Keresés

Részletes keresés

sneci Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26868
Hát az attól függ, mikor végzek a dokinál.
Tudom, beszéltem vele valamelyik nap:))
sneci
Előzmény: zsuga (26867)
zsuga Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26867
Sneci
Szerdán igazán jöhetnél futni, utána palacsinta is lesz:)) Legnagyobb örömödre jelentem: Csaszi múlt heti kis megfázása a múlté, nagyon lazán futotta ma a lendületes ötszázakat...Egyik szemem sír a másik nevet:))
Előzmény: sneci (26866)
sneci Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26866
Erről jut eszembe....
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de az utóbbi futásaim alatt megállás nélkül B-Bp jár az eszembe!:) Egyszerűen klptelen vagyok futás közben másra gondolni!
sneci
Előzmény: zsuga (26865)
zsuga Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26865
Lunanoctis

Mivel egy korábbi hozzászólásból tudtam, hogy lyány vagy, olvasva a beszámolód elejét (tök lazán 4:00-4:10-es ezrek az első maratonon) rögtön sejtettem, hogy nem most kezdted a szakmát:)) Aztán a végén az edzőtársak nevei alapján megnyugodtam, hogy ezúttal kivételesen igazam volt. Természetesen így is jár a jól megérdemelt gratula!!! (Ha lesz második maratonod is, mint ahogy írod is, így látatlanban mondom legalább 5 perccel jobbat fogsz futni. Szerinted is igazam van??)

IV.Kercsaj

Imit megkaptam. Köszi, szállást Hiver fizeti Neked az én nevemben is, én meg küldöm majd a nevezést.

Hiver
Mint fent látható részemről OK. amit írtál:) Egyebekről még beszélünk.

Sneci
Be kell vallanom naponta többször látom lelki szemeimmel, amint reggel 9-kor szombaton melletted állva mély levegőt veszek és......start!!!

Előzmény: lunanoctis (26840)
krisz_ Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26864
Így most van egy S-es pólóm, ami pont a méretem! :))))
Előzmény: 7241gabi (26858)
krisz_ Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26863
Én is biztos narancspólóban futok (hát nanááá, mi vagyunk az egyetlen 100%-os fb csapat!!), de a hajamba szívesen kötök fbszínű szalagot, akkor addig még nem vágatom le. :)))
Előzmény: nullahatvanhat (26837)
lelkiismeret Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26862
sziasztok!
ÉLjen éljen mindenki, vízben futó, vízbe lépő FB, szép volt fiúk, szép volt lányok!

Tegnap én is, pedig nagyon esett, és hideg is volt. De azért ott voltam, pedig amikor Leander a reggeli érkezéskor azt mondta, hogy Ő nem, akkor arra gondoltam, hogy de jó is volna ilyen egyszerűen elintézni. De aztán felülkerekedtem saját magamon és irány a rajt!A Hajós elött jól elmókáztunk saját helyzetünkön, rég mulattam ilyen jól saját kínomon.
A futás egyáltalán nem esett olyan jól, mint szerettem volna, az előző 2 hétben 2-szer futottam összesen 10 km-t, ennek a levét ittam. És ráadásul 7 km körül a térdem is élénken jelezte nemtetszését. A maradék 3 km elég volt arra, hogy döntsek: a BBP befutóját kihagyom.Ezt mondatja velem a józan ész, meg a térdem, meg az, hogy nem akarok a saját kárán tanulók hosszú sorába beállni.Elég példa nekem rcs és Miti sérülése, és arra gondolok, hogy az utóbbi 1 hónap a maga 2 félmarcsijával és az 1 térdrándulásával elég lesz.Talán a szezonzáróra még össze tudom kaparni magam.
De azt is tudom már, hogy csakazértis ott leszek, mégpedig biciklivel.Hogy hogyan juttatom ki a bringámat, azt még homály fedi (esetleges jó ötleteket szívesen fogadok), de szívesen beállok mozgó frissítő és ruhaszállító állomásnak.Így hát Tőlem nem szabadultok egykönnyen!:))

Fussatok, én most pihizek!
lelkiismeret

MadGuy Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26861
Jujj, arra jobb ha vigyazva futkosol, mert ott mindenfele motoros meg autos emberkek szoktak gyorsulosdit jatszani.. es nemtom hova vezet, szal majd lehet arra kirandulni vmikor :))
MadGuy
Előzmény: Törölt nick (26860)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26860
Ez az Auchan és a Homoktövis között volt. ;-)
Előzmény: MadGuy (26859)
MadGuy Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26859
Tyuu, ez jo kerdes, asszem 40 korul volt, de a megjegyesevel nem nagyon torodtem, mivel volt benne seta is boven, mert nem egyedul, hanem haverommal mentem, O meg nem birja annyira.
(mondjuk mi nem indultunk el az Auchan fele;))
MadGuy
Előzmény: Törölt nick (26857)
7241gabi Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26858
Krisz beszámolójának hála, nekem már nem kell leírnom még egyszer ugyanazt. Bár azt kifelejtette, hogy 8,5-nél mondtam neki, hogy most már menjen inkább, de nem hagyott magamra. Mivel mégsem omolhattam össze szégyenszemre, kénytelen voltam Vele tartani. Köszönöm a nyulazást!
Számomra, annak ellenére, hogy majd' 4 perccel javítottam meg a tavalyi időm, több tanulsága is van a tegnapi napnak.
Kezdem a negatív tapasztalatokkal:
- attól, hogy én azt gondolom, hogy maraton-futó:-) vagyok, nem szabad lebecsülnöm a 10 kilit sem. Hiányzott a kellő alázat a táv iránt. Ez több mindenben is megmutatkozott: elfutás az elején, lemerevedés 4(!)kilinél.
- minden távhoz kell az alapos fejben készülés, kár azt gondolnom, hogy én ezt már lendületből is lefutom...
- a bemelegítés mindig is a hiányosságok közé tartozott nálam, a tegnapi hidegben ez csak fokozódott.
Pozitívumok:
- ha megfelelő inspiráció áll FB-k képében az útvonal mentén, az garantálja a célbaérést.
- a verseny előtti éjszaka mégiscsak lehet bulizni:-)

Ja igen! és még vmi:
- Sose higgy annak a FB-nak, aki azt akarja Neked bemesélni, hogy ő tulképp nem is versenyez, csak elindul, mert van S-es póló!
- Ha azt gondolod, hogy a 20 nm-es lakásod egymagadnak kicsi, rendezz tésztapartit 16 személyre!

Tasi!
A tepsit megsétáltattuk, kivittük tegnap a friss levegőre, köszöni, most már ő is a meleg szobában van. Kérdezteti, hogy sikerült a vasárnapi meccs, és mikor mehetne haza. Nem mintha rosszul érezné magát, csak már unja, hogy 3 napja tésztát kell ennie:-))))

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26857
Az az igazság, hogy kicsit eltévedtem egy adott pillanatban, mert a Homoktövis helyett eggyel korábban fordultam balra. De aztán meglett a jó út is. Te mennyinek mérted?
Előzmény: MadGuy (26856)
MadGuy Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26856
erdekes nekem "hosszabb" volt a hetvegen.. azota osszemehetett a hideg miatt ;))
Előzmény: Törölt nick (26854)
MadGuy Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26855
Tegnap jol "leserultem".. az tortent, hogy leultem, csak a szek nem volt a helyen (tudjatok, mint a kis iskolasok, amikor viccbol kihuzzak a masik alol a szeket - en ezt egyedul is megoldom :)). Szal szepen helyet foglaltam a foldon, es heves atkozodasok kozepette fetrengtem meg egy ideig, mivel a hatso felem "enyhen" megutottem. Feltem, hogy nem fogok tudni miatta futni, de vegulis nem zavart semmilyen mozgasban (azert erzem, hogy vmi nem ok hatul;). De a mai futas vegere megfajdult a terdem, es a sipcsontomnal is (a belso fele). Szerencsere nem nagyon, de akkor is zavar, mert ilyen meg nem volt eddig. Ez lehet attol, hogy megis zavar a serulesem, es akaratlanul mashogy lepek, ami viszont nem tesz jot a labamnak; vagy total feleslegesen talaltam "osszefuggest" a ketto kozott, es mashol keressem a baj okat?
udv,
MadGuy
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26854
Majd késöbb olvasok, most csak beírom: a Nagy Kápkör 30:21.92 hosszú, most mértem le! :-p
sneci Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26853
Lécci ne sértegess, nem csak a Tiedét...:)))
köszi:)
sneci
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26852)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26852
Alapjában véve sejtettem, hogy miért nem olvasod a túl hosszú beszámolóimat! :-))
Gratulálok a jubileumhoz!
Előzmény: sneci (26851)
sneci Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26851
Mivel legelső hozzászólásomat ebbe a topicba követtem el, ezért ide írom e kis statisztikát:

sneciként ez a 8000. hsz. , összesen a 24000.!:))
sneci

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26850
Nem néztem minden nap, de most találtam először fenn a BB idei hivatalos távjait, limitidejeit.
Valószínűleg teljesen egyezik a tavalyival, mégis jó így összefoglalva látni.
sneci Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26849
Megvolt az utolsó előtti futás. 21km-t nyomtam 4:30-asban. Szerdán még egy laza 15, és jöhet a szombati rajt!:))
sneci
sneci Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26848
Jó tudni, hogy tudod, hogy mi kár nekem:))
Egyébként elhiszem Neked, hogy szép volt a futás is, és a beszámoló is:)
sneci
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26844)
sneci Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26847
Ez azon ritka versenyek egyike, ahol pont nem fehér alapú a rajtszám!:)))
sneci
Előzmény: nullahatvanhat (26845)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26846
A pólóra rá van írva, miről szól! :-)
Akik pedig a színünket bitorolják, nem érdekelnek! :-))
Előzmény: nullahatvanhat (26845)
nullahatvanhat Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26845
A biztosítótűvel ua-al amellyel a rajtszámot rögzíted, és mivel a rajtszámok általában fehér alapon vannak így feltűnő lehetne márcsak az a kérdés eltakarunk-e vele egy versenyszponzort ill.
lehet-e így viselni a versenyszabályzat szerint.-)))
Ha jól vettem ki a szavaidból akkor lehet hogy poló is csendtörő, igen ez így érdekes egybeesés színügyileg.Tényleg ki választotta a színt O.V. vagy D.T. .-)))
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26841)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26844
Kár, hogy sneci nem olvassa el :-)), mert szép volt a futás is, a beszámoló is!
Gratulálok!
Előzmény: lunanoctis (26840)
lunanoctis Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26843
Köszi szepen :-) Iroi venam valoszinu a Tiede alatt marad (l. meg Spuri) de szerintem eggyel alabb sikerült elöadnom, hogyan eltem meg.

Uccso het- edzesre gondoltal? Total idegbaj, itt fajt, ott fajt, bolhabol elefantot csinaltam, ideges voltam, mint szerintem elsö maratoni elött mindenki. Egyszer pihentem, kedden csinaltam meg egy viszonylag könnyü resztavot, 2*3000 m valtogatva, 50 percnel többet nem futottam a heten egyfolytaban, a verseny elött ket nappal 40-et, eggyel elötte 20-at. A forgatagba, rajtszamfelvetel, stb. belecsöppenni oriasi elmeny volt, a vasaron kiprobalni ezt-azt-amazt, de ugyanugy idegesnek ereztem magam. Szombatrol vasarnapra kb. 4-5 orat sikerült aludnom, igaz, hogy mindenkeppen ötkor akartam kelni, hogy felebredjek 9-ig. A melegitestöl kezdve viszont tenyleg minden halal könnyen ment. Teljesen nyugodt voltam es laza, es ez verseny közben se valtozott meg nagyon:-) Nehez volt, de nem lelekölö. Es biztos, hogy nem az utolso:-)

Előzmény: 7241gabi (26773)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26842
Az a helyzet, hogy elég sokat próbálkozom ahhoz, hogy nyugodtan "elajándékozhassam" egy verseny taktikáját. :-))
Egyelőre nem ígérek semmit, de ami késik, az... :-)
Előzmény: Hiver (26838)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26841
Én mindenképp narancspólóban szeretnék futni, így a szalag az esetemben nem lenne túl feltűnő. Ennek ellenére, ha tudsz egy jó rögzítési módot, részemről semmi akadálya.
(De mit csinálunk, ha egyesek a kampánycsendre hivatkoznak? :-)))
Előzmény: nullahatvanhat (26837)
lunanoctis Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26840
Köszi az infot es gratulalok a tuleleshez! Csak most sikerült elolvasnom, mert tegnap legyürt egy faradtsag-ehseg kombinacio, meg hogy le kell mennem ket emeletet a lepcsön es ezen a horroron minel elöbb tul kell lenni,

Maratoni beszamolo:

idö: igencsak hideg, lehetett vagy 6-7 fok, nehol kisse szeles, mindenesetre nem bantam meg, hogy megis kesztyuben futottam. Szerencsere a beigert esö sietett, szombat este leesett, amit vasarnapra mondtak. Söt: neha a nap is sütött.
tömeg: iszonyat sokan voltunk, a skatereket kesöbb inditottak, mint minket, igy csak kb. 9000 ember probalta taposni egymast. Kifejezetten "viccesnek" tartottam, hogy az ujoncok elvileg csak a mezöny vegere allhattak volna, nem lattam, az hol van, igy belogtam valahova talalomra (a sub 3:00:00-as mezöny pedig le volt zarva, elitnek latszo rajtszammal), kiderült, ez a 3:30-3:45-ös idöre spekulalo szakasz volt.

Mindegy, legalabb nem rohantam el az elejet,az edzöm ugyis ezt kerte,mert ugyse lehetett rendesen futni, az elsö ezer 4:45-re sikerült, ennyit az esszel futasrol.
Utana: gyakorlatilag 42 kilometeren keresztül csak elöztem, a haromoras nyulat is biztos lehagytam valahol, de elegge kis feltünest csaphattak neki, mert csak a 3:15-ösre emlekszem. A labaim kb. automatice mentek, 4.00-4:10-es ezrek körül, tök jol esett. A Marienplatzon (kb. Vörösmarty ter) "egyedül" futottam (elöttem-mögöttem 2-3 meteren belül senki), ugyhogy a szpiker be is mutatott, ez tök jol esett.
Az Isar masik partja az elejen eleg unalmas volt es kicsit hullamos, gyorsforgalmi utat es erdöt lattam, az meg mashol is van. Az összes utbaesö altalanos iskolabol kiparancsoltak a diakokat szurkolni, kicsit ugy tünt. Allitolag elfutottunk a villanegyeden keresztül a magyar konzulatus elött is, amit en nem vettem eszre. Par helyen a haziak Britney Spears-szel dobtak fel a futok hangulatat, a fene se gondolta volna, hogy en is örülök neki 24-nel :-)
Enyhen lejtett az ut, ahogy atertünk az Englischer Gartenhez (kb. Europa legnagyobb varosi parkja, nagyobb, mint a Hyde Park - csak erzekeltetesül: asszem 8 km-t futottunk benne) az eleje total karneval, rettenetes nagy tömeg, hangzavar, miegymas, a dobhartyak kimelese erdekeben is szedni kellett a labam. A varva-vart holtpont nem erkezett meg, tovabbra is szorgalmasan elözgettem az embereket, 32-nel viszont közbeszolt a termeszet es 34-nel ki is kenyszerültem allni (hiaba, nem lehet mindenki Paula Radcliffe, hogy neki csak ugy elmulik a hasmenese :-( ) kb. ket percet elvesztve, meg amivel lassultam addig, amig kerestem egy szimpatikus bokrot :-) Utana legalabb könnyü volt futni, latvanyosan egyaltalan nem haltam meg, igyekeztem nyomni is a veget (becsuszott par negyperces ezer), aztan egyszer csak ott voltam az Olympiaparkban, ahol most mar gyakorlatilag minden utat ismerek, amelyiken futnunk kellett, a kek vonal mellett, azt is, edzesen eleg könnyen szoktam futni arrafele, igy 40,5 kilometerrel a labamban mar nem volt olyan egyszerü. Összeszedtem az összes erömet, 41-töl tenyleg ugy ereztem, repülök. Sajatos repüles volt, zsibbadt a labam közben, a maratoni kaput ugy dekoraltak ki, mintha egy diszkon kene atszaguldani, aztan kb. 3/4 kör a rekortanon, menetirannyal ellenkezöen, itt meg kb. 20 futot sikerült lehagyni, aztan egyszer csak ott volt A CEL. Ugy megszoktam mar, hogy futni kell, fel se tünt volna szerintem, ha ket kilometerrel arrebb van. De tenyleg jo volt megallni.
Igy viszont kenyelmetlenül ereztem magam, kapasbol ereztem, hogy meg mindig hideg van. Termeszetesen magyarral talalkoztam a cel utan 20 meterrel, kicsit beszeltünk, aztan iszkoltam a ruhatar fele (erdekes, itt nem adtak foliat mint Pesten pedig jolesett volna :-( ), a meghalt fütessel sulyosbitott masszazssatorban a hölgy megkert, hogy szoljak, ha tul gyengen vagy erösen massziroz, aztan nem jutott tul a simogatason...

The day after: most mar csak a combjaim fajnak, de kegyetlenül. Lepcsözni, felallni-leülni eleg nagy tortura, de ez hivalbol elmulik. Csak meg mindig nem hiszem el teljesen, hogy lefutottam.

Ja, ez az elso volt, 2:55:47 lett a vege netto, en nagyon orultem neki, foleg, ha nem kell kiszallnom utközben. Akkor a masodik fele gyorsabb lett volna, mint az elsö:-)

==========

Most fel evig kint vagyok Münchenben ösztöndijjal, egyebkent Veszpremben es ilyenkor Kovacs Idaval, Brassay Rekaval es Zsiga Timivel szoktam edzeni. Illetve a kombobol ök futottak maratont, a többiek gondolni se akarnak ra...

Előzmény: Hiver (26771)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26839
A Magyarország Autóatlaszban benne van az ausztriai rész is Bécsig. Bécsben meg sok a taxis... :-))
Előzmény: Philipcsiga_ (26836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!