541-et emilál. Hol lehet kapni, ár, hol van a weboldala? Az eredeti oldala nincs már meg. Zárt forrású?

Előzmény: Törölt nick (9894)
siz Creative Commons License 2020.12.07 0 0 9898

A 1541UK amúgy nem olyan rossz cucc és legalább plus/4-el is működik. Kicsit kellett alakítani a user port csatiján, mert mechanikailag nem fért el, de utána fasza. Főleg, amióta végre bekerült a firmware-be a custom ROM támogatás. Eddig az emulációban sem találtam hibát vagy ami volt, azt már javították.

Nyilván C16-nál, ahol nincs user port, ott ez úgysem működik, de a breadbin házat én úgysem szeretem, mert nekem túl magas.

Előzmény: Törölt nick (9894)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 0 0 9894

Sohanapján, mert értelmetlen.

 

 

Ami a JimDrew néven postoló felhőhámozónak van, illetve elvileg dolgozik rajta bő fél évtizede, egyes vélemények szerint a pár hónap alatt készült opensource PI 1541 minőségét nem éri el.

 

 

Rengetegen elkezdték ezt csinálni, mikor elég erős ARM-ok elárasztották a hobbi piacot

Ott az 1541UK, az egyik első fecske, ott a magyar emulátor (amit nem is az írt, aki most gyártja és kereskedik vele!), van minden kb sikerült fejlesztésre vagy 10 különböző fázisokban bebukott.

 

USA-ból a posta nagyságrendileg majd egy tizes, plussz hozzáteszik a teljes értékhez (mert a számlán rajta lesz) és még arra (huszonezerre) fizetsz vám-ot. Régebben ezt ki lehetett kerülni, ma nem. És potenciálisan hónapokat keringhet a vámon, ha ugyan el nem tűnik, rémtörténetek vannak.

 

Előzmény: Törölt nick (9893)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.05 -1 0 9893

IEC-ATA és a többiek, mikor kezditek építeni az új 99,99%-os 1541+1571+1581 emu eszközt? Itt már elkezdték 2014-ben, de nagy eséllyel sosem fejezi be, valakinek át kéne vennie: https://www.lemon64.com/forum/viewtopic.php?t=52438 1571, 1581, és 1772 emuláció is tervezve van, meg sokminden más is, cikluspontos 6502+2×6522 emu, microSD kártya 64 GB-ig, választható floppy ROM, G64, D64 kezelése, kis kijelző, stb., 50-60 USD-os ár (60 USD 300-zal 18e Ft, ami még jó) látszik itt, lásd az 1. üzit. A 8. üziben még párhuzamos port támogatás is van, ezzel pl. Speeddos is működne, vagy Dolphindos is, ha támogatja a 16 KB-nál nagyobb ROM-okat, mert ez 24 KB-os. Az S-Jiffydos már 32 KB DOS-os, és 2 bites átviteles 2 vezetéken a serial porton.

ergoGnomik Creative Commons License 2020.12.04 0 1 9892

Neked is!

Előzmény: tanárnéni kedvence (9890)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.12.03 0 3 9890

Gondolom, senkit nem érdekel, de én most pár hétig nem látogatom ezt a topicot. Békés ünnepeket és egészséges új évet kívánok!

IEC-ATA Creative Commons License 2020.12.03 0 0 9888

Igazából C64-en nem 1551-ként üzemel, csak egy PRG betöltőként. A C16-on is, de ott van basic LOAD/SAVE funkció is amellett, hogy PRG-t is betölt. A sajátomat neveztem el 1551 emunak! :-) 

https://m.youtube.com/watch?v=uAXmtxo7ufQ&t=2s 

 

https://m.youtube.com/watch?v=L87zZSZJebU

Előzmény: Törölt nick (9883)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.03 0 0 9883

Ritkán van ő olyan jó passzban, hogy bármi értelmeset lehetne kezdeni vele...

 

Ez az 1551 emulátor viszont felkeltette az érdeklődésemet, ki árulta és hol? Mi az, hogy C64+1551?

Valaki átírta a kernal-t végre TCBM protokollhoz C64-en ?

Előzmény: IEC-ATA (9876)
siz Creative Commons License 2020.12.03 0 2 9882

Én már egy ideje csak a neki adott válaszokból próbálok következtetni, hogy vajon mit írt megint. :) És nagyon ritkán megnézem egy-egy hozzászólását. De úgyis mindegyikben ugyanaz van.

Előzmény: Törölt nick (9881)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.03 0 0 9881

Néha elküldtük a f@szba régebben, az segített, elkussolt egy időre, mikor rájött tehetetlen, csak robbanásig felhergelte magát, de semmire nem jutott.

Legkésőbb mikor törölték párszor, évekre, félévekre eltűnt.  

Legutóbb engem töröltek, majd bannoltak, és az ő csak azért is ellentmondásai, hisztijei meg vagdalkozó fenyegetőző agybajai maradhattak.

Azóta eldobható nevekről válaszolok neki néha, ez sem rossz, így akit nem érdekel, x-eli, ő meg azt hiszi, mekkorát megy, marad ez a neve, akit nem érdekel, nem látja amit ír, ennyi.

 

Előzmény: kisbetu (9871)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.03 -5 0 9880

9878-9879: Az összinfláció 2006-2020-ig csak 58% volt. https://vasarlocsapat.hu/_kalkulator/_inflacio/inflacio-kalkulator.shtml?t=szumm&y=2006  15836 Ft szükséges ma ahhoz, hogy a 2006. évi 10000 Ft értékénél legyünk.

A megélhetés, a kaja, benzin, rezsi, stb. árak nem 58%-kal nőttek 14 év alatt, hanem többel, de ez nem fontos, műszaki cikkekről van szó.

A romantikusságnak nem kéne befolyásolni az árat, főleg hogy még ma is tele van a net retró cuccokkal, nem hiánycikk.

A valuta árfolyam se számít, mert a német ebayt néztem, az € az €, nincs váltás. Régen német márka volt, de ez se fontos. A paypalomon a bevételek az adott pénznemben maradnak, €, $, £, ha veszek valamit, nincs Ft-ra váltás (őrültség lenne minden bejövő pénzt Ft-ban fogadni, a paypal árfolyama a legrosszabb), csak simán az adott pénznemet fizetem. Most nem új termékekről beszélünk, amit pl. Németországból hoznak be ide, hogy a magyar boltokban Ft-ért adják el, hogy számítson az €-Ft árfolyam. Az új fejlesztésű termékeket is simán €-ban veszem meg, itt sincs átváltás.

Hol van akkora igény a Commodore cuccokra most Mo-on, ami árfelhajtó hatású? Nem látom, olyat se látok, hogy rengetegen akarnának ilyeneket venni, meg hogy sokkal kevesebb cucc lenne, mint a kereslet. Még mindig nagyobb a kínálat, ami árcsökkentő hatású.

Hiába lehet magyarként bármit meghirdetni ebayen, nagyon nehéz eladni, mert a sok helyi eladóval kell versenyezni, Mo-ról 3-szoros a postaköltség, miért vennék meg a magyartól? Az ebay+paypal összjutalék 17%, a németnek, aki csak überweisunggal hirdet csak a 10% ebay jutalék van. Magyarként nagy hátrány ott hirdetni, csak különleges dolgokat éri meg. Próbáljatok ott eladni sima Plus4+tápot, nem fog menni.

Hiába ülnek sokan a gyűjteményükön, ettől nem lesz hiány, még mindig sok cuccot hirdetnek mindenfelé, nincs áremelő hatás.

Ezeket egyben nézve ezért írtam, hogy csak max. 2-2,5-szeres áremelkedés lenne reális 16 év alatt bel és külföldön is, nem 8-10-szeres. Sőt Mo-on már jobban emelkedtek az árak a 2006-os magyar árakhoz képest, mint a német árak a német 2006-os árakhoz képest.
Ott vannak a jövedelmi viszonyok is, Mo.-on negyedannyi az átlagbér, mint pl. Németországban, mégis Mo-on drágább szinte minden. Hiába bruttó 400e a magyar átlagbér, ha ez nettóban csak 266e, és a lakosság min. fele nem keres ennyit, mert a szakmunkás nettó minimálbér 160e. A német bruttó átlagbér most 4000 € (360-nal 1,4m Ft), a nettó 2400 € (860e Ft), a nettókat nézve is 3,2-szeres a különbség. Az adott ország jövedelméhez is igazodnia kéne a retró áraknak, ami megint nincs így, csak a magyar bérek miatt min. harmadárnak kéne lenni itthon a némethez képest, az lenne a reális, ha a Mo-on olcsón megvett retró cuccot a német ebayen adjam el, ez évekig ment is, de ma lehetetlen. Pl. C128D itthon 120-150e, kint meg 150 €, ami 54e. Most kint olcsóbben veszem meg, mint itthon, ami nevetséges. Az egész helyzet nevetséges azok miatt, amit itt leírtam, nagyon nem jó ez így.

Nem törődhetek bele a helyzetbe, mert muszáj a retró dolgokkal üzletelnem.

 

A 9877-re valami?

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.03 0 1 9879

Ami ma a szemétről előkerül, az tényleg hulladék.

 

Már a nyugati sem dobja ki a régi kisgépet, bekerült a köztudatba pl az ebay-en és sok más oldalon keresztül, hogy ezeknek értéke van.

Nem okvetlen anyagi, mert arra egy nyugati ebben a nagyságrendben tojik, hanem eszmei, hogy a régi kisgépet ne tegyem a trágya közé, mert egy szép emlék.

Változott a hozzáállás.

 

Az egész 80-as 90es évek megítélése változóban van, elég idő telt el, hogy kezdjen az is romantikusnak tűnni.

A 10x emelkedés lehet reális, de több komponensből tevődik össze: 3x infláció, ami 2006ban 40ezer volt idehaza, és semmi köze a retrohoz, ma 100-120ezer.

A kiló kenyér lehet nem 3x, de átlagban egy normális bevásárló kosár nincs messze tőle.

A másik része a globális piac miatt a valuta árfolyam.

A forint ilyen rossz nagyon régen nem volt (illetve régebben mesterségesen volt magasra kamuzva) mint most.

Az árakat pedig már nem lehet forintban nézni, pont úgy "egy kattintás" eladni ebay-en, amit vaterán el lehet.

Ez megint egy 1.5x 2x hatás, már 6x körül járunk. 

 

Akkor erre még jönnek a fentiek, kisebb a piac sokkal, mint amekkora az igény, ez pedig árfelhajtó hatású. Konkrétan engem sem érdekel, mennyit ér ami van, mert eladni egyenként komoly munka lenne, illetve örülhetek ,hogy nem most akarom megvenni, hanem már van.

 

 

Sokan vannak így, "ülnek" a cuccokon, mert dejó, hogy van,.... igazából persze nem igen használja az ember, legfeljebb a kedves darabokat nagy ritkán esetleg poénból előveszi.

Ettől még az igény megvan, a cucc bespájzolva, az árak mennek fel.

 

Előzmény: Törölt nick (9859)
IEC-ATA Creative Commons License 2020.12.03 0 2 9878

Na látod! Mindent teljesen jól írsz le! De ezeken a dolgokon nem változtathatsz! Vagy beletörődsz, vagy mantrázhatod úgy mint eddig, de annak semmi értelme! Mert ennyi erővel mindenki kisirhatja itt a lelkét, hogy milyen azar az élet, de ez a topik nem arra hivatott. 

Előzmény: Törölt nick (9877)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.03 -5 0 9877

Lényegtelen hogy hobbi, vagy profitorientált üzletelés. Minden terméknek van egy átlagos ára, amit az eladott (nem a hirdetett!) cuccok árai alapján lehet megállapítani. A cuccok 70-80%-a mindig egy bizonyos ár környékén kel el. Aztán van egy kis rész, ami ennél olcsóbban kel el, egy másik része, ami ennél drágábban. Ez mindenütt így van. Bárki megállapíthatja az aktuális reális árat, csak meg kell nézni az eladott (nem a hirdetett) cuccok árait. Én is így kezdtem az üzletelést 2006-ban, a vatera eladott cuccokat néztem meg. A probléma azzal van, hogy a hirdetett cuccok egyre nagyobb részét egyre többért akarják eladni, amik az aktuális átlagáraknál egyre jobban eltérnek felfelé. Egyre többen akarnak ezekhez a túl magas árakhoz igazodva hirdetni ÉS ELADNI, és pont ez az, ami ennyire megdrágított mindent, hogy a 2006-os ár 8-10-szeresénél tartunk. Ez egy mesterségesen generált erős drágítás. Ez megy mindenütt, bel és külföldön is. Már nem mindig igaz az, hogy a teszteletlen gép olcsóbb, mint a tesztelt, meg hogy a sárgult gép olcsóbb, mint a nem sárgult, meg hogy az ép garis, és/vagy dobozos drágább, mint a nem ép garis, stb., már ez komoly gond. Alapból az lenne a normális, hogy a teszteletlen (= hibásnak kell tekinteni) gép fél-harmad-negyedannyiért keljen el, mint a tesztelt, mert csak így éri meg kockáztatni hogy a gép tényleg rossz, hogy megérje postáztatni, meg dolgozni a javításával, a tesztelésével. Ez még igaz volt 2006-ban, de már nem igaz. Már régóta az van, hogy a teszteletlen cuccok majdnem annyiért kelnek el, mint a teszteltek, pl. teszteletlen C64, 1541 6-7e, míg a tesztelt 9-10e. Így értelmetlen az egész, nem éri meg teszteletlent venni, mert ha tényleg rossz, nem éri meg megjavítani, sőt még akkor se éri meg megvenni, ha hibátlan, mert önmagában a teszteléssel nem éri meg dolgozni, hogy csak kicsivel többért adjam el utána. Van még cucctakarítás, fotózás, termékleírás készítés, és a vatera, ebay, paypal jutalékot is én fizetem az eladáskor, a postaköltségek a triplájára nőttek 14 év alatt, így pláne felejtős. Ezért már csak olyan dolgokat veszek, amiket a mostani átlagos eladási árakhoz képest max. féláron meg lehet venni. Ezért vettem idén 2 C64+2 táp+1541+serial kábel cuccot postával 12e-ért. Meg mástól C64 magában postával 5e-ért. Idén egy Amiga cuccot 12e-ért vettem, amit 50e körül el lehet adni. Mindent teszteletlenül. Ezek mind hibátlanok voltak, és egyiket se kereskedő hirdette, hanem egyszerű ember, akinek nam a profit volt a lényeg, meg hogy mennyit kap érte. Ilyenből van már nagyon kevés. A 9874-ben említett Amiga cuccot működően, tesztelve vettem 70e alatt egy hozzáértő Amigástól, és min. 170e-ért el lehet most adni. Ezeket mindet Mo-on vettem. Ez az utolsó arra példa, hogy még a rendes Amigások se néznek mindig utána a mostani áraknak, pedig pár percbe telt volna.

 

Visszatérve a magas árakra. Az egyik fő oka annak, hogy a kereskedők akadálytalanul emelhetik egyre magasabbra és magasabbra az árakat az, hogy a vevők nagy része nem néz utána hogy mások miket mennyiért adtak el, pedig ott van a rengeteg eladott ebay cucc. Meg hogy a vevők nem nézték 10+ évig az árakat, nem tudják hogy nem is olyan régen minden mennyivel olcsóbb volt. Egyre többen ráálltak arra, hogy szétbontanak mindent, és chipenként, meg darabokban adják el (pl. C128D-t, alaplap, 1571 mechanika, burkolat, táp, stb.), mert így még többet kapnak érte.

A chipenkénti árak még érdekesebbek. Itt nincs sárgulás, meg ép garicímke, meg dobozos, vagy nem, simán csak működő chipekről van szó. Akkor hogyan lehetséges 2-5-szörös árkülönbség a legolcsóbb és a legdrágább ELADOTT működő chipeknél? Bármire rákeresek, ebayen ezt látni. Pl. most nézve a német ebayt, a 6569 VIC-et 17-69 €-ig adták el, ez 4-szeres különbség. Az 1. verziós kerámiák drágábbak. Már ez baromság, mert ezek jobban melegszenek, még nem kiforrott a gyártástechnológia, ezeknek kéne a legolcsóbbaknak lenniük. Ott van az újabb 8565 VIC, ebből nem létezik kerámia, 10-25 €, 2,5-szeres.
Miért fizetnek 2-4-szeres árat, amikor van olcsóbban is? Hogyan lehet ennyire mindegy, hogy mennyi az ára? Mindenki hülye, senki nem néz szét, csak megveszi, amit 1.-re meglát? Ki az aki nem nézi meg az árakat, mielőtt valamit megvesz, hogy az összes eladónál mennyi a legolcsóbb és a legdrágább, amit most hirdetnek? Direkt a VIC-et írtam, mert ezek mindig foglalatban vannak, bárki vehet a VIC áráért, vagy olcsóbban egy egész C64-et, és simán kiveszi belőle a chipet, ami így 2-3 €-ból megvan, a többi chip is megmarad alkatrésznek. Senki nem éri ezt fel ésszel? Miért nem? Hogyan adhat bárki 1 chipért többet, mint 1 egész gépért? Mindenki megőrült? Persze hogy ilyen árak vannak, a barom vásárlók miatt van ez. Senki nem gondol bele, hogyha 3-4-szeres áron is megveszik, akkor az eladók ezt ki fogják használni? Rengeteg, több 100 C64 chipet eladnak havonta ilyen árakon világszerte, és ez csak az ebay.

Előzmény: IEC-ATA (9876)
IEC-ATA Creative Commons License 2020.12.02 0 0 9876

Figyelj! Most az értelmes felednek mondom, amit írok! Azért mondom, mert tudsz értelmes dolgokat is írni. 

El kell engedned ezt a történetet. Ez ma már csak hobbi! Minden hobbi pénzbe kerül! Ebből megélni, hiába is próbálsz nem fog menni, tapasztalhatod TE is. Ismerek olyan embereket, akik tavaly vagy előtte kezték a retró számítógépek "gyűjtését"! Itt beszélhetünk az esetükben felvásárlásról is. Ismerve őket, tudom, hogy megtehetik, hogy a reális árnál sokkal(2×,3×) áron is megvesznek egy egy gépet, mert nem számít, csak meglegyen! Az eladók, meg kapva kapnak a lehetőségen és utána már ugyanazon az áron árulálják portékájukat! Na ilyenek generálják az árak emelkedését, meg más tényezők! Nem állhatsz oda senki mellé, hogy ezt vagy azt nem veheted meg ennyiért meg annyiért, mert..... mert nem! Én is licitáltam egy két dologra vaterán, de már nem teszem, mert nekem annyit nem érnek meg a retró dolgok, amennyiért elmennek mostanában és előtte is! Én elengedtem ezeket régen. :-/ 

Ami meg a 8-as pontban leírt fejlesztéseket illeti, haladni kell a korral, ha már demokat stb írtál, tessék a mikrokontrollerek programozása felé menni. Amikor megláttam youtub-on a restore gombos mikrokontrolleres rom kapcsolót, elgondolkodtam a működéséről és rájöttem, hogy meg tudom csinálni! El is adtam belőle pár darabot, de nem ebből akartam meggazdagodni! 

Vagy említhetném a 1551 emumat, amit csak youtubon osztottam meg és nem is foglalkoztam vele. Erre egy honfitársunk megcsinálta c64-re és C16-ra is! Nem keztem el irogatni neki, hogy hogyan merte megcsinálni amit én kitaláltam, meg fenyegetni, vagy túrkálni a zsebébe, hogy mennyit szedett be az eladásokból. Gratuláltam neki, sokmindenkivel együtt! 

Ennyit tudnék hozzászólni az eddigi írásaidhoz! Worldpeace...

Előzmény: Törölt nick (9872)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.02 0 0 9875

Még ma is igazad van.

Előzmény: Törölt nick (9874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!