Keresés

Részletes keresés

Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26734
Nem baj, ha nincs vitalade, van gagyirade. Ha meg én futom a soproni első szakaszt, akkor biztosan nem kell átvenni semmiféle díjat.
Amúgy az "i" képzővel ellátott városnevet kisbetűvel írjuk (csak ez szerdán is eszembe legyen mikor magyarból írásbelizek, csak valahogy nem érdekel az egész, csak a péntek). Szóval inkább nézd a BBC5-öt!
Előzmény: FUTURE (26730)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26733
A terjedelemből nem nagyon derül ki, hogy sikerült a verseny...
Vagy a terjedelemhez gratulálsz? :-))

(Mellesleg örülnék, ha valaki, aki elolvasta, hozzászólna a felvetett morális problémához!)

Előzmény: sneci (26717)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26732
Na, mivel nem volt önként jelentkező, nagy nehezen megtaláltam: A www.nbc5.com főoldalán, a baloldali sávban van egy hír a marathonról, ott lehet a videováltozatára kattintani. Hip-hip Hurrá!!!
Előzmény: FUTURE (26729)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26731
Csak még annyit: A csomagok biztosan beférnek, Mi nem. :-)))
Előzmény: FUTURE (26730)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26730
Kedves Philipcsiga!
A fehér ing nagyon is szükséges. Például lesz mit felvenni, amikor átveszed majd a parlamentben Magyar Köztársaság nemzetközi sportversenyeken történő eredményes képviseletéért járó díjat. :-) Mégse lehet mindenhova szponzorpólóban menni. :-)

És ne lázong állandóan, mert nem kapsz Vitaladet, és Te futod a Soproni első szakaszt. :-))))))

Előzmény: Philipcsiga_ (26728)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26729
Ha bárki bármit tud arról, hogy tudnám a Chicago Marathont megnézni -du. 14:30-kor kezdődik, és az NBC /de nem az európai/, BBC /de nem a BBC World/ adja-, az írja be a topikba, legyen szíves.
Nagyon fontos lenne ez nekem.
Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26728
FUTURE
L-es vagy 42-es. De fehér inget?? Több cuccal jövök haza mint elindulok. Én két napra is egy hatalmas táskával megyek, akkor most mit vigyek közel egy hétre? Lassan szólok nyusziéknak jöjjenek értem és hozzanak egy utánfutót is.
Előzmény: FUTURE (26727)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26727
Gepárdok!
Az egyik ismerősünktől kapunk sima fehér ingeket, csak tudnom kéne a méreteteket.
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26726
Hajrá nemavonos lányok, megyek ki szurkolni Nektek!

7241 Gabi, 066
Köszönök mindent.

amatőr Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26725
Zakka, iSTVán, V. Péter: versenyzésből jeles! :)

Vajon mi lehetett a nemavon tésztapartin... Hm, mindenki alszik -itt is és otthon is.

rinceWIND Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26724
A többnyire read only-éjszakai bagoly szekció képviselőjeként - mint rendesen - most sem tudok se verseny-, sem edzésélményekről beszámolni. Hétközben a munka, hétvégén, pedig az időjárás csökkentette a kedvemet, így még a szobakerékpár is magányosan álldogál a sarokban (na jó, azé' egy kis résztávozást - 4*1000, 200 séta - felmérő célzattal nyomtam egyszer). Azonban, éppen most értünk haza a Trafóbéli Tyereskova koncertről, és ez annyira feldobott, hogyha holnap csak csöpörög, akkor letesztelem a terepre való Saucony-m vízálló képességét.
Családapáknak, egyedülálló férfiaknak ideális elfoglaltság (mármint a koncert), de erről mostmár úgyis jól lecsúsztatok.
Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26723
duplagörcs, bokrétát a fűző alá? Vagyis én ezt akartam, csak le volt fagyva a kezem és nem bírtam megcsinálni.

Viszont ami kimaradt és még soha nem volt: egy nagy zöld kapu, amiért imádkoztam, hogy soha ne legyen nyitva. Most nyitva volt. Egyszerre 3 kutya kergetett meg. De nemhogy gyorsultam volna, inkább lassítottam és próbáltam nem emelni annyira a lábam, hogy ez ingerelje őket. Visszefelé már nem tartottak érdemesnek arra, hogy fussanak velem egyet. Na nem mintha társak kellettek volna.
Most átnézve az adatokat, és kiegészítve 21,1-re, mindössze 57 mp-cel lett rosszabb az időm mint a Nike. Edzésen még soha nem sikerült ilyen közeli versenyeredményt elérnem. És ebben benne volt a bemelegítés és a közti laza km-ek is.

Előzmény: sneci (26708)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26722
nemavonos lányok hajrá!
fiuk: aztán hangosan szurkolni ám a mi lányainknak (helyettem is)!
pen Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26721
Félmaratonosoknak gratuláció, Hölgyeknek óriás hajrá holnapra!!!
Skót, 066, Ákibácsi - holnap 3-kor bemelegítve vár benneteket sepi (és a műanyag doboz).
pen

tasi- Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26720
iSTVan: Gratula! :)

sneci: Rotfl :) Ez kesz :)

Jelentem a ma esti tesztazas rendben lezajlott, tesztanak es sutinek nem ereztuk hianyat szoval a szenhidraton nem fog mulni a Holgyek vasarnapi teljesitmenye :) Hajra :)

--
Tasi

Előzmény: sneci (26717)
sneci Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26719
Gratula!:)))
sneci
Előzmény: V.Péter (26718)
V.Péter Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26718
V.Péter beszámolóját? Azt várhatod :-)
Röviden: Félmaraton 4. helyezés (a szokásos 1. nem dijazott :-)), 1:36:39-es idő (köridők: 24:25, 25:06, 24:05, 23:03), részletek később.
(Csak zárójelben: én akkor is laza vagyok, amikor gyorsan futok :-) ).
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26711)
sneci Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26717
Gratulálok!:))
A terjedelemből itélve gondolom versenyen voltál.:))
sneci
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26710)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26716
Ez az előbb még nem volt itt :-))
Jólesett, persze, de ennél tudok vagy 8 perccel jobbat is ezen a távon!
Előzmény: zsuga (26714)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26715
A végén úgy látszik, csak a "lényeget" hagytam ki: 2:03-at futottam (valószínűleg 29 km körül volt a táv). Ez kb. megfelel a tavalyi BB-es első napi eredményemnek, tehát ha nem pazarolom folyamatos beszélgetésre az energiámat, jobbnak kell lennem idén az akkorinál.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26710)
zsuga Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26714
Zakka, iSTVán

Mai teljesítményetekhez gratulálok!!
Zakka az egyéni csúcsodon szerintem még öt percet tudnál faragni, ha lesz hozzá kedved akár már a BB befutón...
iSTVán ügye ez az egyenletes tempó milyen jól esett:)) Bocs a szurka-piszkáért:)

Előzmény: iSTVán a dombfutó (26710)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26713
Köszi! (De ha mégsem kapnál meghívót, akkor is ejthetnél róla pár szót!)
Előzmény: csaszkal_ (26690)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26712
Gratulálok, szép "munka" volt!
(De hogy honnan vettél 4 fokot? Itt nálunk lényegesen több volt belőle.)
Előzmény: zakka (26694)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26711
V.Péter beszámolóját én is várom (ugyan találkozhattam volna vele a délután, de másként alakult), de szerintem roppant egyszerű a magyarázat: jelenleg meg sem közelíti azt a sebességet, amelyre "normális" körülmények között képes lenne; így kicsit könnyebb lazának lenni.
Előzmény: SkóT (26703)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26710
Talán senki nem csodálkozik, hogy érmes reményekkel állhattam a rajthoz Pörbölyön (negyed 12 körül, szegedi kollégát vártunk meg, akinek gondjai voltak reggel az autójának akkumulátorával, de így is csak 3-an voltunk a 30 km-es távon férfiak.
Pedig a pálya nagyon szuper, a kisvasút végállomásától a töltésen lévő aszfaltúton futottunk két 15 km-es kört. Teljesen sík, forgalom elhanyagolható, körülöttünk csendes, őszi ártéri erdő, és futás közben még a szúnyogok sem csípkedtek. Emellett a gáton szépen kilométerenként ill. 200 méterenként jelzések (nagyjából pontosan).
Emellett az időjárás is kegyeibe fogadott, napsütést ugyan nem kaptam, de eső sem esett, kis páralecsapódás nedvesített kissé, de ennyi jól is esett.
Az ideális körülmények ellenére nem akartam erőset futni, éreztem, hogy nincs rendben a lábam, sajnos ez 25 km után be is igazolódott. Egyetlen bíztató dolog, hogy ettől nem lassultam le. (Pontosan nem néztem még meg az időadatokat - délután kellemesebb elfoglaltságom volt -, emlékeimre hagyatkozom.)
A történeti hűség kedvéért visszatérnék a kronológiához. Tízre hazarohantam, gyorsan futócuccba öltöztem és elvitettem magam Pörbölyre. Alig több, mint fél óra volt az út, így akár be is melegíthettem volna, ha ahhoz van kedvem. Nem nagyon volt, de a nevezés után (az 50 km-es OB-re is gyorsan letudtam a nevezést, de erre később térnék vissza) Ujj Zoli mégis rábeszélt, besegítettem a rendezésbe: odébszaladtam a gáton kb. 200 m-t, és én voltam a gyerekek versenyszámában a fordító, engem kellett megkerülniük. Még nem rajtoltak el, amikor egy kutya elindult felém a versenyútvonalon, és igen morcosan ugatott. Már kezdtem aggódni, hogy "kikezd" a gyerekekkel, de amint észrevette a felé rohanó 6 apróságot, menekülésre fogta a dolgot. Az első négy szépen együtt haladva közelített, köztük a fergeteges befutó döntött (sajnos erről lemaradtam, mert volt közben egy kanyar), utána egy lassabb, végül egy kissrác, aki időnként felzárkózott rá, aztán megint lemaradt. Mikor ő is megkerült, felcsaptam záróbusznak, és kicsit elbeszélgettem vele (az apukája itt dolgozik, hosszú neki ez a táv stb.), próbáltam rávenni az egyenletes lassú futásra, valamennyire sikerült is. Aztán a cél felé közelítve ismét nagy hajrába fogott, így ért célba. Az eredményhirdetésen mindegyiküknek jutott érem, mert iskolás-ovis, fiú-lány bontás miatt mindenki kapott a 100 Ft-jáért (azt hiszem ennyiért neveztek), plusz még környezetvédelmis matricát, képeslapot.
Miután eredményt hirdetett, a szegedi ultramaratonista is megérkezett feleségével lányaival (nem a Géza! - mármint az ultrafutó, pedig ő is ígérte :-)), elrajtoltunk. Az első 3 km bemelegítés jelleggel 4:30 körüli km-ek, aztán fokozatosan gyorsítottunk 4:10 körülire, ezzel nagyjából egyenletesen végigfutottuk a távot.
A többiek persze hamar leszakadtak, mi kellemesen elbeszélgettünk verseny- és egyéb élményeinkől. A 7,5-es fordítónál volt frissítés, először négy, másodszor csak egy kissrác ücsörgött az asztal mellett. Tulajdonképpen nem volt szükségem semmire, de ha már oda volt készítve a szőlőcukor, keksz, ásványvíz, legalább pár korty tiszta vizet megittam, és elkényelmeskedtünk 20 másodpercet; szegény srác legalább hasznosnak érezhesse magát, mert bár futáshoz kellemes volt a hőmérséklet (topikpólóban és hosszúnadrágban futottam), ücsörgéshez nem igazán (nagyon fázósnak tűnt dzsekiben is).
Futótársamnak ugyan nem jelentettem be, de úgy határoztam, hogy az utolsó km-en megpróbálom "döntésre vinni" a versenyt, addig összeigazítottuk a tempónkat. Éreztem, hogy nem lehet nagyon nehéz dolgom, mert az ultramaratonistákra nem jellemző a nagy sebesség, ráadásul ő egyéniben készül a Bécs-Budapestre, tehát eleve nem szabad nagyon sietnie. Persze én is tájékoztattam, hogy mit tudok félmaratonon, maratonon, és hogy 4 perc körüli tempót szeretnék a BB-en váltóban,tehát tisztában lehetett azzal, mi vár rá.
Az egyetlen ciki az volt, hogy a családja elé jött, s pont akkor kerültünk a közelükbe, amikor a hajrá megindítását terveztem. Fergeteges "hajrá, Apa!" bíztatásba kezdtek, de én az addigi 185 körüliről 195-re növeltem a pulzust, így jó fél perccel gyorsabb km-t futottam az átlagosnál, nem is nagyon próbálkozott az utolérésemmel. Megfordult a fejemben, hogy minek is csinálom ezt, nem abszolút mindegy, hogy ezüst- vagy aranyérmet teszek a fiókba? Neki meg ott lett volna a gyerekek felhőtlen öröme. Aztán a kisebbik beillesztett egy "Hajrá, fiúk"-at is, ez valamennyire megnyugtatott. Aztán a célban anyai bíztatásra jöttek gratulálni, de látszott rajtuk, hogy nem annyira repesnek az ötlettől. Ez van, lehet, hogy nem is lenne érdemes problémáznom rajta.
Mint említettem a lábamat tekintve nem túl bíztató a helyzet, remélem az egy hét elég lesz neki a gyógyulásra, igyekszem vigyázni rá.
Aztán eredményt hirdettünk, és rohanás haza.
Összességében legkellemesebb várakozásaim szerint alakultak a versenykörülmények, úgy gondolom van fantázia ebben a pályában. Sajnálatos, hogy Bajáról nem sokan jöttek (a randifutásról Ujj Zoli nem tudott), pedig nagyon közel lett volna, és a 15 km-es távra biztosan lehetett volna több jelentkező.
Ígértem, hogy visszatérek az 50 km-es OB-re. Gödön én Zolitól "ezernyolcas" kört értettem a Népstadionnál, most kiderült, hogy ezernyolcvanas, tehát kb. 46 kör lesz az 50 km, ami erős mozgalmasságot ígér az előzések területén. Aztán a versenyekről beszélve említettem neki, hogy az 50 km után szilveszterig nem tervezek futást, és akkor Zalaegerszegre megyek. Ez kicsit megmozgatta a fantáziáját, mert vannak a közelben rokonai és egy félmaraton neki is beleférne. Majd meglátjuk.
_Iteo_ Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26709
Én utálom az ilyen időt!
Kimentem az Atletika pályára, erre teljesen el van ázva, sehogy se lehet kikerülni a pocsolyát a külső körön pedig nem lehet látni semmit (Nem a sziget..) így nem is futottam ma :(
sneci Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26708
Majd megmutatom mit kell csinálni a cipőfűzővel, hogy ne tudjon kibomlani!
sneci
Előzmény: Philipcsiga_ (26707)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26707
Addig addig vártam ma, hogy elálljon az eső, míg már nem bírtam várni és a legnagyobb felhőszakadásban nekiindultam a 20 kilimnek. Előtte elfutottam az edzőmhöz, hogy ilye időben is komolyan gondolja e a 3:30-as ezreket. Mennem kellett. Rövidgatya-póló. Az első 4-et bemelegítésnek kellett vennem, aztán 6-ot kellett 3:30-ra. Közben kiderült, hogy a Skylon-om fűzője nem bírja az esőt, folyamatosan meg kellett állni bekötnöm, átfagyott kezekkel. A 4.5.6. kilim ki is csúszott, igaz ekkor volt a legnagyobb eső és szembeszél. Majd jött a fordító, két km laza 4 perces és újra 6 km 3:30-ra. Addigra elállt az eső, és mind belül volt a tervezett időn. Mivel csak picivel lett a vége kevesebb mint egy félmaraton, majdnem Nike-s isőt mentem. Idén talán még nem volt ilyen jó edzésem. És mikor máskor, ha nem most kellett. Mindenképpen hasznos volt a BBp előtt a cipő miatt. Csak mostmár vennem kell valami hasfogót is, mert ma 2x kellett megállnom az út menti bokrokban. Igaz így volt ez maraton előtt is, és verseny közben semmi, de jobb a tuti.
Erőnlétileg, lelkileg, egészségileg a csúcson, jöhet a BBp.
Ui: Imádom az esőt!!!
sneci Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26706
Bárcsak ilyen idő lenne a B-Bp-n!:))
Na jó, legalább amikor én futok!:)))
Ebben a kedvező időben nem is tudtam tartani a tervezett 4:50-5 perces ezreket. Annyira nem érzem ilyenkor a tempót, hogy hiába fogtam vissza magam, így is jóval 4:30-on belül futottam.
sneci
Hiver Creative Commons License 2002.10.12 0 0 26705
Zakka!
Külön gratula ahhoz, hogy végre nem az elejét elfutva, hanem okos erőbeosztással értél el ilyen jó eredményt! Ügyi vagy! :o)
Előzmény: zakka (26694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!