Keresés

Részletes keresés

cliffgreen Creative Commons License 2023.06.18 0 0 87532

A futástelejsítményről nem tudok biztosat mondani, az órában ennyi van, de az általános állapot alapján reálisnak fogadtuk el (tapasztalt ismerőssel néztem meg). Nem egy lelakott gép:

- futómű jó, 2000km után az egyik telószimering adta meg magát

- fékbetétek nem kopottak, tárcsák sem

- a fékrásegítős ABS működik, a lecserélt fékfolyadék nem volt gyanús. A kulplungban sem

- váltó rendben van, hidegen hangtalan, melegen klattyan

- szöghajtás nem kotyog, tapogattuk másokét, ott volt érezhető kottyanás

- 2020 szeptemberi "BMW mit ABS" akku

- olaj túl volt töltve, de tiszta volt - a magyar nepper cseréltette behozatalkor (matrica alapján)

- az egyik trafó rossz volt, nepper cserélte

- indításkor benzinködöt nyomott ki, de nem kékes füstöt

 

A használt vásárlás rizikós, pláne ismeretlen előélettel. A fentiek alapján arra gondoltam, a motor/keverékképzés környékén lehet valami gubanc, de nem súlyos.

 

Ma egy csapattal motoroztunk, nekem a komfortosnál jobban kellett tepernem hogy tudjam tartani a lépést, sok előzgetés, utazó 120 körül de többször 140-150. Erő rendben van, könnyen viszi. 

A túra elején teletankoltam, 180km után újra, próbáltam ugyanaddig: 5,7l 

 

A túra előtt a jobb oldali szívótraktust újra megdörgöltem acetonos ronggyal (féktisztító nem viszi), 300km után látható, hogy elindult a sárgás lerakódás. 

A felső szelepszáron látok trutyit, nekem az a gyanús.

Összehasonlító kép előtte-utána lentebb.

 

A gyertyákról szintén kép, túra előtt, 2ekm után

 

A fojtószelep előtt tiszta, tehát a kartergázt kizárnám a lépből.

 

Érdekes, hogy leállítás után benzinnedves a fojtószelep (a hengerfej meleg, abból elpárolog). Ellenőrzöm majd az injektorokat, nem csöpögnek-e be?

 

Az olajszint lejjebb ment, értéket nem tudok mondani.

 

Tehát a tervem továbbra is a szelepszárszimeringek cseréje ill. az égéstér tisztítása. Nekem a dugattyúgyűrűk nem gyanúsak, érdemes-e őket piszkálni?

 

A kompressziómérő pontosságáról nem tudok nyilatkozni, csak összehasonlításra jó:

- fűnyíró: 7bar

- Astra 1,4 szívó: 14,5bar

- Jawa 350: 12 bar

- BMW 16,5 bar

 

Tippeket, javasalatokat örömmel fogadok.

 

 

Előzmény: befaster (87529)
cliffgreen Creative Commons License 2023.06.18 0 0 87531

De, jó lett, de továbbra is probléma a kokszolódás.

De nem tudom már szétszálazni, mert akkor több mindent csináltam, mi volt a döntő momemntum. Gázadásra előtte toprant azóta rendesen reagál.

Most az egyik oldalt megint megtakarítottam, el is ment kicsit a szinkron.

Bővebben mindjárt.

Előzmény: HorváTH 69 István (87528)
befaster Creative Commons License 2023.06.18 0 0 87530

most olvastam amiket írtál, na ez sztm is nagyon helytálló , 16bar, kizárt. 

Előzmény: tcaoe (87517)
befaster Creative Commons License 2023.06.18 0 0 87529

Na ezt kivégezték, ez  40e futott moci? soha nem cserélték az olajat? vagy mi a kátányos redva van belesűrősödve? 6.5lit fogyi 120nál,?

16bar kompr?  jó az a mérő?  sok türelem és hozzá értés kell , hogy ez tényleg 1 normálisan működő moci legyen, 

Előzmény: cliffgreen (87526)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.18 0 0 87528

Tehát , akkor a tiéd sem javult még meg ? 

Előzmény: cliffgreen (87526)
cliffgreen Creative Commons License 2023.06.17 0 0 87527

Köszönöm, privátban megkereslek.

Előzmény: zöld_I (87525)
cliffgreen Creative Commons License 2023.06.17 0 0 87526

Én azt mondanám, a tisztaság valószínűleg szükséges, de biztosan nem elégséges feltétel.

Ráadásul csak kívülről tisztogattam meg a csatornákat, a szelepekre nem látok rá szétszedés nélkül, nem tudom mekkora csimbók van a tányérokon. A gyertyanyílásokon az látom, lerakódás van az égéstérben is, de hogy micsoda és milyen vastag, azt nem.

 

A képeken látod, nálam brutál lerakódás volt, nem láttál át a fojtószelepek mellett alapjárati helyzetben. A mellékelt képen tisztítás közben látszik, hogy a fojtószelep éle mellett egy kis hupli alakult ki, ami kis nyitásnál zavarni tudja az áramlást. 

 

A szinkronizálás azt jelenti, hogy üzem közben nyomást mérünk a szívócsonkban, ami végülis a motor szívóhatása és az áramlási ellenállások eredője lesz, és elég sok tényezőtől függ. Mi minden lehet, ami ebbe beleszólhat? Mi az ami rövid távon el tud mászni?

Fojtószeleptengely lötyögése?

Túl feszes a bowden, nem megy stabilan az ütközőre?

 

Nálam az is játszik, hogy először nem láttam át a BMW-n, hogyan kell csinálni, pl. alul túl lazák voltak a bowdenek, nem működött a hidegindító kar. 

Tehát nem biztos, hogy csak a gép volt a hibás :)

 

 

 

Előzmény: HorváTH 69 István (87520)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.17 0 0 87525

Van Dreibondom,  meg szelepszárszimmeringeim, ha elszánod magad. Megvettem, mert azt hittem, nekem is le kell kapnom a he gereket, de nem a hengertalptól jött az olaj :)

Illetbe hfejtömítésem is van, de a 2002 előttiekhez, az sztem Neked nem jó.

Előzmény: cliffgreen (87524)
cliffgreen Creative Commons License 2023.06.17 0 0 87524

Köszönöm mindkét tippet!

 

Megnézegetem a videókat, mennyire komplikált levenni a hengereket? Azt már látom, hogy gyűrűfogó a levételhez, összehúzó a visszaszereléshez és Drei Bond 1209 tömítőpaszta a hengertalphoz szükségeltetik pluszban. Meg egy tömítőalátét a láncfeszítő sín rögzítőcsavarjához.

 

A kartergázcsövet mondta már más is, csak nem tudtam, hogyan férjek hozzá. Most azt eszeltem ki, hogy kihúztam a szívócsonkokat a légszűrőházból, így tükörrel látom a betorkollás környékét, de okosabb nem lettem. Enyhe olajfilm van.

Viszont járó motornál is megnéztem, szaga van, látszani nem látszik semmi (mondjuk kékes köd), de kézzel benyúlva jól érzhetően szuszog.  

Nagy gázadásra brutál hangja van :)

Előzmény: T1OK3 (87521)
tux Creative Commons License 2023.06.17 0 0 87523

GS váltó saga utolsó, befejező rész.

Mindenki kifújhaja a levegőt. Ma vettem egy hibátlan váltós 2018-as GS-t. TFT-s, összes extrával, gyárilag alacsonyított, leér mindkét lábam telitalppal normál cipőben is. 29e km, vezetett szervizkönyv, szép állapot. Ez a hatodik vizes GS, amivel mentem, és egyiknek sem volt ilyen jó a váltója. Az 1250hez képest rövidebb úton jár és könnyebben klattyan sebességbe, a gyorsváltó is jó mindkét irányban. Ez sem Triumph Tiger 900, de bőven elfogadható. Egyik fórumon azt olvastam, hogy a BMW gyárt jó és rossz váltási érzetű váltókat. Ami rossz, azt nem lehet megjavítani. Eddig nem hittem, hogy igaz, csak reméltem. Mert nem mentem még jóval. Most már elhiszem és örülök, mint majom a micsodájának.
Ugyanitt közepesen szar váltós 2022-es 1250-es GS 12e km-el nemsokára eladó lesz.

T1OK3 Creative Commons License 2023.06.17 0 0 87522

ill. 100-120-as tempónál.

Előzmény: T1OK3 (87521)
T1OK3 Creative Commons License 2023.06.17 0 0 87521

Ha már lent vannak a hengerfejek, én lehúzgálnám a hengereket is és ránéznék a gyűrűkre! A henger nem kopik a nicasil bevonat miatt, de a gyűrűk kophatnak.

De mindenek előtt a kartergázcső ellenőrzésével kezdeném, esetleges dugulás miatt!

 

A fogyasztásnak 5,5 liternél nem kéne többnek lennie 10-120-as tempónál.

Előzmény: cliffgreen (87515)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.17 0 0 87520

"Ami gondot okozott, hogy mindig elmászott a szinkron pár száz km után"

 

 Ez megoldódott ? Mert nekem a tisztítás után is csinálja a motorom :( 

Előzmény: cliffgreen (87515)
A_Kupec Creative Commons License 2023.06.16 0 1 87519

Volt már pár ilyen a kezemben, de még egyikben sem láttam ennyi ganét.....ez nagyon durva

Előzmény: cliffgreen (87518)
cliffgreen Creative Commons License 2023.06.16 0 0 87518

Köszönöm a részletes választ!

 

U-csöves manométer + víz: tudom, mire gondolsz, többször belekóstolt már, mikor az egyik oldalon lecsúszott a cső, de a relatíve hosszú tömlő miatt és a szűkület miatt a szívócsonknál csak kis mennyiséget szívott ki, problémát nem jelentett. Nálam annyit és olyan gyorsan nem tud beszívni, hogy vízütést kapjon, vagy ilyesmi. (10-es tömlő szűkítve 6-osra, és abba tettem valami fojtást is). 

Egyébként a csillapítása teljesen rendben van, nyugodt, de gyorsan reagál.

 

A légszűrőházat tavaly kipucoltam, az most száraz, akárcsak a szívócső. Tapintásra is. 

 

A fojtószeleppotit 300mV-ra állítottam alapjáraton, ahogy a Powerboxer írta. Előtte 1,3V volt

Érdemes lejjebb menni? Nyilván nem addig, hogy ne vegye észre a gázadást. :)

https://www.powerboxer.de/gemischaufbereitung/390-4v1-drosselklappe-potentiometer-einstellen

 

Ok, az árakat tudomásul veszem. Köszönöm a tanácsokat. Eddig főleg autóhoz rendeltem, ott mások az arányok. 

Azzal is tisztában vagyok, hogy akinek van pénze majomra, annak legyen banánra is. :)

 

Nem gondolnám, hogy a motor kuka lenne, de egy 17éves motoron azért lehetnek öreg szimeringek illetve ha a szívócsonkban vastagon áll a genya, akkor az égéstér is hasonló lehet. A kipufogó és a katalizátor is vastagon kormos volt - tiszta lappal akarok indulni.

Arra nem számítok, hogy a szelepekkel baj lenne, de hát ugye a km-re nincs garancia. Majd tudósítok.

Ízelítőnek pár képet beteszek a kiinduló állapotról.

 

A fogyasztást sikerült lejjebb tornáznom, volt 5 liter is, mikor lassú csapattal mentem, most 6,5-re saccolom egy országúti menet után 100-120(-140)-es tempóval, utassal. Nagy baj szerintem már nincs, finomítani még lehet. 

 

Az 1200-es injektoroknál érdemes párosítottakat rendelni Tilltől?

 

Köszönöm!

 

 

 

 

Előzmény: tcaoe (87517)
tcaoe Creative Commons License 2023.06.16 0 0 87517

Szia!

 

Akkor:

 

1. pont: az U-csöves manométerbe szigorúan kétütemű olaj megy. Elég egy óvatlan mozdulat, hogy kirántsa belőle az összes folyadékot, és akkor lesz csodálkozás, ha víz volt benne. Másrész van annál pontosabb műszer, mégpedig azok, amiknél egzaktan egy kezelőszerv állítja a csillapítást. Az olcsóbbak közül pl. a Twinmax.

 

A légszűrőházat is kipucoltad? Mert azt szokta telehordani olajjal elég rendesen az összes. És mivel a nagy csöveseknél gyors az áramlás, még olyan sincs, hogy a szűkítőnél lerakódik valami. Maximum egy kicsit nedves a cső belseje. És a fojtószelepen sincs semmi.

Ha amúgy nagyon mocskolja magát, annak az elsődleges oka a szelepszárak tömítése szokott lenni, de leginkább a nem megfelelő olaj. Vagy jó minőségű ásványi 20W-50, vagy a gyári olaj kell bele.

Meg persze négy jó gyertya és négy jó trafó.

 

Ennél a Motronicnál (is) nagyon is számít az abszolút érték, csak kevésbé mint a korábbinál, ahol az egy-az-egyben megadja a befecskendezett mennyiséget. Ha a nullája nem 0 mV, akkor dúsabban fog járni. Elég megnézni pl. egy JG chip jellegmezőit, vagy belegondolni, hogy a levegőhőméréklet ellenállásával mennyit lehet játszani vele.

 

Mondjuk kb. 7 liter az egyáltalán nem sok, ha kergeti az ember és gyári befecskendezői vannak.

Az olajfogyasztás teljesen normális.

 

16 bar az mérési hiba. 12 lehet, de az is valószínűtlen. Amúgy igazán az abszolút érték nem nagyon számít, ez egy szánalmasan pontatlan mérés mindenképpen, a lényeg az, hogy a két henger között ne legyen 1 barnál több eltérés.

 

Két darab hengerfejtömítés amúgy 35 ezer forint, és az ilyen teljesítményű motorok között ez kifejezetten olcsó. Meg hát 300 ezer kilométer alatt kell maximum egyszer cserélni őket, mennyibe kerüljenek?

Nem csak a BMW-re érvényes, hogy nem érdemes semmiféle utángyártott motoralkatrésszel játszani. Csak míg más márkáknál mondjukúgy rákényszerül az ember az utángyártottra, mert a gyári már nem létezik, vagy hónapok alatt jön meg, ezekhez van minden pár nap alatt.

Az összes eredeti alkatrészeket áruló alkatrészárus katalógusa olyan, hogy alvázszám, és ott a motorod. Az összes alkatrésszel, de szó szerint az összessel, minden csavart és alátétet meg tudsz rendelni.

 

Amúgy ha elfogadsz egy tanácsot: vegyél bele két 1200-as injektort, állítsd be, járjál vele. Ha a 40 ezernél hengerfejet kell leszedni, meg szelepeket csiszolgatni, akkor az a motor eleve kuka.

Mivel ezeknek a motoroknak viszonylag kevés alkatrésze meg tönkre, és azokat elég munkaigényes/drága cserélni, viszont a csere után meg sok tízezer kilométerig jók, hát nem hiszem, hogy sokan akarnának össze-vissza utángyártott alkatrészekkel szórakozni. De kuplungból pl. van utángyártott, fékekből és szűrőkből is. Ez utóbbiakat pl. akár a nagyobb autósboltokban is meg tudod venni.

 

 

 

 

Előzmény: cliffgreen (87515)
cliffgreen Creative Commons License 2023.06.16 0 0 87516

Tehát 210km után 15 liter. 150 azért már durva lenne :)

Előzmény: cliffgreen (87515)
cliffgreen Creative Commons License 2023.06.16 -1 1 87515

Sziasztok!

 

Röviden bemutatkoznék, a jövőben szeretnék (főleg szerelési témákban) tapasztalatot cserélni.

Tavaly beléptem a bokszeresek táborába egy 2005-ös R1150R Rockster megvásárlásával.

 

Mindig érdekelt a bokszer, kívülről szürreálisak a kiálló hengerek, ijesztőnek tűnt a mérete - de belülről nagyon kezes, alacsony a súlypont, jól terelgethető.

 

Külföldről lett behozva, óraállás 40ekm, ami kb. reális is. 2016-os vadi új gumikkal, szerintem sokat állt. Elhasználódás nem látszott rajta, hátsó kerék sem lötyög. Viszont az állás miatt elhanyagoltnak tűnt, nem ment az egyik henger (trafóhiba), látszott, hogy kéri a törődést.

 

A karbantartást megcsináltam, a Powerboxer.deoldalt rongyosra olvastam.

A fékrásegítős ABS fékfolyadékcseréje elég pepecs munka, de a gyári leírás alapján megoldható.

 

A szinkronnal és a fogyasztással gyűlt meg a bajom. Azért mikor kigyullag a lámpa 210km után és tankolok 150 litert, az mellbevágott.

 

Rövid kísérletezés után az U-csöves manométer mellett döntöttem, egy 2m magas oszlopra "futtattam" fel 10-es átlátszó tömlőt, vízfestékes színes vízzel jól látható. Skála nem kell, mert a különbség érdekes.

1bar nyomás = 10m vízoszlop, tehát 10mm = 1mbar - ennél pontosabb műszer nem nagyon van, és ez nem tud elromlani. :)

 

Sokat fogyasztott, gázadásra torpant. Rájöttem, hiányzott a kódolódugasz, gyártottam egyet. Lambdaszonda full korom volt, kicseréltem.

 

Ami gondot okozott, hogy mindig elmászott a szinkron pár száz km után. Rájöttem, tiszta ragacs meg fekete lerakódás a szívótraktus. Mikor megvettem, túl volt töltve olajjal, olajcserekor kínosan ügyeltem rá, hogy max alatt maradjon. Mindent kipucoltam a szelepekig.

A fojtószelepérzékelőt a skála elejére állítottam, sokkal feljebb volt. Ennél a Motronicnál az abszolút helyzet nem érdekes, áramtalanítás után, gyújtás ráadásakor teljes gázt kell adni, akkor megtanulja a két végállapotot.

Azóta szépen megy, ugrik a gázra. Fogyasztás változó.

 

Eleinte nagyon rázott 110km/h körül, ez enyhült. Ez akár a dugattyúlerakódások miatt is lehetett...

 

Most ismét belenéztem, a újra fekete a fojtószelep után. Előtte száraz és tiszta, tehát a mocsok nem a légszűrőházból, kartergázból jön. Gondolom, a szelepszárszimeringek a ludasak.

Továbbá a kompresszió a 16bart meghaladja, bár csörgést nem hallottam.

Lehet a műszer rossz, de a fűnyíróban 7 bart mér, tehát a BMW mégiscsak nagyobbat sűrít.

 

A tervem a hengerfej levétele, lerakódások eltüntetése, szelepek ellenőrzése/becsiszolása, szelepszárszimeringek cseréje. Utána meg kell szűnjön a feketeség.

 

Valamennyi olajfogyasztás van, precízen nem tudom, 1-2 deci 1000km-en. Füstöt nem látok, enyhén kékes hidegen alapjáraton, lámpával megvilágítva.

 

Szóval itt tartok, szívesen eszmét cserélek illetve nekem is lenne pár kérdésem.

 

Elsőnek: mellbevágtak az alkatrészárak, 40eFt két db hengerfejtömítés pl. Egy ismerősöm ígérte, hogy segít, de amúgy hol érdemes rendelni? Ráadásul elég hevenyészettek a katalógusok, ha beírom a motortípust, nem talál semmit, ha pl. az Athena cikkszámát beírom, az van, de szerintük csak az 1200-hez való...

Szóval azt hittem, sok BMW van, sok helyen van alkatrész, de az alkatrészellátása mégsem egy Opel Astráé...

 

Köszönöm!

 

 

 

tux Creative Commons License 2023.06.16 0 1 87514

De gondolom Észak-Kóreában sem mindenki akarja hallani, hogy máshol valami jobb. Vagy rosszabb :)

Előzmény: Horpa1 (87512)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.16 0 0 87513

Értem . 

Előzmény: tux (87509)
Horpa1 Creative Commons License 2023.06.16 -2 2 87512

Szia tux!

 

Tények leírása nem “arcoskodás” Én személy szerint Köszönöm, hogy ezt megosztottad!👍

Ha az É Koreában lakóknak elmondjuk, hogy szabadon hallgathatunk zenét, vagy netezhetünk orrvérzésig sem gondolom nagyzolásnak…

Előzmény: tux (87504)
tux Creative Commons License 2023.06.16 -1 1 87511

10e alatt elkopott a hátsó gumim, Michelin Road 6. Az elsőben van még pár ezer. Nem kopott cápafogasra mint az összes korábbi Pirelli Scorpion Trail II. Elégedett voltam vele, alapvetően halk, kicsit döntve már hallatszik a minta. Nem csúszott, a vége felé párszor a fehér csíkon, de csak vadulós tempónál, a normálisnál jobban döntve.

tux Creative Commons License 2023.06.16 -2 1 87510

Ja, és az adásvételire nem kellenek tanúk, ezt elfelejtettem írni.

Előzmény: tux (87509)
tux Creative Commons License 2023.06.16 -4 4 87509

Gondolom azzal, hogy nála van a forgalmi második része (Zulassungsbescheinigung Teil II), ami a magyar törzskönyvnek felel meg, csak nem külön műanyag kártya plusz pénzért másik cég által gyártva (lehúzás), hanem az okmányirodában nyomtatják egyszerre a forgalmival (Teil I), ami olyasmi mint a magyar, méretre, formára és tartalomra. A Teil II (Törzskönyv) ugyan az a vastag, zöld papír, csak A4-es méret kicsit más tartalommal. Otthon tartod, adásvételkor átadod, az okmányiroda ráírja a nevedet, ha betelt újat állít ki.

Adásvételi nem tudom, hogy kötelező-e, mindig írunk, azon vannak írásban a részletek. Csak nem kellett még semmire, okmányirodába nem kell vinni átíráskor, a kötelező biztosítást az okmányiroda mondja le automatikusan, tehát biztosítónak sem kell.
Emlékszem otthon ha nem volt beixelve, hogy visszterhes, nem írták át a járművet. Egyszer azért is visszadobták, mert nem volt odaírva, hogy "okmány típusa: személyi igazolvány", csak a szám, aminek a formátumából látszik laikus számra is. Szivatás.

Előzmény: HorváTH 69 István (87507)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.16 0 2 87508

Én ezt , nem mondanám dicsekvésnek , inkább csak információnak . 

Előzmény: R100 (87506)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.16 0 3 87507

Adásvételi nélkül , mivel igazolgató hogy nem lopta aki át akarja íratni ? 

Előzmény: tux (87504)
R100 Creative Commons License 2023.06.16 -1 2 87506

Ez nem politizálás, ez sima dicsekvés.

Mi meg nem irigykedünk, úgyis mindjárt utolérjük, addig is előre, nem hátra!

Előzmény: tux (87504)
Mortoff Creative Commons License 2023.06.16 -2 3 87505

Némiképp elferdítve egy klasszikust:

"Tuxal beszélgetni olyan (volt), mint sajtreszelővel rejszolni... enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas"

Előzmény: tux (87504)
tux Creative Commons License 2023.06.16 -3 4 87504

Jogos igény, elfogadom, csak nem tudom pontosan mi a határ? Ha leírom pl. hogy Németországban átíráskor nincs eredetvizsga, sem vagyonátruházási illeték, sem törzskönyv, egy nagy GS átírás kb. 90e helyett kb. 25e-be kerül, dupla-tripla fizetés mellett, az minek számít? Mert ezzel azt írom le, hogy hogyan szivatnak titeket Magyarországon mindenféle kitalált sarccal és felesleges adminisztrációval. Ja és adásvételit sem kérnek átíráskor. Ez politizálásnak számít? 

Előzmény: Mortoff (87502)
Mortoff Creative Commons License 2023.06.16 -2 1 87503

Amúgy nem értem miért zavar egyeseket ez a téme? 

 

Egyszer-kétszer nem zavaró. De az, hogy kb. egy éve hetente előszeded a témát és darálsz a semmin, az számomra már baromi unalmas.

Olyan vagy, mint egy  foxi. Megvan a (gumi)csont és nem ereszted...

 

Amikor napokig áll a topik, az érdekesebb?

 

Nem, de nekem a recsegő váltóval kapcsolatos heti eszmefuttatásaidat sem érdekesebb olvasni.

 

 

Előzmény: tux (87501)
Mortoff Creative Commons License 2023.06.16 -1 2 87502

Csak a mondanivalóm lényege nem ment át...

Itt szerencsére nem divat a politizálás.

Idejön valaki és az első hozzászólása a topikban egy túravideó kapcsán a migránsok, meg az M1.

Ez a topik a motorokról, meg a motorozásról szól. Azért az a neve, ami.

Akik eddig is az M1-ről szerezte az információit, azokat itt a BMW-s topikban nem fogod megtéríteni.

Úgyhogy én személy szerint baromira örülnék, ha ez a topik továbbra is politika mentes maradna.

 

Előzmény: tux (87495)
tux Creative Commons License 2023.06.15 0 0 87501

Nem kell hülyének lenned, csak nem vagyunk egyformák, nem ugyan azt várjuk egy motortól. És nem tudod milyen az én motorom váltója és én sem tudom milyen a tiéd. Lehet az enyén neked sem tetszene és én elégedett lennék a te mocid váltójával.

 

Amúgy nem értem miért zavar egyeseket ez a téme? Amikor napokig áll a topik, az érdekesebb?

Előzmény: kiss_atti (87499)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.15 0 0 87500

Na, tegnap meglett a DOHC probakör, nagyon érdekes. Hozza azt a parasztoa

S-traktoros érzést, hangot, de úgy, hogy közben a balansztengely miatt közben meg baromi simán jár. Könnyed minden, a váltó olyan, mint egy váltó, a blokkot erősnek egyaltalán nem mondanám, de élénk. Tetszik,  de nem tudom, igazából akarnám e annyiért.

Előzmény: Stenmark1 (87496)
kiss_atti Creative Commons License 2023.06.15 -1 4 87499

Komolyan: nem értem ezt a gyorsváltós mantrát...

 

Egy DCT-s Honda Crosstourerről  ( 102.000 km megtétele után) ültem át egy GTL Exl-ra, amin semmi ilyesmi ( se DCT, se gyorsváltó) nincs .

Mentem vele tavaly április óta 18.000 km-t úgy, hogy behúztam a kuplungot a váltásoknál. Le is, fel is.

Csattog. Működik, semmi bajom vele, mert egyébként olyan élményt ad, amilyet eddig egyik motorom sem.

 

ÉN VAGYOK A HÜLYE ????

Horpa1 Creative Commons License 2023.06.15 0 0 87498

Szisztok, 

 

nekem a mostani LC ha nem gyorsváltok 3-ból vissza 2-be kuplunggal néha alig akar visszamenni, néha, kuplung nélkül meg patikán vált fel is le is😁 szóval a DOHC-hez képest én is szidom kicsit, de gyorsváltva nagyon klasszul dolgozik minden irányba, szóval azt hiszem nekem kell magamat átállítani és redukálni a kuplungolást csak elindulásra és megállásra.

Előzmény: tux (87497)
tux Creative Commons License 2023.06.15 0 0 87497

Nem lesz DOHC, állítólag van jó váltós LC, olyat keresek. :)

Előzmény: Stenmark1 (87496)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.06.15 0 0 87496

Ebből Dohc lesz! Semmi baj, nem zavar, hogy követsz :-)

Mennyi Dohc fut ott még? Gondolom már nem sok, így egy kicsit más a kép, mint itthon.

 

Jó válogatást!

Előzmény: tux (87494)
tux Creative Commons License 2023.06.15 -5 5 87495

Jogos, ez egy motoros topik, kerülni kellene a politikai témákat, értem.

De ezt a logikát követve, minden topik valamilyen topik, és ha mindenhol kerüljük a politikát, akkor honnan tudja meg az egyszeri szavazó, hogy a közmédia hazudik és agyat mos 0-24-ben? Mert magától nem fog dedikált politikai témával foglalkozó topikba menni. És ez valós probléma, tőlem ismerőseim tényleg kérdezik néha, hogy fáztunk-e télen és van-e mit ennünk, nem félünk-e a bevándorlóktól.

Előzmény: Mortoff (87489)
tux Creative Commons License 2023.06.15 0 0 87494

Reccsen is, de a nagyobb gondom vele a kiszámíthatatlanság. Ezért nehéz megszokni, mert hol ilyen, hol olyan.

Előzmény: dvorcsakl (87491)
tux Creative Commons License 2023.06.15 0 1 87493

Nem tudom elengedni, mert minden más tetszik benne, at AT-ben meg semmi. :)

Előzmény: HorváTH 69 István (87492)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.15 -1 3 87492

Minden rosszindulat nélkül...

 Szerintem , engedd el ezt a BMW Boxer vonalat , és vegyél egy automata váltós , Honda AT-t ! 

Előzmény: tux (87486)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.06.15 0 0 87491

Én meg elkezdtem használni a gyorsváltót visszafelé is, és nem csak 6-5, hanem lejjebb is. Ha ilyen a hangja, hát ilyen, ha reccsen, hát reccsen, van még több, mint 3 éve, hogy szétessen, de ha ez így jó, akkor bírnia kell. Egyébként általában elég jól műxik, persze egyre nagyobb erő kell hozzá.

Előzmény: tux (87488)
Mortoff Creative Commons License 2023.06.15 0 0 87490

miért éreztél késztetést egy...

Előzmény: Mortoff (87489)
Mortoff Creative Commons License 2023.06.15 0 4 87489

Engem igazából érdekelne, hogy miért éreztél egy motoros topikban egy túravideó kapcsán egy ilyen bejegyzést írni?

Hogyan jönnek ide a migránsok, meg az M1?

 

Van ezer politikai topik ott lehet ezeken rágódni...

Előzmény: Kobob1 (87484)
tux Creative Commons License 2023.06.15 -1 1 87488

Múlt héten az Alpokban motoroztam pár napot és többször előfordult, hogy nagyon emelkedő jobbos visszafordítóban, amikor a szembe forgalom miatt nem lehetett szélesebbre venni, vissza kellett tennem egyesbe, a biztonság kedvéért. És ez mindig csak nagy csattanással, reccsenéssel sikerült, azután egyesből kettesbe vissza megint. Ez feltámasztotta bennem újra a vágyat, egy jobb váltós GS-re. Tervek szerint szombaton megnézek egy fullos 2018-as 1200-es GS-t. Ha jobb a váltója és amúgy is tetszik, megveszem és eladom az 1250-est. Érdekes volt, az eladó telefonon kérdézte, hogy miért váltanék vissza régebbi modellre. Mondtam neki, hogy nem tetszik az 1250 váltója. Nem hittem volna, hogy megérti, de azt felelte, hogy érdekes amit mondok, mert ő sem elégedett az új 1250-esének a váltójával, a régi 1200-asa, amit árul, jobb volt kuplungos és gyorsváltásban egyaránt.

A túrán volt velünk egy új R1250R, annak is jobb volt a váltója. Meg egy Tiger 900, na az az etalon.

dvorcsakl Creative Commons License 2023.06.15 0 1 87487

A mínuszokkal várjunk decemberig, ha kérhetem!

Előzmény: Kobob1 (87485)
tux Creative Commons License 2023.06.14 -2 2 87486

Aki itt arc nélkül minuszoz, az csak önmagát minősíti, ne törődj vele. Akinek vannak érvei, az nem a minuszt nyomkodja.

Előzmény: Kobob1 (87485)
Kobob1 Creative Commons License 2023.06.14 -3 2 87485

Plusz..részemről...

Jöhetnek a minuszok...   :-)

Előzmény: tux (87483)
Kobob1 Creative Commons License 2023.06.14 -2 2 87484

Jó... 

Tudom...

DE ez csak torz görbe tükörként írtam...

Mert tud..:

Itthon sokan elhiszik...

Szerencséd van, hogy ott élhetsz...

Ennyi..

Előzmény: tux (87483)
tux Creative Commons License 2023.06.14 -5 5 87483

400 szor biztonságosabb és kulturáltabb minden, mint Magyarországon. Nincs gátlastalan, "újgazdag" vállalkozói réteg, nincs a kigyúrt, fuxos behajtószerű réteg, sem más, PC miatt meg nem nevezhető bűnöző hordák. Nem láttam még sehol biztonsági őrt, sem a boltokban, sem pl. a munkahelyemen. Nincs olyan, hogy portás, vagy biztonsági őr, pedig jó nagy cég. Ahol lakom, kertes házas részen, sokan nem csak nem zárják a kaput, hanem tárva nyitva van éjjel-nappal. Amikor házat béreltünk, jeleztem a tulajnak, hogy szeretném zárni a kertkaput. Nem nagyon értette miért, és nem találta meg a kulcsot, mert 10+ éve nem volt bezárva. Amiket az M1-en állítanak, azok nagyon kiragatott és eltorzított dolgok. Nagyon vicces és szomorú is, amikor a "nyugat" problémáival foglalkoznak, miközben bőven van probléma Magyarországon is, amivel csöppet sem foglalkoznak. Hazug, gagyi világ.

Előzmény: Kobob1 (87482)
Kobob1 Creative Commons License 2023.06.13 -5 0 87482

Pedig ott migránsok miatt "féltek"..   MTV1...

Előzmény: tux (87481)
tux Creative Commons License 2023.06.12 0 3 87481

Egy kis videó a hétvégéről:
Timmelsjoch - Passo Rombo - nach unten

dvorcsakl Creative Commons License 2023.06.12 0 0 87480

Május elején még csak 1.32 volt. Így is olcsóbb, mint itthon, pedig nálunk emelni "kell".

Előzmény: Horpa1 (87475)
Horpa1 Creative Commons License 2023.06.11 0 0 87479

Köszi Zold_I, előtte levert minket az eső, de meghálálta a természet🙂

Előzmény: zöld_I (87477)
kroni1 Creative Commons License 2023.06.11 0 2 87478

Na akkor innen is, egy kis kedvcsináló képriport: a hétvégén így alakult a reggelink, a napközbeni programunk és a vacsoránk.

 

 

 

2.5 nap hibátlan motorozás, meg egy esővel megspékelt emlékezetes hazaérés. 

Előzmény: Horpa1 (87475)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.11 0 0 87477

A szivárványos kép remek lett!

Előzmény: Horpa1 (87475)
dreamfactory Creative Commons License 2023.06.11 0 0 87476

Az első képen azt a csónakot nem rendeltetés szerűen használják :D

Előzmény: Horpa1 (87475)
Horpa1 Creative Commons License 2023.06.11 0 2 87475

Sziasztok,

 

Kronival most jöttünk meg a 3 napos túrából, néhányszor eláztunk, persze itthon a legjobban Kaposvár és Fehérvár között😁

 

Mai üzemanyag árak Horvátországból, ott a 95-ös benyában is 5% az Etanol

 

Üdv.

 

 

dvorcsakl Creative Commons License 2023.06.10 -1 1 87474

Véleményem a visegrádi dologról annyi, mint a mátrairól volt, mikor terveztek ott a szigorítást: és? Majd megyek másfelé.

Stenmark1 Creative Commons License 2023.06.10 -1 1 87473

Hát elég sokszor járok arra, de én még nem láttam ott versenyzőket, már aki föl alá járkál ott motorral. Ennek oka nagyon egyszerű, a város felőli szakaszon tényleg elhárították az életveszélyt, de csak egyes szakaszokat aszfaltoztak újra, így sem valami jó az út. A másik fele, ahová most terelik a forgalmat, az meg motorral életveszélyes. 3 db akkora kátyú van az út közepén, hogy ott biztos a bukás, de legalább is a motornak annyi. A sípálya oldal ugyanis a Pilisi Parkerdő Zrt. kezelésében van, oda már nem futotta a forrásból, ami meg is látszik rajta.

 

Még szerencse, hogy ezzel a tereléssel, már senkinek nem lesz kedve arra menni, így talán nem lesz ott nagyobb baj, talán ezért van benne, némi ésszerűség :-)

Előzmény: R100 (87470)
tcaoe Creative Commons License 2023.06.10 0 2 87472

Nem azt mondtam, hogy ez igazságos, hanem hogy senki ne jöjjön egy százalékkal, mert messze nem annyi.

Előzmény: R100 (87470)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.10 0 4 87471

Most mond meg őszintén ! Ne nyíljon az ember zsebében a bicska !? :( Nem másért , csak az igazságtalan megkülönböztetés végett ! Ha például , te elpöfögsz arra a veterán motoroddal , az kinek fáj ? Vagy mondhatnám magamat is , aki mindegyik motoron a csendes kipufogókat használom , és szinte csak végig gurulok azon az úton... Nem beszélve arról , hogy a mi adónk is benne van abban az útban !!!  

Előzmény: R100 (87470)
R100 Creative Commons License 2023.06.10 0 3 87470

"az út tavalyi felújítása óta autósok és motorosok versenypályának használják a Panoráma utat, napi rendszerességgel fordul elő, hogy nagy sebességgel hajtanak rajta, a gyorshajtás és a nagy zaj pedig a turisták mellett a helyieket is zavarja."

 

A közlemény szerint autósok és motorosok a bűnösök. Az autókat miért nem tiltják ki?

Költői kérdés, így egyszerűbb mint ellenőrizni.

Előzmény: tcaoe (87469)
tcaoe Creative Commons License 2023.06.10 0 2 87469

A fene tudja. Itt hétvégenként mondjuk a Lilla-Ftárkány szakaszon nem 1 százalék megy teljesen agyatlanul, hanem alsó hangon 25. És a maradék fele is gyorsabban megy, minthogy bármit is tudna csinálni, ha a kanyarban van valami, amire nem számít. A hétvégén erre járó motorok legalább harmadán van egyáltalán nem csendes sportkipufogó, de inkább a felén.Nem véletlenül szokok át "szezonban" teljesen a hármas útra, ha Eger felé megyek. De Aggtelek felé is olyan parádékat látni, hogy nagyon óvatosan mondanám, hogy ott aztán nem mindenki hülye, csak valamiért idén arra súlyosbítva van a helyzet a szűk és szar úton kényszeresen formációban küzdő, különösen zajos csopperes hordákkal.

Úgyhogy az a büntetés nem az egy százaléknak szól.

 

 

Előzmény: bacus (87468)
bacus Creative Commons License 2023.06.09 0 4 87468

Pedig ez most gyorsan fog menni, nekem az az érzésem, hogy a nyugati baromságokat - minél nagyobb, annál gyorsabban - átvesszük, beépítjük.

 

Szerintem egyébként rohadjon meg az aki így diszkriminál minden motorost, ahelyett, hogy azt az 1%-t büntetné akivel tényleg gond van.

Előzmény: zöld_I (87467)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.09 0 0 87467

Nem kár azért a kb 2 kilométerért. Mondjuk sztem elég lett volna hétvégére elsőre. Amikor majd a 24-ről leszünk kitiltva, akkor fogok elkezdeni aggódni :)

Előzmény: R100 (87466)
R100 Creative Commons License 2023.06.09 0 0 87466
A_Kupec Creative Commons License 2023.06.08 0 5 87465

Szívesen! :DDD

 

 

Előzmény: bacus (87464)
bacus Creative Commons License 2023.06.08 -3 3 87464

Na itthon a motor, a kardán nálam sem volt megzsírozva !!!! , nem értem miért csinálják így a wallisnál, szerintem ezzel bekódolják a hibát, hogy majd vihessem megint kardán cserére, szöghajtás javításra, stb. Most rendesen megzsírozva, nem lesz gond vele.

 

Hex GS911 kütyü hétfő óta nem kommunikál a vizes GS-ekkel, a levegőshöz továbbra is jó. Legfrissebb szoftver és firmware, így még 200 km és nézhetem a service feliratot állandóan a műszerfalon. :(

 

 

Előzmény: bacus (87463)
bacus Creative Commons License 2023.06.08 0 0 87463

Valaki tud segíteni a 2017es motorról törölni a service feliratot? 

Ma hozom el a motort,  de a műszerük épp nem jó,  nem tudják most törölni. 

Horpa1 Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87462

Bocsesz, szöghajtás van nem kardánkereszt😅

Előzmény: Horpa1 (87459)
bacus Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87461

Akik voltak már kardán visszahíváson/cserén a motorom most van Veres Pistinél, mondja, hogy megzsírozza a kardánt, mert a bmw szervíz NEM MINDEN esetben tette ezt meg, sőt azt mondta inkább nem mint igen. Kíváncsi vagyok az enyémet (wallis váci út, Kelemen János) megzsírozták e. Ez péntekig kiderül..

 

Szóval érdemes lehet ellenőriztetni visszahívás után nem szárazon fut e.

bacus Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87460

Ez szerintem egyedi hiba, nem hiszem, hogy ott változtattak és az 1200LC-n szintén mindkét irányban megy a kormányzár. Szerintem a többi 1250-en is...

Előzmény: Stenmark1 (87455)
Horpa1 Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87459

Azt csîpőből nem, de maradt néhány alkatrészem Eladó DOHC kapcsán😁 hátha valakit érdekel:

- Adv. plexi víztiszta, patika állapotú

- 4.500 km-es!!!! grafit színű kardánkereszt DOHC GSA-ról bontott

- Wunderlich flowjet morcos szélterelő

https://www.wunderlich.de/shop/en/wunderlich-windshield-flowjet-25590-002.html

Előzmény: Mortoff (87456)
Mortoff Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87458

Köszi!

Előzmény: A_Kupec (87457)
A_Kupec Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87457

149mm x 86mm x 143mm, 12V-12AH és min 200A

Előzmény: Mortoff (87456)
Mortoff Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87456

Valaki nem tudja véletlen, hogy a dohc gs-be milyen akksi kell?

köszi!

Stenmark1 Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87455

Igen, nekem is szorult picit végállásban, de csak az egyik irányban. Érdekes, hogy az 1250-nél csak egyik irányban működik a kormányzár (azt már nem tudom, hogy a jó irányban záródott e?), de a Dohc Gsa-n két irányban lehet még lezárni a kormányt. Ebben nincsen fejlődés, sőt visszafejlődés van :-)

 

Ma megrendeltem az új gumikat, és végre nincsen kényszerem a Conti Trail A III-t rendelni a gumizaj miatt, mert ezen olyan nincsen, így Pirelli ST II lett, ami jó árban van, és már bizonyított nálam. Most Metzeler Tourance van fent, amivel vettem, de már bedöntéskor van hangja, és lassan cserés lesz, hosszabb túrára már nem mennék vele.

Ja és végre van Touratech ülésem, igaz nem állítható (egybe sportülés), de ez még a hátsónak is biztosít komfortot, és elől kényelmesebb, mint a Touratech első ülés. Hosszabb etap még nem volt, de hamarosan tesztelem, ha elmúlik az özönvíz.

Előzmény: tux (87454)
tux Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87454

Másik szerelés. Tegnap beszereltem egy SW-Motech kormánymagasítót/hátrahozót:

 

Eleinte szkeptikus voltam, hogy érzek-e majd különbséget, de határozottan igen. Tökéletesen egyenes derékkal is kicsit hajlított marad a könyököm, soha nem veszem észre, hogy kicsit is a kezemen támaszkodnék, ami korábban azért elő-előfordult. Aki 170 körüli és gondolkozik ilyesmin, érdemes kipróválnia, szerintem.
Két dologra érdemes figyelni. Beszereléskor legyen egy segítő, mert ez a fekete kormány nagyon sérülékeny, picit is hozzáér egy másik fém alkatrészhez, lejön a feketítés a rücskök tetejéről azon a helyen. És segítség nélkül ez szinte elkerülhetetlen. A másik, hogy hiába SW-Motech, direkt ehhez a típushoz gyártva, beszerelés után egy kicsit feszesebb a kuplungcső mint amit tökéletesnék gondolnék. Mondjuk előtte nem néztem mennyire feszes, gondolom kevésbe. Nem pengetős, van néhány centi játéka és sem parkoláskor, sem kisívű fordulókor nem tekerem ki a kormányt végállásba, szóval elhogadhatónek ítéltem, de nem vagyok maradéktalanul elégedett. Leszeretlen az oldalidomokat, hétha lehet valahonnan nyerni pár centit, de nem. Középállásba emeltem a kormányt, az egy kicsit segített. Tudjátok, be van skálzva 10 fokig, nullán volt, most kb. 5 foknál van.

tux Creative Commons License 2023.06.07 0 1 87453

Ja, és ezt is valami gyakornok tervezte, nem gondoltak rá, hogy használni fogjuk. :(

Előzmény: tux (87452)
tux Creative Commons License 2023.06.07 0 0 87452

Egy ideje szorult a BMW Connectedride Cradle:

Telefon berakáskor, kiszedéskor. Gondoltam nem várom meg, hogy eltőrjön, megvizsgálom, hátha javítható, és IGEN.


A hátsó részén ki kell tekerni a sok kis csavart, a matrcát elvágni a perforációnal és lejön a háta. Meg lehet figyelni, hogyan működik a rugós szerkezet. Utána ki lehet venni az alsó tartót, ki lehet akasztani a két kis rugót és kijön U alakú telefontartó, ami valójában szorul. El kell távolítani a kopásport, vékonyan bekenni zsírral, csak ahol tényleg érintkezik, ez látszik a kopáson. Fordított sorrendben összeszerelni és jobb lesz, mint új korában.
Neten nem találtam sem videót és leírást, csak tartalékalatrészt, törés utánra. :)

Stenmark1 Creative Commons License 2023.06.06 0 0 87451
tcaoe Creative Commons License 2023.06.05 0 1 87450

Egy mérettel nagyobb Daytona?:)

 

Előzmény: hamvasat (87444)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87449

2 éve van BMW GTX touring pro-m.  Elkepesztően kényelmes, sosem fázom benne, vizet sem találtam még benne, pedig ment már úgy kilométereket, hogy az első-hátsó lábtartó vízben volt. Bónusz, nekem extrem széles es magas lábfejem van, és igy is tök jó volt az első perctől, ráadasul akkorara nyitható a szár, hogy kb bele tudok ugrani.

Az előző csizmam egy HG goretex volt, azt full kinlódás volt felhúzni.

ronson Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87448

Tizenéve vettem pont a Foktban egy Trans Open GTX-et, amit nagyon elégedetten használtam évekig, de ...

Azután valamikor 2016 körül botlottam bele egy Allround csizmába ami annyira bejött, hogy pár éve vettem is belőle tartaléknak még egyet, mondván jó lesz az, ha majd az előző megadja magát.

 

Viszont az előző annyira tartós, hogy azóta is remekül szolgál immár 7 éve, így most a Daytona és a majdani utód Allround is a polcon várja jobb sorsát.

 

Ez persze nem jelenti azt, hogy ezek bármelyike neked is kényelmes lenne, de hátha. Nekem nagy előnyöm, hogy abszolút konfekció méret vagyok, tehát a legtöbb terméket kb. a magamfajta alkatokra tervezik.

 

 

Előzmény: hamvasat (87444)
Kevin Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87447

Pedig a Daytona-k tényleg nagyon jók.

Nekem van egy nyárra meg egy hűvösebb időre és egyik sem ázik be ha elkap egy eső. Igaz, sok-sok órás esőben egyikkel sem mentem, de mindkettő nagyon kényelmes.

 

Mondjuk ha eleve tudom, hogy sok órát fogok esőben menni akkor a Alpinestars Tech 8 csizmámat használom.

Na ez még sohasem ázott be.

Előzmény: hamvasat (87444)
T1OK3 Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87446

Gumival kapcsolatban írtam mail-t!

 

Csizma, nekem SIDI Adventure 2 van, vízálló,kényelmes, viszont talán lehet, hogy kissé meleg, de az ilyen csizmák szerintem mind valamilyen szinten melegek, én elvagyok benne. Nagyon minőségi cucc, lehet kapni hozzá csatokat és talpat is, ha elkopna a kanyarban :-)

Előzmény: hamvasat (87444)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87445

Universal Motor Budaörs.

A Gaerne csizmám hét éves. Lejött a talpa, lyukasra kopott, de felül semmi baja (csak a fehér már nem fehér). Nem vízálló.

Megrendeltem az újat, Gaerne Adventure Aquatech.

Előzmény: hamvasat (87444)
hamvasat Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87444

Fiúk!

 

Tavaly volt téma a csizma. Hogy a gyorsan vett Shoxos csizmám gyorsan szét is porladt. Két év.

 

Vennék egy tartósabb csizmát, az ára nem érdekel már, csak hogy vízálló legyen, ne túl meleg és kényelmes is.

 

Akkor a Daytona csizmákat ajánlottátok sokan. Ma elmentünk a barátommal a Fokt Motorba, felpróbáltunk egy csomó Daytonát, de ami szóba jött, mind szűk volt. Volt amit fel sem bírtunk húzni, nemhogy bezipzárazni, vagy tépőzárazni. Ez érdekes, mert eddig egy modellel sem volt olyan gondom, hogy ne lett volna jó rám a standard méret.

 

Van esetleg más tippetek minőségi  bakancsra?

 

Köszi

hamvasat Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87443

T10K3!

 

Fel tudok ajánlani ingyen egy bő 70%-os Michelin Road 5 Trail elsőt. Levettem, mert párban cseréltem Road 6-ra. 

Előzmény: T1OK3 (87422)
-Mosquito- Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87442

Rendet csináltál a raktárban? :D

Előzmény: A_Kupec (87439)
Kevin Creative Commons License 2023.06.05 0 0 87441

Valaki nagyon ráér ... :)

 

Előzmény: A_Kupec (87439)
dreamfactory Creative Commons License 2023.06.04 0 0 87440

Min dolgozol mester ? 

 

Nálam ez a feladat , amit soha nem csinálok meg . Mivel használatban van a motor és az első eső után ugyanolyan lesz , plusz a hőtől elszínesedik . 

 

Küllőket , meg ilyen apró sz@rokat lepucolok , de ezt nem vagyok hajlandó . :D 

Előzmény: A_Kupec (87439)
A_Kupec Creative Commons License 2023.06.04 0 0 87439

Valami készül........ :)

dvorcsakl Creative Commons License 2023.06.03 0 0 87438

Köszi! Már lehúztam, ismerkedem vele!

Előzmény: tibizizi (87437)
tibizizi Creative Commons License 2023.06.03 0 0 87437

DVD mindenkinek! Nem csak Dvorcsakl-nak!

 

 

https://www.s1000rrforum.com/threads/bmw-rsd-09-2017-iso-file-repair-and-service-data-including-instructions.243943/

 

Letölt, talán kicsomagol /nem emlékszem/, majd virtuális meghajtóval használható.

Előzmény: dvorcsakl (87414)
kroni1 Creative Commons License 2023.06.02 0 0 87436

Kihagytad a gyakrabb bogártakaritást a plexiről.. :)

Előzmény: zöld_I (87434)
tcaoe Creative Commons License 2023.06.02 0 1 87435

Jó, de neked soha nem volt egy rendes ruhád, már annak is örültél, ha nem ázott át.:)

Előzmény: zöld_I (87434)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.02 0 1 87434

Ha gyosan mész, elfáradsz, mert tép a szél.

Ha hidegben mész,  gyorsan kihűlsz/kellemetlenül sok ruha kell, mert tép a szél.

Ha esőben mész, somkal hamarabb szétázol teljesen, mint egy GS/Rt-n.

20 év nakedezés mondatja vele a fentieket, ebbben 14 tél is volt :)

Előzmény: tcaoe (87431)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.06.02 0 0 87433

Összefolyt a nyál a számban! Ez a Br Halusky utánozhatatlan!

 

Szívesen, ez az útvonal, amit nem tudok megunni! Ajánlom  mindenkinek Bp környékéről!

 

Gratulálok!

Előzmény: kroni1 (87432)
kroni1 Creative Commons License 2023.06.02 0 2 87432

Ma megvolt a bryndzové halusky Zólyomnál, a kaja, az idő és az útvonal is kiválóak voltak!

 

Köszi Stenmark!

 

A kajafotó ekszkluzívan csak nektek, semmiféle insta-bukk-mukkon nem található, és persze az elmaradhatatlan fotó hegybányánál.

 

 

tcaoe Creative Commons License 2023.06.02 0 0 87431

A terepet adom, a többi miért?

Előzmény: zöld_I (87428)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.02 0 0 87430

Mentem én az R1200R-el homokos szőlőhegyi utakon . Nagyon jól elboldogult . A széles kormányával , teljesen jól lehetett úton tartani . Gyorsan menni ? Kinek mi a gyors ? Én , magamhoz képest , az R-el mentem a leggyorsabban . Úgy mentem 140-eket , hogy csak még ! :)  Sőt ! A mostani R-emmel is gyorsabban járok , mint a K16-osal . Mondjuk , az Angyalszeműt , nem merem megdönteni mióta kiment alólam , mert kúrván fosok , hogy kicsúszik az eleje :( 

Előzmény: zöld_I (87428)
tux Creative Commons License 2023.06.02 0 0 87429

Sok olyan dolog van, ami nekem is sikerülne, ha csinálnám, csak éppen nincs kedvem hozzá. :)

Előzmény: tcaoe (87426)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.02 0 1 87428

Igen, ha nem akarsz gyorsan menni, terepre menni, nem mész hidegben, nem mész esőben. :D

Előzmény: HorváTH 69 István (87427)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.06.02 0 0 87427

Szerintem , az új blokk , műszakilag egyértelműen sokkal jobb , cserébe sokkal rondább a hangja . A karosszéria viszont a régebbieknél a sokkal szebb , sőt ! talán a legszebb ! Láttam DOHC blokkot , elektromos gázzal . Tán az R-ninet ben !? Az , a léghűtéses R1200R kasznival , tán már maga a tökéletes motor lenne :) 

Előzmény: zöld_I (87416)
tcaoe Creative Commons License 2023.06.01 0 0 87426

"Amit persze nem lehet sokáig csinálni"

 

Azért ez még nekem is szokott sok száz kilométeren keresztül sikerülni, pedig nem vagyok egy sportos alkat.:)

 

"aztán csak azt veszed észre, hogy a kezedre támaszkodsz és emiatt darabosan kanyarodsz."

 

Erre pedig az a megoldás, hogy egyszerűen csak nem kell ilyen hülyeségeket csinálni.:)

Előzmény: tux (87423)
T1OK3 Creative Commons License 2023.06.01 0 0 87425

Én azt vettem észre, hogy mintha kevesebbet enne a motor azóta.

 

Előzmény: tux (87424)
tux Creative Commons License 2023.06.01 0 0 87424

Akik attól féltek, a kardántörős szoftverfrissítés gyengít bármin, megnyugodhatnak Ma létszámellenőrzést tartottam a paciknál és előjött az összes. :)

tux Creative Commons License 2023.06.01 0 1 87423

Nagyon pöpec volt mindene, csak nekem túl sportmotoros volt az üléspozíció. Tudod, amikor aktívan kell figyelned és hátizomból tartanod magad hogy lazák legenek a karjaid. Amit persze nem lehet sokáig csinálni, aztán csak azt veszed észre, hogy a kezedre támaszkodsz és emiatt darabosan kanyarodsz.

Előzmény: zöld_I (87416)
T1OK3 Creative Commons License 2023.06.01 0 0 87422

Keresek 120/70-19-es Bridgestone A 41 gumit!

A hátsóm még jó, ezért sajnálnám eldobni, de az első már kopott. Ha valakinek volna eladó , kérem jelezze!

 

1100gs_p Creative Commons License 2023.06.01 0 0 87421

Meg akarom köszönni, hogy erre az eljárásra felhívtad a figyelmemet!


Ma végre volt 2 órám ezzel játszani. Kipróbáltam többféle lemezt, amit találtam: 2,4; 1,9; és 1-es.

 

Nálam az 1mm-es ~2800-as fordulaton adta ki az 1000-1100 körüli alapjáratot. A jobb oldali bypass-t kellett csak kb 1/8-ra nyitni és tökéletes lett! A TPS-t nem gondoltam túl. Gyári értéknek 387-et mértem, végül kiegyeztem a 320-szal. Összeségében a bűzfaktor jelentősen csökkent és a fülemnek is jobb ezt hallgatni.


Remélem jövő hét elején belefér majd egy próbakör is.

 

A leömlő egyelőre maradt a gyári bár múlt héten nagy lelkesedéssel a szimmetrikusat is felpolíroztam. Azt olvastam a fórumon, a 1150-es bukócsövével fel is menne. Akármilyent nem tennék fel, de ha sikerülne egy wunderlich-szerűt értelmes áron találni már semmi sem tartana vissza.

Előzmény: tcaoe (87399)
AtiGS Creative Commons License 2023.06.01 0 0 87420

Michelin Road5 párban! (DOT 2021)-eladó használt 50%-os állapotban! 30eFt!

120/70/19, 170/60/17

 

https://www.facebook.com/marketplace/item/578442560943606/

Stenmark1 Creative Commons License 2023.06.01 0 0 87419

Amit mondasz igaz, mert valahogy mindenkit elkap a váltás szele, vagy egyből ezzel kezd. Talán ez mutatja az univerzális mivoltát legjobban. A vizes, a blokkban fejlődött szerintem legjobban, az már olyan japános lett a kuplungjával együtt. Nekem a levegősök motorja, váltója is tetszik, mondjuk 4-4,5 ezer feletti fordulatok már nem állnak neki jól, és a vizesnél ezt javították ki, és ezzel lett fogyaszthatóbb, a mai teljesítmény orientált világban. Nekem a futómű már az 1150-nél is hozza a csodát, ami sokkal nem is lehet már jobb az újaknál. A könnyedebb vezethetőség, amiben igazán fejlődött, de azt a tank érzetet már kevésbé hordozza. Mackónak igaza van a tesztben, hogy már túl jó, túl kicsiszolt.

Nem tudom az 1300 Gs miben tud jobb lenni, de ezek után kezd érdekelni :-) Na ettől prémium a Bmw! Szerintem!

Előzmény: zöld_I (87418)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.01 0 1 87418

Azért az 1250 gs az egy elég délceg ugrás, a levegősökhoz képest. Már az 1200 LC is, a shiftcam igazából csak az állatkodást segíti, normál túrázóknak nem ad annyi pluszt

Előzmény: Stenmark1 (87417)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.06.01 0 0 87417

Igen, pont ez az érzésem, ha az 1250 Gs-emre gondolok, és az 1200 GSA Dohc-n ülök.

 

Tegnap a nagyfaluban voltam oldaldobozok nélkül, és szépen tudtam haladni. Nem éreztem egyáltalán, hogy egy ilyen behemóton ülök, egészen jól tudtam vele manőverezni, csak az volt észrevehető, hogy nyílik előttem a sor. Ezek szerint észrevehető vagyok a tükörben, és ennek örülök, mert a láthatóság itt nagyon sokat számít. Azért az 1250 sem volt rossz a városban.

 

Mondjuk az R-nél azért volt olcsóbbítás, a telelever elhagyásával, bár én mentem R 1250 Rs-el, amiben ugyanaz a rugóstag, és nem éreztem, hogy annyira rossz lenne. Gondolom a villanyos, automatikus rugózás állítása miatt.

Előzmény: zöld_I (87416)
zöld_I Creative Commons License 2023.06.01 0 1 87416

Ha ezt a képet mellérakom egy fehér léghűtéses teleleveres 1200 R-nek, akkor mindig kétségbe tudom vonni a fejlődést :D 

Előzmény: tux (87415)
tux Creative Commons License 2023.05.31 0 1 87415

Ma volt a GS 10e-es szerizen. Minden nagyon korrekt volt, minden pontosan a megbeszéltek szerint zajlott. Kaptam egy R1250R-t cseremotorként. Majdnem hibátlan a váltója és nagyon megy. Alaposan kipróbáltam, mentem vele 207 km-t. De amikor visszaültem a GS-re, sokkal kényelmesebb volt, és a szépvédelme is aranyat ér. Nem hiába ő a király. :)

dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.30 0 0 87414

Van valamelyikőtöknek olyan elektronikus manualja, amiben a csavarok meghúzási nyomatékai vannak?

dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.30 0 0 87413

Raktam! És figyelni is fogom.

Előzmény: hamvasat (87412)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.29 0 0 87412

Rakj rá fóliát, ne legyen rosszabb.

Előzmény: dvorcsakl (87411)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.29 0 0 87411

Mostmár ez lesz. Bár késő bánat. Tegnap fél délelőtt políroztam… több-kevesebb sikerrel.

Előzmény: hamvasat (87410)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.29 0 0 87410

Mikor esőben kicsit hátrébb húzod a lábad a lábtartón, hogy ne verje a csizmádat annyira a víz, akkor ér hozzá s kardánházhoz. Nekem oda van ragasztva egy kis áttetsző karosszéria fólia, pont emiatt. De mintha anno mondtam volna, hogy mit kell bevédeni a motoron :-)

Előzmény: dvorcsakl (87406)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.28 0 0 87409

Ő lehet az 1 a 100 ból.

Előzmény: tux (87408)
tux Creative Commons License 2023.05.28 0 1 87408

Le vagyok nyűgözve. Cimborám felesége pár hónapja megszerezte a motoros jogosítványt. Vettek neki egy Kawa Z650-et. Ma együtt voltunk motorozni, előttem ment végig. Semmi bizonytalanság, semmi bénázás, még a kanyarokat is nagyon szépen fűzte. Ötven körüli óvónéni. Második túrája volt ma, a motorban nincs 600 km., többségét a cimborám tette bele.

HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.28 -1 4 87407

Csak úgy... 

 A Bojnicei várnál voltam , aztán Salgótarján , és vissza Esztergom-ba .

 

dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.27 0 1 87406

Nálam tegnap fűnyírás (csak olyan 600 nm kb.), bokor kiszedés, földhordás, majd asszonyka után fűkasza szerelés volt. Utána az olajcsere, lazításnak. Tudod előbb a munka, aztán az élvezet. 😀 A hétvégére letudtam a rabszolgáskodást.

 

 

Ma lemostam a motort. Szomorúan tapasztaltam, hogy - vélhetően - a csizmám sarokerősítése összeb@ta a hátsó villát. 🙁 Nem túl erős ott a festés, mert nem sokat van ott a lábam, sőt eddig nem is tudtam, hogy odaér.

Előzmény: dreamfactory (87405)
dreamfactory Creative Commons License 2023.05.27 0 0 87405

Én meg felástam a konyhakertet , részűt csináltam , plusz befüvesítettem , kicseréltem 17,5 m kerítést . 

A byepassom f@sza , a GS meg bogaras . :D

 

 

Előzmény: dvorcsakl (87402)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.26 0 3 87404

Én is büszke vagyok rád :))

Előzmény: dvorcsakl (87402)
kroni1 Creative Commons License 2023.05.26 0 0 87403

Úgy tudnám megfogalmazni, kb kicsit mintha egy kisebb katyúba mennék bele. Nem elerőtlenedik szép lassan "hosszabb" másodpercekre, hanem mintha teljesen kiesne az erő, de ez csak egy miliszekundumig érezhető, amint előrehőkölne a motor, már megy is tovább rendesen.

Előzmény: tcaoe (87401)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.26 0 0 87402

Nagyon büszke vagyok magamra!

Amíg ti itt mindenféle bypassos szinkrongyertyáról meg mittoménmiről egyeztettek, addig én egyedül lecseréltem az olajat meg a szűrőt. Március elsején voltam 21ezres szervizen, azóta belement a mocija 5000+ km. Nem is volt túl szép az olaj.

tcaoe Creative Commons License 2023.05.26 0 0 87401

Mi az hogy megtorpan? Egy pillanatra leáll?

Az jellemzően tényleg a primer tekercs. Ha lehúzod a szekunder tekercsek csatijait és össze-vissza jár, vagy leáll, akkor az.

 

Előzmény: kroni1 (87400)
kroni1 Creative Commons License 2023.05.26 0 0 87400

Sziasztok!

 

Tudom, a távgyógyítás a Gyurcsok műfaja volt, de felteszem a kérdésemet, hátha valaki már találkozott hasonlóval és meg is lett neki a megoldás:

 

duplagyertyás 1150 évek óta azt csinálja, hogy néha megtorpan de csak egy pillanatra. Ez a néha itt azt jelenti, hogy egy túrán mondjuk csinálja 2-3x, (hideg vagy meleg motor mellett is, bármilyen oktánszámú üzemanyaggal) de van hogy több különálló túrán sem jön elő akár 1000km-en keresztül sem. Eko-nak régebben emlitettem, azt mondta ha sűrűsödik könnyebb lesz nyomozni. Nem sűrűsödött, és volt már az első alkalom óta gyertyacsere, ü.a.szivattyúcsere, 120e km szervíz, anyámkinja, stb.

A jobb gyertyapipám már volt cserélve, de az más tüneteket produkált hibásan, esetleg a gyujtótrafó lehet így rossz elméletben? A hall jeladóra tippeltem még, bár az is más tünetekkel szokott elhalálozni, ahogy itt a korábbi tapasztalatokat olvastam..

 

Ha bárkinek van ötlete, hogy mit nézzek meg, vagy próbáljak ki, azt előre is megköszönöm!

tcaoe Creative Commons License 2023.05.26 0 0 87399

Amikor Gerd ezt írta, akkor négy gyertyás 1150 GS-e volt, annál a 950 jó lehet. 1150-nél sokkal kevésbé macera, hogy melyik oldallal szinkronizálsz, mert ott csak egyféle szeleptárcsa van, és az kevésbé hajlamos lebegni.

Ezen az oldalon, és főleg a fórumon megtalálod a világ összes információját a TPS-sel kapcsolatban. Csak ugye alapvető gond, hogy a tiéd nem gyári keverékképzéssel megy, szóval mit állítasz mihez?

 

Ha erre jársz nyugodtan, én azzal már nem szoktam messzire menni.

Előzmény: 1100gs_p (87397)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.25 0 0 87398

Ezek szerint nem volt jó befektetés, hogy több mint tíz évig a polcomon porosodott.

Előzmény: A_Kupec (87396)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.25 0 0 87397

Bizonyára.

 

Bár nem motorhang, motivációnak elmegy: https://www.powerboxer.de/gemischaufbereitung/221-4v1-synchronisieren-3-praktisches-vorgehen-r11x0

Hihetetlen, hogy 15 éve írták és eddig nem vettem észre. A németem nem erős, de ha jól értem, itt a jobb oldali ütközőkkel szinkronizál, 950-850-es alapjára állít, amit picit kevésnek tartok és hiányolom, hogy a TPS-t sem említi.

 

Azért szívesen meghallgatnám azt a 1100r-t. Nem kizárt, hogy eddig traktort vezettem.

Előzmény: tcaoe (87394)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.25 0 0 87396

Amiről ez a jóember beszél, az konkrétan az RT/RS könyökcsöve. Tök véletlenül van is eladó darabom, 10.000Ft-ért vihető(én is dél budai vagyok) :))

Előzmény: 1100gs_p (87392)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.25 0 0 87395

:))))))))

Előzmény: tcaoe (87394)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.25 0 0 87394

Kupec, neked már megint igazad volt.:)

 

Azért érdekes, hogy ez kizárt, mert az aszimmetrikus leömlős GS-emet simán szinkronizáltam így, és teljesen jó volt. Max, ha negyed fordulatnyit kellett az egyik bypasst piszkálni, hogy nagy melegben is stabil legyen.

 

Nem, szimmetrikussal könnyebb minden fordulatszámra szinkronizálni, azaz kijön a motorból, ami benne van, mégpedig anélkül, hogy közben szétrázza magát és hogy tartott gáznál meg elkezdjen rángatni. Alapjáratot mindennel könnyű csinálni, az alapjáratról felpörgést nehezebb beállítani az aszimmetrikusnál.

Úgy jutottam el ide, hogy ebben semmi különös nincs, jónak kell lennie.

 

1100r-em van, és szó szerint nincs hangja 3500 alatt, a gumik hangosabbak, mint a motor. De ugyanaz a motor és a kipufogó, mint a GS-é. Csak az enyémen szimmetrikus leömlő van.

 

 

Előzmény: 1100gs_p (87392)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 87393

Sziasztok,

 

1200 GS LCre (nem Adv.) való szép állapotú tanktáska eladó 40e Huf (nekem kettő van:)

Köszönöm!

1100gs_p Creative Commons License 2023.05.25 0 0 87392

Ahogy írod is, az aszimmetrikusnál adott fordulatszámhoz szinkronizálok. Aztán kiveszem a lemezkéket és kb kizárt, hogy a zárt bypass-szal is jó marad az alapjárat. Vagyis korrigálni kell, mint ahogy egyébként most is teszem, de nyilván sokkal inkább.

 

 

Az is értem, hogy szimmetrikussal lesz jó alapjárat, ami a bypassal még szuperebb lesz. De egy gyári leömlős GS-en, aminek szerintem nincsen traktor hangja, rendesen felpörög, jó az alapjárta, mennyit érhetek még el/mennyi értelme marad még az ilyen szintű aprólékosságnak? Akár egy youtube videon is jó lenne ezt hallani, mert azt hiszem még keresem a motiváció. Te milyen indítatásból jutotál el idáig?


Egyébként a bowdenek rendben vannak és tök jó, hogy ezeket leírtad, sőt most újra ott motoszkál a fejben a gondolat, hogy mégis csak ki kéne próbálni azt a másik leömlőt. Van esetleg megosztható hangod egy ilyen 1100Gs-ről, amin még a gyári dob van?

Előzmény: tcaoe (87390)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.25 0 0 87391

Értem . 

Előzmény: tcaoe (87389)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87390

Ha chiptuning, akkor a TPS-t ahhoz kell állítani, így amiket megadtam, nem jó értékek. Egyébként jogos, mV.

A legtöbb (oké, az összes) chip annyit csinál, hogy dúsabb keveréket ad. A "komolyabbak" csak kb. 2000 és 4000 között, a gagyibbak mindenhol. Mivel a 2.2 Motronicnál a TPS szerepe annyi, hogy több feszültség = több üzemanyag, a fene tudja, mi a jó.

A szimmetrikus leömlő önmagában annyit hoz, mint ezek a sportlégszűrő, nagyobb szívócső meg chip mágiák, mert azzal minden fordulatszámra lehet szinkronizálni, a gyári aszimmetrikusnál mindig idő kell, hogy jó legyen a szinkron. Éppen ezért gyakori, hogy nem is sikerül, mondjuk 3000-nél szinkronizálva a bowdeneket jó, 4000-nél meg nem. És hirtelen gázadáskor meg teljesen szétesik a szinkron.

 

A nem elosztósnál a bal oldalon két bowden van, az egyik jön a gázkartól, a másik a blokk fölött megy át a jobb oldali fojtószelephez. Ha ilyen, azt nagyon érdemes átalakítani, ha nem, akkor nem kell.

 

Én az egy darabos rövideket használom (a hosszú műanyag nyelű megbillen és feszíti a fojtószelepet), de ha kettes lemezből vágsz két kis darabot, az is jó. A lényeg, hogy egyformák legyenek.

 

1. Ha nem óvatosan zárod el, szerencsétlen esetben roncsolod a végüket.

4. A bal oldal csillapított, mert ott a TPS, a jobb nem.

5. Mindenki úgy szívatja magát, ahogy szeretné.:) Ha az embert zár bypassnál kreál egy jó alapjáratot, akkor azt nagyon egyszerűen tudja még jobbá tenni. Ha nyitva van a bypass, akkor mi adja éppen az alapjáratot, az, vagy az ütköző? És milyen arányban? Ennek szokott az lenni a vége, hogy az ember húz egy gázt, és a motor meg megtorpan, mielőtt felpörögne. Az ember meg csak pislog, hogy miért. Meg nagy melegben is, hogy miért áll le a motor alapjáraton kiszámíthatatlanul.

6. Úgy, hogy a csavarok billegnek, és minden kontrázás más eredményt ad.

 

 

 

Előzmény: 1100gs_p (87387)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87389

Az ütközőcsavaroktól. A megkerülő csak finombeállításra való.

Előzmény: HorváTH 69 István (87383)
T1OK3 Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87388

Mi pénteken indulunk arrafelé!

1. nap Mariborig, 2. nap kb. 350km-es körtúra, 2. nap haza másik útvonalon,Horvátország érintésével.

Előzmény: bacus (87386)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87387

Mivel az alapjárt egész jó lett tegnap, ma csináltam egy szinkront. Az új tengelyekkel ez szuperkönnyű volt és a korábbiakhoz képest az hiszem elég precízen be tudtam állítani a több mint fél méteres csövemmel is. :)

 

Látok fantáziát a további lépésekhez de előtte tisztázni szeretnék néhány előfeltételt:

 

A leömlőkgyáriak. Tízen éve volt egy becsípődésem. Beszereztem másik leömlőt is, devégül nem raktam fel mert nem volt kedvem megnyirbálni a bukócsövet. Ekkortájt felkerült még egy szélesebb beömlő, a KH légszűrő, meg valami tuning chip. A CO-t nem tekergettem (ezért azóta büdös alapból is és nem tudom kiszagolni a hibát). Minden egyéb gyári.

 

Hogy érted azt,hogy gyári leömlővel nem adja ki? Csak az elsőre nem vagy előfordul, hogytovábbi próbálkozás(ok)ra sem?

 

A TPS értéket konzekvensen mA-nak hívod ezért az nem tűnik elírásnak, de nem értem, hogyan és hol kell mérni. Én a mV-ról tudok, amit a két szélső csatlakozón mérek.

 

Hogyan tudom lehetőleg bontás nélkül a legegyszerűbben megállapítani, hogy elosztós-e gázbowden?

 

A jobb oldali fojtószelep tárcsája ugyanonlyan mint a bal. Mi indokolja cserét és mire?

 

Milyen hézagmérőket javasolsz beszerezni/használni ehhez a művelethez? A legtöbb, amit találok 20+ darabos és max 1mm-ig van, de ez nem tűnik ideálisnak mivel 3-4 darabot együtt kellene használni mindkét oldalon.

 

A lépésekről:

1: mire kell az óvatosság úgy értem, ha nem jár a motor, mire kell itt figyelni?

3: tehát ha nincsen meg a 2200-es fordulat akkor vastagabb hézagoló kell. Ez ok.

4: ha nem egyszerű a ballal, akkor miért kell mégis ehhez az oldalhoz ragaszkodni? Másrészt ez akkor azt is jelenti, hogy csak ezen az oldalon állítom el/át a gyáriütközőcsavart és a másik oldal eredeti állapotában marad, nem igaz?

5-6: Igaza lehet Istvánnak. Itt kellene alaphelyzetbe hozni a két bypasst.

6: Ha eleve 1000 körülről indulok, hogyan fordulhat elő, hogy a ennyire a kiindulási érték alá kerülök? Mi lenne az ideális alapjárati fordulatszám? 

Előzmény: tcaoe (87379)
bacus Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87386

Akinek van kedve és ideje olvasgatni, mi Szlovéniában jártunk a hét végén.

dreamfactory Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87385

Ötlet van , csak össze szednem : Gjirokastra , Kruja , Durres , egészen északon Shkoder mellett MESi híd útközben ... SH20-al összekötve

 

 

Előzmény: kiss_atti (87384)
kiss_atti Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87384

Persze egy csomó minden van még :

 

Teth Nemzeti park, SH 20, Valbona hágó, innel le az SH 23-on Kukesbe,  , Korca, llogara hágó, Tara kanyon, stb, stb. felsorolni is nehéz...

Ellenben tutti temérdek olyan hely van, amit érdemes lenne "megmotorozni", csak nem tudok róluk...

 

Valami 5let ?

:-9

Előzmény: dreamfactory (87382)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87383

Félre ne értsd , nem kötekedni karok ! 

Többször végig olvastam a lépéseket amit leírtál . Nem maradt ki egy ? 

Ha el vannak zárva a kerülő furatok , mitől van alapjárat ? 5.-6.-pont között .

Előzmény: tcaoe (87379)
dreamfactory Creative Commons License 2023.05.24 0 0 87382

kiss_atti

 

A termálon kívül mindet megjártam az utóbbi 2 évben . Visegrad-ra eljutni is élmény , annyi alagút van egymás után ..... 

 

Nekünk ami kimaradt az Beratban a vár ( tavaly valahogy nem volt rá affinitás hogy felgyalogoljunk ) . Azért júliusban visszamegyünk , meg a termálforrásért is . Aztán még van jó pár hely amit kinéztünk .

   

 

 

Előzmény: kiss_atti (87372)
R100 Creative Commons License 2023.05.23 0 3 87381

Igen ez egy veterános találkozó is, ilyenkor a parkoló is érdekes. A mi motorjaink nem olyan különlegesek ott, az elismerő szavakat a megtett távolság miatt kaptuk. 

Hihetetlen gépeket láttunk - hallottunk, a két RS dübörgése mindent vitt!

Előzmény: Stenmark1 (87373)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.23 0 1 87380

1100-nál egyszerűen elkezd egyszerűen szinkronban járni (de nem tudja jól korrigálni). Ilyenkor amúgy büdösebb a kipufogógáz is, mert az egyik oldal dúsan, a másik szegényen jár.

Az 1150-nél melegen leállítod, újraindítod, és ha nem jó a szinkron, de beáll egy fél percen belül, akkor a számítógép korrigál.

Előzmény: HorváTH 69 István (87367)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.23 0 0 87379

Nem.

Ugye kb. az eredeti helyen maradnak a fojtószelepek, azaz alapjáratod lesz valamilyen, ha szerencséd van.

De nem lesz jó.

Szóval kezdjük akkor a TPS-sel, bár amit írtál, abból az jött le, hogy azt tudod.

Összerakod a motort, a TPS-t beállítod úgy 320 mA-re.

Bemelegíted a motort rendesen. Ha annyira elmegy a beállítás, hogy nem akar járni, akkor beállítod fülre.

Ellenőrzöd, hogy mind a két bowden laza-e.

Innen jön a szinkron.

 

1. Elzárod óvatosan a megkerülőket.

2. Mind a két oldalra azonos hézagmérőket raksz az ütközők és a tárcsa közé. Most ezek adják a gázt, olyan, mintha húznád a gázkart.

3. Beindítod a motort. A gázt nem piszkálod, mert kiesnek a hézagmérők. A fordulatszám remélhetőleg 2200-2600 között lesz.

4. Szinkronizálsz a bal oldali csavarral. Ez annyira nem lesz egyszerű, mert amikor meghúzod az ellenanyát, el fog menni a szinkron, szóval el kell találni, hogy akkor legyen jó, amikor azt meghúzod.

5. Ha jó a szinkron, akkor kiveszed a hézagmérőket (húzol egy gázt és kiesnek).

6. Ellenőrzöd az alapjáratot, ha nem jó, szinkronizálsz a megkerülőkkel. Ha az alapjárat a hézagmérők kiszedése után 850 alatt van, akkor ne ezekkel szinkronziálj még, hanem ismét a hézagmérőkkel szinkronizálj magasabb fordulatszámra, és kezd elölről.

7. Megnézed, hogy a TPS mit mutat. Megint beállítod kb. 320 mA-re.

8. Megcsinálod a szinkront a gázbowdenekkel emelt fordulatszámon.

9. Elvileg készen vagy.

 

 

Csakhogy ha a gyári leömlőid vannak, akkor az egész nem mindig adja ki. Ha nem jár szépen, először állítsd magasabbra a TPS-t, de ne állítsd 380 mA fölé. Ha ebben a tartományban nincs olyan pont, ahol normálisan jár, akkor érdemes az egészet elölről kezdeni. Ha esetleg nem elosztós a gázbowden, akkor úgyis minden mindig elmegy, szóval kezdd azzal, hogy azt lecseréled elosztósra, és lecseréled a jobb oldali fojtószelep tárcsáját is.

 

Az átlátszó csőből csinált U-csöves manométer, ha van vagy fél méteres, teljesen jó.

 

Fogalmam sincs, soha nem tettem tönkre egyet sem, nem kellett vennem.

 

Előzmény: 1100gs_p (87368)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.23 0 0 87378

Északpesten lakom, a távolság mindenkinek mást jelent, nekem pl dél budára már útlevél kell :)

Előzmény: 1100gs_p (87376)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.23 -1 3 87377

Én Loctite 638-as ( zöld )csapágyragasztót szoktam használni , ez kb 200-fok környékén elenged . 

Előzmény: 1100gs_p (87370)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.23 0 1 87376

Zöld_I: köszönöm a felajánlást! Ha nem vagy nekem túl mesze a dél-budai agglomerációtól, lehet élnék is vele. Már jó ideje furdal a kíváncsiság, mennyi különbség lehet a csöves meg egy célszerszámmal csinált szinkron között. A mikort még ki kell találni, mert a következő két hétvégémet már telerakták, aztán következik néhány hét kényszerpihenő.


Egyébként már minden a helyére került és TPS beállítva. Az ütközők viszont még eredeti állapotban és szinkront sem állítottam még. A motor egész jól jár viszont az alapjárat csak alig 1000. Talán holnap lesz időm és akkor kívácsiságból csinálok egy szinkront, de nem gondolom, hogy azzal +100-at nyerek szóval lehet tcaoe-nek lesz igaza.

Előzmény: zöld_I (87371)
kroni1 Creative Commons License 2023.05.23 0 0 87375

Köszi, igy már értem, sejtettem, hogy többek közt a nagy burkoltság miatt nem jön be az RT. Bár én ahogy telnek az évek én egyre közelebb érzem magamhoz ezt a tipust is, nekem a térdszög nem tűnt rossznak amikor próbáltam RT-t és a 17" első se zavart, ellenben az F800 21"-osa már nagyon furcsán keljfeljancsis volt nekem aszfalton a nagyobb GS után.

 

Köszi az itinert is, nagyon szeretem én is ezt a környéket motorral (nomeg a haluskyt is), úgyh meg is lesem ezt az útvonalat! 

 

 

 

 

Előzmény: Stenmark1 (87357)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.23 0 1 87374

Köszönöm,  biztos többek fantáziáját megmozgatja.

 

Mi csak egyszer jártunk arra kb 2010-ben, Montenegro volt a cél, ott szinte mindenhol voltunk. Albánia még kimaradt, és Bosznia is rohanás volt, tehát van miért újra elmenni arra. És ahogy mondod, ez még ma emészthető áron van.

 

Pár jellemző képet felrakhatnál Albániáról! Gondolom többeket érdekelne.

Előzmény: kiss_atti (87372)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.23 0 0 87373

Gratulálok, szép túra lehetett!

 

Szégyellem, de még nem voltam motor múzeumban, jó helyen is van ez a Vorchdorf, legközelebb becélzom. Úgy látom egy találkozó is volt egyben az apropó, biztos megnézték a gépeiteket. Vagy ezek fiatalnak számítanak ott?

Előzmény: R100 (87359)
kiss_atti Creative Commons License 2023.05.23 0 3 87372

Balkán:

 

ahogyan mi mentünk , első nap le Szarajevóig.

Már itt is el lehetne tölteni 2-3 napot, annyi minden van ( a 84-es téli olimpia lepusztult létesítményei, a frissen helyreállított lanovka, az Óváros – Bascarsija, a tér, ahol négy vallás templomai vannak egymás mellett, a 92-95-ös blokádról szóló emlékhely és „Alagút-túra”), de inkább csak az utikönyvekben is megemlített Cevap-Zeljo éttermében kell enni egy csevapcsicsát és inni joghurtot… J ( a sör máshol van)

Második nap elmentünk Visegrádra, megnézni az Ivo Andrics által megírt hidat a Drinán, innen fel Zabljakba a Tara-hídon át. zabljak már a Durmitor Nemzeti Park része, de van egy „igazi „ látványút, át a Durmitoron, nem érdemes kihagyni – már ha éppen járható a hótól. Úton a Kotori öbölbe érdemes Niksicnél tenni egy kis kerülőt, és felmenni az Ostrogi kolostorba, csodálatos látvány. Kotorban szintén el lehet(ne) tölteni sok időt, de 3 órát az Óvárosban mindenképpen.

Ezek után a teljesség igénye nélkül : Lovcen nemzeti Park ( zsírúj aszfalt, kiváló útvonal), Ulcinj, majd Albánia – nekem mindig Shkoder az első megálló. Innen bementünk keletre, tettünk egy kanyart, átmentünk az Ohridi-tó macedón oldalára döntögetni, vissza Albániába és az UNESCO Világörökség részét képező Beratban ( Ezer Ablak Városa), majd innen lementünk Permettől cca 10 km-re délre az SH 75-ön a termálforráshoz, ahol lehet kicsit fürdőcskézni. Innen irány Sarande, vagyis Albánia Monte Carlo-ja. Aki már volt ott, tudja, miért nevezik annak. Útközben az SH 99-ről be kell menni a Kék Szem forráshoz, amihez fogható vízkitörés kevés van, talán Európában is.

A túra 3-4 csillagos hotelekben történő alvással ( szállás + reggeli 25-40 EUR), 1,30-1,40 EUR/l üzemanyagárakkal üzemelt, a kaja 60-70%-a az itthoni áraknak ( Albániában benn, a szárazföldön kevesebb), a tengerparton akár 75-80 %. Egy csomag cigi ( én 20 éve nem bagózok) 1000 ft alatt, ásványvíz, üditő  - fillérek.  Emberek kedvesek, a közlekedés elsőre káosznak tűnik, tulajdonképpen olyan, mint az anarchia – hatalom nélküli rend. J  Szerintem már csak a Balkánon oldható meg, hogy napi 250-350 km motorozással belül maradsz a napi 100 EUR költségen – mindennel együtt.

 

Az utak minősége döntő többségében kiváló, rengeteg útfelújítás van, valszeg tudják, hogy az infrastruktúra állapota a fejlődés egyik fő meghatározója. Ugyanakkor van azért elmaradásuk nem kevés, tehát – és ez főleg Albániára igaz – ha békésen motorozol egy egyszámjegyű főúton ( pl. SH 6), az nem garancia arra, hogy a következő kanyarban még aszfalt fogad és nem 30 centis gödrökkel tarkított hepe-hupa, kb. 300 méteren keresztül. J

 

Sokadszorra, de nem utoljára voltam. Nem vagyok Balkán szakértő, de 2019 óta rendszeresen járok, ha valami kérdés lenne, válaszolok, ha tudok… J

Előzmény: Stenmark1 (87358)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.23 0 0 87371

Egy Carbtune Pro-t tudok kölcsön adni.

Előzmény: 1100gs_p (87368)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.23 0 0 87370

A 3450 egy benzinálló epoxy amivel legutóbb egy autó fém beöntőcsövét javítottam. Ez itt akkor nem játszik, mert az hőre sem fog elengedni. Megköszönöm, ha javasolsz egy konkrét terméket mert csak ritkán ragasztok ezért nincsen sok tapasztalatom melyik, mire jó és hogyan enged el. Vagy majd megkérdezem az eladót a boltban hátha ért ahhoz amit árul. :)

Előzmény: HorváTH 69 István (87369)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.23 0 0 87369

Ezek a ragasztók , melegítésre elengednek , szóval le tudod szedni ha kell...

Előzmény: 1100gs_p (87368)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.23 0 0 87368

Lambda nincsen, tehát ráérek. Az ütközők igazítása az új tengelyekhez valóban egy precízebb eljárásnak tűnik. Ha jól értem ezek lennének a lépések, de a TPS-ről nem írtál:

 

1. hézagbeállítás a bal oldalon
2. hézagmérő átrakása a jobb oldalra
3. TPS állítás 370mV-ra?
4. szinkron a bal oldali ütköző csavarok állításával, 2300-2500-as fordulaton
5. ütközők fixálása
6. TPS végső beállítása 370mV-ra
7. mindkét bypass 2 és fél fordulatra
8. szinkron a bypass-szal. Itt szintén a bal a preferált oldal?
9. szinkron a bowdenekkel, 3000-es fordulaton

 

Kihagytam valamit?

 

A 8-9-et eddig mindig megcsináltam egy átlátszó csővel és nincs is egyéb műszerem hozzá. A 4. lépésnél lenne bármi hozzáadott értéke egy szinkronteszternek?

 

Lehet nem vagyok eléggé vájtfülű, de traktor hangot sosem hallottam ki az enyémen és a motor járásával sem volt soha gondom sem alapjárton sem fordulaton. Egyedül az alapjárati ciripelés zavart, aminek most meg kell szűnnie.

 

Akkor a kupakhoz keresek vmi loctite-ot, talán még 3450 van is itthon és megpróbálom csak annyira ragasztani, hogy azért még le is tudjam később szedni ha szükségem lenne rá, de tartok tőle ez akkor már eldobós lesz.

 

Egyébként ilyen kupakot acélból lehet kapni valahol? Még a 24-en sem látom, viszont jobban érezném magam, ha inkább egy ilyent tudnék felpattintani.

Előzmény: tcaoe (87365)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.23 -1 1 87367

Miből látni hogy mikor korrigál a motor ? Mit látni , mit mutat a vákum mérő ? Én tegnap csináltam egy ilyen műveletet ( injektorokat cseréltem 1,2-esére után ) . Nem vagyok biztos benne , hogy mindent jól csináltam :( Egy darabig viszonylag simán járt a motor ( kb néhány 10 km ) de már megint reszket...

Előzmény: tcaoe (87365)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.23 -1 2 87366
Előzmény: 1100gs_p (87361)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.23 0 1 87365

Hézagmérőkkel szépen bejátszod, hogy 2300-2500 körül legyen az alapjárat, elzárt bypassokkal (kb. 2, 2,2 mm-es hézagmérőkkel lesz ennyi). Ha már jár, az egyiket békénhagyod és szinkronizálsz a másikkal (célszerűen a ballal). Utána kiveszed a hézagmérőket, és szinkrizálod a bypassokat. Ha katalizátoros, akkor erre egyszerre kb. fél perced  van, utána elkezdi a lambdaszabályozás korrigálgatni a hengereket, és buktad a bulit, hagyni kell egy kicsit pihenni (látni fogod a sznkronteszteren, hogy mikor kezdett okoskodni a vezérlés).

 

Ja, ez általános nézet, azért jár az 1100-ak nagy része úgy alapjáraton, mint egy traktor. Azok csak egy eleve jó beállítás finomhangolására jók, azaz kb. addig, míg el nem kopnak a tengelyek, vagy szét nem szedik. Ki fogod szedni a csappantyúkat, azoknak nincs teljesen egzakt helyzete, semmi sem ott lesz, ahol volt.

 

Akkor oda jó bármi, ami benzinálló. Ott nem lesz egyébként benzin, míg jól tömített s tengely, csak por ellen van a kupak.

Előzmény: 1100gs_p (87364)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.22 0 0 87364

A fojtószelep ütközőcsavarjai nálam még meg vannak festve, így ha nem akarom, nem tudom elmozgatni. Eddig nem is akartam. Egyébként mi a beállítás menete?


Én is gondoltam arra, hogy az új tengelyeken talán picit máshogy áll majd a tárcsa, de még abban bízom az esetleges 1-2 fok eltérést majd az alapjárati csavarokkal is kompenzálni lehet.

 

A kupak nálam nagyon puha és tuti alu. Kízárt, hogy ez magától ott marad. Nagyon nehezen jött le és talán eredetileg ragasztva is volt, mert mintha annak a nyomát is látnám alatta.

Előzmény: tcaoe (87363)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.22 0 1 87363

Melyik ütközőcsavarokra gondolsz? A fojtószelepekére?

Azokat jó eséllyel el fogod mozgatni, de azért nem nagy szám őket újra beállítani. Plusz az sem tuti, hogy a tárcsa pont ugyanúgy fog állni az új tengelyen.

A kupakot óvatosan kell leszedni, és akkor szépen visszapattan a helyére. Azt nem kell semmivel ragasztgatni. Egyébként nem alu, hanem acél.

 

Előzmény: 1100gs_p (87361)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.22 0 0 87362

ahh ezt fájt, tehát foJtószelep

Előzmény: 1100gs_p (87361)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.22 0 0 87361

Két kérdés azokhoz akik már cseréltek a folytószelep tengelyét:

-  Ugye elég a TPS-t kalibrálni az ütközőcsavarok újraállítása nélkül?

-  Milyen (ragasztó) anyaggal (vagy módszerrel) lehet a jobb oldali alu sapkát úgy a helyére tenni, hogy bírja a rázkódást és ne hagyjam el?

kiss_atti Creative Commons License 2023.05.22 0 0 87360

Holnap összeszedem egy Word-be leírom, onnan meg bemásolom. 

 

Előzmény: Stenmark1 (87358)
R100 Creative Commons License 2023.05.22 0 5 87359

Vasárnap esti érkezéssel a három nap 1170 km volt. Négy motorral voltunk, a legfiatalabb '72-es.

Jól bírták az öreg csótányok, idén elkerültek a műszaki gondok!

 

Előzmény: kiss_atti (87355)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 87358

Szia Atti!

 

Gratulálok a km-hez, ebben sok strandolás nem volt :-) Árak elviselhetők arrafelé? Szívesen olvasnék az élményekről, főbb, kihagyhatatlan látnivalókról.

Előzmény: kiss_atti (87355)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 87357

Szia Kroni!

 

Éppen most ettünk a Szlovák Paradicsomnál is Brindzové Haluskyt, de az közel sem volt olyan finom. Egyébként annyira jó hely, hogy a városból ide járnak ebédelni sokan, hétköznap is. Ja és faház, nagyon hangulatos, jó terasszal, és nagy parkolóval. És a palacsinta is nagyon finom!

 

Rt-m volt, de a 17-es első kereke nem jött be, valamint a páromnak is jobban tetszik a Gs, nemcsak nekem. Az Rt túl burkolt, valamint a kormány pozíció pazar, de a láb nekem túl hajlított volt. A szöghajtás csere, és az R kipu nem sok változtatás, és így használható a szimmetrikus Sw-Motech rendszerem, valamint a hangja sem túlzó, mint a Dohc gyárija, szerintem.

 

Bp-ről is elérhető a kedvenc utam Selmecbányára, majd Zólyomra:

 

Bp-Dkő-Esztergom, Kamenica nad Hronom, majd az emelkedő tetején balra Zalaba-Hontianska Vrbicán-jobbra, Santovkán balra, majd Cankovban jobbra-Brhlovce-Bátovce után jobbra Jablonovce-Badan balra-Stiavnicke Bane-Banska Stiavnica (Selmecbánya) Itt a világörökség központ mellett, érdemes a volt bányász-erdész akadémia botanikus kertjét megnézni, ami a mamutfenyőkkel egy kis ékszer. Aztán Banska Béla felé ki az autópályáig, ami ingyenes, azon be Zólyomba, majd a Sahy felé vezető kijáraton túl, a benzinkút mellett találod a Kolibát. Hazafelé egyszerűen le Sahy (bár itt már elég sok kamion van, de jó az út), és neked a 2-es út Vácig-Bp, vagy több idő esetén Sahy-Kemence-Letkés Ipoly híd-Sturovó- Eszetrgom-Dkő-Bp.

 

Jó étvágyat!

Előzmény: kroni1 (87354)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.22 -1 1 87356

Mire gondolsz , mior az RT GS-esítését írod ? 

Előzmény: kroni1 (87354)
kiss_atti Creative Commons License 2023.05.22 0 1 87355

Mi tegnap este

 

érkeztünk meg 9 nap Balkánról, 3351 km lett háztól házig.

A két GS-nek meg sem kottyant a néhol kissé lukacsos út, az én GTL-emnek nem annyira áll jól az "edvencsör" kinézet, így mosás-kozmetika következik.

( Hogy a Glocknerre menet jól összekoszolódhasson...)

:-)))))

 

Menjetek, motorozzatok, amíg nagy meleg nem lesz !

Előzmény: Stenmark1 (87353)
kroni1 Creative Commons License 2023.05.22 0 1 87354

Köszi a beszámolót, a horvátországi túra előtt lehet, hogy egy ilyen sztrapacskát én is megnézek az általad ajánlott helyen, meghoztad a kedvem hozzá! :)

 

Amúgy egy DOHC RT-n nem gondolkodtál? Vagy van valami kimondott oka, hogy a GS-t RT-síted és nem egy RT-t használtok? Tudom a futómű, a dizájn más. De ott adott a jobb szélvédelem, szimmetrikus dobozok, hosszú áttétel, alacsony kipu, stb. Ahogy olvasom az írásaidat, szerintem nektek két személlyel jobb kiindulási alap lenne egy RT-t GS-esíteni mint így fordítva..

Előzmény: Stenmark1 (87353)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.22 0 3 87353

Magas-Tátra nézőben, a Szlovák-Paradicsomból.

 

Sok nagyon jó aszfaltúton mentünk a Dunakanyarból ÉK-i irányba, ahol Kékkő váránál (Modry Kamen) értük el a hegyeket. Talán a főútnak jelölt, Telgárt-Vernár hágót kivéve, nagyon jók a szerpentinek, és a teherautó itt ismeretlen fogalom. Az Alacsony-Tátra utolsó csúcsán már bőven volt hó (Király-hegy/2024 m), majd izgalommal vártuk a Magas-Tátra hihetetlen látványát, amihez botos túrát választottunk másnap. A Szlovák-Paradicsom (Slovensky Raj), egy kis nemzeti park, aminek érdekessége a számtalan, szurdokos útvonal hihetetlen létrákkal fűszerezve, Rám-szakadék XXL. A Hernád-áttörésnél elég nagy volt a gyalogos forgalom, aztán a hegymenet már rostálta a népet, az igazi kilátást nyújtó, kolostorrom fölötti rétről (Klastorisko), hihetetlen Magas-Tátra panorámát élvezhettünk, a különösen szép időben. A jutalom sört, már előző este elfogyasztottuk, pedig jól esett volna a nagy mászás után, de a zéró tolerancia motoron betartandó, aznap még haza is kellett érnünk.

Délután aztán irány vissza, ahol a gyorsabb utat választottuk kis pályázással (motorral ingyenes), így még egyszer megcsodálhattuk a Magas-Tátrát, majd az Ördöglakodalma-hágón (Certovica) már kiváló aszfalton kanyarogtunk hazafelé. Nálam már kötelező program, a kihagyhatatlan, nagydíjas sztrapacska, Zólyom szélén, a Koliba Neresnicában. Kicsit itt is felmentek az árak, de a Bryndzové Halusky, 0,5 l Kofolával, még így is 10 Euro alatt van (7,2 + 1,5). Sajnos a knédlis, káposztás tarja most kimaradt, de azt is érdemes kipróbálni, a fogyózóknak esetleg a káposzta leves lehet alternatíva.

 

A Gs-Rt jól teljesített, külön kiemelném az Rt szöghajtást, ami jól jött a gyorsabb szakaszokon, és 4,6-os fogyasztást eredményezett 2 személlyel, teljesen feldobozolva. Egyedül a Bmw gyári, számomra túl puha ülése volt kényelmetlen, ami cserére szorul, jelezhet akinek van Touratech/Kahedo elfekvő készlete. Sajnos a piros-fekete jubileumi szín, így bukik, mert ezekből még nem láttam piros verziót. Még egy kis kozmetikázás tervben van, de csak fóliával, hogy az eredeti, 30 éves ünnepi összeállítás, megmaradjon.

 

Jó motorozást mindenkinek!

dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.22 0 0 87352

Srácok!

Kicserélném 26e-nél az olajat a motorban, de a bajorbolt nem tud adni olajat.

Hol van olcsó forrás gyári olajhoz? Van rakjak bele Motorex-et? BMW-s haverok azt nyomatják.

 

Köszi

Horpa1 Creative Commons License 2023.05.20 0 0 87351

Srácok, ha valaki szeretne egy Givi Trekker 58 l hátsó dobozt ami hibátlan állapotú, alapjáraton is fekete, de Carbon fóliázott, belső csomaghálóval, háttámlával egy kulccsal és van rá 160e Forintja, keressen bizalommal🙂

Van még egy kulcs, de az az oldaldobozokat nyitja, persze ha nagy az érdeklődés, tartókonzollal, két fekete oldaldoboz is eladó, szintén Carbon fóliás, hibátlan 3 az egyben + Konzol 400e és lehet menni túrázni (egykulcsos rendszer)

zöld_I Creative Commons License 2023.05.20 0 0 87350

Na, es akkor most képzeld el, amit a gs-en borzasztónak érzel, akkor mit éreznek a japán nakedesek....

Előzmény: Horpa1 (87347)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.20 0 1 87349

Szúrjad neki, ki van fizetve a fordulatmérő végéig :)

Én ma megtudtam milyen 120-szal keresztbe menni, hát, elég érdekes :)

Előzmény: Horpa1 (87345)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.20 -1 1 87348

Akkor legalább ki lett kórmolva :) Az is kell néha ... Ma mentem én is egy Esztergom-Fehérvár , oda-vissza utat . Szépen nyugisan , 70-80-al , ahol lehetett . Nekem a sisakommal van bajom . Nincs semmi szivacs a homlok részén , és ekkora táv-idő  alatt , púpot nyom a homlokomra :( Ezt nem vártam egy Nolan-tól ! :( Még régen vettem tartalék sisaknak , azt pár hónapja tönkrement 103-asom végleg , és akkor vettem elő . Az a gáz , hogy csak ehhez passzol a meglévő hedszettem , az újabbakhoz nem jó . 

Előzmény: Horpa1 (87347)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.20 0 0 87347

Szervusz István,

 

kicsit kevésbé papásan gurultam, ritkán megyek így, de ez most jól esett, használtam a gyorsváltót fel-le, az is remekül dolgozott😉

(borzasztó az utak minősége☠)

Előzmény: HorváTH 69 István (87346)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.20 0 0 87346

Nem szép dolog ám , a motoron kitölteni a dühödet ! :)))) Vagy tán abban akadt el a nadrágod ? 

Előzmény: Horpa1 (87345)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.20 0 0 87345

Szia Zold_I!

 

Most értem haza, megkergettem a vasat és mivel a szuper prémium (Kínai Olasz sz@r🤮) Dainese gatyóm, ami 1 éves és kb 3.000 km van szétszakadt, na utána a motor viselte a következményét a felháborodásomnak, szóval ez a Pirelli Scorpion Rally gumi nagyon tapad👍

Előzmény: zöld_I (87342)
-Mosquito- Creative Commons License 2023.05.20 0 2 87344

A zebra felfestés nem aszfalt. ;)

Jó fotó,nem zsibbadt el a térded? :D

Előzmény: zöld_I (87342)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.20 0 5 87343

Tudom, hogy photoshop, de adtam rá egy pluszt :)

Előzmény: zöld_I (87342)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.20 0 7 87342

Én sem értem igazán, de a trail2 mindig megcsúszott pl zebra felfestésen, ez meg ugyanott, ugyanazzal a motorral meg sem mozdul, akárekkora gázra 2ben.

S

Mosquito: ez ugyanaz a gumi :P

Előzmény: Horpa1 (87337)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.20 0 0 87341

Az a városban szerintem rendben van :)

Előzmény: -Mosquito- (87340)
-Mosquito- Creative Commons License 2023.05.20 -1 0 87340

1cm-es majrécsík. :)))

Előzmény: zöld_I (87336)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.19 0 2 87339

Z4-et akartam, de mentem vele próbakört, nagyon alacsony a magasságomhoz, kilóg belőle a fejem és veri a szél. Jó a cabrio, de nem motor....

Előzmény: dvorcsakl (87334)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.19 0 2 87338

Köszi, bizakodok :-)

 

Azt még nem tudom június 5-én hogy viszem el szervizbe a mocit, de muszàj lesz, mert garivesztés a következmény. Bízom benne, hogy júliusban màr tolom a szelet az arcommal :-)

Előzmény: Horpa1 (87331)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87337

Egy aszfalt gumi nem tapad úgy mint egy 50/50 Aszfalt/Terep gumi, azért ez elég bütykös…

Sajnos a hátsó le van kopva, nem volt jó érzés hazahozni vele a motort, rázta a seggét, azt hottem elhagyom a kereket, szóval maradok a bevált receptnél Trai II.

Előzmény: zöld_I (87336)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.19 -1 1 87336

Jó, de miért az? Közel nem tapad úgy, mint ez.

Előzmény: Horpa1 (87333)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87335

Tükör szélesítőre van tippetek a Wunderlichen kívül. Annyit tudok, hogy mindkét tükör fordított menetes.

 

dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87334

Legalább akkor kabrióz! Nem ugyanaz, de élvezd! (Én is elgondolkodtam azon, hogy hogy hozhatnék ki a motorból és az autóból egy Z4-et. Szerencsére sehogy.)

Előzmény: hamvasat (87330)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87333

Scorpion Trail II. már a csomiban van

Előzmény: zöld_I (87332)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87332

Mi a baj vele? Én odáig vagyok tőle, meg vissza.

Előzmény: Horpa1 (87329)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87331

Mihamarabbi felépülést! Még csak most kezdődik a szezon, jut is-marad is még motoros idő😉

Kabriózni is remek dolog👍

Előzmény: hamvasat (87330)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87330

Jó mocizást mindenkinek :-)

 

Én még mindig rokkant :-( 5 hónapja lassan ágyban töltöm a nap nagy részét. Viszont most vettünk párommal egy öreg BMW kabriot kényelmes üléssel. Jövő hétvégén, ha belerokkanok is megyünk valahova. Vagy Alpok vagy tengerpart, csak sajna nem nagyon látok jó időt sehol akkorra.

Horpa1 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87329

Szisztok, 

 

ha valki balkáni túrára menne, motorhoz kaptam, de nem ez lesz felszerelve, így eladó 1200 GS LC-re való Pirelli Scorpion Rally STR 170/60R17 gumesz, amely teljesen Új valamint a jelenleg levételre váró még használható első abroncsot: kettő együtt 55e Ft


Köszönöm!

Horpa1 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87328

Szia Stenmark1,

 

akkor pörög a km a DOHC-ba, helyes🙂👍 Jó utat nektek!

 

Most már rommá pironkodtam magam, holnap gurulnom kell nekem is, város tele motorossal, látom a nemzetközi túrázókat itt nálunk SK, PL, CH, A, D szóval útra fel Polgártársak! 

Előzmény: Stenmark1 (87327)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.19 0 1 87327

Sk keleti oldal, mert arra süt a nap! GSA páros teszt, holnap vissza Tátra nézéssel a Szlovák Paradicsomból.

Előzmény: Horpa1 (87318)
ronson Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87326

Köszi. 

Előzmény: Horpa1 (87325)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87325

Szia ronson,

 

most komolyan elfogott az irigység, iszom a reggeli kávém és megyek dolgozni😞

Hatóság és Balesetmentes, Kellemes utat Kívánok nektek!

Előzmény: ronson (87324)
ronson Creative Commons License 2023.05.19 0 1 87324

Mi asszem ma Sarandából Gólembe, az SH8-on.

És igen, itt a tengerparton (szemben Korfuval) már most, szikrázóan süt a nap 😀

Előzmény: Horpa1 (87318)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87323

Szia R100,

 

menő a trip, ez nem romlik el és jól olvasható🙂👍

Jó utat nektek! 

Előzmény: R100 (87322)
R100 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 87322

Vorchdorfba, most indulunk. Ugye nem fog esni!?

Előzmény: Horpa1 (87318)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.18 0 0 87321

Szia tux,

 

kíváncsian várjuk a beszámolót, jó utat kívánok!

Előzmény: tux (87320)
tux Creative Commons License 2023.05.18 0 1 87320

Én Déltirolba.

Előzmény: Horpa1 (87318)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.18 0 1 87319

Én driftelni :)  

Előzmény: Horpa1 (87318)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.18 0 0 87318

Kihalt a fórum!? 
Itt a hétvége, ki hová megy? Dobozok fel, kuplung kicsap, remek idő lesz!!!☀

Horpa1 Creative Commons License 2023.05.18 0 1 87317

Szervusz István, Nagyon Köszönöm, úgy néz ki megoldódik. 

 

Üdv. Horpa

Előzmény: HorváTH 69 István (87315)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.18 0 0 87316
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.18 -1 1 87315

Ha nem drótküllős kereked van , elméletileg a szerelést is megtudom csinálni ( az enyémet én csinálom egy ideje... ) De a karcmentes szerelést nem tudom biztosra vállalni , azt azért nem ajálgatom .

Előzmény: Horpa1 (87313)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 87314

Szia Zold_I, Köszönöm!

A 39-es elrettentő áron nekem is ez jött le.

Előzmény: zöld_I (87312)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 87313

Szervusz István, Köszönöm, Nagyon kedves tőled!

Beszerzem a gumeszt, aztán meglátjuk…

Előzmény: HorváTH 69 István (87310)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.17 0 0 87312

A 39 az nyilván tájékoztatás, hogy nem szerelnek hozott gumit :) 

De amúgy számlaadós helyen a 19 az teljesen rendben van.

Előzmény: Horpa1 (87306)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 87311

Azért leszerelt kerékkel, szerintem olcsóbb.

 

Előzmény: Horpa1 (87306)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.17 -1 1 87310

A feltudod szereltetni más gumissal ( akik autó kereket szerelnek ) a sujozást ingyen megcsinálom neked ! 

Előzmény: Horpa1 (87309)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 87309

Köszönöm, azt hiszem régen gumiztattam, nem ilyen árak voltak bennem🤗

Előzmény: dvorcsakl (87308)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.17 0 1 87308

Faluban a srác 15ért cserélte a gumijaim, mindezt másfél óra alatt, kézzel centrírozva, és a csavarokat háromszor leellenőrizve...

Előzmény: Horpa1 (87306)
tux Creative Commons License 2023.05.17 0 0 87307

Nem akarlak idegesíteni (dehogynem :)), de Németországban 102e forintnak megfelelő euró volt ez a két gumi és a szerelés is kb. ennyi. Csak a fizetésünk 2X, 3X annyi, átlagban.

Előzmény: Horpa1 (87306)
Horpa1 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 87306

Sziasztok, 

 

visszatérő kérdés: Ki hol vesz gumit és azt hol szerelteti fel? 

 

R1200 GS LC-re néztem Pirelli Scorpion Trail II

Első:   120/70 R19

Hátsó: 170/60 R17 

 

Árak kerekítve három különböző forgalmazónál: 

R17:        108.000 HUF

Kék Hold: 120.000 HUF

MBM:       108.000 HUF

 

Kék Holdat felhívtam, elmondták, hogy 19.000 HUF a szerelés, ha ott veszed a gumit, ha viszed a gumeszt, akkor 39.000 HUF.... azóta sem kapok szikrát, lemaradtam valamiről az elmúlt egy évben, ez mindenütt ennyibe kerül.?

 

 

bacus Creative Commons License 2023.05.16 -3 0 87305

Ugye, hogy mennyivel jobb? :D

 

 

"más mondatába belemagyarázod a saját gondolataid..."

Nem akarattal, de nyilván olvasol valamit, az rád hatással van. Ezt szerettem volna megfogalmazni, hogy bennem fura gondolatokat keltett az első fogalmazás, leginkább negatívat. Ez viszont remek lett !!, ha tudnék adnék rá pluszt, de most vettem észre, hogy nem megy, hiába kattintok..

 

Mesteri ez a banános mondat, szerintem a kutyák és lovak olvasói mind nagyra értékelik! :D  (feltéve, hogy valaki látta a "sztárom a párom")

Előzmény: dvorcsakl (87304)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.16 0 5 87304

@bacus-nak külön:

 

Egy barátommal kanyarogtunk csodás útvonalakon Horvátországban, de tenné tele banánnal az Úristen a horvát időjárást... (meg egyébként a horvát autósokat is, aki klasszisokkal szarabbak a szlovák autósoknál)

 

Az úgy volt, hogy 10-en megyünk, hét motorral. Ebből négyen három motorral indultunk otthonról csütörtökön Hatvan környékéről, a többiek Letenyén vártak minket. Mire odaértünk, meggondolták magukat az esőre való tekintettel, így végül hárman mentünk ki, két motorral. Csütörtökön 670 km-t mentünk, mivel volt egy kis eltévedés. Ebből a 670-ből kb. 370 km-t esett - lényegében Letenyétől, illetve kicsit előbbtől a szállásig (Novi Vinodolski / Povile) végig. A terv az volt, hogy Karlovacig pálya, utána kicsivel kaja, majd a 3-as út. Ebből majdnem végig pálya lett.

Pénteken fél 11-kor indultunk neki a 8-as útnak dél felé, esőben. Jablanacban ebédeltünk, ekkor elkezdett az eső eltűnni, majd Priznaba érve kávéztunk a kompnál, de ekkor már sütött a nap. 20 fok lett, szikrázó napsütéssel, így felmentünk a Kubus Ura-hoz, majd még tovább a 8-as úton, kb. a Paski híd magasságáig, csak a ”szárazföldön”. Onnan vissza. 290-300 km lett.

Szombaton szép, száraz időben indultunk, esőruha nélkül, megint dél felé. Lementünk a Maslenicki hídig, be a szigetre, majd végig Pag szigeten Novaljáig, onnan pedig le a kompig. Menetközben megálltunk egy kempingnél, lementünk a partra kávézni. Kb. 22-23 fok volt, ragyogó napsütés. A kompot nem néztük meg, hogy mikor indul, így pont előttünk ment el. 1 óra 45 percet szobroztunk a kikötőben, eközben elkezdett csepegni az eső. A komppal átmentünk Priznaba, onnan a szállásig megint esett, kisebb szünetekkel. Ez a nap 300 km-t adott.

Ma reggel irtózatos szélre ébredtünk - ki kellett a riasztót kapcsolnom, mert annyira lökdöste a szél a motort, hogy folyamatosan riasztott. 5 vagy 6 áttervezés után észak felé indultunk haza, csodaszép, szűk, forgalom mentes úton jutottunk el a 3-as útig, amin már esett, de a kinti útminőség néha nagyobb tempót engedett esőben, mint az itthoni utak szárazon. Karlovacig jót motoroztunk az esőben, utána fel a pályára. A szél erős volt, az eső esett, de nem volt annyira vészes, bár kellemes se. Letenyénél megpihentünk, majd vissza a pályára. Onnantól ordas szívás volt, hol sötét, hol szakadó eső, és mindeközben erős szél. Végül Velence környékén lementünk a 7-es útra, mert addigra a pálya forgalma olyan lett, hogy a szél mellett látni se láttunk a vízfüggönytől - én persze a szemüveg miatt résnyire nyitott plexivel nyomtam. Velencétől 7-es, majd 6-os, majd M0-M31, végül Gödöllőtől ismét országút. A mai nap 640 km lett, 9 órás úttal.

 

Összesen cirka 1900 km-t mentünk.

 

dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.16 0 2 87303

Azt ugye tudod, hogy most más mondatába belemagyarázod a saját gondolataid...

Előzmény: bacus (87299)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.16 0 0 87302

Blokkolnám. (ha már meglenne a 749)

Előzmény: dreamfactory (87301)
dreamfactory Creative Commons License 2023.05.16 0 0 87301
dreamfactory Creative Commons License 2023.05.16 0 1 87300

Tenné tele banánnal az úristen a Horvát időjárást...

 

A legjobb :D

Előzmény: bacus (87299)
bacus Creative Commons License 2023.05.16 -3 1 87299

Azt nem, de azért még számtalan módon kifejezhetted volna.

 

Pl.

 

Na gyerekek, a hétvégén voltam Horvátországban.... v.

A hétvégi túra Horvátországban volt... v.

Mi Horvátországban motoroztunk..

 

Ezek ugye a semleges megfogalmazások, aztán lehet pozitív töltetet is adni

 

Mi csodás útvonalon motoroztunk Horvátországban.. v.

Egy barátommal kanyarogtunk Horvátországban

 

És lehet negatívan, ahogy te is írtad:

Túl vagyok a horvátországi túrán.  v.

Mi Horvátországban áztunk szarrá a hétvégén v.

Tenné tele banánnal az úristen a Horvát időjárást...

 

 

Na most számomra a motorozás hobbi és élvezet, még akkor is az lehet, ha épp elkapott az eső. Ezért a negatív mondat, főleg a kezdő mondat, nem túl jó kezdés, utána már magyarázhatod, hogy egyébként jó volt...

Előzmény: dvorcsakl (87283)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.16 0 1 87298

Nem BMW-n ugyan, de nekem sem sikerült bolti benzincsővel tartósan megoldani problémát, max. 1-2 évre. Kipróbáltam sokmindent.

 

Én is a gyárira szavazok.

Előzmény: 1100gs_p (87284)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.15 -1 1 87297

Én egy Marelli pumpát vettem bele, nem mertem Boscht, az Alfás haverok szerint mindig az olyan márkájú alkatrészek miatt áll meg a kocsijuk :)

Előzmény: A_Kupec (87296)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.15 0 1 87296

Pumpát nyugodtan rakhatsz bele utángyártottat(akár amit lentebb belinkeltél), ha nem rohasztod bele a benzint, azok is elmennek +- 10 évet........és mielőtt megkérdeznéd, hogy honnan van az infó, annyit elárulok, hogy a sarki krimóban, két fröccs/tüske kombó után, a pultos Gizike súgta meg bizalmasan:DD

Előzmény: 1100gs_p (87293)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.15 0 4 87295

Előzmény: 1100gs_p (87293)
AtiGS Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87294

Van valakinek tapasztalata az M-K Bikes szervizzel? Hivatalos BMW szerviznek mondják magukat. https://mkbikes.hu/

1100gs_p Creative Commons License 2023.05.15 -2 1 87293

Egyetértek.


A példa szemléletes, de a 90%-os biztos hibavalószínűséget nem állítanám szembe „senkinek sincs tapasztalata”-val.

 

Eddig két dologban vagyok biztos:
1. Fém csövet gyártatni nem érdemes.
2. Amikor cserélem a csöveket teszek be új pumpát is.

 

Bárki, aki cserélt már pumpát, megírhatná mit használ/ajánl. Köszönöm!

Előzmény: A_Kupec (87292)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.15 0 5 87292

Nézd, leegyszerűsítem neked. A felmerült kérdésedre 2 "megnyugtató" megoldás létezik: 1. a gyári cső(100%-os), 2.a fém csöves, amiről itt senkinek sincs tapasztalata, de legyen 95%-os, ráadásul a gyári olcsóbb is. Arról van szó, hogy a méterben vett benzincsőnél, nem érsz el akkora árelőnyt, ami lefedné az újbóli kicserélésének a munkáját/útközbeni szopatását. Ez olyan, mint a hátsó főtengely szimering/szimeringek. Méret alapján simán veszel autósboltban, sőt, egymás mellé rakva a gyárival, nem mondod meg, hogy melyik-melyik, de az autósboltosból 10-ből 9 folyni fog. 8.000Ft árelőnyért szerintem nem éri meg kockáztatni a motor újbóli félbeszedését.

Előzmény: 1100gs_p (87290)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87291

Passzolok, használt motorok voltak. A nagy többség azt szokta tudni, hogy hordtam szervizbe, hogy mikor mi volt cserélve azt max akkor, ha sok százererben volt a beavatkozás

Előzmény: 1100gs_p (87290)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87290

Még az eredeti könyökkel jártak így vagy már cserélték valamire és az lyukadt ki?

Előzmény: zöld_I (87288)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87289

Köszönöm, de fénykép nélkül is elhiszem, hogy nem bírta. Hacsak nem az "első autósboltban méterben vett” kategória volt, érdekes lenne tudni a helyet meg a típust, amit benzinállónak adtak el.


Más: A képen az előszűrő sarkán le van válva a forrasztott rész. Majd nézz rá ha legközelebb szétszeded, mert ott lyukadni is szokott.


Tux:

A szűrő utáni U alakú cső kapcsán írtam. A videón is látok olyant.

Előzmény: dreamfactory (87287)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87288

2 db közvetlen ismerősömnek lyukadt ki az a könyök. Az enyik megúszta azzal, hogy félgaz felett ledadog a motor. A másiknak lett egy tréleres spanja szlovéniában :)

Előzmény: 1100gs_p (87284)
dreamfactory Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87287

Az a baj , hogy nem fényképeztem le , azt a nem gyári benzinálló csövet , ami 1 év után úgy nézett ki , mint ami 25++ éves . Aztán a bmwbayer-től rendeltem csőszettet bilincsekkel együtt . Azok jelen állás szerint kiváló állapotnak örvendenek . 

 

Ellenben van egy 2019 képem ( akkor vettem az 1150-et ) amiben én cseréltem az üzemanyag szűrőt . Minden más ( benzinpumpa rajta a szűrő , valamint a gumicsövek ) szemrevételezés alapján történt . Azok kiváló állapotúak . Mind gyári . 

 

 

Nem akarunk rábeszélni semmire , mindenki abban hisz , és fektet bizalmat amibe akar . Ilyen az olaj kérdés is . 

 

Előzmény: 1100gs_p (87284)
tux Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87286

Ugyan olyan, moint az R850/1100R esetében?
Ha igen, melyik az a cső, látni ezen a videón?

Előzmény: 1100gs_p (87284)
Mortoff Creative Commons License 2023.05.15 0 3 87285

Szerintem csináld úgy, ahogy kitaláltad. 

Kaptál tanácsot és magyarázatot, arra nézve, hogy miért ne, de úgy látom csak az önigazolást keresed az általad kitalált megoldásra.

Csináld meg és első kézből lesz infód arról, hogy jó-e a megoldás vagy sem.

Max, majd túrkálsz a benzintankban az út szélén.;)

Előzmény: 1100gs_p (87284)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87284

Igazad van és ezeket nem is vitatom.

 

Nekem menet közben lett már olajos a hátsó gumim (kb 70-80e-nél), kb tíz éves korában állt már meg alattam hall-jeladó hiba végett és úgy emlékszem motoroztam már szakadt kuplung bowdennel is. Ez a csöves sztori lehetne az első meg nem születő téli estés történet.

 

Szóval továbbra is motoszkál bennem a kérdés: van itt bárkinek ilyen története amikor a „nem gyári cső” kotlott meg vagy ezek a tanácsok mind egy tőről fakadnak? („az egyik BMW specialista azt mondta, abból csak gyárit vegyek, különben megszivatom magam”)


Az „ilyesmit átélt népességhez” szólva:

 

Nagyon izgat még a pumpa kérdéskör is és érdeklődve olvasnám ki, mikor, mire cserélte.

Előzmény: tcaoe (87282)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87283

De ha egyszer túl vagyok rajta, akkor nem írhatom, hogy előttem van!

Előzmény: bacus (87281)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.15 0 3 87282

Röviden összefoglalom neked:

Az U-csőből a gyári drága ugyan, de tuti jó. Nem nagyon van hely kísérletezgetni, és az 1100/1150 GS tankjában szivattyút szerelni sem a kedvenc élménye az ilyesmit átélt népesség jelentős részének. Ha nem adja ki a fém/gumi megoldás, akkor ugyanott vagy, csak egy csomótt pocsoltál a benzinben, meg egy csomó időt töltöttél vele. De ez a jobbik eset. Ha úgy nem adja ki, hogy menet közben hullik szét a tank belsejében, akkor az egy elég jó sztori lesz hosszú téli estékre.

Előzmény: 1100gs_p (87273)
bacus Creative Commons License 2023.05.15 0 0 87281

"Túl vagyok a horvátországi túrán."

 

Ez azért rögtön elgondolkodtatott, hogy így fogalmaztál. Túl lenni egy vizsgán kell vagy egy műtéten, nem egy élvezetes motorozáson. Bár ahogy olvasom, ti inkább motort mostatok, alapos mélytisztítós, majd szárítás a napon, ismételt mosással :D

Előzmény: dvorcsakl (87277)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.14 -2 0 87280

Azért ez erős túlzás, de értem a célzást!


Egyébként a Héfal-os fémhálós fékcsövek is jól működnek, igaz még csak alig több mint fél éve vannak fent és senki nem garantálja, hogy elmennek majd 20+ évet mint a gyári.

 

zöld_i:

 

Értem, amit a beszerződről írsz. Én sem láttam még olyan kereskedőt itthon, ahol tankon belülre való csövet m-ben árulnak. Engem talán picit megnyugtatna, ha azt a 30cm 27093-at gyári csomagolásban kapnám és nem az alkatrészkereskedő vágná le egy dobról.

 

A BMW specialistás példa is ok, de azt gondolom ez úgy lenne kerek, ha tudnánk mi az amivel megszívták. Mivel próbálkoztak, hol vették? A szopóroller kétségtelenül létezik de olyan nincsen, hogy minden sz@r.

 

Túrtam picit az advrider-t. Több mint tíz éve írnak már erről a 27093-ről. Nyilván nem tudtam elovasni az összes bejegyzést de azért az elgondolkodtat, hogy panaszt még egyet sem olvastam. Persze sok más is árnyalhatja ezt a dolgot, pl ott Made in US van a csőre írva, errefelé meg kb Made in Turkey vagy még az sem.


Azt is érdekes látni, hogy egyre több külföldi oldalon árulnak már az öreg motorokhoz belső csöveket, de negatív visszajelzés eddig nem jött szembe velem. Megint nem láttam mindent?


Nem tervezek sok vagy hosszú motorozást a következő 2-3 évre és így talán a szopóroller faktor is redukálódna. A héten lehet futok egy kört még a fémcső legyártása végett és ha értelmes áron összejönne, vennék egy 27093-at is (14 EUR-ért) aminek egy darabját kíváncsiságból egy benzinnel töltött tormásüvegbe raknám, hogy lássam is a bomlási folyamatot. A fedőt minden újévkor cserélném.😊

 

A Till-es csatit már régóta nem látom nála. Mi az értelme a szorítófogóhoz képest? A Till-es injektor viszont szuper!

 

Kupec:


Már értem mire gondoltál. Bennem az „elfelejted még a létezését” is hagyott csak némi kétséget.

 

Benzinpumpa gyanánt is szívesen venném az ajánlást vagy azt mit ne. Ebben az esetben talán a BMW-s szakik sem a 170e Ft-os gyárit ajánlják. Úgy látom ez még távlati terv de kezdésnek egy ERA 770038A-ra gondoltam.

 

A következő játékom az injektorházak felújítása lesz, alapanyag már megvan hozzá.

Előzmény: dreamfactory (87276)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.14 0 0 87279

Szerintem nem. Ők csütörtökön és pénteken esőben túráztak Letenye-Bajna majd Bajna-Szlovákia útvonalon, mi pedig két szuper napot motoroztunk a tengerparton, és nem buktunk el egy rakás pénzt.

Előzmény: tux (87278)
tux Creative Commons License 2023.05.14 0 0 87278

Ha jól értem ez röviden azt jelenti, hogy azok a cimborák jártak jobban, akik az esős idő miat otthon maradtak? :)

Előzmény: dvorcsakl (87277)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.14 0 2 87277

Túl vagyok a horvátországi túrán.

Az úgy volt, hogy 10-en megyünk, hét motorral. Ebből négyen három motorral indultunk otthonról csütörtökön Hatvan környékéről, a többiek Letenyén vártak minket. Mire odaértünk, meggondolták magukat az esőre való tekintettel, így végül hárman mentünk ki, két motorral. Csütörtökön 670 km-t mentünk, mivel volt egy kis eltévedés. Ebből a 670-ből kb. 370 km-t esett - lényegében Letenyétől, illetve kicsit előbbtől a szállásig (Novi Vinodolski / Povile) végig. A terv az volt, hogy Karlovacig pálya, utána kicsivel kaja, majd a 3-as út. Ebből majdnem végig pálya lett.

Pénteken fél 11-kor indultunk neki a 8-as útnak dél felé, esőben. Jablanacban ebédeltünk, ekkor elkezdett az eső eltűnni, majd Priznaba érve kávéztunk a kompnál, de ekkor már sütött a nap. 20 fok lett, szikrázó napsütéssel, így felmentünk a Kubus Ura-hoz, majd még tovább a 8-as úton, kb. a Paski híd magasságáig, csak a ”szárazföldön”. Onnan vissza. 290-300 km lett.

Szombaton szép, száraz időben indultunk, esőruha nélkül, megint dél felé. Lementünk a Maslenicki hídig, be a szigetre, majd végig Pag szigeten Novaljáig, onnan pedig le a kompig. Menetközben megálltunk egy kempingnél, lementünk a partra kávézni. Kb. 22-23 fok volt, ragyogó napsütés. A kompot nem néztük meg, hogy mikor indul, így pont előttünk ment el. 1 óra 45 percet szobroztunk a kikötőben, eközben elkezdett csepegni az eső. A komppal átmentünk Priznaba, onnan a szállásig megint esett, kisebb szünetekkel. Ez a nap 300 km-t adott.

Ma reggel irtózatos szélre ébredtünk - ki kellett a riasztót kapcsolnom, mert annyira lökdöste a szél a motort, hogy folyamatosan riasztott. 5 vagy 6 áttervezés után észak felé indultunk haza, csodaszép, szűk, forgalom mentes úton jutottunk el a 3-as útig, amin már esett, de a kinti útminőség néha nagyobb tempót engedett esőben, mint az itthoni utak szárazon. Karlovacig jót motoroztunk az esőben, utána fel a pályára. A szél erős volt, az eső esett, de nem volt annyira vészes, bár kellemes se. Letenyénél megpihentünk, majd vissza a pályára. Onnantól ordas szívás volt, hol sötét, hol szakadó eső, és mindeközben erős szél. Végül Velence környékén lementünk a 7-es útra, mert addigra a pálya forgalma olyan lett, hogy a szél mellett látni se láttunk a vízfüggönytől - én persze a szemüveg miatt résnyire nyitott plexivel nyomtam. Velencétől 7-es, majd 6-os, majd M0-M31, végül Gödöllőtől ismét országút. A mai nap 640 km lett, 9 órás úttal.

 

Összesen cirka 1900 km-t mentünk.

dreamfactory Creative Commons License 2023.05.14 0 0 87276

Én is megvettem a gyárit.

 

Ebben az egészben ez a lényeg ! Lehet mással kísérletezni , de az jegy a szopórollerre . 

Előzmény: zöld_I (87275)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.14 0 0 87275

Elég régóta foglalkozom a témával, 2 éve ki akartam cserélni a benzincsöveim. Az egyik BMW specialista azt mondta, abból csak gyárit vegyek, különben megszivatom magam. Elmentem az egyik beszerzőmhöz, aki autót is szerel(tet) 4 csápon, kértem, adjon olyan benzincsövet méterre, ami tutti benzinálló, és nem puhul meg 2 év alatt. 

Azt mondta, nem tud ilyet méterben, pedig 20 éve van boltja, és csak  minőségi cuccokat tart, pl Gates.

Én is megvettem a gyárit. Meg a Tillses gyorscsatit fémből :D

Előzmény: 1100gs_p (87273)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.14 0 1 87274

Igen, a bütykösre sokan hiszik, hogy kompromisszumos utcán, holott pl a GS aljmagasságával a TKC 70 is még bőven sok a lábtartóig is,ahova a gazdik jó 80 százaléka az életben nem dönti le. 

Előzmény: tcaoe (87267)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.14 -1 0 87273

Nem volt meg ilyen cső a kezemben, viszont számítok rá, hogy merev lesz és nem akarom majd hajlítgatni. Ezért is írtam, hogy akkor a fém kerülne oda.
Jól érzem, hogy próbáltad már azt a Gates 27093-at de nem vált be?
Esetleg tudnál konkrét tapasztalatot megosztani: mi az a márka vagy hely ahol csak rámondják de nem benzinálló? Mivel van jó tapasztalat?

A megcsinálod rendesen alatt Te mit értesz?

Előzmény: A_Kupec (87272)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.14 0 3 87272

Az a cső nem hajlított, hanem formára van sütve, ezért ha Te hajlítasz oda egyet, akkor az nagy valószínüséggel megfog törni a szűk ív miatt. Ha nem egyből, akkor rövid időn belül + rengeteg márka és csőkészítő cég rámondja, hogy kívül is benzinálló, de a tapasztalatok alapján ez közel sem így van. Neked kell eldöntened, hogy egyszer megcsinálod rendesen és elfelejted még a létezését is vagy megszivatod magad és újra bindzsizel vele:)

Előzmény: 1100gs_p (87269)
-Mosquito- Creative Commons License 2023.05.14 0 0 87271

Próbáld meg itt, Héfal Kft. Csak nem biztos,hogy időben,pénzben jobban jössz ki. 

https://hefal.hu/

Előzmény: 1100gs_p (87269)
T1OK3 Creative Commons License 2023.05.14 0 0 87270

Akkor  keress meg egy olyan céget, ami fékcső/üzemanyagcső/hidraulikacső készítésével foglalkoznak, hátha le tudják hajlítani az "U" csövet!

Előzmény: 1100gs_p (87269)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.14 -1 0 87269

Meg tudnám engedni magamnak, de rettentően irritál a 24.
Ráadásul 20+ év után a másik két 8-as darabot is illene cserélni. Az eddigi keresgélés alapján a Gates 27093 egy jó választásnak tűnik és ha ez ebből megmaradó kb 24 cm nem adja ki a kanyart, akkor is inkább tenném oda a fémet mint azt kb 6 centis hajlított gumit.

Előzmény: zöld_I (87265)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.14 0 0 87268

Na látod, kezdesz betörni!

Ilyen a Gs, egyszerűen beszivárog a testedbe, és aztán magáévá tesz. Aztán már lehet kapálódzni más motorokért, de minek, mindig kiderül, hogy ez a jobb. Mondjuk ez azokra vonatkozik, akik egy motorba keresik a megváltást, mert ennél univerzálisabb motor, szerintem nem létezik.

Gratulálok!

Előzmény: tux (87266)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.13 0 1 87267

Szerintem azok TKC 80-ak. Azok bőven többet tudnak, mint bármi, amit a saját korában R100-ra szereltek, bármilyen téren.

De ennek ellenére én is úgy vélem, hogy jópofa ugyan, de attól ez a motor nem lett jobb, és messze nem ér ennyit.

Előzmény: R100 (87262)
tux Creative Commons License 2023.05.13 0 1 87266

Nálam közben nyert a GS, ma elvitték a kistigrist. Egyik szemem sírt, mert jó kis motor, de a másik nevetett, mert a GS még jobb. :) És mintha valahogy a váltója is javulna, ahogy gyűlnek bele a kilométerek, ami optimizmusa ad okot. :)

zöld_I Creative Commons License 2023.05.13 0 0 87265

Múlt héten rendeltem én is a 24-től ugyanezt. 10 évente ki lehet bírni :)

Előzmény: 1100gs_p (87263)
T1OK3 Creative Commons License 2023.05.13 0 1 87264
Előzmény: 1100gs_p (87263)
1100gs_p Creative Commons License 2023.05.13 0 0 87263

Sziasztok!

Létezik ennél jobb ennél jobb alternatíva vagy olcsóbb forrás az üzemanyagszűrő utáni cső pótlására?

https://www.boxxerparts.de/product_info.php?products_id=3513

R100 Creative Commons License 2023.05.13 0 1 87262

Jó, egy gumicsere után használható. Inkább értelmetlen a jó kifejezés, bár a motorozás és az értelem széttartó fogalmak.

Inkább az a furcsa, hogy a flex paganiniei tényleg művésznek gondolják magukat és ehhez szabják az áraikat. Elhiszem, hogy ennyiben van, de ezt a másodpiac nehezen fogadja el.

Előzmény: tcaoe (87261)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.12 0 2 87261

Amúgy miért használhatatlan?

Annyira nem szép, hogy ennyit érjen, de teljesen normálisnak tűnik. Oké, nem fog 200-at menni, mint a szélcsatornában tervezett eredeti idomokkal, de ez szvsz az R100-aknál már nem is annyira elvárás.:)

Előzmény: R100 (87255)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87260

Naugye. Erről leszórja az ember a két nagy lámpát, tesz rá négy rendes indexet meg egy kipufogót és első sárvédőt, aztán a vizsgaállomások 90 százalékán átmegy. Ja meg betömködi a tank alá az ABS kilógó csatiját.

Szóval ez szerintem 150-ért az évszázad üzlete.:)

Előzmény: zöld_I (87259)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87259

Én is vittem normális vizsgaállomásra trélerrel 400--as banditot. Megkérdezték, miért így hoztam. Mondtam, mert lejár a vizsga 1 éve.

Csont nélkül átment, nem szóltak semmit, nem jattoltam. Karbisor mondjuk épp nem volt rajta, de azt takarja az oldalsó kis idom.

Előzmény: tcaoe (87258)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87258

Viszont ennél is kevesebb kipufogó volt rajta, és egyáltalán nem működött. És egy normál vizsgaállomáson ment át, trükkök nélkül.

Előzmény: zöld_I (87256)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87257

Az eredetinél mondjuk esztétikusabb lett, mondjuk az nem volt nehéz, de ezzel  csak a vegán burgerező előtt lehet szépikézni.

Előzmény: R100 (87255)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87256

Ok, de az fényképről DT-nek tűnt. Még 2 méterről is

 És fékezett. Igaz, vissza nem engedte :)

Előzmény: tcaoe (87254)
R100 Creative Commons License 2023.05.12 0 1 87255
Előzmény: HorváTH 69 István (87249)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87254

Nem akarok dicsekedni, de a DT úgy vizsgázott le, ahogy elvittem tőled.:) Mármint szó szerint úgy.

 

Előzmény: zöld_I (87252)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87253

Ezt a sŸófosást megkönnyeztem :-)

Előzmény: zöld_I (87250)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87252

Ja, és mégegy. 

Ha a linken található motort valaki itthon le tudja vizsgáztatni, hallani szeretnék felőle.

Előzmény: A_Kupec (87251)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87251

Én se adnék többet 250-nél érte és szigorúan csak bontásra. Mondjuk a jó üzleti érzékkel rendelkezők, simán rászervezhetnének csoportokat, a "katasztrófa túrizmus" szegmensben :))

Előzmény: zöld_I (87250)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.12 0 4 87250

Az építő forradalmi gondolatai jelennek meg az építés szinte minden elemében. A fejidomot erős disszonancia jellemzi, a szélesen feszülő superbike kormány antagonisztikus ellentétben áll a büszkén dülleszkedő cruiser lámpákkal. Az installáció tetején levő műszercsoport mintegy megkoronázza az eklektikus  frontrészt, egyfajta dakar-tribute attribútuként dacol a széllel, kifejezve a BMW-k legendás tartósságát, Dakar örökségét. A Tommot ülés azt sugallja, az építő nem sajnálja a pénzt a motorjától, ad a szépre. A sportlégszűrők is ezt a gondolatot erősítik, bumszli airboxxal bárki járhat, kinai sportszűrővel csak az igazi bátrak. A tank körüli neon betét tovább fokozza a kontrasztot. Olyan hatást kelt, mintha egy erőtér lebegné körbe a járművet, előrevetítve a hagorkánt, amivel a büszke tulajdonos távozni fog a kávézóból a az irigy tekintetek perzselő tüzében. 

Kéne.

300-ért

Bontani. 

Előzmény: A_Kupec (87247)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.12 -1 0 87249

Most erre mit mondjak :( Sokan vannak , akik azt hiszik , ha sok munka és pénz ráfordításával széjelcsesznek egy motort , akkor az sokat fog érni... Ez mondjuk ha összegre nem is annyira sok , ár/érték arányban viszont nagyon .

Előzmény: A_Kupec (87247)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.12 -1 0 87248

Hát...tényleg elég egyedi :-))))) Próbálom elképzelni magamat vele a Stelvion...

Előzmény: A_Kupec (87247)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.12 0 0 87247
AtiGS Creative Commons License 2023.05.09 0 0 87246

Sziasztok, 1250 GS-re (nem ADV) szeretnék venni gyári bukócsővet. Ha valakinek van esetleg, érdekelne! Köszi 

Törölt nick Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87245

Ó, köszi a tippet!!

( szegény moci)

Előzmény: A_Kupec (87244)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.07 0 1 87244

Hívd fel, hátha még megvan(a képeken ott a hátsó lámpa), 10-nél többet ne adj érte :))

 

https://www.kepesmotor.hu/motorblokk/p2149475?st=bmw

Előzmény: Törölt nick (87243)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87243

:-)elég nagy, elhagytam a búrát és az egész kuka amúgy is (elfáradt a műanyag)

 

szóval rendelnem kell és várni türelmesen:-))

Előzmény: tcaoe (87241)
K259 Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87242

A Malackai szerpentint holnaptol felujitjak, vadunatuj utborkolatot kap, viszont 14 honapot modnanak ra mire elkeszul :D

Előzmény: HorváTH 69 István (87231)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87241

Mi a baja a féklámpádnak?

Előzmény: Törölt nick (87238)
akkormikor Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87240

Sziasztok!

 

Eladó ez a gyári töltő.

Cikkszáma: 71607688864

dreamfactory Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87239

Stenmark :

 

Igen , Economy . Utánajártam , újkorában is az volt rajta . Az előző az EVO volt , azt is kedveltem . De ez is szerethető .

 

Zöld_I :

 

Nem , az már tavaly is át volt húzva . A cső az új :D  Fullbunker , az AS3performance-tól  ;)

Előzmény: Stenmark1 (87235)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87238

de szííp:-)

én pár hete (tán2) voltam, azóta hátsó féklámpa mizériám van..szal majd egyszer tán megyek újra:-)

 

Előzmény: zöld_I (87237)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.07 0 3 87237

  

zöld_I Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87236

Hoppá, egy áthúzott nyereg! 

Előzmény: dreamfactory (87234)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87235

Nem rossz! Neked hosszú hatosod van (E) ?

Előzmény: dreamfactory (87234)
dreamfactory Creative Commons License 2023.05.07 0 1 87234

Győrben volt dolgom , de terápiás jelleggel motorral mentem , és ezt nem hagyhattam ki . 

Hédervár kastély 

 

tcaoe Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87233

Mi a baj az Alfölddel, az esővel meg a hideggel?:)

Legalább nem mossa tele az eső az utat sárral, meg bogár sincs.:)

Előzmény: zöld_I (87232)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87232

Hát, az autók közt szerencsétlenkedésnél a főutakon egy rosszabbat tudok elképzelni,

ha mindez mondjuk az alföldön van, esik az eső és hideg is akad :D 

Előzmény: HorváTH 69 István (87227)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87231

A Malackai szerpentin egy ratyi szar aszfalt , volt mikor utoljára arra jártam . Nem rég...

Előzmény: Stenmark1 (87230)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.07 0 2 87230

Azért én nézegettem verziókat Lednicére, csak 1 napba, kényelmesen nem fért volna bele. Mivel számomra ismeretlen utakon mentünk, nem is volt annyira unalmas, a forgalmasabb részeken pedig volt gyorsforgalmi út. Egyedül a Kis-Kárpátokon áthaladó szerpentin út volt csalódás, a sok kamion miatt. Annak van egy délebbi verziója, az a pozsonyi motorosok Mátraringje.

 

 

 

 

Előzmény: HorváTH 69 István (87219)
tux Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87229

Köszönöm. Érdekes módon engem az első keréktől jövő szélzaj nem zavar. A korai LC-n zavart, lehet a gumi is más volt. A szélvédelemmel is elégedett vagyok. Próbáltam az ADV plexit, nagyobb, de nem egyértelműen jobb.

Előzmény: Stenmark1 (87228)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.07 0 0 87228

Köszi, semmi biztosíték sincsen, de valahogy lenyugodtam.

Kívánok neked is legalább 2,5 évet és 25e km-t az 1250-el, amennyit én teljesítettem. Conti Trail Attack III előre, ha valamit javasolhatok.

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy lesz e még zaj, az első kerék felől, az 1300 Gs-en!

Előzmény: tux (87223)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.07 0 1 87227

A két program , nem csereszavatos . Egészen másról szólnak...

Előzmény: zöld_I (87221)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87226

CoMfort

Előzmény: zöld_I (87225)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87225

Confortban volt, 1 sisakos módban. Régi LC, 14-es, sima váltó

Előzmény: tux (87224)
tux Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87224

Amúgy a feszesebb futómű lehet, hogy csak beállítás kérdése. Dynamic-ban feszes, Road-ban hintázós.
Gyosváltó volt rajta?

Előzmény: zöld_I (87210)
tux Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87223

Gratulálok a megérkezésedhez, remélem kitart sok évig az érzés. :)

Előzmény: Stenmark1 (87211)
tux Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87222

Én ADAC tréningen voltam, nagyon jó volt. Kezdem megszokni, megszeretni a GS-t. Mintha javult volna a váltó, már ritkán darál, csak csattan nagyokat, valamennyire kiszámítható, egyre kevésbé zavar. Cserében én voltam a tréning királya, minden gyakorlatot könnyedén, jól csináltam vele. Rajtam kívűl csak az oktatónak volt GS-e, 1250-es ADV. A résztvevők odajöttek beszélgetni a GS-ről, hogy miyen szép, milyen jól megy, csak úgy hízott a májam. :)
A záróbeszélgetésen az oktató azt mondta, hogy GS-el minden gyakorlat könnyebb, ha van valakinek 17e eurója motorra, vehet belőle egy új Kawasaki-t, vagy egy nagyon jó használt GS-t. :)

zöld_I Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87221

Akkor marad a pályanap :)

Előzmény: HorváTH 69 István (87219)
befaster Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87220

Akkor köszi addig is, úgy is szívesen megnézném a mocidat élőben is.

Előzmény: Stenmark1 (87215)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87219

Sok alternatíva nincs . Főutakon végigrongyolni...

Előzmény: zöld_I (87218)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87218

Ide mi a jó útvonal?

Előzmény: HorváTH 69 István (87217)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.06 0 1 87217

 

 Ismét Lednie ...

Előzmény: Stenmark1 (87216)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87216

Köszi!

 

Azta, nagyon sajnálom Őket. Gyors felépülést nekik! A motor mit sem számít!

Előzmény: bacus (87212)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87215

Nyugi megvár, nem hirdetem egyelőre.

Előzmény: befaster (87214)
befaster Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87214

Szia Stenmark1 én mentem volna a kormány fűtésed -ért. Szóval nem tudom mikor, ha valaki bejelentkezik érte add oda neki.

Ha marad és mégis sikerül arra keverednem kereslek. Jelenleg nincs időm semmire, sajnos.

Előzmény: Stenmark1 (87211)
T1OK3 Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87213

A héten voltam a Wallis-ban , ahol megállapították, hogy az én kardánom is cserés, csak sajnos az most hiánycikk. Majd értesítenek ha lesz raktáron.

Valaki tudja miért szar ez a széria kardán? Kiegyensúlyozatlanságon és a kereszt lógás/akadáson kívül nem tudok mást elképzelni.

bacus Creative Commons License 2023.05.06 0 0 87212

Én örülök, hogy révbe értél. A 1250GS-d sajnos lerombolásra került, szegény Csabi (aki megvette) meg felesége meg felépül..

 

Én a magam részéről ezt a zaj dolgot, a szélvédelmet, stb olyan enyhe hisztiként értékelem. :( Olyan ez mint amikor épp Halle Berry -vel lepedő akrobatikázol és azon keseregsz, hogy nem igen megy a bőrszíne a tapétához, kicsit világos jobban kiemelkedne a háttérből. Aztán cserélsz Jessica Alba-ra, de ő sem jó, mert nem tud főzni. :)

 

Egyszerűen nincs tökéletes, kinek mi a fontos. Engem nem érdekel a váltó csattanás, ha darál (de nem darál), a szélvédelem (legalsó állásban a plexi), nem rázza a sisakom, a szélzaj, elnyomja a kerékzajt :D, az ülés pedig olyan amilyen, megvannak a technikák, hogy kell a vérkeringést újraindítani. :)

Előzmény: Stenmark1 (87211)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.06 0 2 87211

A tökéletesség keresőknek jó hír, hogy megvan a megoldás a bajokra. Tovább kell lépni!

És mi van, ha már nincs út előre, magán a tökéletességen ülök, és még mindig kétségeim vannak? Váltani kell, és nem szégyen visszafelé sem.

 

Ismeritek szenvedéseimet az 1250 Gs-el. Illetve nem szenvedtem, mert összességében egy nagyon jó motornak tartom a mai napig, de volt egy-két dolga (nekem a szélvédelem tökéletesítése után, az első kerék felől feljövő zaj maradt meg), amit mindig méltatlannak éreztem egy ilyen értékű motoron. Szóval sokszor elővett a dolog, és rájöttem, hogy nem a nekem megfelelő motoron ülök. Ebben sok minden benne van, talán ár-érték aránynak nevezném azt a valamit, ami a pillanatnyi helyzetben megszabja, hogy merrefelé keresgessek.

Most, hogy megvolt a hosszabb távú teszt (kb 500 km), meg kell állapítsam, hogy megérkeztem. Ehhez persze kellett némi átalakítás, amiben a legfontosabb a szélvédelem. Érdekes, hogy egy felső toldat egyből jó eredményt szolgált, és azóta is viselem ezt az eredményt, mert persze ez sem tökéletes (nagy szélben, autósorok mögött stb), de egy jó kompromisszum. Az 1200 R kipu, Kupec Úr jóvoltából, a polcon várta a felhasználást, csakúgy mint az Rt szöghajtás, és ezek meghozták az igazi áttörést. Főleg az Rt szöghajtást emelném itt ki, mert a DOHC gyárija tényleg jól szól, így azt biztosan kevesen cserélnék le. Mondjuk nekem a szimmetrikus doboz elrendezés miatt jó, hogy alul van a kipu, és véletlenül csendesebb is.

Szóval ez a hátsó hajtás csere, olyan, mintha egy sebességgel többed lenne a motorban. A lég-olajos Gs-ek végső stádiuma, az áttétel módosítás lett, nem a lényeges teljesítmény növelés. Mondjuk a DOHC Gs, finomabban jár a 4000 feletti tartományban, úgy 4500-ig, majd az is méltatlan rezgésbe kezd. Jó hír a vizes kollégáknak, hogy éppen ez a rezgés szűnt meg az új blokkal, ott nem gondolkodtam a hátsó hajtás cserén, más problémák foglalkoztattak. Szóval az áttétel csere meghozta azt a nyugodtság érzést, amit kerestem, bár kicsit többet kell így váltani, de megéri. Titkon reméltem, hogy van még egy hozadéka a cserének, és be is igazolódott. Eddig 5,2-5,5 volt a fogyasztásom, és most 4,4 lett. Persze ehhez kellett István Úr nyugodtabb tempója, de most nagyon jól nyomta, szépen haladtunk a forgalommal, voltak autópályás szakaszok is, szóval nem spórolós menet volt.

Azért még egy változtatásra szükség van, a gyári nyereg ilyen távon már kényelmetlen nekem, szóval néznem kell egy Touratech/Kahedo ülést, ami eddig bevált, és keményebb tömésű, mint a gyári.

 

Köszönöm Istvánnak a túrát, Lednice egy csoda, de erről beszéljenek az Ő képei, mert én csak mobilos műkedvelő vagyok. Azért azon elcsodálkoztam, hogy a K 1600 GTL-je mekkora egy dög, mondom ezt, egy 1200 GSA árnyékából :-)

 

Jó motorozást mindenkinek!

zöld_I Creative Commons License 2023.05.05 0 0 87210

Ja, sorry, de nem. Az jött csak le, hogy ja, ez ilyen, de mint látszik, lehet vele élni, és attól hogy konkrétan nem emel ki, még nem lesz baja 100e km alatt sem. Meg az, hogy bár a 4 generáción átívelő fejlődés tagadhatatlan, és az azonos architektúra ellenére látszik hogy egy dínó meg egy transformer áll egymás mellet, de nekem az utcára nem ad annyi pluszt, hogy erre vágyni kezdjek.

+ mentem 1050 Tigerrel is ma, na azt ajánlom bárkinek, aki szereti nyújtani az alkarját.

Előzmény: tux (87209)
tux Creative Commons License 2023.05.05 0 0 87209

Akkor te már tudod milyen egy kényelmes, jó futóművű, dinamikus, remekül kanyarodó motorral menni, miközben benned van az érzés, hogy jaj, csak alacsony fokozatokba ne kelljen váltogatni, mert az elrontja a flow-t.
:)

Előzmény: zöld_I (87208)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.05 0 0 87208

Ma átgumiztam egy korai LC-t, és el kellett vinnem 10 km-rel arrébb, ahol egyből átpattantam a sajátra, ahova meg az LC gazdája vitte el a sárgát.

Szubjektív gyors teszt: Az új gumikon is mérsékeltebb valamivel a kanyarodási hajlandósága. Az ergonómiája valamivel jobb (az enyém rám van alakítva, és még úgy is), a fék akkorát harap egy ujjal, mint az enyém kettővel. Jóval dinamikusabb, de hála a kipörgésgátlónak, pl fehér aszfalton hiába nyelezed kettőben, rohadtul nem fog gyorsulni :DD Az egygombos indexre vissza lehet szokni, de ez nyomi, kicsi a gomb és erősen kell pöckölni. A wonderwheel-t meg sem próbáltam piszkálni, biztos jó. A futómű egy kicsit feszesebb,vsz nagyobb a rugóerő, de kellően hosszú  az útja, remekül csillapít, összességében egy fokkal jobb az enyémnél. A gyári ülés tökéletesen kényelmes, az enyém egy hulladék volt ehhez képest gyárilag.

A váltó: a váltó szar :D Pontosaban a kuplung nem emel ki rendesen.  A motorban 104 ezer van, 1 gazdája volt előtte. Konkrétan nem lehet kivenni álló helyzetben 1-ből vagy 2-ből üresbe. Tavaly került bele a módosított hosszabb kuplungpálca, ezzel is ilyen, milyen lehetett előtte 98 ezer kilométeren át. Egyből kettőbe reccsen, fölötte csak simán kicsit csontos. Ja, és a váltónak ennek ellenére amúgy semmi baja, nem is volt, szóval nem kell fosni, meg hallgatózni, csak rugdalni :D 

Az LC gazdi véleménye az enyémről: " Nagyon jó, érdekes, de könnyebben fordul. Hondáról jövök, ennek a váltója Hondás. Az enyém meg szar. Annyi még a különbség, ezen minden keményebben működik. Ezt még férfiaknak csinálták, ezt az újat meg puhányoknak." :D

Jót röhögtünk, aztán mindenki ment a dolgára. Ahogy kanyarodtam ki a főútra, feltűnt, hogy tényleg milyen kemény a kuplungom :DDDDDDD

bacus Creative Commons License 2023.05.05 0 1 87207

Több baj is van ezzel a vidivel.. :)

 

Milyen kamera ez? Reggie zenét egy GS -hez? :), ráadásnak ilyen hangosan, mikor mi imádjuk amikor számolja a fogakat a GS? Egyfolytában a kuplungot tapenyolod.. :)

Előzmény: tux (87206)
tux Creative Commons License 2023.05.05 0 1 87206
zöld_I Creative Commons License 2023.05.04 0 0 87205

Megdöbbentő olvasni az idiotizmus eme manifesztámódását....egy olyan országban, ahol 3 éve nem is volt műszaki vizsga a motorokban....

Előzmény: Toxic11 (87204)
Toxic11 Creative Commons License 2023.05.04 0 1 87204

Szia,

 

EURO 3-as a motorod, így 2-es matricát kell rendelned.

 

https://www.certificat-air.gouv.fr/files/tableaux_classement.pdf

 

Előzmény: MTeki (87201)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.05.04 0 0 87203

Köszönöm, jó lesz!

Előzmény: zöld_I (87198)
A_Kupec Creative Commons License 2023.05.04 0 1 87202

Erre csak egy ember adhat megnyugtató választ, mégpedig a topik "Chuck Norris"-a(annyit segítek, hogy a nick-je "t"-vel kezdődik és "caoe"-vel végződik) :))

Előzmény: MTeki (87201)
MTeki Creative Commons License 2023.05.04 0 0 87201

Tudna valaki segíteni f.országi környezetvédelmi matricával kapcsolatban?

A nyári tervemben szerepel több olyan francia város ahol már él a cirt'air szabályozás (Bordeaux és Grenoble) és a forgalmim alapján nem tudom biztosan, hogy milyen euro standardnak felel meg a motorom (R1200R 2007). 

A forgalmiba a V.9: 02 szerepel ami nem jelöl euro standardot. (https://kalkulatorlap.hu/gepjarmu_kornyezetvedelmi_besorolas.html)

Az is megfordult a fejemben, hogy nyári napkora nincs is szükség a matricára, ha elkerülöm a belvárost!?

 

Mortoff Creative Commons License 2023.05.04 0 0 87200
Előzmény: Stenmark1 (87199)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.05.04 0 0 87199

Help! A mobilon megy a belépés, a laptopon nem. Már regisztráltam újra is. Ázért olvasni tudok, köszi a Gs Rt gratulációkat, az Rt hajtás egy álom. Teszt holnap Lednicére! Jó motorozást mindenkinek!

zöld_I Creative Commons License 2023.05.04 0 0 87198

Én valahogy így mennék:

 

https://goo.gl/maps/DwabAJt3Y2tV1MMr9  

Előzmény: kiskerék66 (87197)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.05.03 0 0 87197

Köszönöm a javaslatodat, elemzem!

Előzmény: kicsi200 (87195)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.05.03 0 0 87196

Reggeli indulás, délutáni, esti érkezés.

Előzmény: zöld_I (87194)
kicsi200 Creative Commons License 2023.05.03 0 0 87195

Aggtelek-Pelsőc-587-es út Csetnekig, majd ott egy balos, rá az 526-os útra, Jolsva-Nyústa-Krivány érintésével. Kisforgalmú, jó burkolatú út, kellemes kanyarokkal. Utána Bozók lehet jó köztespont, a többiről már kopnak az emlékeim, de a többiek majd elmondják. :)

Előzmény: kiskerék66 (87193)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.03 0 0 87194

Mekkora távon? Mert járunk itt páran arrafele, de a kombók száma végtelen, mennyi időt szánsz rá?

Előzmény: kiskerék66 (87193)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.05.03 0 0 87193

Sziasztok!

 

Tudnátok javasolni valami érdekesebb szlovákiai útvonalat  aggteleki kilépéssel, és komáromi visszatéréssel?

Déli gyerek vagyok, nem ismerem túl jól azt a környéket.

 

tux Creative Commons License 2023.05.03 0 0 87192

Ja, meg elhittem, hogy a 2017-es modell már javított, a BMW sorolja, hogy miket módosított a váltón. Azután azt is elhittem, hogy az 1250-es már tényleg jó. A motor, kardán hangok tényleg jók lettek, talán a váltója is jobb lett a nagyon szar 2013-ashoz képest, de jó még nem lett. Most elhiszem azt, hogy vannak jó példányok, csak nekem nem volt eddig szerencsém. :)

Előzmény: tux (87191)
tux Creative Commons License 2023.05.03 0 0 87191

Köszönöm, végignéztem. Jól hangzik amiket mond, és a koncepció is jó lenne, habozás nélkül cserélném az 1250-es eg ilyen régebbire, ha találnék hibátlan váltóst. Csak nehéz hinnem benne, mert volt egy 2013-as, az volt a legszarabb, és egy 2017-es is, ami szintén messze volt a hibátlantól. De a koncepció jó, csak nem találtam még ki hogyan tudnék annyit ipróbálni, hogy találjak egy jó váltost. :)

Előzmény: bacus (87190)
bacus Creative Commons License 2023.05.03 0 0 87190

Tux, ez a csávó a te embered, most tesztelt egy tökéletes 2016-t, 10/9.999 -re értékelte :D

 

Írj neki, próbáld ki, mert amit itt a kuplungról és a váltóról mond, az még nekem is hihetetlen. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZmHQmx7aNv4

Előzmény: tux (87183)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.02 0 0 87189

Nekem is az volt az első gondolat, azért volt az egész állítgatás.

Előzmény: hamvasat (87188)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.02 0 2 87188

Amúgy Zöldi nem véletlenül kérdezi tanktáska nélkül. Nekem is a kis "piperetáskám" növeli a turbulenciát. A bazi nagy túratáskám meg lecsökkenti.

 

De megsúgom, hogy annyi turbulencia, mint a GS-en, még a Goldwigen is van. Mivel nem egy zárt dobozban ülsz, mindig lesz valamennyi.

Előzmény: hamvasat (87187)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.02 0 0 87187

Dvorcsakl!

 

Vigyél utast, az is csökkent a turbulencián :-) Komoly!

 

Most már szerzek valami zsíros állást itt Pakson Tcaoe-nak megfelelő szellemi kihívással és maszekban építünk egy légcsatornát a hátsó kertemben és 3D nyomtatással ellátunk minden "szélbajost" egyénre szabott légterelőkkel :-)

 

Csak félek, hogy Stenmark kolléga és Te kevesen vagytok, hogy jól keressünk vele :-)))))

Előzmény: dvorcsakl (87186)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.02 0 0 87186

Úgy csak keveset mentem, nem éreztem nagy bajt nélküle. Így vagy a kézvédő lehet a hibás, vagy a tanktáska rossz pozíciója. Jövő héten túra, előtte van két szabad napom, majd tesztelek.

 

Kézvédő:

Az 1250-en lehet állítani? Nincs otthon akkora torx fejem (azt hiszem 50-es), így nem tudtam kipróbálni, de a tükörnél lévő rögzítés alapján számomra úgy tűnik, hogy fix a kormányhoz képest.

Előzmény: zöld_I (87184)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.01 0 0 87185

+1 az önsorsrontásnak :)

 

Én is hasonló képpen cselekedtem. Felkeltem jó korán, észleltem, hogy csak az új felnyitós RPHA  van itthon, úgyhogy felcsaptam azt, füldugo nélkül és nekimentem pár szlovák 3-4 számjegyűnek. Találtam újakat is, régieket is, földutazgattam, reggeliztem a dombtetőn, hallgattam a madarakat, láttam annyi fácánt ,sast, őzet, nyulat, mint nagyon régen, csináltam repcés képeket, csalódottan vettem tudomásul, hogy tótéknál is nemzeti ünnep van,(Kofola, Deli csoki kimarad) de attól széles vigyorral  vasaltam a kátyúkat a Pilisben hazafele. Ez a sisak nyitogatós létére marha jó. Abszolút semleges a fejforgatásra, nem zajosabb a C70-nél. A napszemüvege ugyan olyan, szembetűző nap ellen kevés, de garázsban sem olyan, mint régi hegesztőpajzsba nézni :) ami nagyon meglepő, olyan látótér van, mint a Schubertheknek, szóval amúgy jó szűk, de emiatt mégsem klausztrofób. Valamiért nem is nehéz. Ha szellőzőket nyitok, rendes áramlat van benne, szóval az 50 eurót úgy érzem, megérte.

Előzmény: tcaoe (87177)
zöld_I Creative Commons License 2023.05.01 0 0 87184

Tanktáska nélkül milyen? 

Előzmény: dvorcsakl (87174)
tux Creative Commons License 2023.05.01 0 0 87183

Én tegnap voltam egy nagyobb kört a Plansee-nél. Nem fogadom el, hogy egy 8 milliós motornak szar a váltója, de ez nem jelenti azt, hogy nem motorozom amennyit szeretnék. :)
Ráadásul a Tigrissel voltam, annak hibátlan a váltója. Minden másban a GS jobb. :)

Előzmény: tcaoe (87177)
hamvasat Creative Commons License 2023.05.01 0 1 87182

Ezt velem is eljátszották egy céges üdülőnél. Minden nap sétakor ráültették a motoromra a kisgyereket. Jól összekarcolta szandival a tankot. Kiderítettem ki volt és szóvá tettem. "Mi baja lesz tőle?" flegma választ kaptam. Megkérdeztem, hogy mit szólna, ha csak úgy beleülnék a kocsijába, vagy nekidőlnék és a farmer gombokkal kicsit összekarcolnám. Akkor leesett neki a tantusz. Mondtam, hogy egyébként semmi kifogásom nem lett volna, ha megkérdezi, csak a szandit kellett volna levenni és már ülhet is rá.

 

Meg egyszer egy lerogyott alkesz a kocsma előtt felült az MZ-mre, rászóltam, a válasz egy "Tedd magad takarékra öcsi, nekem is ilyen volt". Na ő, kapott egy lángost :-)

Előzmény: R100 (87181)
R100 Creative Commons License 2023.05.01 0 1 87181

Mondjuk annak nem örültem amikor a boltból arra jövök ki, hogy ráültették a gyereket aki lerúgta a gyertyapipát. "De csak egy fotóra",aztán még én voltam a morcos vén hülye.

 

Előzmény: dvorcsakl (87176)
apa6203 Creative Commons License 2023.05.01 0 0 87180

Köszönöm a segítséget szerintem az első link segíteni fog 14-es alkatrész és a hozzá tartozó 17 gumigyűr lesz az. Égő cserénél sikeresen ráfeszítettem a könyököm és  megreccsent :-)

Előzmény: tcaoe (87179)
tcaoe Creative Commons License 2023.05.01 0 1 87179
Előzmény: apa6203 (87178)
apa6203 Creative Commons License 2023.05.01 0 0 87178

Sziasztok 

Szeretnék 1200 Rt -hez a tanknál lévő benzincső gyorcsatit rendelni ami sajnos elrepedt és spriccel. De nem találok sehol sem, esetleg valami beszerzési megoldást vagy linket szeretnék kérni. Köszönöm előre is!

 

 

 

tcaoe Creative Commons License 2023.05.01 0 3 87177

A maximalizmus és az önsorsrontás között azért van egy nem elhanyagolható különbség.:)

Én lecsaptam a plexit a legalsó állásba, beraktam a füldugókat, aztán csattogtattam a váltót a napsütésben összesen vagy 800 kilométeren át itt a környéken.:)

Előzmény: tux (87175)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.01 0 0 87176

Bakker, meg tudsz állni bárhol úgy, hogy nem lesz körülötted seperc tömeg?

Előzmény: R100 (87173)
tux Creative Commons License 2023.05.01 0 0 87175

Jó olvasni, hogy nem csak én vagyok hipermaximalista. :)

Előzmény: dvorcsakl (87174)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.05.01 0 0 87174

Volt egy kósza gondolatom, amit tett követett.

Szombaton leszedtem a kormánymagasítót, és a tanktáskát előre toltam. Az SW-Motech Pro tanktáskám alja állítható. A kormánymagasító miatt a leghátsó pozícióban volt a táska,- legközelebb felém, legtávolabb a kormánytól - ezen tudtam a kormánymagasító nélkül változtatni, s mintegy 7 cm-t előretolni. A koncepció az volt, hogy a kerék felől feljövő áramlatot “elzárjam”. Arra tippeltem, hogy a tank körüli idom megvezeti felfelé a szelet, amit a táska nem úgy tör meg, ahogy kéne, és ha többet kitakar a táska, akkor hátha.

 

A kormányt a 0 fokos jelzéshez állítottam. Ettől a kézvédő nagyjából vízszintes, talán picit inkább hátra lejt. Korábban, a magasítóval a 10 fokos beállás volt használva, ettől előre dőlt a kézvédő.

 

Eredmény: nem tökéletes, de tartósan alkalmassá vált a moci a 130-as tempóra. Minimális fejrázás van, talán a szélzaj is kisebb. Azt tippelem, hogy a sisak aljánál keletkeztek azok az örvények, amelyekkel gond volt.

 

Jövő héten megnézem ezt az egészet 10 fokos kormányállásánál is - simán lehet, hogy nem a táska pozíciója volt a javulás okozója, hanem a kézvédő helyzete. Illetve az is lehet, hogy a testhelyzetem megváltozása az ok. Plusz a táskában is még van egy kis játék, talán fél centi.

R100 Creative Commons License 2023.05.01 0 3 87173

Hű, de szép idő volt/van! A svéd migránsnak lett rendszáma, rója a teszt kilométereket, három hét múlva bírnia kell Vorchdorfig meg vissza.

 

 

http://motorradmuseum-vorchdorf.at/

HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.05.01 -1 2 87172

Kell egy Y-elágazást csinálni a Konnektoról . Én onnét szoktam a navit is ellátni árammal ...

Előzmény: tux (87171)
tux Creative Commons License 2023.04.30 0 0 87171

Köszönöm.

Ilyet szerelnék rá. A Tigeren bevállt, jól tölti a telefont, könnyű betenni, kivenni, oda forgatom, ahová akarom, ha akarom fekszik, ha akarom áll, mi az? :)

Előzmény: hamvasat (87170)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.30 0 0 87170

Az ülés alatt, bal oldalt lévő DIN csatlakozóról tudsz előre vinni gyújtásvezérelt 12V-ot. Vagy rámérsz az USB csatihoz menő vezetékre, hogy mennyi van benne. Vagy ha azon 5V van, vidd onnan, ha 5V-ot igényel a töltőd. Milyet akarsz beépíteni? Van kiszemelt?

Előzmény: tux (87168)
tux Creative Commons License 2023.04.30 0 0 87169

Ja, és nem a DIN csatlkozót keresem, fixen szeretném bekötni.

Előzmény: tux (87168)
tux Creative Commons License 2023.04.30 0 0 87168

Hová lehetne egy 1250GS-re telefontöltőt csatlakoztatni? Gyújtásvezérelt 12V kellene, amilyen a DOHC-n a csőr alatt van. Van ilyen valahol?

kiss_atti Creative Commons License 2023.04.30 0 0 87167

Nem árulunk zsákbamacskát.

Előzmény: ronson (87166)
ronson Creative Commons License 2023.04.30 0 0 87166

Ha ezt megmondod előre, senki sem fog csatlakozni. Mint tudjuk ...  :-D

 

Előzmény: kiss_atti (87165)
kiss_atti Creative Commons License 2023.04.30 0 0 87165

Szerintem tegyük hozzá:

 

M2 Shelltől - M2 Shellig  cca 590 km.

 

 

( Tehát nem Párkányba ugrunk át a Parasztétterembe...)

Előzmény: ronson (87164)
ronson Creative Commons License 2023.04.30 0 0 87164

Ha valakinek van kedve holnap egy Sk guruláshoz, akkor 8:00, 2/A Shell kút.

zöld_I Creative Commons License 2023.04.29 0 0 87163

Ez így elég páva, gratula!

Előzmény: Stenmark1 (87161)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.29 0 0 87162

Aztamindenitneki… nagyon jó lett!🙂👍

Előzmény: Stenmark1 (87161)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.29 0 1 87161

Na jó, csak kicsit dolgoznom kellett rajta.

Előzmény: Horpa1 (87160)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.29 0 0 87160

Szia, ment a + tőlem, de egy fotót a hátulról ahogy a dobozok fent vannak pleaseeee😁👍

Előzmény: Stenmark1 (87159)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.29 0 2 87159

Na akkor majdnem közkívánatra, Bmw R 1200 GSA RT

 

A dobozokkal 96 cm széles, a táskákkal (nagyfaluban használom) 80 cm. Az Rt szöghajtással nagyon jó lett a 90-110 tartomány, az egyest sem érzem jelentősen hosszabbnak, hátrány a kerék mögötti sárvédő nem felszerelhető így.

 

zöld_I Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87158

Múlt héten megjött a hjc rpha-m, valami egészen valószínűtlenül újszerű állapotban, nem tudom, hogy lehet bármire ennyire vigyázni. Na mindegy is, a c70 utan vettem fel egyből, és habár csak dinamikus városi menet volt a menű, szerintem csendesebb a zártnál. Majd csinalok egy rendes tesztet, ha vác fele lesz dolgom.

Előzmény: dvorcsakl (87156)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87157

Spanom azt mondta, neki adv-n az szüntette meg a fejrázást, hogy feltett táskákat a tank melletti bukócsőre.

Előzmény: dvorcsakl (87156)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.28 0 1 87156

Hamár, akkor:

Ma egy kölcsön Schubert C3Pro-ban motoroztam. Ugyanúgy remegett a fejemen, pedig aki adta, ő esküdözött rá, hogy nem fog. De fogott. Szóval a sisak kérdést kizártam. Viszont a felhajthatós sisak nagy királyság.

 

Kezd az lenni a gondolatom, hogy lehet, nem is a plexi magasságával kéne játszanom, hanem a szélességével. Mi van, ha nem is felülről remeg a sityó, hanem alulról, amit a plexi melletti levegő gerjeszt? Vagy az, ami a csőr miatt a kerék felöl feljön?

 

Előzmény: A_Kupec (87155)
A_Kupec Creative Commons License 2023.04.28 0 1 87155

"Meg felkerült a versenyplexi is, végre nem a sisakra tolja az összes levegőt."   dvorcsakl liked this :DDD

Előzmény: Kevin (87154)
Kevin Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87154

Nekem semmi bajom sem a K16 sem a GSA váltójával.

 

Csattan 1-esben? Igen, csattan. Legalább tudom, hogy bevette :)

 

A K12-vel sikerült ott is találnom néha ürest, ahol nem kellett volna. Cserébe nem csattant egyesben.

 

Ma feltettem a Wunderlich-féle kormánymagasítót, ami közelebb is hozta egy kicsit a kormányt. Ég és föld, hogy mennyivel kényelmesebb így az üléspozíció.

 

Meg felkerült a versenyplexi is, végre nem a sisakra tolja az összes levegőt.

Előzmény: kiss_atti (87098)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87153

Ott a pont ! :) 

Előzmény: hamvasat (87150)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.28 0 1 87152

Ronson!

 

Tavaly szívtam meg a Road 5-el. A matek alapján még bőven volt benne 3-4000km. Igenám, de nem számoltam vele, hogy lesz csomag, meg két személy. Így az 1500km-es távon teljesen legatyásodott a svájci szerpentineken. Jóval tovább használtam, mint szerettem volna, de kibírta.

 

Idén nincs ilyen bajom, mert nem tudok motorozni :-)

Előzmény: ronson (87144)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87151

Ezt nem arra írtam, hogy el kellett volna adnod, hanem hogy szégyen, mikért akarnak pénzt kérni  ;)  Múlt héten egy fb haveromnak kerestem használt gumit, hát többet ilyet nem csinálok.

Előzmény: ronson (87145)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87150

A szélét is? :-)

Előzmény: HorváTH 69 István (87142)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87149

Hát ja ! : Elég sok helyen lehet látni , hogy hulladék szintért , még pénzt kérnek . Én a szerszámgépes kínálatban többször láttam "Ócskavasat" , alkatrész áron kínálni...

Előzmény: tcaoe (87147)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87148

Ez teljesen érthető érv ! Esetleg , egy pár pótkerékkel , lehetne javítani a kihasználtságon :) 

Előzmény: ronson (87144)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.28 0 1 87147

Ami sokkal nagyobb baj, hogy adni is.

Előzmény: zöld_I (87143)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87146

Kap dunlop mutant gumikat, és simán. :)

Előzmény: zöld_I (87137)
ronson Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87145

Ezért nem viszem én soha semmire, mert figyelmetlenül megyek el az ilyen remek üzleti lehetőségek mellett :-)

Előzmény: zöld_I (87143)
ronson Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87144

Általában én is, de 2 hét múlva készülünk egy 3e+ km-es gurulásra és félő, hogy azt már nem bírná ki, akármilyen kíméletesen is bánik vele a motorom. Így előrébb kellett hoznom a cseréjét.

Előzmény: HorváTH 69 István (87142)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.28 0 1 87143

Ilyenekért még szoktak pénzt kérni :)

Előzmény: ronson (87140)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.28 0 2 87142

Én annak a híve vagyok , hogy elhasználom az összeset , amit kifizettem . 

Előzmény: ronson (87140)
Mortoff Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87141

Az Lc-n okosan ki van találva a mutató. Függőlegesen lefelé 0, 45 foknál 45 km/H, 90 foknál 90 km/h, 135 foknál 135 km/h, 180 foknál 180 km/h. Ránézel és az állásából tudod mennyi az annyi.

Előzmény: tux (87126)
ronson Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87140

Ilyen volt a cserélendő hátsó gumi ma, 13500 km után:

Előzmény: ronson (87139)
ronson Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87139

Rég volt már gumi-téma, akkor legyen erről is szó :-)

 

Az imént felkerültek az új gumik motorkámra, ismét Michelin Road 6 lett. Az előző garnitúra kereken 13500 km-t ment el úgy, hogy a kopásjelzőnél még 1,7 mm volt a hátsó gumin.

Az elsőn valamivel több, de azt nem nézettem meg. Kb. hozza pont ugyanazt, mint korábban a Pirelli Scorpion Trail 2-ők.

Szerintem simán ment volna vele még 1-2 Sk kanyart, talán 15e-ig is bírta volna, de így sem vagyok vele elégedetlen.

Előzmény: tux (87105)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87138

Meg azért aki rendszeresen ki-kihúzatja a motorját, annak már a hangjából, rezgéséből pontosan illik tudni, hogy mikor kell elvàltani, nem kell ahhoz fordulatszámmérő, meg váltásjelző. Én nem is igazán nézem. Max unalmamban, autópályán szoktam nézegetni, hogy milyen sebességhez milyen fordulatszám párosul.

Előzmény: tcaoe (87136)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.28 0 0 87137

"(De ez nagyban függ attól, hogy milyen lesz superbike kormánnyal az ST, mert az az üléspozíciót és a helyben megfordulást kivéve mindent jobban csinál.)"

 

Murván csapatás 110-zel?

Előzmény: tcaoe (87135)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.27 0 0 87136

Az is kicsi. Mindig a fordulatszámmérő a legnagyobb, de ha most gyorsulni akar az ember, akkor a váltásjelzőt figyelné, ha meg nem akar, az inkább érdekes, mint fontos információ.

Előzmény: tux (87134)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.27 0 0 87135

Köszi, bár én nem mondanám szépnek, és egészen kevés vas van már benne, nagyrészt műanyag.:)

Az nem GSA ülés, csak sima GS. Ugyanilyen van a másik 1200GS-emen is.

Kellemes motor egyébként, valószínűleg meg is tartom egy ideig.

(De ez nagyban függ attól, hogy milyen lesz superbike kormánnyal az ST, mert az az üléspozíciót és a helyben megfordulást kivéve mindent jobban csinál.)

Előzmény: Stenmark1 (87128)
tux Creative Commons License 2023.04.27 0 0 87134

Úgy emlékszem van a klasszikus módja, ami olyan mint a GS-é és az elég nagyban írja a sebességet.

Előzmény: tcaoe (87133)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.27 0 1 87133

A sebesség. Mi a fene érdekelheti még az embert menet közben egy ilyen motoron?

Előzmény: tux (87127)
tux Creative Commons License 2023.04.27 0 0 87132

Azért pár fotót mutathatnál. :)

Előzmény: Stenmark1 (87129)
dreamfactory Creative Commons License 2023.04.27 0 0 87131

Én is megnézném !

 

A fehér "szín" a favoritom !

 

 

Előzmény: Stenmark1 (87128)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.27 0 1 87130

Szia Stenmark1!

 

Egy szemet gyönyörködtető gyógyfotót azért majd dobj fel kérlek🙂

Nem sok ilyen jön szembe, mint amilyenre alakítottad!👍

DOHC az örök gyönyör!!!🌈🥰

Előzmény: Stenmark1 (87128)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.27 0 0 87129

Igen a világítás volt még téma. Most, hogy kiégett a tompított égője, gondoltam tuningolok kicsit, mert az Lc-k ledese azért kicsit hiányzik, a lég-olajosnál főleg a reflektor gyengécske, és önállóan nem is állítható.

A ledes lámpa cserét elvetettem, mert önálló nappali menetfény funkciót nem tud, és elveszi a lámpa magasság állítás lehetőségét. A lég-olajos lámpája belül állítható, és 3 ponton rögzített, így még billenteni sem lehet. Mondjuk egy márkatárs parkolt mellettem nemrég a nagyfaluban, Ő egy madzaggal húzogatja az utólagos ledes lámpáját, tehát mindenre van megoldás.

Szóval a ledes égő nem fért bele a régi helyére (talán jobb is, mert az nem is nagyon szabályos, és lehet, hogy vakítana), így egy emelt fényerejű Osram került be, egyből a reflektorba is, így elég jó lett a fényhatás. Persze a kieg fény ledesre cserélése azért kellett, mert arra szükség van a figyelem felhívás miatt, főleg a vadveszély terén, na meg az óvatlan kapualjból kihajtók ellen. Ezért forgattam kicsit kifelé, így a szembe jövőket nem zavarja.

 

Még egy ülés cserén gondolkodok, de az nem sürgős, amúgy sem találok megoldást, a Touratech/Kahedo vonalon, a piros színre, az meg hozzá tartozik a jubileumi GSA-hoz.

 

Na ennyi, remélem nem untattalak benneteket! Karakterben tuxot amúgy sem lehet überelni, csak, hogy a német nyelvnél maradjunk :-)

Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.27 0 1 87128

Inkább beszéljünk a motorokról!

 

Szép a vas, különösen ezzel a fehér gsa üléssel, +1 pont a lég-olajos 1200 Gs eknek. Ma egyértelmű, hogy ez a legjobb univerzális szériája a Bmw-nek. Legalább is Mo-on biztosan vállalható, talán tuxnak lehetnek No-ban problémái, mert ott már ritkulnak. A TFT talán az egyetlen, ami hiányzik, de onnan is a digitális sebesség kijelző. A GPS megoldotta ezt a problémát, azóta ott nézem a sebességet. Ami pedig egyértelműen rossz volt az Lc szérián, az nem a váltó, hanem az első kerék felől feljövő zaj. Na az nincs a mostanin, végre béke-barátság, csak suhanás.

 

Tegnap feltettük a GSA-ra a koronát, István mesterrel, az Rt szöghajtás egy nyugodt túramotort varázsolt a kissé izgága Gs-ből. Igaz eggyel többet kell így váltani, de végre van feljebb, és nem hosszú hatos, mint az 1150 szérián, ugrással, hanem egyenletesen. Ja és az R kipu bevált, minden átalakítás nélkül felrakható a Dohc-re, szimmetrikus lett így a dobozrendszer, és pont annyira hangos, hogy jól lehessen hallani, szépen röfög.

 

Jó motorozást mindenkinek!

Előzmény: tcaoe (87101)
tux Creative Commons License 2023.04.27 0 0 87127

A lényeg lemaradt, mi az az egy ami fontos neked és nem látod, mert kicsivel van kiírva?

Előzmény: tcaoe (87124)
tux Creative Commons License 2023.04.27 -1 1 87126

Nekem a DOHC műszarfalával nem volt bajom, az LC-jén nem láttam jól a sebességet, valahogy kissebbek voltak a számok és tükröződött, a TFT-t pedig szeretem. A 800-as Tigerét is, pedig az kissebb. A 900-as Tigerét pl. szerintem elrontották.

Előzmény: tcaoe (87124)
bacus Creative Commons License 2023.04.26 0 1 87125

Pedig lesz aki megugorja! :)

 

Az én lányom 22 éves lesz, remekül kezeli a dolgot, minden pasit akit bemutatott, "felkészítette", hogy ne lepődjön meg semmin, fater egy "vadállat" :D

Az aktuális pasi (már több mint 1 éve) elég jól viselte az első pár találkozót, azóta rájött, hogy nem vagyok mégsem emberevő...

Amikor a lányom bemutatta, az első mondatom az volt: "áh, szóval te dugod a lányom.." :D Túlélte, jó fej, azóta jóban vagyunk, kicsit már a vejem :)

 

Egyébként full antiműszaki, fogalma nincs a fizikáról, gyenge matekból, szóval lányomnak nincs apakomplexusa :D, viszont teljesen olyan mint a fiam, szóval nem is volt olyan nehéz megszokni. Mondjuk se fiamnak, se "vejemnek" még a fagolyót se adom kölcsön, mert azt is elrontják :)

Előzmény: A_Kupec (87116)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.26 0 1 87124

GS-t nem vezettem TFT-vel, de pl. az 1250R műszerfalán a millió lehívható infó közül pont az az egy van viszonylag kicsi számokkal kiírva, amit az ember vezetés közben legtöbbször nézne. És ha éppen úgy süt a nap és az emberen meg polarizált napszemüveg van (mivel két sisakomban is ilyen van eleve, ez nem nehéz feladat), akkor szinte egyáltalán nem látszik, nemhogy elég lenne egy rövidke pillantás, hogy hol áll a mutató. A váltásjelzője sem egy lámpa, hanem egy kép a műszerfalon, szóval nézni kell, nem érzékeled a villanást. De autóban is csak azok igazán jól átláthatók, amik azt játsszák, hogy ők egy analóg műszerfal. Ami egy DOHC-n eleve adott.:)

Előzmény: tux (87121)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87123

Ez a nagylelkűséged az, amit annyira becsülök.:)

Előzmény: A_Kupec (87120)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.26 0 2 87122

Figyi, ez még a jobbik eset. Nagyobbat pislognál, ha beállítana egy nálad 10-15 évvel idősebbel :-) Vót má' ilyen :-)

Előzmény: A_Kupec (87116)
tux Creative Commons License 2023.04.26 -1 0 87121

Valóban jobban látható az analóg órás LC-k műszerfalánál, de nem mérhető a TFT-khez.

Előzmény: tcaoe (87119)
A_Kupec Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87120

Vegyük úgy, hogy ez a hozzászólásod elkerülte a figyelmemet:)

Előzmény: tcaoe (87118)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.26 0 1 87119

"Sokat mész éjjel?" Hátugye az előfordul azért, hogy az ember leül egy kellemes helyre jobb társaságban napsütésben, aztán már megy 1-2 órát sötétben meg mínuszban, ha nem is ez az alaptermészete. Különösen ősszel és tavasszal. Már persze azok, akik gyakran motoroznak a kerület határain kívül is.:)

Viszont egy DOHC meg egy 1250 árkülönbözetéből elég komoly világításfejlesztést lehet csinálni, így ezt félig megadom.

A jobb műszerfalat mondjuk én sem értem ezen a szinten, az 1200-ak műszerfala elég jól leolvasható.

Előzmény: zöld_I (87107)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87118

Aham, ezt a tornából felmentett dolgot, ezt pont neked kell a mások szemére vetned.:)

(Az ecsetfejet megadnám, de én láttam és túléltem azt, amit kevesen láttak és éltek túl.:) A macskámnak is megmutattam, azóta hullik a szőre.:))

Előzmény: A_Kupec (87116)
gerebe Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87117

Sziasztok!

 

Valakinek a képen látható eladó csomagtartója nincsen véletlenül?

 

 

A_Kupec Creative Commons License 2023.04.26 0 2 87116

A kamasz lányomnak én is beszoktam ígérni, hogyha nem tud normálisan viselkedni, akkor a lábánál fogva a falhoz csapkodom :D (közben meg ölni tudnék érte)

Csórikám, lehet ezért nem mer hazahozni semmilyen pasit?! :) Vizuális típusoknak: Ülök a verandán a hasonlóan elborult pajtásaimmal és megérkezik a lányom, az ecsetfejű, tornából felmentett pasijával.........na Boborjánnak ezen a szűrőn kéne átjutnia :D:D:D

Előzmény: bacus (87111)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87115

A varázsszó: injektoros. Ha 3 évre úgy hagyod, akkor is beindul.

A karbis az jó eséllyel nem, hacsak nem valami verseny 2T, síktolattyús etetővel, ujjnyi fúvókákkal

 

Előzmény: HorváTH 69 István (87114)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.26 0 2 87114

Kis érdekesség azok számára , akik nem tudják hogyan rakják el télire a motort . Tavaly kb. ősz közepén leraktam a K16-ost , tartalék felett kicsivel ( nem teli tankkal ) 95-ös benzinnel . kivettem az aksit , az bent volt a szobában tárolva . Ma vissza raktam az aksit , és zokszó nélkül , első pöccre indult , és rendesen járt... Van rá tanu is... :) Én eddig , lényegében mindig így pihentettem a járgányaimat , csak a pihenési idő volt változó . Ezért is csodálkoztam mindig , ezen a "csak 100-as benzin , meg adalék..." dolgokon . 

 És a két éve már cserélni készült akkum szintén köszöni jól van , és indít vígan . Most , tán 6-éves körül lehet . 

Horpa1 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87113

Most frissítem, így a legújabb térképek, támogatás elérhető lesz rajta.

Szépen kijavította a helyesírás ellenőr, szóval "hordtáskával" és adatkábellel eladó:)

Előzmény: Horpa1 (87112)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87112

Sziasztok!

 

BMW Navigator V eladó kordtáskával, adatkábellel, szép állapotban 115e

Érdeklődni mail, Köszönöm!

bacus Creative Commons License 2023.04.26 0 1 87111

Nem meri olvasni :)

 

A helyzet az, hogy én szeretem a feleségem, sosem bántanám, még szóval sem, nem hogy tetlegességgel. Báááár, lehet rosszul csinálom, mert az a kutya amit mostohán tartanak sokkal ragaszkodóbb, azt, hogy a kölkeim nem kaptak, azt már néha bánom :).

Előzmény: A_Kupec (87109)
bacus Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87110

"Sokat mész éjjel?" - Ha keveset, azt jó vakon menni? :) Szerintem bármikor előfordulhat, hogy sötétben is kell menj, ez szerintem fontos, annak is aki várhatóan soha nem akar éjjel menni.

 

"Tempomat:  sokat autópályázol?" - Miért a tempomatot csak ott lehet használni? Lehet persze arányaiban többet használom a tempomatot autópályán, de én nem csak ott használom, hanem bárhol, ahol valamiért pl nem akarom túllépni a megengedett sebességet.

Előzmény: zöld_I (87107)
A_Kupec Creative Commons License 2023.04.26 0 3 87109

Szóval nem olvassa a fórumot.......nekem is csak idegenben nagy a szám :D

Előzmény: bacus (87108)
bacus Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87108

Nem minden kardán ütött, nem mind rozsdásodott! Az enyémet cserélték azonnal, mert 73e km volt benne, meg se nézték, szerintem nem lett jobb, a fúrás is felesleges volt, nem volt benne víz, de lehet most már van :)

 

A lényeg, hogy ez TMK volt, azaz megelőzés miatt cserélték, ha kellett, ha nem. Olyan ez, mint amikor lekeversz két nagy frászt az asszonynak, aztán vagy kiérdemli vagy nem :D

Előzmény: tux (87103)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.26 -2 3 87107

Csak hogy érveim is legyenek, flame ON :D

 jobb világítás:  Sokat mész éjjel?

 jobb műszerfal: minél "rosszabb" annál többet figyeled a forgalmat, a tablet buzergálás helyett

 fűthető nyereg: ok

 kulcsnélküli indítás: ok

  kanyar ABS: ok (a régi is atom jó)

 vészjelző berendezés: földművelő látásrontás

 nappali menetfény: 2004-óta világít a tompított elöl, halál felesleges

 gyorsváltó: az Úr ajándéka

 Tempomat:  sokat autópályázol?

 

-Ezen kívűl egy új motornak is más a hangulata: ja, megvigyázod  mosogatod, jaj nehogy karcos legyen, nekem is volt. Ahelyett, hogy önfeledted használnád. Mondjuk ezt nem tapasztalod meg, amíg nem volt. 

 -nem gyalázta szét senki előtted: Egy motort ha nem váztörött, szinte bármilyen szétgyalázásból hibátlanra helyre lehet állítani, nem kellenek hozzá évek, mint egy kocsihoz.

- nem kell azon agyalni, hogy meddig bírja még a kuplung, szöghajtás: Ha jól emlékszem, ezeket Veres Pistivel megcsináltattad. A DOHC szöghajtás felújítható, az LC megvehető. És nyugi, az is elromlik.

-Plusz van még rá 2 év garancia, májusban viszem az egy éves szervizre: Ez nyilván jó, cserébe ott a nem túl jelentéktelen szervízdíj, itthon mosolyogva levesznek 110 ezerre egy olajcsrére(bocs, olajcsere-szerviz).

-A szalon/szerviz 10 percnyire van és 20 Euróért csere motort kapok:  A 10 éves motorral pont ilyen messze lett volna :D

- Volt sok használt motorom, kerestem eleget szükségből az olcsó megoldást, most gondoltam kipróbálom hogyan csinálják ezt a németek, mert végre megtehetem:  Akkor meg örüljél :D :D :D

 

 

zöld_I Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87106

Nem győztél meg, de nem is kell :D 

Előzmény: tux (87103)
tux Creative Commons License 2023.04.26 0 2 87105

Akik únják e témát kérem lapozzanak vagy vessenek fel érdekesebb témát. Én ezt találom érdekesnek és nem mehetek vele a csipkehorgolós topikba. Köszönöm.

tux Creative Commons License 2023.04.26 0 0 87104

Ez azt bizonyítja, hogy vannak jobb és rosszabb váltós LC-k, úgy tűnik a minőségbiztosítással vannak problémáik. Én örülök a szerencsédnek. :)

Előzmény: ronson (87099)
tux Creative Commons License 2023.04.26 0 1 87103

Amit a motorkerékpárgyártás fejlődött 10 év alatt, meg amit a GS visszafejlődött váltó terén. :)
A "jobban tetszik kulsőre" is fontos. Ezen kívűl jobb világítás, jobb műszerfal, fűthető nyereg, kulcsnélküli indítás, kanyar ABS, vészjelző berendezés, nappali menetfény, gyorsváltó, tempomat. Ezek nélkül lehet jót motorozni, de együtt csak egy vonzó csomag, ezek adják egy korszerűbb, biztonságosabb motor érzetét, és nem csak az érzetét. Ezen kívűl egy új motornak is más a hangulata, nem gyalázta szét senki előtted, nem kell azon agyalni, hogy meddig bírja még a kuplung, szöghajtás. Plusz van még rá 2 év garancia, májusban viszem az egy éves szervizre. A szalon/szerviz 10 percnyire van és 20 Euróért csere motort kapok. Ezek nélkül lehet jót motorozni, de egy 10+ éves motorban nincsenek benne ezek a kiegészítők. Volt sok használt motorom, kerestem eleget szükségből az olcsó megoldást, most gondoltam kipróbálom hogyan csinálják ezt a németek, mert végre megtehetem. Ennek fényében különösen bosszantó, hogy minden nagyon jó, csak éppen sebességvéltéskor alacsony fokozatokban soha nem tudom, hogy csattani fog, darálni, akadni vagy éppen szépen vált, és ez lerontja a motorozás élményét. A korábban idézett emberke ezt nagyon szépen összefoglalja, ideteszem újra:
"Erről regényt tudnék írni. Több mint 50 éve motorozom, és valószínűleg legalább 20 vagy még több motorom volt. Én egy vadonatúj 2015GS-t rendeltem gyárilag, és az alsó tartományban: 1-2, 2-3, 3-2, és 2-1, ez messze a legrosszabb váltású motorkerékpár, amit valaha birtokoltam vagy lovagoltam. És hidd el, 43 ezer mérföldön keresztül próbáltam "időt szánni arra, hogy megtanuljam jól csinálni", hogy Jimet idézzem. A legjobb barátom ugyanabban az időben rendelt egyet, amikor én, az övét pár héttel az enyém előtt építették meg, és az övé úgy vált, mint a vaj. Személyes felmérést végeztem minden korai LC-tulajdonossal, akivel találkoztam, és szerintem körülbelül 70%-nak van olyan motorja, ami elfogadhatóan vált, a többiek olyanok, mint az enyém. Nemrég vettem egy 2017.5 GS Rallye-t, és gyönyörűen vált."
Ez megmagyarázza miért elégedett sok GS-es a váltójával és egyben reményt ad nekem, hogy ha ezt nem tudom megszokni, van esélyem egy valóban jó váltóst találni. Ezt nehezíti, hogy nem találtam még olyan módszert, amivel 10-20 perc alatt kétségkívűl el lehet dönteni, hogy az adott példány melyik csoportba tartozik. Valószínűleg mert még nem volt szerencsém valóban jó váltós LC-vel menni, csak különböző mértékben rosszal. Idén két alpok túrán lesz olyan résztvevő akik most vettek LC, kipróbálom azokat is, meg a cseremotort májusban, ennyi között már lennie kell jó váltósnak. :)
Amúgy bennem is meg van a kettősség ezzel a témával kapcsolatban. Egyrészt nem ér ennyit az egész, túl sokat foglalkozom vele, el kellene engednem. A Tigeres tapasztalatom is azt mutatta, hogy hiába hibátlan a váltója és pont az én méretem, ha minden másban a GS jobb, a GS felé billen a mérleg nyelve. Másrészt nagyon izgalmas téma, hogy a BMW meg tudja csinálni a világ legjobb motorját, csak éppen váltót nem tud következetesen jót csinálni hozzá, és hogyan nem tudta ezt megoldani három generáció óta. Hogy hogyan fedi ezt el a marketing ls a tesztelők zöme is. Kb. ezt csinálták a kardánnal is. Nem gondoltak rá, hogy ha befolyik a víz, kellene neki egy lyuk amin ki is tud folyni. 9 év alatt jöttek rá, hogy fúrnak rá egy lyukat. Meg hogy megnézik a kardánt, hogy üt-e, ha igen, cserélik. Nem mondta nekik senki, hogy "srácok, ami forog, azt ki kell egyensúlyozni. Különben ütni fog, hangos lesz és a csapágyak sem örülnek neki."? Pedig egy kardán mennyivel egyszerűbb szerkezet, mint egy váltó, nem? Ha jó kardánt nem tudnak gyártani, jó váltót honnan tudnának? Nem szürreális ez az egész?

Előzmény: zöld_I (87095)
A_Kupec Creative Commons License 2023.04.25 0 3 87102

Én erre adtam egy pluszt.......nehogy már hiábavalóan grafittizz össze egy hidat :))

Előzmény: tcaoe (87101)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.25 0 5 87101

Ó, ilyen repcés nekem is van. Bár a repce inkább csak mellékes, azért álltam meg, mert meglepődtem, hogy a modern művészek egyeseknek már életükben emlékművet állítanak.:)

 

Előzmény: ronson (87100)
ronson Creative Commons License 2023.04.25 0 5 87100

Ja, szolgálati közlemény.

 

SK-ban már szinte mindenütt tiszták az utak, a síkosságmentesítő anyagok eltűntek az aszfaltról. 

 

Innen is:                               Ezt pedig, csak mert mostanában oly divatos :-D

 

     

Előzmény: ronson (87099)
ronson Creative Commons License 2023.04.25 0 1 87099

Múlt pénteken végre kellemes időjárásra ébredtem, így - a régi hagyományaimnak megfelelően - volt alkalmam gurulni egy klasszik Donovaly kört.

 

Most először folyamatosan figyeltem az egyik legfőbb mumusod, az 1 -> 2 váltáskor megjelenő darálást a váltóban.

Jelentem nem, egyszer sem tapasztaltam, pedig hosszan és több forgalmi helyzetben teszteltem (vidék vs. város, ill. emelkedőn fel, vs. lejtőn le) de így sem jött elő amit panaszoltál többször.

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy motorkám váltója hibátlan lenne, csak annyi a biztos, hogy én nem éreztem, hogy darálna váltáskor. (QS használatakor értelemszerűen nincs is mit figyelni rajta.)

Elismerem, jómagam némi hendikeppel indulok a "válts jól" versenyben, mivel 25 éve adtam el az utolsó manuális váltós autómat, szóval a kuplung és a váltó, már régóta nem nagy haverjaim a mindennapokban, ráadásul az egyik kedvenc motorom is egy DCT-s Honda volt. Mely modellt neked nem kell bemutatnom ;-)

 

Mindazonáltal távol álljon tőlem, hogy a GS váltóját hibátlannak nevezzem mert tényleg nem az. Kétségem nincs afelől, hogy van ennél lényegesen jobb váltóval szerelt motor de számomra - több más itt véleményt formáló olvtárshoz hasonlóan - a komplett csomag a mérlegelés tárgya és ebben szerintem még mindig elég erős ajánlat, kb. bármelyik GS az elmúlt bő 20 évből.

 

De érdeklődve és töretlen lelkesedéssel olvasom, a tökéletesre való törekvésed útját :-)

 

ps. Vehetnél végre egy Ducati MST Enduro-t, imádnám olvasni róla a véleményed :-) 

 

Előzmény: tux (87094)
kiss_atti Creative Commons License 2023.04.25 0 2 87098

Egyetértek...

 

A GTL váltója sem maga a Mennyország, de annyi minden másban űberfasza ( nekem), hogy képes vagyok túllépni ezen.

Van, aki meg keresi a csomót a kákán, és  - milyen meglepő -  meg is találja, és ott vekeng rajta hónapok óta...

 

Kicsit unalmas, de már átscrollozom.

Előzmény: tcaoe (87097)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.25 0 2 87097

Leegyszerűsítem neked most már:

 

Vagy élj együtt azzal a váltóval, vagy add el a motort.:)

(Merugye a B verzió meg az, hogy darabokra szeded, megméregeted, megérted, mi mit csinál, így megérted azt is, hogy mi lehet a ludas. Aztán vagy látsz megoldást, vagy nem.:))

 

Előzmény: tux (87094)
Mortoff Creative Commons License 2023.04.25 0 3 87096

Ezt a gumicsontot már lerágtad 100x. Nem akarod elengedni végre?

Előzmény: tux (87094)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.25 0 0 87095

Ha jól emlékszem, hosszú kilométereket mentél mind a hárommal, és eyiken sem sikerült kiszúrnod.

Más: van most már sok km tapasztalatod, mit ad ez, amit a DOHC nem, a jobban tetszik-en kívül

Előzmény: tux (87094)
tux Creative Commons License 2023.04.25 0 1 87094

Amerikai fórum 1250GS váltójáról, első két hozzászólás deepl nyersfordításban:

 

----------------------------------------------------

Új vagyok a GS motorozásban. Még csak három hete van meg az 1250-esem. Korábban volt már Triumphom, Ducati, Honda és Suzuki motorom. A BMW sebességváltóját semmiképpen sem nevezném sima váltónak. Olyan nehézkesnek érzem. A QS használata meglehetősen sima, amikor a 3. és feljebb kapcsol. Az 1. és a 3. közötti szakaszok lötyögnek, függetlenül attól, hogy hol vagyok a teljesítménytartományban. A QS-sel történő visszaváltások általában simák. Időnként ellenállhat, hogy lefelé akarjon váltani. Néha a kuplungot kell használnom. Amikor kettesben megyek, mindig kizárólag kuplunggal kapcsolok felfelé, és körülbelül feleannyiszor kuplunggal kapcsolok lefelé. Néha nehéz megtalálni a semlegeset. Ez az egyetlen dolog, ami eddig nem nyűgözött le a motoron.

Helyszín:NE Ohio


Erről regényt tudnék írni. Több mint 50 éve motorozom, és valószínűleg legalább 20 vagy még több motorom volt. Én egy vadonatúj 2015GS-t rendeltem gyárilag, és az alsó tartományban: 1-2, 2-3, 3-2, és 2-1, ez messze a legrosszabb váltású motorkerékpár, amit valaha birtokoltam vagy lovagoltam. És hidd el, 43 ezer mérföldön keresztül próbáltam "időt szánni arra, hogy megtanuljam jól csinálni", hogy Jimet idézzem. A legjobb barátom ugyanabban az időben rendelt egyet, amikor én, az övét pár héttel az enyém előtt építették meg, és az övé úgy vált, mint a vaj. Személyes felmérést végeztem minden korai LC-tulajdonossal, akivel találkoztam, és szerintem körülbelül 70%-nak van olyan motorja, ami elfogadhatóan vált, a többiek olyanok, mint az enyém. Nemrég vettem egy 2017.5 GS Rallye-t, és gyönyörűen vált.

A probléma az, hogy a BMW-nek nincs hatékony globális minőségirányítási rendszere. Ha lenne, akkor minden motor ugyanúgy váltana, mivel a gyártásuk (és az ellátási láncuk) következetes lenne. Összefoglalva, egyes korai (2013-2016) motorok remekül váltanak, mások meg szarul. Amikor megvettem a 2017-est, az eladást egy kielégítő tesztvezetéstől tettem függővé.

Tudom, hogy az én tapasztalataim nem egyeznek mindenkiével, hála az égnek. Akik szépen váltó bringát kaptak, azoknak szerencséjük volt, akiknek nem, azoknak nem. Mindenkinek ajánlom, hogy igényelje a tesztvezetést, még a vadonatúj kerékpárokon is, hogy a kerékpár megfeleljen az elvárásoknak.

Nem akarok vitatkozni, csak átadom a tapasztalataimat.

Jim
Canton, OH

----------------------------------------------------

 

Ezekben minden benne van. Ami számomra jó hír, hogy létezik jó váltós LC, csak eddig nem volt szerencsém.

tux Creative Commons License 2023.04.25 0 0 87093

Köszönöm a sok hasznos tippet, igyekszem megfogadni, amennyit lehetséges. :)

bacus Creative Commons License 2023.04.25 0 0 87092

Húsvét hétfőn ott ettem a pisztrángosnál, mindig eszembe jutsz,  ott tartani kell a kormányt,  nehogy "haza" kanyarodjon a moci. ;)

Előzmény: Stenmark1 (87088)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87091

Na látod, itt a baj..én már nem vagyok fiatal és túl sok a bajom, kifogás, mint meló meg család:-))))))

Előzmény: Stenmark1 (87089)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87090

Azt mondta jó a gép. Tetszik neki a súlyelosztása.

Előzmény: Stenmark1 (87086)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.24 0 1 87089

Igyekezned kell, mert a fehér F 650 be már 8000 km-t hajtott bele az új tulaj, november óta. Voltam vele egy kört, hát nem finomkodott vele, és tudta tartani a tempót a GSA-val. 110-120-al is megy vele, és azt is tűri zokszó nélkül. Mondjuk nekünk 90 körül volt az utazója, és szerintem az esik jól neki, de hát ezek a fiatalok! Ja, és folyamatosan vigyorog rajta! Jó az a Rotax blokk.

Előzmény: Törölt nick (87067)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87088

Dobjál már fel, egy aktuális képet a vasról! Nosztalgikus hangulatba kerültem. Nemrég mondta Horpa, hogy egy barátja vette meg a piros F 800 GSA-mat. Lassan egy találkozót is összehozhatnánk -:)

Előzmény: bacus (87076)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87087

Touratech nyereg vagy Kahedo, biztos van Tigerre is, és a Fekete-erdőnél lehet próbálni is.

 

Az jó hátsó sárvédő betét: https://www.wunderlich.de/shop/de/bmw-r-serie/r-1250-gs/rundumschutz/fuss-beinsch-tzer/wunderlich-innenkotfluegel-40821-102.html

Nekem az alatta lévő volt fent az 1250 Gs-n, meg voltam elégedve vele, gondolom az új tulaj is elégedett.: https://www.wunderlich.de/shop/de/bmw-r-serie/r-1250-gs/rundumschutz/fuss-beinsch-tzer/mudsling-innenkotfluegel-40821-002.html

 

Én most raktam fel a Dohc GSA-ra hasonlót, és passzol rá.

 

A Tiger futóműve nem egy ligában játszik a Gs-el! Próbáld ki a Gs-t Enduro Pro-ba, azzal még finomabb lesz a rugózása.

Előzmény: tux (87073)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87086

Remélem vigyorgott!

 

Ez még mindig egy szép gép! Bár a plexije túl egyszerű :-)

Előzmény: dvorcsakl (87077)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87085

Biztos nem provokáltad valamivel, hogy aztán áldozatként tüntesd fel magad? :-)

Előzmény: dvorcsakl (87084)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87084

Szerencsére csak kb. 90-100 volt a tempóm. Két madár volt, egyet csaptam el. A kormány beszitált, nem voltam boldog. A tükör lelazult, a kesztyűm és a kabátujjam lett koszos, de nem vészes. Szal én olcsón megúsztam.

 

Én nem akartam, így a szabályosság terhe a madáré!

Előzmény: hamvasat (87078)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87083

Ez kész! 🤪🤪🤪

Előzmény: hamvasat (87079)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87082

Én pusztán próbáltam segíteni a váltórecsegés lelki feldolgozásában....alternatív módszerrel :-)

Előzmény: HorváTH 69 István (87081)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.24 -1 3 87081

Ezen most elhűltem ! :) Nem gondoltam egy percig sem , hogy te ilyenekről fantáziálsz :) 

Előzmény: hamvasat (87079)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87080

"hátsó ülésre átülni pár mp-re."

 

Tényleg jó módszer, de a páromnak nem annyira jött be :-)

Előzmény: bacus (87076)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.24 0 1 87079

Figyi...kis pszichológia segítség:

 

Maradjon a GS és adj neki valami ribancos nevet és képzeld azt, hogy ott vonaglik alattad és kéri, hogy üsd és alázd. Te pedig minden váltást tekintsd úgy, hogy megadod a ribancnak, ami jár neki :-) Nyugodtan illesd közben mocskos szavakkal is, ahogy jól esik, csak arra figyelj, hogy csapatban motorozásnál mindenképpen csak fejben mondjad. :-)

 

Így szerintem egy kissé ugyan aberrált, de mindenki számára kielégítő kapcsolatot ápolhatsz a motoroddal :-)

 

Elnézést kérek az érzékeny lelkűektől :-)

Előzmény: tux (87071)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.24 0 1 87078

Figyi, szabályos ez, hogy így szállítod szegény madarat? Nem kényelmetlen ez egy kicsit neki?

 

Én egyszer feketerigót kaptam el 149-160-as tempónál kulcscsonttal. Azt hittem ott halok meg :-) Szétplaccsant a madár, homlokig tiszta madárbél voltam. Tenyérnyi véraláfutás a vállamon, stb. Csoda, hogy nem tört el a kulcscsontom. Mondjuk akkor még zsenge 20as éveimet tapostam :-)

Előzmény: dvorcsakl (87070)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87077

Kicsi a világ vagy kicsi a világ?

ma volt nálam a srác plexit nézni.

bacus Creative Commons License 2023.04.24 0 2 87076

Akkor mégsem veszek tigert, mert az se tökéletes, ráadásul még a váltója is beszarhat. :D

 

Nekem a GS-en is meg tud fájdulni, el tud zsibbadni a mindenem, de ilyenkor fel kell állni, pár mp-pár perc állva motorozás után rendbe jön, meg se kell állni hozzá. Vannak egyéb technikák is, ami talán a többi motoron is működik, pl kicsit kifordulva motorozás, amikor igazából egy kicsit a combodon ülsz, hátsó ülésre átülni pár mp-re.

 

Az ülés alakítása mellett pedig az is működik, ha máshol jobban fáj, akkor arra koncentrálsz, pl 2 számmal kisebb csizma :D, hidd el, ott 10 perc és eszedbe se jut a kényelmetlen ülés :D

Előzmény: tux (87073)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.24 0 3 87075

Amúgy meg tartsd meg mind a kettőt. Attól még rendes ember leszel, hogy nem csak egy motorod van.

Meg érted, az egyik egy BMW, kell mellé valami, ami tutira beindul :DDDDD

Előzmény: tux (87071)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87074

Vegyél egy szakadt nyerget, alakíttasd át azt. 

Előzmény: tux (87073)
tux Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87073

A szentendrei nyerges ügyesen átalakította az NC nyergét, róla el tudom képzelni, hogy ezt is meg tudja csinálni jóra, de még nem tudtam rávenni magam a postázásra, meg hogy két hétig itt nézegessem nyereg nélkül. Azért csak nyakon kellene vágni pár tesztelőt péklapáttal. Vagy 20 tesztet végignéztem, sehol nem említik a hosszabb távon kényelmetlen nyerget. Tiger fórumomon utánaolvasva köztudott probléma, nem mindenkit érint, de sokan panaszkodnak rá. Olyan mint a 900-as Tiger térdre fújt meleg levegője, Dodoron kívűl senki nem említi semmilyen tesztben. Mondjuk arról könnyű elképzelni, hogy hűvős, esős angol időjárásban térdprotektoros motoros nadrágban nem zavaró, de a nyeregben nehéz máshogy ülni. A fórumok szerint a Touratech nyereg a nagyon jó, de az nem kapható. A másik javaslat zselébetétes biciklis nadrág a motors nadrág alá. Hát ahhoz sem kaptam kedvet. :)
Hogy valami jót is írjak, a Tigerre tök jó telefontartót szereltem, könnyű betenni, kivenni a telefont, jól tartja és 1200 milliamperrel tölti vezeték nélkül. Eddig jobban tetszik, mint a BMW connected cradle-je, negyed áron.
GS-re szereltem ilyen első sárvédő toldatot, hibátlan és jól is néz ki. Meg ilyen hátsó toldatot, utálom, hogy a csizmámra és a hátsó rudóstagra szórj a vizet. Ezzel nem vagyok megelégedve, kicsit hozzáér a lengővillához. Nagyon hozzáért, megmelegítve sikrült javítanom a formáján, de nem lett tökéletes, azt nem szeretném, ha ledörzsölné a fekete festéket a lengővilláról, valószínűleg leszerelem. Pedig hatékony, tegnap menten vele esőben és száraz maradt a csizmám, bal csima hátsó belső része szokott koszos, vizes lenni eső után.
Tud esetleg valaki olyan változatot, ami nem ért a hátsó villához?

Előzmény: zöld_I (87072)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.24 0 2 87072

Tuti ott is van valami nyerges specialista, mint itthon, aki sokszáz euroért átalakítja, sokkal szebbre, és csak kicsit lesz rosszabb, mint volt. 

Előzmény: tux (87071)
tux Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87071

Nálam tegnap konfliktus adódott a gerincoszloppon két vége között. Szombaton motorztam vagy 4,5 órát a Tigerrel, a második órában már fájt a fenekem, farcsont környékén. A vége felé már kellemetlen volt és vasárnap reggel sem volt jó leülni rendes székre sem. Vasárnap is jó idő volt, mentem volna motorozni. Az agyam mondta, hogy a Tigerrel menjek, de a fenekem megvétózta, és igaza volt, a GS nyerge felüdülés volt. :)
Olyan 1100 km Tigerezés után ültem vissza a GS-re és a váltót leszámítva a GS a Mercedesz, a Tiger az Opel, kb. Eddig 50-50%-ra állnak, de mintha a GS jönne fel. Több napos túrára nem a Tigerrel fogok elindulni, nyerget faragni meg nincs kedvem.

dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.24 0 0 87070

Minden rosszban van valami jó!

Tegnap mi is Tiszacsegére indultunk, végül a fele társaság Poroszlón halászlevezett, a másik fél pedig fagyizott.

Komppal nekünk is volt dolgunk.

Nekem szombaton madárral is.

 

 

 

 

Előzmény: tcaoe (87069)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.23 0 1 87069

Én ma minden segítség nélkül eltévedtem a fenébe, de legalább láttam túzokot, ilyen utoljára vagy 20 éve történt velem. Meg Tiszacsegén lekéstem az utolsó kompot, mehettem körbe a hazavonuló turistahordák között.:)

Előzmény: dvorcsakl (87066)
tcaoe Creative Commons License 2023.04.23 0 0 87068

Az M31-en tényleg kellemetlen az a csíkozás, de 120 fölött kell menni, és akkor nem érzi az ember.:)

Előzmény: Törölt nick (87067)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.23 0 0 87067

A 60-80-as tempót én tartom fenn magamnak:-)))) slow driving mode:-)

Ez van, tényleg, nekem ez a kényelmes utazási sebesség. Ebben érzem biztonságban magam. Enni így is eszik a gép 4-5 litert, de ez nem zavar, nem a sietés a cél. Meg az utak állapota sem olyan...

 

Tegnap volt egy Bp-Gödöllő-Kartal-Palotás-Apc és vissza köröm. Nézelődni voltam, ennyi. A kihalt hátsó utakból van olyan, ami nem is rossz minőség (meg van a katasztrófa minőség Szarvasgedénél, na ott a kátyúkra azért nagyon kell figyelni)

 

(csak engem zavar az M31-en Gödöllő fele, hogy ilyen hosszanti csíkok vannak az útburkolatba belemarva) és totál visszi a motor kerekeit ez az asztfaltban futó csíkozás, legalább is számomra kissé instabil a motor így, nem éreztem vmi biztonságosnak. (ilyen van máshol is, amikor lovagolni megyünk Felsőpakonynál, vhogy nekem ott is ez az instabilitás feeling jön azon a szakaszon)

A másik meg az M31-en a híd/felüljáró illesztései ilyen egymásba futó vasfogak és ebből van asszem 4x, ezek totál megdobják a motort...hát én ott nem megyek 100 felett, sőt..ott kb mindig lever a víz)

 

Aztán sikerült elhagyni a féklámpa búrát. menet közben..nem volt egy életbizti így menni tovább, úh addig szünetel a motorozás, míg ez orvosolva nincs...sajnos várható volt..

 

Ettől független jó karika volt. 

 

Előzmény: HorváTH 69 István (87058)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.23 -1 0 87066

Tegnapi tapasztaltok.

Eladtam a Garmin navim, ezért hazafelé a ConnectedApp-pal navigáltam. Jójó, de kell a térkép látványa, hogy tudjam, hol vagyok, milyen kanyar következik, blabla. Viszont ha a Garmin olyan szépen kezelné a navi hangját, mint az App - zene szépen lehalkít, beszél, felhangosít - akkor nem lenne a hangutasítás kikapcsolva.

 

Jó ez a LED lámpa, meg jó ez a LED kiegészítő lámpa, de nincs az a fénymennyiség, ami nekem elég. Egyedül ott volt jó menni, ahol voltak fehér oszlopok prizmával az út két oldalán, és voltak rendes útburkolati jelek.

HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.23 -1 1 87065

Nem neked személyes volt ez a "nem hazudok" szöveg , csak vannak akik szépítik a dolgokat ( ergo hazudnak ) , és a nagy átlagtól eltérő adataim , akár tűnhet sokaknak , ilyen túlzásnak ... Nah , én csak így általánosságban , ere írtam ezt .

Előzmény: Horpa1 (87063)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.23 0 0 87064

Szia Stenmark1!

 

Az AT-nek Sokkal Jobb a hangja, szebb a formája, modernebb, de:

amennyivel erősebb annyival nehezebb

amennyivel drágább annyival Nem jobb!!!

Szerintem

Előzmény: Stenmark1 (87060)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.23 -1 1 87063

Szervusz István, 

 

senki nem mondta, hogy ”hazudsz”!
Én is csak az alapigazságokba tudok kapaszkodni, miszerint:

- Háborúban nincs Vasárnap!

- Az impotencia nem örökölhető!

- Teljesítmény fogyasztással arányosan növekszik!

 

Ezért írtam, hogy ”hímes tojásként kezelted” a motort mikor ennyit fogyasztott. 
A súly többletem is indokolja a magasabb fogyasztást☺🤣

Köszönöm hozzászólásod!

 

 

Előzmény: HorváTH 69 István (87058)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.23 0 0 87062

Már megoldva, köszi.

Előzmény: hamvasat (87061)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.23 0 0 87061

Sziasztok!

 

Off van köztetek társasházi lakásbiztosítási kárrendezésben jártas, aki segítene értelmezni, hogy mire terjed ki egy tömbbiztosítás egy komoly csőtöréses leázás kapcsán? On

Stenmark1 Creative Commons License 2023.04.23 0 0 87060

Jól mondod, ez tényleg hihetetlenül jó érték egy 800-as blokktól. Neked volt Afrikád is, mi a helyzet ahhoz viszonyítva?

 

István nyilván ezt is alul tudja múlni, de ehhez neki különleges képességei vannak, pl 1600 cm3-vel is, kicsivel 4 fölött jár. Egyébként pont az St-nél (az is a 800-as), a hozzá viszonyított nagyobb tempónál hozott ki kevesebbet, ami egyértelműen ennek a blokknak, hajtóműnek a dicsérete.

 

Szóval +1 a 800-as Rotaxnak, ha egyszer el tudom engedni a boxer, tele, palalever szentháromságot, akkor visszatérek az F 650 Gs Twin, vagy F 700 Gs-hez. A 800 Gs 21-es kereke, és hosszú rugóútja országúton szerintem felesleges. Mondjuk aki terepre is letéved, annak univerzális motornak, már verhetetlen.

Előzmény: Horpa1 (87055)
T1OK3 Creative Commons License 2023.04.23 0 0 87059
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.23 -1 2 87058

Volt Innovám . Ja ! 2L-el ment . De a kis tankja miatt , még így is lépten nyomon a benzinkutakat kellett lesni :( 

 

 

Az ST-mel , én is meglepődtem , mikor egy egész napos motorozás után ilyen kis fogyasztás jött ki . Nem ez volt a jellemző... És pont nem avval a rám jellemző 60-80-as tempóval motoroztam , hanem elég sok helyen mentem 100+kicsi tempóval . Amúgy , nekem anno az 1250 RS-em evett hosszú távon ilyen 3,8-at ( tank átlag ) . És ez rendszeres volt... Persze rövid távokon , megette az is a 4,5-öt ! 

 Most lehet hitetlenkedni , meg akármi , de az én 60 kilómmal , meg vezetési stílusommal , a legtöbb motor , lényegesen kevesebbet eszik , mint az általánosan jellemző . 

 

 Jöhetnek nyugodtan a mínuszok , engem nem különösebbe zavar ( már ) , de én nem szokok hazudni . Főleg leírva nem :) Legfeljebb az emlékezetem csal meg !? 

 

 

Előzmény: zöld_I (87056)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.22 0 0 87057

Mit két litereztek itt?! Az én GS-em még annyit sem eszik. Csak áll a garázsban :-)

zöld_I Creative Commons License 2023.04.22 0 0 87056

Van egy eladó Honda Innovám. Szerintem 2 alatt eljárnál vele.

Előzmény: HorváTH 69 István (87053)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.22 0 2 87055

Mármint akkor nagyon hímes tojásként kezelted, nem tudom lehetséges-e, ez normál használat, nek nyélgázas kigyorsításokkal, finom motorozással értem el, de félterep gumik vannak fent és a nyomás sincs felnyomva, szóval ha rekordot akarnék dönteni egy élvezhetetlen motorozással biztosan lentebb lehet vinni, de a 3 l egy 800-as motortól nekem kicsit hihetetlen, bár ezen is nagyon meglepődtem🤗

Előzmény: Horpa1 (87054)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.22 0 0 87054

Persze persze🤣

Előzmény: HorváTH 69 István (87053)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.04.22 -4 0 87053

Ez kúrva sok ! Nekem ilyen motor nem is kell . A 800 ST-m , 3L alatt evett ! És érdekes módon , nem is akkor , mikor finomkodtam vele ! 

Előzmény: Horpa1 (87052)
Horpa1 Creative Commons License 2023.04.21 0 1 87052

A sebesség mérések kapcsán eldöntöttem, teljesen betartva a korlátozásokat gurulok ma hű társam és fegyverhordozóm, F800 GS segedelmével, egészen elképesztő az éhezőművész fogyasztása🙃

Nyilván nem szempont, de jó móka volt a mai nap🙂

 

zöld_I Creative Commons License 2023.04.21 0 0 87051

ÍÍÍÍ, mekkora lenne vazz :D 

Előzmény: hamvasat (87050)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.21 0 0 87050

Kakucsi pálya mellett Szabadkás, foltokból varrt műbőrkabiban feszítve, bal hónalj alatt kiskőrösi bukóval, jobb kézben fütszűrő nélküli hamis csempész marbival tekintélyesen végigmérni a pályán haladókat, arra még jó lenne :-)

Előzmény: zöld_I (87048)
dreamfactory Creative Commons License 2023.04.21 0 0 87049

Olyan Mitas gumim volt ráadásul XS250en . Háááát egy nagy rakás sz@r , azt biztos . 

A többit nem néztem , olyan szemmel mint Te , de igazad van . 

 

Akkor a veterán gruppéban eljátszadoznék vele . :D

Előzmény: zöld_I (87048)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.21 0 0 87048

Hááát.

A nemlétező kocsmámban marha jól nézne ki a TY250 mellett, de ezzel pályán...

Erőben biztos nincs hiány, meg füstből sem,de gumi fékcső, kis nyomi fékek, alap hurkapálcás futómű,

és meg vagyok róla győződve, hogy azoknak a gumiknak sem a tapadás volt a jele az oviban :D 

Plusz azok a malacok biztos hogy lekoccolnak kanyarban.

Előzmény: dreamfactory (87047)
dreamfactory Creative Commons License 2023.04.21 0 0 87047

Egy kis OFF :

 

https://auto.jofogas.hu/hajdu_bihar/1974_Yamaha_RD_250_350_137733141.htm

 

Ezzel Zöld_I köröznék a a Kakucson ! Ez lehetne a kúposztó 

kroni1 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 87046

Fene se tudja.. Nekem Fazerem is volt ami az LC-hez hasonlóan elindult behúzott kuplunggal középsztenderen.

Előzmény: tux (87036)
maschine89 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 87045

Már megtakarítottam, de amúgy tisztának tűnt. 

Előzmény: hamvasat (87042)
maschine89 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 87044

Nem mentem vele. Hétvégén kipróbálom. 
EKO  adott egy telefonszámot aki segíthet. Ő azt mondta, hogy lehet egy kis dolog is de akar nagyobb is.

Előzmény: Mortoff (87041)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.20 0 0 87043

Ez nem Henrik mocija.

Előzmény: zöld_I (87040)
hamvasat Creative Commons License 2023.04.20 0 0 87042

No igen, pont akartam írni. Én használtam ugyanazt a navin több motoron is és simán átvált, amint mész vele a motorra rakva. Nem kell semmit összetanítani.

 

Esetleg azt tudom még elképzelni, hogy meg kéne a motoron tisztítani az érintkező tüskéket, illetve a navin is megtisztítani a csatlakozási pontokat. Lehet, hogy azon tüskéknél, amin az adatkommunikáció történik, rossz az érintkezés.

Előzmény: Mortoff (87041)
Mortoff Creative Commons License 2023.04.20 0 0 87041

Mentél is a motorral úgy, hogy a GPS-t is használtad?

Előzmény: maschine89 (87037)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.19 0 0 87040

Tudom, kint volt Henrik okítani.

Előzmény: dvorcsakl (87039)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.04.19 0 0 87039

Ez meg 1200RT.

Előzmény: zöld_I (87033)
Mortoff Creative Commons License 2023.04.19 0 0 87038

Ebben nem vagyok érintett.

Előzmény: hamvasat (87034)
maschine89 Creative Commons License 2023.04.19 0 0 87037

Megcsináltam. Sajnos így sem jó. :( 
Azért köszönöm szépen! Szerintem géppel aktiválni kell.... másra már nem tudok gondolni.

Előzmény: Mortoff (87027)
tux Creative Commons License 2023.04.19 0 0 87036

Ugyan ez egy Triumphon, szerintem ez a normális.

Előzmény: tux (87035)
tux Creative Commons License 2023.04.19 0 0 87035

Itt a volt 2017-es GS-em hangja és a hátsó kerék viselkedése a korábban magyarázott helyzetben. Ugyan ezt csinálta kuplungcsere előtt és után is. Emlékeim szerint mutattam már ezt a videót amikor aktuális volt, csak most belefutottam és gondoltam megmutatom újra miről beszélek.

hamvasat Creative Commons License 2023.04.19 0 0 87034

Még annyit a Kurvigerhez, hogy kár, hogy az Android autó nem kezeli.

Előzmény: Mortoff (87023)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.19 0 0 87033

Azt!

Előzmény: dreamfactory (87032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!