Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2019.08.21 0 2 15973

:) A fröccs jó ötlet!

Előzmény: Jahno (15970)
23Roberto23 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 15972

Így is lett :-D

Előzmény: Noxin (15971)
Noxin Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15971

És aztán soha többet nem látod a fórumon a kérdés feltevőjét :-)

Előzmény: Jahno (15969)
Jahno Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15970

Há gyere. Én hozom a fröccsöt is.

Előzmény: pater68 (15968)
Jahno Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15969

Még nem tudjuk, hogy valóban Nikonos-e, mert csak tippeltem. Igazából a kérdés is olyan, amilyen lenni szokott, adathiányos. Milyen gép, milyen konverter, mit csináltunk, olvastunk, mennyire mit értünk hozzá, használtunk-e már mást, vagy ez az első próba? Addig meg mit mondjunk? 1. Műszaki hiba 2. júzer hiba 3. ez ilyen.

Előzmény: pater68 (15967)
pater68 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15968

Gyere, boxoljunk. :DDDDDDDDD

Előzmény: Jahno (15966)
pater68 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15967

Nikonon lencsés adater hiányában az M42-es obkat végtelenen felejtsd el. Van egy pár, ami pár méterig élesíthető, de tovább nem. Törekedj a minél vékonyabb adapterre! Ahogy a kollegák írták, a nikon bázistávja hosszú, értsd mélyen van a film, vagy az érzékelő. M42-es obi szinte bármire jó, kivéve a Nikont.

Meg lehet csinálni, persze, de az már nem ugyanaz. A ruszki obikhoz (Helioshoz pont nem, nem is értem, miért) van külön átalakító Nikonhoz (mivel a saját Kiev gépeikhez lekoppintották a Nikon F bajonettjét). Pentaxhoz is csináltak véget... Jut eszembe. A Pentax bázistávja egyezik az M42 obikkal. Bele is férnek a vázba.

Előzmény: Dreamy (15961)
Jahno Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15966

Van az M42es csoportom. Háááááát, ott egyszer megverek egy Nikonost, de szerintem bármelyik bíróság jogos önvédelemnek fogja minősíteni.

Előzmény: Noxin (15965)
Noxin Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15965

Én sose tételezem fel elsőre senkiről hogy nem ismeri a bázistáv fogalmát :-)
Aztán persze a legtöbbször csalódok...

Előzmény: Jahno (15964)
Jahno Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15964

Persze, de a gyagya rárakja Nikon Fre a Heliost, aztán már portréra sem lesz olyan jóféle.

Előzmény: Noxin (15963)
Noxin Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15963

Nekem a harmadik FD adapterrel volt éles végtelenben a 14mm-es Sigma... a korábbiakkal rekeszelve a Duna túloldala sem :-)
Mondjuk végtelenbe ritkán fotózok velük, szerintem az ilyen obikat portréra, makróra használja az ember inkább.

Előzmény: Dreamy (15961)
Jahno Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15962

Szar az adapter, vagy Nikon. Mondjuk ha nem írod meg milyen gép, akkor nehéz. Van vagy 20 éves szakirodalma is.

Előzmény: Dreamy (15961)
Dreamy Creative Commons License 2019.08.15 0 0 15961

Sziasztok!

 

Valakinél még előfordult, hogy finomhangolható objektíveknél, mint Helios, vagy Takumar, nem volt végtelen? 

Ezt még bonyolítva, Zenit gépre tekerve úgy tűnik, hogy a keresőben éles a végtelen. Ugyanakkor digitális gép + adapterre tekerve nem "megy el a látóhatárig" az élesség. Pl. Balaton déli partjáról az északira életlen a kép.

Hozzátéve, hogy az adapterek inkább negatívan pontatlanok, vagyis azokra tekerve inkább túl kellene menni a végtelenen.

Ennyire el lennének állítva ezek az objektívek? És mi a legjobb módszer a beállításukra? Mert hát még sem mehet el az ember beállítani a Balaton partján vagy a Gellért-hegyre, hogy ellenőrizze a végtelen. :-)

Köszi!

Isti0122 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 15960

Mint írtam, nem M42-es objektívhez használom, hanem egy csillagászati távcsőhöz (akromatikus refraktor), és tudtam növelni a nyújtást közgyűrűkkel (Az 50mm-es közgyűrűsorral a látómező méretének változása alapján kb. 2,4x-es volt a nyújtás), csak nem találtam arról információt, hogy ha 3x-os nyújtást szeretnék elérni, akkor pontosan mekkora távolságra kellene lennie a konverter lencséjének a kamera érzékelőjétől. Lehet, hogy marad a látómező méricskélése, ha nincs más megoldás. :-)

Előzmény: lesi fotós (15959)
lesi fotós Creative Commons License 2019.07.16 0 0 15959

Az adott linkből kiderül,hogy nyújtás mértékének növeléséhez a negatív lencsét az objektívhez lencséhez közelítened kellene. Nem valószínű,hogy a gyári M42-es obi és konverter mechanikai kialakítása ezt megengedi.

 

Előzmény: Isti0122 (15958)
Isti0122 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 15958

Köszönöm a linket. Sajnos ez nem segít, mert konkrét lencserendszerhez kellene adat (minden optika más és más). Mindenesetre köszönöm!

Előzmény: lesi fotós (15956)
Isti0122 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 15957

A K1 konverter nem csillagászati távcsőhöz készült, hanem M42 objektívekhez. A távolság megváltoztatásával pedig biztos, hogy változik a nyújtás, mert közgyűrű közbeiktatásával tudtam növelni, de nem tudom a pontos értéket, hogy mekkora távolság kell. Ezért kérdeztem, hátha tudja valaki. :-)

Amúgy ez egy elég ismert konverter ebben a kategóriában. 

 

https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/323639630111_/VTG-USSR-Soviet-MC-K1-x2-Tele-Converter.jpg

 

 

Előzmény: képfaragó (15955)
lesi fotós Creative Commons License 2019.06.26 0 0 15956
Előzmény: Isti0122 (15954)
képfaragó Creative Commons License 2019.06.26 0 1 15955

Nem hiszem hogy van erre lehetőség. Egy fényképezőgéphez használt telekonverter esetén, ha a konverter kétszerező, akkor az annyi és kész. Ha az általad kérdezett konverter csillagászati távcsőhöz készült, akkor inkább egy csillagász fórumon kutakodj.

Előzmény: Isti0122 (15954)
Isti0122 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 15954

Üdv!

 

A K1 MC konverterrel kapcsolatban szeretnék kérdezni, hátha valaki tud ebben segíteni. Ez ugye alapból 2x-es nyújtást ad (ha a képsík 45.5mm-re van a hátsó lencsétől). Mennyivel kell megnövelni ezt a távolságot, hogy 3x-os nyújtást kapjak vele? Csillagászati távcsőhöz használom, és bevált nagyon, de egy kicsit nagyobb nyújtásra lenne szükségem.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

lapar Creative Commons License 2019.06.20 0 0 15953

Ha mozgatom a bizbaszát hátul, akkor nyit-zár, de amikor felteszem a vázra, akkor az exponáló lenyomására nem zár mindig. Pedig benyomódik a másik biz-basz, aminek be kell nyomódnia. (bocsánat a "szakkifejezésekért") 

Előzmény: Jahno (15952)
Jahno Creative Commons License 2019.06.19 0 0 15952

Tekerd meg, de azért nem túl erősen, lehet összeragadt kicsit valami olajtól a lamella.

Előzmény: lapar (15951)
lapar Creative Commons License 2019.06.19 0 0 15951

Sziasztok!

Most szántam rá magam, hogy eladjam a Zenitemet, de kiderült, hogy a rajta levő Helios 44M-4 obi blendéje szorúl, nem ugrik be, vagy ki.

Mit tudok ezzel tenni, vagy lenne itt valaki, aki adna érte némi aprópénzt így.

Zenit 12 XP , az obi rajta 58 mm, f 1:2

Noxin Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15950

Mikor hogy van keletje... 15-ért jó eséllyel elmegy hamar, a 30 túlzás. Valahol a kettő közt kell próbálkozni, jofogast, hardveraprot megnézni előtte.

Előzmény: Törölt nick (15917)
félligjimi Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15949

Köszönöm, hogy segítettetek. Valóban ilyen, azt gondoltam valaki már megbuherálta!

Előzmény: faki (15947)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15948

No ez jobb.

Előzmény: faki (15947)
faki Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15947
Előzmény: félligjimi (15940)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15946

Bár a fotóról nem eldönthető, de biztos, hogy a domborúbb van befele.

Előzmény: félligjimi (15943)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15945

Bár a fotórol nem lehet eldönteni, de biztos, hogy a domborúbb kell befele.

Előzmény: félligjimi (15943)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15944

No nagy nehezen megvan a doksijaim közt. :-)

 

Előzmény: félligjimi (15943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!