Keresés

Részletes keresés

tiwald Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4924
Nem tudsz mégegy olyan Vakut karral mint amilyet adtál??Ocson!!!!!!!!!!
Előzmény: NLQ (4920)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.04.01 0 0 4923
Szia!

Eddig csak egy turan volt alkalmam ket vakuval fotozni, eddig egyet hasznaltam. Haat, tudatos pozicionalasrol egyenlore nemigen tudok beszamolni, leginkabb szoktam, hogy kettot nem latok merre vilagit :D

De felre a trefat, nagylatoztan szinte csak, akkor meg ugy probalom beallitani, h pont elore mindketto, de alig erzem meg, sokat kell meg gyakorolni...amennyit tapasztaltam a ketto elonyebol ez elegge meggyozo, egyenletes vilagitas, miazmas

Macrohoz majd nemsokara probalom!


zook
Raha Creative Commons License 2007.04.01 0 0 4922
Ennyiből gyári tokot kapsz...
Előzmény: zenox (4921)
zenox Creative Commons License 2007.04.01 0 0 4921
Sziasztok!

Nem vagyok szakértő:
Van egy Olympus WIDEZOOM 8080 as gépem.

Szeretnék vizalatti képeket készíteni. A gyári tok baromi drága.

Milyen megoldást ajánlatok, amivel tudnék viz alatti képeket (max 5 m mélységig) készíteni, de nem fizetem rá a gatyámat: Ez nagyon rossz megoldás:

http://www.aquapack.hu/flashindex.html
Mivel az optika előtt is zacskó van, ennyi erővel egy TESCOS szatyorba is rakhatnám a gépet. Jól gondolom?

Erről mit gondoltok:
http://www.edigital.hu/product.php?productid=19820&cat=518&page=1

Itt ha jól látom az optika előtt üveg van...

NLQ Creative Commons License 2007.04.01 0 0 4920

igy tudod feltenni melle:

 

http://www.sealife-cameras.com/cameras/dc600_maxx.html

 

a ket talp osszefordithato es osszecsavarozhato...

 

nlq

Előzmény: tiwald (4918)
NLQ Creative Commons License 2007.04.01 0 0 4919

offtopic de csak felig!

 

megcsiptem egy osztrak last minute ajanlatot, van meg 4 hely (illetve en+3 hely)!!!

 

az ajanlat: Aprilis 13-22 

Bonaire repulovel Becsbol  (becsbe menetrendszerinti busszal) atszalas Amsterdamban, szalas az Eden Beach resortban (www.edenbeach.com)

 

az ut ara: 798 EUR (+8000Ft a Busz a repterre) (azaz kb 210eFt)

 

ebben benne vannak az alabbiak:

repjegy+illetek

9 ejszaka szalas +reggeli

1db auto (pickup) /4 fo berles

unlimited parti merules (palackot es olmot adnak, a tobbit vinni kell vagy berelni)

1 day mangrove kayaking

 

akit erdekel jelezze nekem surgosen, mert minnel elobb le kell foglalni a helyeket!

 

Udv

nlq

 

Előzmény: tiwald (4918)
tiwald Creative Commons License 2007.04.01 0 0 4918

Szia!

Ugye Te két vakuval dolgozol??Az jobb? Hogy pozicionálod be a két fényt??Egyiket közelre,a másikat távolabbra??Ha netán vennék még egy vakut azt hogy tudom feltenni ez mellé??Most egy see life 650-es van a Hp géphez.

Előzmény: Dr. Zook (4899)
bernis Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4917
Fotofos trükkökre vadászva szvsz érdemes benézni a www.digiretus.hu oldalra is.
Előzmény: BuNnY (4897)
Garfield33 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4916

Sziasztok!

 

Ugy tudom, Násfay bának van egy szép gyűjteménye a Lembeh-szorosról. Tudja valaki, hol lehet megnézni? (csak hogy tudjam mit láttam ott, meg főleg azt, hogy mit nem).

.hun Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4915

itt is kösz! :)

nem is annyira vészesek az áraik, mint gondoltam, hogy lesznek...mondjuk persze ez is relatív.

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4914)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4914

www.peli.hu

 

Ha csak "sima" kell biztos van náluk.

Ha bármi egyebet szeretnél bele a szivacsbetéten kívűl,

baromi vad számokat, és baromi hosszú időket mondanak.

Én ezért B&H-tól hozattam, és a drága szállítás, vám, Áfa stb. mellett, sem került többe.

Előzmény: .hun (4913)
.hun Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4913

üdv!

egy fél OFF kérdés: nincs valakinek egy eladó Pelican 1510-es táskája? vagy tudja valaki hol lehet itthon ilyet beszerezni?

kösz.hun

stgellert Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4912
Megbeszéltük:-) Ma kipróbáltam szárazon, negával, mindene korrekt, úgy néz ki. Szal ha vízálló is, ingyen menyország:-)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4911)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4911

Ha csak homokos szeretnél lenni, akkor szerintem nem.

 

:)))))

 

Ha vizes is, akkor nem tudom.

Jó régi darab, hozd el kedden szétflexezem.

Előzmény: stgellert (4910)
stgellert Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4910
Kedves Vízesek:-) (a parton meg homokosok...:-) )
Szal szeretnék én is vizes meg homokos lenni, és kezembe került egy isten tudja mióta nem használt
nikon l35 aw af típusú kompaktgép...
a kérdésem: kell tömítenem valahogy, vagy bízzak benne, hogy bírja még a tömítőgumi?
BuNnY Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4909
Már az ablakban van - mán ha érted, mire célzok :D
Előzmény: Dr. Zook (4908)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4908
vigyazz nyul, latom mar szaglaszod az almat :)))
Előzmény: BuNnY (4906)
mercatoris2 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4907
Hát, erre egy félképező nem tud válaszolni egy fényképezőnek...:-) Ennyi szemetelést még elbír az a piszkos ablak, nem?
Előzmény: BuNnY (4906)
BuNnY Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4906
A program megvan, csak az ember manapság meggondolja mivel szemeteli tele a windows-t, mert aztán valami kiszedni belőle :) Ez is egy dolog, amiben elismerem a Mac fényévekkel KapuJaniék előtt jár. Szóval az a kérdés inkább, hogy érdemes pscs2 helyett nézegetni, vagy azért még mindig az a király?
Előzmény: mercatoris2 (4905)
mercatoris2 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4905
tehát: fányképész=fényképész
photosop=photoshop

a program elérhetősége: http://www.adobe.com/products/photoshoplightroom/

Van 30 napos tryout.
Előzmény: mercatoris2 (4904)
mercatoris2 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4904
Nem tudom, én mac-fan vagyok, így az Aperture a favorizált:-)

De alapjaiban mindkettő kifejezetten profi fányképészek számára készült program, a képek beállítását, összehasonlítását stb-t tudja. Ha jól tudom a fényképekhez tud annyit, mint egy photosop, s rendszerezésben többet is ad. De mintha lenne tesztverzió, sőt a lightroom beta sokáig elérhető is volt szabadon. Talán érdemes az adobe com-ra felmenni.
Előzmény: BuNnY (4903)
BuNnY Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4903
tényleg ,ez a lightroom mit tud, nekünk jobb/rosszabb/más mint a ps?
Előzmény: mercatoris2 (4898)
tiwald Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4902
Köszi!!!!! Megnézem!!!!!
Előzmény: mercatoris2 (4901)
mercatoris2 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4901
http://wetpixel.com/i.php/full/doug-and-lorenza-sloss-release-underwater-photoworkshop/


minden bizonnyal meg is lehet rendelni...
Előzmény: tiwald (4900)
tiwald Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4900
Szia Mercatoris! Leirnád részletesen hogy-hogy találok rá erre a dvd-re,. És ezt talán meg is lehet rendelni???
Előzmény: mercatoris2 (4898)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4899
na csak beindult itt az elet :D

mas: fokszy, Kekbalna, csenget nalatok a postas!

zook
aki tovabbra is renduletlenul hisz a sugokban
mercatoris2 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4898
Amúgy a wetpixelen nemrég mutattakbe egy DVD-t, ami a photoshop használatát mutatta be kifejezetten víz alatt készült felvételek feldolgozására.

Amúgy fényképész programként feltörőben van az adobe lightroom és mac-en az Aperture. Érdemes ezekre is vetni egy pillantást, nem kell mindenhez photoshop.

M2
BuNnY Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4897
De a tapasztalat a legnagyobb tanító szvsz. Neki kell állni, aztán addig macerálni amíg meg nem tanulja az ember. Persze nem ez a könnyebbik út, de hogy a legjobban így ragad meg az emberben az is tuti :D Legalábbis én képtelen vagyok beseggelni bármit is.
Előzmény: makrakanta (4896)
makrakanta Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4896

A Digitálisfoto magazinban kb.másfél éve egy cikksorozat megyPhotoshop iskola

néven.Sokat lehet tanulni belőle.A régi ujságokat megrendelheted a szerkesztőségtől. email:hvm@holovm.hu  T:4855057

Előzmény: tiwald (4889)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4895
nem vagy bena csak ez egy elegge komplex es megaloman program... en meg sztem teljesen turelmes vagyok, csak ezen dolgokat reszletesen lefedni tenyleg csak konyvek terjedelmebe fer bele... nezz korbe egy konyvesboltban, az Inside Photoshop vagy a Photoshop Bible komoly es reszletes szakkonyvek, de kezdeni inkabb ajanlanek valami leckekre bontott felhasznalo-baratabb verziot, biztos van abbol is vagy ezer...

(hogy a kerdesere is valaszoljak, a dust and scratches inkabb homogen, defocusos reszeken mukodik, lassoval jelold ki a megdolgozni kivant feluletet, majd a select menubol adjal ra feathert (ez elhomalyositja a kijeloles szeleit, de direkt valtas legyen kijelol es nem kijelolt terulet kozott) majd hasznald a filtert, finoman egyensulozva a javitas erossege (radius) es a finomitas (treshold) kozott...)

masik, hogy tuti talalsz photoshop topicot tuti, lehet, hogy ott pengebb sracok ulnek a vonal tulvegen... meg amibol en anno sokat tanultam, a beepitett sugo (nem kotekedesbol javaslom, tenyleg jol megirtak, es meg talan meg leckek is vannak benne ugy emlekszem).

de a leginkabb elerendo cel, hogy mar maga az expo megfelelo legyen, no es vele a vilagitas!

zook,
maga a turelem
Előzmény: tiwald (4894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!