Keresés

Részletes keresés

Hamu-pip Creative Commons License 2013.12.16 0 0 32716

De jó! Ugy szeretem a szemem legeltetni a babáidon. :)) Nagyon tetszik a borzas Katád. Ugye olyan majdnem bogyos (inkább szálában hurkos) fonalból van a hajacskája. Ezek a manók is nagyon cukik. A ki-beforgatható kabátka pedig remek ötlet és persze nem kezdő varrástudást igényel :)) Nagyon belejöttél. Gratulálok :)))

Előzmény: Nemlajos (32703)
Hamu-pip Creative Commons License 2013.12.16 0 0 32715

Csuda klassz kis legény! :-)) és az a kabátra, még reverje is van. Elküldenéd a szabásmintáját nekem? Köszönöm.

Előzmény: somilus (32697)
Aledi Creative Commons License 2013.12.16 0 0 32714

Szia Zöldtengerszem,

Aranyos vagy, hogy eszedbe jutottam:) Megvagyok csak dolgozom. Remélem, hogy lesz tali :)

Nemlajos nagyon szépek, igényesek a babáid, gratulálok!

4Hópihe, aranyos a manókád, és szokás szerint picike. Képzeld, már én is készítek ilyen apróságokat. Emlékszem meglepődtél, mikor megláttad a 30 cm-s alvóbébimet. Jelentem készülnek már 18 cm-s, sőt annál kisebb méretben is, mint pl. ez a baba babája :)

Kellemes ünnepi készülődést, és jó babázást mindenkinek!

 

Előzmény: zöldtengerszem (32710)
Nemlajos Creative Commons License 2013.12.15 0 0 32713

A Barka Esti meséje. Persze már megszűnt :S

Előzmény: zöldtengerszem (32712)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.15 0 0 32712

Ezek a copfok !!!!

 

Milyen fonalból csináltad ?? Nagyon édes , nem csak a copf , hanme az egész baba is ! 

Előzmény: Nemlajos (32706)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.15 0 0 32711

Nagyon édesek a babák lányok amiket hoztatok , ilyenkor mindig kedvet kapok én is a babavarrogatáshoz , de hát valahogyan mindig van fontosabb mostanában ..., azért a terveimet egyszer biztosan valóra fogom váltani :-)))...

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.15 0 0 32710

Kedves Somilus !

 

Igen én is reménykedem , és látom máris kicsit megélénkült a fórum , aminek szívből örülök !Na ezta  drótos megoldást én is ki fogom próbálni egyszer :-)...

Lányok gyertek , gyertek , had halljunk rólatok, had lássuk milyen szépségeket készítettetek , Kaoka , Aledi , és Mindenki !!! Had legyen élénkebb a fórum , hisz nemsoká újra tali , ha lesz egyáltalán ..., és én olyan szívesen hallanék addig is  rólatok kicsit :-)))...

 

 

 

Előzmény: somilus (32702)
Nemlajos Creative Commons License 2013.12.10 0 0 32709

Attól függ, hogy tisztítottad. Ha sózva, aztán főzve, morzsolva, szárítva, akkor szerintem semmi más előkészületet nem igényel.

Előzmény: somilus (32707)
somilus Creative Commons License 2013.12.09 0 0 32708

Látom, nem tétlenkedsz, Katica is nagyon szépen sikerült:-)))

Előzmény: Nemlajos (32706)
somilus Creative Commons License 2013.12.09 0 0 32707

Ilyen kis manókat még nem varrtam, de szeretném megpróbálni. Én meggymagot raktam el, az is jó babát tölteni? Csak simán bele lehet rakni, vagy igényel előtte valami kezelést a tisztításon kívül?

Előzmény: 4Hópihe (32705)
Nemlajos Creative Commons License 2013.12.08 0 0 32706

Köszönöm a dicséreteket! A kis manók vásárfiák lettek :)

 

Igen, horgolt alapba subázom a hajat, és most már nem leszek rest, mindig végig varrok egy rétegnyi hajat, választéknak, sokkal mutatósabb, szebb lesz tőle a frizura.

Azóta elkészült Katica, az ő haja már így készült. Ő egy ruhát és egy kabátkát kapott, na meg katicás hajgumikat :)

 

Előzmény: somilus (32704)
4Hópihe Creative Commons License 2013.12.04 0 0 32705

kedves arcuak bájosak..és ez a kertészgatyó)))

van egy álmom amióta tudok waldorf fejet késziteni,hogy karácsonymanókat készitek az egyik karácsonyfámra... addig maradnak a hóemberek.)szóval most kicsit irigyellek ennyi bébimanó láttán...

nekem ez a legkisebb méretü bébimanóm,ez sem tegnap készült viszont idén ö az utolsó elötti, egy ugyanekkora van félkészen. hogy ölelhetö legyen marokba simuló cseresznyemaggal van tömve a teste,17cm-es a társa kislánykának készül...

Előzmény: Nemlajos (32703)
somilus Creative Commons License 2013.12.04 0 0 32704

Szépek a babácskáid, nagyon bájos a tekintetük és nagyon csinik. Ez a kifordítós kabát már nagyon megy Neked. Jól látom horgolt sapkás a szöszi haja? Kíváncsi lennék én is, hogyan kell a választékot csinálni. A sok manókának kik fognak örülni?

Előzmény: Nemlajos (32703)
Nemlajos Creative Commons License 2013.12.04 0 0 32703

Tényleg Nyilas Misis! :)

És az a cipő!!! :o

 

Itt most ezerrel megy a varrás, ők születtek:

         

 

Hátul a választékot már másként csinálnám(om), de hát így tanulunk :)

Előzmény: somilus (32697)
somilus Creative Commons License 2013.12.02 0 0 32702

Hát én is meglepődtem, amikor meg tudtam állítani. Nincs benne drót és nem is a nadrág szorítja össze. Loncinál tanultam és nagyon örülök, hogy sikerült.

 

Mivel én még nem rég óta vagyok itt, elkezdtem a fórumot visszaolvasni. Még csak az első 60 oldalnál tartok és látom, milyen gyönyörűséges dolgokat csináltatok, csináltok és régebben milyen aktív volt a fórum. Jó olvasni, hogy milyen aranyosan segítettétek egymást jótanácsokkal, szabásmintákkal hasznos linkekkel stb... Még így is sokat tanulok belőle. Reménykedek, hogy ez a pangás csak pillanatnyi állapot

Előzmény: zöldtengerszem (32701)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.02 0 0 32701

Tényleg nagyon édes :-) a lábába nem tettél drótot ? Csak attól megáll , h merevtalpúa  cipője? Na ezt sem tudtam...

 

Köszi h hoztál végre babát , már hiányoznak a sok szépséges képecskék ! Lányok merre jártok ??? Gyertek kicsit dumcsizni ti is , ne csak az újabbak legyenek magukbaaan.......... :-)))...

Előzmény: somilus (32697)
somilus Creative Commons License 2013.11.27 0 0 32699

Merev talpú a cipője és így egyensúlyba tudom állítani.

Előzmény: 4Hópihe (32698)
4Hópihe Creative Commons License 2013.11.27 0 0 32698

nagyon édes.) nyilas misit  juttatja eszembe..

 a fotozáshoz hogyan késztetted lábra állni hiszen ha csipöben nyaklik,hogy ülni tudjon akkor állva is kellene és felbukna...

Előzmény: somilus (32697)
somilus Creative Commons License 2013.11.27 0 0 32697

 

Sziasztok! Már nagyon régen voltam a fórumon. Igaz, nem is nagyon csináltam babát, de most elkészültem egy fiúcskával és szeretném megmutatni.

Szeretettel üdvözlök Mindenkit, Ilus

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.11.21 0 0 32696

Szia !

 

Téged is köszöntelek itt minálunk :-) ...Ha van lefotózva munkád , vagy albumod , szívesen megnézném azt is ...Babavarrásban énnálam itt sokkal ügyesebbek vannak , én inkább kötős horgolós vagyok , a babavarrás számomra időigényesebb.., kötni pl TV mellett is tudok :-)))..., sőt nem is tudok úgy ülni a Tv előtt , h ne legyen kézimunka ( leginkább kötés ) a kezemben :-)...

 

 

Előzmény: Lustamester (32695)
Lustamester Creative Commons License 2013.11.20 0 0 32695

Én is becsatlakozom akkor már, bár varrni nem szoktam olyan sokat, inkább agyagból, gyurmából, stb szoktam babákat készíteni. Azért van néhány varrott is :) Már egy ideje nézegetem, mi szépeket csináltok, és hát csak azt tudom ráruk mondani, hogy hűűű meg hááá, nagyon-nagyon ügyesek vagytok! Az a kukucskálós gombagyerek nagyon megmosolyogtatott, és az öltöztetős Waldorf-babák is fantasztikusak!

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.11.19 0 0 32694

Szia Era !

 

Szívesen látunk köztünk , valaha itt sokkal nagyobb élet volt... , és minden évben egyszer szokott topiktalink is lenni , de valahogyan el-elmaradoztunk.., remélem én is, hogy csak jönnek a lányok hamarosan , és igen az a jó , hogy tudunk segíteni egymásnak :-) Milyen babákat készítettél , Hozz pár képet had nézegessük , jó ? 

Ha a topik nevére kattintasz itt fölül , akkor sok egyéb információhoz is hozzájuthatsz , vannak baba, és babaruha szabásminták , egyebek is :-))..

Előzmény: Era varrta (32692)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.11.19 0 0 32693

Húú ez nagyon édes lett !!! Tündéri a rucija is gratulálok :-) !

Előzmény: Nemlajos (32688)
Era varrta Creative Commons License 2013.11.08 0 0 32692

Sziasztok!

 

Most találtam rá a fórumotokra, és szeretnék csatlakozni hozzátok. Épp csak belenéztem az eddigi hozzászólásokba, mégis látom, hogy nagyon sok hasznos ötletet osztottatok meg egymással. 

Úgy látom, az elmúlt hetekben egy kicsit lankadt a levelezési kedv, de talán a karácsony mindenkinek meghozza az alkotási vágyát.

 

Sok-sok évvel ezelőtt - gyermekeim születése idején - nagyon sokat kreatívkodtam (varrtam gyermekjátékokat, bábokat, gyermekruhákat, kötöttem, készítettem különböző, gyermekszobába való dekorációt...), majd hosszú szünet után újra kedvet kaptam az otthoni kézműveskedéshez.A neten böngésztem, amikor véletlenül rátévedtem olyan honlapokra, ahol nagyon részletesen, videón keresztül mutatták be egy gyeúsvétrmekjáték elkészítését, aztán ahogy tovább böngésztem, egyre több ötletet találtam, majd elkezdtem ezeket összegyűjteni. Aztán megvarrtam is ezeket, készítettem különböző húsvéti díszeket, babákat, és rengeteg megvalósítandó ötletem van még - sajnos a szabadidőm kevés hozzá.Remélem, újra mozgalmas lesz az élet ezen a fórumon, ha valamiben segítségre van szükségem, remélem kérhetek tőletek segítséget, illetve én is szívesen segítek Nektek, amiben tudok.

 

Nemlajos Creative Commons License 2013.10.24 0 0 32691

35cm körüli. Nagyobba még nem merek belevágni... ;)

Előzmény: 4Hópihe (32689)
zsanna Creative Commons License 2013.10.24 0 0 32690

(de jó, hogy megint felhoztátok a topikot :-))) Annyira hiányzott már, hogy a szememet legeltessem az alkotásaitokon :-)))

4Hópihe Creative Commons License 2013.10.24 0 0 32689

jó érzést kelt a tekintetemnek)))

mekkora az öltöztetös babácskád????

Előzmény: Nemlajos (32688)
Nemlajos Creative Commons License 2013.10.23 0 0 32688

Jaj, hát hozok én! Varrtam egy öltöztetőst, ez az első igazi, amit az egy éve tanultak után önállóan elkészítettem teljesen (kivéve a Rosie-babát, de az ugye extra volt, nem waldorf, ha szigorúan vesszük), és nagy lett a szerelem! :)

Van kifordítom-befordítom kabátja kapucnival, kantáros nadrágja, kisinggel, nyári ruhája, horgolt kiscipője és egy kis bugyi :) Haja subázott.

 

   

 

 

Előzmény: zöldtengerszem (32686)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.10.18 0 0 32687

Helyeske lett :-)))

Előzmény: 4Hópihe (32681)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.10.18 0 0 32686

Igen , és én válaszoltam is rá , még akkortájt :-)))...

 

Senki nem varr babát ??

Mutassatok valami aranyosat és szépeeet !!! Én ápolgattam az unokámat , most meg pulcsikat kötögetek neki , szóval most a babák megintcsak várnak .., ki tudja meddig . És még a tavaly karácsonyra kapott babát sem csináltam meg , pedig hamarosn itt a karácsony ! Remélem lesz időm még addigra megcsinálni , úgyis angyalka volt , jól mutatna a feldíszített szobában :-)))...

Mondjuk valakinek angyalkákat is kell horgolnom 80-10 darabot , hja , hát majd meglátjuk mi lesz a terveimből ....

 

Hozzatok babákaaaat ! :-)

Előzmény: ezkriszti2 (32685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!