Keresés

Részletes keresés

Hiver Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26765
P_@/"!
Gratula az edzéshez, ennek a könnyebb szakaszokkal tűzdelt futásnak az ideje nagyon ígéretes!!!
Előzmény: Philipcsiga_ (26723)
lunanoctis Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26764
Kik fertek fel a dobogora ill. melle? A BSI honlapjan csak a tavalyi dolgok vannak fent egyelore :-(
Előzmény: Hiver (26760)
Hiver Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26763
Viszont a többijjjek nagyot mentek, így legalább a tervezett idők átlagát hoztuk :o) Mindenkinek gratula, aki ebben az időben egyéni csúcsot futott!!! És külön hatalmas köszönet a szurkolásért, annyi helyről hallottam, hogy "Hajrá Hiver/Réka!", teljesen megható volt. Még a szemben futók is nagy erőkkel kiabáltak! Ígérem, elteszem a sok szurkolást egy következő versenyre (mondjuk a maratonra), és ha fáradnék, majd csak elő kell kapni, és újra feléledek!

OFF:
Elnézést a miszlikbe szedett beszámolóért, de vmiért ha egyben (vagy akár 2 részletben) akarom elküldeni, nem megy át :o( Tudja vki a probléma okát?
ON

Előzmény: Hiver (26760)
Rincike Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26762
Köszönöm Rohamcsiga! Nagyon jó volt a fordító után látni Benneteket. Gratulálok én is mindenkinek aki ma futott.
Hajrá BB csapatok!!!
Előzmény: Törölt nick (26756)
lunanoctis Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26761
A BBC honlapja is tudositott online az esemenyekrol, az emlitett videokat keptelen vagyok megnezni, mert a Chicago Marathon honlapja nalam eppen olyan lassu, hogy semmit nem csinal. A ket vilagsztar holgy mogott a 3. es 4. helyen is igencsak minosegi produkciot lathattunk VOLNA, tuti tok jo volt az egesz.

De amiert tkp. irni akarok: tarsasag legyen, ha egy mod van ra (ezert konnyebb noknek vegyes versenyen, mint ferfiaknak barhol), ellenfel meg ne. Maratonrol nem tudok nyilatkozni, mert csak kicsit tobb mint hat oraja fejeztem be az elsot es itt kifejezetten jo volt, hogy senkit nem ismertem es csak magamra + az orara kellett figyelnem, felmaratonon viszont tenyleg jartam ugy, hogy hiaba futottam kis hijan egyeni csucsot, egy olyan valaki felul tudott mulni, aki altalaban kicsivel utanam er a celba, most pedig a tav nagyobbik reszet egyutt tettuk meg es o lepett meg tolem.

Egyebkent pedig szerintem Radcliffe-nek igencsak oda kellett figyelnie Nderebara, kb. 30 km-ig biztosan, akkor csak eleg csekely kulonbseg volt kettejuk kozott es barmi megtortenhetett volna. Minthogy meg is tortent: Ndereba megszakadt.

Előzmény: FUTURE (26753)
Hiver Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26760
Aztán kb. féltávtól megint a rengeteg FB szurkoló, annyira jól esett, hogy ebben a hülye időben is ilyen lelkesek vagytok, köszönöm szépen! Sajnos itt már nem volt igazán miért futnom, leginkább csak a Ti kedvetekért, meg azért az a 7. hely se hangzik rosszul, ahol akkor álltam. A fordító után szembeszél fogadott, ez most nem az erejével, hanem hidegségével hatott. Teljesen lemerevedtem, innen már akarattal se tudtam volna pörgetni. A végén Szilvi is lefutott, próbált vinni magával, de én nem akartam. A vége 40:04 lett asszem, órát nem nyomtam. (Közben se nagyon sikerült, úgy lefagyott a kezem még kesztyűben is.) Se hajrá, se levezetés, nem futottam ki magam, és nincs vmi nagy sikerélményem. Lexívesebben holnap kimennék a szigetre lefutni egy jó tizest, mert tudom, hogy ennél sokkal több van bennem :o(((
Előzmény: Hiver (26759)
Hiver Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26759
Az első km jó lett (3:44), nem is esett rosszul, aztán megpróbáltam beállni egyenletes, 3:50 körüli tempóra, amikor beütött a krach: beszúrt az oldalam, mintha kést forgatnának bennem (lehet, hogy vmi voodoo-szektás bosszúja a tegnapi elhibázott, "slepp"-es megfogalmazásért? :o). Próbáltam máshogy venni a levegőt, kézzel "ellennyomni", testtartást váltani, semmi eredmény. Közben éreztem, hogy lelassultam, ez a kilim csak 4:06 lett. Itt már tudtam, hogy ebből nem nagyon lehet 38:40 :o( Lassan elmúlt a szúrás, de 4:00 percesnél gyorsabb tempóra előjött. (Ilyet lehetne szerelni az autósokba is, nem lenne annyi gyorshajtás :o) Így aztán néha gyorsítással próbálkozva-szenvedve, néha már-már kényelmes, 4:00 körüli tempóban haladtam. Előttem senki, üres rakpart, néhol teljes szélességben pocsolya, csak a km-tábláknál egyedül álldogáló lányok bíztattak (de ők fergetegesen! valószínűleg ők is legalább annyira megörültek egy emberi lény közeledtének ebben a zord időben, mint a versenyzők maguk :o), meg 1-2 rendező+járókelő.
Előzmény: Hiver (26758)
Hiver Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26758
Paula Radcliff visszahozta az életkedvemet! Tudtam, hogy megcsinálja, de hogy másfél percet javítson a világcsúcson?! Fantasztikus!!!
:o)))
Kár, hogy nem láthattuk élőben...

NEMAVON beszámoló:
Gabi (és a sütihozók)! Köszönöm a tésztázást, az input tökéletesre sikerült tegnap! A társaságnak és a sok finomságnak hála ismét nagyon-nagyon jól éreztem magam! Lassan megnyithatod a PINKÓD ÉTTEREM+MINIHOTELT :o) Az outputtal azonban ma ismét problémáim támadtak, 4x-i kísérletre sem sikerült mexabadulnom a mexabadulnivalóktól :o( Ez, meg a szutyok idő (azt nem is nagyon elemzem, mindenki tudja), megalapozta a versenyhangulatomat. Szerencsére a rajt előtt népes FB szurkolótábor jelent meg, így sikerült ráhangolódni a futásra. (folyt.köv.)

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26757
És talán annyi még méltó lehet a figyelemre, hogy a végén erős szél volt. Pauláról félúton azt írták, hogy férfiak veszik körül, míg Ndereba 15 másodperccel hátrébb egyedül fut. Ha ez hosszabb távon így működött, akkor ez is némi adalék a siker megértéséhez. (Mellesleg eszméletlen sok a gépelési hibájuk; amúgy is nehezen értem az angolt, így meg pláne.)
Előzmény: FUTURE (26753)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26756
Haliho!

en is hazaertem a nemavonrol Nagyon tetszett minden! Kulon koszonet gabieknak a hangulatos tesztapartyert es a tobbieknek a finom sutikert (kiemelve tasi kenyai szelet elnevezesu sutiet :)) Az eso esett de a hangulat tok jo volt Nagyon jo fejek voltak a FB fiuk ahogy drukkoltak a rajtnal es utkozben
Mi leanderrel kezdtunk egyutt es nagyon is jol mentunk 5 km-ig ahol kenytelen volt feladni Na de azt hiszem egy szigetkor PB-t meg igy is sikerult futni igaz? Gratula !!! En, hala leandernek nem futottam el az elejet, jol ment a futas ,nagyon elveztem vegig es nem haltam meg egy percre sem.Sajnos az idom nem 58p lett (majd jovore!) hanem 62 44 de ennek iden nagyon orultem !! Percre azonos a tavalyival es lazan kenyelmesen ment a serules sok sok kihagyas ellenere Ez visszaadta kicsit az onbizalmamat. Koszi mindenkinek a szurkolast meg a reszvetelt es persze gratula a jo eredmenyekhez !
Rincikenek kulon is aki nagyon jol nyomta 7 km kornyeken!

FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26755
Hú tényleg, gratulálok azoknak az Avonosoknak, akiknek személyesen nem tettem még meg (ebben a fránya világcsúcsozásban majdnem elfeledkeztem a legfontosabbról).
SkóT Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26754
Éppen most végeztem a futással, amit Sepivel és 066-al kezdtünk meg 58 perccel ezelőtt. Gödről hazafutottak velem Dunakeszire, ahol én leváltam ők pedig visszaindultak Gödre. Köszi a kísérést, így ismét jól esett a futás. Mivel tegnap rendesen ettem, ma sokkal alacsonyabb pulzussal és kellemesebb közérzettel futottam. A srácoknak még másik kb. 12km van hazáig, ahol Pen várja őket frissítővel.

A csajoknak nagy gratuláció, mert ilyen csúnya időben is szép eredményeket értek el és mert mindenkitől kaptam puszit!!!! :-)

FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26753
Gyors vélemény: Ez a verseny számomra újra bebizonyította, hogy komoly egyéni, vagy világcsúcsot ezen a távon könnyebb elérni (persze vannak kivételek ), ha az embert nem "veszélyeztetik" az ellenfelek. Az angol szövegből úgy tűnt, hogy amíg Khannouchi-nak az ellenfelekkel is számolnia kellett, addig Paula "csak" az idővel foglalkozott. E párhuzamból kitűnik, hogy Khannouchi figyelme megosztott volt, Paula-é nem. Az események ilyen típusú kézben tartása, ha jobban tetszik az egyoldalúan megnyilvánuló és biztonságot nyújtó erőfölény segítette Radcliffet világcsúcsához. Nem mondom, hogy ha megszorongatják, nem futott volna világcsúcsot, de azt hiszem, hogy így -bármilyen furcsán hangzik is- könnyebb volt (persze ha valaki mással fut, nemcsak a "félsz" akadályozza, hanem az is, hogy más tempóját kell futnia).

Radcliff ismét csodálatosan felépített taktikával versenyzett,

Előzmény: FUTURE (26751)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26752
Khannoiuchi=Khannouchi
Előzmény: FUTURE (26751)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26751
Végeredmény: Khalid Khannoiuchi 2.05:55, Paula Radcliffe 2:17:18 /új világcsúcs!!!!/.
rinceWIND Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26750
Működik az, csak lusták beírni az állást.
Ha már ezt nem látjuk, legalább Cipollini győzelmét az országúti VB-n figyelemmel lehetett kísérni. Nem volt lebecsülendő csapatmunka: 10 másik olasz dolgozott kőkeményen 1 győzelméért.
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26749
Jó, hogy beírtad a címet, mert most már a runnersworld-ös megoldás sem működik. Gondolom, még mielőtt célba érnek, lefagy minden... :-(((
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26746)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26748
A verseny állása a félidőben: Vezető férfi boly 1:02:30, Paula Radcliffe 1:09:05.
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26747
A Chicago-honlapról persze nem lehet elérni a részidőket, úgyhogy akit érdekel, az nyissa meg a www.runnersworld.com-ot, ahol följön a Chicago Marathon emblémája, abba klikkeljen bele, akkor följön még nagyobban a Chicago Marathon emblémája, és az embléma alatt az áll, hogy: Live Race Coverage. Na, ha ebbe beleklikkelsz, szöveges tudósítást olvashatsz a versenyről.
Előzmény: FUTURE (26744)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26746
Én most ezt olvasgatom:
http://www.runningnetwork.com/features/chicagomarathon2002raceday.html

A hölgyeknek gratulálok!

7241gabi Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26745
Végre itthon! Ítéletidő volt!!!
Hiver 40.06
Krisz_+Én 46.18
A többiekét csak kb tudom
Ganki 53
Mosi 57
Rohamcsiga 58
Lelkiismeret az biztos, hogy 60-on belül.
Leander sajnos már az elején összetűzésbe került egy pocsolya mélyén húzódó kráterrel, egy darabig (féltávig) hősiesen küzdött, de sajna a bokaficam erősebb volt:-((( Ezúton is jobbulást!
A fenti eredményekből remélem mindenkinek az tűnik ki hogy a tésztaparti eredményesnek volt mondható:-)
Részletes versenybeszámoló később, most megyek és megpróbálom az elgémberedett tagjaimat életre kelteni:-(
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26744
Engem most csak azért nem üt meg a guta, mert mindig elhajolok. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy egy ilyen szintű sporteseményt -hacsak nincsenek jogi korlátai- miért nem lehet közvetíteni Európában is.
Előzmény: rinceWIND (26743)
rinceWIND Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26743
A pasiknál is nagy csata lesz, 14 2:10-en belüli futó van, ott is bármi előfordulhat.
Sajnos az elmúlt években hozzá kellett szoknom, hogy az engem érdeklő sportok a legritkábban kerülnek a közelünkben képernyőre. Amióta a Eurosport felvásárolta a Screensportot, azóta például rögbit szinte soha sem látok (űztem néhány évig), a nagyobb atlétikai gálák helyett többnyire II-es szintűeket közvetítenek. Szép lassan egy olcsó, de igen-igen szar csatorna lett az Eurosport.
Előzmény: FUTURE (26742)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26742
Az tévesztett meg, hogy az összes ilyen rögzített anyag lejátszásakor ki van írva, hogy live. Az lett gyanús, hogy nem lehet egyszerre minden live!
Előzmény: rinceWIND (26741)
rinceWIND Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26741
Látod Future, étvágyat csináltál, de etetni senki sem etet minket. Én is már körbe néztem a neten, és kizárólag rádióközvetítést találtam a maratonról. Pedig ez igazán nagy csata lesz.
Előzmény: FUTURE (26740)
FUTURE Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26740
Egyelőre úgy tűnik, árnyékra vetődtem. Ezen az oldalon csak felvett videós anyagokat találok. Vajon van élő közvetítés? Vagy hogy van ez az egész? Segítsen már valaki!
Előzmény: FUTURE (26732)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26739
Egy szóval se mondtam, hogy illett volna. Én ezt csináltam volna, és ennyi. Ez egy verseny, nem buktattad el, nem hazudtad azt neki, hogy nem fogsz sprintelni, stb-stb-stb., szóval semmi okod most itt troblémázni rajta. ;-)
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26738)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26738
Mindenképp igazat adok neked abban, hogy illett volna közölnöm a szándékomat. (Nem sokszor kerülök ilyen helyzetbe, így nem volt alkalmam lerendezni ezt magamban.) Mentségem talán legfeljebb annyi, hogy taktikáról egy szót sem ejtettünk (pedig legalább egy órányi szöveget iktattunk be), így megállapodásnak még látszata sem forgott fenn.
Ennek ellenére a problémát még mindig nem tekinthetem megoldottnak. Úgy érzem, hogy alapvetően egyértelmű volt, hogy a döntés az én kezemben van. Ha megpróbáltam volna bevonni a döntésbe, az gyakorlatilag a viccbeli nagy szelet és kis szelet hús esete (Te melyiket vetted volna ki? A kisebbet...), akkor is azt mondta volna, hogy nyugodtan menjek, ha tudok, hogy a szíve mélyén szeretett volna nyerni. Egyébként a kettesben bekocogást nem igazán tartom jónak (tudom, én is a múlt héten, de az mégiscsak más...), a végén így is, úgy is dönteni kellett volna, egy észrevétlen lépéslassítással, vagy akárhogy.

Közben a hölgyek már a célban ill. közel hozzá? Az utóbbiaknak még egy nagy "Hajrá!"

Előzmény: Törölt nick (26737)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26737
Nekem akartam hozzászólni, mivel nem vagyok egy versenyzö alkat. De én biztosan megkérdeztem volna az illetöt, hogy most akkor a végén mit teszünk, nyomunk egy nagy sprintet, és gyözzön a jobbik, vagy bekocogunk kettesben, hatalmas fejtörést okozva ezzel a versenybíráknak. És természetesen a megállapodás szerint járok el.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (26733)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.10.13 0 0 26736
A tegnapi bajai versenyről senkinek nincs beszámolnivalója? Érdekelne, milyen volt.

Bár gondolom most mindenki a formájának tartására :-) készül. Mivel ideért a rosszidő, remélem Pestről eljött, és jót tudtok futni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!