Keresés

Részletes keresés

Lord Sage Creative Commons License 2005.04.08 0 0 589
közvetlen járata csak a Wizzair-nek van, ez keddenként fog indulni (és érkezni), indulás reggel 6-kor Ferihegy 2-ről, érkezés 8:30 Palma de Mallorca (gondolom több reptér ott sincs amúgy). Szeptember 13-án jön vissza azthiszem az utolsó gép.
Előzmény: kelgyo (587)
-utazo- Creative Commons License 2005.04.07 0 0 588

 

 

Szia!

 

Persze, hogy el lehet jutni. Csak időben kell lefoglalni!

3 tippem van:

 

1) www.fapados.lap.hu

 

2) vista

 

3) budavartours

 

Utolsó két utazási irodában akár telefonon, vagy e-mailen kérésre is kinézik neked, hogy melyikkel mennyiért tudtok menni! (Persze több irodában is, de ők korrektek és jók)

 

Főleg Playa de Palma-ra, de a repteret is kiválaszthatod (legfeljebb átszállással jutsz el Mallorcára).

 

Szia!

 

 

Előzmény: kelgyo (587)
kelgyo Creative Commons License 2005.04.07 0 0 587

Sziasztok,

 

valaki meg tudja mondani, hogy Mallorcára, fapados járattal is el lehet jutni?

Ha igen, akkor az hol landol, melyik városban?

 

Üdv, mindenkinek.

artur1 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 586

Szia!

 

Szerintem a Magyar Szemmel c. könyvet érdemes megvenni, rengeteg hasznos infó van benne, az egy nagyon jó könyv, már épp ideje volt, hogy megjelenjen.

 

Üdv

Előzmény: agipa (585)
agipa Creative Commons License 2005.04.07 0 0 585

Helloka!

 

Azt olvastam a korábbi hozzászólásokban, hogy 2 könyvet érdemes megvenni Mallorcáról! Az egyik a Marco Polo-féle, a másik a Magyar szemmel sorozaton belül kiadott könyv! Tudja valaki, hogy melyik a jobb? Melyiket érdemes megvenni?

Köszike a segítséget!!!

 

Ági

ágizoli Creative Commons License 2005.04.06 0 0 584
Sziasztok!A férjemmel június 3-án indulunk két hétre mallorcára a neckermannal.Az elsé héten Sa comán foglaltunk szállást,a sa coma apatmannhotelbe,all inclusive ellátással,a második héten el arenalba a san diegoba.Kérdésem az lenne, tud-e valaki valamilyen infóval szolgálni erről a két szállodáról?Kiváncsi lennék arra is ,hogy a két helyen sekély-e a víz?Sajnos most kaptam az utazási irodától meg a gép indulási és érkezési időpontjait,hát egy kicsit elszomorodtam.Modjuk,ha hamarabb olvasom a fórumot,akkor korábban is megtudhattam volna,hogy délután indul,és éjszaka érkezik.Ez kész kiszúrás,ugyanis a rémálmom az ,amikor utolsó nap már kiraknak tízkor.és a kofferral,meg más holmival együtt görcsölve várod a 30 fokba a hazaindulást.Tuja-e valaki,hogy a san diegoba be lehet-e rakni biztonságosan a koffert indulásig?Ez némiképp megoldaná a helyzetet.Mert a costa braván az egyik szállodába,csak úgy tudtuk berakni,hogy csak az nem tudta volna elvinni,aki nem akarta.Mindenki számára hozzáférhető volt.Előre is köszönöm a segítséget! Ági /Imádom Spanyolországot/
HP13 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 583
Sziasztok. Tegnap es ma bejartuk a sziget deli oldalat. Gyonyoru :) Majd otthonrol tobbet irok
Lord Sage Creative Commons License 2005.04.06 0 0 582
hát valami módon át kéne jutni :)) Ha esetleg van valami több infó a busz/vonat párosról, megköszönném.

A taxis infót amúgy a reptér oldalán írták, onnan vettem.
Előzmény: dUpLo (581)
dUpLo Creative Commons License 2005.04.06 0 0 581

helo

 

a taxirol: csomagoker meg penzt plussz tolem/tolunk nem kertek soha, az hogy mennyi a kilometerdij az is egy dolog, a repterrol arenalba (playa meg a hotelek) kb 15 euroert visznek el, meg vissza is:)

autoberles bent a varosban  (arenal-canpastilla) 25-30 euro/nap, (kiskategoria)

 

a masik oldara nem tudom mennyi a taxi de nem olcso, van vonat is meg busz is de egy kisse bonyodalmas, nem erdemes erre epiteni szerintem

Lord Sage Creative Commons License 2005.04.06 0 0 580
OFF:
tudtad, hogy a Kanári szigeteknek semmi köze a kanári madárhoz? :) Én mindíg azt hittem, hogy ott sok madárka lehet, de aztán felvilágosítottak, hogy a latin kutya szóból ered a név.

ON:

Megnéztem az autó bérléseket (nagyon jó, hogy közvetlen kereső van pl. a Wizzair oldalán is), a reptérről felvehető autók alap kategóriája egy napra 40 euro körül indulnak (volt egy napra 850-ért is egy Merci :))
Megnéztem a taxit is, bár azt nem tudom, hogy át is visznek-e minket az északi oldalra, vagy ez csak helyi érdekeltség, de azt írták, hogy hétköznap 0,49 euro / km, 2,30 euro ha reptérre vagy reptérről mész/jösz, és még valami 0,3-4 valamennyi csomagonként (ez furcs, hogy csomagért kell fizetni külön). Így kb. 10.000 forint lenne átjutni a túloldalra a reptérről, csak oda, ennyiért viszont már autót is bérelhetnénk egész napra, csak épp az a baj, hogy azt a reptéren kéne utána megintcsak leadni, hiába mennénk át vele.

Van esetleg busz, ami átvinne? A leírásban nem találtam.
Előzmény: -utazo- (579)
-utazo- Creative Commons License 2005.04.05 0 0 579

 

Szia!

 

Válasz 2 kérdésedre:

 

1) Már leírtam volna, hogy hol van az a "Maldív szigeteki" rész, de nem tudom, mert abszolút véletlen, bonyolultan összekeveredve tévedtünk oda! (eleve is eltévedtünk.). Úgyhogy sajnos tényleg nem tudom!! Valahol a Cala Pi részen (amit az Artur1 írt) lehetett, mert azt kerestük! Egyébként az tényleg nagyon szép!! (az is). 5-6 nap múlva vissza akartunk menni, de már nem találtuk. (akkor viszont megtaláltuk Cala Pi-t). Tehát nézegessetek be mindenhová, mert a kis eldugott részekből hihetetlen öblök és partok bújhatnak elő! Ott egyébként alig voltak, és egy teljesen kietlen úton jutottunk oda (vékony betonozott út, nagy mezők, földek között, letérve a főútról).

2) Természetesen Tenerifén is jártunk (idén is megyünk), szinte ugyanaz! Mallorcán több látnivaló van (több kultúrális program). Tenerifén viszont melegebb van, kicsit párásabb a levegő. Szerintem. Mi mindig szeptemberben megyünk Spanyol területekre, akkor pl. Mallorca tökéletes időjárásügyileg. (Legalábbis Én nem bírom, amikor 500 fok van és kilencszázezren vannak mindenütt, ezért kellemesebb nyár végefelé menni). És Tenerifén több gagyi van, Mallorcán azért minőségibb dolgokat is lehet vásárolni (főleg a fő- és belvárosban). És ami fontos, Tenerife mesterségesen kialakított sziget (Én ezt éreztem végig), nem voltam elájulva tőle, de azért persze nagyon jó volt. (mindig azt hittem azelőtt a Kanári Szigetekről - már a neve miatt is -, hogy olyan lesz, mint Miami: tisztaság, szabadságérzet, természetesség, pálmafák mindenütt, stb...) Persze ez viszonyítás kérdése, pl. a Barátnőmnek nagyon bejön. (Ő viszont nem volt Miami-ban). Na mindegy. Mallorcához képest Tenerife is tud nagyon koszos lenni, nem egyszer láttam az utcán patkányt, csótányt! (Las Americasban, Costa Adeje határában, a forgalmasabb sétálórészeken). Magyarul ennyi pénzért mindkettő hely megéri. Szinte ugyanaz! Szerintem. Talán Tenerife egy kicsit jobb (a túristák miatt, megoszlik a nemzetiség), ezért megyünk most is oda. (Elvették a németek a kedvem egy időre Mallorcától!).

 

Tehát menjetek el egyszer oda is (Ten-re). Mondjuk jövőre, mert akkor pont cserélik a homokot a partokon, friss, tiszta lesz. (ez is egy ok)

 

 

Előzmény: rhondasag (547)
Lord Sage Creative Commons License 2005.04.05 0 0 578
köszi, mint írtam, jegy van, mivel Wizzair érdekeltség megvan :)
Előzmény: y42 (577)
y42 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 577

Mallorcan a taxik a szigeten belül szabott díjszabással dolgoznak.

Budapestről közvetlen menetrendi repülőjárata csak a Wizzairnak van.

Jegyet a net-n keresztül is tudsz foglalni.

Előzmény: Lord Sage (576)
Lord Sage Creative Commons License 2005.04.05 0 0 576
hát végülis gondoltam, hogy nem Wizz, mert nem tudok róla :) Viszont a Tensi lehet fog kötni vagy már kötött is szerződést a Wizz-zel, de ez másik történet.

Lényeg, hogy akkor e szerint arra nincs túl sok esélyem, hogy pont akkor menjen TUI csoport is oda, ahova mi és akkor amikor mi. Van esetleg olyanról tudomás, hogy a reptérről taxi vagy hasonló átvigyen minket? Vagy az drága móka lenne?
Előzmény: V42 515 (574)
V42 515 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 575

A Los Principes elég nagy szálloda, a tengerparton. A főúttól egy másik utca/épületsáv választja el. A forgalom zaja minimális. Éjszakánként a szállóban vannak zenés programok, úgy kb 11-ig. Javaslom, hogy ne medenceoldalra kérjétek a szobát, ha ez esetleg zavar.

 

A fentiektől függetlenül azt gondolom, a Los Proncipes és környezete igencsak a nyugisabb szállodákhoz tartozik!

Előzmény: Lord Sage (571)
V42 515 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 574
A TUI SkyEurope-pal repül!
Előzmény: y42 (572)
y42 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 573

Húúú! Ez nem jött össze.

 

A lényeg:

 

PMI:

 

Csütörtök 06.19-től 09.29-ig ind.:10.00 érkezik 12.35 Bérlő irodák: Unitravel, Isram Hungary, Bella Tours, Thomas Cook Air

 

Péntek 06.03-tól 10.07-ig ind 16.45 érkezik 19.20 Bérlő iroda: Thomas Cook Air

Előzmény: y42 (572)
y42 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 572

PALMA DE MALLORCA (PMI)

</P>

06.16 - 09.29

</P>

</P>

Unitravel, Isram Hungary

Bella Tours, Thomas Cook Air

</P>

06.03 - 10.07

</P>

</P>

Thomas Cook Air

Ez a MALÉV menetrend.

 

A TUI nem tudni kivel repül.

A Neckermann Thomas Cook "álnéven" fut.

Előzmény: Lord Sage (571)
Lord Sage Creative Commons License 2005.04.05 0 0 571
Hát amennyiben esetleg az általad is ajánlott helyre mennénk, akkor az kicsit arrább van a reptértől, de ez nem feltétlen baj :) Viszont a reptéren autót bérelni jóval drágább, mint a helyiektől akiket korábban sokan említettek, nem?

Azt nem lehet tudni, hogy a TUI most átrakott indulási időpontjai Wizzair járatokra vannak-e? Mert hogy a Wizz megy reggel 6-kor, és ha így van, akkor esetleg be lehetne fizetni a TUI-hoz egy reptér-hotel transzferre :) Ennek utánajárok.

Egyébként Los Principes környéke milyen? Megfelel olyan elvárásoknak, hogy nincs hajnalig tartó alvásgátló buli a környéken? :) Ilyesmiből kapunk néha a szomszédainktól, most pihenés lenne a cél :))
Előzmény: V42 515 (570)
V42 515 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 570
Ha kocsit béreltek (márpedig saját szervezésű út esetén ez logikusnak tűnik; kivéve ha a szállás a reptér közvetlen közelében van), a csomagot a kocsiban hagyjátok, és du 2-ig úsztok egyet... :-)) De van esély arra, hogy már hamarabb is kaptok szobát, hiszen ha a gép korán jön, az előző "turnus" is korábban megy el... Bár ez nyilván nem teljesen így van, mert lehet, hogy az adott szállóban az előző turnusban nem is voltak magyarok, de nagy átlagban igaz, hogy a gépek egész nap jönnek-mennek...
Előzmény: Lord Sage (568)
ada27 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 569
Lefoglaltam a szállást. Szept. 2án indulunk. Hotel Leo. Tud róla valaki valamit?

Lord Sage Creative Commons License 2005.04.05 0 0 568
attól tartok egy kicsit, hogy mivel ugyebár mindenképp Wizzel megyünk, ami elég korán ott lesz, így nem tudom, hogy mikortól lehet átvenni a szobákat odakint, ha esetleg a szokásos dél - 2 óra körül, akkor addig mit csinálunk a csomagokkal
Lord Sage Creative Commons License 2005.04.05 0 0 567
jól emlékeztem, meg is van.
Előzmény: Lord Sage (566)
Lord Sage Creative Commons License 2005.04.05 0 0 566
köszönöm, biztosan olvastam, mert végigrágtam az összes hozzászóláson, de akkor nekiugrom megint :) Ez volt a 40-es hsz körüli, ugye?
Előzmény: V42 515 (565)
V42 515 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 565

A Grupotel Los Principest maximálisan ajánlom. Olvasd el 2 évvel ezelőtti hozzászólásom.

 

Szálloda foglalás: www.grupotel.com (nem tudom, a nyári foglalási lehetőségek fenn vannek-e már)

Megközelítés: reptéri bérautó a legegyszerűbb szerintem.

 

Ha a leíratkon kívül van kérdésed a Los Principesről, szívesen válaszolok!

Előzmény: Lord Sage (564)
Lord Sage Creative Commons License 2005.04.05 0 0 564
Sziasztok!

Szeptember környékén mennénk mi is, viszont nekünk repjegyünk már van, legalábbis a lehetőség (Wizz munkakapcsolat) 2 főre bármikor.
A kérdés erre is vonatkozik, érdemes-e itthoni utazási irodáknál érdeklődni egyéni utazásos ajánlatokról vagy inkább a kiszemelt hotelt felkeresni? Ha egyénileg utazunk, a reptérről milyen módon jutunk el a szállóig?
Első ránézésre ezeket a szállókat néztük ki, ötletet merítve tőletek ;)

- Grupotel Orient
- Aparthotel Esmeralda Park
- ApartHotel Eden Playa
- Grupotel Los Principes

Esetleg ezekről valakinek plusz infó a leírtakon kívül? Képek alapján nagyon szépek.

Angolul beszélünk, így valami ehhez illő hely kellene, inkább nyugisabb övezetben. Valamennyire fontos a szállás/ellátás, ne ez legyen az utazás negatív pontja :) Illetve egyáltalán ne legyen negatív pont :) Javaslatotokra autó bérlés igen valószínű.
V42 515 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 563
2 éve mi az északi parton voltunk (Alcudia környékén), és kocsival mentünk el Mesquidába: valóban csodálatos! Ott mentünk el kocsival az Általad említett Viva Cala Mesquida Hotel mellett, elég jól néz ki... Amit én még nagyon nézegettem idénre (Neckermannos katalógusból), az Iberostar Cala Barca, a Cala Mondrago öbölnél, de végül is nem emelett döntöttünk, maradtunk a TUI-nál (2 évvel ezelőtti pozitív tapasztalatok és a repülő menetrend miatt)
Előzmény: y42 (562)
y42 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 562

Amikor tavaly a Malévvel repültünk, akkor azért az indulási időre még rátett egy óra késést is, így nem csak a vacsorár, de még az éjféli szendvicset is lekéstük a hotelben:-))

Aki esetleg családdal (gyerekekkel, akár egészen kicsikkel is) szeretne Mallorcára utazni, annak nagyon javaslom a Viva Cala Mesquida Hotelt (Neckermann). Valóban egészen kis gyermek barát, csendes, kulturált, gyönyörű tengerparttal egy természetvédelmi területen. A sziget észak-keleti részén található.

Előzmény: V42 515 (561)
V42 515 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 561
Jogos!
Előzmény: y42 (560)
y42 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 560

Reggel 6 órakor a Wizzair repül PMI-re keddi napokon június 21-től.

A MALÉV charter menetrend szerint pénteki napon 16 óra 45-kor indul PMI-re

Előzmény: V42 515 (559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!