Keresés

Részletes keresés

kiseszter Creative Commons License 2000.07.13 0 0 707
Sziasztok!
Jó ötlet a pólógyártás! Én is benne vagyok! ( Bár én kicsit konzervatívabb szabásvonalnak jobban rülnék, mint amilyen a nyuszi_ által adott képen látható...)

Tanácsot is kérnék: elhatároztam, hogy elindulok a Nike félmaratonon. Szerintetek van rá reális esélyem, ha most kb. 10 km-t tudok lefutni jó tempóban, vagy inkább várjak vele még egy kicsit?

Előzmény: hurvinek_2 (705)
Sepi Creative Commons License 2000.07.13 0 0 706
Atyaég!!! Mindössze egy napig nem néztem ide és már kereshetem a hozzászólásomat valahol a lista alján.:-)

De sebaj az a jó ha sokan vagyunk.

Bécike: Azért még elindulok a nájkin, különben is az utolsó 6 kilométeren tutira nem fogom tudni tartani ezt a tempót. (Hacsak valaki nem üldöz valami nagyon borzasztó fegyverrel:-)

Monkey: Meglehet, hogy akkor csak pillanatnyi formahanyatlásod van. Akkor pedig hajrá futás tovább, hamar kikerülsz belöle.

Amatör: Üdv. a topickban! Én is amatör vagyok ám, nem vagy egyedül.:-) A futócipövel kapcsolatban már lehet lekéstem a válasszal, de nekem az Asics GT-2050 jött be (Sauconyt még nem próbáltam, de ami késik nem múlik). Nagyon kényelmes, egyáltalán nem töri a lábat és habkönnyü. Kezdöknek, haladóknak egyaránt ajánlják, de nem olcsó. A GT-2040 is jó cipö nagyon, de hosszabb távon nekem töri a talpamat mert kemény a belsö-alsó része.

nyuszi_:
>Idők (700m/20km/5km): 14 percnél jöttem ki a vízből, a bicaj 40 perc volt, a futás pedig 19:40, öltözés-váltás összesen kb. 2 és fél perc.
Te nem lehetsz nyuszi ilyen idökkel.:-)) Azt hiszem még edzem picit, mielött triatlonoznék.
Úszás után még elötted lennék, de szerintem a bringa után már biztosan nem. Futni még csak-csak megfutom az idödet na de nem ennyi úszás és bringa után.:-) Mindenesetre nagyon vonz a triatlon és ha bírom még szuflával akkor nem lesz mese és elindulok, hogy legyen valaki utolsó is.:-)

IV.kercsaj: Hát ahogy az idödet és nyuszi_ét is nézem nem lehettek semmik.:-)
Köszi a bíztatást tényleg el fogok indulni, de nem idén mert itt brrrrrr de hideg a víz.:-)
Megnyugtattál mert a montinál azért sokkal jobb a bringám úgyhogy azt hiszem ezzel fogok kezdeni. Azokról az edzöi kínzásokról is írhatsz pár sort, szerintem mindenki tanulhat belöle.
Én meg közismerten mazochista vagyok.:-)

Póló jó ötlet nagyon én is kérek ám ha csináltok.

Bocs ha valaki kimaradt.

Üdv

Sepi

hurvinek_2 Creative Commons License 2000.07.13 0 0 705
Ha jol ertem, akkor "nyusziek" epp most szerveznek mez gyartast (gyartot, anyagot talaltak mar)

Javaslat:

eloszor gyujtsuk ossze azokat a kerdeseket, amik felmerulhetnek. pl:

- grafika
- szin
- anyag
- fazon
- felirat

(szerencses lenne az aktualis listat mindig kiegeszitve befuzni a hozzaszolasokba, igy nem veszne el egy otlet sem)

Ha ez teljesnek tunik, akkor johet a szavazas az egyes kerdesekben. (persze a grafika megitelesehez jo lenne latni a treveket. Tegyuk be a kepeket a topicba?)

=========
Szerintetek erdemes az Indexet megkeresni mint szponzort? (legalabb egy e-mail erejeig)
=========

nyuszi!

Biztos lattal mar ilyen szalagot. Kb 1,5 cm szeles, gumirozott, atkotik a derekukon/csipojukon es a rajtszamot felul erre tuzik fel ket tuvel (alul semmi :)
=========

Udv,

H

Előzmény: Butch Cassidy (704)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.07.13 0 0 704
Nem Zsazsi, sajnos már három napja is megvan, hogy arra jártam.

Ami a grafikai design-t illeti lenne egy pár ötletem, bár szívesen bevonnék valakit, aki művészi hajlamokkal van megáldva.

Alapelvként úgy képzelem el, hogy két szín semmiképp ne legyen: fehér és fekete. Az előbbi azért, mert túl átlagos, nem lehet messziről kiszúrni, hogy topiktárs közeleg, az utóbbi meg túl meleg.

Butch

Ps. Félreértés ne essék, nem én akarom mindenképpen elintézni és legyártani csak az ötletet osztottam meg veletek. Van itt valaki aki már csinált ilyesmit?

Előzmény: Zsazsi (701)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.07.13 0 0 703
Hát ide is betört az egyenmezláz :)))
Ráadásul pont tegnap voltunk kint az Elasticnál Rákosrettenetesen megrendelni pár futómezt a saját kis csapatunknak... Elvileg olyan lesz, mint a RaceReady trail shirtje. (Nagyobb kép: itt)
Vittünk nekik egy mintát, körberajzolták. Nekünk nagyon tetszik ez a fajta szabás. Nektek?
Az anyag meg Coolmax lesz (vagy más nevű, de ugyanolyan izzadság-elvezető).

hurvinek,
mi is ez a szalag pontosan?

nyuszi

Előzmény: Butch Cassidy (698)
Bécike Creative Commons License 2000.07.13 0 0 702
Ráharaptam! Az 5let jó, de ne kínai piaci pólót szitáztassunk, mert az kidobható 2 mosás után. Keresni kéne valami jobb minőségűt, például amit a BSI mostanság osztogat.
Zsazsi Creative Commons License 2000.07.13 0 0 701
Az ötlet brilliáns!
Butch, ha tegnap 6 körül voltál a "szintúton" és találkoztál egy piros "sál"-as nővel kék pólóban, akkor az én voltam. A sál meg a nyelvem. :o)
Az egyenpóló lehetne színes?! Mondjuk világosszürke?
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.07.13 0 0 700
Haho,

Reszemrol az egyetertes. (Zmac: lattam a bringas mezt, nagyon jol nez ki)

A polo kulonosen jo lenne az edzesekhez.

+ meg lehetne esetleg csinaltatni rajtszam-felerosito vastag gumirozott szalagot, amit valoszinuleg a topicban mostanaban kibontakozo triatlonos mozgalom tagjai is szivesen latnanak. Ezekbol lattam feliratosat.
Ezzel a futoknak sem kene a versenyeken megvalniuk kedvenc mezeiktol.

??????

Udv,

H

Zmac Creative Commons License 2000.07.13 0 0 699
Az ötlet jó, a kerékpáros topic is csináltatott magának egyenmezt! (Sajnos a Falramászók... még kevesen vannak ehhez. :) )
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.07.13 0 0 698
Szevasztok,

Minap futottan a HHH-en és valahányszor szembe futott valaki, az járt a fejemben, hogy hátha valaki a topikból... Ennek kapcsán felmerült bennem egy szerintem nagyon jó gondolat: kéne csináltatni x darab egyenpólót, amit önköltségi áron szétosztanánk magunk között. Ezzel megoldódna egy csomó tali állandóan visszatérő kérdése, hogy hogyan ismerjük meg egymást és ezen kívül is büszkén lehetne hordani. Egyelőre csak felvetem a dolgot, kiváncsi vagyok hányan harapnak rá. Ha nagy az érdeklődés, talán meg is valósítjuk.

Butch

Zmac Creative Commons License 2000.07.13 0 0 697
Vállalkozó kedvűeknek szívesen megmutatom a Csúcs-hegy nyereg - Kálvária-hegy szakaszt. Szerintem a legszebb az egész HHH környékén. Igaz, ha a szintút elejéről indulunk, ez már 14 km oda-vissza, de remélem azért akad jelentkező.
Előzmény: kiseszter (696)
kiseszter Creative Commons License 2000.07.13 0 0 696
Én is benne vagyok a közös futásban! Szívesen megmutatom pl. a hármashatár-hegyi "szintkört". De Margitsziget is jöhet! Akár már jövő héttől is!
Addig is jó futkorászást mindenkinek!
Előzmény: hurvinek_2 (688)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.07.13 0 0 695
Hello!

Nem olvastam még végig a topicot, de a condrasulf megragadott. Nekem is sokat segített, igaz én "nem csak" futottam, hanem fociztam, kosaraztam is, és éppen elkezdtem volna fallabdázni, amikor annyira kikészült a térdem, hogy kapaszkodás nélkül a lépcsőn se tudtam levánszorogni (artrosis). Az orvos felírta, szedtem közel 5 hónapig, eleinte 2-őt/nap, utána 1-et, és elég jó lett. (igaz, egy csomó sportról végleg le kellett mondani..:-(()
Szóval nagyon jó a szer, most már nagyobb gond nélkül megy a "sportszerű" mozgás is.

üdv,

vat

Előzmény: Bécike (691)
pen Creative Commons License 2000.07.13 0 0 694
Igen! Miért ne taliznánk mi is egyet mondjuk a Szigeten?
Részemről augusztustól bármikor!
Addig is jó futást mindenkinek, üdv,

pen

Előzmény: hurvinek_2 (688)
Lou Cifer Creative Commons License 2000.07.12 0 0 693
nyuszi!

Asszem, te olvastad a Futók könyvét. Nekem az előszó (dr. Jakabházy László) nagyon tetszett. Pontosabban az előszó IS. Ebben a témában még ilyen jó könyvet nem olvastam kis hazánkban.

IV.kercsaj!
Remélem, nem értetted félre az idézetemet. A futók között szerintem is az átlagnál több az "értelmes" ember. Néhány évvel ezelőtt olvastam egy felmérést: különféle sportágak képviselőit rangsorolták különböző jellemzők alapján. A tájfutók 1 dologban végeztek az élen: nekik volt a legmagasabb az IQ-juk. Végül még 1 idézet: "Amikor felveszed a futócipődet, az IQ-d 60 ponttal csökken" :-)))) Bocs mindenkitől!!

Lou

Bécike Creative Commons License 2000.07.12 0 0 692
Nincs a neten, de a Spuri magazinban megnézheted, konrétan ki érdekel? +qksizhatom neked.

Hali

én

Előzmény: Monkey (678)
Bécike Creative Commons License 2000.07.12 0 0 691
Sziasztok futóbolondok, és külön, szia amatőr!

Szóval cipőt vennél? És jót is szeretnél? Na akkor nem tudunk neked segíteni, ugyanis ehhez sok mindent tudni kéne rólad, nevezetesen:
- Mennyit futsz hetente?
- Milyen terepen?
- Hány kiló vagy?
- Milyen a bokád?
- Milyen a lábfejed?
És még írhatnék jó sok kérdést, mely első hallásra feleslegesnek tűnik, mégsem az.
Szóval, ha rám hallgatsz, akkor ne aggódj első körben a cipő miatt, ne verd magad nagy összegű vásárlásokba, inkább mozogj! Majd ha eljutsz a 3-4 kilométeres folyamatos futásig, akkor visszatérünk a kérdésre, és akkor (de csakis akkor) fogom javasolni neked, hogy vegyél egy F47LHI típusszámú FALCON becenevű SAUCONY cipőt úgy 4500 forintért. Az a helyzet, hogy a kezdésnek az a cipő bőven megteszi, nem hiszem, hogy az 1998-as év futócipője (USA) kell éppen neked, de ha a pénz nem számít, akkor hadd menjen, és csak a költségeidet kívántam csökkenteni.

Amúgy ha már itt tartok, szerintem a SAUCONY cipők koptató felülete az utóbbi években egyre silányabb minőségű, és nagyon kopik:-((( Főleg az XT-600-as "csodatalp" bevezetése óta. Összehasonlítási alapom sajnos nincsen, mert 4 éve ebben futok, és az előzőkben nem nyomtam ennyit, de majd most! Ma ugyanis kaptam egy nájki modellt ajándékba (hivatalosan csak a jövő héten kapom meg a szülinapomra, de ma próbáltam, mert ugye próba nélkül nincs cipő.) Nem tudom, hogy a cipész barátom mennyit fogja majd sarkalni, de a SAUCONY-kat rendesen hordom mostanság hozzá. Azoktól a cipőktől, amelyeken a koptató felület sárga, kék, zöld, és egyéb színű, mindenkit óvok, gondoljatok csak az autógumik színére, ahol is ha jól tudom a gumit korommal szennyezik, és ezért kopásállóbb. A korom nem sárga színű…

Hurvinek_2: Benne vagyok, de inkább ősszel, most nyaralgassunk kicsikét, és talán össze kéne 1* koccanni mondjuk a Margit-szigeten, mert azt mindenki tudja, hogy hol van, de ezt majd +vitatuk.

Ssneci: szia! Nekem már nincs térdgondom, mert a kezdődő térdizületi aristosisomat (kopás) rendesen lekezeltem CONDRASULF nevű gyógyszerrel, és miután segített, évente egy 30 napos kúrát (2 kapszula/nap) legyűrök. NEKEM NEM FÁJ:-))))))

Jó éjt nektek!

Előzmény: amatőr (681)
ssneci Creative Commons License 2000.07.12 0 0 690
Szevasztok Bolondok!
Egy ideje olvaslak Benneteket, és ugy döntöttem, én is közétek állok: szép magyar......
Ha sikerül!/egy hete próbálkozom/
Négy éve kényszerültem rá,hogy fussak. Azóta havi 170-220km-t szoktam lezavarni. Két éve rendszeresen indulok versenyeken./a félmaratont még birja a bal lábam,remélem idovel a maratont is/
Egy pár szót az utóbbi idok hozzászólásaihoz:
A Kékes cs.futáson tényleg meleg volt, de a Porshe Óbudai ill, a Philips margitszigeti félmaratonin egenesen iszonyatos hoség volt!
Sokan panaszkodtok térdproblémára-amióta pro sport tédvédoben futok, azota nekem semmi baja a térdemnek!
A cipokrol:én a saucony-ra esküszöm.
Egyenlore ennyit,szevasztok.
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.07.12 0 0 689
sziasztok!

Nagyon felpörgött a topik! :-))))))))))

nyuszi, ha már lelepleztél......:-)
Lehet, hogy ismerjük egymást, látásból a versenyekről biztosan.
Nagyon jól mentél, első versenyeden ez szuper! (Nekem a tavalyi Fadd-Dombori sikerült ilyen jól, de az már sokadik versenyem volt)
Idők: 12'13"+talán 38', de nem emlékszem, de arra igen, hogy iszonyatos szembeszélben 26-os átlaggal haladtunk bolyban, majd hátszélben 45-47-eket is kipörgettünk...+24'48"
Te akkor futásnál valahol nagyon lehagytál engem...
Ahhoz képest, hogy idén tavalyhoz képest alig edzettem a sok munkám és a tanulás miatt...
tavaly viszont elég sokat edzettem, szerintem idén is abból élek. Szívesen megosztom veled azokat a "kínzásokat", amiket az edzőnk talált ki nekünk, de ezzel nem szeretném a többieket untatni, úgyhogy ha gondolod, és érdekel, írj nyugodtan emailt, és leírom, hogy mikor miből hányszor hányat, stb. Vagy gyere ki holnap a szigetre este 6-kor a MAC elé!

Sepi, feltétlenül próbálkozz meg a triatlonnal (de ezt mindenkinek ajánlom!), az tökmindegy, hogymilyen bringád van, először én is montival mentem, aztán, amikor azt a szigeten az NSU elől ellopták :-(((( egy kölcsönkapottal, majd a félretett ösztöndíjamból vettem egy klassz kis bringát.

No, most indulok edzeni, mert már tényleg rámfér!

IV.kercsaj

hurvinek_2 Creative Commons License 2000.07.12 0 0 688
Holgyek/Urak

Tobben tettek mar ajanlatot arra nezve, hogy megmutatjak ilyen-olyan kedvenc futokoruket.

A kerdes az, hogy van-e kedvunk legalabb egyszer egyutt futni egy jot? (mondjuk olyat, amit a jelenlevok mindegyike orommel teljesiteni tud, aztan akik akarnak, durvulhatnak meg)

Szoval?

Vagy inkabb osszel?

Udv,

H

kiseszter Creative Commons License 2000.07.12 0 0 687
Kedves 'amatőr'!
A Grid Aura szerintem jobban simul a lábra a Procon-nál, ráadásul ez utóbbit kifejezetten lúdtalpasoknak meg harántsüllyedéssel bajlódóknak ajánlják.
Jó Saucony lelőhely van még az Oktogon Üzletház alagsorában is, az Aura ára ott is 12.990. a Procon pedig 15.990.
Előzmény: amatőr (686)
amatőr Creative Commons License 2000.07.12 0 0 686
Monkey!
Kösz a tippet: a Saucony márkát már ajánlották mások is. A Hervisben felpróbáltam kaphatókat: a Grid Procyon túl széles volt, a Grid Swerve pont jó, de csak betonra ajánlották, terepre nem. Na meg 22.000-Ft. Vagy a cipőnél az árra ne figyeljünk, csak a minőségre? A Grid Aura ára jónak tűnik, de keskeny kiképzésű-e?
Csak ma vagyok Pesten, ma kell vennem.
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.07.12 0 0 685
Monkey,

Nezzel mail-t!

Udv,

H

Előzmény: Monkey (678)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.07.12 0 0 684
Sepi,

Idők (700m/20km/5km): 14 percnél jöttem ki a vízből, a bicaj 40 perc volt, a futás pedig 19:40, öltözés-váltás összesen kb. 2 és fél perc.
(A bicaj első felén erős szembeszél volt, sokan otthagytak, akik jobban bicajozak, de futásnál "büntettem": visszaelőztem sokat. :)))

nyuszi

Előzmény: Sepi (676)
Monkey Creative Commons License 2000.07.12 0 0 683
Amatőrnek még valami: szerintem egy teljesen kezdő futónak egy jó futócipőn kívül semmi másra nincs szüksége, értem ezalatt a pulzusmérést, és a kilométerek időmérését. Legalábbis nekem nagyon soká jutott eszembe az ilyesmi. Eleinte csak az volt a lényeg, hogy a magam által elképzelt távokat teljesíteni tudjam, sőt, hogy rendszeresen és kitartással tudjam csinálni a dolgot.
Ha a futócipővel ráérsz holnapig :-) én beszámolok Neked a Saucony Grid Aura-mról, amit a többiek itt nagyon dícsértek. Tegnap vettem a Szentendrei úti Unisport kereskedésben 12.990,- Ft-ért.
Monkey Creative Commons License 2000.07.12 0 0 682
Üdvözlet, Amatőr! Ha van időd, és kedved, olvasd el az egész topicot az elejétől kezdve. Szinte minden kérdésedre meg fogod találni a választ, sőt még olyanokra is, amit csak ezután tennél fel! :-))
Időközben megtaláltam a neten, amit kerestem. Egész hasznos dolgok vannak itt: http://www.elender.hu/~marathon/h_hungarofitt.htm
amatőr Creative Commons License 2000.07.12 0 0 681
Sziasztok!
Én abszolút kezdő vagyok, de lelkesen akarom teljesíteni a tervemet: ősszel egy 5 km-es, esetleg 8-10 km-es tömegfutóverseny teljesítését.
Segítsetek:
-milyen futócipőt vegyek (márka, ár)

még ma akarok venni!!!

-milyen edzéstervvel fussak
-milyen pulzusszám a jó
-milyen kilométer/perc sebesség kell a kezdőnek min. és max. értékben stb.
A ti tapasztalataitok érdekelnek!

Monkey!
A Cooper-tesztről frissiben tudok nyilatkozni, utánanéztem mint kezdő:
a teljesen kezdőknek TILOS futni ilyet, csak 12-15 hét edzés után futható és mérhető a 12 perc alatt megtett táv. Nekem a 30-35 éves korosztályban kb. 2250-2550 méter lenne az ötfokozatú skálán (mint az iskolában) a négyes, a jó szint. De nálam biztosan nagyobb szakértők is vannak e témában.

Monkey Creative Commons License 2000.07.12 0 0 680
Még egy kérdés: Szoktatok Cooper-tesztet futni? Meg tudnátok mondani, hogy mennyi a különböző nemek, ill. különböző korúak elvárt km-teljesítménye a 12 perc alatt?
Ma invitált az egyik kollégám (ő ma méretteti meg magát), szívesen elmennék, csak az a baj, hogy 2 x 15 km-t kéne autóznom ahhoz, hogy együtt futhassunk, még nem tudom vele tartok -e...
(Csak azt ne javasoljátok, hogy az oda-vissza utat is futva tegyem meg! :-)) )
Peter28 Creative Commons License 2000.07.12 0 0 679
Szisztok !

Valahol a neten meg lehet talalni a Dreher maraton-valto eredmenylistajat ?
En sehol sem talalom. Segitsetek !
Koszi!

P.

Előzmény: Bécike (677)
Monkey Creative Commons License 2000.07.12 0 0 678
Hurvinek,
örülök, hogy minden o.k. :-) Ez most kicsit "off", de így a félreértés kapcsán szeretném megjegyezni, hogy nekem ez az "üzenőfalas" kommunikáció nagyon nem szimpatikus. Se nem chat, se nem levelezőlista, nem teljesen direkt a beszélgetés, de mégsem leveleket írunk, mert úgy veszem észre, hogy inkább a rövidebb üzenetek jönnek-mennek, szóval nem csoda a félreértés... Én szívesen leveleznék a témában listán. Ha tudtok ilyenről, ne kíméljetek! :-)
IV.kercsaj,
erőltetni semmiképp nem szeretném, na de ha mindig csak a saját kis csigatempómban futok, akkor hol marad a gyorsulás? :-) Volt már olyan, hogy húztam magamat, mégis élveztem, szerintem egyszerűen csak rossz időszakom volt. Különben az utóbbi héten szinte minden nap csak 4 km-t futottam, tehát a km nem volt sok. Nem jellemző, hogy reggel szoktam futni, tehát ez is lehetett baj. Pihenni nem akarok, hiányozna a futás! :-))
Ma fel avatom az új cipőmet (Grid Aura), legalábbis megpróbálom bejáratni. Remélem új korszakot nyitok a futókarrieremben! :-))
Sepi,
hogy túl gyorsan futok? :-) Hát attól függ mihez képest.... Közben úgy érzem igen, de utólag mégsem. :-) A résztávozást pontosan a sebességem növelése érdekében próbálgatom. A jelen állóképességem mellett is szeretnék gyorsabb lenni. Írtam már régebben, hogy lassúfutással (6,5 perces km-ekkel) akár órákat is elkocogok. Vagy milyen állóképességre gondoltok? Mert ez így 22-es csapdájának látszik... Különben általában élvezem a futást (mi másért csinálnám? :-) ), csak az utóbbi napok voltak ilyen "lehetetlenek".
Én is gratulálok az eredményedhez!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!