Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.01.31 -3 2 1031

Általánosságban is úgy látom, hogy a bajnokság színvonala csökken.

Nyilvánvalóan nem láttam annyi meccset, mint te, de a Fradi találkozói és a további tévés mérkőzések alapján ez a benyomásom. De ahogy megnézem a jegyzőkönyveket, meg a végeredményeket, az is nagy különbségeket mutat. A középmezőny a 2-3 nagy csapat elleni meccseket feladja, a leggyengébbeket (pl Békéscsaba) simán verik, innentől kezdve a középházban lehetnének rangadók, de minek? Különösebb fejlődési terv vagy célkitűzés tudtommal nincs ezeknél a csapatoknál, így végül is tök mindegy, hogy egy Kisvárda vagy egy Fehérvár 7. lesz, vagy 10.

A Siófok meggyengült, az Érdről, Dunaújvárosról nem is szólva, de a szombathelyiek, békéscsabaiak is voltak ennél jobbak, ahogy a Fehérvár is (nyilván ez részben összefügg a helyi politikai változásokkal, ezekre most nem térnék ki). Hogy a NEKA ilyen versenyeztetésének, ahol a jó csapatok bucira verik őket, van -e értelme, nem tudom.

Hogy mi lenne a kiút? Jó kérdés.

Először ennek megválaszolásához azt a kérdést kell feltennünk, akarunk -e erősebb bajnokságot?

Mondhatjuk azt, hogy nem, jó ez így, van 2-3 jó csapatunk, sok közepes és néhány értékelhetetlen, és ezzel így elvagyunk.

Az a probléma, hogy a langyos vízben a játékosaink is elvannak (meg az edzők és a vezetők is), és eléggé elkényelmesednek. (Tisztelet a kivételnek!)

Nem akarom a váciakat kipécézni, de őket többször is láttam mostanában, nemzetköziben és a bajnokságban is, ezért őket említem.

Láthatóan több játékos komoly súlyfelesleggel küszködik, nem véletlen, hogy nem bírják a heti kettő meccset - akkor mit csinálnának egy világversenyen, ahol kétnaponta játszani kell? Mondjuk ezt láttuk, de nem voltak agyonterhelve.

És hát a Vác még a jobb csapatok közé tartozik, most is bekerülhetnek az első 5 közé a bajnokság végén. Ha náluk ilyen edzettségi állapot van, akkor milyen szakmai munka lehet alsóbb szinteken?

Az edzőképzéssel valami szintén nem stimmel. Szilágyi Zoltán például szerintem nem rossz edző, ő tudtommal részben nyugaton pallérozódott, de helyette a Vác mintha nem tudna - nem akarna? - hozni senkit, így ki lesz helyette?

Németh András, a magyar kézilabda egyik örökös-leválthatatlan szakembere.

Lehet, hogy nincs jobb, nincs más, aki szóba jöhetne? Én nem tudom, csak kérdezem, de mindig ugyanazok az edzők keringenek.

Előzmény: RnD (993)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.31 -1 1 1030

Ez is azt bizonyítja, hogy nem baromira jól összeálltak, amit korábban írt itt valaki, hanem baromira gyenge a magyar bajnokság második fele, amit a tegnapi tévés meccs is igazolt. Mérkőzések feladását  meg kommentálni sem érdemes.

Előzmény: Igazság80 (1029)
Igazság80 Creative Commons License 2021.01.31 -1 2 1029

Ez az Alba egy harmatgyenge keret alig 1-2 épkézláb játékossal. (Pijevic, Triscsuk,Afentáler)

 

Tavaly Deli Ritával egy nagyságrendekkel erősebb kerettel (pl. francia sokszoros válogatott) sokkal jobban bénáztak, ehhez képest a mostani 8. helyen állásuk egészen jó. Mióta idén váltottak, azóta 6 meccsükből 3 győzelem, az egyik Kisvárda meccset azért csak nyerték, pedig az ő keretük jóval keményebb szerintem.   

 

Szerintem az egyik leggyengébb kerettel fél lábbal már szinte bennmaradónak tekinthetőek, nem olyan drámai a helyzet...

Előzmény: Bamberg58 (1028)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.31 -3 1 1028

Ezt is feladtátok? No comment! Fair play, moralitás? Gondolkodj, ez így még csúnyább. Hová fog ez vezetni? Mondjuk egy otthoni vereségre a Kisvárda ellen? Ja, az már meg is volt...nem csodálom.

Előzmény: Miért???? (1022)
van_Persil Creative Commons License 2021.01.31 0 0 1027

Valószínü az van, hogy nem minden fordulónak van jelenleg kiírt idöpontja az MKSZ-nél.

Előzmény: G-T15 (1026)
G-T15 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 1026

 Én törölném az előző bejegyzésem, mert a szövetség oldaláról tájékozódtam, de ott minden csapatnál csak 20 meccs van feltüntetve pedig 26 forduló lesz. Az biztos szerintem, hogy a jelenlegi állás szerinti utolsó 4 fog a kiesés ellen harcolni.  A 4-7 helyezéseket pedig az egymás elleni eredmények fogják eldönteni. Amennyiben valamelyik csapat tud nyerni ezen felül a Siófok ellen, az előrébb végezhet, amennyiben mögötte lévőtől nem kap ki.

Előzmény: G-T15 (1020)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.31 0 1 1025

Sportolásra is alkalmatlan a jelenlegi állapota.

Előzmény: nicko (1023)
Miért???? Creative Commons License 2021.01.31 -1 0 1024

20 pontunk is bőven lehet....

Előzmény: G-T15 (1020)
nicko Creative Commons License 2021.01.31 0 2 1023

eddig is felepitette magat a +20 kiloval..elvonalba max. kieso csapatba kellhet, ha nem kezd fogyni vagy papa profi palya..

Előzmény: Karvaly91 (1007)
Miért???? Creative Commons License 2021.01.31 0 1 1022

Ember! Jó páran nem játszottak,illetve nekünk nem ez a meccs a fontos,gondolkodj,mielőtt írsz....

Előzmény: Bamberg58 (1014)
Miért???? Creative Commons License 2021.01.31 0 0 1021

A rutint a jelenlegi szintre kell érteni,nem a nyugg Bulath egykori jó formájára....

Előzmény: Taliga007 (988)
G-T15 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 1020

 Szerintem a Balaton partiaknak maximum 30 pontja lehet az ellenfeleit elnézve és kis szerencsével a Vácnak is lehet ennyi. A Fehérvárnak szerintem maximum 14 pontja lesz. A Szombathely ha nem nyer Csabán és az Érd ellen, akkor komoly bajban lehet. Az Érd ha megveri a Csabát és nyer Bogláron, akkor szerintem simán benn marad. A Boglár mindkét utána lévővel idegenben játszik, ezért lehet még problémája a bent maradással. A Várda ha nem nyer Szombathelyen és/vagy otthon a Boglár ellen szintén lehet gondja. A Pentele szerintem nyer otthon a Csaba és Fehérvár ellen is és ők is simán NB1-esek a következő szezonban. A Móvár szerintem 10-12 pontot fog szerezni a helyezésük a rivális csapatok elleni meccseken fog eldőlni, ahogyan a Debrecené és az MTK-é is.

RnD Creative Commons License 2021.01.30 -5 5 1019

..és? Ez miért érdekes?

Előzmény: Handie (1018)
Handie Creative Commons License 2021.01.30 -4 0 1018

A Fehérvár a Siófoktól ebben a szezonban már kapott egyszer 42-t is. 

Gojira Creative Commons License 2021.01.30 -8 6 1017

Írsz te helyette.

Előzmény: RnD (1015)
RnD Creative Commons License 2021.01.30 -6 7 1015

Talán nézd meg a meccset és úgy írjál róla. Vagy legalább olvasd el előtte hsz 1009-et.

 

Akkor nem írnál ilyen baromságokat......

Előzmény: Bamberg58 (1014)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.30 -10 3 1014

ALBA FEHÉRVÁR KC–SIÓFOK KC 30–45 (17–23)

 

Még jó hogy összeállt a Fehérvár védekezése.:) Mi lett volna, ha nem áll össze? 60 gól?

Karvaly91 Creative Commons License 2021.01.30 0 5 1013

http://vacinkse.hu/index.php/2019/03/21/tovabb-fiatalodunk/

 

Igen, 2 évre írt alá Paróczy 2019-ben, úgyhogy akkor "szabadon dönthet" nyáron.

 

http://vacinkse.hu/index.php/2020/06/11/szabo-laura-vacon-folytatja/

 

Szabó pedig 1+2 év, tehát gondolom, hogy ő is akkor minden további nélkül távozhat.

Előzmény: RnD (1010)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.30 -2 0 1012

Erdekes lesz a Debrecen kikkel pótolja Deszpotovics és Karsten játékosait.

Lakatos akkor Siófok. Magyar szabad és minőségi átlövő nem igazán van.

Így nagy valószínüséggel külföldi lesz a hírek szerint.

 

RnD Creative Commons License 2021.01.30 -2 6 1011

"...Hogy Szabó Laura hazatér-e felépíteni magát..."

 

Ő nem kölcsönben van Vácon, nem tud csak úgy hazatérni szerintem.

RnD Creative Commons License 2021.01.30 -3 9 1010

"Szerintem is itt inkább az a kérdés a Vác kit akar, nem az, hogy az Érd..."

 

Meglepődnék ha Paróczy vissza akarna menni Vácra, ahol semmibe sem vették. Kényszeríteni meg hiba lenne...mondjuk én úgy emlékszem 2019-ben két évre szerződtek vele.

Előzmény: sosavp (1006)
RnD Creative Commons License 2021.01.30 -5 7 1009

Fehérvár--Siófok: 30-45 (17-23)

 

A hazai csapatból hiányzott Temes, Gerháth Kincső, Utasi Linda és Besszer Borbála, utóbbi három kisebb sérülések miatt (Kincsőnek a bokájával van valami gond....:S) Így belső posztokon nem volt lehetőség a rotálásra, hat játékos volt bevethető, köztük a két beálló (Bardi Fruzsi és VEm, előbbi nemcsak beálló poszton játszott). A Siófok sem nevezte Kobetic-et és Aoustin-t. Szikorát nevezték, de nem lépett pályára, szinte végig Csapó Kincső védett.

 

AZ Alba amúgy sem volt a meccs esélyese, de így egészen képtelen helyzetbe került. Ennek ellenére tisztesen helytálltak, amíg tudtak, a 20. percben még 12-14 volt az állás. Mindez úgy hogy Pijevic a csodakapus csődöt mondott és az első negyedórában pontosan nulla védése volt (tizenkét lövésből). Afentaler szuperül kezdett, huszonöt perc alatt hat gólt lőtt (a 14-ből), ő tartotta meccsben a fehérváriakat, ő és Triscsuk (aki csak két gólt lőtt az első félidőben de jórészt ő irányította a játékot).

 

Óriási rohanás volt szinte végig, a védekezésre egyik csapat sem fordított nagy gondot, és az alig-létező hazai kapusteljesítménynek köszönhetően (Dányi védett néhány lövést de nem többet...) az ellenféltől Kiss Niki (9/10), Tóth Gabi (6/7) és Jezic (7/8) is rengetegszer betalált. Hársfalvi majdnem végig fent volt balszélen és klasszul teljesített (7/9) és Such Nelly is belőtte valamennyi helyzetét (5/5). Húsz perc után már nem volt esély a szoros küzdelemre, 17-23 lett a félidő és az utána következő harminc perc szinte nézhetetlen volt (hacsak valaki nem siófoki gólparádéra számított). VEm egyetlen használható labdát kapott a hatoson, abból gólt is lőtt. Afentaler 10(1)/14(1) stat-tal zárta a meccset, ez mezőnyből 70%, ami nagyon jó.

 

Az Alba következő meccse jövő héten Debrecenben lesz, aztán hétvégén az Érd jön Fehérvárra. Ma a három belső poszton négy játékos játszotta végig a hatvan percet (Triscsuk, Rózsás Dzsozi, Afentaler Sára és Boldizsár Bianka). Ha rövid időn belül nem tér vissza a sérültek közül néhány, a fehérváriakra cudar hetek várnak. (A következő öt héten öt meccsből három hozható lenne teljes kerettel, vagy legalábbis nem esélytelen: Érd, MTK, DKKA......)

 

Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.30 -8 2 1008

Hogy Szabó Laura hazatér-e felépíteni magát, vagy valamelyik "magasabban" jegyzett hazai csapat lecsap rá, az meg kérdés.”

Szabóra magasabban jegyzett csapat lecsap?:) Ebben az állapotában? Minek iszik az ember ha nem bírja?:) A Vác boldog lehet ha megszabadul tőle és visszacseréli.

Előzmény: Karvaly91 (1007)
Karvaly91 Creative Commons License 2021.01.30 -5 0 1007

Igen, erre utaltam én is, hogy ha Paróczynak még érvényes váci szerződése van jövőre, akkor tuti visszarendelik. Hogy Szabó Laura hazatér-e felépíteni magát, vagy valamelyik "magasabban" jegyzett hazai csapat lecsap rá, az meg kérdés.

Előzmény: sosavp (1006)
sosavp Creative Commons License 2021.01.30 0 0 1006

Szerintem is itt inkább az a kérdés a Vác kit akar, nem az, hogy az Érd.

Előzmény: Karvaly91 (1003)
sosavp Creative Commons License 2021.01.30 0 1 1005

Hihetetlen mit játszott Walfisch a meccs végén, az érdiek utolsó 4 gólját ő lőtte, de az utolsó 7-ből is 6-ot.

 

Előzmény: Karvaly91 (1002)
Handie Creative Commons License 2021.01.30 0 0 1004

Mindenesetre Walfisch Merci fontos pontokat szerzett az Érdnek. 

Karvaly91 Creative Commons License 2021.01.30 -3 0 1003

Paróczy kölcsönben van elv, ha 22-ig szól a szerződése, akkor tuti visszarendelik. 

Előzmény: RnD (1001)
Karvaly91 Creative Commons License 2021.01.30 -2 0 1002

Kisvárda - Érd 21-22.

 

Izgalmas, szoros meccs volt, rengeteg hibával mindkét oldalon, az Érd dobta az utsó 4 gólt, Walfisch a dudaszókor döntötte el a meccset.

RnD Creative Commons License 2021.01.30 -4 3 1001

Miért kellene az Érdnek Szabó Laura....? Pláne Paróczy helyett, aki a három legjobb játékosuk egyike...?

Előzmény: ZLajos (999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!