Keresés

Részletes keresés

koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.27 0 0 993

Nagyon kíváncsivá tettél, hogy milyen lehet az alaprajza ennek az elrendezésnek, és hogyan kapcsolódnak a lakótérhez az üveges részek. Tudnál esetleg egy vázlatot feltenni?

Előzmény: Ali-bá (991)
k.ipse Creative Commons License 2021.12.27 0 0 992

Ha valakinek nincs komposztálandó hulladéka, annak biztos problémás megoldani.

Mostanában arról is lehet hallani, hogy a trágyának az ára is emelkedik a műtrágyával együtt.

De ha villannyal, vagy gázzal fűt valaki, az is zsebbe nyúlós.

Megújulót kiépíteni szintén egy vagyon.

Valamint az eredeti kérdésre sem adja meg a választ, mert nem az egész téli szezonra ad megoldást.

De tökéletes megoldás nincs. Mert vagy drága lesz, vagy valamiből engedni kell.

Én ezt a gömörszőlősi technikát próbálom majd ötvözni a walipini féle megoldással, kb. 15-20 négyzetméteren. De ez csak a fejemben van egyenlőre, az sem biztos, hogy működni fog. Remélem egy év múlva pozitív tapasztalataimat tudom majd elmesélni. (vagy azt, hogy hogyan nem szabad...)

Előzmény: koffeinmentes sör (990)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.27 0 0 991

A szakértő vőm Hollandiából belebújt a gépembe és úgy néz ki jóra hozta! :-) 

 

                                      

Előzmény: Ali-bá (987)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.27 0 0 990

Az első, gömörszőlősi videóban az ránézésre egy 25-30 m2-es üvegház. Abba egy méter vastagon komposztot tenni lehet, de biztosan nem könnyű. Honnan szed az ember 25 köbméter nyesedéket? Évente pláne.

Előzmény: k.ipse (988)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.27 0 0 989

Menj má' Ali bá, mielőtt telepítenél, próbáld meg a Microsoftot. :) Most megnéztem, Edge a neve és egy zöldeskék körforgó az ikonja.

Előzmény: Ali-bá (986)
k.ipse Creative Commons License 2021.12.27 0 0 988

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Hmyf2PT98A

 

Ezt a videót találtam régebben.

Én is gondolkodtam, hogy hogyan lehetne meleget biztosítani a leendő üvegházamban.

Egy meglévő üvegháznál kérdéses, hogy hogyan lehet átalakítani, de egyes elemeit használni lehet talán, amivel a pénzbe kerülő fűtésszámlát csökkenteni lehet. 

Amin én gondolkodom:

Az üvegházat eleve földbe süllyesztve építem. (Hogy mennyit lehet leásni egy meglévőnél, az kérdéses)

Az üvegházba magaságyást építek. Egyrészt a fényviszonyok miatt is ki kell emelni, másrészt a magságyást kompossztal tölteném meg, ami hőt termelne.

A talajhőt is elég jól ki lehet használni, a fagyás ellen már az is sokat jelent.

Feketére festett vizeshordók a nap felöli oldalon, ami a nappal felvett hőt északa adja le.

 

 

Ez a megoldás tetszett, ennek elemeit használnám én fel:

https://www.youtube.com/watch?v=Qvk7Sszh6fg&t=9s

 

 Ezek persze se nem tapasztalat részemről, se nem számítás, mint kérted. Csak ötletelés. Sőt, ha van valakinek tapasztalata, azt én is megköszönném. 

 

 

Előzmény: andi.cserhalmi (967)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 987

Mindenkinek köszönöm a segíteni akarást.  Majdcsak jóra jön minden!

Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 986

Megpróbálom majd telepíteni a Crom-ot.

Előzmény: CBNora (981)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 985

Ott van hogy pl üvegházépítés -Indexfórum. Mellette egy + jel Új lap. Ott tudsz beírni. 

Előzmény: Ali-bá (984)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 984

Nálam valahogy másképpen van. Az asztalom bal oldalán vannak 'képes' négyzetek, az egyik a firefox. Mikor indulok arra kattintok, bejön egy ablak, annak bal sávjában a kedvenceimmel és új ablakokban azokat tudom megnyitni Pl. az "üvegház építés"-t.

Előzmény: ksanyi52 (982)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.26 0 0 983

Ha Windows-t használsz, akkor van még egy böngésző, mert a windowsban alapból van egy. Korábbiaknál Internet Explorer, most valami más a neve.

Előzmény: Ali-bá (979)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 982

Nem úgy lépsz be hogy Indapass szolgáltatások?  Nekem ott van Indavideó, indafotó, idex fórumok. Ha nincs akkor írd be a keresőbe, mert még nem regisztráltál be. 2 perc. 

Előzmény: Ali-bá (980)
CBNora Creative Commons License 2021.12.26 0 0 981

Próbáld meg telepíteni a Chrome-ot. Beírod a google-ba, aztán adja magát a telepítés. Én is azért telepítettem, mert egyszer csak nem tudtam feltölteni ide a képeket.

Előzmény: Ali-bá (979)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 980

Hova írjam be? 

Előzmény: ksanyi52 (978)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 979

Nálam  Firefox van, más nincs.

Előzmény: CBNora (977)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 978

Csak írd be hogy indafotó! Azután kéri hogy jelöld be a képeket, és feltöltés. 

Előzmény: Ali-bá (976)
CBNora Creative Commons License 2021.12.26 0 0 977

Lehet, hogy frissíteni kell a böngészőt, vagy másikat használni.

Én a régi Firefoxban nem tudok képet föltenni, a Chrome-ban igen.

Előzmény: Ali-bá (975)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 976

Ezekhez nem értek. Nem tudom hogyan kell. (Sose tanultam számítógépezni.)

Előzmény: ksanyi52 (974)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 975

Egy idő óta, mikor be akarom tenni a képet a hozzászólásomba akkor azt írja, hogy tegyem fel az indapassra.  Sokévvel ezelőtt ezt csak akkor mondta, mikor túl nagy volt a kép (1-2 Mb). Most annak ellenére ez a helyzet, hogy megfelelően kicsi. Most jött rá a rontás néhány hónapja, addig évekig semmi gond nem volt. Már az adminhoz is fordultam, de nem tudott segíteni.

 

Ráadásul a próbálkozásom után eltünnek a Kedvencek a bal oldalról és azt is tortúra visszacsalogatni.

Előzmény: koffeinmentes sör (972)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 974

Rakd fel a google fotókba, vagy az indafoto és tedd ide a linket! 

Előzmény: Ali-bá (966)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.26 0 0 973


3-szorosnál is nagyobb eltérés lehet ám.

Nem csináltál képeket esetleg? Az biztos, hogy gyári termo üveges? Milyen záródásúak a nyílászárók és mennyi van belőle? A szerkezet tömítettségéről tudsz valamit? Pl a tető és a keretek között. Milyenek a keretek/tokok?

Előzmény: andi.cserhalmi (971)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.26 0 0 972

Írok! De hogyhogy nem jön föl a kép? Csak ennél a témánál van ez?

Előzmény: Ali-bá (966)
andi.cserhalmi Creative Commons License 2021.12.26 0 0 971

Nem tudok,csak úgy bemenni nézelődni az ingatlanra jelenleg.Az üvegek szépek voltak ,nem tűnt párásnak,számoljunk rosszabbra és legyen egy kellemes meglepetés!

Előzmény: koffeinmentes sör (970)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.26 0 0 970


Tudunk segíteni kiszámolni, de nem biztos, hogy stimmelnek a számok. Ez valami vékonyított termo üveg? U-t lehet, hogy találsz az üveg távtartójára nyomtatva. Ha az argon elszökött, azok a táblák párásodnak belülről. Ki kell számolni mindkét lehetőségre.

 

Előzmény: andi.cserhalmi (969)
andi.cserhalmi Creative Commons License 2021.12.26 0 0 969

Szép napot!

1,6 lehetett anno ,argon szerintem már tovalibbent belőle,így 2-2,5 lehet a számítási érték.Első körben a hőigényt kellene tudni ,attól tennénk függővé a hőleadó kiválasztást.

Előzmény: Ali-bá (968)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.25 0 0 968

Első közelítésben nézz utána az üveged U (K) értékének.   

 

Milyen fűtésre gondolsz? Hőszivattyús?

Előzmény: andi.cserhalmi (967)
andi.cserhalmi Creative Commons License 2021.12.25 0 0 967

Sziasztok szép ünnepet kívánok Mindenkinek!

Vásárolnánk egy ingatlant,aminek a kertjében egy 6mX5mX2,7m magas dupla üveges télikert van .Az oldal falak vannak üvegből mind a négy oldalon,a teteje kingszpan 120 mm.-es bordás panel.Érdemes foglalkozni,hogy a terep rendezésekor ide földkábel legyen elkészítve fűtés miatt.Mennyi lehet a téli fűtése egy ilyen kis építménynek? 15 C fokon tartanám .Hőigény számítás vagy tapasztalat érdekelne ,hogy kalkulálni tudjunk.Köszönöm.

Ali-bá Creative Commons License 2021.12.24 0 0 966

Azlrt mert jobban hőszigetel (nálam a télikert - 6x3 m - egybe van nyitva a lakóelőtérrel), és nem lesz gondod a hónyomással, jégveréssel sem.

 

A 'szolár házhoz' csak annyit, hogy szerintem egy hátránya van: az ára!    Mikor építkeztem, előtte körüljártam a témát. Lehetőségeimet figyelembe véve annyi maradt belőle, hogy a házam déli oldalán 12 méter hosszban végig üvegfelület van. (Lépcsőház, télikert, fürdőház.) Ennek eredményeként, ha télen süt a Nap, leáll a fűtés akármilyen hideg van.  (Ide újabban nem enged képeket felrakni, de ha kíváncsi vagy Emailben bemutathatom.)

Előzmény: koffeinmentes sör (964)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.24 0 0 965

De ebben az lenne épp a pláne, hogy egyben terasz, nyárikonyha, ping-pong, napozó is.

 

Ali bá, te ezt talán meg tudod ítélni tapasztalati alapon, hogy miként működhet egy ilyen építmény, hol vannak a gyenge pontjai.

Előzmény: k.ipse (962)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.24 0 0 964

Felül a szendvicspanel miért lett jobb, mintha csak leárnyékoltad volna az üveg fölött?

Előzmény: Ali-bá (961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!