Keresés

Részletes keresés

Sz. G. Á. Creative Commons License 2020.10.16 0 0 451

köszi!
valószínűleg az lesz, hogy veszek egy pofára szimpatikusat, és majd én bekötöm beállítom én, ha lesz egy kis időm és energiám.
...végülis így most már úgy látom, hogy túl nagy csodák nincsenek, mert nem lehetnek, hisz a kémia-fizika adott, így leginkább a csomagkapcsolt kacatokban vannak különbségek, színes szagos kijelző, csipogó, wifi, anyámkínja...

Előzmény: Rvfvs (449)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2020.10.15 0 0 450

Na én épp a wc miatt akartam vízlágyítót. Utáltam sósavazni két hetente. 

Előzmény: Rvfvs (449)
Rvfvs Creative Commons License 2020.10.11 0 0 449

BWT Aquadial viszonylag takarékos, jobbat szerintem felesleges venni. Érdemes vízfogyasztásra méretezni, hetente, vagy maximum 2 hetente 1x kellene regenerálnia. Szerintem csak a melegvízkészítést és a gépeket (mosogép, kévéfőző) érdemes lágy vízzel ellátni, a WC-nél pl nem tragédia ha nem lágyvizet kap.

 

Beüzemelés, karbantartás elég nagy bullshit, ha engem kérdezel, ha javítani kell, úgysem lesz garis, a bekeverést, keménységet pedig be tudod állítani te is, egy kis utánajárással. 

 

 

Előzmény: Sz. G. Á. (444)
östermelő Creative Commons License 2020.10.04 0 0 448

Nekem régebbi ecowaterem van még wifi nélküli (már nem lehet kapni)

Évente egyszer belenézek van-e benne só és pótlom, olyankor öntök bele valami tisztító löttyöt (port) és elindítok egy regenerálást.

Ennyit törődök vele és működik. Semmi garanciális beszerelés,a vízszerelő bekötötte mikor csinálta a rendszert.

Előzmény: -csövi- (447)
-csövi- Creative Commons License 2020.10.04 0 0 447

Én utána olvastam érdeklődtem több helyen aztán megvettem webshopból külföldről beszereltem beállítottam lassan már két éve működik csak a sót teszem bele. Ecovater 300 evolution boost. Elvileg amerikai azok meg úgy csinálnak mindent, hogy a hülye is be tudja szerelni és üzemeltetni. Ha volt valami kérdés itt segítettek általában. Wifis, elvileg van internet kapcsolat a gyártóval, rá tudnak nézni a gépre be kell regisztrálni. Úgy vagyok vele, ha nagyon elromolna és senki nem akarná megjavítani akkor segítséget kérek a gyárból. Ha ők sem segítenek akkor szétszedem én, és megtanulom. Ha elb.szom veszek egy másikat. De úgy nézem ez elég profi minőségi szerkezet nem fog elromlani.

Előzmény: Sz. G. Á. (446)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2020.10.04 0 0 446

Végülis, ha valaki annyit mond, hogy megvette, és az elmúlt tíz évben semmi más dolga nem volt, mint néhány havonta belelapátolni sót, az már rögtön nagyon meggyőzően hangzik.

Én inkább olyasmitől tartok, hogy mondjuk veszek valamit, és aztán szigorúan a beépítés után közlik, hogy amúgy az lenne az elvárása, hogy fél évente kijöjjenek, és valamit hókuszpkuszoljanak több tízezerért...

Az a baj, hogy a vízlágyítós (ami egy hasznos dolog) biznisz eléggé kéz a kézben jár a különféle víztisztítós bullshit biznisszel, ahol pedig pont ez a módi, hogy a háziasszonyoknak eladják a gleccserpatakvíz életérzést...
emiatt alapvetően nincs olyan túl nagy bizodalmam ezen vizes vállakozások irányába...

Előzmény: -csövi- (445)
-csövi- Creative Commons License 2020.10.03 0 0 445

Az a baj, hogy általában valaki vesz egy lágyítót és azt használja többit nem tudja milyen jobb vagy rosszabb lehet-e... Az számíthat szerintem amit érdemes nézni, hogy mennyire működik takarékosan. Mennyi vizet meg sót használ regeneráláskor. Amit csinál lágyvizet nyugodtan lehet használni vasalóba vagy bármibe.

Előzmény: Sz. G. Á. (444)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2020.10.03 0 0 444

üdv... szükségünk lenne vízlágyítóra, viszont a kissé bizonytalan vagyok, mert hasonló kapacitású cuccok között >50% ár eltérést is látok,
és nem világos, hogy ez adott esetben fontos minőségbeli / üzemeltetési költség béli dolgokat takarhat, vagy csak esetleg valami szükségtelen plusz bullshitet fizettetnek ki...

Persze a gyári honlapokon még egy jó kép sincs ezeről a vackokról, nemhogy valami műszaki leíárs, specifikáció, amiből kideürlnek, hogy kb mit is tudnak ez.
egyetlen extra feature lenne talán érdekes számomra,hogy esetleg lehessen közvetlenül tök lágy vizet is vételezni a keverő szelep előtt egy csap beiktatásával...(azaz tudjak néha csapolni közvetelnül a berendezésnél egy kis vasalóba, kv-gépbe, vagy épp kazántápvíznek valót...) a bwt-nél látom egyedül egyértelműen, hogy külön elem a keverő, a többinél nem derül ki...

van esetleg valami tipp, hogy mit kell kerüni, mi felé ajánaltos menni, vagy ezek kb mind egyformák...?

tp74 Creative Commons License 2020.09.20 0 0 443

Sziasztok,

Vízlágyító beszereléséhez keresnék szakit, Miskolc környékén. 

Köszönöm.

205809210

-csövi- Creative Commons License 2020.09.06 0 0 442

Igen beüzemeléskor. Úgy emlékszem a keménységet és a vas tartalmat kellett csak megadni. Nekem kút vizet lágyít de szerintem nincs sok különbség a vezetékes vízhez képest. Előszűrőt be kellett tenni, és annyi hogy nincs benne klór.

Előzmény: Cayo Focus (441)
Cayo Focus Creative Commons License 2020.09.05 0 0 441

Köszönöm, ezt a beállítást beüzemeléskor történt? A második visszamosatást elvileg akkor kell bekapcsolni, ha szennyezett vizet lágyítunk, pl kútvíz. Biztosan befolyásolhatja a sófogyasztást. 

Előzmény: -csövi- (440)
-csövi- Creative Commons License 2020.08.22 0 0 440

Előzmény: Cayo Focus (439)
Cayo Focus Creative Commons License 2020.08.22 0 0 439

Ecowater eVOLUTION 300 Boost készüléket üzemeltetők felé lenne kérdésem a haladó beállításokra vonatkozóan. Ami érdekelne, az megnézhető az applikációban: egyszerű jelentésben programbeállításoknál megtekinthető: 2. visszamosási idő értéke, nem kezelt víz értéke, gyors öblítési idő értéke, illetőleg a beállítás milyen német keménységi fokra vonatkozik, milyen havi vízfogyasztás mellett. Előre is köszönöm a válaszokat.

Sutee111 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 438

Szia. Köszi a választ. 

 

Igen a 6 hónapot én is sokallom de ilyen szennyezés mellett 3 is soknak tűnik főleg hogy előző 3 hónap után bűzlött a szűrőház is és elszíneződött pedig akkor nem volt cső törés sem. 

 

Nálam a mosogató csap alatti kemény hideg víz szűrés nélkül illetve a hűtőbe is kemény megy de annak van külön szűrője ami dbja 12 ezer Ft cső törés után csak abból jött tiszta víz szóval elég modern az a szűrőbetét és 6 hónapot max 3 köbméter ír rá. Mosogató csap alá is érdemes lenne hideg víz körre vennem kötni egy szűrést ház plusz betét? 

Előzmény: zsigusz83 (437)
zsigusz83 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 437

Max 2 havonta cserélni kell, ez nem a karbantartás nélküli egység sajnos, ill. ha látod hogy koszos hamarabb is lehet...

 

Nekem 10" szűrőházban van az 50 mikronos eldobható betét, első pár hónapban én is 3-at cseréltem csőtörés miatt, azóta kb 2 havonta. A mosogató alatti aktív szenest (szintén 10"-os házban 10"-os betét) pedig íz alapján, kb 3-4 havonta.

Előzmény: Sutee111 (429)
östermelő Creative Commons License 2020.06.16 0 1 436

Különleges az ízlésed,elmeséled milyen a trisós víz íze? Nekem még nem volt merszem meginni.

 

Előzmény: Lá Kreacione (434)
-Memme- Creative Commons License 2020.06.15 0 0 435

Szia! Nem vagyok bankos! :) De lehet annak kéne lennem! :) Csupán örülök hogy lágyítót is lehet így, valkinek ez biztosan könnyebbséget jelenthet.

Előzmény: Lá Kreacione (434)
Lá Kreacione Creative Commons License 2020.06.15 0 0 434

 Trükkös bankos hirdetés !!

 

 

 

 Egyébként trisó !!

-Memme- Creative Commons License 2020.06.15 0 0 433

Hahó!

Amennyiben érdekes lehet valakinek:

 

Elérhető áruhitel vízlágyítókra egész jó kondíciókkal!

egy csúcsgép:

Ecowater reffiner boost berendezés 11.492Ft havonta 36 hó futamidővel 5,7 % THM-mel, 

és egy hagyományos:

Euro-Clear BlueSoft Elba 100-VR34

5455 Ft havonta 36 hónapos futamidővel 5,7% THM-mel.

loloandras Creative Commons License 2020.06.04 0 1 432

Hello.

Semmi baja nem lesz egy vízlágyítónak ha akár évekig is áll.

Eredeti csomagolás, naptól, víztől védve OK.

Előzmény: SAMCRO81 (425)
loloandras Creative Commons License 2020.06.04 0 0 431

Szia!

Én a Bwt Aqa perla Bio 25-öt választanám a helyedben.

Legalábbis ebben van tapasztalat.

Perla-Aquadial különbség: A perla Bio funkciója miatt regeneráláskor

fertőtleníti a gyantaágyat egy "klórcella" segítségével.

Hosszútávon megbízható.

Beüzemelést javaslom a fenntartási költségek leszorítása miatt.

Gyárilag nagyon durván van beállítva, néhány funkció néha ki is van nullázva...

Kicsit megkésve, de talán segítettem.

 

Előzmény: formater (412)
Inyemrevalo Creative Commons License 2020.05.29 0 0 430

Üdv, Van egy Vízlágyítóm eladó ha valakit érdekel, Cillit rubis 45, nyaralóba lett véve évekkel ezelőtt, csak állt a dobozba, nem lett bekötve, de működik, beszereleshez minden anyag meg van, csak be kell üzemeltetni. 

Sutee111 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 429

Akik szabad szemmel látják mennyire telített a szűrő az mondja meg hogy csinálja mert nálunk 1 hét után fehérből sötét sárga lett és a belső rétegek is kezdtek sárgulni. 1 hét után! igaz cső törés volt a fő rendszerben vmerre környéken. De előtte lévő szűrő sem volt szebb 3 hónap után mállott a sárga trutyi a ház belsejen pedig ott a belső rétegek még relatív tiszták voltak (vastagabb volt) most rendeltem agronak ezt a bitumenes kókusz diós szűrőjét. Hiába előszűrő atmegy rajta ez a sárga homok vmennyire (pedig rendesen van benne a házba pár hónapos rendszerről beszélünk) de pl a hűtő víz adagolója tiszta vizet adott akkor is igaz 12 ezer Ft bele egy új szűrő nem made in china. Nyilván kisebb mikronba szűr. Akinek be jött vmi jó előszűrő amit cső törés esetén ezt a sárga trutyit is kiszűri teljesen és be jött neki az plz írja le milyen típus :) köszönöm 

Sutee111 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 428

Az milyen már 1 hete cseréltem mechanikai szűrőt fal fehér volt 1 hét után már homok sárga színű és egyre sötétebb. Neke neked kiváló minőségű ivóvíz. Igaz ez egy 800 Ft szűrő nem volt más. De meg jött az aktív szenes már. 

Sutee111 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 427

Sziasztok. Én októberben vettem és csak februárban lett beüzemelve addig egy konténerben pihent építkezésen. . Semmi baja nem lett. Beüzemelést agrovizesek csinálták. 

Philipcsiga_ Creative Commons License 2020.05.23 0 0 426

Nekem ugyanígy van. 2 hónapja a garazsban várja, hogy be legyen állítva a helyére. Kérdezték kérek-e uzembehelyezést, és mikor mondtam, hogy még épül a ház, nem mondták, hogy baja lesz ha azonnal nem helyezem üzembe. Miben más, hogy a garázsban áll vagy a raktárban? 

Előzmény: SAMCRO81 (425)
SAMCRO81 Creative Commons License 2020.05.23 0 0 425

Építés alatt lévő házba szeretnék vízlágyítót venni. A kinézett típust most 35ezer forinttal olcsóbban tudnám akcióban megvenni. A kérdésem az lenne, hogy okozhat-e problémát az, hogy a berendezés 2-3 hónapig nem lesz beszerelve és a gyári csomagolásában kerül tárolásra egy garázsban? 

-csövi- Creative Commons License 2020.05.19 0 0 424

Melyik gép ez? Szerintem jelzi a szintet valahol.

Előzmény: talasfoto (423)
talasfoto Creative Commons License 2020.05.18 0 0 423

Beüzemeltem. Működik.

Köszönöm.

Egyébként mennyi a beletölthető só mennyisége,vagy szintje?

Előzmény: talasfoto (422)
talasfoto Creative Commons License 2020.05.15 0 0 422

Köszönöm a válaszokat.

Hajlok a saját beüzemelés felé.

Esetleg valakit kereshetek privátban?

 

Előzmény: sylvanus67 (421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!