Keresés

Részletes keresés

kishatos Creative Commons License 2012.02.03 0 0 78

Solution 880-nál miként lehet megváltoztatni a mesterkódot? A leírásban minden benne van, ha ez is, akkor csak én nem találom... Arra a kódra gondolok, amit bírunk ki és bekapcsolásnál.... Esetleg valaki tud segíteni? Köszönöm.

vismajor77 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 77

üdv  urak

egy  satel érzékelőről hogy lehet megállapitani,hogy  co vagy  pb gáz érzékelő?  kössem áramkörbe és engedjek rá pb-t?mert ha rálehelek nem hizem,hogy  elég neki a  co:))meg a tic  tac:)

 

és  van ötletetek  220 voltból 110voltott  csinálni amerikai rendszerű mozgásérzékelős lámpához?

 

xtl Creative Commons License 2011.10.18 0 0 76

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek a vezetéknélküli érzékelőkről? Lehet őket zavarni, vagy van más hátrányuk? Mi a legfejlettebb módszer a műanyag nyílászárók védelmére? Tudtommal kivágják belőlük a panelt, tehát a nyitásérzékelés almás. Köszi.

Espero Creative Commons License 2011.10.17 0 0 75

Millió hála és köszönet!

ADP1: Ez aztán bonyolult szerkezet, kb. mint egy faék :D. Tudnám mi kerül ezen 12 ezer Ft-ba???

A jumpert mindenképp ellenőrzöm.

 

Előzmény: bcslaci (74)
bcslaci Creative Commons License 2011.10.15 0 0 74

A reset átkötés két tüske és (ha még nem veszett el) az egyikre rádugva egy kis fekete téglatest (ha számítógépet barkácsoltál már abban is van egy rakás ilyen, csak ott mindenféle színű lehet), ha mindkét tüskére rá van dugva azt kell megszüntetni.

 

Paradoxnál először táp, utána akku, akkuról nem indul el a panel!

 

Általában mindenki "specializálódik" valamilyen központ családra, azt ismeri, tudja a trükkjeit, de ha tényleg ért hozzá akkor "illene" megbírkózni más típusokkal is :D. Viszont mindenkinek vannak "mumusai", amivel nem szívesen akad össze :D. Régebbi paradoxokkal néha elég sok gond volt és voltak furcsaságaik is, a paradoxnak külön lelkivilága van :D

 

ADP1 = telefon aljzat+2db ellenállás+némi kábel+némi csatlakozó

 

 

 

Előzmény: Espero (73)
Espero Creative Commons License 2011.10.15 0 0 73

bcslaci, köszönöm a gyors infókat.

Megnyugtató, ha nem kell újra programozni az egészet. Egy ismerős szakember is ezt mondta, de egy riasztós szaküzletben meg épp az ellenkezőjét, hogy áramtalanítás után mindent elfelejt a központ (megvezetés, vagy nem értettek hozzá).

"...mikor újra vissza adod neki a tápot, a RESET felíratú átkötés SEMMIFÉLEKÉPPEN NE legyen rajta, mert akkor viszont visszaáll gyárira a program !!!"

Ez alapból ugye nincs átkötve??? Azért ellenőrzöm, biztos, ami biztos.

A táp visszakötéskor ugye először akku, aztán tápfesz, vagy esetleg fordítva?

 

"annyi idő alatt kompletten fel is lehet programozni kezelőről..." Hát rutinból lehet, de amatőr, kezdő riasztósként tuti egy napig tartana, annak ellenére is, hogy nem ma kezdtem az informatikus szakmát :)

Amúgy érdekes, mert beszéltem néhány riasztóssal, akik csak DSC-t vagy mást szerelnek és messzire kerülik a Paradoxot, legalább is közölték, hogy ők ahhoz nem értenek :) LOL.

"Egyébként igen ADP-1 kell a csatlakozáshoz (házilag kb. 200Ft-ból legyártható)" - Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mi lapul ebben a modulban, tekintve, hogy kb 12000 Ft ez a gyári bisz-basz :O.

Mert ha pl. csak egy telefon aljzat + kábel, akkor tényleg röhögőgörcs :), ha esetleg más is lapul benne, akkor kiváncsi lennék rá...

Előre is köszi.

Előzmény: bcslaci (72)
bcslaci Creative Commons License 2011.10.14 0 0 72

egy fontos dolog van: mikor újra vissza adod neki a tápot, a RESET felíratú átkötés SEMMIFÉLEKÉPPEN NE legyen rajta, mert akkor viszont visszaáll gyárira a program !!!

Előzmény: bcslaci (71)
bcslaci Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71

Nyugodtan le lehet áramtalanítani, semmit nem fog elfelejteni (akár évek múlva sem, flashben tárolja az adatokat, mely tápfeszültség nélkül is megőrzi a benne tároltakat)

 

728 Esploaddal = ágyúval verébre (már bocs), mire öszecsatlakozik a panellal a gép, annyi idő alatt kompletten fel is lehet programozni kezelőről

 

Egyébként igen ADP-1 kell a csatlakozáshoz (házilag kb. 200Ft-ból legyártható)

Előzmény: Espero (70)
Espero Creative Commons License 2011.10.14 0 0 70

Paradox Esprit-hez értő szakembert kérdeznék.

Van egy "jelenleg" jól működő Paradox Esprit 728 (ver 2.2) riasztónk, kb. 14 éve üzemelték be.

A kábelezést eléggé elnagyoltan végezték, a padláson a padlón futnak gégecsőben, de szana meg széjjel.

Mivel épp teljes lakás (ház) felújítást tartunk, a padlást födémet is le akarom szigetelni, de ezt a kábel dzsuvát előbb fel kel kell számljam.

Az újrakábelezéssel és a kábelek normális elvezetésével semmi gond, az megy.

Viszont, az újrakábelezéshez a riasztó központ teljes áramtalanítása kell (akku és 220V), ami után minden beállítás elszáll.

 

Kérdés, hogy milyen eszközzel lehet PC-vel vagy notebookkal összekötni a riasztót, hogy a gyári Espload PC-s programmal (ez megvan) lementsem a jelenlegi beállításokat, majd a szerelés után visszatöltsem, esetleg néhány változtatást is eszközölnék a programban? Ez egyáltalán alkalmas erre?

 

Ami még gázos lehet, hogy nem tudom zárolta-e az akkori szerelő a szervíz kódot, mert akkor cserélhetem ki a központot.

Amit kinéztem eszközt nem tudom jó-e ehhez az attrakcióhoz: Paradox ADP-1 telefonvonal szimulátor.

Amúgy a riasztó összes leírását sikerült ki guglizni, így a programozásét is, de a nyomkodós tasztatúrán elég bonyolult művelet.

favre brett Creative Commons License 2011.10.04 0 0 69

-Üdv mindenkinek.Segítségeteket kérném egy lakásriasztó rendszer házilagos bekötéséhez. Bosch CC408P Solution 880 központ +Solo sziréna+BLP-1p mozg.érz 4db +2db nyitás érzékelő.

Ha valaki tudna küldeni egy részletes rajzot az eszközök központtal való összekötéséről nagyon hálás lennék.Kezelő, akku,táp már be van kötve.

Illetve kérdezném még,hogy az eszközök szabotázs védelmét egy zónára lehet(kell)-e kötni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

MrPriest Creative Commons License 2011.09.10 0 0 68

Most kérdezzetek, már több szakember is van itt. :-))

 

"Van Cat5 -ös kábelem, ezt lehet használni riasztó rendszer (érzékelők, kezelő) bekötéséhez?"

Két okból sem szerencsés. Az UTP könnyen megblankolódik, törik  és nem árnyékolt.

Ha olcsón tudsz hozzájutni UTP-hez akkor az árnyékolt jó megoldás lehet.

 

"A DSC PC1616 beépített kommunikátora képes analóg telefonon keresztül riasztást küldeni?"

Igen.

 

"Nem igazán világos, hogy a csipogó hangjelzéseket a beépített kommunikátor biztosítja vagy bővíteni kell a központot?"

Kommunikátor tudja.

 

"Ha lehet ilyen csipogásokat telefonvonalon keresztül küldeni, akkor azokból be lehet azonosítani, hogy melyik zóna riaszt? "

Nem, ehhez már kiegészítő kell.

Általában GSM modult használunk erre a célra, az amelyik több (8-10) sms-t tud küldeni

a CID kódok alapján kb. 40.000 -től felfelé van árazva.

Előzmény: vasivasember (65)
bcslaci Creative Commons License 2011.09.05 0 0 67

Röviden és tömören:

 

728+ központ CSAK és KIZÁRÓLAG Esprit 639, 616, 626, 636, 646 kezelőkkel működik,

 

a Pyronix MX-ICON kezelő pedig CSAK és KIZÁRÓLAG valamelyik Matrix (6, 424, 832, 832+) központtal tud együtt működni.

 

Esprit kezelőt (újat szinte lehetetlen, használt pedig zsákbamacska) beszerezni szinte lehetetlen, úgyhogy sétálj el és vegyél egy mátrix központot vagy hívj egy SZAKEMBERT, aki rendelkezik a szükséges tudással, rendőrségi engedéllyel és a többi szükséges feltétellel és lehet, hogy kevesebb lesz a számla vége, mintha ezt a sort folytatd tovább.

Előzmény: gepida75 (66)
gepida75 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 66

Sziasztok

segítségeteket szeretném kérni egy probléma megoldásában.

 

Van egy PARADOX 728+ riasztóközpontom és ezt kellene összehozni egy PYRONIX MX-ICON kezelővel.

 

A gondom az, hogy nemtudom mit hova kössek. Már ha lehetséges. Ezért is kérdezek nálam okosabbakat :)

 

Ugyebár adott a központ felöli oldal :  AUX+ , AUX- , GRN , YEL

                      és a kezelő felöli oldal :  K+ , KD , K- , KT , KTR

 

Az egyértelmű . hogy a + és - pontokat összekötöm, csak hát marad még pár bekötni való vezeték :)

 

Elöre is köszi a válaszokat és a segítséget.

vasivasember Creative Commons License 2011.08.23 0 0 65

Sziasztok!
Van Cat5 -ös kábelem, ezt lehet használni riasztó rendszer (érzékelők, kezelő) bekötéséhez?
A DSC PC1616 beépített kommunikátora képes analóg telefonon keresztül riasztást küldeni?
Nem igazán világos, hogy a csipogó hangjelzéseket a beépített kommunikátor biztosítja vagy bővíteni kell a központot? Ha lehet ilyen csipogásokat telefonvonalon keresztül küldeni, akkor azokból be lehet azonosítani, hogy melyik zóna riaszt? 
 

 Köszi a segítséget!

cityba Creative Commons License 2010.06.11 0 0 64
Az igény felmérés az első, mit is szeretnél, alaprendszer, üvegtörés, éjszakai körvédelem, füstérzékelő, hőérzékelő, infra sorompó, központ kommunikáljon a gépeddel, telefonnal, rádiós távfelügyelet. Nagy vonalakban ki kell találnod, és azután lehet megtervezni, kivitelezni a rendszeredet.
Előzmény: Catman (62)
Catman Creative Commons License 2010.06.10 0 0 62
OK, koszi.
Előzmény: exDínó (61)
exDínó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 61

Nem kell elkedvetlenedni....Érdemes egy picit utána olvasni, mielőtt egy biztonságtechnikai céggel beszélsz. Legalább érteni fogod mit mondanak... :)

 

 

Javaslom, hogy a google-ba üsd be ezeket:

"biztonságtechnika fórum"

"riasztóbolt"

 

és nézd meg az első (nem szponzorált) találatokat.

Előzmény: Catman (60)
Catman Creative Commons License 2010.06.10 0 0 60
Hat, ez igy tenyleg nem tunik annyira egyertelmunek. Azt hiszem, tenyleg keresni fogok egy ceget, es megkerdezem, mit lenne erdemes, es hogyan...
Előzmény: exDínó (59)
exDínó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 59

Nem is kell túlcifrázni, csak végig kell gondolni:

 

- be akarod majd éjszakára riasztani a lakást? (pld azért, hogy ne lehessen kipakolni a lakást amíg ti az emeleten vagy egy eldugottabb szobában alszotok)

Ha igen, akkor kell héj-védelem, azaz a nyílászárókra kell nyitásérzékelő (500-100forintos tétel/db). Ha ezt most nem csövezed be, akkor utólag már nagyon macerás lesz.

 

- a héjvédelem akkor is hasznos, ha pld kerti bulit tartasz, tehát bejárkáltok a lakás kert felőli részébe, de nem akarod, hogy ezalatt a ház elejét (garázs, előszobában felejtett pénztárca,...stb) nem várt vendégek látogassák meg.

 

-a zónákat kitaláltad? Egy vagy több kezelő lesz? Központnak is találtál már valami jó helyet?

 

- milyen mozgásérzékelőt akarsz? Sima PIR, vagy PIR+MW? Esetleg érdemes lenne kiválasztani a konkrét típusokat és megnézni a leírásukban a telepítési információkat (ideális magasság, plafontól való távolság, hatótáv,...stb).

 

 

Én nem értek hozzá, de szerintem tényleg érdemes vagy beszélni egy riasztóssal, vagy rászánni az időt és végigjárni a lehetőségeket.

Előzmény: Catman (58)
Catman Creative Commons License 2010.06.10 0 0 58
Szia,

Szerintem nem fogom tulcifrazni a dolgot, sima mozgaserzekelos rendszerre gondoltam. Csak arra lettem volna kivancsi, hogy hova erdemes tenni a mozgaserzekeloket. En ugy gondolnam, hogy nem jo az ablakkal szembe rakni, mert akkor azt is erzekeli, ha valaki az ablak elott elmegy, tehat en inkabb az ablak melletti sarokba tennem.
Előzmény: cityba (57)
cityba Creative Commons License 2010.06.09 0 0 57
Szerintem egyeztessél egy riasztószerelővel, azért többet kéne tudni milyen védelmet is szeretnél, majd, és e szerint beépíteni a csöveket, vezetékeket.
Catman Creative Commons License 2010.06.09 0 0 56
Sziasztok,

Epulo hazban meg akarom csinaltatni a risztohoz a kiallasokat. A kerdesem, hogy hova szokas tenni az (mozgas)erzekeloket? Ablakkal szemben (ablakra nez), vagy az ablak melletti sarokba, vagy egeszen mashova?
bcslaci Creative Commons License 2010.05.31 0 0 55
Szia!

Itt a doksija, le van írva minden róla amit tudni kell.

Üdv
Előzmény: hhh21 (54)
hhh21 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 54
segítsetek ha lehet .

Van egy solo akkumulátoros szirénám.

szeretném beüzemelni. Az lenne a kérdésem hogy a DC + - pontra plusz feszültséget kell-e adni?

Mivel nem egy gyári riasztó egységhez csatlakoztatom hanem egy egy saját tervezésűhöz.
cityba Creative Commons License 2010.05.13 0 0 53
A végig húzást úgy érted hogy a központól, minden eszközhöz kiálsz?? Ha igen akkor szinte bármelyik tipust fel tudod majd rakni. De ha gerinc lesz csak pl 12 eres, és párhuzamosan akarsz csatlakozni a gerincre, úgy már eléggé leszűkíted a választható riasztók tipusát:-)
Előzmény: bobby1981 (52)
bobby1981 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 52
Sziasztok!

Gondolkodom rajta, hogy beköttetem a riasztót. A kérdésem az lenne, hogy melyik típus legyen. Ki mire esküszik? Ha 6+2 eres kábellel végighúzom a házat, akkor arra bármilyen riasztót rá tudok később kötni, vagy vannak erre valamiféle előírások.
Első körben mozgás és üvegtörésérzékelőkre gondoltam 2 szirénával és telefonos jelzéssel riasztás esetén.
cityba Creative Commons License 2010.03.25 0 0 51
6 erest húzzál mindenhova, központ Paradox érzékelő Dsc én ezt használom mindig.
A paradoxot tudom párhuzamos rendszerre programozni és kevesebb vezeték kell:-)))
Előzmény: KömKel (49)
Luiggi70 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 50
minimum4,de inkább6
Előzmény: KömKel (49)
KömKel Creative Commons License 2010.03.25 0 0 49
Hány eres vezetéket kell behúzni:

- mozgásérzékelőhöz (kisállatvédős)
- kezelőfelülethez?
Luiggi70 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 48
Szia Én a dsc mellett döntenék,mondjuk a bosch-t nem ismerem ,de telepítettem már egy pár dsc riasztót és nekem ez vált be.
Előzmény: emts (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!