Keresés

Részletes keresés

fakeco Creative Commons License 2008.01.26 0 0 115

Hali

 

 Csak nagyon pongyolan-   viz  fajhoje az kb 4200

                                             levego fajhoje      980

 

 

                                   szoval  1l viz -   az 4 x lassaban melegszik az  1 l levegohoz viszonyitva.

                                                                

dokeee Creative Commons License 2008.01.26 0 0 114
Te a marketingesek álma lehetsz :).
Előzmény: r0226 (112)
r0226 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 113
Előzmény: r0226 (112)
r0226 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 112
Látom nem érted amit mondani akarok.
Nyílván úgy jó ahogy leírod hőigényszámolás-hozzá hőszivattyú-hozzá talajkollektor csak azt nem érted ezt a levegőshőz is kiszámítják.:-))
Csak azt mond meg ,hogy miért csinálnak ilyen rekuperátoros-hőszivattyús egységet is több gyártó ha szerinted nem működik?
Előzmény: dokeee (111)
dokeee Creative Commons License 2008.01.25 0 0 111
Megint tanultam valamit. Eddig azt hittem, úgy működik a dolog hogy a cégek sok pénzért kiszámolják a hőigényt, kiválasztják a megfelelő teljesítményű hőszivattyút, és hozzá méretezik a talajkollektort. Azt is ki lehet számolni, hogy a 120 m3 levegőből mennyi energia nyerhető ki, kb 2-300W, ezért írtuk, hogy értelmetlen. Ismételten elnézésedet kérem, ha sértésnek vetted.
Előzmény: r0226 (110)
r0226 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 110
Ja és még annyi ,hogy azért ezt méretezni kell mert nem mindegy a talajkollektornál sem mekkora méretű hőszivattyút tesznek rá, meg a talaj minőségén is múlik, stb ,stb. Ki lehet számolni, hogy 120m3 10fokos levegőből mennyi energiát lehet kinyerni és az fedezi e a ház hőveszteségét, de ezt gondolom te tudod hisz evvel foglalkozol és értesz hozzá nem pedig csak forgalmazod.:-)))
Előzmény: peterch (105)
r0226 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 109
Nem vagyok a cimborád, akinek tanácsot adtam avval egy két topikon írtunk egymásnak. Inkább olvassál utána te is mert itt a topikokon találsz 1-2 embert akinek gyakorlati tapasztalata is van nem csak elmélet. Az még nem derült ki te mihez értesz a szemetelésen kivül. Neked kéne vissza venned és sokat nagyon sokat tanulni.

És az miért ostoba tanács hogy egy gyári rendszert ajánlok?
Előzmény: dokeee (108)
dokeee Creative Commons License 2008.01.25 0 0 108
Bocs, cimbora, én nem kötöttem beléd. Tőlem építhetsz magadnak 200 wattért egy hőszivattyút, de ne adj ostoba tanácsot másnak. Például mire alapozod, hogy egy ellenáramú hőcserélő esetén 0 fok külső hőmérsékletnél 10 fok a kimenő levegő. Szóval vegyél vissza egy kicsit és tanuljál. Ja, és az hogy még csak fel sem fogod mit írt az előbbi kolléga, az nagyon gáz.
Előzmény: r0226 (107)
r0226 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 107
És itt ennek a hozzászólásomnak ez volt a lényege az pici hőszivattyú készítése és ezért ajánlottam a hőszivattyú építése topikot csak egy szakember akinek fingja sincs hozzá csak teleszemeteli a topikokat kötött belém és itt is szemetelt.:-))))

Olvasd el milyen hsz-ei vannak.:-))
Előzmény: peterch (105)
r0226 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 106
Na ez egy kicsit zavaros amit írsz. Nem értem:-)))
"Nalam a kifujt levego homerseklete mindig a kinti homerseklettol fugg. Pl. 0 C foknal +3 C fok"

Nincs talajregisztered? De ha nincs akkor egy ellenáramú (ami jóval hatékonyabb a keresztirányúnál) 0 foknál kb 10fokos kimenő lesz.

És ami gyári az, hogy oldja meg? Azok nem ezt a hulladékhőt használják?
Előzmény: peterch (105)
peterch Creative Commons License 2008.01.25 0 0 105
Szia ! Sajnos dokeee igazat mond. Gondoljal csak bele abba , amit ir! Van egy olyan puffertarolos hoszivattyu, ami a kifujt levegobol hasznositja a maradek hot. Miutan elvonta a hot , akkor az alatta levo taroloba adja le a vizbe a hot. Csak ha atszamolod ,hogy mennyi hot dobnal ki , ha nem volna ez a berendezes, akkor radobbensz, hogy napi max. 3-5 kWh a legnagyobb hidegben ugy -5 C foknal hidegebb kulso homersekletnel. Az a megoldas amit te mondasz, az egy kicsit santit. Nalam a kifujt levego homerseklete mindig a kinti homerseklettol fugg. Pl. 0 C foknal +3 C fok. Amennyiben ezt a hot is elakarod vonni a kidobott levegobol, akkor olyan hoszivattyura lesz szukseged,ami tud legalabb - 10 C fokig uzemelni legalabb. De ilyenkor viszont figyelembe kell venni, az eljegesedest is, amit komoly energia raforditassal lehet csak megoldani. Alternativa volna direktben elvonni a hot a kidobasra varo levegobol es a talajregiszteren keresztul elomelegitett levegobe visszaadni az elvont hot. Igy elegendo lenne a hoszivattyu. Csak ilyen picuri teljesitmenyut meg nem lattam egy cegnel sem. Durvan 0,5- 1,5 kW korulire volna szukseg. A puffertaroloson van ilyen. Csak kulon nem tudsz venni. Maximum ,egy hutolada kompresszorabol epitesz egyet. Igy legalabb joval olcsobb lesz. Udv , Peter
Előzmény: r0226 (98)
dokeee Creative Commons License 2008.01.24 0 0 104
Nem hát, elég a szellőző hulladékhője, most tanultam.
Előzmény: fakeco (103)
fakeco Creative Commons License 2008.01.24 0 0 103

Hali mindenkinek

 

  Szerintem mar a haz tervezesi  szakaszaban elkelldonteni a futes rendszer milyenseget-elsodleges-masodlagos, gepeszeti hely kialakitasa.

 Nagyobb hosziv eseten   ELMU  - 380 V  kiepitese,  talaj kollektor  eseten  erdemes 

 geodeziai szakvelemenyt kerni, ez csak  nehany 10 ezer huf,  a rosszul meretezett

 lejegesedett    nem mukodo rendszer viszont  perek sokasagat jelenti.

 

 Ha jo a talajszerkezet minosege  ,  de kicsi a  terulet,  lehet 210 cm  melyre  tenni

 a modul  rendszeru    csovezest ( fuggolegesen)  1000 x 2000 mm modulok

 osszekapcsolva mint a napkollektorok , ha van megfelelo asogep  nemkell az  egesz telket tonkretenni.

r0226 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 102
Utána kéne először olvasnod az egész rendszernek, mert a -3fok egy talajregiszteren megy be a hőcserélőbe itt már kb 10fokos majd a kijövő 22 fokos levegő ezt még felmelegíti kb 18fokra a kimenő kb 14fokosra hűl.
A többit meg keresd meg mert ilyen számolásokért egy cég sok pénzt elkérne.
Előzmény: dokeee (101)
dokeee Creative Commons License 2008.01.24 0 0 101
Hű, de szigorú, vagy szóval hány kw távozik óránként egy ilyen gépi szellőztetőn, mondjuk -3 fok külső hőmérséklet esetén, milyen hatásfokkal nyered vissza, és mennyibe kerül a vonatkozó berendezés? Ja, a bicigli, az egy kicsit fájt. :))
Előzmény: r0226 (100)
r0226 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 100
Ahogy elolvastam egy két hozzászólásod kül. topikban és eddig érdemleges hsz-t nem láttam tőled. Mindenhol elpötyögsz valamit de egy építő hsz-t vagy valamit ami megközelíti még nem találtam.
Látszik ,hogy ehez is fingod sincs.
Próbálsz mindent érteni de valahogy nem jön össze.
Én azt javaslom told innen tovább a biciglid. Meg a szakmai topikokból is.
Max. tanácsot kérhetsz.
Előzmény: dokeee (99)
dokeee Creative Commons License 2008.01.24 0 0 99
Fából vaskarika, ha egy gépi szellőztető annyi hőt vinne el egy házból, amennyi meghajt egy valamirevaló hőszivattyút, akkor inkább kinyitom az ablakot naponta háromszor tíz percre. Egyébként gyártanak USB-s kávémelegítőt is, ettől még a dolog értelmetlen.
Előzmény: r0226 (98)
r0226 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 98
Honnan tudod mennyi a légszállítása? És ha vannak ilyen gépek akkor a légszállítás is meg van. De érdekel a véleményed hátha olyat tudsz amit én nem.
Előzmény: dokeee (97)
dokeee Creative Commons License 2008.01.24 0 0 97
Lehet, de ettől még igaz, amit az előbb mondtam.
Előzmény: r0226 (96)
r0226 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 96
Ezt a gyártók is tudják?:-)))
Mert van egy két típus és gyártmány ezekből a gépekből csak drágák.:-)))
Előzmény: dokeee (95)
dokeee Creative Commons License 2008.01.24 0 0 95
Kevés a légszállítás, nincs sok értelme.
Előzmény: r0226 (91)
lipcsikgabor Creative Commons License 2008.01.24 0 0 94

Nekem van a telkemen egy patak, szerintetek azt lehet használni?

Nem hiszem, hogy télen nagyon meleg lenne a viz, de azért ki tudja.

 

Eladó lakás

gabrielke Creative Commons License 2008.01.24 0 0 93
Én is ilyesmiben gondolkozom. Szerintem plusz 1-2 milla. Napkollektorral nem játszanék (még) ha már van hőszivattyúd, persze ha medencét akarsz fűteni az más :)
A bazi nagy tartályról vannak viták, hogy állítólag nem buli mert elég nagy a hővesztesége (azaz nem éri meg éjszakai árammal feltölteni aztán nappal elhasználni).
Ezen még azért fogok számolgatni, mert ugye egy ilyen "pici" tartályt akármennyire is leszigetelhetek, nem úgy mint az egész házat.

Kéményen én azért gondolkoznék (kandalló rulez). És ha már kandalló, akkor vízteres, és akkor befűtesz "ingyen", enyhe napokon nem is megy a hőszivattyú. A tartálynak is itt jöhet meg az értelme, mert "ingyen" felmelegítesz egy nagy halom vizet mint az állat... a kandalló ugye nem a 40 fokra céloz :)


Előzmény: ncc1701 (89)
r0226 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 92
Nézd meg ezt is. link Ha megmondták a megoldást akkor értesíthetnél.:-))
Előzmény: ncc1701 (89)
r0226 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 91
Ha lesz gépi szellőztetésed hőcserélővel akkor miért nem lesz inkább levegő hőszivattyúd hisz 10foknál hidegebb levegőt nem fújsz ki.:-))))
Nálam is ez lesz.:-))
Előzmény: ncc1701 (89)
piaggioape Creative Commons License 2008.01.24 0 0 90
Szinte mindenben igazad van amit leirtál. Arra gondoltam azonban, hogy az mit csináljon akinek nincs elég pénze megvenni a drágább rendszert ami jó referenciákat tud maga mögött. Az várjon vagy vegye meg az olcsóbbat?  Talán ez a hőszivattyú is úgy lesz mint a mobiltelefon?  Vagy nem lesz nagyon olcsó belátható időn belül?
Előzmény: vacsaba (88)
ncc1701 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 89
Tanácsot kérnék. :) Van rá reális esély, h építkeznem kell, ksz ház, 3 rétegű ablakokkal, falban 25-30cm szigetelés, hőcserélős gépi szellőztetés, szóval nem ezen akarok spórolni. Nem passzív ház, de egy erős alacsony energiás lenne.
Felmerült bennem, h mi van, ha gázt be sem köttetek, és hőszivattyú játszana, eleve alacsony hőmérséklető padlófűtést akarok mindenhová, radiátort egyet sem. Kutat nem akarok, mert azzal sok a jogi probléma, de egy talaj hőt hasznosító cucc szóba jöhetne. Ugye ekkor le lehetne spórolni a gáz bekötését, szerelést, plusz nem kell kémény.

Matekilag ez így hol állna meg? Mondjuk egy turbós gázkazánhoz viszonyítva.

Azért nem az ezzel foglalkozó szakikat kérdezek meg, mert annak érdeke, h engem rábeszéljen a saját cuccára.
Esetleg még a fentieket kiegészíteném vmi értelmes méretű 1m3 tartállyal+napkollektor kombóval, de minimum a HMV-t szeretnép napenergiából.

A másik variáció egy faelgázosító kazán, de ugye ott kémény már kell. :(
vacsaba Creative Commons License 2008.01.23 0 0 88
Hát, a hőszivattyú tényleg nem "csodaszer", nem mindenkinek megoldás. De mi van azokkal, akinek nincs vezetékes földgáza? vagy hűteni is akar? vagy tényleg érdekli a környezetvédelem, vagy esetleg az olcsó üzemeltetésre bukik?
Aki a 30 éves FÉG kazánját akarja lecserélni, mert sokalja a 30000 ft- os fűtésdíjat, az felejtse el, nem neki való. Új építésnél, ha a korábban sorolt feltételekből valamelyik teljesül, akkor jó választás lehet a hőszivattyú, megtérül, és ezen felül pénzben nem kifejezhető előnyökkel szolgál:
olcsó üzemeltetés
az áram díja kevésbé várható emelése
nem füstöl, nem mérgez meg senkit CO-val, és még hűt is.
De jó rendszert ne a Vaterán keress, nem a bekerülési ára szabja meg egy rendszer árát, a hőszivattyúnál különösen nem. Ha megkérdeztek szakértőket perek tömkellege van folyamtban, mert ócska rendszereket építettek hozzá nem értők. MO. az utóbbi időben minden "olcsó" készüléket forgalmazó megbukott.
Autót vennél-e a vaterán, szervíz nélkül, ismeretlen cégtől, no name kocsit? Nam csak a bekerülésiár a fontos, sőt...Jó autót sem kapsz 1/3 árért!
Óvakodjatok a kóklerektől! referencia- elégedett ügyfél ez a fontos, de ne hidd el az elkötelezett forgalmazónak a "nagyot" mondásait, nézz meg működő rendszert, csak ez hiteles! A referneciák önmagukért beszélnek, akinek több éve folyamatosan van hőszivattyús, jól működő, per nélküli, referenciái, akkor jó helyen jársz.
Előzmény: old-boy (38)
popcorn1 Creative Commons License 2008.01.19 0 0 87

 

"ezért amit felszerelnek az a látszólagos (U*I) teljesítmény mérésén alapul."

 

Ez meg nem igaz!

 

Érdeklődd meg az áramszolgáltatódnál.

Előzmény: old-boy (85)
popcorn1 Creative Commons License 2008.01.19 0 0 86

 

"Egyáltalán nem szeretnélek kioktatni, de az az érzésem, hogy a meddőteljesítményt és a veszteségteljesítményt összekevered!"

 

Jól néznék ki!

Előzmény: old-boy (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!