Keresés

Részletes keresés

nudli11 Creative Commons License 2024.06.07 0 0 26612

Szia!

 

Érdekes probléma.

Igazán tuti megoldásom nekem sincs. Csak ötletelek.

 

Ha a szivattyú a IBC tetején van, és ha nincs lábszelep, lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy a szívó ág végére szerelj fel egy túlméretezett lábszelepet. Pl. ha a szívócső 1", tegyél rá, egy 5/4-es visszacsapót.

Ez azért jobb, mint az 1"-os, mert nagyobb a tányér felület, stabilabban lenyomja a vízoszlop, ami nem sok.

Bízva, hogy az 1-1,5 méter vízoszlop visszanyomja a tányért.

 

Ha nem ragaszkodsz az online indításhoz, akkor tuti megoldás van.

Persze csak akkor, ha szivattyú nélkül is működik a rendszer.

 

Kapocska kolléga véleményére is kíváncsi vagyok!

 

Nudlee

 

Előzmény: szandi777 (26611)
szandi777 Creative Commons License 2024.06.07 0 0 26611

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.

A problémám a következő: Esővízzel öntözök  IBC tartályból szivattyúval ,de a tartály több méterrel magasabban van,mint a hely.amit öntöznék sima szórófejes esőztetővel.A probléma az,hogy hiába kapcsolom ki a szivattyút, a gravitáció miatt szivárog a víz utána is, így szép lassan elfolyik az összes víz.Ha távol vagyok, vagy több napra hétre elmegyek ,akkor is szeretnék öntözni.A szivattyút online be tudom kapcsolni távolról, kikapcsolni is, de az említett probléma miatt, pár nap alatt elszivárog a víz.

Ezt szeretném megoldani vmi visszafolyásgátlóval vagy hasonlóval, hogy,ha kikapcsolom a szivattyút ne folyjon tovább a víz.De,ha bekapcsolom távolról, akkor tudjak öntözni.

Sima alap öntözötömlő és műanyag gyorscsatlakozók vannak hozzá

Köszönöm a segítséget !

nudli11 Creative Commons License 2024.06.07 0 0 26610

Szia!

 

Szűrő tiszta???

Régen jó volt?

A kútban nem csökkent a vízszint?

 

Nudlee

Előzmény: Debrin (26608)
nudli11 Creative Commons License 2024.06.07 0 0 26609

Szia!

Ha megvolt a hard reset, és nincs változás, azért mérj rá a táp szekunder oldalára.

 

Ha nincs tápfesz, csak a 2016-os elem mard, mint energiaforrás, az csak a memóriát táplálja,  nem kellene, hogy meghúzza, a szivattyúindító relét.

A relére is mérj rá. Arról nem is beszélve, hogy 1.5V os az elem.

 

Az áramlökéseket mindegyik nehezen viseli el, esetleg a villám is bejátszhat.

 

Úgyhogy, elő a multimétert.

 

Nudlee

 

 

 

Előzmény: juliokin (26607)
Debrin Creative Commons License 2024.06.07 0 0 26608

Sziasztok!

 

Van egy Gardena Premium 6000 automata szivattyúm, erről  megy az öntöző, a kút melletti aknában van 1,5m mélyen és onnan még kb 3-4méter mélyről szívja a vizet. Annyi a gondom vele, hogy kicsit kevés a teljesítmény, használható, működik, de ha hálózati vízről megy, akkor az mp 3000-es úgy kb 1 méterrel messzebbre visz.

Kérdés szerintetek milyen lehetőségek vannak, lehet vmi rásegítést alkalmazni, vagy csak szivattyúcserével lehetne megoldani a teljesítménynövelést? Ha igen milyet javasolnátok? Vagy pl. olyan megoldás nem tudom létezik e, hogy a hálózati vízzel csak rásegítés?

juliokin Creative Commons License 2024.06.07 0 0 26607

Sziasztok!

 

Vezérlő problémám lenne.

Hunter x-core 8 beltéri.

Tegnap szerettem volna beállítani a vezérlőt és azt vettem észre, hogy nagyon halványak a kijelzett számok, szimbólumok a kijelzőn, valamint a kijelzett karakterek sem mind épek, hibátlanok.

Próbáltam indítani egy manuális öntözést az egyik körre, hallom, hogy szokás szerint a relé kapcsol, hogy indítsa a szivattyút, de az nem indult el.

A kijelzőn meg nem az jelenik meg, hogy pl. 2-es kör öntöz, hanem az aktuális idő jelenik meg és villog.

Próbáltam egy resetet, amit meg is csinált, de ugyanaz maradt a probléma.

Áramtalanítottam éjszakára, hátha magához tér.

Reggel restart, ránéztem, már a kijelzőn se jelenik meg semmi, hibásan se. Tök süket lett az egész.

Kérdésem, hogy kuka, vagy még menthető ?

Még ma műszerrel rámérünk, hogy kap-e egyáltalán feszkót, nem-e a trafó ment ki.

Ugyanis hétvégén volt egy nagy vihar, amikor is többször egymás után ki/be kapcsolt az áramhálózat.

Nem-e kapott egy nagy löketet a vezérlő vagy a táp.....

 

Köszi!

 

Üdv,

juliokin

 

LRJudit Creative Commons License 2024.06.04 -1 1 26606

🍻

Előzmény: nudli11 (26604)
Kapocska Creative Commons License 2024.06.04 -1 2 26605

"Apropó, Te is kaptál egyet!!!  :-)"


És???


A csigagerincű adhat százat is nem probléma (nem is ragozom, minősíti saját magát ....)! :-)

Előzmény: nudli11 (26603)
nudli11 Creative Commons License 2024.06.04 -1 2 26604

Kedves Fórumlakók!

 

Most nézem, hogy jubileum van!!

4500 hsz.-t írtam.

 

Nudlee

nudli11 Creative Commons License 2024.06.04 -1 0 26603

Szia Kapocska!

 

Emlékszel, még régen, nagyon felháborodtam ezen a bunkó stíluson.

Most már csak  röhögök szegény faszkalapon. Valószínűleg ez valamilyen kielégülés neki. 

Jobb ne legyen!!

 

Apropó, Te is kaptál egyet!!!  :-)

 

Köszönöm a jókívánságokat, rég voltál itt.

 

Üdv

Nudlee

 

Erre tuti, hogy nyom egyet (vagy többet) a gyökér!!

 

 

 

Előzmény: Kapocska (26602)
Kapocska Creative Commons License 2024.06.04 -1 3 26602

Üdv Nudlee!

Kéretik nem etetni a trollt és  nem idegeskedni az ilyen bélsár mukik miatt!

Végezd a mindenkinek hasznos tevékenységedet tovább!!!!

 

Előzmény: nudli11 (26600)
Kapocska Creative Commons License 2024.06.04 0 0 26601

A szárazon futás elleni védelmet általában alapvetően két paraméterre

szokás visszavezetni

-           áramlás érzékelő

-           nyomás  (pl. ha a bekapcsolási nyomás 1,5bar ,bekapcsoláskor értelemszerűen

         a nyomás emelkedik, de ha mégsem és pl. lecsökken 1bar alá akkor az vízhiány

        (mindegy milyen okból) és lekapcsol)

          Amit néztél azon nem állítható a kikapcsolási nyomás.

        Itt lehet nézelődni:

          https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=digit%C3%A1lis+nyom%C3%A1skapcsol%C3%B3+sz%C3%A1razonfut%C3%A1s+v%C3%A9delemmel

         

Előzmény: Emvil (26597)
nudli11 Creative Commons License 2024.06.03 -1 0 26600

Üdvözlöm a Buta Paraszt kollégát. 

Bár javaslatot nem írt, a gyökér.

 

Azért sokat olvasgat itt.

 

Nudlee

Előzmény: nudli11 (26599)
nudli11 Creative Commons License 2024.06.03 -1 0 26599

Szia!

 

Szerintem, telepítsd be a kisházba. Ez a legolcsóbb megoldás. Két idom, és 5m cső.

Arra ügyelj, hogy a szívócső emelkedjen a kúttól a szivattyú felé, hogy légbuborék ne tudjon kialakulni amikor feltöltöd.

A 2-3 méteren keletkező veszteség elhanyagolható.

 

Ha leégett, az javítható, nyilván tudni kellene, hogy mennyiért.

 

Egyébként, várom a mínuszoló kolléga javaslatait.

 

Nudlee

Előzmény: iteiva (26598)
iteiva Creative Commons License 2024.06.03 0 0 26598

Üdvözlet mindenkinek!

 

Előrebocsátom hogy nagyon laikus vagyok a kérdésben és egy problémámra választ keresek, remélem nem hágok át semmilyen csoportszabályt és nem vágják túl sokan a fejemhez hogy "olvass vissza, már ezerszer kitárgyaltuk". ;-) 

 

A lényeg: három éve vásárolt kis házunk kertjében volt egy már kiépített egy öntöző rendszer. Két kör az udvaron, egy kör az utcán, plusz egy kör csepegtető a tuják alatt. A rendszer Hunter fejekkel üzemel, ezek közül párat már cseréltem is. A vizet fúrt kútról kapja, amit egy Leo XJWM 180/51 szivattyú hajt... vagyis hajtott, mert a szivattyú nemrég leégett. A probléma alapvetően abból eredt, hogy a kút és így a mellette üzemelő szivattyú is az egyik öntözött zóna közepén található, minden irányból kapja a vizet. A szivattyút a víztől egy tejes rekeszből házilag barkácsolt kis kalyiba védte, ami valahol eresztett, és a beszivárgó víztől (vagy a pára lecsapódástól) leégett a szivattyú. 

 

Rövidesen beszerzek egy újabb hasonló szivattyút, de a kérdésem az volna, hogy milyen megoldással lehetne védekezni az újbóli leégés ellen? Lehetőleg pénztárcakímélő megoldásban gondolkozunk (tudom, aki csóró az locsoljon hálózati vízről slaggal :D) így a földbe süllyesztett betonozott szivattyú nem opció, akiket kérdeztem mind ezt válaszolták, hogy ez lenne a legjobb megoldás. 

 

Az eddigi legjobb ötletek: 

1. A kúttól 2-3 méterre található egy faház, a kérdésem hogy tanácsos-e esetleg oda telepíteni a szivattyút, és meghosszabbítani a vízvételi ponttól a csövet odáig, vagy ez már jelentős teljesítmény romláshoz vezetne a rendszerben? Nem tudom hogy a szivattyú mennyire éppen ehhez a rendszerhez méretezett, azt sejtem hogy nagyon sok paraméter befolyásolja egy ilyen rendszer működését.  

 

2. Egy másik, védettebb szivattyú ház építése: ebben az esetben milyen megoldással lehet elérni azt, hogy a szivattyú kapjon levegőt is, de ne is érje a minden oldalról érkező víz? 

 

Emvil Creative Commons License 2024.06.02 0 0 26597

A bekapcsolási érték csökkentési lehetőségével a leállítási nyomásérték is csökken? Én a Pedrollo Easyprot néztem. A Grunfos jobb? Tágulási tartállyal is el van látva?

Előzmény: nudli11 (26596)
nudli11 Creative Commons License 2024.06.02 0 0 26596

Szia!

 

A 4-5 bar nem nagy érték, nem lesz semmi baj.

Az áramláskapcsolónál nem lehet állítani a KIKAPCSOLÁSI nyomást. Ez a szivattyú teljesítményétől függ.

Amikor nincs áramlás, és nem nő a nyomás, kikapcsol.

 

A BEKAPCSOLÁSI érték egyes típusoknál állítható. Meglepődnék, ha ezen a típuson lehetne. ( Amin lehet, pl. Grundfos PM2  80-90 e Ft).

 

Nudlee

Előzmény: Emvil (26595)
Emvil Creative Commons License 2024.06.02 0 0 26595

Köszönöm a segítséget! Egy valami zavar még, hogy az Al-Ko  HYdrocontroll kb 4,5 -5 bar-on kapcsol ki. De én azt szeretném ha 3,5- 4 bar-on kikapcsolna. Mik a lehetőségek, lehet állítani rajta hogy a mágnesszelepeket ne terhelje annyira? Vagy a Pedrollo jobb megoldás lenne? Vagy ami állítható fixen a kikapcsolási nyomás.

Előzmény: nudli11 (26589)
dokiki Creative Commons License 2024.06.01 0 0 26594

jaja,vettem is egy újat.

Előzmény: nudli11 (26593)
nudli11 Creative Commons License 2024.06.01 0 0 26593

Ok!

Itt az idő, engedd el, kuka.

Nudlee

Előzmény: dokiki (26592)
dokiki Creative Commons License 2024.05.31 0 0 26592

Nem a felső,forgó részt forgattam,hanem ami kiemelkedik amikor nyomást kap,ennek a tetején van a forgó rész,azt nem bántottam.Amikor beállitom, akkor jó,de amikor kikapcsolom a szivattyút és visszahúzódik,megint elfordul.

Előzmény: nudli11 (26591)
nudli11 Creative Commons License 2024.05.30 0 0 26591

Szia!

Balra-jobbra csavargatni csak akkor szabad, ha végállástól végállásig csavarod, mert akkor vált át a kilincsmű.

 

Szerintem megerőltetted, erős a gyanúm, hogy ez kuka.

Nudlee

 

Előzmény: dokiki (26590)
dokiki Creative Commons License 2024.05.30 0 0 26590

Sziasztok,

van egy Hunter PGJ fejem.Minden öntözés kezdetekkor a kezdő pontja eltekeredik jobbra kb 30-40 fokkal.Kézzel vissza tudom állítani, elvileg igy szabad, a belső külső fogazású kör részt átugratom a belső vezető bordákon. El lenne kopva azért állitódik el?

nudli11 Creative Commons License 2024.05.28 0 0 26589

Szia!

 

Így már értem.

 

A szondát és a szivattyút, illetve a nyomáskapcsoló betápját sorba kötve működik a dolog.

 

Ügyelj az áramfelvételre, lehet, hogy kell egy mágneskapcsi.

Szerintem a vízszint érzékelő, direktbe nem tudja kapcsolni a cuccot. Lehet, hogy egy Finder is elég, de lehet, hogy az IS kell, a mágneskapcsin kívül.

 

Nudlee

 

   

Előzmény: Emvil (26588)
Emvil Creative Commons License 2024.05.27 0 0 26588

Kevesebb vizet ad a kút ezért azt csappal fojtva egy kis Leo  búvárszivattytú tölti a tartályba a vizet. Amiről én írtam az a tartályból az öntözőrendszer felé egy önfelszívó szivattyú vezérlése, a  tartályba lógatott szintkapcsolóval.

Előzmény: nudli11 (26587)
nudli11 Creative Commons License 2024.05.27 0 0 26587

Egy tartályt töltögetsz egy szivattyúval. 

A szonda kéri a vizet, egy relén, vagy mágneskapcsin keresztül indul a szivattyú, tölt, ha szonda jelzi, megáll.

Minek ide nyomáskapcsoló? Szabad kifolyással, nem lehet? Max egy csappal egy kicsit folytod a szivattyú vizét, ha nem bírja a kút.

 

Vagy nem értem...

 

Nudlee

Előzmény: Emvil (26586)
Emvil Creative Commons License 2024.05.27 0 0 26586

Nem a piros nyomáskapcsoló. És F&F szintkapcsoló három szondás. Úgy érted, hogy a nyomáskapcsoló betápját szakítsa meg a szintkapcsoló? Gondoltam még arra is, hogy beépítek egy mesterszelepet. A mesterszelep tápjának egyik vezetékét megszakítanám a Hunter vezérlő kimenet után így ha a mesterszelep zár akkor az alko nyomáskapcsoló eléri a nyomást és megáll.

Előzmény: nudli11 (26585)
nudli11 Creative Commons License 2024.05.27 0 0 26585

Szia!

 

A nyomáskapcsoló, nem a kék, szárazonfutás védelem?

 

Írd le részletesebben egy kicsit.

 

Egyébként, egy EL-Ko HRH szondarelé, ami meghúz egy  egy Finder relét, az pedig kapcsolja az áramot a nyomáskapcsolónak.

 

Nudlee

Előzmény: Emvil (26584)
Emvil Creative Commons License 2024.05.26 0 0 26584

Sziasztok! Egy tartály szintkapcsoló relének kéne vezérelni egy nyomáskapcsolós pedrollo szivattyút. Ti , hogy oldanátok meg, hogy működjön és ne álljon ki hibára a nyomáskapcsoló? 

nudli11 Creative Commons License 2024.05.19 0 1 26583

Szívesen.

Nudlee

Előzmény: pheonix-laci (26582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!