Keresés

Részletes keresés

Hozzászólások sorrendje:
gvass1 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 214

"Módosítok 85 éves!Az úgy szép ahogy van!"

 

Annyira szep, hogy akar 2-8 evet is ulnel erte?

 

A jogalkotok valoban kocsogok, beigertel a lofegyverek, loszerek eles allapotban valo gyujteset, de aztan meg a hatastalanitott hulladekot is osszeolvadt femkupacca tettek.

 

Legyen sok-sok penzuk, es kolcsek mindet orvossagra!:-))

Előzmény: hokibot (213)
hokibot Creative Commons License 2005.06.13 0 0 213
Módosítok 85 éves!Az úgy szép ahogy van!
hokibot Creative Commons License 2005.06.13 0 0 212
Én nekem pedig nincs szívem vissza hatástalanítani egy közel65 éves frommert!Főleg nem halálra hegeszteni,szétfúratni meg egyebek!Iszonyat mit művelnek velük!
hunserv Creative Commons License 2005.06.13 0 0 211
Egy a sokezer peldabol ami bizonyitja milyen kreten hozzanemerto pontagyu idiotak a torvenyhozok...
Előzmény: hunserv (210)
hunserv Creative Commons License 2005.06.13 0 0 210
Korm. rend. mellekleteben ottvan... olyasmi a lenyeg, hogy a fo alkatreszeket ossze kell hegeszteni... Nagyon kivancsi lennek egy Uj rendelet szerint hatastalanitott Glockra, vagy HK-ra ;o)
Előzmény: petike23 (209)
petike23 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 209

Hali,

 

be tudod rakni az új leírást ?

 

Szia: Petike23

Előzmény: gvass1 (208)
gvass1 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 208
"

nem árt felidézni..

 

22. számú melléklet a 14/1991. (X. 31.) BM rendelethez

Lőfegyverek hatástalanítása

Hatástalanításkor a fegyvercsőbe"

 

Kar, hogy ez mar hatalyon kivul lett helyezve. Ma mar csak osszehegesztett vasdarabot tarthatnal, de a jogalkoto hibajabol az uj eljarast nincs aki elvegezze.

Előzmény: petike23 (206)
pinté34 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 207

PPS-41, oktatási metszet nálam.

pinté34

petike23 Creative Commons License 2005.06.10 0 0 206

nem árt felidézni..

 

22. számú melléklet a 14/1991. (X. 31.) BM rendelethez

Lőfegyverek hatástalanítása

Hatástalanításkor a fegyvercsőbe, a töltényűr felől, a csőfar síkjáról 5 mm-rel beljebb egy, legalább 80 mm hosszú vagy a csőhossz 2/3-ának megfelelő hosszúságú, a töltényűr és a csőfurat átmérőjének megfelelő, szorosan illeszkedő acéldugót kell betenni. Az acéldugót hegesztéssel kell a töltényűr (fegyvercső) falához rögzíteni.

Az acéldugót a csővel együtt a töltényűrnél legalább a lőfegyver calibere felének megfelelő méretben át kell fúrni. Az így elkészített furatba acélcsapot kell ütni, és hegesztéssel rögzíteni.

A tölténytámasz (tűzfal) felületét (a billenőcsövű fegyverek kivételével) 45 fokban, ha lehet teljes mértékben, ha nem, akkor minimálisan az ütőszegvezető furat felső széléig köszörüléssel, marással le kell munkálni. Az ütőszegvezető furatot (a forgópisztolyoknál is) hegesztéssel ki kell tölteni. A fegyver ütőszegcsúcsát le kell vágni.

Azon lőfegyvereknél (hadipuska, géppisztoly, vadászfegyverek stb.), ahol a fegyvercső fedett vagy részben fedett, a csőfalat 1-2 mm szélességben, a csőfar síkjától a fedett rész fele hosszában marással, fűrészeléssel stb. át kell vágni.

Forgópisztolyok, revolverek csőfuratának bedugózása mellett a dobfuratok teljes hosszában acéldugót kell beilleszteni, melynek mellső (fegyvercső felőli) részét hegesztéssel kell rögzíteni. A hegesztett felületet a forgódob síkjával egy vonalban le kell munkálni.

NZ 350 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 205

Üdv!

Íme egy program.

EMVHG NYÁRI BALATONI TALÁLKOZÓ

SOMOGYBABOD –BALATONLELLE: 2005. JÚNIUS 30. - JÚLIUS 3.

JÚNIUS 30.CSÜTÖRTÖK

-ÉRKEZÉS SOMOGYBABODRA REGGEL;

-DÉLELŐTT TÁBORÉPÍTÉS, EBÉD;

-DÉLUTÁN STRANDOLÁS, SZABADPROGRAM;

JÚLIUS 1.PÉNTEK

-TÚRA REGGELI INDULÁSSAL: SOMOGYBABOD-BALATONLELLE-SZÁNTÓDI RÉV;

- TIHANYBAN AZ APÁTSÁG MEGTEKINTÉSE MAJD EBÉD;

-EBÉD UTÁN ALSÓŐRS-SZOVJET PILÓTÁK EMLÉKMŰVÉNEK MEGKOSZORÚZÁSA;

-ÚTVONAL VISSZA: TIHANY-KOMP, BALATONLELLE, SOMOGYBABOD;

JÚLIUS 2. SZOMBAT

-SOMOGYBABOD TÁBORBAN: DÉLELŐTT STATIKUS JÁRMŰBEMUTATÓ;

-EBÉD A HELYSZÍNEN, MAJD  DÉLUTÁN HADIJÁTÉK;

-ESTE TÁBORTŰZ;

JÚLIUS 3. VASÁRNAP

-REGGEL ÁTVONULÁS MENETOSZLOPBAN BALATONLELLE KÖZPONTJÁNAK PARKOLÓJÁBA , A „JULIÁLIS” RENDEZVÉNY HELYSZÍNÉRE;

-DÉLELŐTT STATIKUS JÁRMŰBEMUTATÓ;

-EBÉD A HELYSZÍNEN;

-EBÉD UTÁN VISSZA SOMOGYBABODRA, TÁBORBONTÁS, HAZAINDULÁS.

RÉSZVÉTEL: KIZÁRÓLAG  KATONAI JÁRMŰVEL VAGY HADITECHNIKAI ESZKÖZZEL;

SZÁLLÁS A SOMOGYBABODI OFF-ROAD FESZTIVÁL TERÜLETEN FELÉPÍTETT TÁBORBAN, KATONAI SÁTORBAN, POKRÓCCAL LETERÍTETT VASÁGYAKON;

FÜRDÉS, WC, IVÓVÍZ A HELYSZÍNEN;

KÜLÖN IGÉNY ESETÉN A SZÁLLÁS LEHETSÉGES SZÁLLODÁBAN- FIZETŐVENDÉGLÁTÁS KERETÉBEN ( EZT KÉRJÜK A NEVEZÉSKOR JELEZNI )

EBÉD SZERVEZETT FORMÁBAN, A REGGELI ÉS VACSORA EGYÉNI MÓDON: ÉLELMISZERBOLT ÉS ÉTTEREM 300 MÉTERRE SOMOGYBABOD FALUBAN, TŰZGYÚJTÁSRA (PIKNIKHEZ, BOGRÁCSOSHOZ ) VAN LEHETŐSÉG A TÁBORBAN;

AMIT AJÁNLOTT MAGATOKKAL HOZNOTOK: FÜRDŐRUHA, HÁLÓZSÁK, TAKARÓ, KANÁLGÉP, TÁNYÉR, KEMPING PALACKOS GÁZTŰZHELY, BOGRÁCS, VAGY FASZENES GRILLSÜTŐ;

AMIT KÉRÜNK, HOGY MAGATOKKAL HOZZATOK: A JÁRMŰVEITEKHEZ ILLŐ KORHŰ KATONAI RUHÁZAT, A SÁTRAITOKNÁL KIÁLLÍTHATÓ HADITECHNIKAI ESZKÖZÖK, KIEGÉSZÍTŐK, ESETLEG VIRÁG VAGY KOSZORÚ AZ EMLÉKMŰRE.

RÉSZVÉTELI DÍJ:

EMVHG KLUBTAGOKNAK INGYENES, KÍSÉRŐIKNEK 3000.-FT/FŐ;

NEM KLUBTAGOKNAK ÉS  KÍSÉRŐIKNEK 5000.-FT / FŐ;

( FIZETÉS ÉRKEZÉSKOR A HELYSZÍNEN ).

A NEVEZÉST KÉRJÜK JÚNIUS 1-IG  A FELCÍMZETT VÁLASZBORÍTÉKBAN LEVÉLBEN VAGY FAXON, ESETLEG E-MAILBEN ELKÜLDENI:

 EMVHG 6762, SÁNDORFALVA, MÁJUS 1. TÉR 3-4. FAX: 62/251-321,

 EMAIL: EMVHG@CITROMAIL.HU VAGY EGMOTORSERVICES@FREEMAIL.HU

INFORMÁCIÓ: 30/2157897 VAGY 30/9033471 MOBIL SZÁMON

LÁTOGASD MEG:  EMVHG.FW.HU CÍMEN INTERNETES OLDALUNKAT !

INNEN LETÖLTHETŐ A KLUBCSATLAKOZÁSHOZ SZÜKSÉGES REGISZTRÁCIÓS LAP.

Üdv.

tina6770 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 204
Csak egyetérteni tudok veled !
Előzmény: hunserv (203)
hunserv Creative Commons License 2005.03.11 0 0 203
Eleg nagy szegyen, hogy magyarfoldon csak hatastanitott osszemokolt szarokat lehet gyujteni...
tina6770 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 202

Üdv !

Ténylegesen nem szükséges a bizonylat megléte a legálisan hatástalanított fegyver mellé. De természetesen csak előnyt jelent ha a bizonylat meg van. Annál is inkább mert adott esetben neked kell bizonyítanod,hogy legális hatástalanítású a fegyvered. Vagy ha a hatóság "elkobozza" bevizsgálásra, akkor ők fogják ig.szak. megvizsgáltatni, hogy emberi élet kioltására és éles lőszer kilövésére alkalmas-e a fegyver. A gyűjtők közt is többet ér egy bizonylattal rendelkező fegyver, mert azzal nincs gond. Valaki vagy valamely szerv hivatalosan igazolta, hogy ő a rendeletnek megfelelő módon hatástalanította. És az akkori rendelet értelmében a fegyver hatástalanítása megtörtént. Ezek a régi hatástalanítások mivel igaz,hogy folyamatosan változtak, de még mindig érvényesek. Tehát az új rendeletet nem kell visszamenőleg alkalmazni !

Üdv : TAL

Előzmény: zounok77 (198)
NZ 350 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 201

Üdv!

Nálam a garázsban.

Üdv!

Előzmény: lviz (194)
lviz Creative Commons License 2005.03.03 0 0 200

A Gunboxban mesélték nekem,hogy a Hadtörténetiben rengeteg összehegesztett (csúnyán) cseh cucc van. Régebben azért ők sem voltak ekkora barbárok, akkor még nem barmolták szét a fegyvereket ennyire. (lásd az egun.de-n található cseh Vz 58-akat,amiket igencsak szét lehet kapni...,talán az Altdeko? kategóriában találhatóak.)

Szlovákoknál nem tudom,hogy mi az ábra, ott még nem néztem. Azt viszont tudom,hogy a csehenkél mindkét? verzió forgalomban van a hatástalanított fegyverekből.Szóval csak szerencse kell,hogy kifogjon a vásárló egy szép darabot.

Üdv!

Előzmény: hunserv (199)
hunserv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 199

Cseheknel is valtozott a hatastalanitas??? vagy a szlovakoknal lazabb, mint magyaron? Mert ez egy cseh szoveg, es ezek is mindent osszehegesztenek mindennel....

 

Deactivated weapons are considered in Czech Republic like weapons class D. According gun law have to be every weapon class D deactivated following way: Barrel: drilled three holes with diameter of the bore, steel plug welded into chamber, barrel welded together with frame; Bolt: front fide cut off under angle 45 degrees, bold welded together with barrel; Frame: feeding system blocked or magazine welded into weapon, trigger system blocked by welding. Every weapon is marked with deactivation mark and equip with gun passport. Deactivated changes can be modified according rules in importer's country!

zounok77 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 198

Sziasztok, új vagyok ebben a fórumban, és a hatástalanított fegyverek vásárlásával kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Minden esetben kell a fegyvernek hivatalos hatástalanítási bizonylattal rendelkeznie? A régebben hatástalanított fegyverek esetében is? Próbáltam utánajárni a témának, Kaliber magazin online verziójának Jog és Fegyver rovatában eg y helyen az állt, hogy magánszemélytől való vásárlás esetén az ilyen bizonylat megléte nem követelmény. Ez biztos így van, Próbál az ember körültekintő lenni.

Előre is köszönöm.

lviz Creative Commons License 2005.03.03 0 0 197

Például www.9mm.cz, na itt jártam személyesen is, mondhatom nem gyenge a kínálat :) Persze ezek nem hozhatók be tudtommal, mivel a mi hatástalanítási eljárásunk nem egyezik meg az övékkel.

Azért érdemes körülnézni a http://www.9mm.cz/full_auto.html szekcióban is (ezek müxenek, engedélyre vehetőek!!! Illetve a http://www.9mm.cz/ww_ii.html és a http://www.9mm.cz/znehodnocene.html oldalon, ez utóbbiak a hatástalanítottak.

amúgy jó kis prágai bolt, nem? :)

 

Üdv!

L.

Előzmény: STEVE.5 (195)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.02 0 0 196

Valoszinü pont ezért van ez a helyzet ami.Mert még a fegyvereket ismerő,szerető emberkék(?) is igy állnak hozzá a kérdéshez.

Vagyis hivatalosálláspont-törvénytiszletel-hivatalosálláspont-törvésztisztelet..ezt a 2-t villogja a szemük.

Jó,beirtam poénra,hogy összeszedtem volna a cuccot(valoszinü valojában nem).

Erre felzudulás.Fegyvertartás kérdései:Legyél sportlövő! Ennyi.

Közben első fokon egy szar bedöglött lőszerért annyit kapnak,mint aki a "komáját"hirtelen felindulásbol elteszi láb alól.Ehhez képest minden hülyegyereknek van otthon ezaz,persze nem veri nagydobra.No comment.Tipikus magyar rendszer.És ha egyszer valami önjelölt rambó begizdul(ld. mcDonalds lövöldöző pl) azonnal egyre jár az agya mindenkinek:ellenőrzés-szigorítás-szigorubüntetés-népnyugtatás.

 

Előzmény: Fido Dido (190)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 195
Példáu?
Előzmény: lviz (194)
lviz Creative Commons License 2005.03.02 0 0 194

Üdv!

Köszi az invitálást!

(a Havannára, vagy van valami jobb hely is? :)

Amúgy külföldön tudok jobbat, láttam pár olyan boltot,hogy csak csorgott a nyálam.. :(

Előzmény: NZ 350 (193)
NZ 350 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 193

Üdv!

Egyszer meghívlak körülnézni.

Üdv!

Előzmény: lviz (189)
navycolt Creative Commons License 2005.03.01 0 0 192

OFF

 

Bocs, Fido Dido nevében én szoltam hozzá, csak nem vettem észre, hogy a kollégám már bejelentkezett.

 

Navycolt

Előzmény: Fido Dido (190)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 191

Tudsz jobbat, mint a Havanna?

Ha nem, akkor érdemes kimenni!

Előzmény: lviz (189)
Fido Dido Creative Commons License 2005.03.01 0 0 190

"Jol vagy? Megszerzési nélkül? Ugyan hogyan? Meséld már el,mert érdekel..."

 

 

Természetesen sportfegyver-megszerzésivel, te Rózsa Sándor. Ami szerinted csak a kivételezetteknek jár. Szerintem meg mindenkinek, aki szeretné, van elég türelme, és nem büntetett előéletű (talán ezzel van a gond?). Nem szeretném, ha bárki egy lapon említene minket, épeszű törvénytisztelő "fegyverbuzikat" a hozzád hasonló "csakazértis bűnőzök,merengemelnyomnak" figurákkal.

Előzmény: Törölt nick (187)
lviz Creative Commons License 2005.03.01 0 0 189

Nézegettem a német egun.de oldalt, hát ott aztán vannak hatástalanított cuccok rendesen. Csak csorgathatjuk a nyálunkat,hogy ott mik vannak. Persze azért Magyarországon is lehetnek érdekes cuccok,de gondolom a tulajok nem szívesen mutogatják :(

Kár, pedig biztos van itt is pár ritkaság.

Apropó, a Havannás börze még szokott lenni?

Érdemes oda kimenni szerintetek? (hatástalanított fegyverért)

L.

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.28 0 0 188

Felrobbant mert balf*szkodott vele,szétszedni próbálta,nem is tudta mi az,és hogy működik,stb.Esetleg csak rohadt nagy pechje volt..baleset mindíg lehet,a tégla is ráeshet az emberre az utcán.

Lekapta a fél kezét....még szerencse,fél kézzel még majdnem teljes életet lehet élni.Vakon,végleg süketen,repeszektől roncsolt arccal,testtel már kicsit más..de még a tolószék is durvább némileg,ha épp a lábát kapja le,és nem tudják már visszaszerelni sehogy.Láttam robbanásból eredő sérülést eleget.

 

Előzmény: _Szlejer_ (185)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.28 0 0 187

 "Egy P9-akármihez már hozzájuthatsz pár tízezer forintért"

 

Jol vagy? Megszerzési nélkül? Ugyan hogyan? Meséld már el,mert érdekel...

Esetleg lőszert is adsz hozzá párforint/db korlátlanul? hehh..

 

 

Előzmény: navycolt (186)
navycolt Creative Commons License 2005.02.28 0 0 186
"A hobbi fegyverrajongót épp az különbözteti meg az átlagpolgártól,hogy "fegyverbuzi" vagyis mindennel lő amivel tud,ha legális ha nem" - szánalmas és röhejes. Magyarországon a sorozatlövő fegyvereket leszámítva mindennel lőhetsz, amivel csak akarsz. Felső tízezer? Miről beszélünk? Egy P9-akármihez már hozzájuthatsz pár tízezer forintért, és egy lőtértagság sem haladja meg a havi 4-5 ezer forintot.  Állati nagy lázadó vagy....
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.02.28 0 0 185

"Mi történt ?"

 

Kézigránát.

Előzmény: petike23 (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!