Keresés

Részletes keresés

Chik Fan Creative Commons License 2015.04.20 0 0 20842

Szia, Gergő!

Már miért ne fűthetné fel? Honnan tudod mekkora ez a keltető, vagy mekkora hőveszteséggel dolgozik? Eddig szó sem esett róla!
Csak annyit tudhattunk meg, bukottfinanc szerint elég a fűtéshez 150 W. El kell hinned, mivel csak Ő ismeri a gép paramétereit.

Előzmény: juhosttt (20815)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.20 0 0 20841

Szia!

Töltsd fel ide, majd linkként illeszd be.
A gép, amit le akarsz "koppintani" egy légkeverés nélküli ún. asztali gép. Meglehet, amit te nézel egy jól sikerült példány, de általánosságban rosszabbak velük a keltetési eredmények, mint a légkeverésesekkel.
Nem a kedvedet akarom elvenni, ha ez tetszik, építsd meg, de nem biztos, hogy mindenben egyezni fog az eredeti géppel.
Például a szellőzést a legnehezebb kordában tartani.  Ha ez változik, - mert például máshol alakul ki "falslevegő" -, az eredmény is változni fog.

Előzmény: bukottfinánc (20830)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.20 0 0 20840

Szia!

Jól értelek?  Több ezer tojás "testi épsége" ( és az ára!) forog kockán, és te pár ezer forinton nyafogsz?
Tudomásul kellene venni, nem csak haszon van, hanem kockázat is! Ha csökkenteni akarod a kockázatot, áldozni is kellene rá!
Ha félreértettelek, a bocsánatodat kérem!


Jó ötlet két szabályzót használni a nagyobb biztonság érdekében.!Ezt nem csak amiatt mondom, mert már én is felvetettem ezt az ötletet: link

Neked is azt tanácsolom,  egy nagy áramtűrésű relé nyugalmi érintkezőjén vidd át a fűtés áramát. Hűtésre állítva (az STC1000  is képes erre a funkcióra) a második szabályzót, az csak akkor kapcsolja ki a fűtést, ha a hőfok eléri a szokásos hőfoknál kissé magasabbra beállított megengedhető maximális szintet. A megoldás másik előnye, hogy a relé záróérintkezője ilyenkor működtethet valamilyen vészjelzőt.
Az első szabályzó- (ami üzemi körülmények között a fűtést kapcsolgatja) - kimenetére szilárdtest relét javasolok.
Mivel gyakori a kapcsolgatás, ez sokkal jobban tűri az ilyen jellegű igénybevételt, mint bármelyik klasszikus relé! A második szabályzóra megfelel a klasszikus relé, mert az csak vész esetén kapcsol. Nincs a gyakori kapcsolgatással igénybe véve az érintkezője.


Az STC1000 hiszterézise 0,3 oC. A WH-9016B hiszterézisét nem tudom. Vagy 1oC , vagy 0,1oC. A specifikációban ismertetett adatait nem tudom biztosra kihámozni.  0,1oC esetén, jobb, mint az STC1000. Viszont ha 1 oC-s,  alkalmatlan a keltetéshez!

Előzmény: csabazsolt (20834)
efraim77 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 20839

ha visszaolvasol én elsőként 1Celsisu histerézissel 80%-os egészséges arányt értem el:)( ne csinálja utánam senki:) de sikerült.  azóta is csak kínait használok a másik (doboz nélküli itt a fórumban megtalálod még olcsóbb kijön kb 1200 ft-ból...nekem eddig mindegyik jó)  tipust amin csak a relét illik le cserélni...bár nekem az is bírta folymatosan több mint 6 hónapig. Most már van egy szilárdtest relém hozzá bekötöttem az új nagy keltetőmbe egyenlőre tőkéletes.

Előzmény: bukottfinánc (20835)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.20 0 0 20838

Őt válaszd relé téren :)

 

https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=fotek%20ssr%2040%20da

 

 

Előzmény: bukottfinánc (20829)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.20 0 0 20837

Ez az idióta.szövegszerkesztő átfogalmazta a mondandómat.  Nem a traktor," hanem én nem értek hozzá

Előzmény: bukottfinánc (20836)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.20 0 0 20836

Én, ha ilyen nagyszámú keltetésben gondolkodnék, biztos inkább több kicsit csinálnék a lent említett balesetek miatt. Lehet hogy többe kerülne anyagilag, de az se olcsó ha egy ezres tétel tönkre megy. AAz idegeskedésről nem is beszélve.Persze én nem ér traktor ek hozzá, lehet hogy olyan előnye van a nagynak, amire nem is gondoltam.

Előzmény: csabazsolt (20834)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.20 0 0 20835

Hogy az1 C s ok vagy kevés nem tudom majd   aki jobban ért a keltetéshez, megmondja. Annyi biztos, hogy a két kapcsolót egy analóg pontos hőmérővel kalibráld, illetve csak jegyezd meg az esetleges  értékkülönbségeket és az alapján állítsd be. Ha digitálisak, nem biztos hogy érdemes összehangolni, ,eltüntetve a kiírt különbségeket mert egy áramkimaradásnál, ha nem tudsz róla, visszaállítódhatnak gyári értékre és megszopathat.

Előzmény: csabazsolt (20834)
csabazsolt Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20834

Én meg az elektronikához nem értek semmit, de ha veszek relét akkor ugyanott vagyok ahol a part szakad, két 7000 forintos kapcsolo helyett van egy 11500 forintos meg hozza 4000 ért kapcsolo, és ha valameik leragad akkor megint megy a kukába 5000 tojás, de ha tele van akkor meg 7000, ez nem kevés pénz.... Már volt egy ilyen mágnesrelés keltetőm amit egy higanyos termosztát vezérelt kb 6 éve, 120 fok lett a vége 300 tojással....

 

Ugy gondoltam az egyiket beállitom 1 fokos hiszterézissel igy az soha nem kapcsol ki igy csak a másik vezérel, persze ha az zárt áramkorrel romlik el akkor az első 1 fokkal folotte kikapcsol, ha meg nyitott áramkorrel hal meg akkor max kicsit kihulnek a tojások. Jol gondolom?

Előzmény: bukottfinánc (20833)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20833

A keltetéshez nem értek, az elektronikával kapcsolatban jól gondolkozol, de használhatod a gyengébb kapcslót is, csak egy nagyobb teljesítményű mágneskapcslót kell beiktatni, ami 3-4 ezer ft-ba kerül.

Előzmény: csabazsolt (20831)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20832

Ahhoz hogy kimérjem, úgy gondolom egyszerre legalább hat hmérőt kellene használni hat különböző helyen. Ezt nem tettem meg, de naponta háromszor forgattam és közben helycserét is csináltam.

Előzmény: juhosttt (20825)
csabazsolt Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20831

Üdv mindenkinek, kellene kis segitség, idám most sokat visszaolvasni a forumot nincs sajnos, a gondom a kovetkezo, van egy keltetőm amit egy stc-1000 es vezérelt 3 évig, ma megnéztem 69 fokra futotte fel a keltetőm 3500 tyuk és 1600 furjtojással....

Minden megy ki, holnap rakom be a kovetkező 2000 tojást, ugy gondoltam átrakom a bujtato termosztatjat a keltetőre amig rendelek másikat. Szerintetek ha két darab termosztáttot ugy kotok be hogy a futés sorosan lessz bekotve és az egyik max 1 fokkal feljebb lessz állitva akkor ki tudom védeni a jovőben az ilyen meghibásodásokat?

És meiket vegyem WH-9016B vagy az stc 1000, a másik ami kifejezetten keltetore ajánl a heatkontroll az nekem nem jo mert 2400 watt a futésem. előre is koszonom a segitséget

bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20830

Amint összerakom, szivesen lefotózom és elküldöm vkinek emilben aki ide fel tudja tenni a fotókat mert nekem eddig nem sikerült.Más topikra próbáltam igaz, de feladtam.Az enyém annyiban fog különbözni az eredetitől, hogy a szabályzó más.

Előzmény: bukottfinánc (20829)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20829

Üdv!

Pont ezt a tipust rendeltem, e-vel a végén.A lentebb említett boltban figyelmeztettek rá, ahogy most Te. Remélem azt küldik, a jövő héten kapom meg..Még semmit nem csináltam, tehát a tapasztaltak véleményét még nem írtam felül, viszont amiről koppintom, az több mint 15 éve megvan a tulajnak, amivel az utóbbi években nem keltetett, de el nem akarja adni. A tálca felett vannak a gyertyaégők, a precíz hőmérő felülről lóg le, 5 mm-re a tojások felett mér, tehát a tyúktojáshoz lejjebb kell engedni a libatojáshoz képest.A potméteres termosztát érzékelője szintén fentről lóg le.A tulaj elmondása szerint az első napokban 39.5, később 39, a kelés előtt 3 nappal 38.5 fokra kell állítani.Így tettem, és a lentebb említett e r edménnyel keltetett.Ha ezt a gépet akarom lekoppintani, akkor nyilván arra hallgatok, aki már több évig sikerrel használta, mellesleg én is az idén kipróbáltam és nem eredménytelenül.Tényleg köszönöm a jószándékú tanácsokat, de ahogy kiveszem az írásokból, ilyet még nem próbált az eddig itt szólókból senki.

Előzmény: japipapi (20824)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20828

Jaaa azt eredetileg se keltetőre terveztem!!! Mig keltető akart lenni, addig a chick fan féle szabályzó vagy baji elektros szabályzó lett volna. De viszont a gyökereztetőhöz egy ócsóbb gagyi is megtette. Viszont a hiszterézis mivel állítható, felvettem 5 tized fokra, így nem kapcsol sűrűn amivel a relé életét picit növelni tudtam! Továbbá a pince fűtésénél is jól jöhet, mikor télen röpködnek a -15 fokok! Szóval mindenben meg kell találni a hasznot! :D

Előzmény: japipapi (20827)
japipapi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20827

Szia!

Ne vedd fel a vizet! Igen, akkor, amikor megrendelted a kínai kütyüt, amelyik nem alkalmas keltetésre, hisz 1°C volt a hiszterézise! Szerencsére a gyökereztetődre alkalmas lett.

Sajnálom tojásaid. Nem csak ismerős is b...............sz át, hanem  pl.: saját magát is.  Én is beraktam 50 kacsatojást, de azt nem kalkuláltam be, hogy minden szárnyasom együtt él, magyar, vadam néma egyaránt. Csoda, hogy fogalmam sincs, hogy melyik szemes? Az 50 db-ból ma lámpáztam, 28 db szemtelen! 30 db liba tojásból pedig 12 db volt szemtelen! :-) 

 

Előzmény: juhosttt (20826)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20826

Mikor nem hallgattam a hozzá értőkre?

 

A kínai szabályzó terén vagy hol? A keltető jól üzemel, a forgató is és minden is. Most is keltetek, de olyan "jó" tojásokat kaptam, hogy berakás előtt is tudtam hogy ebből nem lesz jó... Hát sajnos igazam lett, a sok régi tojás mind vérgyűrűs lett... Érdekes, hogy az embert a saját ismerősei is nyugodt szívvel b...k át... 

Előzmény: japipapi (20824)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20825

Na efelett elsiklottam!

 

Lehet kapok pár - de sebaj...

A 38.5-39 fok akkor kell, ha tényleg nem légkeveréses a gép, de azt mondod, hogy a 6 égő egyenletes hőelosztást biztosít. Ez a 2 üti egymást...

Előzmény: bukottfinánc (20819)
japipapi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20824

Szia!

Már nem bírom ki, hogy ne szóljak néhány dolog miatt. Nevezetesen. A Shenzhen Willhi Electronics Co., Ltd. több tipus gyárt és nem mindegyik alkalmas keltetőbe. Ha ez a típusod  

WH7016E
Thermostat, 

nem szóltam. ha viszont nem ez, majd használhatod akárminek, de keltetéshez nem. Juhostt szaki már ráfázott, nem hallgatott a hozzáértőknek. Úgy veszem észre, Te sem fogadod el a tapasztaltak véleményét, segítő szándékát. Nagyon sokat beszéltünk már a légkeverésről, fűtésről és egyáltalán a keltetés mindenféle kikerülhetetlen technológiáról. Amit írsz, szerintem is mint fűtést nem tartom egyáltalán jónak. Légkeverés nélkül, ekkora áhitatott keltetés nem fog eredményesen működni! Az is jó lenne, ha Te is olvasgasd ezt:

 http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0059_baromfitenyesztes/ch26.html

 

Mit akarsz keltetni "mindenhol meglegyen a kívánt 38.5-39.5 fok."? Látom már sült csirkére pályázol! :-)

 "A keltetés optimális hőmérséklete

A madárembriók többsége (a baromfifajokat is beleértve) 37 °C és 38 °C közötti keltetési hőmérsékletet igényel. Ezen általános megállapítás alól a futómadarak (strucc, emu, nandu stb.) embriói és a pingvin kivétel, mert ezek alacsonyabb hőmérsékletet átlagosan 36,5 °C ot kívánnak." 

Ezt mind olvashatod az előbb feltett linkben!

 

Nem akarlak elkeseríteni, de érzésem szerint ilyen mentalitással nem fog menni az keltetés. Te kérdezel, mi válaszolunk, de tanácsokat elengeded, magad feje után jársz. Teheted, de akkor minek irkáljunk? 

Ha, netán félre értettelek volna,  elnézést kérek.

Előzmény: bukottfinánc (20820)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20823

Miből gondolod hogy ez gagyi? Próbáltad már?

 

Van egy hasonló, de talán nem ezen a típus néven futó cuccom. Végül is ahogy kiderült mindegyik hasonló, csak kicsit másabb. De ami mind egyforma bennük, hogy nem a legdrágább relét teszik bele... Ez majd akkor fog megégni amikor a legértékesebb tojások lesznek bent. (ez olyan szerencse, vagy véletlen, vagy ezotéria...)

 

A telómról ódákat zengtek. Gondoltam talán kínai, de ha ilyen jókat mondanak róla, csak jó lesz. Na a hangszórónak gatya, a víz állóság 0... Na ennyit a kínairól. De más kínai tapasztalatom is van, de ez már nem ide tartozik.

Továbbá ha vissza olvasol az én kínai szabályzómról kiderült, hogy élet veszélyes... Éppen még itt vagyok, a szőlők is élnek, de tojásokat nem keltetnék vele.

De neked beválik akkor örülök neki, de ez egy fórum, elvileg pont a tapasztalatok megosztása lenne az egyik cél. (Csak sajna a netcigányok fikázni járnak, a hozzá értők 90%-a meg már nem jár ide, én meg ha ráérek írok, max a netcigányok fikáznak)

 

Ami az égőket illeti, örülök hogy működik, bár elég érdekes az elgondolás! Na meg a 6 égőből 6x több esélye van hogy kivágja az izzót.

Ha nem túl privát, akkor képet teszel fel a gépről?

 

Viszont drágán is lehet szart venni! (lásd: marhatrágya :D)

 

Senkit nem reklámozok, de itt a fórumon töredékéért kapnál minőségibb szabályzót!

Előzmény: bukottfinánc (20820)
efraim77 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20822

köszi, teszek fel majd képet de még csak a gyári polcokon lesz benne a teszt 100 darab fürj tojás bölcsőben. Mihelyt megérkezik a kábel fűtőszál azt is beteszem és akkor tartalék fűtéssel is rendelkezik a  gép:)

Előzmény: janika.p (20821)
janika.p Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20821

Na gratulálok az új keltetődhöz :) Egy képet ha lessz időd tegyél fel róla , hány tojást tudsz belepakolni? vagy ez külön fürj keltető lesz a szénszálas kábelre nagyon kiváncsi vagyok ha beválik neked akkor az én gépembe is ez fog muzsikálni ami egy nagy italhűtő lesz mint az orosz embernek 1000 db tyuktojásos :)

kb ilyet akarok összehozni jövő szezonra :)

Előzmény: efraim77 (20817)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20820

Miből gondolod hogy ez gagyi? Próbáltad már? Én mielőtt megrendeltem, hazai hivatalos, üzlettel rendelkező forgalmazóknál nézelődtem, az egyiknél láttam willhit 14500 ftért, 1+1 év garival. A fiam keresett ezután rá és találta meg 21:-dollárért postával .Azért mert vmi kínai még nem biztos hogy gagyi, de majd kiderül...

Előzmény: juhosttt (20806)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20819

Nem csak azért van benne 6 égő hogy hamarabb felfűtsön,(az is fontos a kézi forgatások után, hanem azért is hogy elosztva a felületen mindenhol meglegyen a kívánt 38.5-39.5 fok.

Előzmény: bukottfinánc (20818)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20818

Felesleges számolgatnod, ezt kipróbáltam, működik. Nemhogy 37, de 42 fokra is felfűt. Lehet hogy többre is, de a hőmérő csak addig mér..Légkeverés meg nem kell, mert a 6 égő el van osztva a felületen, ami egyenletes hőleadást biztosít.

Előzmény: juhosttt (20815)
efraim77 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 20817

Tegnap már majdnem készen lett az új nagy keltetőm. Egy nagyipari ablakos italhűtőből rakom össze...kb 180 cm magas.  Gyári légkeverés és légcsatorna van benne a hátlapján belülről így könnyű a dolgom. Két fűtés lesz benne. A tartalék fűtés van még benne az 3 db izzó a felső részben lévő ventilátor dobozban ahol eredetileg a beltéri hűtőegység volt.... 3*60 W fütés akármennyire is furcsa a kb. 180 cm magas hütő légtérben sok volt. Ki kellett egyet csavarni hogy  a maradék 2*60 watt egyenletesen (nem túl szökve a hő) fütse fel és tartasa a hőt....180 wattnál kb +1 celsisut is fel szökött a hő. A szigetelés a légkeringés fenomenális. A fő fűtés egy 10 méteres szénszálas kábel lesz de az még nem érkezett meg kínából.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 -2 0 20816

Te jó lenne, ha fizikai kérdésekben nem foglalnál állást, mert ahányszor próbálkozol vele, annyiszor írsz bődületesen nagy marhaságot.

Előzmény: juhosttt (20815)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.18 -1 0 20815

A 6 db 25-ös égő felfűt 37 fokra? Annak annyira nincs hőleadása, hogy csak na...

Nem vagyok fizikus, de egy józan ésszel egy példa:

 

Ha 1 égő 30 fokra fűt fel, a 6 égő is 30 fokra fűt, csak hamarabb.. De ha az ismerősödnél 25w-os volt akkor nem szóltam! De saját tapasztalat alapján az édes kevés fűteni..

Előzmény: bukottfinánc (20814)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20814

Nincs 300W, csak 6db 25W-os égő van benne, de rászámoltam az esetleges hibás kontakt miatt, ami szintén terhelheti a relét.

Előzmény: juhosttt (20811)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20813

Annak a hiszterézise 2-3 tized

Előzmény: bukottfinánc (20812)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20812

Amit próbáltam, , azon profi, de régi, potméteres szabályzó van, amit nagyon nehéz beálltani, de akkor tartja. Ennyire nem értek hozzá, de18 libatojásbl (annyi fér bele)12 kelt ki, de a rosszból 2 nem volt szemes. Az én igényemnek ez jó arány. Biztos van sokkal jobb, de nem akarok sokat görcsölni, felfogom természetes veszteségnek.

Előzmény: juhosttt (20811)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20811

300 w égővel fűtesz és nem kell légkeverés? A szellőző furatok nem a levegő egyenletes elosztását segítik....

Vagy nagyon pici a gép légtere és ehhez aránytalanul nagy a fűtés, vagy pedig olyan hideg-meleg foltok vannak, amit nem mértél ki. (Csak mert láttam már olyat, hogy bojler szabályzóval keltetnek, ki is kelt az a jószág... de utána is gondolni kell arra a jószágra!!)

 

Előzmény: bukottfinánc (20809)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20810

Úgy értettem, ha 5A ír, akkor 0,5 biztos megvan:)

Előzmény: bukottfinánc (20809)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20809

Köszönöm a választ!

Az 5A az lehetetlen, ugyanis annyi egy combosabb olajradiátor teljesítménye.

200-300 W kell, annyit talán kibír.

Ha beüzemelem, leírom a tapasztalataimat.

Igazából ez egy működő keltető másolata lesz, ami égőkkel melegít.Próbáltam, jól működik és mivel nincs benne ventillátor csak ügyesen kialakított szellőző furatok, a páratartalmat precizen tudja tartani 60%-on, kelés előtt pedig egy olcsó gőztisztítóval felnyomtam 80-ra amit 4-5 óránként kellett csak megismételni.

Üdv.:BF

Chik Fan Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20808

Szia!

"

Electrical properties:
  Temperature measurement range: -9.9 ~ 99.9 deg C
  Temperature control range: -9.9 ~ 99.9 deg C

  Temperature measurement error: ą 0.5 deg C

  Sensor Model: NTC (10K/3435)
  Control precision: 0.1 deg C
  Working voltage: AC220V
  Working current: MAX200MA,
  Relay contact current: AC 5A/220V
  Operating temperature: 0 ~ 50 deg C
  Storage Temperature: -10 ~ 60 deg C
"

Szerintük 5A. Mivel kínaiakról van szó, ez vagy igaz, vagy sem, de ez biztos!  :-)
Komolyra fordítva a szót: az a véleményem,  hosszútávon 1-2 ampert sem tudnak üzembiztosan kapcsolni ezek a relék!
A legkisebb hiszterézisre állítva, - ami állítólag 0,1 C fok -, a szabályzó sűrűn fog kapcsolgatni. Félő, ez is tönkre megy, mint ahogy néhány fórumtársunk is keserű tapasztalatot volt kénytelen szerezni a kínai relékkel.
Ha megérkezik a szabályzód, megkérlek jelezz vissza, valóban beállítható a hiszterézise 0,1 C fokra?
Eddig ellentmondásos információkat találtam a neten. Jó lenne egy hiteltérdemlő beszámoló, mi is az igazság a hiszterézise körül!
Előre is köszönöm!

Előzmény: bukottfinánc (20804)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20807

Bocsi, a sima 5A-t tud, a C-s verzió tud 7-et.

Előzmény: Törölt nick (20805)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20806

https://www.google.hu/search?q=Willhi+7016e&sa=X&biw=1164&bih=603&tbm=isch&imgil=S4p3QaX2Irq6hM%253A%253BJymEKJrdEJ0oQM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.aliexpress.com%25252Fstore%25252Fproduct%25252FAC-220V-Willhi-WH7016E-Electronic-Thermostat-Digital-Temperature-Controller-High-precision-0-1-Deg-Over-Temperature%25252F507013_581525185.html&source=iu&pf=m&fir=S4p3QaX2Irq6hM%253A%252CJymEKJrdEJ0oQM%252C_&usg=__0JSFS-hyhtgJE4jE2Barqc4UeSQ%3D&ved=0CCgQyjc&ei=NosyVZCgOoPoywOS-4CgBA#imgrc=S4p3QaX2Irq6hM%253A%3BJymEKJrdEJ0oQM%3Bhttp%253A%252F%252Fi01.i.aliimg.com%252Fwsphoto%252Fv3%252F581525185_3%252FAC-220V-Willhi-WH7016E-Electronic-Thermostat-Digital-Temperature-Controller-High-precision-0-1-Deg-Over-Temperature.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.aliexpress.com%252Fstore%252Fproduct%252FAC-220V-Willhi-WH7016E-Electronic-Thermostat-Digital-Temperature-Controller-High-precision-0-1-Deg-Over-Temperature%252F507013_581525185.html%3B650%3B433

 

 

 

A legtöbb képen pl 5A-t írnak. De leveszed a burkolatot és megnézed a relé hány A-t tud kapcsolni. De pl 5A névlegesen, az valóságban is elbír 3A-t (számoljunk arra, hogy kínai..) Ez is több mint 600 W-ot tud kapcsolni... Ha csak nem valami ultra nagy keltetőt akarsz építeni, akkor sztem nem lesz gond. (Ha meg ultra nagy keltetőt akarsz, akkor nem ilyen gagyiságot választanál)

Előzmény: bukottfinánc (20804)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20805

Szia, 7A-t.

Előzmény: bukottfinánc (20804)
bukottfinánc Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20804

Üdv Mindenkinek!

VALAKI megtudja mondani, hogy a Willhi 7016 e tip.hőfokszabályzó hány W-ot bír kapcsolni? Mennyitől kell kapcsoló relét beiktatni?A neten a leírásban nem találom, csak a fogyasztását.Használ vki. ilyet?Ha minden igaz, a jövő héten megkapom, de nem akarom egyből szétégetni.

Üdv és előre is köszi a választ:BF

juhosttt Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20803

Ezért nem a humbákfalvi weboldalakról kellene keltetési leírást nézni... :) 

 

 

http://juhostt.atw.hu/vizi.pdf ezt lesd meg

 

A pdf-et NEM én csináltam, régen egy weboldalon fent volt. Talán valamelyik suli, vagy kutató intézet honlapján volt. Sajna nincs meg az eredeti link. A lényeg, hogy ez nem az enyém, hiteles, helyes adatok vannak!

Előzmény: gyöngyikedvelő (20802)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20802
Köszi a gyors választ. A folyamatos permetezést kacsánál azt a "Misimadarai" oldalon olvastam. A keltetés címszó alatt. De akkor valószínű hogy a túlsok pára miatt lehet a baj. (volt már ilyen baj párévvel ezelőtt) akkoris sok vizet kaptak a tojások. A fertőtlenítésre mindíg odafigyelek nagyon!
Előzmény: Chik Fan (20798)
kirka72 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20801

Köszi a választ! Próbaképp megnyomogattam mind a 3 gombot, de mindegyiknél a celsius fokot átváltotta farenheitre. Közben érdeklődtem a forgalmazónál is, meglepetésemre azt a választ adták, hogy ezek a gombok ki vannak iktatva. Tehát semmit nem tesznek a fent leírton kívül. Annyi tanácsot kaptam, ha estére sem áll be a hőfok, szereljük szét a tetején az elektronikát, és ott  lesz egy csavar, amit lehet állítani.

Hát most várunk!

Előzmény: Chik Fan (20799)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20800

Most veszem észre: "Permetezni bújtatáskor, vagy hosszabb időre kinyitott ajtó bezárása után kell...."

Természetesen az ajtó becsukása előtt! :-) Bocsi!
Kifelejtettem: víziszárnyasok esetében, hűtés után a keltetés első szakaszában csak a nehezen visszaálló páraszint esetén ajánlott permetezni, a keltetés legutolsó szakaszában, és bújtatáskor viszont szinte kötelező. De egyébként máskor nem kell nyakra-főre permetezni, mert a sok pára legalább annyira káros, mint a kevés!

Előzmény: Chik Fan (20798)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20799

Szia!

A román gépekről az én személyes véleményem elég lesújtó. De ez csak egy vélemény.
Tanácsként viszont általánosságban azt tudom tanácsolni, ne legyél türelmetlen! A tojásoknak idő kell, amíg átveszik a környezetük hőmérsékletét.
A román nyelvű kezelésiben 38,  +- 1 C fokot adnak meg keltetési hőmérsékletként. Meglehetősen komolytalan ez a tág intervallum, de ez alapján a 38 C fokos hőmérséklet rendben lévőnek tűnik. Más kérdés, hogy ez mennyire hiteles!
A hitelesítéssel kapcsolatban sokszor írtuk már, lázmérővel akár higanyos, akár digitális, közvetlen módon, - még ha az a világ legpontosabb lázmérője is lenne -, a keltetőgépben nem tudsz hitelesen hőmérsékletet mérni!
Trükközni kell, de a módját sokadjára már nem írom le! Esetleg egy utólag beszerzett, a keltetőgépekbe rendszeresített (könyök)hőmérővel össze tudod vetni a géped hőfokkijelzését.
A 3 napig, amíg megérkezik a kezelési útmutató szerintem hagyhatod 38 fokon a géped.

Előzmény: kirka72 (20797)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20798

Szia!

Vagy a tojások, vagy a gép, (vagy mindkettő) elégtelen fertőtlenítése miatt baktériumos fertőzés következtében bezápultak a tojások. Mihamarabb dobd ki a gépből ezeket, mert felrobbanva tiszta trutyi lesz minden.
A következő turnus előtt javaslok egy alapos fertőtlenítést a gépben.
Nem kell állandóan öntözni őket! Nem cserepes virágok!
Elég ha csak az előírt páraszintet tartod.

Permetezni bújtatáskor, vagy hosszabb időre kinyitott ajtó bezárása után kell. Ez utóbbit is  csak akkor, ha nehezen áll vissza a kellő páraszint.

Előzmény: gyöngyikedvelő (20796)
kirka72 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20797

Üdv Mindenkinek!

Most indulok először neki a keltetésnek, IO-103 TH román keltetőgéppel 51 tojással. 3 órája indítottam a gépet, a kijelzőn 38,1 fokot mutat, 60 % páratartalommal. Sajnos a használati utasítás csak a jövő héten küldik, és nem tudom, hogy a kijelző alatti 3 gombbal hogyan lehet szabályozni. Próbálkoztam olyannal, hogy a tojások közé betettem először egy digitális lázmérőt, szorosan a 2 tojás közé, 36,6 fokot mért, egy higanyossal, annál 36,8 fokot mutatott.  Tudna valaki segítségünkre lenni, aki használt már ilyen gépet? Előre is köszönök minden választ!

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.04.18 0 0 20796
A gépben a tojásokon ilyen sárga buborékok vannak, és nagyon büdös. Mi lehet a baj??? Már 4 tojást dobtam ki. Ezek kacsatojások. Tavaj nem permeteztem a kacsatojásokat minden forgatásnál, és nem is volt ilyen probléma. De most permetezem naponta kétszer 40 fokos vízzel. Lehet hogy ez a baj?
FIDER Creative Commons License 2015.04.17 0 0 20795

Szia!

 

3000.- mert a borítója kicsit ferde lett a tárolástól.

Előzmény: henrik1513 (20766)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.16 -1 0 20794

Most nem azért, de ennek a használatán mi nem magától értetődő? :)

Egyszerű mint a faék.

Előzmény: BeaPixie (20793)
BeaPixie Creative Commons License 2015.04.16 0 0 20793

Üdv a fórumozoknak ! 
A napokban sikerült beszerezni egy új keltetőgépet, csak sajnos nincs hozzá magyar használati útmutató ! 
Cleo - 5*2 es lenne a kicsike ! Segítséget szeretnék érni, aki rendelkezik ilyen készülékkel, nem e juttatná el egy másodpéldányát a magyar nyelvű használati útmutatónak hozzám ! 
Segítségüket előre is köszönöm ! 

Chik Fan Creative Commons License 2015.04.15 0 0 20792

Ezen.

Előzmény: Istvan56 (20791)
Istvan56 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 20791

- Igen, én ajánlottam anno.

Milyen nick név alatt?

Előzmény: Panch-R (20790)
Panch-R Creative Commons License 2015.04.15 0 0 20790

- Az szerintem a kétirányú szupresszor dióda lesz, azért mindegy a bekötés iránya. Van egyirányú változata is. Ezeket direkt ilyen helyre, spéci, túlfeszültség levezetésre találták ki. Link

- Ennél a megoldásnál viszont erre nincs szükség. A visszafelé elindulást biztosító diódák "mintegy mellékesen" ezt a feladatot is ellátják.

- Igen, én ajánlottam anno.

Előzmény: juhosttt (20789)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.15 0 0 20789

Meg vagyok győzve, elő is keresem és bekötöm ^_^ De van olyan dióda is aminek mind1 a polaritása nem? Vagy Te, vagy tesóm ajánlotta, hogy a motorhoz kössem be párhuzamosan. Ott be is van téve egy. Típust és egyebet most fejből nem tudok. De ott úgy tudom mindegy volt a bekötése.

Előzmény: Chik Fan (20787)
janika.p Creative Commons License 2015.04.15 0 0 20788

Sziasztok!

Juhost relét még nem vettem ha odáig érek beszerzek egyet amit ajánlottál,vagy valamiet amilyen kelleni fog nekem egyenlőre kell 2 végállás meg 2 dióda ez nem nagy cucc 5 dollárból megvan bekötöm ahogyan Chik Fan leirta nekem, ha ideáig megvagyok akkor áttérünk a relé bekötésre egyenlőre nem akarom bonyolitani egyszer ennyi sikerüljön. Ha tényleg nem válik be a motor akkor milyet lehet helyébe kötni ?

Előzmény: Chik Fan (20786)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.15 0 1 20787

Szia!

Valóban hátrány, hogy két diódával több alkatrész kell. Viszont van ennek több lényeges előnye is! Sokkal kíméletesebben bánik a végálláskapcsolók érintkezőivel és a relével!

Amikor a mechanika bontja a kapcsolót, a motorban felhalmozott mágneses energia a korábbi tápárammal ellentétes irányú áramot indukál. Ennél a megoldásnál a kapcsolóra szerelt dióda levezeti ezt az energiát, nem "rúg vissza" a motor, nem keletkezik az áramkörben magas feszültség, ami az érintkezőn ívet hozhatna létre.
- Az irányváltás után sem a teljes árammal indul a motor, mert most csak a diódán tud áram folyni, mindaddig, amíg vissza nem zár a végálláskapcsoló érintkezője. Emiatt az érintkezőt most is kíméli, mert a már forgó motor lényegesen kisebb áramát kell kapcsolnia, ráadásul a dióda miatt csak 0,6 V körüli a végálláskapcsoló kapcsai között a feszültségkülönbség. A motor indulásakor szokásos áramlökést a diódának kell elviselnie, nem ezeknek az érintkezőknek!

Előzmény: juhosttt (20785)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.15 0 0 20786

Szia!

 

Csináltam további segítségképpen egy skiccet a forgatórész huzalozásáról.
Eddig kell eljutnod, a többit majd utána folytatjuk.
Link

Előzmény: janika.p (20782)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20785

Lemaradt a kép linkje:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133083307&t=9180932

 

A relénél értelem szerűen kell nézni. Nekem egy OMRON relé van aminek a típusát most éppen nem is tudom, de érdemes megnézni a reléd adatlapját és ha kell akkor a bekötést úgy alakítani! De 99% egyforma lábkiosztásúak ezek szerintem.

Előzmény: juhosttt (20784)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20784

A relé dtdp reléd van? (az ami 2 külön pólust tud kapcsolni egymástól függetlenül). 

Itt egy maszek rajz:

Ez alapján be tudod kötni te is. Ha ilyen polaritás váltás van, akkor szvsz felesleges a dióda, mivel a relé már elvégzi a polaritás váltást. Szerintem ettől egyszerűbb polaritás váltós bekötés nincs is. (mivel én is be tudtam kötni ezért mondom h egyszerű)

Továbbá a relét fogja kapcsolni az időkapcsoló, ide egy egész gyenge dugasztáp is elég, ami a relét elbírja.

Viszont az ablaktörlő motorhoz egy izmosabb trafó javasolt, ami azért nagy terhelés mellett sem kapcsol le, vagy sül meg.

Nekem a mechanika egyelőre még nem 100%-os, de már 2 éve működik. Idén vagy jövőre picit javítok rajta.

 

Továbbá vidékipupák korábban leírt egy pár mondatot, hogy ezek az ablaktörlő motorok úgy lettek tervezve, hogy egy irányba forogjanak, különben valami belső alkatrész elkopik. Szóval ha szerzel motort, érdemes kapásból egy pót motort is elraktározni, ha netán gond lenne! ;)

Előzmény: janika.p (20771)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 1 20783

OK!
Ha ezzel meg vagy, jelezd!

Előzmény: janika.p (20782)
janika.p Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20782

NA igy már értem ! akkor meg veszem a 2 végállás kapcsolót meg kell még 2 dióda ahogy irtad ugy megcsinálom egyszer legyek meg ennyivel utána ha működik akkor megmutatod hogy kössem be a relével bocsánat hogy ilyen gyenge a felfogásom de hála Istennek csak megértettem :)

Előzmény: Chik Fan (20781)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 1 20781

A diódák most jó helyen vannak, csak az irányuk kérdéses.
A motor nem jó helyre van kötve. Bár ez így kínkeserves, de inkább leírom szavakban mert a kép továbbra sem szerkeszthető, annyira kicsi amikor letöltöm.
Fogj egy vezetéket, kösd rá a végálláskapcsoló egyik lábára. Ez lesz a kezdő pont. A kapcsoló másik kivezetésére szintén egy vezetéket köss. Ennek a másik végét kösd a motor egyik pólusára. A motor másik kivezetésére kötött huzal másik végét a második végálláskapcsolóra. Végül a kapcsoló másik kivezetésére szintén egy vezeték kerüljön. Ez lesz a befejező vég. Se a diódákat, se a relét még ne iktasd be! A kezdő és a befejező végekre kapcsolj áramot az 50 wattos tápodról. Ha mindent jól csináltál a motor elindul valamelyik irányba, majd a végállás kapcsolót elérve kikapcsolja önmagát. Fontos! Ez után meg kell cserélni a tápod kimenetén a két vezetéket! A kezdő- és befejezővég helyet cserél.

A motor továbbra sem fog elindulni a végálláskapcsoló bontott érintkezője miatt . Ekkor a kikapcsolt végállás kapcsolóra próbaképpen tegyünk rá a kapcsoló két kapcsára párhuzamosan egy diódát. Két eset lehetséges. Az egyik, hogy most visszafelé elindul a forgatómotor. Akkor ebben a helyzetben akár véglegesen beforraszthatod a diódát a kapcsolóra.
 Ha nem indul el visszafelé a motor, megfordítva a diódát már el kell indulnia, és így bekötheted véglegesre a diódát. Ezután járassuk addig a motort, amíg a másik végállás kapcsolónál ismét ki nem kapcsolja önmagát.
Ismét fordítsd meg a tápod kimenetén a kivezetéseket! A motor most sem fog működni.
Próbáljuk rá a másik diódát.Ha elindul visszafelé a motor, ebben a helyzetben véglegesen ráforraszthatod a diódát. Ha nem indul el visszafelé a motor, fordítsd meg a diódát. Ekkor már el kell indulnia!
Véglegesre bekötve a diódát egy lényeges résszel készen is vagy! Ha eddig eljutottál, rátérünk majd a többire.

Előzmény: janika.p (20780)
janika.p Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20780

 

Akkor igy helyes? A többit a leirásod alapján megtudom csinálni, ezerhálám :)

Előzmény: Chik Fan (20779)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20779

...csak ez dióda zavart be hogy a végállás elibe vagy utána vagy hogy kössem.

Párhuzamosan a végálláskapcsoló két kivezetésére. De nagyon lényeges az irányuk, hogy melyik az anód és melyik a katód kivezetésük! Az áramkörbe beiktatva ezen múlik melyik irányban vezetik, vagy nem vezetik az áramot.
Fontosaz is, hogy bontóérintkezős legyen a végálláskapcsoló!

Előzmény: janika.p (20778)
janika.p Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20778

Tudom oda is irtam a rajhoz, hogy 12V. Az időzitőbe természetesen lenne egy 12 V trafó a másik 12V trafó meg csak simán a hálózatra kötve én is igy gondoltam, csak ez dióda zavart be hogy a végállás elibe vagy utána vagy hogy kössem.

Előzmény: Chik Fan (20777)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20777

Ez a vázlat miért nem jó?

Egyébként is a feltöltött képedről, amint írtam is, hiányzik két tápegység. Az időzítő kapcsolódból sem 12 V jön ki, hanem 230 V váltófeszültség. Ezt direktben nem kötheted a 12 voltos relére. Kell oda egy kis teljesítményű 230/12V táp, ami csak a relét táplálja, vagy annak a relének 230  voltos tekercsűnek kellene lennie.

Egy másik probléma: ha lementem a gépemre, hogy szerkeszthessem, túl kicsi lesz a kép felbontása.
A képen szereplő végálláskapcsolókra, a kivitelük miatt  forrasztanod kell a diódákat.
Nekem csavarkötéssel csatlakozik a vezeték a végálláskapcsolóimra, így a huzalkivezetéses diódát a csatlakozóvezetékkel együtt alá tudom szorítani.
A motort tápláló 50 wattos tápodnak állandóan áram alatt kell hogy legyen. A motor majd önmagának szakítja meg a végálláskapcsolóknál a saját áramát.
Ebben a kapcsolásban nem a relé kapcsolja ki, vagy be a motort, az csak megfordítja a 12 V polaritását.

Előzmény: janika.p (20776)
janika.p Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20776

Szia köszi hogy válaszoltál, a képet amit beszurtam meg tudnád rajzolni a dióda meg a végállás bekötését itt akadtam meg sajnos a műszaki rajz nagyon nem az erősségem :( Tudtam hogy olyan trafó kell ami elbirja a motor teljesitményét van egy 50W-os ez már elég szerintem. Diódát hogy kötöd be? forrasztod?

Előzmény: Chik Fan (20775)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20775

A felsorolt cuccot ki kell még egészíteni egy olyan táppal, ami biztosítani tudja a motor teljesítmény igényét. Kell még pluszban egy kisteljesítményű dugasztáp is , mert a relé az időzítés miatt nem kaphat mindig áramot.
Egy vázlat: link

Előzmény: Chik Fan (20774)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20774

A bekötésnél kövesd a leírásomat. Link

 

Előzmény: Chik Fan (20773)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20773

Szia!

- Nem kell feltétlenül P600 dióda! A körülményeidre tekintettel megfelel akár az orosz Д245А, vagy hasonló is.
A lényeg, hogy rövid időre képes legyen elviselni a motor áramát.
- Megakadtál, de nem írod miben! Mit tudunk segíteni? Mi okoz problémát?

Előzmény: janika.p (20771)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20772

Szia, Druszám!

Vitába szállok veled.

"Az " ön hő" ....... (nem tud magasabb lenni mint a tojásban lévő magzat azaz 37, c fok)"
A 37 C-ra bátran rátehetsz még 2,5-3 fokot! Bár a kelést közvetlen megelőző szakaszban, és a kibújáskor a csibék testhőmérséklete alatta marad a felnőtt állatok (40.5- 42 C fokos) testhőmérsékletének, azért ez ennyire nem alacsony!
Bújtatáskor a tojásban magasabb a hőmérséklet, mint a keltetőgép levegőjének a hőmérséklete! Kell is ez a 2,5-3 fokos hőkülönbség, hogy le tudja adni a csibe a környezetének a biológiai folyamatai során keletkezett hőt.

A keltetés vége felé, lesz egy pont, ahol a tojások már észrevehetően hozzájárulnak a gép fűtéséhez! Ez az önhő. (Hőt a tojások korábban is csak addig vettek fel, amíg át nem vették a környező levegő hőmérsékletét, - pl. egy napi hűtés után -, de egyébként a szerepük eddig a pontig passzív volt a hőháztartás terén.)

Fűteni legtöbbször ilyenkor is kell a gépben, mert a fokozódó oxigén igény miatt megnövelt szellőzőnyílásokon távozó hőt is pótolni kell például. Célszerű is akkorára választani a szellőzést, hogy a gép összes hővesztesége meghaladja a csibék által termelt hőmennyiséget.
Ha a biológiai folyamatok (izommunka, zsírégetés ,stb) által keletkezett hőt nem tudja kellő mértékben leadni a környezetének a tojásban lévő csibe, - mert például kicsi(k) a szellőzőnyílás(ok), nem lett visszavéve a hőfokszabályzó, vagy nem elég hosszú, illetve gyakori a napi hűtés -, akkor ennek akár hőguta is lehet a következménye!
Szóval szerintem igenis túl tud melegedni elhibázott keltetői körülmények között a tojásban a csibe!

Előzmény: fürj999 (20765)
janika.p Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20771

Szia Chik Fan

Neki álltam tanulmányozni a mechanikát végig olvastam a fórumot rengeteg idő elment de minden ráforditott perc megérte többet tanultam itt fizikát mint 11 év alatt az iskolában :D Sikerült elsajátítani a fűtéssel kapcsolatos dolgokat most áltam neki tanulmányozni a mechanikát egy kicsit megakattam itt volna egy rajz:

A végállás kapcsoló és a dióda résznél megakadtam igy tervezem a mechanikát 1 analóg időzitő benne egy 12 V trafó ez a relére kötve, a motort egy másik trafó gondoskodna az ellátásáról egy ablak törlő lenne a motor ami még beszerzésre vár:

2 db p600 dióda

2 végállás kapcsoló

meg egy relé a többi már adott.

Köszönöm az eddig önzetlen segítségedet nagyon sokat segítettél eddig és a többiek is :)

Előzmény: Chik Fan (20770)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20770

Szia!

Katt ide

Előzmény: szlleva (20769)
szlleva Creative Commons License 2015.04.14 0 0 20769

Üdv Mindenkinek!

Mikor kell a tojásokat lámpánál megválogatni? És mit kell pontosan nézni?

Libát keltetek és a 15-ik napon járunk.

Köszönöm előre is, ha válaszoltok!

juhosttt Creative Commons License 2015.04.13 0 0 20768

Nekem kezdetekkor mikor nem volt elég szellőző, az amúgy 37.5 körüli hőmérséklet 38.2-38.3-ig is felszökött a tömeges keléskor. Ekkor már nem fúrkáltam, hanem gyakrabban nyitottam ki az ajtót, de utána fúrtam még rá szellőzőt, ami megoldotta a gondot. Értem én hogy nem tud túl melegedni, de az a pár tizedes emelkedés is emelkedés! 

Előzmény: fürj999 (20765)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 20767

Szerintem ezzel igazándiból mindenre megadtad a választ...

Előzmény: fürj999 (20765)
henrik1513 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 20766

Szia! Mennyiért adod? És jó állapotban van?

Előzmény: FIDER (20764)
fürj999 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 20765

Szia

 Az " ön hő" tehát a magzatok álltal termelt hő nem lehet (nem tud magasabb lenni mint a tojásban lévő magzat azaz 37, c fok) Ha netán annyi tojás lenne bent akkor nem kapcsolna be a gép fűtést. Akkor sem tudna pl. 38-39 fokra felmenni a gépben a hőmérséklet, mert a szenzor nem kapcsolna, az önhő nem tug magasabb lenni.

Előzmény: juhosttt (20753)
FIDER Creative Commons License 2015.04.13 0 0 20764

Üdv!

 

Van egy eladó könyvem Dr. Bogenfürst Ferenc  A keltetés kézikönyve.

 

Postázom is vagy keszthelyen személyesen is át tudom adni.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20763

Szerintem vannag benne kendermagozs tesók izs..

Chik Fan Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20762

Szia!

Gratula! Szépek!
Melyik csapat a rasszista? A fehérek nézik ki a feketéket, vagy épp' fordítva? :-)))

Előzmény: Altair24 (20761)
Altair24 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20761

A képeket persze hiába tallóztam be nem töltötte fel az oldal.

    

 

Előzmény: Altair24 (20760)
Altair24 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20760

Kikeltek a kiscsirkék.

A berakott 90 tojásból 74 volt fias lámpázáskor a 11. napon. Ebből kikelt 61 db.

 

 

Chik Fan Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20759

Előzmény: coco50 (20758)
coco50 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20758

Meg jöttek az első parlagi kendermagos csibék.

Előzmény: Törölt nick (20757)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20757

Rendben, köszönöm!

Előzmény: juhosttt (20756)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20756

Akkor semmi gond nem lesz, annyi tojás nem kelt olyan önhőt ami miatt vészesen ugrana a hőmérséklet! Persze ezt a keltetőtér nagysága is befolyásolja, de ha keléskor (mivel ekkor érezhető a legjobban az önhő termelés) nagyon felmegy a hő, akkor csinálsz még 1 szellőzőt és kész is :)

Előzmény: Törölt nick (20754)
coco50 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20755

Még semmi.! Csipogást már hallom szerintem estére vagy holnap reggelre lesznek .

Előzmény: Chik Fan (20748)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20754

Köszönöm mindkettőtöknek!

 

Juhostt: tyúkról van szó :)

juhosttt Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20753

Érthető amit mondasz, de erre nincs konkrét szabály rendszer, csak egy közelítő értéket tudsz kapni.

Ha netán szerzel vmi speckó hőmérőt amivel a tojást tudod mérni, (nem egy kínai digitális cuccra gondolok), akkor 100 tyúk tojásnál nem 1 féle értéket kapnál, hanem többfélét, mivel a tojások mérete is befolyásolni tud és a tojások közti szórás is. Ha minden tök egyforma lenne, akkor egyszerre vágna ki az összes csibe, egyszerre kelne ki a tojásból. De ez nem így van, több óra eltérés is lehet...

Szóval ez az író asztali keltetés, hogy számokat akarsz. Több szellőzőt be lehet zárni, aztán ha kell kinyitni. De kevés szellőzőnél meg max csinálni kell még.

A másik dolog, hogy 60 tojás (bár még mindig nem derült ki, hogy fürj, vagy strucc méretű tojásokról van szó) nem fog olyan hőt termelni, ami miatt érdemes lenne ennyit stresszelni!

Előzmény: Törölt nick (20751)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20752

Szia!

....én fogalmaztam ennyire hülyén, hogy senki nem érti, hogy mit szeretnék?

Te tudod, mi motoszkál éppen a fejedben. Mi nem biztos hogy kitaláljuk! Ha kíváncsi vagy valamire, akkor kérdezd azt!
Erre aztán vagy tudjuk a választ, vagy nem! De ez biztos! :D

...a lényeg,..........., tapasztaljam ki...
Így van! Annyi sok változótól függ a kérdésedre a válasz, hogy ezt csak te tudod a legkönnyebben kitapasztalni.

Előzmény: Törölt nick (20751)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20751

Szia!

 

"Az egész kérdésemnek az lett volna a célja, hogy ennyi hőveszteség (21W) elég-e, vagy kell még beraknom szellőzőt...."
Bocs, de mintha mást olvastam volna! Link"

 

Igen, azt kérdeztem, hogy 1 db tojás mennyivel fűt. Ezt megszorzom 60-nal, ha 21-nél nagyobb számot kapok, akkor csinálok még szellőzőt, ha kisebbet, akkor nem. Most komolyan én fogalmaztam ennyire hülyén, hogy senki nem érti, hogy mit szeretnék? :)

Na mindegy, az a lényeg, hogy azt mondtátok, tapasztaljam ki, ehhez tartom magam.

Előzmény: Chik Fan (20750)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20750

Szia, Druszám!

Egyikünk sem írta, hogy ezek nem szabályozott értékek! Effektív, egyfajta átlagérték. Ez annyit tesz, ekkora folyamatos teljesítménnyel helyettesíthetnénk a szakaszos, szabályozott fűtés egy bizonyos időszakon belüli átlagát.
A te géped sem fűt mindig 100W teljesítménnyel.

Ha csak kikapcsoljuk, bekapcsoljuk a fűtést, - lásd pl PWM szabályozás -, a "fűt-nem fűt" időszakok arányával megszorozva a példabeli 100W teljesítményt, megkapjuk a ténylegesen felhasznált, átlagteljesítményt.

Manapság egy mikrokontrollerrel viszonylag könnyen megoldható, hogy a feszültség, áram, idő szorzatából kiszámolja nekünk ezt a teljesítményt.

 

-"... (azért mondtam, hogy így több az energia felhasználás)....."
Ha nem fűtjük túl/alul a gépet, hanem csak pontosan a kellő mértékben, akkor a felhasznált energia nem lesz se több, se kevesebb! Amint már írtam, erre csak a gép hővesztesége van kihatással.

".....hogy éppen milyen teljesítménnyel pótolja a hőt,  igazán francot sem érdekli...."
Pedig ha tapasztalatot akarunk szerezni, ez már csak így működik! Legközelebb ebből is kiindulva lehet pl a következő gép fűtési paramétereit méretezni!

 

Előzmény: japipapi (20746)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.12 0 1 20749

Szia!


"Az egész kérdésemnek az lett volna a célja, hogy ennyi hőveszteség (21W) elég-e, vagy kell még beraknom szellőzőt...."
Bocs, de mintha mást olvastam volna! Link
Amint a későbbi hozzászólásokból kiderült, az így feltett kérdésedet lehetetlen megválaszolni. Annyi mindentől függ, hogy még csak saccolni sem nagyon lehet. Legfeljebb bonyolult méricskélés, átlagolás után kaphatunk valamiféle eredményt, ami a pillanatnyi helyzetre vagy érvényes, vagy nem! Szerintem az egyetlen járható út, hogy személyesen figyeled, -pláne az első keltetéskor - a géped állapotát. Tetszik-nem tetszik, ki kell tapasztalnod a géped paramétereit! Ez alapján módosítsd a szellőzés mértékét.Csinálj inkább kicsivel nagyobb (vagy több) szellőzőnyílást, hogy szükség esetén növelni tudd a szellőzést. Ha több fajtát is akarsz keltetni, - persze más más időpontban -, fajtánként is ki kell mindezeket tapasztalnod.

Azt vallom, a folyamatos szellőztetés terén, - főleg a vége felé -, inkább lőjünk egy picit túl a célon, (persze ésszel!), mintsem az oxigén hiány miatt  idegkárosodott csibék keljenek ki! (Pl. a szétcsúszott-láb szindróma oka ez is lehet!)

A némi túlfogyasztás anyagilag sem akkora baj, mint az elpusztult csibe!

Előzmény: Törölt nick (20744)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20748

Szia!

Hogy áll a buli? Én is kíváncsi vagyok mi az eredmény eddig?

Előzmény: coco50 (20716)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20747

Szia!

Lementettem.
Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: joededy (20727)
japipapi Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20746

Szia Druszám!

Na, ezt nem vitatom, ilyen megfogalmazásban. De az én olvasatomban azt láttam, hogy a kolléga 21 W -tal fűt 60 db tojást. Jó, de mi a  fenének kell ezen rágódni? Ahogy Te is írod, magasabb teljesítménnyel hamarabb érjük el a kivánt hőt, a beállított értéket a szabályzó vezérli. Ha magasabb az önhő, rövidebb ideig fűt a kütyü. 

Mint, ha az érezném, ott a 21 W állandó! Nem szabályzott!. (azért mondtam, hogy így több az energia felhasználás) A 96 W persze hogy csak a felfűtéskor van kihasználva, a jó, minél alaposabb szigetelés kívánatos. Szerintem nagy segg van kerítve. Akkor, ha egy keltetős teljesen automatikus, a fószer rá sem néz mondjuk 20 napig tyúk tojás esetében, akkor kell agyalni a szellőzést illetően. De tapasztalatom szerint többségében nem így van, ha hobbi a buli. Tényleg, most Gergőnek adok igazat, nem sok értelme az íróasztal agyalásnak ilyen mennyiség esetén. A hűtésnél sem szarakodunk mérésekkel, hogy meg van e már a 29 °C, hanem tapasztalat alapján döntünk, többnyire jól.

Bevallom, az én 120 l-es keltetőmben 98 db kacsa tojás fejlődik cca. 100 W fűtő teljesítménnyel, persze szabályozott. Nem csináltam semmiféle külön szellőző nyílást, hisz a forgatáskor (manuális) megvalósul a teljes légcsere, és ha esetleg csak naponta 3-szor nyitom ki az ajtót, az is bőven elegendő, tapasztalatom szerint.

Szóval Kedves Druszám, értem én, de szerintem a szabályzó csinálja dolgát, hogy éppen milyen teljesítménnyel pótolja a hőt,  igazán francot sem érdekli. :-) Kezdetben mértem én is a felhasznált teljesítményt, a költségek miatt, de ma már nem téma.

 

Előzmény: Chik Fan (20742)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.12 0 0 20745

Még mindig szigorúan titkos, hogy milyen fajta a tojás?!

60 tyúk tojás pl nem csinál olyan hőtermelést, mint 260...
De 60 fürj sem csinál annyit, mint 20 liba...

 

De akkor egy gyakorlati példa:

Mikor először raktam tele a keltetőmet (360 tyúk) akkor keléskor kevésnek bizonyult a szellőző. Gyorsan korrigáltam 2 db szellőzővel és most jó. a román csodán 1-2 lyuk van és mégis elég. Szóval nézd meg hogy másnak mekkora gépen hány és mekkora szellőző van, majd ehhez viszonyítva tudsz Te is szellőzőket csinálni. Ez talán még hamarabb is, mint számolni :)

Előzmény: Törölt nick (20744)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 20744

Az egész kérdésemnek az lett volna a célja, hogy ennyi hőveszteség (21W) elég-e, vagy kell még beraknom szellőzőt, mert ha elkezd fűteni 60 db tojás, akkor nem tud eltávozni az általuk termelt hő. Ez szerintem eléggé gyakorlati kérdés, nem sok köze van semmiféle "íróasztali keltetőzés"-hez.

Előzmény: juhosttt (20743)
juhosttt Creative Commons License 2015.04.11 0 0 20743

Igen, igazad van, hisz 1000 más dolog is befolyásol. Mindent összevetve, ez a tipikus íróasztali keltetőzésbe megy át a dolog.

SZVSZ:

 

1. A szabályzó azért van, hogy szabályozzzon, szóval ha meleg van akkor nem kapcsol be még akkor sem, ha a meleget a tojás adja.

2. Tekintettel, hogy már a tojás önhő termeléséről beszélünk, itt már szellőzők is vannak nyitva ergó nem lenne szabad melegebbnek lennie, mint a kívánt hő.

3. Ha a szellőzők mérete megfelel a keltetőben lévő tojások igényeinek, akkor nem fog túl fűteni. Persze itt is lehet aprólékosan kivesézni a dolgot, de nem folyok bele a mélyebb elméletekbe.

 

Mindent összevetve jó téma, de gyakorlatban ilyen szinten nincs jelentősége, hogy konkrét számokat keressünk ezen téren, hiszen mint írták van aki 400 tojást is keltet és mégse volt gondja. (Gondolom a megfelelően elkészített gép megfelelően volt üzemeltetve ezért nem volt jelentősége, hogy 1 tojás hány w energiát ad le).

Előzmény: Chik Fan (20731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!